Besprekingen op dood punt NAAR CHAOS VAN BURGEROORLOG IN FRANKRIJK? Algemene mijnwerkersstaking 80.000 reservisten zijn onder de wapenen geroepen Concentratie van troepen Moord op taxi-chauffeur opgehelderd Nog geen oplossing voor de Duitse grenzen Credo Pugno VERLIEZEN IN INDIE li' SPANNING TE BATAVIA WEER GESTEGEN Zal de Commissie van Drie onderzoek gelasten naar „Madoera "-bezetting? Nieuwe moeilijkheden in regering? Onrust te Milaan Twee Hilversumse jongens de daders Trieste ministervergadering te Londen Tol hoofd en hart j Het weer. 18 Ontslag van de prefect de aanleiding Generaal Leclerc verongelukt BELGISCHE KONINGSKWESTIE GEEN TABAK NAAR DUITSLAND Voor geen kleintje vervaard (Vervolg op peg. 3) ZATERDAG 29 NOVEMBER 1947 71ste JAARGANG No. 24013 In Batavia steeg gisteren de span ning toen de Commissie van Drie zich bezig ging- houden met het pro bleem, dat gerezen was uit de Ne derlandse bezetting- van het Ooste lijk deel van Madoera, zo meldt U. p. Semi-officiële kringen waren van mening, dat de Commissie een onderzoek nanjr het Madoera-inci- dent zal gelasten. Gedurende de ge hele dag waren de vertegenwoordi gers van Australië, België en de Verenigde Staten in bespreking bij een, doch tot dusver werd geen of ficieel resultaat hierover medege deeld. Op de plenaire zitting van de Inter nationale Handelsconferentie te Havana ging Gani heftig te keer tegen de Ne derlandse „agressie". De Nederlandse vice-voorzitter, A. Speekenbrink, maakte daarop van zijn persoonlijk recht ge bruik om het spreekgestoelte te bestij gen en te protesteren tegen deze poli tieke redevoering. Ondertussen draagt radio-Djokja het hare bij om de spanning te ver hogen door met regelmatige tussen pozen het bericht uit te zenden, dat de Nederlanders vier divisies heb ben klaar staan om invallen te doen op de volgende punten: Poerwoker- to, Salatiga, Demak, Modjokerto en Malang. „Ik ben zeer pessimistisch, want de Nederlanders tonen geen enkel teken van goede wil", aldus de republikeinse minister-president, Sjarifoeddin, in een interview met de correspondent van A.F.P. te Batavia. De Nederlanders wil len, dat wij ons terugtrekken achter de „Van Mook-linie", wij staan op het standpunt, dat wij de z.g. „zakken" niet evacueren en dat de republiek hier zo wel het burgerlijk bestuur als de mili taire controle moet handhaven. De re publikeinse regering beschouwt de Nederlandse eisen op dit punt als on aanvaardbaar. Zij zal voorlopig, totdat een politieke oplossing is bereikt, al leen de demarcatie-lijnen van 4 Aug. j.l. aanvaarden. Van officiële zijde wordt medege deeld, dat de Nederlandse verliezen op 27 November bedroegen 3 doden en 8 gewonden. Het communistische Tweede-Kamerlid De Groot heeft aan de minister van Overzeese Gebiedsdelen gevraagd, of deze bereid is mede te delen, uit hoe veel arrestanten het transport in Ned.- Indië, waarbij 46 arrestanten omgeko men zijn, in totaal bestond en om welke redenen zij zijn gearresteerd. Voorts wil hij weten, wie de aanspra kelijke personen zijn, die in verband hiermede zijn gearresteerd. Verwachting tot Zaterdagavond: Geleidelik wat toenemende wind uit richtingen tussen Noord en Oost. Nevelig of zwaar bewolkt met plaat selijk enige sneeuw, voornamelijk in het Zuid-Oosten van het land. Tem peratuur om het vriespunt. Zondag: zon 8.2316.34, maan 18.0911.11. Maandag: zon 8.24 16.33, maam 19.2312.10. De Nederlands-Indfsche regering heeft bekend gemaakt, dat de comman dant van het korps mariniers te Soe- rabaja een commissie heeft ingOiteld teneinde de oorzaak var. de dood van de 46 Indonesische gevangenen te on derzoeken. Volgens het officiële com muniqué hebben de Nederlandse auto riteiten een luitenant van de mariniers, een sergeant-majoor, alsmede een tolk gearresteerd. Andere getuigen in ver band met deze zaak worden in hun ba rakken vastgehouden De door premier