m m Kerkberichten STAD EN OMGEVING JxueiT Bei 13000 De jager en schilder Sehijndei Werkelijke inhoud 27 Mei-plan dient onverkort doorgevoerd Van het witte doek Overgangsexamens Triniteiislyceum VOLKSHUISVESTING Ugaat met vacantie.... ZATERDAG 12 JULI. 1947 PAGINA 2 Jaarvergadering „Haarlem" Eindexamen M.T.S. Geslaagd RIJWIELBANDEN Distributienieuws Koningjnnedagviering BLOEMENDAAL Eerste Zomerconcert H.O.V. ZANDVOORT Noodwet Ouderdoms voorziening N.I.W.I.N.-avond in Zandvoort Nieuwe, bonkaarten Sport-weekend Kampeervereniging „Amsterdam" Koperwerk! - It Fryske Skathus HEEMSTEDE Middelbaar Onderwijs over 1946 De gemeeirte en de minister BEVERWIJK IJMUIDEN Schoonmaak in Paterskerk HILLEGOM Oud-lid deir Volksraad spreekt Welke dokter en welke apotheker? VELSEN Zondagsdienst PROF. ROMME IN DE TWEEDE KAMER Binnenbrandje Motorrijder geslipt NOORDWIJK Gemeenteraadsvergadering LET OP! Zoekt U muziek? I CHIN. IND. REST. HONGKONG Gevluchte politieke gevangene gepakt Diefstal van militaire goederen PRIJSHOUDENDE MARKT Vrijdagavond togende leden van de vereniging „Haerlem" naar hun vereni gingsgebouw „De Hoofdwacht" aan de Grote Markt om èr hun jaarlijkse al gemene vergadering te houden „Wij hebben een gezonde ve—iging; het ledental is in één jaar van 1075 op 1117 gesprongen, maar onze financiën staan er minder best voor", aldus sprak de voorzitter van de vereniging, de heer J. L. Tadema, in zijn openingstoespraak. Van verschillende zijden had spr. ver zoeken ontvangen er zprg voor te dra gen, dat - diverse historische gevels ge restaureerd zouden worden, maar tot dusverre had hij nog geen bouwvergun ning gekregen. Wanneer deze echter wordt verleend, zou de vereniging dit werk direct.onder handen nemen. De penningmeester, de heer Enschedé, verklaarde, dat de oorlog en de eerste na-oorlogse jaren de vereniging geen goed hebben gedaan, er is n.l. een te kort van 1100.De voorzitter deelde de vergaderden in verband hiermede mee, dat het bestuur besloten had de contributie te verhogen. Vervolgerswerden de bestuursleden mej. dr. G. H. Kurtz en ir. G. Fried- hoff, die periodiek aftraden, bij accla matie herkozen. Besloten werd het be stuur met twee leden te vermeerderen en bij acclamatie werden de heren mr J. Bierens de Haan, secretaris van de mij. „De Nijverheid" en J. B, Luiten, chemicus, benoemd. Een gezelschap van 200 studenten zal in twee groepen op 18 en 21 Juli naar onze stad komen om door „Haerlem" langs de oudheden geleid te worden. De vereniging „Haerlem" is echter ook zelf van plan enkele uitstapjes te ma ken; Zaterdag 26 Juli wordt o.a. een excursie naar Beverwijk georganiseerd. Aan de Middelbare Technische School Haarlem verwierven bet einddiploma: Afd Bouwkunde: j. Bakker, Haarlem; C. Breedt Evuijn, Worn}erveer; J. A. 3. v. d'. Heyden, Hilversum; A. J_ F. Koelen, Overveen; C. A. van Nes, Haarlem; G. J. Tiemstra, Nijmegen; F. T. van Waveren, J. Zuithoff Haarlem; J. G. Zwaan, J. A. Galqvazi, Amsterdam; G. den Harte.?, Hearlem: H. Hoekstra, Oegstgcest; J. Klerk, W. G. Pardoen. Haarlem; J. J. H. Pleij, Leiden; M. Pot Haarlem; j. N. J. Roezen Aerdenhcut; J. C. Vlaardinger- brock. Leiden; P. Wulp, Alkmaar; G. r. Zeelenberg, Beverwijk. Afd. Werktuigbouwkunde; C. T. Baars, Schagen; J. E'aart de la Faille. Haarlem., J. J. van Béthlchem. Arnhem; A. G. M. Bosman, Heemstede; D. Bot, Den Helder; J. S. E'randse. Heiloo; J. M. van Cuilen- fcurg, Haarlem; M. F. Driessen, B'loemen- cfaal; M. J. van Ccssel, E. Glaser, Haar lem; J. G. p. Hartel, Heemstede; A. Hof land, Woerden; G. J. van Holst, O. Hout man, Haarlem; R. L Jonker, H. J. de Koff. Amsterdam: J. Kort, Alkmaar; M, A. M. Kramer. Heemstede; A. C. Kuijs, Beverwijk (met lof); J. Mattau, Geleen: J. 'G. Cokeleen, F. CXidman, Haarlem; T. J. H. van der Pluijm, Cvervcen; J. E. Poot, Haarlem; C. B. Schindler, Amster dam; A. Q. Schranla, Voorscholen; H Schultheiss. H. N. C. Stam Haarlem; J \V. Stemerdink, .Winterswijk; J. C. Swart, Haarlem; A. van Vclzen, Hcifco.; D. Ver haar. Overveén; D. G. Vogtschmidt, Am- sr~iclam; G.. J. Wassenaar, B'eilen; L. I. Wvlagen. Voorhout; S. J. W. Zancfvoort, Ncordwijk. Afd. Èlectrotechniek: J. de Beurs, Den Haag; W. Cdsterus, Bussum; J. Dekker, Badhcevedorp; J. D. van Dokkum, Haar- lejn: P- W. M. Elderhorst. Zoetcrwoude; A. "L. H. Emmerik. W. Faassen, Amster dam; W. Reen's, Buss-um; L. Schroeder, Aerdenhout; A. E. P. stolk. Hoofddorp; A. M. H. straatman Leiden; J. Verkleij, Al- phen a, cf. Rijn. Afd. Schoepsbouwkunde: H. Bitter, A. P'auw, J. R. M. van Dcurzen, Haarlem; E. van Dijk, jy?.n Haag; J. Grillis, Heem- ctcde; G. Havermans, Uitgeest- J. H Hennis. Zandvoort; M. W. Jansen, Schoorl; C. M. Kruiten, Haarlem; F. W. Lambrecht- serj, Overveen; H. Latenstein, Koog a. d. Zaan: J. M. H. Pcrell Leiden; M. C. Sta pel Haarlemmerliede; W. Steensma, Hii- legom; J. van V'liet, Haarlem; M. W. van\ Vüurc, Alkmaar; M. Zwaag, Amsterdam. Afd. Vliegtuigbouwk-unde; A. Blaauw, Warnsveld; Jf. v. d. Goot Alkmaar; H. M. P van der Horst, Aerd'enhout; J. B. C. Janssen iJmuiden; J. p. de