Senaat aanvaardt Vermogens- heffing-ineens DE SCHADUW van DJENGIS KHAN Drie Belgen door één Fransman smadelijk verslagen Zware stamppot met spaarraad als dessert Janssen in de wielen SAMENWERKING K.L.M. EN SCHEEP VAART-ONDERNEMINGEN? r Wij luisteren naar De krant der vooruitstrevende katholieken N.Z.V00RBURGWAL 65-73-AMSTERDAM Heerlijke eiercakes Scholia NETTE R.K. MEISJES Joh. Laimböck Jr. Volendam en Marken, afvaart 10 uur Geen bezwaren in de Kamer Nationale en wereldtitels wielrennen J LEVERT EN SCHUDEL Kantoor en fabriek gesloten van 14 tot en met 19 Juli '47 v. d. Graaf's Bakkerijen Voor al IJw sportartikelen S/wUfiui^ KENNEL „HAERLEM VINK Zuid-Afrika voor Christus! fijn hand- en machinewerk GOEDKOPE VACANTIE-TOCHTEN Harderwijk en de Veluwe Via de Vecht naar Loosdrecht Vier-Meren-Tocht naar Leiden Iedere Vrijdag naar Urk NETTE VERKOOPSTERS N.V. HEMA VRIJDAG 11 JULI 1947 PAGINA 4 Van Swol en Wilton in halve eindstrijd \l Avondzitting Sportprogramma's Ajax demonstreert FERRY IJLAND afwezig tot 28 Juli a.s. A. J. van Ravenswaay afwezig 1226 Juli Dr. LAND hervat zijn spreekuur S. KAMMINGA afwezig tot 11 Aug. Dr. TJ. HALBERTSMA afwezig tot half Aug. STEIBZIJSPAN aangeboden. Ko ningstraat 48, tele foon 17308. GRASZODEN HOOFDKANTOOR: Bijkantoor: Haarlem - Smedestraat 5 - Teief. 21543 V. HOENDERPARK „HAERLEM" Fotocopleën beter, sneller en goedkoper. VOOR DE VACANTIE HAARLEM BEVERWIJK ALLES ZONDER INLEVERING Inrichiing voor pension, verpleging, wassen, knippen, plukken „trimmen", pijnloos doden, castreren onder nar cose. Opnemen van overtollige dieren. Halen en thuisbezorgen. OPTICIEN SPEKSTRAAT NUMERO EEN tweede bediende en derde bediende; tevens jongen v. loop- en bakkerijwerk. MISSIONARISSEN VAN MARIANNHILL GEVRAAGD: NETTE BEDIENDE, GROTE ZIT-SLAAPKAMER ALBERT HEYN N.V. NETTE VERKOOPSTERS. BEZOEKT GEDURENDE UW VACANTIE AMSTERDAM Regelmatig nieuwe aanwinsten KINDERBOERDERIJ - APENROTS met de grote driedekker-salonboot „Veluwe" JONGEDAMES EEN VAK WILLEN GAAN LEREN Naaisters en Speciaal-Werksters. CONFECTIEFABRIEK „SIDVA" LEERLING-VERKOOPSTERS WEET U Fa. M. C. HOOLE (Van onze parlementaire redacteur a.i.) De Tweede Kamer moest haar werk programma voor Donderdagmiddag wij zigen, daar minister Lieftinck, wiens aanwezigheid voor enkele te behandelen wetsontwerpen vereist was, onvermoei baar aan de overzijde van het Binnen hof zijn stokpaardje bereed, de „Vermo gensheffing ineens", waarmede vrijwel de gehele middag heenging. Het eerste uur van de voortgezette de batten in de Eerste Kamer over dit on derwerp was evenwel voor de heren Rip (A.R.) en de Dreu (Arbeid), van wie de eerste streed tegen het-, spook der infla tie en de tweede vele algemeenheden over de heffing te berde bracht. De bezwaren van de anti-revolutio naire woordvoerder richtten zich o.m. tegen 's ministers houding ten opzichte van de kleine spaarders, die minder ont zien worden dan de pensioengerechtig den en de collectieve spaarders. Voorts betoogde de heer Rip, dat de kapitaal bezitters reeds in voldoende mate hun tol betaald hebben bij de sanering van het staatsbudget en dat de heffing reeds besteed is vóór zij is geïnd. Hij vlocht er nog een opmerking tussen door over de eerste deviezennota, die hij vergeleek met een preek, waaraan de toepassing ontbreekt. „Dat kan op de beste kansels gebeuren" repliceerde de bewindsman later. Het was deze spreker ook niet recht duidelijk hoe de minister leiding denkt te geven aan het vermogens-changement en hy had er niet zo bijster veel vertrouwen in, dat het einde van de termijn van in vordering der heffing, inderdaad zal sa menvallen met het einde der geldsanering. Tenslotte kwam hij met een soortgelijk voorstel als de heer Molenaar: het over tollige geld te laten verdwijnen in de 314 