Duizenden Kardinaal Plechtig Lof in begroeten De de open lucht Jong Voorstel tot tussentijdse hulp Europese landen Maatregelen ter voorkoming van crisis spoedig gewenst aan Prikkeldraad wordt versterkt en de kooien worden gereed gemaakt 106 doden, 290 gewonden Zal onderzoek van consuls twee maanden duren PROTESTNOTA DER AAN RUSLAND TWEEDE V.S. Komt plan-Marshall te laat? „NET CONCENTRATIE-KAMPEN" Zoeklichten voor de nacht Vonnis- en proces-Petkof wordt schandelijk genoemd WARM WEER MET VEEL NEERSLAG AAN DE KUST Invloed van het warme zeewater Nieuwe puntenwaardering op komst Tot hoofd en hart Hoe eerder, hoe liever Buitengewone zitting Ministerraad Wilkes middenvoor en Lenstra rechtsbuiten Donderdag 4 september 1947 é9ste JAARGANG No. 23940 MARIA-CONGRES BEGONNEN MAASTRICHT, Woensdagavond, is hei Maria-congres ook officieel begonnen. Om zes uur vanavond aan hei siaiion van Maastricht per auio ge arriveerd Z. Emin. Johannes Kardinaal de Jong, die als Speciale delegaai van de Paus dii congres bijwoont, ^eer waren er duizenden bijeen, duizenden zowel op hei Stationsplein als langs de weg en voor de Basiliek van 0. L. Vrouw, waar in de open luchi door Mgr. Lemmens ®en pontificaal Lof werd gecelebreerd. Maar, leek hei ons, hei waren niet de duizenden, die gisteren zo ontroerend spontaan^hei Genadebeeld van O. L. Vrouw van Faiima °rnsiuwden, dii waren duizenden, die zich vol ontzag langs he weg hadden geschaard mei hei enkele doel hun eerbied betuigen voor deze Prins der Kerk, die in een open hndauer van siaiion naar Basiliek reed. r TREIN REED TWEE JAAR^ OVER LANDMIJNEN De waarnemend Minister van Buitenlandse Zaken van de V.S., Roberf Loveff, heeft op een persconferentie verklaard, dal Amerika van mening is dal de foesfand in Europa zo snel slechter wordt, dat niet op dè aanvaarding van hei Plan-Marshall kan worden gewacht en tussentijdse hulp aan verschillende Europese landen als Engeland, Frankrijk en Italië noodzakelijk is. IN AFWACHTING VAN DE EXODUS-PASSAGIERS EEN MAAND WAPENSTILSTAND Vandaag beslaat de wapenstilstand in Indonesië een maand, Deze wapenstilstand eiste aan Nederlandse zijde 106 doden, 290 gewonden en zes vermisten. Omtrent de verliezen aan republikeinse zijde tast men, aldus meldt A.P. uit Batavia, volkomen, in het duister, daar de republi keinse legerberichien hier nooit melding van maakten. WMMmmi Het weer HOBBY VOOR DOODSHOOFDEN ZAL ZIEKE BABY BETER WORBEN? I li iet waar, niet belangrijk, niet nieuw. Op deze gronden acht men dikwijls nieuwe denkbeelden de 1^ overweging niet waard. J Sterk gewijzigde voorhoede in hondselftal Openluchtspel „Sterre der Zee" STAATSLOTERIJ Bureaux VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM '•lefoon: Redactie 21544; Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 ABONNEMENTEN: 50 ets, p. w., f 3.90 p. kwart. Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Wnd. hoofdredacteur: W. Severlrw NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. n Het scheen of de praal, waarmee van- 'vond dan het congres officieel werd jlgezet, de Maastrichtenaren stiller en Ingetogener had gemaakt, of zij hen ^ider de indruk had gebracht van de geweldige betekenis van deze samen komst voor Nederland en voor de we- foid. Wie tot de uitverkorenen heeft phoord, die in de basiliek konden Justeren naar de voorlezing van de ?ief, waarin Kardinaal' De Jong door H. werd verzocht Hem op dit con ges te vertegenwoordigen, en waarin de J^rdinaal-delegaat in 's Pausen naam "'ord gemachtigd tot het verlenen van volle aflaat, voor die is de indruk *eds nu een zekerheid. De basiliek zijn allen binnengegaan ^°or de ingang bij het Genadebeeld de Sterre der Zee. De Kardinaal is '*ar bekleed met de cappa magna en "bder het baldakijn is ook hij daarna de Wk binnengegaan. Met enige litur- Dsche plechtigheid is op het hoofdaltaar Jbder