Jong, Hazers- woude. A'. Jongencien. Amsterdam; A. J Kiebert, Beverwijk; J. M. Laarkamp. Als maar; J. A. Moll, F. C. Muld€T, C. B. Foo ter Amsterdam; C. Schrama. Dep E'urg; K. Tanis, Hoofddorp; J. Traksel, K. Visee, J K. Wijninckx, Haarlem'. Met James Mason in de hoofdrol pre senteert City deze week de opwindende, goedverfilmde rolprent „De Nacht heeft Ogen". Twee Engelse onderwijzeressen gaan op vacantie naar de Yorkshire- mcerassen en raken daar tijdens een hevig onweer de weg kwijt. Op hetzelfde ogenblik dat een der dames in het kle verige moeras dreigt te verzinken, zien zij bij het helle licht van een bliksem- straal aan de einder een machtig huis opdoemen. Met veel moeite slagen zij er in het huis der redding te bereiken, waar zij door een exotisch gezelschap worden ontvangen. De heer des huifces heeft een zeer eigenaardige gewoonte: iedere keer als de maan vol is, raakt hij zijn zinnen kwijt en doet merkwaardige dingen, waardoor mensen, die van grie zelen houden, van het begin tot het eind in spanning zitten. (Volwassenen). „De verdachte", die gedurende zeven dagen in Cinema Palace op het witte doek rondloopt, doet inderdaad erg ver dacht. Reden waarom hij steeds gescha duwd en achtervolgd wordt.. Charles Laüghton, die de hoofdrol op meester lijke wijze leven geeft, heeft twee moor der. op zijn geweten, hetgeen hij voor de buitenwereld verborgen weet te houden, doch niet voor Scotland Yard. dat er spoedig lucht van heeft gekregen. De verdachte, die bewust is van wat hem boven het hoofd hangt, probeert naar Canada te ontsnappen, maar voor het schip vertrekt verlaat hij de boot om zich bij de politie te melden. Een goed verfilmd verhaal, dat de aandacht dik wijls gespannen houdt, ofschoon lang niet alle mogelijkheden voldoende uit gebuit zijn, (Boven 18 jaar). Het Spaame-theater biedt zijn bezoe- I kers deze week in zijn programma eea Nederlandse hoofdfilm met in de hoofd rollen Louis Davids en .Fientje de la Mar. „Op Stap" speelt in Amsterdam, waar een arme pianostemmer (Louis) dag in dag uit zijn brood moet verdienen met het op de juiste toon brengen van cle piano's van zijn cliënten. Inderdaad schijnt hij voor een dubbeltje geboren té" zijn, want als zijn oom in Batavia hem een cheque van f 10.000 zendt, wordt hem dit toch nog door een ander afge snoept. Wij vermelden hierbij, dat deze film wordt vertoond ter nagedachtenis aan de zanger Louis Davids, die zich ook in deze jolprent' weer van zijn echte zijde laat zien. (14 jr.) Bij de overgangsexamens op het Trini- teitslyceum te Haarlem werden bevorderd naar de tweede klas: (e.v. eervolle la Ton van Baarsen, Leo Baggen. Eddv van Beers, Adje Bieshaar Nico Blanken- »daal, Ton Boogaard. Henriy Bollen Kloor Borm, Jacques Bosman, Jan Bosse. Ton van den Brande e.v., Ton van den Broek Jan Bruning. Gerard Buwalda, Louk Bijl voet, Robert Comans, Bert van Daal, Fran$ van Daam. Dick Dekker e.v.. Dick Diekman. Coen Dirken. Henk Donker. lb Jan Blom (met lof). Fer van Doo- renmaalen Gerard van Es. Jan Frencken, Theo Gelctorp, Jopiè de Graaf, Co ten Hacken. .Wim Happel. Wim Harkmans e v., Gerard Haver, jan Heeman. Jan Keercmans, Engel Hoefgeest,*Rudolf Ho ge. Ferry Holzhays Pim van I-^oof. Hans Hijmme Hans Huyboom, Vincent Huygen (met lot). Pierfe van Leuven e.v., Hugo van Trappe. lc Wim van Dijkman, Piet Heeremans, Wynand Klaver, Paul Kloos Han Krie- ger. Albert Kroon, Jenny l£nik Gerard Kuys e.v., Wim Kuyt. Paul Lamp Dick van Laren e.v Slaak van Lèeuwe e.v., Jan van Maanen, Leo van Maris Ko Mar. tens, Addy van Móntfoort. Pim Neder- koorn. Co Nibbering*. ld Jan van der Klei Gidi Luyten, Fred Post. Paul van der thit.. Frans Riteco, Frans Roeland, Dick Roest é.v.. Jan* Ro- mijn e.v., Frans van Rooy Wim Sanders, Wim Soellaert, Kees van Soest, Henk Spruvt.Jan Stut (met lof) Rob Stuyt, Josef Tonino, Ton van Toóren, Jacque3 van der'Veld. Ie Wiin van Baarle, Nick Boomars, Hans Bosse Jos de Groot, Joop Hattink. Henk van der Klei. Robbiê Versnel. Ton- ny Vorderhake, Joop de Vries, Klaas van Warmerdam» Loek "Warnars e.v. Gerard van Wees. Joop van der Weiden, Gert Wossefman e.v. Jan Witteman. Tom v. d Wijden Kees Huizinga, Jan van Dooren- malen, Chiel Holthuyzen William W-el- born. lf Wim Kamphuys, Tonny Portanger, Gé Schellekens. Rudi Schlatmann. André Van Seggelen Piet Stammeyer, Jacques Veraart, Wim Verboom, Frans Wilde, Bert van Wijck. Bob van den Bosch, Theo Effring. Jan Winter, Kees Molhoek, Emil Duynstée. Van de tweede naar de derde klas# wer den bevorderd 2a Kokkie Alders Jan Blom, Gerard Bol Arnold Broersma (met lof). Jan Buscbr man, Ivar Bijvoet. Atie Christiaanse, Rob- by Faase. Piet Germes. Ben de Graaff, Jan Groen, Jan Harding Leo Heyden- rijk Jan Hof, Gé Huysmans Ad Kapel, Martien Keizer. 2b Hans Degenhart Gerard Kok. Bob Kostermans. Hans Kroese, Leo ^Meêgdef, Gerard Michon, Frits Muller, Ru van Ooyen, Eddy van Oploo. Frits Peerboom. Hans Renne, Jan Rozem'eyer, Nico. Rozen straten Leo van Rijn. Jan Huizinga. 