Weinig resultaten over de landarbeidersionen DOME DURF EN DE GITAARGEEST t.Av Beroep van Lt.-gen. Kruis op de landmacht E PIET...., VAN VEEN - - Minister Drees stond voor hete varen Handige tactiek O ACHTERSTAND IN BELASTINGEN STERK GESTEGEN r Wij luisteren naar Nicmcijer? BankdleUers Foto Scherpe EEN GOED ADVIES NETTE MEISJES en schotels II Tegen lichtvaardige echtscheidingen a Van de Graaf 's Bakkerijen 'k(de -Tft&ebte ukuJUk! J c&licl ftètdien. VdAdek WA K.A.B. vraagt koppen Wettelijke regeling vergoeding oorlogsschade spoedig te wachten ,Hoe bestaat V.. J VOOR EEN GOED PORTRET....! HOE H.G. DE BROUWER, Koningstr. 13 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1947 PAGINA 3 TWEEDE KAMER Van onze parlementaire redacteur) Minister Drees heeft te lang van zijn levensdagen op lage, hogere en allerhoogste stoelen geregeerd, om de knepen van zijn vak niet te kennen- Door zijn gezellig en bescheiden voorkomen verraadt hij zich zelf niet als regeerder en de huiselijke keukentoon, ivaarop hij zijn zaken in de Kamer eindeloos bepraat, is ook al niet geschikt, om veel uiterlijke indruk te maken, maar toen de' minister gistermiddag eindelijk klaar uras met. de behandeling van de geruchtmakende kwestie der landarbeiderslonen, toen had hij toch enkele belangrijke feiten bewerkstelligd, feiten, die vcor de regeerder, die zijn métier kent, typerend zijn. ACTIE NATIONALE MONUMENTEN Minister Direes spreekt over verpleegsters Binnenkort een ^wetsontwerp P.R.A. WERKT TOT 1 JULI A.S. 2 FILIAALHOUDSTERS, Stertenbolwerk 6, telefoon 20095 HAARDFAUTEUILS 1 WONINGINRICHTING ZIJLWEG 26-28-TEL.17296 HAARLEM Laat ..voor de kinderen Uw keus vallen op een NUTTIG GESCHENK Lederen Schooltas DANK ZIJ DE SCHUIMENDE WERKING VAN VIM ytAN niet Bassen DE BEKENDE GELE BUS, DIE MOET U HEBBEN BIJ FIJN WASSERIJ HAAK Hij had in de eerste plaats niet te veel naaar toch precies genoeg dingen vaag gelaten, om zijn tegenstanders voors hands enigszins onzeker te maken. Als zij vandaag weer zeker zijn, dan is er nog geen man overboord, want ook al was er vandaag wel Kamer geweest, dan was nog het thema der landarbei dersionen niet op de agenda. Het is nu weer §an de Stichting voor de Land bouw, de discussie te hervatten en dat betekent dus afleiding en tijdwinst. Geen kwade tactiek, als men zich de tegenstander van het lijf wil houden. Belangrijker was intussen nog het andere winstpunt, dat de minister haalde. Hij had op de kreten om loonsverhoging „neen" gezegd, maar hij had tegelijkertijd de deur openge zet voor verdere onderhandelingen. Hij had zelfs een geheel «andere deur aangewezen, dan die, waarvoorzijn belagers te hoop liepen. Toegegeven, dat die nu niet een zo erg riant per spectief opende, maar het was dan toch een perspectief en in zekere zin een nieuw perspectief. Men kan dus verder gaan met praten met een nieuw thema in het gesprek. Dat geeft soulaas en afwisseling; het verzacht de gemoederen. Niet kwaad gedaan, minister Drees! Hij had ^erst beleden, dat de hoge toon van misnoegen, waarop de heer Louwes in zijn persconferentie had ge sproken, hem niet prettig stemde. Nu, daarom was het de heer Louwes ook precies niet begonnen. Vervolgens had hij gezegd, dat juist de landbouw het meest van de loonstijgingen had ge profiteerd. Dit is nu, wat de landbouw lichtelijk tureluurs maakt, want de landbouw stond vóór de oorlog ver schrikkelijk achteraan, zodat het niet aangaat, zich daarop te beroepen, als het blijkt, dat de landbouw ook nu nog achteraan staat. Vervolgens had de minister er op ge wezen, dat de Stichting voor de Land bouw zich destijds met de thans geldende lonen verenigd heeft, mits er een pen sioenfonds gesticht