pCt. emissie met Jaarlijkse aflossing. De inhoud van de rede van de heer de Dreu (Arbeid), wie de eer te beurt viel over deze gecompliceerde materie.zijn mai denspeech te mogen houden, stak wel wat schriel af bij de kundige en diepgaande besprekingen die de experts der andere fracties aan de Vermogensheffing gewijd hadden. Het betoog opende weinig of geen nieuwe gezichtspunten. Professor Lieftinck kwam aan het woord direct na de middagpauze. De bewindsman begon met een samenvat ting van de redenen, die kunnen ver klaren waarom vele mensen uit de practijk thans minder enthousiast zijn over een heffing dan vóór en kort na de bevrijding. Daar is allereerst de te leurstelling, ontstaan doordat de in 1945 gekoesterde verwachtingen omtrent het monetair herstel niet zijn opgegaan. Dit vloeit, naar het oordeel van de minister, voort uit de algemeen slechte financiële en economische omstandig heden in West-Europa en uit de zeer zorgwekkende situatie, die ontstaan is tengevolge van de toestanden in de overzeese gebiedsdelen, die hun schaduw over het gehele land werpen. De bewindsman wil het woord „oor logseconomie" van de heer Pollema liever niet overnemen, maar we verkeren toch wel in een toestand, die een op merkelijke gelijkenis vertoont met die van een land, dat zich in oorlog be vindt een fraaie omschrijving, die overigens aan duidelijkheid niets te wensen over liet. Niet voor niets zijn alle constructieve krachten der geallieerden thans aan het werk om West-Europa te redden van een financiële ineenstorting. Voorts hebben de verwoestingen in ons land een investeringsprobleem van ongekende grootte in het leven geroepen. En als laatste verklaring waarom velen nu meer gereserveerd staan tegenover een vemogensheffing dan twee jaar geleden kwam prof. Lieftinck met een Franse tekst, opgediept uit een van de vele paperassen, die de minister bij belang rijke gelegenheden met zich ter Kamer pleegt te voeren: „L'heure de la victorie est l'heure favorable pour le sacrifice'', waarin wel een tikje spijt viel te onder kennen, dat hij niet in de gelegenheid te geweest het ijzer te smeden toen het nog heet was. Ja, het was wel een inleiding in mineur; één derde van ons nationaal vermogen is verloren gegaan, de staatsschuld is ge stegen tot het zesvoudige van het bedrag in 1939, doch de bewindsman geraakte waarlijk in begeestering, toen het er cm ging de „Vermogensheffing ineens" als remedie tegen deze kwalen aan te prijzen. Met een stille triomf las hij passages voor uit een geschrift van een firma, die het met de heffing geheel en al eens is. Stellig een witte raaf, want hoezeer men ook prof. v. d. Brink's kwalificatie „een nood zakelijke operatie" kon onderschrijven, bet is nu toch niet bepaald een procedure, waar een ondernemer snel enthousiast voor zal worden. Veel sterker was het argument van de bewindsman, dat de heffing een deel van de geïnfleerde vermogens wegneemt op het moment, dat deze relatieve inflatie het grootst is. Men moet zich hoeden een deel van de staatsschuld te doen voortbestaan, die straks bij daling van het prijsniveau nog zwaarder zal worden. Bij daling van het prijsniveau zal de last der staatsschuld ondraaglijk worden en later zal men be treuren haar nu niet te hebben vermin derd. Accoord, had de heer Pollema reeds van te voren gezegd, maar dit alles niet nu, doch later. De knoop moet thans worden doorgehakt, betoogde de minister, en op goede gronden. Indien de operatie thans niet geschiedt, komt de heffing op een tijdstip, dat de vermogens door inflatie zijn verminderd. Bovendien wordt het bij het vooruitzicht van een zware vermogens heffing een zeer zware toer om te sparen en zal men streven naar een vermogens spreiding, waardoor de progressie teniet wordt gedaan. In het verder