2c Theo Bloem Tonny Knötschke, Jan Mekenkamp. Theo Schlatmann. Ben Schouten Frans Strijbosch Jan ter Horst (met lof) Bob Titulaer (met lof) Janco Tonino, AndréVasen, Theo Veringa, Frans Wassenberg. Hans Wessel. Wim van Westerop, Jan van Willige. 2d Nico Beentjes. Norbert Breugelmans, Wim Broeken Kee3 Dam Dick van Dam e.v., Frans van Dam (met lof) Frans van Duivenboden. Frans Hamers Joop Hey- mans, Tonny Hoogen, Aad van der Horst, Kees van der Helder, Joop Koomen, Gerard Leendcrts. Walter Mannot. 2e Theo Hooy, Jan Maartens, Frans Oliemans, Joop Scholte, Kees. Visser, Eddy van Tongeren, Huub Vooges Ben Post. Wim van der Veld Hans Witteveen. Op de PI.B.S.-afdeling werden van de derde naar de vierde klas bevorderd Max van den Berg. Noud van den Brandt, Jos Kimman. Jan Kleppers, Tom Miks, Leo Mudde e.v. Jan Nelis, Jan Paanak ker. Ton de Vroomen. Gerard yan Wichen, Nico de Wit e.v. Frits Polman Leo de Prie, Piet de Lange. Jos Beerrnan, Wim. Heeremans Ben Hellebrekers, Wim Kor- tekaas Gert Luytén Nico Meulcnbroek, Martien van' Ooyen, Martien Oudejans, Joop Scheepers, Thomas Jaspers, Jan van der Kolk, Gerard Kroon Jaap Kroon. Wim de Lestrieux Hendriks Willy van Leuven Piet van der Loo, Theo Luypen, Henny 'Mes. Cor Nan. Martien Angenent, Aat. Assemdelft Wim Bosma, Frans Brink man Wim de Graaf e.v.. Harry Happel, Kees van der Heyden Hubert Morsink, Frans Paanakker. Hans Schepers, Ko van Tienhoven, Kees Pijpers Eric Croes, Ge rard Dirks' Gerard van der Haagen (met lof) Frans Schlattmann. Kees van der Voort Bén Vos. Jaap Woudenberg. Toon Wesséling (met lof), Cor van Bemmel, Anton van Elzakker, Theo Hendriks. Jos van Noort. Jan Peeperkorn Rolf Schmidt, Ko Warnars, Frans van der Werf Jan van Wees e.v. Nico Zwaneveld, Egbert Zijlstra. Bevorderd naar 5 H.B.S. B: J. v. Böec- kei J. Boerrigter v.w., B. Eichholtz v.w„ P. v/d Heiidcn J. Joosten. J. Keyer Th. v/d Klei G Kok, H Kuttschrutter, A Renne, L. RenooU C. Rings. P. Beentjes, H. v. Doorenmaaien, J. Haverman F. Ki- lian v.w. P. Leering. A. Nibbering. J. Schouten J. de Soet, W. v/d Vlugt, P. v/d Wijst" J. v/d Bergh v.w. Bevorderd naar 5 H.B.S. A: E. Hoe- bper. A. Hoedeman Th. Lankhorst. J- Luypen, W. Nupoort, J. v. Schie, G. Sweyen J. Uitendaal. J. v. Winsen C. de Wit A. Yzenbrandt W. Zappey, S. Bruins G. Beelen, J. Beentjes, Th. Bemel- man Th. Diekman. J. v. Dierendonck G- Drontmann, F. Beumer. Bevorderd naar IV Gymn.A. v. Bem mel A. Bleeker A. Eichholtz, J. Groen,, F, Harm B. Heems e.v. Th. v/d Heide, M. v/d Heuvel V. Kroese, A. Luoas» A. Stoop, G. Svvildens Th. v. Tooren A. Vasen. G. Verdegaal J- Verschuren H. Volmart, H. Zegwaart m. 1., W. Tolle naar A. Darosa Spierings Th. Janssen. Bevorderd naar 5 H.B.S. B: E. Algra, E Duiker, J. Ettema e.v.. H. Janssen e.v,. F. Veldhuizen. C. Wester, C. Wil- lem'se, A. v. Eick L. de Groot. J.,v. Beers, J. Laimböck. Bevorderd naar V Gymn.: J. Bekkers, J v/d Bosch, A. Brom, A. Bruning. E Crabbendam m. 1. A. v. Dijck V. Fren cken F. Gerritsen W. Giebels,- W. de Groot. A. Jansen, J. v. Koppen, H. Laim. böck.'J. Langenegger. B. Lucas. H. Met selaar. W. Meulenkamp e.v. J. v/d Plas, J. Roeland, E. Schlatmann. A. Schutz M. dc Weyer e.v.. J. v. Daal. A. Bosse m. 1. Bevorderd naar VI Gymn.: A. v. Dp.al, J. v/d Honst J. Verdegaal, N. Waasdorp, H Zwarckant, G. Romme, J. Schryen, R. Spierings F. Alkemade B J. Goderie, J Roozen, J. v. Wyck A. Lohman. J Raats. Aan de tweede gemeentelijke H.R.S. met 5"3- cursus B, santpoorterplein, zijn geslaagd voor het eindexamen 1947: J. Thijs, K. v. d. Vossen, s. Jonker, P Wintertak, R. Zetstra, J. van Zoest, C. Jöbsis. Teruggetrokken 1, afgewezen 2 candldaten. Zij, öte een aanvraag hebben Ingediend tot het verkrijgen van (éen) rijwicl- band(en) voor „vervanging" dus die vóór 1 October 1946 alreeds een bon of bonnen voor toerbuitenbanden hebben ont vangen kunnen op onderstaande plaat sen en uren een inschrijvingsbewijs In ontvangst nemen. Maandag 14 Juli 1947 te Bloemendaal (Hartelustsch.) van 912 uur. Dinsdag 15 Juli 1947 te Overveen (Ge bouw Doml) van 9-12 uur. Woensdag 16 Juli 1947 te Aerdenhout (Gem. Kwekerij) van 912 uur.. Donderdag 17 Juli 1947 te Zandvoort (Haltestraat 4) van 912 uur. Vrijdag 18 Juli 1947 te Vogelenzang (Gr. Florisschool) van 912 uur. Tweede Stamkaart medenemen. Zondagavond 6.30 uur zal op het R.C.H.-terrein té Heemstede de beslis singswedstrijd' voor de 2e klasse gespeeld worden tussen de Alkmaarse Boys en Kinheim. Maandag 14 Juli Haarlem: Bonkaarten La tot en met Liz. Heemstede: Bonkaarten 912 uur restant letter M en NNe; van 24.30 uur restant N. Extra bonnen jonge en a.s. moeders letters M en N. Concer.'gebouw: 13 Juli, Kinderoperette Tom Poes. 2.30 uïir. Lou Bandy's variété 8 u. 18 Juli, H.O.V.-zomerconcert 8 uur. Grote Kerk: 15 Juli. orgelbespeling 7,30 17 Juli, orgelbespeling 3 uur. 18 Juli, Jubi leumconcert Jac. Zwaan 8 u. BIOSCOPEN: Cinema-Palace: De ver dachte (18 J-); Frans-Hals: Ontgooche ling (volw.); City: De nacht heeft ogen volw.): Spaame-theater: Op stap (14 j Dagel.: 2.30. 7 en 9.15 u. Zond.: Frans Hals: 2, 4 30, 7 en 9.15; City: 2.15, '4 30. 