werd. Welnu, aldus de minister, die pensioen-regeling is er in principe, er 'wordt door de regering en landbouw reeds 6 cent per uur Voor gestort en als men het dus goed uitre kent, dan hebben de landarbeiders reeds; 10 cent per uur, n.l. hun uur-tarief - van 64 cent, plus twee maal drie cent pen sioenpremie, terwijl de bouwvakarbei ders te plattelande 69 cent hebljen. Dat was nu een van die onduide lijkheden, die veel van tactiek' weg- hebben. Want die 69 cent zijn, als we het wel hebben, exclusief de pensioen premie en exclusief alle mogelijke en onmogelijke verletregelingen. De mi nister mag nu zeggen, dat men zulke verletregelingen in de landbouw ook kan maken, doch in de landbouw liggen de dingen nu eenmaal niet precies zoals in de bouwnijverheid. In ieder geval, nadat de minister dit Wolkje slik had opgeroerd in het heldere Water van zijn bespiegelingen, vroeg hij, Waarom de Stichting nu met eisen komt, terwijl het jaar, waarvoor men de afspraak gemaakt jrad, nog niet was afgelopen. De kosten van het levensonderhoud zijn immers gelijk gebleven en een verandering bij andere categorieën van arbeiders heeft zich niet voorgedaan, zodat de verhoudingen niet verstoord zijn. Men heeft inmiddels de zesde loonklasse van de bouwvakarbeiders opgeheven, doch daartegen heeft de Stichting geen bezwaar gemaakt. Tweede wolkje van verwarring. De Stichting beweert, dat zij er wel be zwaar tegen had, doch er zich slechts bij heeft neergelegd, mits de verhou dingen niet zouden worden verstoord. En de Stichting zegt, dat ze inderdaad verstoord zijn. In de eerste 'plaats door de toestemming, 2% gratifi catie uit te keren, wat in de landbouw niet gebeurd is, omdat het er in het algemeen niet af kan, in de tweede plaats door allerlei verletregelingen te maken, die formeel het loon niet aan tasten, maar de werkelijke inkomsten van de bouwvakarbeiders dan toch maar verhogen. Nu zegt de minister, terwijl hij dit laatste bezwaar maar zowat in het mid den laat, dat de welgestelde boeren die gratificatie dan uitbetalen. En de zeer talrijke niet-welgestelde boeren dan? En de mogelijkheid van behandeling, die daaruit zou ontstaan? De minister zwijgt er. over. Er blijft voorts en dat is een hele wolk verwarring bestaan over de dcor de verschillende partijen geprodu ceerde cijfers. Ook minister Drees gaf cijfers, maar het werd niet recht duide lijk wat voor 'cijfers dit nu weer waren. Doch de minister gaf één ding toe, dat. er spanningen zijn, deels als gevolg van te hoog gewekte verwachtingen, deels in gevallen, waarin landarbeiders het nominale uurloon verdienen. En bij dit .laatste punt leek' de minister ons het zwakst te staan. Want het nominale uurloon, dat is het officieel tpegestane uurloon in de normale gevallen van dienstverband. Daar gaat het over, dit geschil, niet over £le uitzc ndcringen. De minister zei hierdus op een gegeven moment, dat er spanningen zijn (lees extra-spanningen, want zonder spannin gen leeft bijna niemand) wanneer men in normaal dienstverband het officiële uurloon verdient. x Bedoelt de minister nu normatief stellen de buitengewone gevallen, waarin men als los- of seizoenarbei der tijdens een campagne een hoog tariefloon verdient? Daar gaat het immers niet over. Of wilde dit zeg gen, dat de regering erop speculeert, dat men wel in de een of andere vorm een boVen het officieel vastge stelde tarief uitgaand loon maakt en dus zwart loon verdient? Niet denk baar, want de regering bestrijdt alles wat zwart is. Maar wat bedoelde de minister dan?