doodse stilte de pauselijke last- def voorgelezen. Een brief, waarin Z.H., ^tinnerend aan het feit, dat Hjj zich *eif reeds in zijn kinderjaren zo bijzon- tot de Maria-devotie voelde aange keken, aan dit'congres zijn goedkeuring e«ht, de Kardinaal belast met Zijn ver- 'eke>iwoordiging en de hoop uitspreekt, «at het mag strekken tot meerdere glorie Haar, voor wie het werd georgani seerd en tot heil van allen die er aan deelnemen. Buiten voor de Basrliek is daarna in de open lucht een plechtig Lof begon nen. Dagen had Maastricht daarvoor ge bouwd. Het had uit zachte mergel een podium opgetrokken en daarop een al taar geplaatst, dat ter weerszijden was versierd met gothische ornamenten. 'Koor en gelovigen hebben er weer de lof gezongen van Maria, Maagd en Moeder van God. Prof. Feron, die een uitvoerige inleiding zou houden ovèr taak en roe ping van Maria, heeft ziih met het oog op het reeds ver gevorderde uur grote beperkingen opgelegd. Beperkingen naar de lengte van het gesprokene grel te verstaan, niet naar de inhoud. Met be geestering heeft hij over zijn onderwerp gesproken en wat hij gezegd heeft was klaar en helder. Klaar en hélder als het Servaes-earillon, dat al speelde toen zijn stem nog over het O. L. Vrouweplein schalde. Het strooide zijn melodieën, de een na de ander geïnspireerd op de wondermacht van Gods Moeder, uit over de lichtende stad. Sprankelende tonen, die voor wie het heeft opgemerkt, een vreemd accompagnement vormden voor de toespraak van Kardinaal De Jong, die zich na mgr. Feron tot de duizen den richtte, die zich op het plein en de straatjes er om heen hadden verzameld. Hij heeft het gelovige Limburgse volk op zijn eigen rustige wijze verteld wat de Heilige Vader hétn in zijn lastbrief had opgedragen en wat wij reeds hierboven vermeldden. Daarna heeft hij zijn han den uitgestrekt en zijn de duizenden ge knield toen hij, andermaal begeleid door de wondere klokkenklank van de St. Servaes. allen tenslotte dg Pauselijke Zegen gaf. Het Maria-congres is ge opend. En als deze sobere regelen u onder de ogen komen, behoren zelfs de eerste sectie-vergaderingen bereids tot het verleden. Mariabeeld van Fatima zoals het ^>ns opgesteld staat in de St. Servaas te Maastricht Bij werkzaamheden op de Domaniale MÜn te Kerkrade Ontdekte men aan weerszijden van een dwarsligger twee landmijnen van 3 kg. Sinds de bevrij ding hadden kolentreinen de spoorlijn bereden. Het vervoer op de lijn werd terstond stopgezet. D(irect werd de vrijwillige hulpverleningsdienst te Venlo gewaarschuwd. De projectielen waren van een druk-ontsteking voor zien en zouden Volgens de deskundi gen uit Venlo, die ze onschadelijk maakten, reeds tot ontploffing geko men zijn ais ze een halve centimeter hoger hadden gelegen. Z.Em. Jóhannes Kardinaal de Jong is Woensdag op het Maria- congres als Pauselijk Delegaat door de Maastrichtse bevolking geestdriftig verwelkomd. In gezelschap van Mgr. Lemmens inspecteerde de Kardinaal de opgestelde erewacht Het is duidelijk, aldus Lovett, dat de verslechtering van de toestand in Euro pa tengevolge van slechte oogsten vooral in Frankrijk en de uitputting der financiële reserves getypeerd door de economische crisis in Engeland ons vroeg of" laat in een geweldige crisis kunnen storten. Daarom moeten tijde lijke maatregelen wörden genomen. Lie ver in de komende maanden dan het volgend jaar. Onze missies in het bui tenland melden, dat de toestand in ver sneld tempo achteruit gaat. In het vervolg van zijn speech zei Lo- De Ministerraad kwam hedenmid dag 13 uur, in buitengewone zitting bijeen. Dr. van Mook, lt.