Kleine Assemblee aanvaard Moskou: Deze gevangene is schuldig1 urn Rechterlijke macht in de Kamer Speciale Congres-zitting in de Ver. Staten Anti-inflatieprogram op de agenda DOKIE DURF EN DE TIJDSTOEL Wij luisteren naar Betere salarissen voor administratief personeel Sigaretten-actie bracht drie millioen op Noorwegen-Nederland op 26 Mei Opbouw in Indië v&\dwy.rLih.g, PAGINA 3 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1947 HOGE WINSTEN IN BEDRIJVEN Prijsbeheer sing is geen winstbeheersing Arbeidsdienst was Nat.- Soe. instrument WINKELSLUITING EN CADEAUSTELSEL IJshockey competitie begint Kampioenschap tweede klas groot kader 45 2 Beurs van New York AFROMING VAN EXPORT WINSTEN UITREIKING POSTHUME ONDERSCHEIDINGEN De trein van de toekomst: mét telefoon Snoeken met een hooivork - Dat is nog eens leven! - Het voordeel en het nadeel van een detective-roman - Mijnwerkers gaan vliegen. Raadselachtige door BRAM VERSCHOOR de Groot, 14.10 Gram., 14.20 Eng. les, 14.40 Gram., 15.00 Jongelui, 15.15 Conc. der jongeren. 15.45 Kiosk. 15.00 Gram., 16.20 Helicopter, 16.30 Grego riaans, 17.00 Wigwam, 18.00 Piano orgel, 18.15 Weekoverzicht. 18.30 Lord Jumpatit, 19.00 Nieuws. 19.20 KareoL 19.45 Banden die binden. 19.55 Gram 20.00 Nieuws. 20.12 Gew. man, 20.20 Wie weet, 20.30 Lichtbaken, 21.00 Morgen is het Zondag. 21.40 Koets vol verhalen, 22.05 Ork. z. naam, 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILVERSUM I, 301 M.: 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 7.30 Gram., 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.. 10.00 Morgenw., 10.20 Feuilleton. 1035 Gram.. 12.01 Metropole-ork.. 13.00 Strjidkr.. 13.30 Malando, 14.00 A.J.C., 14.15 Harmo- nie-muz.. 15.00 Gemeentepolitiek, 15.15 Men vraagt. 16.00 Middelbaar nnderwiis. 16.15 Kleinkunst. 16.45 Om en nabij twintig. 17.15 Volksconc., 1800 Nieuws. 18.15 Sport, 13.30 Striidkr.. 19.00 Piano. 19.30 Ik schreef een brief, 19.45 Nederlanders in Duitsland. 20 00 Nieuws. 21.15 Com mentaar. 21.30 Ork 22.00 Don Qui- chote. hoorspel, 22.3? Ramblers, 23.00 Nieuws. 23.15 Hobby-hoek, 23.30 Nachtsirene, 23.50 Gram. VRIJDAG HILVERSUM II. 415 M.: 16.15 Piano 17.00 Sangh en spel, 17.45 Kleine melodie, 18.15 St. Maarten, 18.30 Geest, lied., 18.45 Prot. thuis front. 19.00 Nieuws. 19.15 Ex-pol. ge vangenen, 19.45 CWV.-kwartier, 29.00 Nieuws, 20.15 Koor. 20.45 Ondergang, hoorspel, 21.30 Ork., 22.00 Vragen aan voorbijgangers, 22.30 Cello, 23 00 Nieuws, 23.15 Gram. HILVERSUM I. 301 M.: 16.30 Tus sen twaalf en zestien, 17.00 Johan Jong, 17.20 Schubert, 18.00 Nieuws. 18.15 Jan Vogel, 18.30 Strijdkr.. 19.15 Kwartet Jan Corduwener. 19.30 Ge loof, 20.00 Nieuws. 20.30 Probleem van het leven, 21.00 Opinie-ondev- 7oek, 21.30 Lekenrechtbank. 21.50 Chopjn. 22.00 Overzicht, 22.15 Swing, 22.40 Vandaag. 22.45 Avondwijding, 23.00 Nieuws, 23.15 Gram. ZATERDAG HILVERSUM II. 415 M.: 7.00 Nieuws. 7.15 Koor. 7.30 Morgengebed, 7.45 Orgel, 8.00 Nieuws, 8.15 Gram 10.00 Kleuters. 11.00 Zonnebloem, 11.45 Orgel, 12.03 Piano. 12.33 Orgel. 13.00 Nieuws, 13.20 Volksliederen, 13.40 Filmpraatje A. van Domburg, 13.50 Badings, 14.00 Toneelkijker Cor De regering zet in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer uiteen, dat zij geen algemene verhoging der geldlonen kan toestaan. Binnen enkele maanden zouden de prijzen de lonen weer hebben ingehaald. Door de stijging der grondstoffenprij- zen op de wereldmarkt is de verlaging van het prijspeil, welke de regering zich ten doel stelt, tot dusver niet ge realiseerd. Als gevolg van de toegepaste prijsdruk zijn echter de kosten van het levensonderhoud, vergeleken met een jaar geleden, practisch niet verhoogd, terwijl de inkomsten der arbeiders door de kinderbijslag, de mogelijkheid een gratificatie van 2 