HAARLEM ZEGEVIERT OVER XERXES Doelman Hellwich onvermurwbaar Kostbare fout van SJC-doelman HBC wint met 1-0 r A.F.C. behaalt zijn eerste zege op leidend W.F.C. HAARLEM IS TROEF IN HET WESTEN Twee doelpunten op verrassende wijze gescoord ^-OVERSTAG m Zwitsers herstel tegen België: 4-0 r E.D.O. boekt 3-0-overwinning Haarlemse achterhoede safe Competitie commentaar hf fc t" Kick Smit op dreef r Nel van Vliet steekt weer van wal Koude douche voor VSV Velsen verliest weer K.. "V J Extra-voeding voor Olympische athleten .J MAANDAG 3 NOVEMBER 1947 PAGINA 4 (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM, 2 November. Drie minuien was de wedstrijd lussen Haarlem en Xerxes oud, ioen een misverstand in de Rotterdamse achterhoede door Groeneveld werd afgestraft mei een onverwacht doelpunt. Hei zou tot de laatste minuut duren alvorens de Haarlem-overwinning, welke in de eer ste helft voor het grijpen lag, een feit werd en juist dit beslissende doelpunt werd gescoord op een ogenblik waar- °P rnen eerder een Rotterdamse treffer zou hebben ver wacht. De 2O overwinning was mogelijk dus geflatteerd, maar wanneer er een partij recht had op de zege, dan was het toch zeker Haarlem dat in deze belangrijke ontmoeting de juiste tactiek vond om de gevaarlijke Rotterdamse voor hoede vrijwel volkomen schaakmat ie zetten. Heden recordpoging - i» Stormvogels verliest van Sparta Draverijen te Hilversum Nederlandse ruiters naar Olympische Spelen 20f er viylir >ra ?chte: t>n Vf5«n Terecht kunnen we zeggen, dat Xer xes in deze wedstrijd door de nieuwe verdedigende tactiek van het Haarlem- elftal geslagen werd. Want niet slechts werd het hierdoor kennelijk verrast, maar het duurde geruime tijd vooraleer de Rotterdammers het juiste tegenspel vonden en dit bleek in het verloop van de wedstrijd duidelijk, omdat de bezoe kers, naarmate de strijd vorderde, er steeds beter „in" kwamen en het Haar lem-doel menig hachelijk moment kreeg te doorstaan. Wat was ni. het geval? Haarlem opereerde met een z.g.n. vier- mans- voorhoede, terwijl het z'n vleu- gelhalfs Van Gooi en Boeree in de ver dediging hield, omdat de rood-blauwe achterhoede, door het wegvallen van v. d. Hulst, de laatste tijd nogal enige lekken vertoonde. Hierdoor was dus de achterhoede danig versterkt en de open- gekomen ruimte tussen voor- en ach terhoede werd overgelaten aan Kick Smit. En deze ontzettend zware taak werd op uitstekende wijze door Smit vervuld. Zeker, wij weten ook wel, dat Kick niet meer dezelfde Kick is van voorheen. Maar de wijze waarop hij deze middag z'n partijtje speelde verdient altijd nog een aparte vermelding en hoewel de oud-intemationaal al dikwijls genoeg in het „zonnetje" is gezet willen we voor deze keer een uitzondering maken. Zon der Kick was de Haarlem-tactiek waar deloos geworden. In de voorhoede vlotte het niet al te best, want Poelman blijft toch wel enigszins onder de maat en aanvoerder De Winter raakt z'n snelheid, een on misbare factor in dit speltype, langza merhand kwijt, zodat het alieen van Groeneveld en Roozen moest komen En daar kwam het ook van. Direct al, na enkele minuten, toen doelman Wilkes bij het,wegwerken van het leder blijk baar de kluts kwijt raakte, omdat Ver- floegen hem in de weg stond. En dit was voor Groeneveld juist genoeg om van deze unieks kans te profiteren. 