Economisch rapport voor het plan-Marshall PRINSES IRENE BRIGADE 'GING VOOROP Boerenpsalm VERLIEZEN IN INDIË Niets staat goedkeuring der zestien landen in de weg DUIZEND RUITERS DEFILEREN VOOR PRINSELIJK PAAR Twee kwieke prinsesjes te paard Ruiterfestijn op Soestdijk Grensoverschrijding bij Valkenswaard drie jaar geleden m MOORDEN IN HET HOLST VAN DE NACHT Terroristen trachten samenwerking - met Nederlanders te verhinderen Belangrijke inkrimping van het politie-apparaat DE VERDWENEN GELD ZENDING Nummers niet genoteerd Indon. civiele politie gemilitariseerd Beeldjes langs de weg Begroting van Justitie Tot hoofd en hart ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1947 69ste JAARGANG No. 23954 WIJZIGINGEN IN BRITS KABINET? Het weer Iraanse leidende figuren in Rusland verdwenen TERREUR OP BALI - Gisteren weer twee doden (Vervolg op pag. 5) I Goud en zilver zijn waardeloos I vergeleken bij de degelijkheid van trouw van goede vriendschap^ BUREAUX VAN RÉbACTlE EN ADMINISTRATIE: SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertertties 21543 Abonnementen 20800 - Postgiro 143480 ABONNEMENTEN: 30 ets, p. w., 3.90 p. kwart Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Wnd. hoofdredacteur: W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mllHmetet hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. t Zweden en Zwitserland hebben Vrij dag hun bezwaar ingetrokken tegen he't deel van het economische rapport voor het plan-Marshall, waarin wordt aan bevolen een permanente organisatie in het leven te roepen voor toezicht op de uitvoering van het plan. De weg was dus thans vry voor de unanieme goed keuring van het betrokken deel van het rapport. Het gehele rapport zaï worden goedgekeurd op de slotvergadering van Maandag a.s. Het ontwerpis op een punt geamen - deerd. De meerderheid der delegaties met inbegrip van de Engelse, gaf er n.l. de voorkeur aan uit het rapport weg te laten de opsomming van landen, die zich scharen achter de Fianse ver klaring inzake de noodzakelijkheid van een Europese tolunie. Men was van ge voelen, dat het beter was deze lijst van landen niet op te nemen, daar niet alle landen er op zouden zijn voorgekomen. Het Franse aanbod met elk land in onderhandeling te willen treden over de vorming Van een tolunie blijft in het rapport gehandhaafd. De Turkse delegatie heeft te kennen gegeven, dat Turkije de mogelijkheden wenst te onderzoeken van een regio nale tolunie met Griekenland en andere bevriende landen. Van betrouwbare zijde wordt ver- Van gezaghebbende zijde wordt mee gedeeld, dat vermoedelijk binnen veer tien dagen de Britse eerste minister, Clement Attlee, kabinetswijzigingen zal aankondigen, die van ingrijpender aard zijn dan elke mutatie, die tot dus ver in het Britse kabinet heeft plaats gehad. nomen, dat de Amerikaanse onder minister v®n Economische Zaken, William Clayton, heeft verklaard van oordeel te zijn, dat de cijfers betref fende de door het Amerikaanse con tinent in de komende vier jaar te ver lenen hulp nog te hoog zijn. Afgezien van de behoefte aan kapi taalsgoederen, die ir. het rapport op 4.8 milliard dollar wordt geschat, zal het nadelig saldo op de betalingsbalans van Europa met het Amerikaanse con tinent voor de komende vier jaar 17.7 milliard dollar bedragen. Verwachting tot Zaterdagavond: Vrü algemene ochtendmist of nevel. Daarna wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien. Hier en daar verge, zeld van onweer. Zwakke, tijdelijk matige wind uit Zuidelijke richtingen. Zéér warm voor de tijd van het jaar. Zondag: Zon 6-2218.43, maan 14.29—21.40. Maandag: Zon 