TWEEDE KAMER OVER „LONDEN DOKIE DURF EN DE TIJDSTOEL ER ZAL GEEN GEBREK AAN PEULVRUCHTEN ZIJN w KOFFIE# VAN NELLE Perser - Détacheur Cvöperaiie T Wij luisteren naar NIEUWE BONNEN -ixrt COURANTZETTERS r Hebben 1200.000 Nederlanders ongelijk j Internationale treinen loop wordt verbeterd Optreden van musici geregeld v__ .J GESCHIKTE MANNELIJKE WERKKRACHTEN GROEN Co. ACTIEF ECHTPAAR FLINKE JONGENS KANTOORBEDIENDE Voor direct gevr. prima Oordeel zelf! 'n Vrijdag? WONINGRUIL NETTE MEISJES nette jongste bediende - -li DONDERDAG 6 NOVEMBER 1947 PAGINA 3 „BEEL EN DE SUIKER- BARONNEN" Communist blijkt verkeerd ingelicht Nieuwe dagtrein naar Parijs REGERING ZEGT Baby's krijgen meer melk Maar het kaaarantsoen vervalt AANVRAGEN WERKSCHOENEN Beurs van New York Nog éé#i ons vlees extra AAN: Voor Centrale Verwarming BLOEMENDAAL TELEFOON 22143 STRIJKSTERS, MANGELSTERS EN AANK. MEISJES HEEMSTEEDSE SPORTPARKEN ie HEEMSTEDE, Wilt U iemand eens echt verrassen, geef dan een Droste letter. Die zijn er weer van A tot Z in de bekende verpakking en in een kwaliteit als voorheen. Alleen - niet onbeperkt leverbaar. Dus doe tijdig Uw bestelling. BEKWAME MANGELSTERS, VOUWSTERS EN STRIJKSTERS, ALMEDE LEERLINGEN DRUKKERIJ 'T KASTEEL VAN AEMSTEL vraagt voor spoedige indiensttreding: Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan hei bedrijfskanioor, N.Z. Voorburgwal 69/73, Amsterdam, NETTE SLAGERSBEDIENDE FLINK MEISJE GEVRAAGD nette slagersbediende of halfwas Haarlem Schiedam TWEE KAMERS gevraagd voor mangel- en sirijkaielier. 502e Staatsloterij ALBERT HEIJN N.V. mÉ 99 (Vervolg van pagina 1) Minister De Wilde, die namens hen sprak, is er in ieder geval tegen. Ook de heer Tilanus. Men kent de bezwaren en men moet ze niet geheel en al weg vlakken. Het is niet bevorderlijk voor ons prestige, die vuile was nu nog eens *e gaan doen, de moeilijkheden zijn tal rijk en het is bijzonder moeilijk, daden, die zeven jaar en langer geleden zijn, zo te reconstrueren, dat men ze nog goed Ziet in het licht der toenmalige feiten en omstandigheden. Daar kan men wel weer drgujzienten tegen aanvoeren. Wat het laatste bezwaar bijvoorbeeld betreft, zou hlen kunnen bedenken, dat men bij de' zuivering en de bijzondere rechtspraak Voor dezelfde moeilijkheden staat en hoe groot ze zijn, wordt door de practijk dagelijks bewezen. Prestigeverlies is een gevaar, dat ook de heer Van der Goes voor ogen staat, maar zei hij, er komt niet alleen vuile was, er zal ook schone was te voor- Schijn komen, en menigeen zal de eer ontvangen, die hem tot dusver ten on rechte onthouden is. Dat is allemaal lieel waar, doch het is toch merkwaardig, dat iedereen in en buiten de Kamer die enquête toch in de eerste plaats beschouwt als een for midabel vuile wasdag. Doch er is een overweging, die in ieder geval voor het houden der enquête pleit, of haar dan toch onvermijdelijk maakt. Men heeft bij allerlei gelegenheden vanaf het op stel van de heer Gerbrandy tot aan het Op vragen van het communistische Eerste-Kamerlid Koejemans met be trekking tot een artjkel in „De Waar-, heid" van 23 Augustus j.l., getiteld: „Te' Soerabaja werden Beel en de suiker baronnen het eens", heeft dr. Beel, minister-president en minister van Al gemene Zaken, geantwoord, dat hij kennis heeft genomen van bedoeld arti kel. Hij ontkent, dat de daarin ge noemde bijeenkomst van de Neder lands-Indische regering en de C.