10. Xerxes stond raar te kijken van Haar lem's nieuwe spelmethode en dat er in deze periode niet meer doelpunten aan het scoringbord kwamen, was voorna melijk te danken aan de minders stoot kracht van het Haarlem-viertal en doelman Wilkes, die met enkele schoten van Groeneveld en Roozen wel raad wist. Maar langzaam kwam Xerxes dan toch los. En de Rotterdammer voorhoede liet verrassend goede staaltjes voetbal zien, welke echter tegen de versterkte rood-blauwe achterhoede geen succes boekten, ook al omdat Kluit in het Haarlem-doel bijzonder op dreef was en eenmaal aan Wilkes een pracht-kans ontnam door het leer voor z'n voeten weg te grabbelen. Maar eerst in de tweede helft, toen Xerxes het tempo verhoogde en vernuf tige combinatie^ van Wilkes met Beun en Koning, snelle rennen van Barzilay en Kamraad de Haarlem-verdediging onder druk zetten, klopte menig hartje angstig maar wat de Rotterdammers ook pro beerden, niets lukte en Haarlem hield stand. En dat de Haarlem-aanvallen onder tussen nog steeds een gevaarlijk karak ter droegen, maakte het geheel er in teressanter om en hield tevens de moge lijkheid van een tweede Haarlems doel punt in zich verborgen. Dat dit boven dien eerst fn de laatste minuut tot stand kwam, toen Groeneveld het leder dooi speelde aan Roozen en deze einde lijk kans zag zfch van z'n belager te ontdoen, had er toe bijgedrager dat de factor spanning mede aanwezig Bleef, waardoor deze ontmoeting als kijkspel zeer wel aan de verwachtingen beant woordde. Nel van Vliet zal 'op het clubuur van „De Robben" hedenavond, een poging doen het wereldrecord op de 400 meter schoolslag te verbeteren. Anni Kapell (Duitsland) heeft op 11 Mei 1940 te Dus- seldorf een tijd gemaakt van 6 min. 3,3 sec. en precies één jaar later deed zij er nog 0,1 sec. sneller over. Deze tijden zijn door de F.I.N.A. nooit als wereld record erkend, omdat er geen aanvraag bij de F.I.N.A. wasingediend. Nel van Vliet is dus op het ogenblik wereldre cordhoudster met een tijd van 6 min. 8.4 sec., gemaakt op 1 December van het vorig jaar te Hilversum. Tijdens de trai ning bleef Nel van Vliet reeds zes se conden beneden haar wereldrecord, zo dat de poging grote kans van slagen heeft. Krijgt Wilkes een draai om zijn orenIn werkelijkheid was het niet zo erg als het lijkt, maar in de strijd om de hal was de Haarlem-doelman de internationale aanvalsleider toch juist even te vlug af De eventuele kampioens-illusies, wel ke Stormvogels na zijn fraaie resultaten van de laatste weken mocht hebben ge koesterd, zullen na de nederlaag tegen Sparta wel als afgeschreven mogen worden beschouwd. Had echter in het Rotterdamse deel niet zulk een voor treffelijk keeper als Hellwich post gevat, voorwaar de Spartaanse zege zou heel wat minder zeker zijn geweest. Want Hellwich moet er voor verantwoordelijk worden gesteld, dat de IJmuiderpogin- gen om hej tot doelpunten te brengen zctfider succes zijn gebleven. In de eerste helft waren beide elftal len volkomen aan elkaar gewaagd. Het karakter van de Sparta-aanvallen was evenwel gevaarlijker, doordat de snelle vleugelspelers Van Male en Van Eden in samenwerking met midvoor Leuning de lang niet op dreef zijnde Stormvogels-de fensie van de wijs probeerden te brengen. Wel kwamen de gastheren er geleidelijk beter in, doch Sparta slaagde er deson danks in na 20 minuten de leiding te nemen, toen Leening met een hard schot Kraak kansloos passeerde. Nog voor de rust vergrootte Van Eden na fraai solospel de Rotterdamse voor sprong (02). In de tweede helft was het Storm vogels, dat volledig de toon aangaf. Het spel was nu veel beter dan voor de rust en het uitstekende werk van de nieuwe niet onder de knie te hebben. Want be halve de hierboven aangehaalde sco ringskansen heeft zich menige gelegen heid voorgedaan, waaruit een Heem steeds doelpunt tot stand had kunnen worden gebracht. Maar met een zeer zwak spelende midvoor en een rechts buiten, die ver beneden de maat bleef, bleef het slechts bij een onmachtig pogen. En daar men ook in de SJC- voorhoede tevergeefs naar een schutter zocht, onderging de stand na het for tuinlijke doelpunt van de Heemstedena ren. geen wijziging meer. Hartstochtelijk waren de pogingen, welke HBC in de tweede helft te baat nam om een beslissing te