6.24—18.41, maan 15.3022.24. Prins Moezzafar Firoer, die onlangs wegens verduistering en verraad onthe ven is van zijn post als Iraans ambas sadeur te Moskou en naar Teheran was teruggeroepen, is, naar Iraanse politie autoriteiten melden, spoorloos verdwe nen. De leider der Azerbeidsjaanse separa tisten, Pisjewari, is volgens berichten uit de Sowjet-Unie te Bakoe bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. (Van onze speciale verslaggever) Even achter het paleis Soestdijk ligt een wonderschoon weilandje. Men heeft het genoemd naar de Veenhuizer tol en het wordt aan drie zijden omzoomd door de rijzige bomen uit het prinselijk bos. Vanmiddag hebben wij daar bij kans 'n sprookje beleefd. Juist toen de vierde zilveren klokkenklank uit de palc' storen over de bossen was getui meld, zijn bijna duizend landelijke rui ters over de dam dat weitje binnen getrokken. Met het rustig gemak van geroutineerde Te Soestdijk werd de jaarlijkse ruiterdag gehouden, waaraan duizend ruiters van de Landelijke Rijverenigingen deelnamen. Prins Bernhard en de beide prinsesjes woonden te paard de demonstraties bij. reders hebben zij hun vierhoevigen in carré geschaard en toen is er voor een moment stilte gecommandeerd. De man nen van het Staf-fanfarc-corps van de N. C. B., Neerlands enige particuliere har monie te paard, hebben hun instrumen ten aan de mond gebracht en even later waren het de tonen van het oude ver trouwde Wilhelmus, welke die ingevallen stilte vulden en onder die tonen is het gebeurd. Weer van over de dam zjjn drie paarden, een grote en twèe klejhe. een „schimmel en twee ponys, Rex, Peggy en TJlcky het weilandje opgereden en op 'de schimmel zat prins Bernhard in het uni form, dat overeenstemt met zijn militaire rang en links en rechts van hem reden Beatrix en Irene. Twee kleine, kwieke prinsesjes, met groene rijbroek en witte blouse, die zo parmantig hun vlugge ponys langs de erewacht van stoere forse horsen stuurden, dat wij niet kunnen na laten dat met enkele woorden weer te geven. Achter hen volgde in een grote wagen haar koninklijke moeder die ons deze uit weiding, welke niet als hinderlijke bemoei zucht bedoeld is, vergeve, met Margriet, een kleine meisje in een fleurige jurk. verloren in een grote glanzende auto, en met heel de middag voor niets anders be langstelling, dan voor een grote speelgoed paard en wagen, die haar door de ruiters was geschonken en die haar meer boeide dan duizend levende paarden tegelijk. Menzal vragen wat de oorzaak was van dit typisch festijn, waaraan het prinselijk gezin zo sportief deelnam? Dit: op 29 Mei j.l. verjaarde prins Bernhard. De federatie van landelijke Rijverenigin gen, o.l.v. de heer Brands, wilde hem als sportlef geschenk een groot défilé aan bieden. Maar eind Mei valt op het land midden in de drukke tijd en dus stelden de boeren, uit wier kringen deze rij verenigingen hoofdzakelijk hun leden recruteren, het feest enige maanden uit en werd het eerst vandaag gehouden. Feest inderdaad; het was begonnen voor het paleis, het prinselijk gezin op gesteld op het hoofdbordes en voor hen langs over de oprijlanen al deze landelij ke ruiters, tesamen geklaverd uit alle wind streken van Nederland in hun fleurigste kledij en op hun best gekamde rossen. De Valleiruiters en de Paleisruiters. de Hei- deruiters en de Slotruiters en ruiters uit Culemborg, Geldermalsen, Friesland, Bra bant en Overijsel, praktisch uit heel Ne- iiiiiiliiiiiniiiiHitiiiiiiiiiitniiiiliMiiiiiiliHiiiiiiiniMiMiMiiii trT'omende nacht zal het drie jaar geleden zijn dat de Prinses -*• Irene-brigade, die met de in vasie een