verloop van zijn uiteen zetting erkende prof. Lieftinck, dat het leven voor de houders van rentedragende titels zwaar geworden is, doch bestreed hij ten stelligste de opvatting van prof. Molenaar (Vrijheid), dat de houders van geblokkeerd geld nu al twee jaar van in komsten verstoken zouden zijn er is immers, aldus de bewindsman twee maal de gelegenheid gegeven tot groot boekinschrijvingen en hier is dan ook voor bijna twee milliard aan deel geno men. Doch er ontstond enige hilari teit toen de minister het plechtig mede deelde Zijne Excellentie wil gaarne alsnog het zijne doen om hen, die van de dwalingen huns weegs terugkomen, het leven te veraangenamen. De suggestie van de 314 staatsobli gaties over 50 jaar wees de bewindsman echter, haas, verontwaardigd, van de hand. Met begeesterde gebaren schetste hij wat ons, naar zijn mening, te doen staat. Wil men hem dan het hulpmiddel uit de hand slaan om de slachtoffers van de realiserings-politiek te helpen? Men wenst voor het geblokkeerde geld staatsobligaties, maar dan komt he*., in de vermogenssfeer i Dan krijgt men de grote realisatie en daartegenover alleen het vrije geld, dat niet in staat Is deze op te vangen. Tenslotte gaf de minister de instel ling in overweging van een kamercom missie, die de gehele geldsanering eens samen met zijn departement, en de di rectie van de Nederlandse Bank zal door praten, een suggestie, waar de heren Pollema (C.H.U.), v. d. Brink (K.V.P.) en Molenaar (Vrijheid) met enige reserve tegenover stonden, omdat zij zich in geen geval willen begeven op het terrein van de uitvoerende macht. De re. en duplieken brachten weinig nieuws; de fracties der Christelijk-Histo- rischen en van de Partij van de Vrijheid bleven bij hun afwijzende houding en zo won minister Lieftinck de laatste ronde van de „Vermogensheffing ineens" met 23 tegen 6 stemmen. Na deze zware stamppot kwam het c'es* sert: de „Spaarraad." De heer Molenaar noemde het amendement-Lucas een staatsrechtelijke onelegantie, de heer Rip zei, dat dit buiten het terrein van de Staat valt, de heer van Santen vroeg zich af waarom men de „bourgeoisie" onge moeid liet en prof. v. d. Brink kwam, omdat de sprekers zo ongebruikelijk kort van stof waren geweest, te laat om er het zijne nog van te zeggen. Gestemd kon over dit ontwerp niet meer worden, daar het quorum niet meer aanwezig was. Minister Neher zat reeds enige uren po pelend aan de kant; het bleek echter nau welijks de moeite waard te zijn geweest. Over het wetsontwerp „Toewijzing van on roerend goed ten behoeve van de weder opbouw" is in de Tweede Kamer nogal wat te doen geweest, maar in de Senaat was de enige spreker de heer Kropman (K.V.P.), die bepleitte, dat degene, van wie onteigend wordt, het recht heeft de grondslagen te weten waarop dit is ge schied -waar de bewindsman „ja" op zei en voorts nog een Juridische bedenking had, die men nog eens zal bestuderen. Zo gauw ging dit laatste in zijn werk, dat prof. Lieftinck een persoonlijk nabe- schouwinkje met zijn opposanten nog maar nauwelijks beëindigd had en zich moest haasten zijn twee actetassen met documenten en boekwerken in te pak ken voor de deuren voor deze middag gesloten werden. Noordwijk, 10 Juli. (Van onze correspondent) Gisteren was het al een heel slechte dag voor de tenniskampioenschappen in Noordwijk. Een bijna onafgebroken re gen belette het spelen van het vastge stelde programma zodanig, dat er slechts enkele partijen konden door gaan. Niettemin is het toch voor Neder land geen slechte dag geweest, want in het heren-enkelspel hebben Van Swol en Wilton zich in de volgende ronde in de halve eindstrijd geplaatst door goede overwinningen. Van Swol sloeg de Brits-Indiër Ahmed met 60, 46, 63, terwijl Wilton een 63, 61 zege boekte op de Fransman