te geven, de her ziening der loonbelasting en tariefrege lingen, in vele gevallen sedertdien met ongeveer 14 gestegen. Van een ern stige toeneming der spanningen op dit gebied kan niet worden gesproken. Of het mogelijk is de meer weigestel - den uit te zonderen van het effect der subsidies op de levensmiddelen is nog in onderzoek. De hiermede in België opgedane ervaringen vestigen, volgens de hierover verkregen inlichtingen, voorshands niet de indruk, dat het be oogde resultaat langs deze weg kan wor den verkregen. Door de recente verhogingen in de prijs van melk en varkensvlees is de positie van de boerenbevolking verbe terd. In het verband met de hiervoor genoemde prijsdrukkende maatregelen wordt er naar gestreefd de verhoging, die hieruit voor de kosten van levens onderhoud voortvloeit, te compenseren. De regering ontkent niet, dat er ondanks de prijsbeheersing in een aantal ondernemingen winsten wor den gemaakt, die hoog, respectieve lijk te hoog zijn. Zij vestigt er in tussen de aandacht op, dat de prijs- beheerMg ten-onrechte vaak wordt geïdentificeerd met winstbeheersing. Ook wanneer de regering continu over zodanig complete gegevens van het gehele Nederlandse bedrijfsle ven zou beschikken, dat de prijsbe- heersingspolitiek op een ideale wij ze ten uitvoer zou kunnen worden gebracht, dan nog zouden in tal van bedrijven hoge winsten kunnen worden gemaakt. naar zeer >daan le le- ijeen. 1 een heet: zitter h ge- amen Een Ir ge beden die was eraal lende .sten. jkerd iege- taaar terk" Met een /eten erk". eetje he te •oord it er feuwe Voor de bactncontróle in het, Zuiden van ons land heeft een baanopzichter ter vervanging van de bekende lorrie een auto voor dit doel geschikt gemaakt. Het oorspronkelijke onderstel heeft plaats moeten maken voor een stel wagenassen en nu kan dit autootje met een vaart van 50 km. langs de rails snorren. Noodgebieden worden nu geholpen De opbrengst van de eerste sigaretten- actie van Nederlands Volksherstel be draagt in totaal f 3.150.867,Dit be drag ls als volgt verdeeld: f 600.000, voor de financiering van de extra tex- tlelvoorziening in de noodgebieden ten behoeve van hen, die niet in staat waren de toegewezen goederen met eigen mid delen te kopen; f 750.000,— ten. behoeve van het Fonds Noodgebieden voor het doen van een tweede uitkering tot een totaal bedrag van f 1.000.000; f 750.000 ten behoeve van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noden; f 150.000,ten behoeve van de Stichting 19401945;, f 150.000— ten behoeve van de natio nale commissie tot uitzending van Ne derlandse kinderen; f 150.000,aan de nationale HARK ter bestrijding van de zeevrachtkosten op buitenlandse relief- zendingen; f 100.000,voor het me- disch-orthopedisch rehabilitatie centrum voor (oorlogs) invaliden; f 250.000 voor de noodsanatoria voor t.b.e.; f 100.000, voor hulpverlening in de gemeenten Meyel, Grubbenvorst, Rucphen, Arcen en Velden (Midden-Limburg), welke 6 Juli 1946 door een hagelstormramp zijn getroffen; f 100.000,— voor hulpverlening in de Brabantse gemeenten Asten, Beers en Someren, die eveneens grote oorlogs schade hadden geleden en in Augustus 1947, tengevolge Van de buitengewone droogte, door massale branden werden geteisterd. Het resterende bedrag van f 50.867,zal tezamen met de opbrengst van de tweede sigaretten-actie in prin cipe eveneens voor de noodgebieden wor den bestemd. De procureur-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam, mr. Drabbe, heeft gisteren te Utrecht tegen de oud-commandant van de Ned. Arbeidsdienst, De Bock, vier jaar hechtenis geëist met aftrek en ontzetting uit de burgerrechten voor het leven. Spr. wees er met nadruk op, dat de Arbeidsdienst een nat.