^ Een vreemde zaak met net genoeg verwarrende elementen, om de Kamer nogal mak te maken, toen er gerepli ceerd werd. Dat leverde niets bijzonders meer op. De slotsom is; verder gaan mot onder handelen en zien het eens te worden. De minister opende zijn no ddeur: er kan een verhoging van 2 cent toege staan worden, als men in plaats van zes cent premie aan het pensioenfonds er maar 4 cent gaat betalen, en dat kan, want zes cent is te v^el, het kan voor 4, gelijk bij andere 'pensioenfondsen Daargelaten, dat de regering eerst zelf heeft verlangd, dat het voor zes cent moest en dat 2 cent verhoging, naar het oordeel van de Stichting voor de Land bouw niet veldoende is, op dit punt moet men dus' maar weer eens aan het praten gaan. Niet kwaad gespeeld, zo als men ziet, voor een minister, die voor een heet 'vuur staat. De rest van de middag is er nog gesproken over aller lei onderwérpen de volksgezondheid betreffende en terwijl het al heel laat was, werd de begroting z. h. st. goed gekeurd. De Kamer deed toen enkele kleine wetsontwerpen af. Zij keurde, nadat er een paar woorden gewisseld waren, Waarbij minister Van Maarseveen liet weten, dat hij de termijn der verlenging wilde reduceren van 2, jaar tot 1 jaar, goed. het wetsontwerp verlenging van de termijn, genoemd in a'rt. 6, lid 3 van het Besluit Oorlogspleegkinderen. En het wetsontwerp invoering van een buitengewoon pensioen voor zeelieden oorlogsslachtoffers alsmede voor hun nagelaten betrekkingen. Om kwart voor acht eerst werd de. vergadering ver daagd, maar de Kamer had er dan ook dan vcor Vrijdag een vrije dag uitgehaald Naar de minister van Justitie mede deelt, zal de'nieuwe reclasseringsregeüng met ingang van l Jamia'ri a.s. in wer king treden. Het bestuur van de Kath. Arbei ders Beweging Leeft tot het Rijks- bureau voor Keramische Producten in Den Haag een brief gericht, waarin met nadruk de aandacht ge vestigd wordt op de noodtoestand in de grote gezinnen van ons land, waar een volkomen gebrek heerst aan de - allernoodzakelijkste aardewerk-voor werpen voor dagelijks gebruik; kop pen, schotels en borden. 'Bij onderzoek is aan het K. A. B.- bestuur gebleken, dat er gezinnen zijr., waar koffie en thee gedronken moet worden uit conservenblfkjes, zulks we gens gebrek aan koppen en bekers. Op andere plaatsen móest wegens het tekort aan borden in het gezin om beurten worden gegeten, terwijl het zelfs is voor gekomen, dat men bij totaal gemis aan borden gezamenlijk uit één kom moest eten. Ook uit hygiënisch oogpunt is deze toestand volkomen, onhoudbaar en on aanvaardbaar. Bovendien is deze toe stand te pijnlijker in Zufd-Limburg, o.a. 74. Bij het sche merige licht van een straatlantaarn betaalde de mar. met de vioolkist dc koetsier. Kabasic: overvroeg zijn vrachtje schande lijk, want hij was geen nette koetsier Zonder een woor.. van verontwaardi ging betaalde dc passagier. Kabaster vertrouwde hem niet erg. Hij wist uit lange ervaring dat dc mensen die zo overdreven royaal zijn. vaak niet eerlijk aan hun geld komen. De pas sagier slofte weg zonder een woord te spreken en Kabaster riep „hort" tegen zijn magere merrie. De .man met tje vioolkist ver- diccen in een hoge stoep. Even later was er'geer. mar. meer. alleen nog maar de vioolkist die geluidloos langs een trap near de derde verdieping zweefde, waar Wiily Kop woonde. te Maastricht, waar men 'in dagelijks contact stapt met de grote keramische bedrijven van ons land en waar een ruime dagelijkse productie ook van huishoudelijk aardewerk wordt bereikt. De K. A. B. verzoekt met grotena druk, dat nóg voor de a.s. feestdagen enige bonnen voor huishoudelijkaar dewerk worden aangewezen, zulks in verhouding tot de grootte en samen stelling van de gezinnen. De luitenant-generaal mr. H. J. Kruis heeft Donderdagavond ten be hoeve van de Nationale MQnumen- ten-Commissie