onderdeel uitmaakte van de geallieerde strijdmacht, zich in dappere gevechten een weo baande door Frankrijk en België, bij Val kenswaard de Nederlandse grens overschreed. iiitittiiiiiniiiimiiiiiitiiiiiitiHimiiiiimiinmtMtMHMtiiHHi De Prinses Irene Brigade werd 11 Januari 1941 in Engeland opgericht. De mannen van dit onderdeel wer den gevormd door Nederlanders die van alle windstreken uit naar En geland waren gekomen om hun deel bij te dragen in de strijd tegen de overweldigers van Nederland. Ook de Nederlanders die van het bezet te vaderland naar Engeland wisten te ontkomen, werden bij de Briga de ingedeeld. Na een gedegen opleiding werd de Brigade belast met de bewaking van een deel van de EngelseOostkust, waaronder de belangrijke marinehaven Harwich. Later werden als deel van de 21th Army Group het Britse deel van het geallieerde invasieleger voortdurend landingsmanoeuvres en andere oefeningen gehouden. Kort na de eerste geallieerde landing in Normandië werd de Brigade in Juli 1944 overgeplaatst naar de bossen van Norfolk. Door middel van zware veld- ©efeningen werden de mannen hier voorbereid op de zware taak die voor hen was weggelegd aan het Normandi- sche front. 2 Augustus werd bevel ge geven naar de inschepingshaven Tiloury te vertrekken en 4 Augustus 1944 was de grote dag van de inscheping. Een jaren lang gekoesterd ideaal kwam voor de manschappen in vervulling. De tocht naar Nederland om hun aandeel by te dragen in de verdrijvirfg van de Duit sers was eindelijk begonnen. 8A Augustus ging de troep aan land bij Courseuilles sur Mer. In een grote co lonne werd opgemarcheerd naar Cresse- rons, waar bivak werd opgeslagen. De Prinses Irene Brigade kwam hier onder de bevelen van het le Canadese leger en kreeg tot taak een deel van de front lijn van de 6e luchtlandingsdivisie over te nemen. De lijn van de kust tot Caen, die in de soldatenwéreld de veelzeggen de naam „Hellehoek" had verkregen, Was de plaats van het eerste optreden van onze jongens. Op waardige wijze heeft de Prinses ttene Brigade de opgelegde taak vol- DE ACTIE VAN DE PRINSES IRENE BRIGADE Z MAVR£ TMONTE l NÖQRDZEE==== PON 71 L E vÈdue „'5'CUï N HA UTRECHT ARNH LONDEN fu-BURG SOUTHAMPTON Ai -'EM-yy BR.'SHTON 3LNT A TL AN TISCHE ullf:* OCEAAN^ PH5^== AMIEN ■S BOSC E HAVRE HOUAAN WAARD bracht en toen eenmaal de grote door braak door het Duitse front begon, joe gen de mannen van de Brigade in haar sector de vijand over de evenwijdig acliter de Orne lopende riviertjes, de Dives, de Touques en de Risle, waarna aan de Seine werd halt gehouden 3; September werd order gegeven de Brigade te verplaatsen naar Brus sel, welke stad 6 September werd bereikt. Onmiddellijk werd de op. mars voortgezet naar Beeringen waar 7 September de brug over het Albertkanaal werd geforceerd. Hier werden de voorbereidingen getroffen voor de doorbraak naar Nederland en in de nacht van 20 op 21 Sep tember 1944 trokken de mannen bü Valkenswaard over de Nederlandse grens naar Grave, waar de Maas brug onder hun bescherming werd gesteld Door de mislukte operatie bij Arn hem kwamen ingrijpende wijzigingen ip de opmarsplannen. In plaats van een doorbraak naar Noord-Nederland volgde nu eerst de bevrijding van geheel Bra bant. Via Oirschot ging de tocht naar Tilburg, dat na een felle strijd werd ge nomen. Gezamenlijk met de van Bred» komende Poolse divisie werd nu opge rukt naar Waalwijk, waar de laatste resten van de Duitse legers werden op geruimd. De harde winter 19441945 werd doorgebracht, op Noord- en Zuid- Beveland en Walcheren, om het v00r dP haven van Antwerpen zo belangrijke Zeeuwse front te