-kolonel Ab- doel Kadir Widjojo Atmodjo, Recom- ba van West-Java, en de leden van de Commissie-Generaal, prof. Scher- merhorn en M. van Poll, woonden de bijeenkomst bij. Het ligt in de bedoeling morgen eveneens een bui tengewone ministerraad te houden, waarbij alleen de leden van het kabi net aanwezig zullen zijn. Voor het begin van de kabinetszitting heeft de minister-president, dr. Beel, in tegenwoordigheid van de volledige minis terraad, d/ leden van de Oommissie- Generaal, mevrouw Van Mook en doch tertje. de onderscheiding van het Groot kruis in de orde van Oranje Nassau aan de Luitenant-Gouvemeur-Generaal uit gereikt. De minister-president hield hier bij een korte toespraak. Het aantal stakende mijnwerkers in Engeland is thans opgelopen tot meer dan 52.000 bij 46 mijnen. Dit betekent een verlies van zestigduizend ton steenkool per dag. De grotie industrieën zijn hier door reecjp gedwongen hun steenkoolver- bruik te verminderen. de „Runnymede Park", de „Oce- V'gour" en de „Empire Valour", de k'f schepen die 4400 Exodus-Joden naar t/J'island varen, gisteravond Startpoint hoogte van Plymouth, passeerden en 11'ster Attlee op vragen van opper-rab- antwoordde, dat de aanbiedingen liT KastvrÖheid door de Franse rege- V 8 van kracht blijven, werd in de ha- 'etri Van Hamburg de laatste hand ge- V,8 aan de inrichting van de kampen r 6e Joden. 8010111611 zijn reeds begonnen W0ullle te lopen in de havenwijken, bln'r de tot in de finesses uitgewerkte «et1*,r'en voor 116 ontscheping zullen wor- u'tgevoerd. De schepen zullen me- aan de kades van de vroegere Duits- W "Atrikalijn, waar een gang van V(w 6ldraad gemaakt is van de plaats V'hchfe. lo°PPlank tot daar, waar de ^len 21011 zullen moeten verza- Het gezicht op deze weg is afge- *tjn n;d door jute matten, die even hoog Het de prikkeldraadversperringen. ln dit deel van de haven i>ei^(0gelegd. Duitsers worden niet toe- '«h 'I en eventuele andere schepen zul- «tejj rs een ligplaats moeten zoeken. /jOltat, dat de ontscheping drie da- beslag zal nemen. Er is een uit gebreide telefoonverbinding aangelegd, zodat niet alleen snel orders voor de vluchtelingen gegeven kunnen worden, maar ook een onmiddellijk contact met de militairen bestaat voor het geval ge bruik moet worden gemaakt van de mi litaire dwangmiddelen, waarmede men heeft gedreigd. Intussen werken 300 Joegoslavische en Baltische refugiés aan de inrich ting van de kampen „Am Stau" en „Poppendorf"' bij Liibeck. De autori teit van de controle-commissie zeide, dat men de kampen „zo geriefelijk mogelijk" inricht, maar dc woord voerder voor dc Joodse gemeenschap pen in de Britse zone had gfeen ander commentaar dan: „Het zijn net con centratie-kampen". Het prikkeldraad, de bewakingstorens en de zoeklichten zullen voor de Joodse bewoners weinig anders dan reminiscen ties kunnen zijn aan de Nazi-kampen. Poppendorf, dat 3000 man zal moeten herbergen, was vroeger voor Duitse vluchtelingen bestemd. Het is gelegen in een bos en bestaat hoofdzakelijk uit kleine houten huizen en barakken. Grote tenten worden opgezet om extra-eetge- legenheden te vormen en mensen te kunnen herbergen, indien het in de barakken Si te vol mocht worden. Drie evenwijdig aan elkaar opgerichte prikkeldraadversperringen van 2 meter hoog zullen eventuele ontviuchtingspo- gingen moeten verhinderen, terwijl En gelse ingenieurs de torens rond de hek ken inrichten, 's Nachts zullen de ver sperringen door gróte zoeklichten worden beschenen. De aan het kamp grenzende bomen zün over een breedte van 10 meter door de genie gerooid. Intussen zitten de duizenden nog dichj. opeen gepakt op de drie schepen, die nu reeds vele weken hun woonplaats zijn. Zij wachten en broeden misschien plannen uit om hun aangekondigd verzet uit te kunnen voeren. In Hamburg versterkt men echter het prikkeldraad en maken Duitse arbeiders de kooien gereed, waar- dooor de vluchtelingen aan land zullen gaan. Om de zoveelste „rustplaats" van hun exodus te vinden. velt nadrukkelijk, dat het „later" was, dan de meeste mensen denken en dat het zijn persoonlijke overtuiging was, dat de