voor de radio een toe spraak gehouden, waaraan wij het volgende ontlenen: Het alledaagse leven, dat in Mei 1940 zo wreed werd verstoord ën dat zich na Mei 1945 langzamerhand weer herstelde, Het oog van Boeddha Palestina, het vraagstuk met de vele kanten Snoek der snoeken Heetgebakerde Portugezen - Moeders, laat dé meester met rust. Sinds eeuweji en eeuwen wolken de geuren van wierook, ontstoken door een met zorg gekozen en opgeleide priesterschaar, omhoog voor de smaragd groene beeltenis vgn Boeddha, die, raad selachtig imposant, in de grootste tem po! van Bangkok neerhurkt. Honderden gelovigen en vrome pelgrims offeren er dagelijks hun gaven, storten er hun ge beden en zien vol eerbiedige huivering op naar de grote diamant, die, altijd fon kelend gelijk een scherp oog, dat nim mer slaapt en zelfs het geringste licht schijnsel opvangt, 't voorhoofd van 't hei lige beeld siert. Het oog van Boeddha is in de loop van zovele jaren voor de Sia mezen een hemels voorwerp geworden, en men kaïj zich de schrik voorstellen, waarmee een def priesters Woensdag tot de ontdekking kwam, dat iemarfd de kostbare diamant, welke drie karaat weegt, van zijn plaats op Boeddha's voorhoofd had weggenomen. AEes was verder onaangeroerd. De juwelen ver sierselen, die een waarde van 25.000 pond sterling vertegenwoordigden, glinsterden nog overdadig. Slechts .hét oog was ver dwenen en niemand weet, wie deze gru weldaad heeft gesteld. De politie ving onmiddellijk haar onderzoek aan. Zij is overgegaan tot de arrestatie van zes priesters, doch reeds dadelijk na het verhoor moest zij drie van hen weer vrij laten. En voor het eerst in zijn bestaan slaapt de goddelijke smaragdgroene. De Engelsen staan in Palestina toch wel voor zeer uiteenlopende pro blemen. Terwijl talloze Joden pro beren, het Éeloofde Land langs-illegale weg binnen te dringen, doen anderen hun best, er uit te komen. In de haven van Haifa wist een 24-jarige Oostenrij ker als verstekeling aan boord te gaan van een Zweeds schip; pas in Triëst werd hij ontdekt. Hij werd aan de Britse autoriteiten uitgeleverd om naar PaCes- tina teruggezonden te worden. Hij ont snapte evenwel, en is sinds enkele dagen spoorloos. Iri de geschiedenis der visserswereld behoort het avontuur van Theodore Olecho, een inwoner van Chicago, ais een roemrucht feit te werden opge tekend. Olecho ving dezer dagen- een snoek van maar liefst een meter 'lengte. Niet vermoedend, hoe groot zijn buit zou zijn, liet hij de snoek eerst enige ogenblikken met het aas spelen, gaf vervolgens het vakmans-tikje met de hengel en wilde tenslotte de vangst voorzichtig binnenhalen. De vis was echter weerbarstiger dan Olecho ooit had meegemaakt. Tot overmaat van' ramp viel de hengelaar tijdens de wbr- steling, en hij brak een heen. Liggend en strompelend zette 'hij de worsteling met de snoek voört, en na een moeilijke, langdurige stfijd wist hij eindelijk de buit aan land te krijgen. Hij was niet meer bij machte de haak los te njaken uit de geweldige bek. Een jongen, die toevallig voorbijkwam, hoorde'Olecho's geschreeuw en belde een ambulancewagen op, die de vasthoudende visser naar een Zie kenhuis vervoerde. De snoek werd later thuisbezorgd. Joaquim Ferreira, die met zijn vader in een auto zat, reed in. het Por tugese dorpje Alhandra een jon getje aan, dat op de weg aan, het spe len was. Het kind mankeerde practisch niets, doch Ferreira hield stil, om te zien wat er aan de hand was. Een aan tal verontwaardigde dorpelingen snelde toe, om vader en zoon «te grijpen. On middellijk ontstond er een heftige ruzie, die zo hoog liep. dat iemand naar zijn revolver greep. Er vielen schoten', en Ferreira Jr. werd