-soc. instrument was geworden. Verd. heeft een spelletje met zfch laten spelen en spr. noemde dit een aan opzet grenzende onacht zaamheid. Hij heeft voorts gehandeld met- de wetenschap van hulpverlening aan de vijand en daarmede een groot aantal jeugdige personen vatbaar ge maakt voor nat.-soc. indrukken. Over veertien dagen zal het Hof uit spraak doen- De regering meent met goede grond de verwachting te kunnen uitspreken, dat nog gedurende deze zitting een ontwerp van wet tot herziening der winkelsluitingswet zal kunnen worden ingediend. De herziening van de vestigingswet kleinbedrijf 1937 en de regeling van het cadeaustelsel bevinden zich in een ver gevorderd stadium van voorbereiding en zullen binnenkort eveneens in handen van de aangewezen adviesinstanties worden gesteld. De landenwedstrijd NoorwegenNe derland is vastgesteld op Woensdag 26 Mei a.s. te Oslo. Er zal geen tweede ont moeting in een der Scandinavische lan den worden uitgeschreven. In verband met het feit, dat deze wedstrijd op een weekdag wordt gehouden, zal de com- Eetitie niet behoeven te worden onder roken. Het voorlopige programma voor de eerste helft van de eerste klasse compe titie van de Nederlandse Ushockeybond is als volgt samengesteld: 13 Nov.: Aoollohal te Amsterdam: Ijsvogels—HHYC B. 19 Nov.: Hoky te Den Haag: HHYC A Ijsvogels. 20 Nov.: Tilburg: Tilburg—HHYC a 25 Nov.: Hoky: HHYC A—Tilburg. 2 Dec.: Apollohal: IjsvogelsTilburg. Tijdens de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland groot biljart tweede klas kader 45/2, die te Rotter dam worden gespeeld. won Franken (Tilburg), De Jong (Den Haag) twee maal; Van Kessel (Rotterdam) twee maal; Casteleyn (Rotterdam) tweemaal en Lankhof (Hilversum) eenmaal, met 43. Internat schaaktournooi De uitslagen van de derde ronde van het internationale schaaktournooi te Leeuwarden zijn: Groep A: Van der Tol—Devos 1414, GolombekScholtens 10, Mulder van Leens DijkstraZijlstra afgebr., Van DoesburghMandz 10, Groep B: O'Kelly de GalwayBoven 10, BlokkerPloegh 10, Henneberke Kramer afgebr., PuntVan Vliet 10. De afgebroken partij Van Vliet Henneberke werd door Henneberke ge wonnen. Terwijl de afgebroken partij van PloeghO'Kelly de Galway door Ploegh zonder verder te spelen gewon nen werd. Sportsnippers Op 15 November zal een delegatie van de Koninklijke Belgische Voetbal Bond met de President Kanunnik Dessain aan het hoofd, naar ons land komen om met een delegatie van de Koninklijke Neder. landsche Voetbal Bond besprekingen te voeren Inzake de moeilijkheden, welke zich enige tijd geleden hebben voorge daan. Woensdagavond 26 November, als de Haagse A-ploeg voor de ijshockey com petitie tegen Tilburg speelt, zullen de Belgische wereldkampioenen paar rij den Pierre Baugniet en Micheline Lan- noy waarschijnlijk een demonstratie op de HOKIJ geven. Zondag 9 November speelt een voorlo pig Nederlands Rugby 15-tal te Bussum een oefenwedstrijd tegen een combinatie van Delft 1 en t Gooi. De Rodeleger ploeg, kampioen van Rusland, die momenteel een tournee maakt door Tsjechoslovakije, is te Ostrava door een plaatselijke combi natie verslagen. De Tsjechen wonnen De Nederlandse Rolschaatsbond orga niseert op 29 Nov. te Antwerpen een Europese rolschaatsdemonstratie. waar aan wordt deelgenomen door de H.R.C. uit Den Haag. 6/11 5/U Anaconda Copper 34=4 34 Bethlehem Steel 981-4* 99% Chrysler Corp. 62 VS 62'4 General Electric 35% 36 General Motors 59% 56% Hudson Motors 19% 19% Kennecott Copper 47'4 46% Montgomery Ward 56% £6% North American Ce 25% 25» Radio Corp. 8% 8% Republic Steel 27% 27% Shell Union Oil 30*4 30 Southern Pacific 44 44 Southern Railway 35% ->5 Tidewater 22-4 22%* U.S. Steel 7aV4 75* ex dividend met vijftig tegen vijfentwintig stemmen aanvaard. (Tegen P. v. d. A. en de heren Ruys de Beerenbrouck en Bachg). Zich