7 en 9.15 u. Overigen: 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. Apotheken: De nachtdiensten worden tot 19 Juli waargenomen door: Duijm en Keur, Keizerstr 6. tel: 10378, 'Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30,tel. 100043. Marnlx- Apotheek, Marnixstr. 65, tel: 23525. HEEMSTEDE:" Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197 en Aerderihout- Apotheek, Zandv.laan 164, tel. 26772. ZIEKENVERVOER: fa. Mathot, Gr. Hout straat 39, lel: 11990. Margriet. Turfmarkt 10 rd, tel: 21400. A. Buiteman, Raadhuispl 7, tel: 28523 te HEEMSTEDE. TENTOONSTELLINGEN. KUNSTH. LEFFELAAR: Expositie van Schrijnder (t.m. 26 Juli). DAG EN NACHT Te Amsterdam is opgericht de Ned. Maatschappij voor Volkshuisvesting. In deze maatschappij ls voor de particu- liere woningvoorziening een samenwer king tot stand gekomen tussen de Staat en groepen van,, institutionele beleggers en bamken. Het doel van deze vennootschap is werkzaam te zijn in het belang van de volkshuisvesting in Nederland, meer in het bijzonder met het oog op de sociale belangen van de bewoners, met name door het stichten en beheren van wo ningen en andere onroerende zaken, het aantrekken van gelden en het opstellen van plannen, zowel voor ziqhzelf als voor derden, alsmede het optreden als adviserend en coördinerend lichaam voor de exploitatie van onroerende zaken. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 10 000 000.Verdeeld in 10.000 aande len a f 1.000.waarvan bij de oprich ting geplaatst f 2.ÖÖO.OOO. In dit kapitaal heeft de hërstelbank deelgenomen oryler garantie van de Staat. Tot directeur van de vennootschap is benoemd de. heer H. van Saane te Am sterdam. Het' kantoor van de vennootschap is gevestigd te Amsterdam-Zuid, Dijsselhc'. plantsoen 16. De oommissie „Koninginnedag" doe in een alleraardigst uitgevoerde .circu laire een warm beroep op de Ingezetenen .om .door giften ook dit jaar weer he. Kpninginnefeest voor de jeugd en de volwassenen mogelijk te maken. Een be drag van f3500 is nodig om het feest op waardige wijze te vleten en wij onder steunen gaarne 'dit beroep op de mild dadigheid. Dc jacht heeft, behalve voor dc ja. ger en zijn helpers", ook voor de kunstenaar door de tijden heen een speciale bekoring gehad. De jager, ongeacht of hij onder het schallen van horens en met het nerveus geblaf vaq lenige bruingevlekte honden dóór het struikgewas heen zich met het wild in behendigheid meet, of dat hij als stro. per in stilte en duisternis door de dui nen sluipt, hij beleeft toch nog een an. der soort sensatie dan de kunstenaar, die zich door dit jachttafereel, geboeid weet. Beide emoties vloeien samen in de persoon van Schrijnder, die in zijn jacht hut schildert en het penseel wegsmijt cm "het geiveer 'c grijpen, wanneer een vlucht ganzen ruisend ^vertrekt. De geschilderde bult van dit buiten, leven vindt men uitgestald langs de wanden van de tentoonstellingszaal Léffelaar aan de Haarlemse Grote Markt. Wanneer de geschoten bult ge lijkwaardig is aan hetgeen we hier in schilderkunstige prestaties te zien krij gen, dan ^moet ons van 't hart, dat Schrijnder een succesvol jager is: We durven dat van die vlezige buit veron derstellen, omdat wij niet het vermoe den hebben dat hier jagerslatijn verteld wordt; deze voor jagers uitzonderlijke deugd zal' onze verteller-met.het-penseel dan wel te danken hebben aan zijn kun stenaarschap. Schilderen en jagen dit zal U In. tussen duidelijk geworden zijn zijn hier zodanig dooreengeweven. dat deze elementen ln Schrijnder niet te schei den zijn. De vitale schilderijen en impressies in waterverf getuigen van een innig leven met en scherp observeren van de natuur en Schrijnder's talent beperkt zich ook tot de natuur voor zoverre deze iets met de jacht te maken heeft. Kan het landschap hem de bijgedachte van jachtterrein niet schenken of waagt hy zich aan hef stilleven, dan ls hy er beslist naast: zijn vormen zijn niet. ge. dragen door éen geïnteresseerd beleven en ?ijn kleuren niet geladen, ook hierin is hij de jager: hij raakt of hij mist. Het woord „ge'adenheid" dringt zich trou wens steeds in ons op wanneer wij de landschappen beschouwen, wij voelen de spanning die trilt omdat er straks iets gebeuren kan. omdat er meer ln het De reeks Zomei'concerten der Haar lemse Orkestvereniging is gisteravond begonnen met een zeer goede uitvoering van een belangwekkend programma. Ma- rinus Adam, die dit eerste concert leid de, hkd voor openingsnummer de keuze laten vallen op Weber's altijd nog span nende en fraaie Freischütz-Ouverture. In het z.g. tweede, doch eerst ultgegevcïi Piano-concert in e kl. terts van Fr. Chopin dat daarop volgde, trad Elizabeth v. d. BergKostense op als solisfe. Veel diepzinnigheid moet men in dit Chopin- werk niet zoeken: op de voorgrond treedt meer het virtuoze solospel, waarvoor de solist volop gelegenheid krijgt.' En in dit opzicht kon de soliste van deze 3vond ons zeer wel voldoen. Zij gaf van de virtuositeit eisende partituur een le vendige, vlotte vertolking, met soepele en waar nodig ook zeer sievige