door een daarvan op' slag gedood. Wel een zware straf vcor een klein ongevai! ok in Engeland wonen warmbloe dige lieden. Dat endervond een onderwijzer, die. tot een van zijn leerlingen had gezegd, dat deze nog eens in een tuchthuis terecht zou ko men, als hü zijn leven niet beterde. De verbolgen moeder .liet het er niet bij zitten. Zij holde de. volgende dag het klaslokaal binnen, slceg meester, teh aanschouwen van dé leergierige jeugd, om de eren, trok hem eens flink aan zijn stropdas en. schold hem uit voor enkele lelijke dingen. De Engelse rech ter, die deze zaak te behandelen kreeg, bleek niet zeer gesticht door deze uiting van moederlijke liefde. Hij gaf tenmin ste een boete van 2Q shilling. Zaterdagmiddag 16-45 Wordt over Hil versum I in de rubriek „Om, en nabij de twintig" een klankbeeld uitgezon den getiteld „Zuster." Deze uitzending geeft een beeld yan de arbeid van ver pleegsters in een ziekenhuis en werdt gevolgd door een persoonlijk woord van minister "W. Drees. heeft ons weer helemaal in tyesfag geno men en doet de herinnering aan de oor logsjaren zo gemakkelijk in de vergetel heid wegzakken. Toch zijn er twee din gen, die wij hoe oud wij ook worden en hoe lang de laatste wereldoorlog ook moge gefeden zijn nooit mogen ver geten. Dat fcijri: de slachtoffers, die in deze vijf jaren van strijd gevallen zijn, en de vraag, of wij wel alles gedaan hebben voor hun nagelaten betrekkingen. De slachtoffers hebben niet gevraagd: wie zal er voor vrouw en kinderen zor gen. Zij hebben zich eenvoudig voor de goede zaak gegeven en zonder aarzelen hun plicht gedaan. Dat mogen wij nimmer vergeten. Deze maand is de Nationale Monu menten-Commissie een grootscheepse actie begonnen om gelden te verzamelen o m. voor de stichting van een reeks nationale gedenktekenen, waarvan dat op de Dam te Amsterdam de centrale plaats zal innemen. Ik heb, aldus besloot spr., de garni zoenscommandanten verzocht alle mede werking aan deze actie te verlenen en onderdéels-gewijze commissies te vormen, welke de actie ter hand zullen nemen. Ik doe een beroep op allen, die deel uit maken van de onderscheidene delen der Koninklijke Landmacht in Nederland of in Indië om te tonen, dat ook gij hen, die het hoogste offer brachten, niet wilt verge'en. De commissie, ingesteld ter voorberei ding van maatregelen ter voorkoming van lichtvaardige echtscheidingen, heeft, naar tie minister van Justitie in' zijn antwoord op het voorlopig Verslag van de Tweede Kamer mededeelt, op 13 November 1947 haar rapport uitgebracht. Dit rapport is met spoed- in studie ge nomen. De minister hoopt binnen niet te lange tijd de indiening van een wets ontwerp te kunnen bevorderen. Terzelf der tijd zal dan worden beslist, hoe ten aanzien -van het nog bij de Kamer aan hangige wetsontwerp betreffende de echtscheiding ware te handelen: De minister van Justitie deelt in zijn begroting mede, dat de P.R.A. vóór 1 Julia.s. alle belangrijke collaboratie- zaken volledig zullen onderzocht hebben en op dit tijdstip in ieder geval opge heven worden. In zijn antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het zevende hoofdstuk financiën der rijks begroting 1948 zegt de minister van Financiën o.m., dat de ernstige achter stand in de aanslagregeling voor de directe belastingen hem met zorg ver vult. Hij is echter overtuigd, dat ai het mogelijke gedaan wordt om die achter stand in te halen. Met betrekking tot de vacantiebon- nen heeft de minister bij de behande ling van de begroting voor 1947 toege zegd in overleg met vakverenigingen en werkgevers te zullen onderzoeken af de heffing van de loonbelasting bij de uit reiking van de bonnen kan worden ver vangen door