handhaven. April 1945 bracht, de mannen ten Noorden van Den Bosch met de opdracht een bruggehoofd over de Maas bij He- del te vormen, van waaruit de geallieer den zouden doorstoten naar Zaltbommel. Zo ver is het niet gekomen. Het Duitse kaartenhuis stortte ineen en na de ca pitulatie van de Duitse legers in Neder, land werd aan de Prinses Irenc Brigade de opdracht gegeven als eerste geal lieerde onderdeel de Koninklijke Palei zen in Den Haag te bezetten. Zo eindig de 8 Mej 1945 deze unieke brigade haar activiteit met een glorieuze intocht in Den Haag, ét Amerikaanse troepen van de S8e divisie marcheren langs Italiaanse bcwakingstroepen bij de overdracht van het bestuur in Gorizia. De Italianen hebben weer hun leger. derland. Vanmorgen al, voor het krieken van de dag nog waren de meesten ver trokken. De paarden moesten verbaasd en nukkig aan de Jengel hebben gerukt en zich hebben opgewonden om de ongewone tocht op het ongewone uur. Op de sla perige Brink moet het een galm en een daver zijn geweest, dat het vuur uit de keien sloeg, toen schoft naast schoft de paarden werden geladen in de grote auto's, die ze zouden brengen tot onder de ogen van de koninklijke familie. Een vermoeiende dag dus, met zorgen voor en na voor tuig en paard, maar deze middag daarvan geen spoor. Het glansde en glom in het licht van de vroege herfst zon, die haar rood nog roder, het groen groener, het sprookjesachtige nog sprook- jesachtiger deed worden- Een stoet van enige kilometers, telkens wisselden kleu ren, wisselende vanen^ wisselende muziek. Na dat keurige défilé trok men dan naar het landje achter het paleis, ver scholen tussen bomen. En na die ont vangst, na die ogenblikken stilte voor en na het Wilhelmus, heeft het prinselijk gezin en hebben de duizenden die met hen deze middag dit feest meemaakten, kunnen genieten van wat landelijke rij verenigingen vermogen op het stuk van dressuur, springvaardigheid en carousel- rijden. Een kleurrijk feest en als wij aan dit en aan het vorige, toen Twentena ren het prinselijk gezin een kostelijke krentewegge aanboden, terugdenken, dan wil het ons voorkomen, dat rond dit ge zin en dat paleis zich een merkwaardige folklore begint te ontwikkelen, waarvan men mag hopen, dat zij nog tot hoge bloei mag komen. Tot eer van het prin selijk paar en tot lust en vermaak van een ieder. Zijne Eminentie Kardinaal van Roey vierde met grote luister zijn gouden priester eest. De Belgische Kardinaal op weg naar de Kathedraal van Mechelen. Het onderzoek naar de verdwijning van de geldzending, ten bedrage van 100.000, tussen de postkantoren te Al phen a. d. Rijn en Leiden, heeft tot nu tce nog geen resultaat opgeleverd. Naar wij vernemen zijn de registratie nummers van de honderd bankbiljetten van duizend gulden niet genoteerd, het geen het onderzoek niej gemakkelijker maakt. DEN PASAR (Bali), September (AP). Op het eens zo vreedzame eiland Bali is een terreur uitgebroken. De stilte van de zoele tropische nach. ten, die voorheen slechts werd ver. broken door de tonen van de game. Ian, wordt nu veelvuldig verstoord door de doodskreten van een man,, die vermoord wordt. Republikeinse ben. den hebben herhaaldelijk pogingen gedaan vaste voet te krijgen op West- Bali. De meeste van deze benden zijn, dank zij de waakzame Neder. Het Nederlandse legercommuniqué van vandaag meldt, dat een geschreven Indonesisch bevel gevonden is ten Zuid- Oosten van Malang. waarin wordt mede gedeeld, dat de Kepolisian Negara (In donesische civiele politie) gemilitairi- seerd is er^ nu „in^de frontlinie als sol daten dienst doen^ Het bevel was getekend door