-G. van 8 Mei te Batavia, waarbij de mi nisters Beel en Jonkman aanwezig waren, is gehouden. Op de vraag, of de minister kan be vestigen, dat 18 Mei te Soerabaja een bijeenkomst is gehouden van de beide bovengenoemde ministers met een aan tal vertegenwoordigers van de suiker cultuur ter plaatse, antwoordt minister Beel, dat tijdens een bezoek, dat beide ministers 18 Mei brachten aan Soera baja, des avonds op een receptie ver schillende burgerlijke en militaire auto riteiten en vertegenwoordigers uit de ondernemerswereld aanwezig waren. De vraag, of het juist is, dat de minister-president tijdens deze bij eenkomst tegenover de daar bijeen zijnde particuliere personen heeft verklaard, dat het het voornemen van de regering was „de Indische affaire binnen twee maanden te re gelen", terwijl bovendien/ medede lingen werden verstrekt over het voorgenomen militaire optreden, beantwoordt de minister ontken nend. Wel heeft hij herhaald, hetgeen hij daags te voren in Makassar in het open baar had verklaard, dat tot zijn grote teleurstelling steeds ernstiger twijfel bleek nopens de bereidheid van de re- Publiek tot samenwerking op basis van de overeenkomst van Linggadjati en dat deze twijfel niet mocht blijven voortbestaan. verslag van de Rekenkamer incidenteel in dit verleden gewroet. En de gedeelte lijke waarheid is soms misleidender dan het ontbreken van alle kennis. Daarom is deze enquête ook vrijwel niet meer tegen te houden en daarom zal de heer Van der Goes, als er van daag over gestemd wordt, zijn zin wel krijgen. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat de heer Van der Goes op het laatst nog een verandering in zijn voorstel aanbracht, n.l. dat de leden der com missie niet door de Kamer, maar door de voorzitter benoemd zullen worden. Tevoren was er nog wat gediscussieerd over de verlaging van het accijns op het bier, nu het alcoholgehalte hoger gaat worden. Enkele leden moesten er niet veel van hebben, omdat zij de blauwe knoop zijn toegedaan, anderen beweerden, dat er veel meer gerst voor verbouwd zal moeten worden, zodat er dus bouwgrond aan de productie van voedingsmiddelen wordt onttrokken. Nu is bier ook een heel best voedingsmid del, hetgeen de eerste aanblik van de eerste de beste brouwmeester van een brouwerij ons reeds leert.Maar daarin begaf minister Mansholt zich toch maar liever niet. Hij vertelde, dat het bier wel van betere kwaliteit wordt, doch op voorwaarde, dat het graanverbruik niet hoger zal worden. Dat betekent dus beter maar minder bier. Tenminste zo klinkt het in theorie. Men moet dat -in de praktijk afwachten. En overigens is die kwaliteitsverbetering van groot belang voor de export. En zodra dit sacrosancte woord klinkt, buigt iedereen deemoedig het hoofd. De ministers Lieftinck en' Mansholt sleepten dus hun wetsontwerp binnen. Van 9 tot 18 October is te Istanboel een Europese conferentie gehouden, inzake de dienstregeling van de jaardienst 1948/49. Deze Zondag 9 Mei 1948 begin nende internationale dienstregeling zal de volgende voof de Nederlandse Spoor wegen van belang zijnde verbeteringen bevatten: Er zal een nieuwe doorgaande dagtrein le, 2de en 3de klasse A'mster dam, Brussel, Parijs worden toegevoegd aan de bestaande internationale trein AmsterdamBazel. Er komt een nieuwe tak Den Haag, Rotterdam. Brussel, Schaerbeek, Luxemburg, die in Luxem burg combineert met de bestaande trein Amsterdam, Eindhoven, Maastricht, Luik, Bazel. Terug splitst hij daar weer en gaat er een tak naar Amsterdam en Den Haag. Voorts komt er een nieuwe ochtend verbinding AntwerpenRotterdam in aansluiting op de electrische trein Brus sel—Noord, vertrek 10.30 naar Ant werpen. Verder zal de trein Bazel, Frankfurt, Venlo, Hoek van Holland worden ver sneld, waardoor hij reeds 20.25 te Hoek van Holland aankomt. Thans is dit 21.30. Eveneens ingaande 9 Mei 1948 komt er een doorgaand rijtuig le en 2de klasse AmsterdamStockholm v.y. in de Scan- dinavië-express en een rijtuig le, 2de en 3de klasse