forceren. Aanval op aanval werd opgezet en ge heel in de verdediging teruggedrongen moesten de SJC-ers het hoofd bieden aan een Heemsteedse overmacht, die zich met grote verbetenheid een weg naar het Noordwijkse doel trachtte te banen. Kogels van Nolet en een. even harde kopbal van Jan v. d. Linden vonden bij doelman Groenewoud geen genade en zo was het met nog twaalf minuten speeltijd immer dubbel-blank. Het was toen Nolet, die op 25 meter van het doel een vrije schop kreeg te nemen, een rechtstreeks schot op het doel volgde en tot grote schrik en ontzetting van heel Noord wijk greep Groenewoud vol komen mis en via de armen- van de ont hutste doelwachter vloog de bal tussen de palen: 10. Een wel zeep kostbare fout, welke de St. Jeroens Club niet minder duur kwam te staan. De strijd tussen de aloude tegenstan ders uit de voormalige RKF, welke het leiderschap van de derde klas^ als Inzet had, bood weinig fraai voetbal. Vooral ln de eerste helft toen beide teams bovendien nog de nodige vechtlust ontbeerden en er voor de 2000 toe schouwers in het Heemsteedse Sportpark inderdaad bitter weinig te genieten viel. In de tweede helft kreeg de wed strijd een spannender karakter en het was in deze periode, dat de gastheren overwegend in de meerderheid waren. Velser middenlinie, waarin Wijker ont- Maar de kunst van doelpunten maken brak maar verdienstelijk door Maar- bleek de Heemsteedse aanval nog lang schalk wae vervangen, stuwde de voor- linksbuiten Verbeek (ex-RFC) kwam nu in de IJmuider-aanval meer en meer naar voren. De blauw-witten drongen Sparta volkomen in het defensief, doch de heftige belegering, welke hierna op het doel der gasten volgde, vermocht r.iet in successen te resulteren. Want ln het doel stond een Hellwich, die zijn heilig dom in voortreffelijke stijl verdedigde en kogels van de Boer en Schoorl met verbluffend gemak in het veld ranselde. Zo kon Sparta stand houden, dank zij zijn doelman, wie stellig een ere-saluut toekomt. ROTTERDAM, 2 November. VSV heeft een koude douche gehad. Wij wil len niet beweren, dat de gasten als lei ders in hun afdeling met teveel zelf verzekerdheid in het veld kwamen, want de zaak ligt anders. Neptunus kwam met een elftal naar voren, dat de kracht bleek te bezitten zich niet bezwaard te voelen met het bezetten van de onderste plaats. Van het begin af zochten de Rotterdammers het in de aanval, waar tegen VSV alles in het geweer moest brengen. Een eenzijdige wedstrijd werd het niet, want de uitvallen richtten zich ook herhaaldelijk naar het doel van Landman. Toch kwam het eerste suces aan de Rotterdamse kant. Een hoekschop na twintig minuten was de aanleiding tot dit doelpunt, want Evertse werkte zich los en schoot van behoorlijke afstand hard in. Nog geen vijf minuten later werd de voorsprong verhoogd door J. Kluin, die het vrijwel alleen opknapte (20). Bij de gasten was het Van On- selen, die op fraaie wijze Landman pas seerde (21). De tweede helft bracht voor Neptu- nus moeilijke ogenblikken, want V.S.V. liet niets na om te trachten het verloren terrein geheel te herwinen. Hét nield dit echter niet tot het einde vol en de Rotterdammers, die zich goed hadden aangepast aan het feit, dat Mink en Van der Hoeve de plaatsen van Evertse en Van der Horst hadden moeten innemen, kregen gelegenheid met tegenaanvallen het spel te verplaatsen. Vente bleek in een constante goede vorm te zijn, zodat hij het V.S.V. nogal eens lastig maakte. Het doorslaggevend doelpunt kwam van de voet van Batsleer. die na een mooie manoeuvre van J. Kluin zijn kans niet miste. Toen even later het tweede doel punt voor V.S.V. werd gemaakt, steeg de spanning weliswaar, omdat toen alles nog mogelijk scheen. Het bleef bij de mogelijkheid en de punten bleven zo doende in Rotterdam. Na de eerste nederlaag vaji de vorige