Verenigde Staten voor het eind van 1947 de toestand ernstig onder ogen zullen moeten zien. Lovett verklaarde, dat deskundigen van de ministeries van Buitenlandse Za ken en Financiën thans de mogelijkheid van het vormen van een „pool tot steun der valuta" bespreken om de financiële stabiliteit van Europa te bevorderen. De besprekingen inzake de „pool" zijn nog in een beginstadium. Het idee zou zijn de valuta der landen met te geringe productie door middel van goud of dol lars te steunen. Als de twee voornaam ste oorzaken van dc snelle economische achteruitgang in Europa beschouwt Lo vett de terugslag van de economische crisis in Engeland iij verband met de kwestie van de omwisselbaarheid van het pond en het feit, dat vele landen ge dwongen zijn hun economie in de eerste plaats te richten op. het verkrijgen van voedsel. Welingelichte kringen te Washington achten de verklaring van Lovett de meest betekenisvolle uitspraak betref fende de Amerikaanse politiek 'jegens Europa sinds de rede van Marshall te Harvard. Lovett's verklaring is tevens de eerste aanwijzing, zo meent men, dat de V.S. van meningzijn, dat het rooster, volgens hetwelk het plan- Marshall zou worden behandeld, door de ontwikkelingen niet meer van kracht is. Het Nederlandse leger heeft vandaag de republiek beschuldigd van het syste matisch verstoren van wet en orde in de door Nederlanders bezette gebieden, „ten einde de buitenwereld ervan te overtuigen, dat de Nederlanders niet in staat zim vrede en veiligheid te hind- haven". In het communiqué wordt voorts ge meld. dat er gisteren op Java en Suma tra 14 botsingen plaats vonden. Voorts wordt gemeld, dat onze troe pen het republikeinse leger zware ver liezen toegebracht hebben bij een zui veringsoperatie in het gebied ten Zui den van Gombong. juist binnen het be zette gebied, op ongeveer 100 kilometer tenOosten van Djokjakarta. De republikeinen hebben drie aanval len gedaan op Chinese burgers op West- Java, waarbij' een georganiseerde aan val op Soemfoer. 10 kilometer ten Zui den van Cheribon, waarbij twee Chinese vrouwen werden gedood en 50 Chinezen ontvoerd, vóór dat een Nederlandse patrouille aankwam. De Chinezen vormden een vrijwilli- gers-veiligheidscorps voor zelfbescher ming, nadat daartoe door de Ned. Indi sche regering verlof was verleend. Nederlandse zuiverings-patrouilles wa ren ten Westen van Tasikmala.ja in ac tie. 20 Kilometer ten Zuid-Oosten van Garoet werd een Nederlandse patrouille door guerilla-strijders aangevallen. De Franse consul-generaal in Ba tavia, Raux. verklaarde, aldus seint U. P„ dat de commissie van de zes consuls op Java haar rapport over de schendingen van de order „staakt het vuren" in Indonesië waarschijn- Hik binnen twee maanden zal heb ben voltooid. Het rapport zal terstond aan de Vei ligheidsraad worden toegezonden. De Franse en Australische consul-generaal hebben een bezoek gebracht aan Djok- Ja, welk bezoek zij „zeer bevredigend" noemden. Zij zijn naar Oost-Java ver trokken. Officieel werd bekend gemaakt, dat de Amerikaanse consul-generaal, Foote. vandaag een bezoek heeft gebracht aan de republikeinse vice-premier, Gani, om hem over de laatste ontwikkelingen in de consulaire activiteit in te lichten. Men neemt' aan. dat Foote Gani er van op de hoogte heeft gesteld, dat de consulaire commissie heeft besloten militaire attache's naar verschillende punten van Java te sturen om zich van de toestand op de hoogte te stellen. In een boodschap tot de Veiligheids raad beweert de- republikeinse regering, dat de Nederlanders een „oorlog van grote omvang" voorbereiden en dat op zekere plaatsen troepenconcentraties worden waargenomen. Zij dringt aan op het zenden van een onde^oekcommis- sie door de Veiligheidsraad. De V.S. hebben de Sowjet-Unie er van beschuldigd de overeenkomst' van Jalla te hebben geschonden door haar weige