Wirato, commandant van het eerste bataljon van een „grote mobiele brigade in Oost-Java," en hield verder in, dat alle posten ver sterkt moesten worden en dat de order staakt het vuren „absoluut" opgevolgd moest worden in verband met de moge lijkheid van inspecties door de consu laire missie van de Ver. Naties. In het legerbericht wordt verder ge meld, dat 1250 Chinezen bij Bandjar in Oost-Java bevrijd werden. Tenslotte wordt medegedeeld, dat twee Nederlanders gedood en zeven ge wond werden. Een Nederlandse patrouille heeft in de buurt van Medan op Sumatra vier deserteurs uit het Bf.-IndisChe leger ge arresteerd. Uit dankbaarheid voor de gelukkige redding van hun dorp bij de bevrijding in 1944 hebben de bewoners van Heu- gem bij Maastricht langs de grote straat in de kom van het dorp twaalf beeldjes laten aanbrengen in de muren van wo ningen. De Bisschop van Roermond zal Zon dag 28 September .deze beeldjes komen inzegenen. Heugem zal een groot feest maken van dit verblijf van Mgr. Lem- mens in het Maasdorpje. De begroting van Justitie geeft over de gehele dienst een verminde ring te zien van bijna veertig mil- liocn gulden, welke is verkregen door een ingrijpende bezuiniging, speciaal op de buitengewone dienst, als gevolg van het grotendeels aflopen, of ver minderen van de werkzaamheden op het terrein van de Bijzondere Rechts pleging en de Bijzondere Jeugdzorg. Ook op de gewone dienst is zoveel mogelijk bezuinigd. In het bijzonder worde genoemd de ingrijpende bezui niging op de afdeling politic tot een bedrag van b(jna f 7.000.000. De bezuiniging op de afdeling politie is gezocht in vermindering der sterkte van het corps rijkspolitie. De opheffing van de algemene inspectie der rijkspoli tie als afzonderlijke organisatie-eenheid. De opheffing van de speurhondendienst als zodanig. Het personeel, wordt inge deeld bij de rijkspolitie. De opheffing van het paardendepot, die de verminde ring behelst van de sterkte van het be reden gedeelte der rijkspolitie tot 66 paarden, en tenslotte de vermindering van de'sterkte van het corps rijkspolitie, waardoor dit corps met inbegrip van de waterpolitie, het overgenomen personeel van de parketwacht en van de speurhon- dendienst ten hoogste 7000 man zal tel len. Ten einde een goede uitvoering der politietaak, ondanks de vermindering der sterkte te waarborgen, zal tot een betere en moderner technische outil lering der rijkspolitie moeten worden overgegaan. landse patrouilles, afgeslagen. Niemand weet, hoeveel van die benden op het ogenblik bestaan. De Nederlandse militaire autoriteiten bezitten het bewijs van het bestaan van een twintigtal of meer. Zij zijn over het algemeen klein en buitengewoon moeilijk te vallen. De terroristen trachten iedereen de moed tot samenwerking met de Neder landers te ontnemen door dorpshoofden, die met de Nederlanders samenwerken, te vermoorden. Een man wordt uit eéh tempel gesleept, waar hij bezig is spys en drank te offeren aan de goden, in het holst van de nacht wordt een dorp door gewapenden omsingeld, die hun slacht offers met krissen bespringen en veelal in stukken hakken om een voorbeeld te stellen. Het valt op, dat hier niet dezelfde algemene spanning heerst als op Java en Sumatra. Kapitein Hubrecht, die aan de Universiteit van Cambridge heeft gestu deerd en lang op Bali heeft gewoond, draagt geen wapenen bij de vervulling van zijn taak als stadscommandant van Den Pasar, de hoofdstad van het eiland, maar niemand weet wat de toekomst wellicht zal brengen. Het volk van Bali stelt zich op het ogenblik voor het grootste ge'deelte hoofd, zakelijk ten doel de oude