week is het thans weer op een neder laag uitgelopen voor Velsen, waarmee de fraaie positie aan de kop van de ranglijst verloren gaat. Tegen het toch heus niet sterke Coal speelde Velsen een stuk onder z'n kunnen. Vooral in de voorhoede, waarin Bakkum weer van de partij was, wilde het absoluut niet vlot ten en de stoere achterhoede der be zoekers wist zich volledig te handhaven. Na dertig minuten ontstond uit een der aanvallen van Coal het enige doelpunt toen linksbuiten De Vries het leder langs Demmers wist te werken. Hoewel Velsen na dit doelpunt krachtig kwam opzet ten, slaagde het er niet in voor de rust nog gelijk te maken. Na de hervatting zou dit echter ook niet gebeuren, ondanks het feit dat de thuisclub in het veld sterker was. Dé hoede regelmatig op, doch in de aan- valsline kon men maar niet op dreef komen. Ondertussen waren de uitvallen van Coal niet van gevaar ontbloot, maar de Velser achterhoede met Tromp aan het hoofd, liet zich van haar goede zijde zien en wist verder onheil te voorko men. Hoe Velsen ook zwoegde, het wilde niet lukken en met de kleinst mogelijke nederlaag moesten Bakkum es. tenslot te genoegen nemen. Na de 51-overwining van de Dyna mo's op Norrköping boekte de club uit Moskou tegen Gothenburg eveneens een 51-zege. In het Heysel-stadion te Brussel ver sloegen de Rode Duivels het team van de London Football Association met 3—1. De rugby-wedstrijd tussen het voor lopig Nederlands 15-tal en de Rest van Nederland eindigde in een 1510-over- winning voor de Rest. Hoofdklasse K.N.S.B.: Haarlems S.G. Leidens S.G. 6—4; NRSVMax Euwe 4 Mi'A. KAN ZE KOKEN? Kan ze sokken stoppen, naaien en verstellen? Of is ze soms een van die bewonderens waardige vrouwen, die zich flink en ferm in openbaar beroep of maat schappelijk werk door het leven slaan? In ieder geval heeftEliane Bonneau vorige week op de wieler baan te Arcachon het werelduur record voor dames met zegge en schrijve vierhonderd vier en zeven tig (474) meter verbeterd. Bravo Eliane, amazone van het stalen ros! Wat héb je aan koken of maatschappelijk werk, wanneer je een stumper bent in het verbeteren van werelduurrecordsvoor dames HERNE HILL, de baan waarop in Augustus 1948 de Olympische wiéier- wedstrijden gehouden zullen worden, baart de Engelse organisatoren ern stige zorg. Niet dat zij nu direct in staat van ontbinding verkeert, daar niet van. Maar afgezien nog van het feit dat eigenlijk de bochten, te laag zijn, verneemt men ernstige klachten over scheuren en gaten en gestadig afbrokkelend cement. Gelukkig is het Instituut van de Reddende Engel internationaal. De Engelse engel was een sportieve. Hij deponeerde een som geld, die moest dienen om de baan weer op te kale fateren en die dit al direct presteer de met de zorglijke gezichten van de organisatoren. En nu is Herne-Hïll-zèlf aan de beurt. De tribunes worden opgeknapt, de omheiningen gerestaureerd en van de laatste shillingen krijgen ook de cabines nog een 'streekje. De baannou ja. EEN JAGER IS HIJ NIET, maar hij heeft het toch geschoten, onze wereldkampioen Middelkamp. Zijn nieuwste contract heeft hij niet ge sloten voor een wegwedstrijd, een omnium of een koppelrace, maar voor eententooonstelling. Parijse wielerfabrikanten hadden er een Mef duitje voor over, wanneer de wereld kampioen bereid zou zijn op de rijwieltentoonstelling, die Donderdag in de Franse hoofdstad werd geopend, hun reclamebiljetjes van zijn naam te voorzien en ze dan in hoogst eigen persoon aan de bezoekers te over handigen.. Dat is niet kivaad bekeken (van Middelkamp)Terwijl zijn col lega's' zfch afjakkeren in Zesdaagsen, of hun leven wagen in steile histories als het Gentse Kuipke, rust Middel kamp uit voor het volgend seizoen, zet glimlachend handtekeningen en verdient er cëns zoveel mee als zijn zwoegende