Amsterdam, Venlo, Keulen, Frankfurt, Neurenberg, Passau, Wenen, dat combineert te Lintz in de Oriënt- express. Aan het optreden van amateur-klein kunstenaars, in het bijzonder de musici onder hen, zal per 1 Januari a.s. paal en perk worden gesteld. Met ingang van die dag zullen namelijk alleen beroeps musici tegen geldelijke vergoeding in de z.g. drankwetsinrichtingen kunnen optre den. Men bereikt dit, door de mogelijk heid van optreden afhankelijk te maken van een „bewijs van erkenning", dat slechts aan beroepsmusici wordt uitge reikt. De aanvraag voor dat bewijs moet vóór 15 November worden ingediend bij het Arbeidsbureau, Keizersgracht 332, dat het benodigde formulier verstrekt. Het gewone verenigingsleven zal van deze maatregel weinig hinder ondervinden, om dat het optreden zonder vergoeding in be sloten kring geen nieuwe beperking wordt opgelegd. De maatregel beoogt overigens minder de z.g. „semi-profs" te treffen dan wel de beroepsmusici te beschermen. Het eni ge bezwaar, dat er tegen het optreden te gen vergoeding van deze amateurs be staat, is, dat zij de plaats innemen, die eerder toekomt aan de 231 werkloze mu sici, die Amsterdam per 3 November tel de. Het optreden van deze amateurs is overigens niet de enige oorzaak van die werkloosheid. Het toenemen van het aan tal beroepsmusici sinds de bevrijding speelt daarin ook een rol. Daarom wordt bij het uitreiken der erkenningsbewijzen nevens een selectie toegepast, die berust op de vakbekwaamheid. 55. Het edele karakter van rid der Gosewijn kwam goed tot uiting in de mildheid van de ctraf, die hij ten slotte, na het oor. deel van de com missie te hebber, gehoord, dan rid der Alewijn opleg de. De beslissing was voor de com missie erg moeilijk. „Wij kunnen hem ophangen of vrijla ten" zei de com missaris. ,,Wij kun nen hem beter vrij laten' zei Dokic, die nogal schappelijk rvasof ophangen" voegde hij eraan toe toen hij het gemene lachje van de ar restant zag. Laten wij de middenweg kiezen heren" sprak toen ridder Gosewijn. Ophangen is voor Alewijn erg grieze lig en vrijlaten is voor de rustige wandelaars nogal gevaarlijk. Laat hem een jaar zonder betaling in mijn dienst blijven als schildknaap. Hij hoeft alleen maar in het onderhoud van mij en de anderen in het kasteel te voorzien, bijvoorbeeld door zijn bedrijf als roofridder weer uit te oefenen." Goed dan" zei de commissaris. Eén jaar schildknaap, maar zonder rove rij!" Inmiddels had Prof. Tweebeen door zijn tijdkijker zijn vrouw ontdekt. Zij had juist de draak erop gewezen dat hij zich voor het middagmaal moest omkleden, dat wil voor een draak zeggen aankleden. Toen hoorde hij de roepstem van Dokie: „Stufir mij een auto professor." De afdeling voorlichting van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening meldt: De belangstelling van het publiek voor peulvruchten neemt toe naarmate men zich meer zórgen maakt over de voedselvoorziening in haar geheel. Nu de jongste verlaging van het brood rantsoen weer eens heeft laten zien, dat ook in Nederland de voedselsitua tie nog steeds aan schokken onderhevig is, denkt menigeen eraan zich voor de komende wintermaanden zekere reser ves te verschaffen, waarbij dan peul- Geen zweepslagen, geen dwangarbeid meer - Maar desnoods een pak ransel Bier en een hydraulisch landingsgestel - Een tandarts-schilder verdeelt zijn tijd - „Tot de volgende keer". In Engeland is een wetsontwerp gepu bliceerd, -waarin het oude stelsel van straffen wordt herzien en o.'a. zweepslagen en dwangarbeid worden afgeschaft. Zelfs wanneer de zwepen zullen worden opgeborgen, zullen echter in de toekomst ernstige overtreders van de gevangenisreglementen een pak ran sel kunnen krijgen. Een gevangene van