inhouding van de oeias- ting bij' de uitbetaling, welke d»n door de werkgever zou moeten geschieden. Het verplaatsen van dè uitbetaling uaar de werkgever blijkt echter op grote bezwaren te stuiten. De indertijd ge dachte oplossing is derhalve niet te ver wezenlijken. De minister is bereid kinderaftrek toe te staan voor studerende zoons bo ven de 25-jarige leeftijd, indien dc stu die - tengevolge van militaire dienst is onderbroken geweest en dientengevolge nog nadat het kind 25 jaar is gewotden, wordt voortgezet. Het komt de minister begrijpelijk v°°r. dat van verschillende zijden is geklaagd over het lang uitblijven van een wette lijke regeling voor de vergoeding van de corlcgsschade. De voorbereiding van be doelde regeling is thans evenwel zo ver gevorderd, dat verwacht mag worden, dat het desbetreffende ontwerp binnen kort aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal zal kunnen worden aange boden. Het ontwerp van wet nopens een rege ling van het assurantie-bemiddelings- bedrjjf zal, naar de minister verwacht, omstreeks de jaarwisseling zijn depar tement verlaten. DU ontwerp van wet bevat een gedetailleerde regeling van beroepsbescherming van de assurantie tussenpersoon. Een recht op wederverkrijging van be paalde meubéls kan aan politieke delin quenten, die hun vonnis achter de rug hebben en in vrijheid zijn gesteld, niet worden toegekend. Indien de omstan digheden toelaten, dat bepaalde per sonen de hun vroeger toebehorende meubels worden toegewezen, wordt daar mede in de practfjk rekening gehouden. Voorzover de opmerking omtrent grote ontstemming over het beleid in zake de staatsloterij mocht doelen op 'de uitschakeling van het (voormalige) .verkoopkantoor van Nederlandse staats loten, merkt de minister op dat over deze aangelegenheid een procedure tussen de staat, en de terzake belang hebbenden aanhangig is. i i zégt soldaat Jansen in Batavia, wanneer hij op 5 December ver neemt, dat U Sint Nicolaas op dracht heeft gegeven hem voortaan iedere dag DE TIJD toe te zenden. De administratie van DE TIJD heeft nog vele adressen van soldaten in Indië, die zo graag een krant zouden ontvangen. Maak hen gelukkig op 5 December en stuur hog heden Uw opdracht aan ons toe. DE TIJD VRIJDAG HILVERSUM II 415 M.: 17.15 Gram., 37.45 Wat het buitenland leest, 18.00 Volksliederen, 18,25 Jeugd. 18.40 Gram.. 19.00 Nieuws, 19.15 Voedings voorlichting, 19.30 Cembalo, 2(^00 Nieuws, 20.12 Gew.; man, 20.20 Han del. 21.00 De drie landen, 21.15 Ork., 21.50 Oud Testament. 22.30 Menuhin, 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuws, 23.30 Gram. HILVERSUM I. 301 M.: 17.00 Film land, 17.20 Bruckner, 18.00 Nieuws, 18.15 Felicitaties. 18.30 Strijdkr.. 19.15 .Tan Vogel. 19.30 Geloof. 20.00 Nieuws, 20.30 Probleem van het leven, 21.00 Gram.. 21.30 Radiorakel, 21.50 Cello. 22.15 Swing, 22.40 Vandaag, 23.00 Nieuws, 23.15 Gram. ZATERDAG HILVERSUM II. 415 M.: 7.00 Nieuws, 7.15 Gram., 7.30 Morgengebed, 7.45 Gram., 8.00. Nieuws,- 8.15 Gram., 10.00 Kleuters, 10.15 Gram.. 11.00 Zonne bloem, 11.45 Concertsuite, 12.03 Piano orgel, 12.33 Metropole-ork., 13.00 Nieuws, 13.20 Metropole-ork.. 13 40 Filmkwartier Van Domburg,13.55 Gram., 14.00 Toneelkijker .Cor de Groot, 14.10 Gram., 14.20 Eng. les, 14.40 Gram., 15.00 Jongelu.i 15.15 Dé- butanteneonc., 15.45 Kiosk, 16.00 Victor Sylvester. 16.20 Geluksdrang lez.. 16.30 Gregoriaans, 17.00 Wigwam, 18.00 Gram., 18.15 Weekoverzicht, 18.30 Lord Jumpatit, 19.00 Nieuws. 19.20 KI. van Beeck, 19.45 Banton dl? binden, 20.00 Nieuws, 20.12 Gew. man, 20.20 Wie weet, 20.30 Lichtba ken, 21.00 Negen heit de klok, 22.00 Gram.. 22.10 Dansles, 22.45 Avond gebed. 