aanslag. Terecht bracht men de soliste hiervoor hulde met spontaan, langdurig applaus en bloemen. Na de pauze werd op verzoek de In teressante derde Symphonie van Saint Saëns, met orgel en piano-soli, vertolkt. Adam wist er spanning in te brengen en het Wel zeer oorspronkelijke werk zijn juiste belichting He geven. De organist, Piet Halsema, zorgde voor een fraai klinkende achtergrond doqr goecj aan sluitende registratie, zodat vooral het slotdeel een imponerend karakter kreeg. Marinus Adam liet zijn mus'ci terecht delen in de hem gebrachte ova.ionele hulde. J. Scheepens. terrein omgaat dan door het oog van deze plaats uit wordt gezien. En dan ls er de actie; altijd weer de beweeglijk heid van. de ruime luchten, die hij zo voortreffelijk schildert. De stemmingen zijn velerlei, maar vooral die weemoedige sfeer van het herfstige jachttij. met het monumentale dat de natuur in die tijd kan hebben, gesopt in het heimwee over de vborbije zomerse glorie valt op. Schrijnder brengt in zijn schilderijen de natuur mee naar de huiskamers, een natuur zoals een ieder die gretig heeft ingedronken en haar dromend wil naproeven en met een zwellend gemoed wil ondergaan. L. T. B. en W. hebben benoemd tot leden van de commissie van onderzoek, bedoeld ir. art. 25 van c'e noodwet ouderdoms voorziening: C. A. Groos, wethouder van Sociale Zaken, voorzitter, B. F. Bersma, directeur van Sociale Zaken, secretaris, A. Kerkman, mevrouw B. A. C. Poots van Popta en Th. Thomas. Circa 1500 bezoekers waren Vrijdag avond in de Amerikaanse hangartent Au Paradis" te Zandvoort de gasten vkn het NIWIN-comité, dat in samen werking met de directie een gevarieerd programma aanbood, waarvan de op brengst bestemd zal worden voor de aan schaffing van een cantinewagen voor onze jongens overzee Uitreiking in het distributiekantoor te Zandvoort: Maandag 14 Juli letters P. t.m. S. De komende dagen staan te Zandvoort weer in het teken van de sport. Heden avond half acht- starten op de Grote Krocht de estafettelopers. Aan deze estafette van Zandvoort nemen enkele tientallen ploegen uit het gehele land deel. Deze gebeurtenis, georganiseerd door de gymn.verehiging „O.S.S.", trok het vorig jaar grote belangstelling. Zondagmiddag half drie worden op het sportveld aan de Vondellaan inter nationale athletiekwedstrijden gehouden tussen de Haarlemse Athletiekvereniging en die van Brussel (Schaerbeek). Op het zelfde terrein vinden Maan dagavond bokswedstrijden plaats tussen boksers uit Amsterdam, Haarlem en .Zandvoort. Deze wedstrijden staan onder leiding van de Nederl Boksbond. Deze vereniging, die haar tenten op het Zandvoortse strand hééft opgesla gen, bestaat 12^ jaar. Vandaag houdt het bestuur receptie in „Trianon" aan het Stationsplein van 3 tot 5 uur. .JANSSTRAAT 8 TELEFOON 20141 (HE7T HUIS MET DE FRIESE VLAG) In samenwerking met de spoorweg re cherche heeft de Haarlemse politie twee chauffeurs aangehouden, die bekend heb ben diverse diefstallen te hebben ge pleegd ten nadele van de firma Van Gend en Loos uit de goederenloods aan de Westergracht te Haarlem. Gisteravond werd in de Gen. Cronjé- straat een man aangehouden, die een rijwiel ontvreemde. De man beweerde, dat even tevoren zijn eigen fiets was ge stolen en dat hij nu maar een andere daarvoor in de plaats'had genomen. De gymnastiekvereniging „Onze Ge zellen" houdt Dinsdag, 15 Juli, 8 uur haar jaarvergadering in het gymnastiek lokaal aan de'Eemstraat. De RK. Bond van Woningbouwver enigingen ln het Bisdom Haarlem houdt op Zaterdag, 16 Augustus, ln restau rant Brinkmann zijn algemene vergade ring. Aanvang II uur. De economische recherche nam 220 spoelen garen in beslag bij een loop knecht te" Haarlem, die deze spoelen te Huizen en Amersfoort zonder punten had gekocht. Dit muisje had nog een staartje toen bleek, dat de vrouw van de' knecht zich schuldig had gemaakt aan diefstal van 42 spoelen garen uit sen kunstzijdefabriek te Haarlem. Pro ces-verbaal is tegen haar opgemaakt. Zuster Hoogenbosch, Wilhelminaweg 19; is telefonisch aangesloten onder num mer 2306. Aan het verslag over het middelbaar onderwijs in de gemeente Bloemendaal over 1946 ontlenen wij het volgende. Was de bezetting met leerlingen van het Kennemer Lyceum eii de Middelbare Meisjesschool f,'t Kopje" (n dc oorlogs jaren'vrij constant, na de Bbvrijding viel een sterke toename te constateren. Voor de jaren 1944, 1945 en 1946 is het aantal leerlingen van het Kennemer Ly ceum resp 410, 524 en 764 en voor ,,'t Kopje "'112,. 