Gremillet. Verder werden in de kwart eindstrijd de volgende resultaten be reikt. Cochet sloeg de Brits-Indiër Man Mohan met 61, 60. In deze partij was de Fransman al heel bijzonder op dreef, want de Brits-Indiër kreeg geen schijn van kans. Sturgess sloeg de Ne derlander v. Herwijnen, zoals wel te verwachten was, met 6—1, 6—0. De Zuid. Afrikaander Fannin sloeg de vijfde Ne derlander, die nog in de kwart-eindstrijd over was, namelijk Krijt, met 62, 5—7, 62. Tenslotte heeft de Australiër Har per met 62, 60 van de Egyptenaar Na jar gewonnen. In het damesenkelspel was het een uitstekende dag voor mevr. Scholten, die de Italiaanse mevrouw Bossi met 108, 6—2 wist te overwinnen. Verder won hier mevr. Hopman (Austr.) met 63, 46, 61 van mej. v. d. Wal. Mevr. Summers (Z.-Afr.) won met 62, 61 van mevr. Carris (Engl.). Mevr. Mul ler (Z.-Afr.) boekte een 64, 60- zege op de Engelse mevr. Mac Kelvie. Mevr. Kormoczy (Hong.) heeft met 64, 60 van de Nederlandse mevrouw Lub bers weten te winnen. 77. Terwijl Keri Ning Ta het ketel- dal binnentrok, liep de Armeense koop. man Marsian haas tig op het hoge rotspaddat naar de holwoning van een kluizenaar leid de. „Daar komt Keri Ning Ta met zijn mannen mompelde Marsian. „De kampvechters zijn nu allemaal op het strijdtoneel aangekomen. Het spel kan begin, nen." Daarom zal ik de eerste zet doen. Salaam heilige Bihar Dhan" zei Mar sian. terwijl hij een buiging maakte voor de kluizenaardie onbeweeglijk voor zijn rotswoning zat. „Spaar me je heidense groetenantwoordde de eenzame, die kennelijk geen Moham medaan was. „Vertel liever wat je te melden hebt en maak het kort. Zeg mij eerst wat die Westerling hier komt doen. „Wij moeten een val voor hem opstellenzei Marsian. „Hij beschikt over veel hulpmiddelen en is in staat onze plannen te doorkruisen. „Wij beginnen hem met rust te laten" zei Bihar Dhan scherp. „Vijanden moet men laten begaan. Zij brengen zichzelf in moeilijkheden". (Van onze parlementaire redacteur) Donderdagmorgen heeft de Tweede Ka. mer met grote spoed het wetsontwerp „Bevorderen van het onderhouden van luchtdiensten door de K.L.M." behan deld. Er waren natuurlijk geen bezwaren tegen, slechts wat details, op. en aan merkingen. Zo werd er wat gesproken over de mo gelijkheid van samenwerking van de K.L.M. met scheepvaartondernemingen, die ook belangstelling voor de luchtvaart tonen. Voor die samenwerking bleek men wel te voelen; voor concurrerende onderne mingen daarentegen niet veel. Doch als het tot samenwerking in de vorm van deelneming door de scheep vaartondernemingen in het bedrijf der K.L M. komt, zo zei men, dan op een zo danige manier, dat de deelnemers in het hele risico van de K.L.M. delen en niet alleen in de „vettp" lijnen, zoals zij wel gaarne zouden willen. Dat werd door minister Vos beaamd. De heer Hofstra was van oordeel, dat de houders van prioriteitsaandelen te veel invloed is toegekend en hij maakte voorts aanmerking op de winstverde ling. Uit die vrees, dat n.l. het Rijk, dat de grootste aandeelhouder wordt in het nieuwe kapitaal der K.L.M., zich in de hoek zou laten dringen, kwam dan ook wel het amendement van mr. Roólvink naar voren, waarbij bepaald werd, dat iedere wijziging in de statuten der K.L.M. onverwijld ter kennis van de Staten.Generaal gebracht zal worden. Minister Vos nam dit amendement over Vermeld dient nog te worden, dat mr. Donker zeer terecht de schone ge legenheid aangreep om een krachtig pleidooi te houden voor het spoedige herstel van de haven van Rotterdam en dientengevolge ook van de Rotter damse vlieghaven, allemaal lands, belang van de eerste orde, zoals mr. Donker dan ook betoogde. Of het hele maal zal baten? Het wetsontwerp is z.h.st. goedgekeurd. Het wetsontwerp wijziging der ziektewet en der invaliditeitswet (verlenging van de uitkeringsduur van het ziekengeld) ging onder de hamer door- Onder een minimum aan belangstelling en gepresideerd door de tweede plaatsver vangend voorzitter, de heer Smeenk, heeft öe Tweede Kamer Donderdagavond nog behandeld het wetje, dat de machtiging van de Minister van Financiën in verband met de geldzuivering tot afwikkeling van cteze aangelegenheid, met een jaar ver lengt. De heer Teulings heeft de minister in een amendement wat nauwer by de slippen van zijn jas gepakt. Hy heeft bepaald, dat. binnen een Jaar na het In werking treden dezer wet een voorstel ter definitieve afsluiting van de geld zuivering zal worden aangeboden, en alle sprekers waren het er roerend over eens, dat dit een verstandig idee was. Ook de heer Hofstra, die er overigens op wees dat er veel te veel voorschriften zijn waarmede het bedrijfsleven een ware woi- stelin.T moet voeren. Hij is overigens niet de enige, die inziet, dat de minister voor alsnog armslag zal moeten hebben om bij de steeds wisselende situaties, welk zi'h nog voordoen, in te kunnen grijpen. De heer Teulings verklapte, dat hij er aan vankelijk over gedacht heeft de termijn van zijn amendement op slechts een half jaar te stellen, doch pij nader inzien had hij de minister toch nog wel een jaar willen gunnen. De heer Hofstra drong er verder vooral op aan, dat cfe minister t-en snelle en vooral eenvoudige afdoening- van de geldzuivering zal bevorderen niet in de laatste plaats odk ten behoeve van de kleine spaarders. Nadat allen zich dus met welwillende r,p- en aanmerkingen voor de deskundigen In de techniek van het vak financiën vaak heel interessante beschouwingen hadder» geuit, gaf prof. Lieftinck nog eens even college, waarbij hij met liefde het amen dement van de heer Teulings overnam Aldus verfraaid werd het wetje na 'n paar uurtjes redekavelen z.h.st. goedgekeurd. Op het Indische debat na is de hele agenda van de Tweede Kamer afgedaan. Het is verwonderlijk hoe snel de Kamer kan werken als zij het werkelijk wil. Nog een paar geforceerde dagmarsen om door het Indische debat heen te komen en dar. zal waarschijnlijk wel niets haar meer beletten op reces te gaan. (Van onze speciale verslaggever) CARCASSONE, 10 Juli. Zelden heb ik groter verslagenheid gezien om een spor tief resultaat als hedenmiddag in het kamp der Belgen. Met beschaamde ka ken stonden de Belgische officials en journalisten daar bij de ruïnes van wat 'n niet te missen kans gewe?,st was om de eerste etappezege te behalen. Men stelle zich de temperatuurswisseling van onze brave broeders uit bet Belgenland voor. Eerst gejuich en opgeluchte bewondering voor hun drie landgenoten Impanis, Callens en Schotte, die daar met één Fransman de baan op kwamen stuiven. Drie tegen één! Men wreef zich de han den en noteerde; 1 Impanis, de beste Belg in het klassement, die dus de boni ficatie van de winnaar moest hebben. Twee...„. maar wat kwam twee er op aan! Eén betekende de eerste etappezege en die zou het in de Tour zo teleurge. stelde en geplaagde België vandaag gaan behalen. De ijzige kilte, die de Belgische toe schouwers beving, toen zij even later een stuk zagen opgevoerd van heel an dere strekking, moet welhaast levens gevaarlijk zijn geweest. Maar eerlijk ge zegd, het was ook werkelijk al te dom, zoals die drie Belgen de eindspurt reden. Teisseire lag 200 meter vóór de finish in derde positie achter twee Belgen, die er blijkbaar geen onheilin zagen als trek paard voor hun enige tegenstander te fungeren. De vertwijfelde uitroepen uit het Belgische kamp mochten niet ba ten. De Flandriens bleven doortrekken, zagen op het laatste rechte eind Teis seire over zich heen komen en wisten toen pas, dat ze een onvergeeflijke blun der hadden gemaakt. Nog nooit hebben de Belgen