gebruiken, die onder de oorlog met Japan hebben gele. den, in ere te herstellen Men hoddt zich op geheel Bali druk bezig met het her- bouwën van tempels. De rijstoogst is goed en in 1947 zal er voor het eerst sinds het uitbreken van de oorlog een voedseloverschot zijn. Maar de moorden gaan voort. (Van een bijzondere medewerker) Onze mooie Nederlandse taal is heel wat uitdrukkingen en spreek woorden rijk, ontleend aan het boerenleven. Eén der meest bekende hiervan is ongetwijfeld die, waarin aan de boer en de pastoor een rijmende eigenschap wordt toegeschreven en waarin wordt gewaarschuwd, dat de we reld zal vergaan, wanneer deze beide categorieën bedoelde eigenschappen niet langer zullen tonen te bezitten. We hadden het genoegen dezer dagen een vergadering by te wonen van boe ren, waarin dezen duidelijk lieten mer ken, vooralsnog niet aan de wereldon dergang te willen medewerken. En ook een der vele aanwezige pastoors in dit geval de Bondsadviseur pastoor Th. G. A. Hendriksen, verloochende het spreekwoord niet. Hij had wat aan zijn boeren te vragen, al was het geen geld. Het was een uiterst leerzame bijeen komst van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuinders Bond; leerzaam niet aileen voor de deelnemers en hun standgenoten in heel het laUd, maar evenzeer voor de arbeiders en andere burgers, evenzeer voor verantwoordelijkheid dragende over heidsinstanties. Ogenschijnlijk betrof het een gewone huis-en-tuinvergiadering met notulen en mededelingen, ingekomen stukken, jaarverslagen en begrotingen, totdat de ingekomen voorstellen aan de orde kwa men. Niet minder dan 9 foliovellen, be vattende 56 voorstellen van de verschil lende kringen, moesten worden afge- wèrkt. Van deze 56 voorstellen had er slechts één betrekking op de godsdien- stig-zedelijke taak van de A.B.T.B. als stands-organisatie; 3 wijdden aandacht aan de voorlichtende taak van de pers en de rest ging practisch geheel over de economische belangen van de boeren stand. Een boerenklaagzang, waar een dichter van treurzangen jaloers op zou kunnen worden. „Sneller uitkering van toeslag, hogere prijzen voor melk. geen verplichte veelevering meer, lager prij zen voor inenting tegen mond- en klauwzeer, hoger prijzen voor pootaard- appelen, weg met de ambtenarij, ruimer toewijzing voir glas aan kwekers, enz. Er waren tal van voorsteilen bij, Welke we met heel veel instemming aanhoor den, o.a. de o.i. zeer rechtvaardige eis, dat het loon van een landarbeider op gelijke hcoogte behoort te staan als dat van een industrie-arbeider, „en dat daarbij de loonsverhoging in de prijzen van de land- en tuinbouwproducten worde doorberekend." Ook dit laatste deel vair deze eis komt ons voor geheel in overeenstemming met het recht te zijn. Bedrijfseconomisch ge zien behoort „loon" nu eenmaal tot de prijsvormende productiekosten. Dat men deze eis zó moet stellen, vindt zijn oorzaak in het feit, dat onlangs een loon. correctie werd toegestaan, welke niet in de prijs mocht worden gecalculeerd. Dit is naar onze zienswijze een vorm van zelfbedrog. Laat men. indien dat nodig is, de winsten ten behceve van de prijs limiteren: noodzakelijk te maken „on kosten" zijn echter niet van de eindprijs van het product te scheiden. Dit voorstel was evenwel niet het enige, dat demonstreerde, dat in de boe renstand het sociaal verantwoordelijk heidsgevoel groeiende is. Pastoor Hendriksen stelde in zijn ad- viseurlijk woord nadrukkelijk vast: „Boeren hebben van nature' betrekkelijk weinig sociaal gevoel. Geïsoleerd levende op hoeve of zathe, menen zij het wel al leen af te kunnen en in hun osg „on