110 en 122. Een belangrijk, punt van bespreking was de vraag of het bestaan in Bloe mendaal van een meisjesschool voor middelbaar onderwijs als oriderdeel van de Montessori-afdeling van het Kenne mer Lyceum naast de Middelbare Meis jesschool ,,'t Kopje" wel afdoende ge motiveerd is te achten door de sterke achteruitgang van het aantal leerlipgen Een definitief standpunt ls nog niet in genomen. Het Kennemer Lyceum heeft 187 gerepartieerde leerlingen. Er is een afdeling voor individueel onderwijs, dat voor het op dreef helpen van deze leer-, lingen bij_ uitstek geschikt is. Naar aanleiding van de gemeente begroting 1946 is er een drukke corres pondentie gevoerd tussen de- gemeente, de prövincie en de minister. B. en W. van Bloemendaal stellen voor de negen de' suppletoire begroting 1946 vast te stellen, waarin de uit de opmerkingen voortvloeiende financiële gevolgeq. De mogelijkheid t.ot gedeeltelijke dek king uit eigen middelen van het tekort op de begroting blijkt niet voldoende uitgebuit te zijn. Zo kan uit de algemene reserves van het gas- en waterbedrijf geld onttrokken worden, daar bedrijfs verliezen niet behoeven te worden be ducht en vernieuwing of uitbreidingen in de toekomst door geldleningen kun nen worden bestreden. Aan de stille reserves der bedrijven zal niets onttrokken behoeven te worden voor de bestrijding van de gewone uit gaven. en mét U nog -vele andere abonné s op ons blad. En U wilt evenals die andere abonné's- graag Uw lyfblad bleven lezen op Uw vacantie-adres Dat kanMaar mogen wij U dar. verzoeken enigszins met onder, staande wensen van de administra tie rekening te houden? le Geef minstens 5 dagen van te voren OP.\wanneer U vertrekt en weer crugicomt, onder vermelding van Uw Vaste woonplaats en Uw tijdelijk adres 2e» Weet' U nog niet «wanneer U terug komt, bericht ons di.t dan tijdig zodra U dit wél bekend is. 3e. Indien U weekabonnè bent, oetaai dan aan de bezorger van wie U op Uw valte adres de krant ontvangt, zo veel maal het weekabonnementsgeld voorHit, als U weken afwezig bent. Mogen wü op Uw medewerking rekenen?' Wij wensen U een prettige vacantie toe! Administratie NIEUWE HAARL. CRT. Het'voorste gedeelte van de Paters kerk is momenteel gehëel volgebouwd met, steigers, daar de kerk geheel ge repareerd en schoongemaakt wordt. Reeds maanden is ook een. loodgieter bezig met het vemiéuwen van lood en zink. Hoewel de parochianen nu enige tijd in een ongeriefelijke kerk komen en zelfs moeten oppassen hun hoofden niet te stoten tegen het steigerwerk, nemen zü dit graag, want over een paar weken zal hun kerk weer geheel gewit zijn en er als nieuw uitzien. Het Comité Beverwijk van. de vereni ging „Handhaving Rijkseénheid" houdt Woensdag 16 Juli, des avonds te 8 uur, in het jKennemer-Theater een bijeen komst, waarop mr. P. M. Janssen te Hil versum, oud-lid van de Ned.-Indische Volksraad en oud-waarnemend burge meester van Batavia, het woord zal voeren. Vacantie-bonnen Land- en Tuinbouwarbeiders kunnen hun vacantie-bopnen vóór 15 Juli in wisselen bij M. Mattu, Laan v. Kanaan 20. Nieuwe vacantie-bonnen Van 1926 Juli. De Zondagsdienst van de geneesheren wordt «morgen, Zondag 13 Juli, waarge nomen door dr. W. W. Muys v. d. Moer. Apotheek voor Zor.dag- en nacht dienst: Duinw.yk-apotheek, Populieren laan hoek Lijsterbeslaan. Artsen: (uitsluitend voor spoedgeval len) 1 dr. J. F. Bekker, Wilhelminakade 78, telef. 4954 en dr. A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, telef. 4328. Apotheken (Zondag- en nachtdienst): IJmuider Apotheek, Kennemerlaan 102, telef. 4229. Verloskundigen (voor spoedgevallen van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 11 uur) mej. Winter. Evertsenstr. 3, telef. 5259. Deaangekondigde veiling van de percelen WIPPER. PLEIN en IIR1EHERENLAAN te HEEMSTEDE is tot nader orde UITGESTELD. Notaris Mr. M. R. KRANS In een moffelinrichting in de Hof straat ontstond een binnenbrandje, dat met eigen middelen werd geblust, doch toch nog vrij veel schade veroorzaakte, die niet door verzekering wordt gedekt Oorzaak is vermoedelijk ,hei gebruik .van synthetische lak, die zeer licht ont brandbaar is. De motorrijder C.uit Amsterdam kwam door de gladheid van de wee in de Leidsestraat te slippen. De E.H.B.O. verleende de eerste hulp. constateerde een vermoedelijke kniefractuur en liet het slachtoffer per ziekenauto naar Amsterdam vervoeren De gemeenteraad kwam dezer dagen in openbare vergadering ter behandeling van een vrij onbelangrijke agenda bijeen. Besloten werd o.m. het gewoon aantal verlofdagen der gemeentewerklieden van 10 op 12 te brengen en de ambtenaren en werklieden een extra-uitkering van 2 pet. van de jaarwedde toe te kennen als vacantietoelage. By de rondvraag deelde de heer Eichelsheim op aandrin gen van enkele raadsleden mede, de be schuldigingen, welke hy destijds in een openbare raadsvergadering tegeji de chef-monteur van het G.E.B. had geuit, met schriftelilke bpwiisstnkkpn te zullen «""aver Distributienieuws De uitreiking van de toeslagkaarten 709/710 aarf a.s. eri jonge moeders ge schiedt te Noordwyk 23 Juli van 9 tot 10 uur AD, 10 tot 11 uur EJ. H, tot 12 uur K—O, 2 tot 2 uur ES, 3 tot f uur T—Z;' te Voorhout 22 Juli van 9.30 tot 12 uur AZ;' te Noordwijkerhout 23 Juli van 9.30 tot l2 uur A—N, 25 Juli van 9.30 tot 12 uur OZ. Stamkaarten en CM 703 kaarten medebrengen. Teneinde de gevolgen van een ver traagde uitreiking van toewijzingen te voorkomen, wordt ieder, die voor "ver warming van inrichting, kantoor, werk plaats e.d. in de a.s. winter nog geen aanvraagformulier M.D. 393-06 bij de plaatselijke