in een Tour de France zulk een onmacht ge toond. Maar ditmaal was er ook geen spoor van samenwerking. De coureurs die dit hun landgenoten leverden, bleken elkaar volstrekt niet te begrijpen en het ABC van de taktiek nog volledig te moeten leren. Overigenspast het ons niet de hand in eigen boezem te steken? Want Voetbal Kampioenschap van Ne derland: Heerenveen—Blauw Wit. Pro motie-degradatie EmmaZeeburgia ExcelsiorSW (beslissing Feijenoord- stadion); De Valk—RKTVV (besl.); KerkradeSittardHoogezandEmmen. Korfbal Kampioenschap van Ne derland: VKCWesterkwartier; Vada Deetos. voor Janssen geldt precies hetzelfde. Want waar was Janssen, toen de kans lozen van de laatste dag in de vlakte profiteerden om hun slag te slaan? In de achterhoede en hij bleef daar. Hij bleef meepruttelen tussen de wielen, ter wijl dit toch zijn kans was om mee te lopen en een woordje mee te spreken. En er hielp geen Joris van den Bergh en geen herhaalde waarschuwingen aan. Janssen bleef waar hij was en boekte een weinig roemruchte 42e plaats als resultaat. Na de goede prestaties die de Limburger al eerder geleverd heeft en ook na zijn verklaring van vorige week, dat hij zijn kans zou trachten te grijpen als die er was, is dit wel 'n beetje een tegenvaller. De uitslag was: 1. Teisseire (Frankrijk) 5 uur 18 min. 35 sec. 2. Callens (België) zelfde tijd. 3. Impanis (Eslgië) zelfde tijd. 4. Schotte (België) zelfde tijd. 5. Mathieu iB'elgië) 5 u. 18 min. 50 sec. 17. Camellini, 5 u. 31 min. 18 sec. 20. Klablnsky, 5.44.2. 42. Ex Aequo: Janssen en Joly: 5.44.2. Na de 13e etappe luidt het algemeen klassement: 1- Vietto, 92 uur 30 min. 2 Camellini, 92.32.11. 3. Brambilla, 92.33.4- 4. Ronconi, 92.33.25. 5. Fachleitner. 92.36.16. 39. Janssen, 95.40.17. 41. Klabinsky, 95.44.24. 51. Joly, 96.43.9. Het landen-klassement luidt thans: 1. Italië, 278 u. 43 min. 47 sec. 2. Frankrijk 278.58.42. 3. Frankr.-West, 280.7.48. 4. België, 281.31.7. 5. Zwitserland/Luxemb. 283.8.22. 6. Frankrijk Z. O. 283.8.23. 7. Ned./Buitenl. 283.56.32. 8. Frankrijk Z.W. 284.7-49. Zaterdag is er weer pauze, maar de Zon dag betekent voor de renners allesbehalve een rustdag. Dan is de beruchte Alpen- étappe Luchon-Fau (195 km.) aan de beurt met o.m. de drie reuzen Col d'Aspin, Col du Tourmalet, Col d'Aubisque. De sportcommissie van de N.W.U. heeft de navolgende renners aangewezen voor cie finale van het kampioenschap van Nederland met motorgangmaking over VOO K.M.: A. v. Amsterdam (Bustraan), C B'akker (Kaser), L. J. de Beer, D. Klink. W. Matena, J. pronk (Wiersma), B. W- Remkes (De Graaf), W. C. Reuter. B. J- v. d. Voort (Pasquier). De sportcommissie heeft alsnog inge schreven voor de wereldkampioenschap pen te Parijs: sprint amateurs: G. Bon tekoe Jr.; sprint beroepsrijders: J. J. v d Vijver en B. W. Remkes; stayers: C. Bak ker. W. Matena, J. Pronk en B. J. v. d. Voort. Op de a.s. kampioenschappen zul len hierover tfe beslissingen vallen. De wegblijvers hebben gisteravond een leuk partijtje voetbal gemist. De lands kampioen en NEC hebben hun getrouwen niet teleurgesteld en zeker voor de pauze is er aardig gespeeld. De Nijmegenaren hadden behalve hele mooie bloemen 00K een goede zin meegebracht en gleden dap per op Keizer af, die zijn echtgenote, na haar vriendelijke woorden voor de toss tot haar captain en zijn spelers gericht, echter niet teleurstelde en telkenmale onvervaard in de modder dook. Toch liet hij NEC een keer gelijk maken door Makaay en dit pleit voor zijn rechtvaardigheidszin, want nadat Bruins Ajax de leiding had bezorgd pakten de Nijmegenaren op een dusdanige wijze uit, dat de gelijkmaker verdien^ koB worden genoemd. Na de pauze speelde Ajax voor zijn ge noegen, hoewel de gladheid van het veld en het milde(!) zomerregentje daar ml niet bepaald