beneden de 21 jaar zal er niet meer dan 12 kunnen krijgen, de andere leeftijds groep zal met minstens 18 stuks tot beter leven kunnen worden bekeerd. Een andere bepaling is, dat erg jeugdige delinquenten niet meer in de gevangenis zullen terecht komen, maar „met strakke discipline en hard werken" in verbete ringshuizen zullen worden bedacht. Het meest betwistbare punt is dat, waarin de politie het recht krijgt, zonder toe stemming van een gevangene vingeraf drukken te nemen, zelfs indien deze reeds is vrijgesproken. Krachtens de nu nog geldende wet kan iemand, van wie afdrukken genomen zijn, deze na zijn vrijspraak weer opvragen. I British European Airways, de I I kleintjes niet veronachtzamend, tikte een piloot op de vingers, dat acht flesjes .bier tijdens een vlucht ge bruikt waren, terwijl er geen ontvang sten voor bleken te zijn. „Dat klopt", zei de piloot, „het gebeurde op een tocht van Brussel naar Northolt, dat het hydraulische landingssysteem weigerde, toen ik probeerde te. Northolt te landen. Het lek werd gevonden, gedicht, het hy draulische systeem met bier gevuld, de wielen werden neergelaten en de landing uitgevoerd." De maatschappij ,was te vreden. anneer we nog éven verder zijn, zullen we naast lange-afstand- raketten zelfs telepathie over duizenden kilometers hebben. Een En gelse professor in de psychologie heeft in een lezing de resultaten van proeven meegedeeld, die moesten aantonen, dat het overbrengen van gedachten niet aan afstand gebonden is. Hij heeft hiervoor enige telepathische séances georgani seerd, waarbij een „ontvanger" in Lon den en een „zender" in New York ver bleef. De resultaten moeten verbluffend zijn geweest. In New York kreeg de zender een foto te zien van Joe Louis. Vrijwel gelijktijdig sprak de ontvanger in Londen: „Iemand telt wil bewegin gen tellen. Twee mannen in boks houding." Nooit zijn er, voorzover Frankrijks wijnbouwers zich kunnen herinne ren, zulke prachtige, gezonde, goudkleurige druiven geweest. Augus tus 1947 heeft met zijn 324 zonne-uren het bestaande record van 1898 (313 uren) geslagen en gemaakt, dat er dit jaar meer champagne dan ooit zal zijn. Een Romeinse tandarts heeft zijn werkzaamheden zó gerationaliseerd dat hij in vier dagen afwerkt, wat hij vroeger in zes deed. Na een zorgvul dige bestudering van het aantal bewe gingen. dat voor de uitoefening van de tandheelkunde noodzakelijk is, voerde hij een nieuw werksysteem in. Hij houdt op deze wijze drie dagen van de week over om zich aan zijn liefhebberij, schil deren, te wijden. Zijn eerste tentoonstel ling van 25 schilderijen wordt voor enige dagen geopend. ill we meet again, zeiden twee broers, Amerikaanse zeelieden, veertien jaar geleden tot elkaar, toen zij elkander toevallig ontmoetten op de rede van Havanna. Zij wonen in de zelfde Amerikaanse plaats en tussen hun huizen is zo'n geringe afstand, dat zij vanaf hun balkonnetje elkander kunnen toeroepen. „Maar het lot wil blijkbaar met, dat wij elkander veel zien," ver telden zij een dezer dagen, toen opnieuw door een toeval de schepen van de beide broers in Cork (Ierland) binnenliepen. De burgemeester van de stad vond het zó'n gebeurtenis, dat hij hen op het stad huis ontving. Jim en Roy hebben nu Cork alweer verlaten. De een in de rich ting van Australië, de ander voor een tocht naar Groenland. „Tot ziens" heb ben ze gezegd. Tot de volgende keer, dat we zeggen kunnen, dat de aarde toch eigenlijk maar heel erg klein is. De vinnige strijd tussen de bladen in Berlijn (zie ook elders in dit nummer) werd enige tijd geleden geopend door een Amerikaans blad. dat foto's publiceerde van Molotov en Stalin in een prettig onderhoud met Von Rib- bentrop. Een foto, daterend