derhouden" zij de onmisbare dag gelder. Deze mentaliteit is zich God dank aan het wijzigen. Maar zij kun nen in dit opzicht nog' veel leren van de arbeiders." Met ingang van 1 October a s. zullen do lonen in de textielindustrie worden verhoogd en zal een algemeen bedrijfs pensioenfonds worden ingesteld. De regering maakt tot haar leedwezen bekend, dat in de afgelopen week de volgende verliezen zijn gerapporteerd: Koninklijke Marine: Mar. 3e kl. D. de Haan, afkomstig uit Leeuwarden, 19 Aug: aan bekomen ver wondingen overleden. Korp. Mar. G. J. B. Mutsaers, afkom stig uit Venlo, gesneuveld 26 Augustus. Mar. le kl. M. R. Koster, afkomstig uit Schaesberg (Limburg), gesneuveld 5 September. Mar. le kl. H. Th. M. van de Ven, afkomstig uit Eindhoven, gesneuveld 5 September. le it. Mar. H. A. L. Bila, afkomstig uit Maastricht, 11 September aan bekomen verwondingen overleden. Korp. Mai'. L. J. Dor, afkomstig uit Breda, gesneuveld 13 September. Mar. le kl. P. C. van Dommelen, af komstig uit Rotterdam, gesneuveld 14 September. Koninklijke Nederlandse Landmacht: 2de It. E. C M. van Berckel, van' 4 R. S.. afkomstig uit Den Haag. Gesneu veld 28 Augustus bij Dolok Masihoel (na vermissing). Sold. 1ste kl. C. Klaver, van 4 R. S„ afkomstig uit Winkel (N.-H.). Gesneu veld' 28 Augustus (na vermissing) bij Dolok Masihoel. Korp. A. Palm, van 4 R. S., afkomstig uit Babberich (Geld.). Gesneuveld 28 Augustus, bij Dolok Masihoel (na ver missing) Sold. W. Philips, van 4 R. S„ afkom stig uit gem. Odoorn. Gesneuveld 28 Augustus bij Dolok Masihoel (na ver missing) Sold. C. van der Meulen, van 2 R.V.A., afkomstig uit Amsterdam. Gesneuveld 6 September te Tjfrandjang. Sold. W. A. Banning, van 312 R. I., afkomstig Uit Didam. Gesneuveld 8 September te Kampong' Tjirea 1 Opperwachtmeester J. J. Bakker van 38 R. V. A„ afkomstig uit Breda. Ge sneuveld 8 September te Garoet. Sold. J. C. Jansen, yan 18 R. V. A.t afkomstig uit Goirle. Gesneuveld 8 Sept. te Tasikmalaja. Sold. J. Tli. Ossenblok, van 38 R, V. A., afkomstig uit Roosendaal (N.-B.), Gesneuveld 8 September te Garoet. Sold. B. Oving van 3-12 R.I., afkom stig uit gem. Borger 'Dr.). Gesneuveld 3 September omgeving Linggadjati. Serg. F. Pol van 3-12 R.I.. afkomstig uit Leeuwarden. Gesneuveld 8 Sept. om geving Linggad.iati. Sold, le kl. J. H. Alles van 2-4 R.T. afkomstig uit Schermerhorn. Gesneuveld 9 September te Pekalongan. Sold. A. Kremer van 2-7 R.I.. afkom stig uit Hoogezand. Gesneuveld 9 Sept. omgeving Ambarawa. Sold. J. Willemse van 3-1 Verk. Reg. Huzaren, afkomstig uit Nijmegen. Ge sneuveld 10 September te Tjimahi. Sold. D. de Graaf van 8 R.S., afkom stig uit Voorschoten. Gesneuveld 13 Sept. te Praboemoelih (Sumatra Z.) Sold. P. Kerkhof van 33 Reg. Jagers, afkomstig uit Rotterdam. Gesneuveld 13 September te Tjimahi. Kapitein H. J. van Weynsbergen van Instructieschool Prins Bernhard, afkom. stig uit Loosduinen. Gesneuveld 13 Sept. te Bandoeng. Sold. A. P. de Wit van 4e Heg. Gre nadiers. Afkomstig uit Beverwijk. Ge sneuveld 13 September bij Domas. Koninklijk Nederlands-Indisch leger: Ambon, sold. 2e kl. infanterie Z. Luhu- liir.a, gesneuveld 8 September. Mil. sold. 2e kl. Infanterie E. Peltzer, afkomstig uit Indië, gesneuveld 10 Sep tember. Ambon, sold. 2e kl. infanterie J. Sia- haya, gesneuvèld 11 September. Menadonees sold. 2e kl. infanterie D. Rumemper. gesneuveld 11 September. Sold. 1 kl. vechtw. W. Willemsen, af komstig uit Enschede, gedood door eigen vuurwapen tijdens actie op 12 Sep tember. Soendanees sold. 2e kl. infpnterie Sa na, gesneuveld 26 Augustus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 1