toe bijdroegen, om doelman Nagtegaal wat. af te leiden hield de Am sterdamse aanval hem voortdurend gezel schap, waar hij echter een dure tol voor moest betalenvier treffers van Michels. Drager, Bruins en weer Drager: 51. Voor de wedstrijd sprak Nijmegens bur gervader, huldigde, zoals gezegd, mevrouw Keizer, bestuur en spelers, hees mevrouw Koolhaas tie kampioensvlag, prees het NEC-bestuur Ajax om de geleverde pres tatie en dankte aanvoerder Keizer voor alle gebrachtehulde. VRIJDAG HILVERSUM 1, 3d M.: 16.30 Na school, 16.45 Kamerork., 17.45 Buitenl. leest, 18.00 Fantasia, 18.30 Strijdkr., 19.00 Nieuws. 19.15 Muesette ork., 19.25 Kath. jongeren, 19.40 Xylofoon. 20 i',5 Le Sage ten Broek. 20.17 Gew. man, 20.25 E'arcarolle, 20.45 Klankb. Pionier Sage ten Broek. 21.15 Conc., 22.00 Gram., 22.10 Avondgeb., 22.50 KI. v. Beeck. 2330 Orgel en zang. HILVERSUM II. 415 M.16 00 Gram., 16.30 Jongelui, 17.00 Stafmuz., 17.J0 Muz. babbeltje, 18.00 Nieuws. 18 15 Stafmuz.. 18.45 Viool, 19,15 Dep., 19.30 Wereldtragiek, 20.05 Gram., 20.30 Lez 21.00 Men vraagt, 21.30 Weekoverzicht, 21.45 Gronings halfuurtje, 22.15 Film première, 22.40 Avondw., 23,00 Nieuws. 23.15 Conc. Beethoven. ZATERDAG HILVERSUM I. 301 M.7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 7.30 Morgengeb.. 7.45 Ma- riaprogr., 8.O0 Nieuws, 8.15 Gram., 9.00 Conc 9.30 Operafragm. Mozart, 10.00 Kleuters, 10.15 KI. walsen en marsen, 11.00 Zonnebloem. 1145 Fam- ber., 12.03 Carnaval des animaux, 12.35 KI. v. Beeck, 13.00 Strijdkr., 13.30 KI. v Beeck, 13.45 Film. 14.00 Gram., 14.30 Toneelkijker, 14.45 Gram., 15.00 Jon geren, 15.15 Marek Weber, 15.45 Kiosk. 16.00 Gram.. 16.20 Vliegende Hollan der, 16 30 Gregoriaans. 17.00 Wigwam, 18.00 Pianoduo. 18.15 Weekoverz., 18 30 Strijdkr., 19.00 Nieuws, 19.20 Gram. 19.45 Dep.. 20.12 Gew. man. 20.20 W;e weet, 20.30 Lichtbaken, 21.00 Negen heit de klok, 22.00 Radiopotpourri, 22.40 Av.geb., 23.00 Nieuws, 23.15 Kwin tet (Brahms). HILVERSUM II,'415 M T l 7.15 Gymnastiek, 7.30 Gramofoonmuz 8 00 Nieuws, 8.15 Kwartet Corduwener, 8.35 Gram.. 9.35 Brandenburgs conc Bach, 10.00 Morgenw., 10.20 Voordr. dertiende kip, 10.35 Zan.g, 10.55 Gram., 13.00 Nieuws, 13.15 Miilersextet, 13 45 Conc. aria Beethoven, 14.00 Lez. nieu we spelling in België. 14.15 Russ progr., 15.00 Boeken. 15.15 Gigll, 15 30 Soc. bewegingen, 15.45 Ramblers, 16.20 Bonte vogelvlucht, 16.45 Hawaii. 17 00 Sportpr., 17.15 Jodelzang, 17.30 Cor Steyn. 18.00 Nieuws. 18.30 Om en nabij de twintig, 19.00 Piano Th. v. d. Pas. 19.30 Jeugd, 19.45 Lez. Holl. gemeente in Londen. 20.15 vBont boeket. 21 15 Soc. Commentaar, 21.30 Metropoie ork., 22.00 Hoorsp. Ellendi.gen, 22.30 Ma- lando, 23.00 Nieuws, 23.15 Gram. VERLOOFD: BETTY GOEMANS en BEN KIPHARDT „Nooitgedacht", Werestein- Etraat 52. Hillegom. Kampersingel 2, Haarlem. 13 Juli 1947 1922 1947 Op 2 Augustus hopen onze lieve ouders W. B. BANK en A. JANSEN de dag te herdenken, dat zy voor 25 jaar In de echt verbonden zijn. Dat God hen nog lang moge sparen Is de wens van hun dankbare kinderen: MEES HEIN - RIE RINA GIJS PLONIA - KEES WIM ALI AGI Hoofddorp, 12 Juli 1947 Spieringweg 919 TANDHEELKUNDIGE Parklaan 59 ARTS Heemstede Waarn.; aanwezige Heem- steedse artsen. KEEL- NEUS-, OORARTS KINDERARTS Waarn.; Dokterstel. 11990. flOÓl, STRO, HOUTWOL A. ZONDERLAND Spaarnwouderstraat 81 telefoon 1291S Thuisbezorgen zonder prijs verhoging. DE TIJD Allen, die iets te vorderen hebben van, of schuldig zijn aan, zaken onder zich heb ben behorende tot, of borg tochten hebben lopen ten laste van de nalatenschap van wijlen de Heer CORNELLS ZVVANEVELD gewoond hebbende te Haar lem, Kenaupark 33 en al daar overleden op 18 Mei 1947, worden verzocht daar van ten spoedigste, althans vóór of op 1 Augustus a.s., opgave te doen ten kantore van de Notarissen J. de Reede en J. Brants Kz., Ged. Oude Gracht 82, Haarlem. O. Jaarvergadering op Zaterdag 19 Juli 1947 19.30 uur in het CaférRest. Gebr. Brink- mann - Grote Markt AGENDA: 1. Opening Voorzitter. 