uit de da gen, dat Von Ribbentrop af en toe eens naar Moskou overwipte en Molotov in Berlijn een „graag geziene gast" was. Het onder Sovjets toezicht verschijnen de blad „Berlin am Mittag" heeft nu het antwoord gegeven, door nog iets verder terug te grijpen in het verleden en Bij gebrek aan beter, foto's van vóór de oorlog uit de archieven op te diepen. Dit blad publiceert nu Neville Chamberlain bij zijn bezoek aan München. De foto toont natuurlijk de Engelse premier in een vriendschappelijk gesprek met een van de nazi-leiders. Ciano staat er lachend bij. Mussolini bekijkt allen met een niet onvriendelijk gezicht. Het antwoord is weer aan de andere zijde. vruchten de meest voor de hand liggen de producten zijn. Nu is het zo, dat de handel aan deze verhoogde vraag op het ogenblik in het algemeen niet kan voldoen en daardoor heeft de mening post gevat, dat het deze winter met de peulvruchten niet best gesteld zal zijn. Dit is evenwél maar zeer ten dele juist. Over het geheel zijn er van de oogst 1947 niet minder peulvruchten dan van de oogst 1946. Echter, evenals een jaar geleden, is ook nu weèr de beschik bare hoeveelheid fijne peulvruchten zoals bruine bonen, grauwe erwten, ca- pucijnerj en schokkers, niet groter dan één pond per hoofd van de bevolking. Anders is het met de groene erwten, waarvan het kwantum naar schatting tien maal zo groot is. Daarbij komt nog een vrij belangrijke hoeveelheid uit import verkregen witte bonen. Van alle peulvruchten tezamen is er ongetwijfeld voldoende om een regelmatige voorzie ning deze winter mogelijk te maken. De vertraging in de aflevering, die zich momenteel .voordoet, zal successievelijk opgeheven worden. De regering heeft maatregelen ge nomen, waardoor een regelmatige aflevering door telers en handela ren bevorderd wordt. Een belang rijk gedeelte van de- peulvruchten- oogst moet echter nog gedorst wor den. Wanneer het publiek thans niet meer koopt dan voor een normale directe be hoefte-bevrediging nodig is, is er geen enkele reden om gebrek aan peulvruch ten te verwachten, al zal men genoegen moeten nemen met de soorten, die le verbaar zijn. Deskundigen op voedingsgebied ach ten het wenselijk, dat kinderen van 0 tot en met 1 jaar een onder de huidige omstandigheden zo groot mogelijk melk- rantsoen krijgen. Om hieraan tegemoet te komen is besloten voor kinderen van 0 tot en met 1 jaar het kaasrantsoen van 100 gram per twee weken te vervangen door 1 Liter melk, zodat hun totale melkrantsoén voortaan 11 Liter be draagt. Deze regeling gaat 10 Nov. a.s. in. Het C.D.K. deelt mede, dat op nader, plaatselijk bekend te maken dagerf tus sen 9 en 23 November a.s. wederom aanvragen voor werkschoenen voor personen van 16 jaar en ouder kunnen worden ingediend, voorzover zij sedert 1 Januari j.l. geen bon voor werkschoe nen (of Engelse werkschoenen) hebben ontvangen. Arbeiders in bedrijven met tien arbeiders of minder moeten indivi dueel een aanvrage indienen. Voor ar beiders in bedrijven met meer dan tien arbeiders moet het bedrijf collectief aanyragen. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co. Radio Corp. Republic Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel ex dividend 5/11 3J1 34 34% 99 '1 - 101% 62 li 63% 36 36% 58% 59% 19% 20% 46% 46% 56=4 57 25% 26% 3% 8% 27% 28% 30% 31% 44 44% 36 36'? 22%* 23% 75* 78 Donderdag HILVERSUM II 415 M. 16.45 Philh. ork. 17.00 Jeugdjournaal. 17.30 Geest. lied. 17.50 Over zee. 18.00 Chr. Boerenbond. 18.15 Hawaii. 18.30 Koor. 19.00 Nieuws. 19.15 Indië. 19.45 Gram. 19.55 Bach-koraal. 20.00 Nieuws. 20.15 Strijkork. 20.40 Pianoduo. 21.00 Cello. 21.30 Vaart der volken. 21.50 Gram. 22.30 Nieuws. 22.45 Overd. 23.00 Nieuws. 