conformerend aan het denkbeeld van prof. Romme, had de heer Bierema de strekking van zijn amendement minder vérgaand gemaakt. Zijn eerste opzet was geweest de gehele periode van het kabinet-Schermerhorn onder de enquête te doen vallen. Enkele ondergeschikte amendementen van de fractieleider van de P. v. d. V. werden, na stemming, eveneens aangenomen. Verder deed de Kamer enige kleinere zaken af. Het voornaamste wetsontwerp wijziging en aanvulling van de hoger onderwijswet en de middelbaar onder wijswet, kon nog niet in behandeling worden genomen, omdat het eindverslag op zich laat wachten. Er is nogal wat tegenstand tegen dit wetsontwerp, voor al tegen het plan van minister Gielen om het muziekonderwijs op dit moment in te voeren. De Kamer hield zich dan eerst onle dig met het wetsontwerp: Intrekking van het Besluit Staatstoezicht op de bossen 1943, dat bestemd is om een Duitse regeling van deze aangelegen heid ongedaan te maken. Het ging nu hoofdzakelijk om de toekenning van zekere bevoegdheden aan de directeur van het Staatsbosbeheer (het ambtelijke element), terwijl verscheidene sprekers uit de C. H., de P.V., de K.V.P. en de A. R.-hoeken meer voelden voor de Hoofdafdeling Bosbouw van da Stichting voor de Landbouw (het particuliere ele ment). Een klein strijdje om overheids bemoeiing, maar dan ook slechts een heel klein strijdje. De heer v. d. Heuvel (A.R.) diende een amendement van bo vengenoemde strekking in en de heer v. d. Lande vond het verzoenende mid den. Minister Mansholt had n.l. als be zwaar aangevoerd, dat het gedurende de korte overgangstijd, waar het hier om gaat, onpractisch is, de Hoofdafde ling te verplichten zich geheel in de ma terie in te werken. Dan maar de wer kingsduur van de wet zo kort mogelijk gemaakt, zei de heer v. d. Zande en hij diende een amendement in om de wet slechts tot 1 Januari 1949 van kracht te laten. De minister, begrijpende, dat hij door dit amendement-v. d. Zande over te nemen, zich de nederlaag tegen het amendement-v. d. Heuvel kon besparen, verklaarde zich accoord, waarop het amendement-v. d. Heuvel met 3726 stemmen werd verworpen en de wet met 51 tegen 13 stemmen aanvaard. Tegen P.V., C.H. en enkele A.R. Tenslotte heeft de Kamer geredeka veld over minister Van Maarseveen's nieuwe regeling van de samenstelling van de hoge raad, de gerechtshoven, de arrondissementsrechtbanken en de kan tongerechten en van de bezoldiging der rechtelijke ambtenaren, die tenslotte ook werd goedgekeurd. Er was een adres aan de Kamer, waarin de kantonrech ters der drie grote steden nu een hogere bezoldinging vroegen. Zij vonden steun bij de heren Donker, Beernink en Stok vis, maar de minister wilde er niet aan. Er werd door de linkerzijde gepraat over het oude thema der sociale eenzij digheid, waarmede de rechterlijke macht is samengesteld. De heer Roolvink (K. V. P.) noemde dat overdreven voorge steld, doch helemaal ten onrechte zijn (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer nam Donderdag middag allereerst het enquête-voorstel van de heer v. d. Goes zonder hoofde lijke stemming aan, zoals het was ver anderd door het amendement van dr. Bierema, waarbij de enquête-opdracht werd uitgebreid tot de periode van het kabinet Schermerhorn-Drces, die samen viel met het tijdelijke parlement (20 November 1945). Dit amendement werd De regering grijpt de door de Com missie van Drie geboden goede diensten aan als een nieuwe mogelijkheid die tot het bereiken van overeenstemming ter zake Indonesië zou kunnen bijdragen, deelt de regering in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer mede. De economische opbouw in Indonesië moest onder uiterst moeilijke omstan digheden, die bovendien nog snel wis selen, worden aangevat. De regering acht