2. Notulen. 3. Jaarverslag Secreta ris 1945-1946. 4. Jaarverslag Penning meester 1945-1946. 5. Verkiezing Bestuur. Aan de beurt van af. treden zyn: de heren C. L. Alphenaar en Mr. A. Beets. 6. 'Rondvraag en slui ting. HET BESTUUR. Ainsterclamsevaart 320, Telef. 14479 PRIMA JONGE HENNEN Red Island, N.H. blauwen, witte leghorns, patrjjsleg- hom, jonge ganzen, eenden enz. enz. FOTO HILARIUS - GROTE HOUTSTR. 102 - TEL. 10866 meisjes regenkleding PLASTIC MEISJESMANTEL maten 85 t/m 105 vanaf 13.90 MEISJES REGENMANTEL gegummeerde blauwe zijde geruite capuchon en garner maten 70 t/m 90 vanaf 14.30 T V KINDER REGENCAPES gegummeerd, lichte kleuren, maten 50 t/m 75 vanaf 12.65 MEISJES REGENMANTEL grijs tweed op rubber, gerui te capuchon maten 90 't/m 105 26.32 wegens vacantie Komt U morgen eens een heerlijke vooroorlogse eiercake bij ons halen. Deze cakes zijn prima geschikt voor Uw zomeruitstapjes. Taarten kruidkoeken, gebakjes Prima zandgebakjes op 50 gram boter en 50 gram suiker. natuurlijk naar.... Ciersfraaf 59 Telefoon 21346 Haarlem ff AMSTERDAMSEVAART 320 TELEFOON 14479 Voor enige t(jd lagen er bij Opti cien Vink drie brillen die een buitenlandse bestemming hadden. Eén ging er naar Bandoeng, één naar Kaapstad en de derde werd medegenomen op de walvisvaart naar de Zuidpool. Opticien Vink heeft een goede reputatie over een uitgestrekt gebied. BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd MAISON DENIJS - Zandvgartselaan 127. HEEMSTEDE. Jongens, die Missionaris willen worden, vragen inlichtingen aan ons Missiehuis. Voor PRIESTEROPLEIDING, jongens vanaf twaalf jaar. Voor BROEDEROPLEIDING, jongens v.af veertien jaar. P. SUPERIOR. ST. PAUL. ARCEN, L. Voor enige die ambitie hebben voor bestaat nog gelegenheid opgeleid te worden bij handschoenen-industrie HERENWEG 133 - HEEMSTEDE Alleen zij die beschikken over prima re ferenties kunnen in aanmerking komen boven 16 jaar. v. d. NAGEL S BAKKERIJ, Hoogewoerd- straat 11, Haarlem. TE HUUR GEVRAAGD met gebruik van keuken, voor twee zakenmensen, ge negen 6 maanden vooruit te betalen. Brieven onder no. 40759, bureau van dit blad. vraagt voor diverse filialen Aanmelden; Filiaal Gr. Houtstr. 59, Haarlem. ARTIS Dagtochten met moderne Salonboten. Ret. 11.50 Ook op Zondag, dagelijks naar: dagelijks om 8 en 10 uur. 's Zaterdags 8 uur en 14.30 uur dagelijks om 10.15 uur (behalve Vrijdag en Zaterdag) dagelijks om 10 uur van de Sloterkade bij de Zeilbrug Afv. 9 uur, terug in Amsterdam 19 uur. Ret. f 2.25 Kinderen 4-12 j. half tarief. Vraagt gratis dienstregeling en voorverkoop REDERIJ ZWAAG DE RUIJTERKADE, STEIGER 2, TELEFOON 42294 die na de vacanties (vanaf den 11 en Aug, a.s.) met grote toekomst, bieden wij in onze Ateliers voor Blouses, Japonnen en Kinderjurken in pret- tige omgeving en onder bekwaam toezicht gaarne de gelegenheid opgeleid te worden tot volleerde Salaris in overeenstemming met de Coll, Arbelds Overeenkomst, Tot 26 Juli a.s, gelegenheid tot aanmelding en bespreking Warmoesstraat 113, Maandags Vrijdags van 9-12 en 2-4, Zaterdags van 9-11. Voor begeleidende ouders openen wij gaarne de gelegenheid de ateliers te bezichtigen. Warmoesstraat 113 - Amsterdam Wij vragen: en AANMELDEN: KRUISSTRAAT 51—53 HAARLEM dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw Hui8houd- of Indiistr'e-Naainiachine met of zonder mo^or? Merk of defect geen bezwaar, ook behoor lek GEBRUIKTE MEUBELEN te koop gevraagd. Rijksstraatweg 250, Haarlem-Noord. Telefoon 22787. Telefoon of briefkaart en wij kotnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 4