makkers! Eigenlijk is het helemaal geen kunst om wereldkampioen te zijn. Drie Haarlemse aanvallers bij het Rotterdamse doel in de wedstrijd HaarlemXerxes. De Zwitserse grendel deed het weer best in de wedstrijd, die de zonen van Teil Zondagmiddag te Genève tegen België speelden. De Rode Duivels kon den proberen wat ze wilden, ze kregen maar geen gat in de muur en liepen tel kens te pletter op Steffen, Gyger en de drie halfs, die ditmaal niet van hun plaats weken. De Zwitserse aanvallers daarentegen vonden wél de manier om de achterhoede van de tegenpartij te verschalken. Bij de rust hadden ze door Lusetti (tweemaal), Fanton en Tamini al een 40-voorsprong genomen. Na de pauze was de fut er een beetje uit, maar hoewel de Belgen hun voorhoede dooreenfutselden en toen ook wel wat meer ln de melk te brokkelen .hadden, konden ze zelfs de eer niet red den. DISTRICT I HaarlemXerxes 20 't GooiZeeburgia 22 AjaxHBS 20 NeptunusVSV 32 RFC—Hermes DVS 2—1 VSV 6 4 1 1 9 21—11 Haarlem 6 4 119 12—9 Ajax 6 3 2 1 8 13—6 Hermes 6 3 2 1 8 13—9 Xerxes 7 3 2 2 8 18—14 Zeeb. 6 2 2 2 6 13—11 Gooi 6 2 2 2 6 '.O—10 RFC 7 2 1 4 5 11—24 Nept. 7 2 - 5 4 12—20 HBS 5 1 1 3 3 7—12 Volew. 6 1 - 5 2 6—)0 DISTRICT II Blauw WitExcelsior 00 StormvogelsSparta 02 ADO—DHC 2—2 DOS—EDO 0—3 FeijenoordDWS 01 EDO 6 4 2 - 10 11—4 DFC 6 3 2 1 8 12—8 Blauw Wit 7 2 4 1 8 10—10 Feijenoord 6 3 1 2 7 146 Stormvogels 7 2 3 2 7 1213 DWS 6 2 2 2 6 7—7 Sparta 7 3 - 4 6 99 ADO 7 1 4 2 6 7—11 DOS 6 2 1 3 5 12—8 DHC 6 1 3 2 5 8—14 Excelsior 6 0 2 4 2 214 DISTRICT III Zwolsclie BoysHeracles 01 WageningenVitesse 02 QuickEnschedse Boys 00 Go Ahead—AGOVV 2—1 EnschedeBe Quick 72 NEC 5 4 1-9 16—4 AGOVV 6 3 1 2 7 13—7 Enschede 6 3 12 7 22—13 Quick 6 2 3 1 7 7—6 Go Ahead 5 2 2 1 6 12—7 Waggpingen 6 2 1 3 5 43 Vitesse 5 1 2 2 4 3—12 Be Quick 5 1 2 2 4 3—17 Ensch. Boys 5 1 2 2 4 512 Heracles 5 2 - 3 4 39 Zwolse B. 6 - 3 3 3 5—10 DISTRICT IV TSCEindhoven 34 SpechtenJuliana 03 Willem IIBaronie/DNL 21 HelmondLonga 24 Maurits—BW 3—8 Longa 6 3 2 1 8 19—12 Juliana 6 3 2 1 8 19—13 Willem II 6 3 2 1 8 15—12 BW 5 3 117 17—9 Eindhoven 5 3 1 1 7 910 Sittardse B. 5 2 2 1 6 10—7 Baronie 5 1 2 2 4 ,1114 Spechten 6 2 - 4 4 1114 Maurits 5 113 3 1118 TSC 6 114 3 10—17 Helmond 5 1 - 4 2 713 DISTRICT V HeerenveenLeeuwarden 60 Re QuickAchilles 80 SneekVeendam 11 VelocitasEmmen 10 HSCGVAV 1—2 Heerenveen 6 6 - - 12 317 Be Quick 7 5 - 2 10 23—9 GVAV 7 4 2 1 10 19—12 Velocitas 7 4 1 2 9 11—8 Frisia 6 2 4 - 8 128 Sneek 6-51 5 9—10 Leeuwarden 7 1 3 3 5 916 Achilles 6 1 2 3 4 9—23 Emmen 6 1 1 4 3 7—18 HSC 6 - 2 4 2 6—12 Veendam 6 - 2 4 2 821 DISTRICT VI NACSportclub Emma 22 LimburgiaHelmondia 02 BrabantiaMVV 31 Bleij erheidePS V 2—3 VlissingenNOAD 03 PSV 5 5 - - 10 16—5 NAC 6 4 11 9 16—9 Bleyerh. 5 4 - 1 8 21—9 Limburgia 6 3 2 1 8 74 NOAD 6 3 2 1 8 13—11 MVV 6 2 1 3 5 7—11 Brabantia 5 2 - 3 4 910 Emma 5 113 3 7—9 WV 5 1-42 10—11 Helmondia 5 1 - 4 2 6—14 Vlissingen 6-15 1 322 (Van onze Utrechtse sportcorresp.) Anderhalf uur heeft het Utrechtse aanvalskwintet gebeukt op de muur van EDO en als de Kanaries er doorheen waren, dan bleek het schot zoek te zijn. De Utrechtse ploeg was in het begin in het geheel niet geïntimideerd door de mythe der onoverwinnelijkheid, welke om de grendel van Schijvenaar en zijn mannen geweven is. Van Leur, Van Es sen en de Poolse linksbuiten Panscynzyn braken vooral in de eerste helft vele malen door en als er maar niet raak geknald was, hoog over en ver naast, als er met overleg in het doel getrapt was, toen dit verlaten was door Van de Berg, ja dan zou het trotse record van EDO zijn gebroken. Nu waren een paar snelle uitvallen over de beide vleugels van EDO vol doende om er drie goals uit te destille ren. Aantrekkelijk is het systeem van de leiders ongetwijfeld. Vier man ach