ring stappen te doen inzake het vonnis tegqp Nikola Petkof, de leider der boe renpartij in Bulgarije. Amerika wenst met Engeland en dc Sowjet-Unie de algemene politieke toe stand in Bulgarije te bespreken. Deze beschuldiging is vervat in een De weersomstandigheden van de laatste dagen hebben de bewoners van de kustgebieden van ons land duideljjk gedemonstreerd, welke ge volgen de zeer war We zomer zal heb ben voor het weer in de bomende herfst. Gedurende de laatste nachten ont stonden immers Uitgebreide wolken partijen boven de Noordzee, de Wad denzee of het IJssehneer, waaruit zich plaatselijke buien ontwikkelden, die soms landinwaarts dreven. Zo ont lastten zich gisteren boven het uit gedroogde Walcheren enkele van der gelijke boven zee gevormde stort buien, welke in Vlissingen in totaal 23 millimeter regen veroorzaakten, waardoor daar vele malen meer regen viel in één dag dan in de hele maand Augustus. Gedurende de afgelopen maanden Is de temperatuur voortdurend zeer hoog geweest. Dit heeft tot gevolg gehad, dat het water van de Noordzee, Waddenzee en IJsselmeer tot zeer hoge waarden is opgelopen. De grote warmte van het water heeft voor ons land twee belang rijke gevolgen. In de eerste plaats wor den koele Westelijke tot Noordelijke luchtstromingen, die in de komende maanden naar ons land toekomen, flink verwarmd, waardoor vooral in de kust strook de temperatuur een neiging zal hebben hoger te zijn dan nor maal; hetgeen zich voornamelijk zal uiten in hoge Westelijke minimumtem peraturen. Dit effect zal ook verder landinwaarts De naar Duitsland onderweg zijnde Joden van de „Exodus" zullen in de kampen Am Stau en Poppendorf ondcgcoracht worden. De ingang tan het kamp Am Stau Aö Lttbock zijn invloed doen gelden. Daar de lucht, die over zee gestroomd is, veel vocht heeft opgenomen, is meer landinwaarts bij heldere nachten veelvuldig mistvor- ming te verwachten bij hogere tempera turen dan waarop dat andere jaren in de herfst geschiedt. De temperatuur zal dus een tendenz vertonen te hoog te worden, wanneer tenminste geen con stante circulatie met Noord-Oostelijke winden ontstaat, waardoor koude en droge continentale lucht aangevoerd wordt. Een tweede belangrijk gevolg zal zijn, dat er aan de kust waarschijnlijk veel vuldig grote buien-activiteit zal voor komen, waarbij plaatselijk veel neerslag kan vallen. Een gevolg van deze grote buien activiteit boven zee zal verder zijn, dat meer landinwaarts minder kans be- Verwachting tot Vrijdagavond: Tamelijk koele nacht met opnieuw op vele plaatsen nevel- of mistban ken, die in de ochtend weer oplos sen. Morgenmiddag tijdelijk wat wolkenvorming, doch bijna overal droog en vrij zonnig weer. Weinig wind. Zon op 5.56, onder 19.21. Maan op 21.11, onder 11.15. Men vraagt zich in Londen af, wat voor rare dieven het geweest zijn. die enige dagen geleden een raam verbra ken van een Engelse kerk uit de dertiende eeuw en er het 800 jaar oude doodshoofd van een of an dere graaf weghaalden, die in 1144 werd vermoord. Er werd verder niets vermist, zodat men tot de conclusie gekomen is, dat er zelfs mensen moeten zijn, die er een hobby in het verzamelen van doodshoofden en dergelijke op na houden. staat dan andere jaren, dat zich m de namiddag door verwarming nieuwe buien vormen, daar in de herfst de kracht van de zonnestraling geleidelijk minder wordt en de lucht boven het re latief zeer warme zeewater reeds gro tendeels is „uitgebuit." Afgezien van de neerslag die zal val len bij het overtrekken van de fronten systemen der depressies is er dus deze herfst bij winden uit zee kans op veel neerslag in dé kustgebieden van ons land en slechts een geringe kans op buienvorming in de gebieden, die ver der van de kust liggen. Een inwoner van Den Haag, wiens baby aan kinkhoest lijdt, zich herinne rend, dat een hoogtevlucht enige ver lichting