23.25 Debussy. HILVERSUM I 301 M. 17.00 Kaleidoscoop. 17.20 Portielje. 17.30 Sk.vmasters. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30. Strijdkr. 19.05 Person/ 19.15 Piano. 20.00 Nieuws. 20.15 Conc. 21.00 Mendelssohn. 21.10 Conc. 22.10 Gram. 22.15 Lage Landen. 22.45 Jeugd- vraagstuk. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Vrijdag HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gew. muz. 8.30 Gram. 9.15 Zieken. 9.35 Conc. 10.30 Morgend. 11.00 Zang. 11.03 Damesparade. 12.15 Kamerork. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelconc. 14.00 Pianoduo. 14.20 Voordr. 14.40 strijk kwartet. 15.30 Bach. 16.00 Declama tie. 16.15 Piano. 17.00 Sangh en speL. 17.45 Kleine Melodie. 18.15 St. Maar ten. 18.30 Geest. lied. 18.45 Prot thuisfront. 19.00 Nieuws. 19.15 Ex-pol. gevangenen. 19.45 CW V-kwartier. 20.00 Nieuws. 20.15 Koor. 20.45 On dergang, hoorspel.. 21.30 Ork. 22.00 Vragen aan voorbijgangers. 22.30 Cello. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Victor Sil vester. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 10.05 Morgenw. 10.20 Gram. 10.30 Vrouw. 10.45 ViooL 11.10 .Madame Curie. 11.30 Gram. 12.00 Pierre Palla. 12.38 Skymasters. 13.00 Nieuws. 13.15 Ork. 13.45 Gram. 14.00 Koken. 14.20 Gram. 15.05 Dichters. 15.25 Rachmaninoff. 16.00 Lichtconc. 16.30 Tussen twaalf en zestien. 17.00 Johan Jong. 17.20 Schubert. 18.00 Nieuws. 18.15 Jan Vogel. 18.30 Strijdkr. 19.15 Kwartet Jan Corduwener. 19.30 Geloof. 20.00 Nieuws. 20.30 Probleem van het le ven. 21.00 Opinie-onderzoek. 21.30 Lekenrechtbank. 21.50 Chopin. 22.00 Overzicht. 22.15 Swing. 22.40 Van daag. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. voor het tijdvak van 9 tot en met 22 November lS47 Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 711 (Serie R) R-01 Brood 800 gram brood R-01 Boter 250 gram margarine oi 200 gram vet R-02 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet R-01 Vlees 100 gram vlees R-02 Vlees 400 gram vlees R-01 Melk ZVs liter melk R-03 Melk 6 liter melk R-05 Melk 6% liter melk R-01 Diversen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. R-02 Diversen 125 gram koffie R-03 Diversen 50 gram thee R-03 Reserve 1600 gram brood R-06 Reserve 800 gram brood BONKAARTEN KD, KE 711 (SERIE R) R-ll Brood 800 gram brood R-ll Boter 250 gram boter R-12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet R-12 Vlees Melk Melk R-ll, R-13 R-15 R-13 R-14 vlees 100 gram 10 liter melk 11 liter melk Reserve 800 gram brood Reserve 100 gram kaas of 125 gr. korstlqze kaas BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 712 (Bijz. arbeid, as. moeders en zieken) (Serie R) R-21 Brood 800 gram brood R-21 Boter 250 gram boter R-22 Boter 250 gram margarine of 20t> gram vet v R-21 Melk 5 liter melk R-21 Vlees 300 gram vlees R-22 Vlees 100 gram vlees R-21 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas R-21 Eieren 5 eiereh Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 7 November worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 10 No vember mag worden gekocht. De tussen tijds aangewezen bonnen: Q-03 Vlees en Q-06 Diversen, recht gevend op 100 gram vlees, zijn geldig tot en met 8 Novem ber. Behalve het reeds in de bonnenlij st bekend gemaakte extra-rantsoen vlees van 100 gram wordt nog een extra rant soen van 100 gram beschikbaar gesteld. Voor personen van 5 jaar en ouder is voor de komende periode dus 600 gram vlees aangewezen. In verband hierme de maakt het C.D.K. bekend, dat voor het tijdvak van 9 t/m 22 November a.s. op bon R-03 vlees 100 gram vlees of vleeswaren te verkrijgen is. tot 27 jaar, die voor hei fijnere werks voelen, kunnen wij aan trekkelijke aanvangslonen be- falen volgens nieuwe Collec- iieve Arbeidsovereenkomst in de Textielindustrie. Na verworven vakkennis, HOOG LOON. Tevens pensioenregeling. Werknemers delen reeds *na 6 weken mede in de voordelen, die het werken in onze textielonderneming biedt. Inlichtingen: Santpoorterstr. 