ter, een aanvallende spil en een voor uitgeschoven blnnentrio, dat gevoed wordt door de teruggetrokken buiten spelers, die zich echter wonderlijk vlug aansluiten. Van dit systeem had het stepperend DOS geen kaas gegeten en de gevaarlijkheid van het Haarlemse aanvalstrio drong slechts zelden tot de Kanaries door, want allen trokken te ver naar voren om mee te helpen de muur te slechten. Zelfs toen het na een half uur 02 geworden was door Van der Spek wiens corner netjes over Pindus in het doel zweefde en Steen- dam na fraai afstraffen van een fout van de Utrechtse stopper Peeterse, zelfs toen was nog alles mogelijk voor DOS. In de tweede helft ging EDO de gren del nog effectiever maken en deson danks wisten de roodzwarten DOS te verschalken, met de razend snelle uit vallen, waarvan er een een keurig doel punt van Steendam opleverde. Nu was het dus 03 geworden. Gezien de on doordringbaarheid van EDO's achter hoede werd het DOS zwaar te moede. Het gevolg was een hopeloos vervangen in de gehele ploeg. Van der Bogert en Van Leur verwisselden van plaats. Zelfs ging Van Leur middenvoor staan. Maar Schijvenaar en zijn lieden hadden een stalen gordijn geformeerd. Deze stugge, soms te harde wedstrijd tussen twee systemen had een uitstekende scheids rechter nodig. Welnu, Karei van der Meer mocht er zijn. Hü was de grote man in het Utrechtse stadion. Zo zelfs, dat hij zich in de tweede helft buiten de lijnen bewoog en een groep geest- driftelingen, die het blijkens hun optre den te bont maakten, sommeerde te verdwijnen. Hij deed dit door zijn pres tige zonder hulp van sterke arm of grote Pieten. Dit Pleit voor deze grote scheidsrechter, die het geloei in het Utrechtse stadion trotseerde. Wij zijn er door deze wedstrijd van genezen in EDO een louter verdedigend team te zien. Menige ploeg in district II zal aan de Haarlemmers zijn handen vol hebben- Zoals zij gisteren in Utrecht speelden, leken zij de verpersoonlijking van de anti-stopperspilgedachte. Overigens weer eens iets anders in het wereldje van modern voetbal. De belangstelling bij de te Hilversum gehouden internationale draverijen ging vooral uit naar de derby L, een draverij van meet voor Nederlandse hengsten en merriën. De uitslagen luiden: Regenprijs, eerste afdeling: 1 Klossy Silk, ber. L. Combee; 2 Little Axkit, 3 Luxor; tweede afdeling: 1 Leonidas, ber. W. H. Geersen, 2 Koningin Draisine G, 3 Juno Vita. Stormprijs handicapdraverij int.: I Hanover T., ber. W. Brouwer, 2 Frits van Silladar, 3 John D. Hagelprijs: I Klazina Axkit, ber. M. '/ergaay, 2 Jacob Diamant, 3 Juliana Hanovér. Derby L.: 1 Leo Axkit, ber. J. Wage naar, 2 Legality, 3 Lee Axkit. Vierde en beslissende heat (aan start alleen Hollandia en Dutch Hanover): 1 Hollandia, ber. J. de Vlieger, Dutch Hanover ingehouden wegens vernieling Sulkey. Slui'tingsprijs: 1 Jacoba, ber. A. T. Van der Veen, 2 Importeur. 3 Ingenieur Scott. De Engelse athleet Wooderson zal vol gend jaar niet deelnemen aan de Olym pische Spelen. Naar wij vernemen worden pogingen in het werk gesteld om extra toewijzin gen van de Nederlandse regering te verkrijgen ten behoeve van de deel nemers, die voor uitzending naar de Olympische Spelen in aanmerking komen. Ook in Engeland is men doende ten behoeve van de Britse deelnemers een. extra voedseltoewijzing te verkrijgen. Enkele andere landen, o.'m. de Ver enigde Staten, hebben toezegging ge daan, dat de Britse leden van de Olym pische ploeg een extra zending levens middelen zullen ontvangen, opdat de Amerikanen in ieder geval tegenover athleten zullen komen te staan, die wat voedsel betreft, ln niet ongunstiger om standigheden hebben verkeerd dan zij zelf. Naar wij vernemen zou het in de be doeling liggen, dat Nederland bij de Olympische Spelen te Londen vertegen woordigd wordt in de