Distributiedienst Indiende^, in zyn eigen belang aangeraden dit thans terstond te doen. Het formulier M.D. 393-06 is by de Distributiediens, verkrijgbaar. Op onderstaande dagen worden schoe nenbonnen uitgereikt aan kinderen ge boren in de maand Juli van een der ja ren 1932 tot en met 1915. alsmede aan kinderen geboren in de maand Septem ber 1946. Uitreiking van schoenenbonnen aan kinderen zal uitsluitend plaats vinden tegen inname van de bon 604 van het in- leijyei te Noordwijk l4 Juli van 9 tot 12 uui"' AK, van lf tot '16 uur LZ; te Voorhout 17 Juli van 9.30 tot 12 uur A—Z; te Noordwijkerhout 18 Juli van 9.30 tpt 12 uur A-Z. Er heerst in vele gezinnen vandaag enige onrust. De uitslagen van de beide katholieke lycea zijn bekend gemaakt en er is zeker wat het Trini- teitslyceum betreft rigoureus het mes ge. zet 'n oen gezwel, dat de leerlingen veelal niet veroorzaakt hebben, maar dat nog een gevolg is van de ellendige oor logsjaren. Het Nederlandse middelbare onderwijs heeft altijd op hoog peil ge staan en in binnen, en buitenland wist men, dat de eindexamens betekenden, daj de jonge mensen een gedegen studie achter dè rug hadden. Door de oorlog moest veel door de vingers gezien wor den, Die toestand kon niet zo blijven en daarom is het zeker ook voor de paters niet prettige besluit om meer dan 35 der leerlingen te laten doubleren, goed gezien in het belang van de toekomst der jeugdge studenten. Blijven zitten is naar en verdrietig, maar na vijf oorlogsjaren, die hun uit werking op bijna elk gebied nog niet ver loren hebben, in talrijke gevallen niet oneervol. Wij zijn niet alleen achter ge raakt, maar ook psychisch zeer geschokt geweest en het is onrechtvaardig als de ouders dat wegcijferen, terwijl zc zelf onder de volwassenen dagelijks zien, wel ke catastrophale* gevolgen de bezettings jaren en de hongerwinter nog hebben. Geslaagd, proficiat! Niej bevorderd, vreest voorzichtig met Uw oordeel! Geen bezwaar. Een goed advies: Neem Stolwijk maar. Alléén Jansstraat Haarlem. De heer ROMME (KVP) heeft in de Vrijdagmiddagzittirig der Tweede Kamer opgemerkt, dat, al blijft het geweer aan de voet, men mag weten van de nuttig heid tpt het doen naleven van een vrij willig aangegane overeenkomst. De brief van 8 Juli heet een nadere precisering van de brief van 5 Juli. Dat betekent, dat het antwoord van 9 Juli van kracht biyft. Daarln vindt spr., dat de aanvaarding gepaard gaat aan de conditio sine qua non. dat na de over gangsperiode daadwerkeiyk zullen zyn opgericht de volledige souveréine Verenig de Staten van Indonesië. Als dit moet gelezen worden als „volledige souverfine" dan aanvaardt de Katholieke fractie dit niet; zij wenst haar vroeger standpunt te handhaven. Spr. heeft er geen bezwaar tegen, als de regering aan dc republiek zou willen doen weten, dat de volksver- tegenwoordiging het standpunt der regering aanvaardt. Dat standpunt omschrijft spr. 'on geveer aldus: 1. De periode \aq onderhandelen over het 27 Mei-plan is afgesloten en wordt niet heropend. 2. Dc wezeniyke inhoud van het 27 Mei-plan behoort onverkort te worden aanvaard en doorgevoerd. 3. Tot dc inhoud behoort ook het deugdelijk machtsmiddel, dat de Ne derlandse souvercine regering tot haar beschikking moet hebben om haar verantwoordelijkheid te kun nen dragen. 4. De instelling van de federale 1 raad en de lagere organen zal ge schieden na erkenning en nadat ge bleken is van de openbare daden in de regeringsverklaring gemeld. Dan moet het naar sprekers me ning uit zijn. De lankmoedigheid zou anders in het tegendeel verkeren. Alle by de- Nederlands-Indonesische' Unie betrokkenen te zamen zullen z.l. hebben uit te maken wat op de grond slag van Linggadjati geacht moet wor den tot het Unie-terrein te behoren. Tenslotte vraagt spr. of de Rykscon- ferentie of althans de Jtonde-Tafel- conferentie spoedig kan worden tege moet gezien. De'heer De Groot (CPN) is van oor deel, dat er na Linggadjati niet ,veel bereikt is. De toestand wordt slechter. Hij betoogt, dat de Nec^rlandse krygs- macht 15 Maart een r onverhoedse aan val heeft gecfaan by Modjokerto. Dit zou geschied zijn buiten medeweten van dr. Van Mook, die toch opperj>evelhép- ber der strydkrachten "is: Hieromtrent vraagt hy nadere inlichtingen. Huis der duizend heerlyke smaken HAARLEM, Smpdestraat 21, telefoon 31375 ZANDVOORT Zeestraat 38, telefoon 3925 (Adv.) De rechercheurs van de Alkmaarse E.R.A. hebben te Amsterdam gearres teerd de vroegere Haagse politie-agent Berghuis, die in' December 1946 uit het interneringskamp was ontvlucht en zich sindsdien aan verschillende inbraken te Amsterdam en Den Haag had schuldig gemaakt. Berghuis., dje verschillende records hardlopen op zijn naam had staan, trachtte bij zyn arrestatie van zijn vlugge benen gebruik te maken oft: te ontkomen, doch 4e rechercheurs wis ten hem ihet een auto, na een race van 800 meter, in te halen. Hy is aan de Haagse recherche overgeleverd. Voor. de Krijgsraad te Velde te Arn hem hebben terecht gestaan vier militai ren werkzaam bij het magazijn Oost ln