18 te Haarlem (Klever park) 's avonds van 8 tot 10 uurZaterdags van 2 tot 5 uur. GEVRAAGD als FILIAALHOUDERS in chem. wasserij en ververij. Loon op provisie-basis. Brieven met uitvoerige referenties* onder no. 34937 aan het bureau van dit blad. WASSERIJ „KLEVERPARK", Santpoorterstraat, vraagt GEVRAAGD WASSERIJ als .hulp in de sorieerafdeling en wasserij. Leeft, jpl.m. 19 jr. „BOSCH EN VAART", BROUWERSVAART 24 HAARLEM vraagt (MANNELIJK OF VROUWELIJK) Vereisten: leeftijd min. 18 jaar, diploma M.U.L.O., goed kunnende typen, terwijl enige kantoorroutine tot aanbeveling strekt. Schriftelijke sQllicitatflSr met opgaaf verlangd salaris vóór 12 November a.s. aan de Directeur Sportparken, Jac van Campenstraat 55, Heemstede. z "V PIJNWASSER'J HAAK, Mr Cornelisstr. 33—35, Haarlem, vraagt: VOOR ALLE AFDELINGEN. hetNf. on besproken gedragworden verzocht zich aan «et Kantoor te meldea. Bij gebleken geschiktheid chef ie worden in een afdeling. Brieven onder no. 34941 aan hei bureau van dit blad. AI/TIJD WELKOM! TERSTOND GEVRAAGD Ook enige klanten kunnende bedienen. C. BOOY Zn„ Barrevoetestraat 19. Haarlem. voor éénvoudig kantoorwerk, kunnende typen. Wasserij G. RHEE ZN-, Bleekersvaartweg 55, Heemstede. BANKETBAKKERIJ Gevr. NETTE LEERLING Maison Leyenaar, Jan van Goyenstraat 16, Heemstede. Gezamenlijk lalen zij zelf maken, wa* zij nodig hebben. In 16 eigen fabrieken. Verkrijgbaar In 1100 eigen winkels. Dat Is zelfverzorging I Beter - goedkoper. Zij hebben de zekerheid, dat hun gezin het beste krijgt. En zij betalen nooit meer dan nodig is. Dat is Coöperatiel Daar hoort óók U bijl Slu lit U aan. Koop bij d eerst even naar: „HET KAPPERSHUIS" Gr. Houtstr. 53. t/o Gerzon, Ingang hoek Peuzelaarsteeg. GEVRAAGD MONTELR- metaalbewerker Grondig bekend met las werk. Zelfs-t. kunn. werken. Bezit van Middenst.diploma gewenst. C A. DE KONING, VIJFHUIZEN GEVRAAGD e? P Schuurmans - Tel. 28765 Eikenlaan 41 - Heemstede dicht bij Rotterdam. Wij zoeken voor personeel een woning in Haarlem. Beschikbaar: Benedenhuis te Schiedam, bouw 1938, best. uit voorkamer, tussen- en" achterkamer, keuken, zeer ruime gang, schuur en tuin Huurprijs f 6.per week. Br. onder no. 34949 bur. van dit blad. GEVRAAGD gemeubileerd of ongemeubl- leerd, met of zonder pension, in Haarlem of omgeving. Br met prijsopgaaf onder no' 34973 bur. van dit blad. WASSERIJ „BOSCH EN VAART", BROUWERSVAART. 21 HAARLEM Se KLASSE 2e TREKKING 5 NOVEMBER 1*Z HOGE PRIJZEN. 25.6*0 18452; 5.00* 20073; 1.500 8812; l.M# 7895: *860: ƒ408 4907; 12694208 2770; 11248; 19711; 209??; 180 3837; 10170; 11354; 13(78; 12984; 15967; 16222; 18250; 19793: 20738; 30606 PRIJZEN VAN 48. 1037 1063 1080 1084 1139 1151 1215 1327 J2S7 1361 1467 1483 1485 1503 1510 1544 1546 1550 1562 159? 1675 1721 1784 1785 1816 1839 1856 1866 1882 1903 1967 1991 2080 2089 2098 2119 2120 2168 2192 2225 2271 2286 2314 2321 2391 2444 2505 2519 2561 2606 2793 2798 2851 2910 2918 2934 2938 2943 3001 3052 3140 3207 3304 3329 3340 3358 3375 3412 3428 3471 3759 3806 3821 3829 3833 3906 3927 3933 4Ö40 4097 4103 4108 4160 4174 «188 4218 4234 4276 4426 4444 4472 «475 4525 4539 4550 4637 4694 471# 4783 4897 4906 4957 4992 5005 5095 5106 5152 515J 5226 5227 5233 5310 5322 5328 5372 539T 5403 5406 5476 5522 5578 5617 5624 5673 5679 5723 5729 5917 5925 5927 5932 5934 6005 6010 8028 6030 604* 6214 6220 6234 6248 6295 6307 641# 6642 6691 6790 6796 6803 1443 1654 1962 1003 2401 1442 1611 