z.g. samengestelde wedstrijd (dressuur, uithoudingsproef en spingen) en het zware springconoours, zowel individueel als met equipes, ver der bestaat de mogelijkheid, dat ons land te Londen ook zal uitkomen in de indi viduele dress uurwedstrijd. Voor het voetbaltournooi van de Olympische Spelen te Londen hebben tot nu toe 23 landen ingeschreven. Be halve Nederland ziin dit de volgende landen: Argentinië. Oostenrijk, Denemar ken, Egypte, Spanje, de Ver. Staten, Finland, Frankrijk. Engeland. Hongarije, IJsland, Brits-Indië, Italië, Luxemourg, Malta. Noorwegen, Palestina, Zweden, Zwitserland, Tsjechoslowakije, Turkije en Joegoslavië. Op een conferentie te Washington zal de mogelijkheid onderzocht worden om 'n Amerikaans troepentransportschip te gebruiken om de ongeveer 500 Ameri kaanse athleten naar Londen te vervoe ren voor de spelen in 1948. In afd. 1 A bleef de situatie aan de kop, zowel als aan het sluitstuk, vrij wel ongewijzigd. ZFC handhaafde zich als leider door zijn kordate 40-zege op DWV, maar KFC ligt op de loer en blijft de grote bedreiging voor de rood witte Zaandammers. De grote Koogse won de lastige uit-wedstrijd tegen Vo- lendam, die het na deze nederlaag nu wel kunnen gaan zeggen. Watergraafs meer zorgde er voor door een zege bij SDW niet verder achterop te raken, maar ook met Vriendenschaar dient men toch altijd nog rekening te hou den. De Culemborgers wisten zich door een overwinning op Hercules ongesla gen te houden. Hercules, dat nu weer lelijk ln de penarie zit en zijn positie nog zag verslechteren, want de Alkm. Boys behaalden een uiterst kostbaar puntje op Elinkwijk. Z. F. C. 7 5 2 0 12 16— 5 K- F. C. 6 4 1 1 9 17— 8 Watergr.meer 6 4 0 2 8 10— 9 Vr.schaar 5 2 3 0 7 10— 7 D. W. V. 7 3 1 3 7 9—12 Elinkwijk 7 2 2 3 6 13—14 Volendam 5 2 1 2 5 7— 7 Alkm. Boys 7 2 1 4 5 11—16 S. D. W. 6 1 2 3 4 6—15 Hilversum 6 1 1 4 3 10—14 Hercules 6 0 2 4 2 7—12 T7\ en dag met flink wat verrassingen, waarvan Pj verschillende leidende clubs de dupe zijn ge worden. In district 1 bijvoorbeeld verloren de beide ploegen die aan het hoofd van de ranglijst gingen van hun antipoden. VSV met zijn trotse on geslagen record, slikte met 3—2 zijn eerste neder laag bij de hekkensluiters Neptunus en Hermes had een al even onverwacht verlies bij RFC. Haarlem bleef baas in eigen huis tegen Xerxes en deelt nu de eerste plaats met VSV. Vlak daarop volgt Ajax. dat óók weer eens won nu HBS op bezoek was (2 0). Normaal was verder het 2—2 gelijke spel tussen 't Gooi en Zeeburgia. Feijenoord's nederlaag is na- tuurlijk het opzienbarende feit in district II, waar DWS in Rotterdam met 10 zegevierde. Er waren nog méér desillusies in de kopgroep, althans zo ver staan wij het gelijk spelen van Blauw Wit en nog meer de ne- derlaag, die Stormvogels te Haarlem leed tegen Sparta. Alleen EDO blijft het voor de wind gaan. Niet alleen plukten de Haar lemmers de vruchten van dit alles, maar bovendien wonnen ze zelf de lastige uitwedstrijd tegen DOS met maar liefst 3—0. ADO—DHC (2—2) was de der de puntenverdeling in dit district. Ook in afdeling III onverwachte uitslagen Niet de nederlaag van AGOVV bij Go Ahead (de tweede in de veertien dagen), maar wél het falen van Wageningen op den Berg tegen Vitesse (0 —1) en de puntloze wedstrijd, die Quick thuis tegen Enschedese Boys speelde. Dat was allemaal pure winst voor NEC en ook voor Enschede, dat zich te gen Be Quick met 72 herstelde. Heerenveen had vandaag nu eens niet de grootste uitslag in het Noorden, want daar zorgde Be Quick voor, dat Achilles met 8—0 in de pan hakte. Maar opdat de rivalen van de kampioenen zich geen voor barige illusies zouden maken, won Heerenveen toch ook maar met 6—0 zonder slag of stoot van Veen dam Groningen had vandaag een goede dag, want behalve Be Quick won ook GVAV (2—1 bij