Ede, welk magazijn ondergebracht was in de Arthur Koolkazerne. Dit vierial heeft voor tienduizenden guldens aan goederen, o.m. 1000 beddetyken en 300 strozakken, gestólen en aan burgers ver kocht. Toen de diefstallen ontdekt wa ren hebben zy' nog gauw een laatste grote slag geslagen doordat een hunner zich liet opsluiten en zo de toegang opende voor de anderen. De sergeant G. J. T„ een der magazijnmeesters, was de leider der dievenbende, maar ook de korporaal K. H. speelde een belangrijke rol. De Krijgsraad veroordeelde ieder van .hen tot iwee jaar gevangenisstraf zonder aftrek, ontsloeg hen uit de mili taire dienst en verlaagde hen tot de rang yan soldaat. Kovppraal H. D. uit Am sterdam kreeg 12 maanden gevangenis straf, waarvan 6 maanden voorwaarde- ïyk met een proeftijd van 3 jaar. Ook hy werd ontslagen uit de militaire dienst en verlaagd tot de rang van soldaat. Soldaat J. H. J. werd uit de dienst ont slagen. Bovendien werd hem eep.gevan genisstraf van 8 maanden opgelegd, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. (ontleend aan Sursum Corda>. KATHEDRAAL ST. BAVO (Leidse- vaart). Zondag: H.H. Missen Ö.30. 7.30, 9 (Hoogrtiis) en 11 u.; Lof 7 u. Maan dag: Fam. dames 8 u. Dinsdag: congr. meisjes 7 u.jongfe dames 8.15 u. Woens dag: congr. jongens 7 u.: jonge mannen 8 u. Vrijdag: Lof 7.30 u. Zaterdag: biecht ten 4.368.30 u.: Lof 7.30 u. H. JOZEF (Jansstraat). Zondag: H.H. Missen 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 u.; Lof 7 u. Maandag: congr. heren 7 u. Dinsdag: cor.gr. meisjes 7 u.; jonge da mes 8 u. Woensdag: Lof 7.30 u. Zater dag: biechten 59 u.; Lof 7.30 u. II. ANTONIUS VAN PADUA (Nieuwe Groenmarkt) Zondag: H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.30 (Hoogmis), 10, 11- en 12 tl.: Lof 7 u. Maandag: congr. dames 8 u. Dinsdag: Lof 7,30. Vrijdag;,Lof 7.30. Za terdag: biechten 49 u.~ O. L. VR. ROZENKRANS (Spaame). Zondag: H.H. Missen '6.15, 7.30, 9, 10.30 (Hoogmis). Zaf;erdag: biechten 58.30 11.; Lof 7.30 U. H. JOANNES DE DOPER (AmsteT- damstraat). Zondag: H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.45 (Hoogmis), 10.30 en 11.45; Lof 7 u. Dinsdag: congr. meisjes jr. 7.15 u. no-nderdag: Lof 7.30 u.: H. Fam. dames 8 u. Zaterdag: T,of 7 u.: biechten 4.30 8.30 U. AIXERH. HART VAN JEZUS (Kle- verparkweg)Zor.dag: H.H. Missen 7.30, 9, 10.30 (Hoogms)> en 12 u.; Lof 7.30. Maandag: congr. meisjes 7 u.; dames 8.15 u. Dinsdag: Lof 7.30 u. Vrijdag: Lof 7.30 u. Zaterdag: biechten 59.30 u. H.H. ELIZABETH EN BARBARA (Paul Krugerstraat). Zondag: H.H. Mis sen 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis) en 11 u.; Lof 7 u. Dinsdag: Lof 7.30; congr. meis jes sr; 8.15. 1^)11,ierdagLof 7.30. Zater dag: biechtep 5—8.30. H. LIDUINA (Rijksstraatweg). Zon dag: H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.30, 9.45 (Hoogmis) en 11.30 u.; Lof 7 u. Maan dag: fam. dames 8 u. Dinsdag: congr. meisjes 7 u.; jonge vrouwen 8 u. Woens dag: congr. jonge mannen 8 u. Donder dag: Lof 7.30. Zaterdag: biechten 58. O. L. VR. VAN ZEVEN SMARTEN EN ST. BAVO (Ryksstraatweg). Zor.dag: H.H. Missen 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 u.; Lof 6 30 u. Dinsdag: congr. meis jes 7.30 u. Woensdag: congr. jonge man nen 8 u. Vrijdag: Lof 7.30 u. Zaterdag? biechten 5—9 u. A'LLERH. DRIEëENHEID (Bloemen daal). Zondag: HJH. Missen 7, 8.30 (Hoogmis), 10.15 en 11.30; Lof 7 u. Woensdag: Lof 7.30 u. Donderdag: Lof 7 u. Zaterdag: biechten 59 u,; Lof 7 u. O. L. VR. ONBEVLEKTE ONTVAN GENIS (Overveen). Zondag: H.H. Mis- 'sen 7, 8, 9, 10.30 (Hoogmiis)Lof 7.30 u.; Maandag: congT. heren 8 u. Dinsdag: Lof 7.30 u. Zaterdag: biechten 48 u.; Lof 7.30 u. H. ANTONIUS VAN PADUA (Aerden hout). Zondag: H.H. Missen 7.30, 9 (Hoogmis), 11 u.; Lof 4 u. Maandag: congr. jongens sr. 8 u.' Dinsdag: Lof 7.30 u.; congr. meisjes 8 u. Zaterdag: biechten 49 u.; Lof 7.30 u. H. BAVO (Heemstede). Zondag: H.H. Missen 7.15, 8.45, 10 (Hoogmis) en 11.30 u.; Lof 7.30.U. Maandag: H. Fam. da mes 7.30 u.; Liduina congr. 8.30. Dinsdag: Lof 7.30 u. Woensdag: Maria-garde 7 u. (Tare.-groep). Donderdag: Lof 7.30 u. Zaterdag: biechten 59 u.; Lof 7.30 u. O. L. VR. HEMELVAART (Heem stede). Zohdag: H.H./Missen 7, 8.30, 10.15 (Hoogmis) en 11.30; Lof 7.30 u. Maan dag: cor.gr; meisjes sr. 7.30 u. Woensdag: congr. jongens sr. 7 u. Zaterdag: biech ten 5—8.30 u. Lof 7 u_ II. AGATHA (Zandvoort). Zondag: H.H. Missen 6.30, 7.30, 10.15 (Hoogmis) Lof 7 u. Donderdag: Lof 7.30 u. Zater dag: biechten 57 u. H. ADELBERTUS (Spaarndlm). Zon dag: H.H. Missen 7.30 (Hoogmis), 10.30 u.; Lof 2.30 u. Woensdag: congr. jon gens 7.30 u. Zaterdag: biechten 57.30 u. Amsterdam, 11 Juli 1947 De divi- dendaanfondiging der Holl. Am. Lyn van 35 pet. over de afgelopen zeven jaar maakte ter beurze een goede ln* druk. De aandelen waren in herstel. Industriële aandelen waren na een j zwakkere opening tegen het slot weer in herstel. De Indische fondsen boekten ook ent" I ge koersverbeteringen. Staatsfondsen waren fractioneel ver- deeld. r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 2