publicatie van een gedetailleerd plan voor de opbouw niet mogelijk zonder overleg met en instemming van de ver tegenwoordigers van de Indonesische be volking. Naar aanleiding van de opmerkingen over de staatkundige hervormingen van Suriname en de Nederlandse Antillen, kan worden medegedeeld, dat de wets ontwerpen tot herziening der staats regelingen van Suriname en Curasao bij de Raad van State zijn ingediend. Vele Kamerleden hebben de gedachte naar voren gebracht, althans een deel van het tekort op het Landbouwegalis%- ticfonds te dekken door een belasting op de exportwinsten van bepaalde in- dustrieën. Dit punt maakt reeds gerui me tijd een onderwerp van overleg tus sen de betrokken ministers uit, waarbij voordelen en nadelen worden afgewo gen en de methoden, die zouden kun nen worden toegepast, worden onder zocht. Met betrekking tot de export van landbouwproducten is de afroming van exportwinsten in beginsel aanvaard. De Nieuw Amsterdam is Donderdag onder hoog opschietende waterstralen van escorterende brandweervaartuigen en het geloéi van scheephorens in de haven van New York aangekomen. Vele Amerikaanse en Nederlandse autori teiten, o.m. de Nederlandse ambassa deur, mr. Van Kleffens, begaven zich aan boord van het schip Des middags werd aan boord een lunch aan de pers aangeboden. Deze eerste reis van de Nieuw Amsterdam na de oorlog is zon der wederwaardigheden verlopen. zoor In tegenwoordigheid van vele hoge marfne-autoriteiten en de burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud, heeft de luit.-admiraal C. E. L. Helfrich Don derdagmiddag aan boord van het vlieg kampschip „Karei Doorman", liggende in de Maashaven te Rotterdam, tien posthume onderscheidingen uitgereikt aan nabestaanden van hen, die zich tij dens de oorlog in dienst van de Ko ninklijke Marine door hun moedig ge drag bijzonder hebben onderscheiden, deze klachten toch niet. Met de heer Stokvis vroeg mr. Roolvink overigens om een betere salariëring van het lagere administratieve personeel. De heren mochten de voldoening smaken, dat minister Van Maarseveen hun mededeelde, dat deze regeling in vergevorderde staat van voorbereiding verkeert. De „trein van de toekomst" rijdt op meter naar beneden rollen. Het lukte rusten nu eerst een weekje uit en be- het ogenblik door de Staten van zonder nadelige gevolgen, ondanks zijn ginnen dan een voettocht over Seeland", Amerika om de burger te laten in gips gewikkelde enkel. Toen hij be- het grootste eiland van de Deense yen, hoe alles wordt, indien de tijden neden was viel hij echter met zijn hand „arehipel". biêewerken. De General Motors hebben in een punaise <te nieuwe trein geconstrueerd en zó Een ander moest met een auto van v&n alle gemakken voorzien, dat zelfs een brug in een ravijn storten. Het liep öe Amerikanen staan te kijken. De pas- goed af, even later gooide iemand echter sagiers hebben in elke richting een vrij de autodeur te vroeg dicht, zodat zijn Uitzicht. De uitvoering van de gestroom- hand er tussen kwam en hij drie vin- bjnde salon-rijtuigen is ultra modem, gers brak. teet plastic behang en glanzend! chroom gangen. Het wonderlijkste is ech ter de stilte, het geruisloze rijden. Het *hige geluid, dat tot de reizigers door dringt, is het zachte gedreun van de Oiesei-iocomotief. Vloerbedekking dempt voetstappen op de vloer. De laatste snufjes zijn natuurlijk aanwezig: de draadloze telefoon, het nieuwste systeem ^amofoon zonder naald en enige luid- sPrekgrinstalIaties. Iris Bernott, de 27-jarige uit Johan nesburg, die pas dan in slaap kan komen, als zij een detective-roman heeft gelezen, schrok onlangs wakker en ontdekte een inbreker aan het voet einde van haar bed. Zij wist precies wat zij moest doen: zij veinsde te slapen, zuchtte, draaide zich om, liet haar arm zo uit bed vallen dat haar hand terecht kwam op een revolver, die op het nacht kastje lagen schoot de inbreker dood! 56. Dc auto stond 1 ff j even snel voor als f j de taxi die wij om b j' de hoek bestellen. flMBBP li Dokie, de com- missaris en Go- r v% jr A M A seivijn reden pol- Jg ïj jPS snel naar het slot 1* jr JmmAf jVri van de draak. Ale- t jiOTf %'-J' wijn stond als Jt/TTSN palfrenier ach- terop. De tranen- stroom van de j I zeemeermin was |i ut nop steeds niet opgedroogd. De ■ELr, heks, 'die haar n vrolijke dochter 15o Ri.