1614 1909 1934 2231 2237 2625 2694 2767 3074 3109 3132 3512 3586 4045 4052 «335 4372 4375 4720 4722 4733 5175 5176 5218 5429 5855 6163 6171 6175 6185 6207 6417 6418 6474 6492 6S55 6965 7006 7026 7030 7039 7145 7153 7437 7496 7500 7515 7543 7559 7601 7617 7753 7853 7871 7905 7930 7960 7974 7979 8050 8051 8086 8156 8177 8185 8198 8214 7241 7252 7253 7280 7416 •tl 8371 •401 8411 8470 8508 8523 8613 8631 8716 8747 8772 8786 8811 8916 8920 8951 8955 9038 9055 9060 9076 9160 9204 9248 9272 9293 9303 9325 9382 9444 9471 9489 9559 9627 9632 9645 9671 9695 970# 9715 9716 9763 9833 9850 9853 9928 9977 9980 10013 10021 10051 10056 10092 10100 10105 10126 10129 10181 10246 10288 10259 10288 10323 10332 10397 10403 10428 10432 10441 10443 10471 10531 10554 10585 10671 10675 10677 10725 10742 10765 10821 10822 10871 10872 10910 10923 10950 10982 10987 10989 11068 11098 11139 11172 11199 11245 11257 11288 11267 11270 11292 11308 11343 11344 11463 11490 11552 11564 11580 11605 11615 11626 11714 11717 11728 11761 11771 11964 11993 12016 12017 12068 12097 12103 12114 12111 12172 12197 12203 12213 12237 12301 12307 12338 12368 12408 12439 12450 12462 12484 12533 12540 12559 12577 12581 12584 12590 12593 12816 12881 12713 12723 12741 12765 12779 12789 12004 12837 12843 12853 12898 12947 12987 13066 1308# 13106 13128 13154 13169 13223 13241 1S243 13247 13252 13255 13267 13430 13460 13463 13489 13491 13505 13531 13536 13569 13566 13596 13615 13085 13695 13704 13716 13741 13755 13762 13787 13796 13854 13882 13948 34065 14091 14096 14157 14168 14252 14272 14323 14325 14346 14379 14383 14415 14425 14446 H447 14448 14451 14465 14474 14489 14520 14543 14571 14607 14611 14613 14699 14720 14722 14733 14737 14787 14798 14813 14836 14857 14880 14915 14819 14931 14939 14940 14950 14954 14991 15000 15027 15041 15056 15129 15133 15134 15160 15162 15216 15259 15266 15285 15312 15320 15278 15415 15432 15465 15495 15523 15584 15612 15619 15660 15737 15761 15813 15828 15834 15864 15926 15933 15938 16003 1«00« 16010 16024 16029 16032 16038 16044 16065 16103 16128 16141 16173 16191 16219 16227 16268 16284 16300 16358 16371 16519 16575 16601 16623 16638 16732 16777. 16867 16868 16913 16914 16923 16933 16935 16939 16969 16972 16974 17051 17052 17057 17067 17077 17081 17082 17154 17156 17160 17165 17195 17217 17261 17282 17291 17299 17314 17324 17345 17348 17400 17411 17421 17447 17456 TT530 17538 17550 17555 17568 17605 17670 17692 17694 17717 17757 177T9 17783 17842 17926 17974 17985 18015 18016 18055 18116 18132 18140 18157 18207 18217 18255 1533# 18363 18380 18392 18469 18496 18512 18566 18577 18578 18580 18597 18637 38693 18709 18718 18758 18774 18822 18831 18878 18918 18921 18938 18947 16989 19039 19040 19104 19111 19131 19132 19154 19183 19186 19318 19322 19326 19375 19389 19411 19451 19458 19478 19515 19564 '9566 19588 19598 19604 19612 19639 19669 19719 19742 19766 19835 19853 19856 19921 19925 39946 19956 20022 20046 20115 20116 20122 20144 20158 2C181 20733 20237 20240 20246 20282 20351 20354 20377 20395 20410 20416 20429 20464 20486 20487 20532 20533 20541 20572 20583 20586 20587 20593 20615 20688 20744 20775 20797 20846 2085C 208G5 20874 2088b 20893 20896 20904 20930 20938 20943 20945 20950 20973 21030 21050 21075 21086 21096 21163 21196 21215 21231 2I2S6 21278 21340 21345 21353 21358 21370 21393 21420 21439 21440 21567 21573 21609 21663 21670 21691 21731 21785 21853 21911 21821 21954 Ontbreekt 10587 met ƒ48,— vraagt een die opgeleid wenst te worden dn het vak. Voor actieve jonge krachten hebben wfj een prettige werkkring en hoog salaris. Rersponiyk aanmelden filiaal Grote Houtstraat 51.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 3