HSC) en Velocitas (10 tegen Emmen). /n district IV, evenals in het Noorden, overwin ningen voor alle favorieten. Longa bleef met 4—2 in de meerderheid bij Helmond, BW zonder schijn van moeite met 8—3 bij Maurits en Eindho ven met wat meer pijn (4—3) bij TSC. Juliana verwees De Spechten definitief naar de onderste helft van de ranglijst door ze in Eindhoven met 30. te verslaan. Willem II behaalde zijn verwachte overwinning in J de thuiswedstrijd tegen de Ba- ronie, dat de Tilburgers overi gens goed partij heeft gegeven en slechts met. 21 het veld ruimde. In district VI is nu alleen PSV nog zonder pun tenverlies, want de rood-witten wonnen de big match bij Bleijerheide met 3—2, Bleijerheide is nu derde geworden, maar zijn positie is zeker nog niet ongunstig, want NAC bracht het thuis tegen SC Emma niet verder dan een gelijk spel en Limbur gia vertegenwoordigde de categorie verrassingen in dit district, door thuis met 2—0 van Helmondia te verliezen. Ook Brabantia deed daar nog aan mee De 31-zege op MVV haalt de Eindhovenaren weer een eind verdër uit de gevaarlijke zone, waar Vlis singen na zijn 30-nederlaag tegen Noad hekken sluiter is. In de eerste klas zijn nu alleen EDO, NEC, Hee renveen, Frisia en PSV nog zonder nederlaag, Hee renveen en PSV nog geheel zonder puntenverlies. 6 4 2 0 10 17— 9 7 4 1 2 9 18—11 7 4 1 2 9 18—13 6 3 2 1 8 12— 7 5 2 2 1 6 9— 9 6 3 0 3 6 13—16 5 2 1 2 5 14—10 5 2 1 2 5 15—13 6 1 2 3 4 6—11 7 1 1 5 3 12—26 6 0 1 5 1 9—20 Het is AFC, dat in afd. B voor een coup de théatre" heeft zorg gedragen. De Reds, die by niemand minder dan ds leiders op visite moesten, hebben WFC een pracht van een kool gestoofd door de Wormerveerders met 32 te kloppen. Bravo AFC, dit is de weg naar het herstel. Deze grap kostte WFC zijn plaats aan de kop, want De Spartaan zag kans Velox er onder te hou den en hierdoor namen de Amsterdam mers de leiding in deze afdeling over. Alcm. Victrix behaalde eindelijk zijn eerste punt, maar biyft voorlopig hek- kesluiter. TOG behaalde de verwachte overwinning op UW en HVC klopte West-Frisia. De Spartaan W F. C. Velox T. O G. H. V. C. O. S. V. West-Frisia U V. V. Z. V. V- A F. C. Alcm. Victrix In afd. 2 A heeft Velsen zijn aanhang een nieuwe teleurstelling bezorgd. COAL, dat toch zeker niet tot de sterkere be hoort, klopte de Velsenaren in eigen omgeving en dit zal nu wel het einde zijn van de Velser kampioensdromen. Emma bleef op fluweel, want de oud-eerste klassers gaven Fortuna geen kans, maar ook VUC legde beslag op de beide pun- tenfc al ging een en ander tegen VIOS lanf niet overtuigend (12). Na de uit stekende overwinning van de vorige week op COAL hadden wij van de Ken- nemers wel wat beters verwacht dan een 30-nederlaag tegen Sliedrecht, maar dat Scheveningen het bij Gouda 20—4 19—9 15—10 12—U 14—10 12—13 10—13 13-29 7—10 11-14 4—13 De felle strijd tussen SVV en RC& duurt in 2 B onverminderd voort. De beide titel-pretendenten behaalden de volle buit. SVV deed zulks uit zijn ont< moeting met CVV (40) en de HaaU lemse Racing kwam met 3—0 bij VF~ eveneens voortreffelijk "uit de hoek. N® drie achtereenvolgende nederlagen zorgde HVV eindelijk weer eens voor een succesje door Overmaas te verslaaf en de andere oude Haagse verenig»11® Quick steeg door zijn overwinning °P BMT naar de derde plaats. Unitas klop1 ODS met 21. niet zou redden, lag meer in de verwachtingen. Emma 6 6 0 0 12 DCV 6 5 0 1 10 VUC 6 4 1 1 9 Gouda 7 3 1 3 7 Velsen 6 2 2 2 6 COAL 6 3 0 3 .6 Sliedrecht 6 3 0 3 6 VIOS 7 2 0 5 4 Fortuna 6 1 1 4 3 De Kennemers 6 1 1 4 3 Scheveningen 6 1 0 5 2 SVV 6 6 0 0 12 RCH 6 5 1 0 11 Quick 5 3 1 1 7 ODS 6 3 1 2 7 Unitas 5 3 0 2 6 HW 7 2 2 3 6 UVS 5 2 1 2 5 VFC 6 2 1 3 5 CVV 5 1 1 3 3 Overmaas 7 1 0 6 2 BMT 6 0 0 6 0 rde:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 4