^. ..„«a.on - niet meer her. kende, was radeloos. ..Vooruit kind, huil nu niet langer' zei ze tenslotte goedig. ..Ik zal mijn best doen om van die molen weer een /atsoenlijke poorter ie maken. Ik geloof dat ik de toverspreuk daarvoor nog wel weet..." Inmiddels na. derde de auto het drakenslot. Krachtig trok de zware motor Twee Deense oudjes uit Kopenhagen kregen op een goede dag genoeg van het rustig zitten, pijpje roken en breien en nog eens breien (voor de kleinkinderen). Zij trokken er op uit en kwamen een dezer dagen ln Neastved aan. Tot grote verbazing van de inwo ners van dit dorp, die niet konden ge loven, dat de twee 83 en 82 jaar oud! de weg van de hoofdstad af te voet hadden afjelegd. „Dat is nog eens leven," zeiden ze tot de nieuwsgierigen. „We amuseren ons best. Des nachts slapen we bij boeren in schuren. We Mensen, dié de hele dag diep onder de grond zitten, moeten aJ en toe ook eens de hoogte in. Al dus denken de mijnwerkers er in Ostra- wa (Tsjechoslowakije) over. Zij hebben een vliegclub gesticht. ,,Ik weet het waarachtig niet,'' zei de dokter, die gedurende het korte ge sprek tussen Arie en mevrouw Van Bemmelen had liggen nadenken. „Toch ligt één gevolgtrekking direct voor de hand," hernam mijn vriend. Terwijl hij zich beurtelings tot me vrouw Van Bemmelen en de patiënt wendde, had ik, niemand richtte het woord speciaal tot mij, ruimschoots ge legenheid, het drietal gade te slaan. Daardoor had ik een bepaalde zekerheid reeds verkregen, namelijk deze, dat de dokter, door het verwrongen stukje metaal overtuigd althans van opzet bij zijn eigen ongeluk, mijn vriend met heel andere ogen zag dan bij ons eerste bezoek. Ook indien hij nu nog zou iro niseren, jou hij niettemin mijn vriend, volkomen au sérleux nemen. Ditzelfde trouwens deed mevrouw Van Bemme len. Doch op een andere manier. De dokter erkende Arie's inzicht, mevrouw Van Bemmelen vond Arie's veronder stellingen eenvoudig absurd, omdat ze die niet aankon, omdat die buiten haar bevattingsvermogen lagen, omdat die te pijnlijk waren vooral. Er was echter in haar houdkig. in de uitdrukking van haar gezicht iets, dat mij deed denken aan een zieke, die zijn ernstige ziekte loochenen wil, omdat hij anders de dood te dreigend dichtbij zou zien. In de grond dus eveneens de erkenning dat ze tegenover de veronderstellingen van mijn vriend geen zekerheid kon ..Maar mijnheer Arends», viel me vrouw Van Bemmelen uit. „Neem me niet kwalijk, mevrouw. Maar als het u enigszins mogelijk is, tracht dan eens de mogelijkheid te er kennen, dat uw man geen natuurlijke dood stierf." „Hoe kan dat? Hij nam zélf zijn slaappoeders." „Die kunnen niet door iemand ver wisseld zijn?" ..Door wie? Er komt tooh niemand op onze slaapkamer? Behalve het meisje, 's morgens, om te stoffen. Maar wat ter wereld zou die „Neen, niet waarschijnlijk. Het gaat trouwens niet om de manier waarop, maar om de vraag waartoe? Zoals u zelf hoort, zoekt de dokter ook direct bij een initiatief voor die aanslag op hem naar een motief voor de verdwijning van uw oom, dus erkent hij het ver band. Wat hij verder ook over mijn voorbarigheid zou kunnen mopperen."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 3