in deze kan brengen, heeft zich in verbinding gesteld met de Ameri kaanse wereldvliegers Evans en Truman om hun te verzoeken zijn kindje op een vlucht mede te riemen. Hun toestellen bleken daartoe echter niet geschikt te zijn. De heren Evans Cn Truman die inmiddels hun reis met bestemming Parijs hebben voortgzet hebben even wel hun collega-sportvlieger, de heer Hugenholtz bereid gevonden de zieke baby op een vlucht mee te nemen. Daartoe is hjj hedenmiddag op Ypen- bdrg gestart. Naar wij vernemen zal op zeer korte termijn een nieuwe regeling voor de textieldistributie ingevoerd worden. In tegenstelling met de tot nu toe gevolgde regeling zullen de fabrikanten de textielpunten, die het publiek bij de winkeliers inlevert en die via de gros siers naar de fabrikanten worden door gezonden, voortaan bij de distributie diensten moeten inleveren ter verkry- ging van nieuwe voorraden. Ogenschijnlijk is het publiek hierbij maar zijdelings betrokken, doch door deze nieuwe regeling zul len de puntenwaarderingen meer dan voorheen op de voorradgn der grondstoffen kunnen worden geba seerd, Hierdoor zullen verschillende textielgoederen verhoogd en andere verlaagd worden in puntenwaarde ring. Het doel dezer regeling is in de eer ste plaats een strengere controle op de fabrikanten en daarnaast een beter verbruik van de grondstoffen. tweede protestnota betreffende Petkof, gericht aan de Sowjet-minister van Bui- tenlandse Zaken, Molotof, en Zondag j.l. door de Amerikaanse ambassadeur ta Moskou overhandigd. In de nota worden vonnis en proces .schandelijk" genoemd. Ook de Britse zaakgelastigde te Mos kou, Roberts, heeft op 30 Augustus een tweede brief gezonden aan Wisjinsky. plaatsvervangend minister van Buiten landse Zaken, waarin het Amerikaanse standpunt, dat de Bestuurscommissie het recht heeft zich met deze zaak bezig te houden, wordt gesteund. Roberts verklaart, dat gezien de op heffing van Petkof's Agrarische Unie, die bij de verkiezingen van 1946 30% van het stemmenaamal op zich verenigde, er goede reden is te geloven, dat de poli tieke vrijheid in Bulgarije is vernietigd. Hij dringt aan op onmiddellijk overleg tussen Engeland, de V.S. en de Sowjet- Unie. Er is tot nog toe geen antwoord op deze brief ontvangen. Voor de wedstrijd tegen de Engelse tweede divisie club Millwall Woensdag middag 10 September op het Sparta- terrein te Rotterdam is het Zwaluwen elftal als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Sitt. Boys); achter: Schyvenaar (EDO) en Van Bun (MVV); midden: Van Stoffelen (Ajax), Möhring (Enschede) en De Vroet (Feyenoord) red.) voor: Lenstra (H'veen), Rijvers (NAC), Wilkes (Xerxes), Van Dijk (Ajax) en Drager (Ajax). De reserves zullen later worden aangewezen. De wedstrijd begint om 5 uur. Donderdagavond 11 September speelt een Blondselftal op het VUC-terrein in Den Haag een wedstrijd tegen de sterke Deense club Frem uit Kopenhagen. Het Bondselftal komt uit in de vol gende opstelling: Doel: Kraak (Storm vogels); achter: Daudy (Hercules) en Van der Linden (Ajax); midden: Van 't Hart (Ajax), Wilmink (Heracles) en Ha- zeveld (GVAV); voor: Fischer (Ajax), Biesbrouck (RCH), Schrümpi 'SVV), Donhuizen (BW) en v. Eyck (VFC). De wedstrijd begint om 8 uur. Ter gelegenheid van het Maria-con gres beleefde Maastricht gisteravond de première van het openluchtspel „Sterre der Zee", geschreven door Willem Tol lenaar. vooral de belichting en het sug gestieve décor waren meermalen indruk wekkend, doch het geheel was niet voldoende critisch uitgewerkt. f 100.000— 13235 t f 25.000— 14627 f 1500— 18860 f 1000 4412 15741 17549 19070 19116 20982 21977 f 400 2391 8682 13944 17466 f 200— 1005 9418 12442 1B334 18217 ,nn Itw 11 CA nnza Lioro oooq 100.— 1127 1164 2056 '4952 9028 11332 12360 15749 16350 17082 17322 18775 20119

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 1