23.00 Nieuws, 23.15 Mis voor drie stemmen. HILVERSUM I, 301 M.: 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 7.30 Gram.. 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 10.00 Morgenw.. 10.20 Feuilleton, 10.35 Russische lie deren, 10.50 Gram., 12.33 Miller sex tet, 13.00 Strijdkr., 13.30 Koperkwar tet, 14.00 Het Nederlandse lied, 14.15 Harmonie muz., 15.00 Boeken, 15.15 Men vraagt, 16.00 Coöperatie. 16.15 amateurs, 16.45 Om en nabij de twintig. 17.15 Volksconc., 18.00 Nieuws, 18.15 Sport, 18.30 Strijdkr. 19.00'Viool, piano, 19.30 Jeugd, 19.45 Nederlanders in Duitsland. 20.00 Nieuws. 20.15 De winkel van Sintel, 21.15 Commentaar, 21.30 Vindobona. 22.00 Peter Postman, hoorspel, 22.30 Koor en orgel. 23.00 Nieuws, 23.15 Hobby hoek, 23.30 Gram. .".Canada roept Nederland" golflengte 16.84 en 19 58 M. Vrijdag 28 Nov. 7.308.00 n.m. Nieuws. Arbeidsoverzicht. Sport ln Canada (skiing). Zaterdag 29 Nov. 7.308.00 n.m. Under Blue Canadian Skies. Populai re muziek. Luchtvaart-Album VLIEGENDE VLEUGELS Ieder wil graag Niemejjer's fraaie Luchtvaart-Album be zitten, met de vele bijzonder heden over bekende en nieuwe vliegtuigtypen. Ver krijgbaar bij Uw kruidenier of wordt u, na toezending van f. 2.25 per postwissel, onder vermelding van bet woord „album", franco toe gezonden door Th. Niemejjer N.V., Groningen. Spaar de waardebonnen die recht geven op de prachtige vlieg tuigplaatjes, die bü het al bum behoren. Deze zün ver pakt bij: PAARSMERK-KOFFIE GALA-THEE v. d. Graaf levert U met St. Nicolaas een prima BANKET LETTER. Inleveren 175 gram suiker, 100 gï^m boter'«gr 100 gram.bloem. Prijs per stuk 1.55 (gewicht ong. een pond). Morgen verkopen- wij ter kennismaking banketstaven, in leveren 90 gram suiker, 50 gram boter en 50 gram bloem. 'Prijs per stuk 80 cents. U kunt' dan gelijk proeven wat v. d. Graaf U met St. Nicolaas levert namelijk. Eert bij- ionder lekkere banketletter tegen lage prijs. GROTE SPECULAASPOPPEN, 1 ponds-pop, inleveren 50 gr. boter, 100 gr. suiker, 200 gr. bloem, prijs 1—ponds-poppen, van bovenstaande inlevering en de prijs: de helft; 1 ons- Poppen; 5 1 ons-poppetjes gelijke inlevering als 1 ^pond, prijs 20 ct. per stuk. Verder vruchtenbrood met banket- spijs, onze bekende taarten op 50 gram boter o£ suiker. Aan onze hapjes-toonbank aan de Oude Gracht: fijne vlees- croquetten, belegde broodjes, prima gebak etc. etc. GED. OUDE GRACHT 39 - TELEFOON 16459 GROTE HOUTSTRAAT 167 TELEFOON 115S6 GEN. CRONJÉSTRAAT 35 - TELEFOON 15430 KAPSTOK, VERCHROOMD MET HOEDENBEK EIKEN LECTUURBAK VOOR TIJDSCHRIFTEN EN COURANTEN -J» BIJZETTAFEL. EEN PRACTISCH EN NUTTIG PARAPLU IE-B A K PRIMA VERCHROOMD. DIV.MODELLEN «J/J-00 THEETAFEL MET GLASPLATEN, VER CHROOMD RADIOTAFEL MET HOUTEN BLAD, e-tf 50 VERCHROOMD .91 Gevraagd voor luxe brood- en banketbakkerij Jdefst 2 zusters of 2 vriendinnen. Zij, die in het bezit zijn 'wan het broodverkoopstersdiploma genieten de voorkeur. 200.— borgstorting verplicht. Brieven mét opgave van leeftijd, verlangd salaris en laatste werkkring onder no. 74111', tjureau van dit blad. schrijf dat adres op, want zo'n prachtige sortering ln zag lk in heel HAARLEM niet. De prijzen zijn ook zeé* f Q1 C|) laag, reeds vanafu 1 ZIE DE SPECIALE ETALAGE Ook ruime keuze in LIGSTOELEN. I b\jvoorbeeld een EEN RUIME KEDZB BIJ; VIM" schuimt, daarom gaat 't vlugger en wordt alles schonerwant het schuim versterkt de werking van VIM. t Vuil kqmt beter los en doek of boen der nemen 't gemakkelijker weg. V^5-0-!13-5H Mr. CORNELISSTRAAT 33 - HAARLEM kunnen op verschillende afdelingen nog geplaatst worden. Meisjes van onbesproken gedrag worden verzocht zich aan het kantoor te melden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 3