Spaak geopende tweepartijen-besprekingen over de Bel gische koningskwestie zijn op een dood punt gekomen en zullen naar men verwacht spoedig tot nieuwe moeilijk heden leiden in de regering. De ministers van de C.V.P. en ver tegenwoordigers van het Nationaal Comité tot oplossing van de konings kwestie hebben, naar thans bekend wordt, Woensdagmiddag besprekingen gevoerd. Donderdagmorgen hebben Van Zeeland, Lohest, De Schrijver en De Vleeschauer een langdurig onderhoud gehad met minister-president Spaak. Tn verband hiermede deed het gerucht de ronde, dat de Christelijke Volkspartij van de regering een spoedige oplossing eist paui van zeeiana, na van ae oommissie van üne, bracht een bezoek aan Den Haag, waar hij een bijeenkomst had met de Nederlandse Regering, v.l.n.r. zittend: Paul van Zeeland, minister-president dr. Beel, min. Drees, min. Witteman. Staande: de minis ters Götzen, Jonkman, Neher, Fiévez en Van Boetzelaer. en men meent zelfs te weten, dat de katholieke ministers met ontslag hebben gedreigd voor het geval hun socialis tische collega's hun standpunt niet zou den wijzigen. De katholieke en socialistische onder handelaars waren het er over eens ge worden, dat de terugkeer der beide zonen van koning Leopold als basis voor de besprekingen zou worden ge nomen. Men begreep echter, dat voor de terugkeer de toestemming van de koning nodig zou zijn en dat dit slechts de eerste stap zou kunnen zijn bij de onderhandelingen. Premier Spaak was van mening, dat de feesten ter gelegenheid van het jubi leum van Kardinaal Van Roey een goede gelegenheid zouden bieden de kroon prins voor een eerste kort verblijf in België uit te nodigen, doch toen de ko ning hierover gepolst werd, bleek, dat deze categorisch weigerde zijn toestem ming te geven. De koning staat op het standpunt, dat de terugkeer van de prinsen onscheidbaar is van de terug keer van de koning en dat er van een terugkeer van de koning geen sprake kan zijn, zolang zijn constitutionele prerogatieven niet volledig worden erkend. Het is nog moeilijk te zien, welke gevolgen het bekend worden van deze gebeurtenissen in België zal hebben. De meerderheid der bevolking schijnt ge noeg te hebben van de eindeloze onder handelingen en voorstander te zijn van de terugkeer van de koning. De moei lijkheid is slechts, hoe de volkswil ge legenheid te geven zich te uiten, daar een referendum ongrondwettig is en de kiezers zich bij politieke verkiezingen om andere reden dan de koningskwestie vóór een bepaalde partij uitspreken. Men spreekt thans over de mogelijk heid een regering van C.V.P.-ers en liberalen te vormen, daar deze laatsten op zekere voorwaarden geneigd zouden zijn mede te werken aan de terugkeer van de koning. Hierdoor zou dan de politieke mogelijkheid voor de terugkeer kunnen worden geschapen. Een grote moeilijkheid zou het dan echter nog blijven de linkse socialisten te verzoe nen met de koning. De Franse regering begon Vrijdag avond met de feitelijke mobilisatie voor een burgeroorlog. De regering ziet zich geplaatst tegen over een openlijke uitdaging van het politieke bureau van de communistische party en tegenover de vorming van een algemeen hoofdkwartier voor de sta king, waar Benoit Frachon, communis tisch leider van de C.G.T., aan het hoofd' staat. Terwijl de regering haar plan bekend maakte om tegen elke prijs de orde te handhaven, werden 80.000 reservisten van de lichting 1946 opnieuw onder de Wapenen geroepen. De regering overweegt tevens de mobilisatie af te kondigen van de spoorwegen, de haven- en mijnwer kers, om de staking te breken van de 2 millioen door de communisten geleide arbeiders, die Frankrijk in de chaos en de burgeroorlog brengen. Binnen twee uur na de besluiten van het kabinet keurde de Nationale Verga dering een crediet van 20 milliard voor hiilitaire zaken voor December goed. Twee gepantserde divisies staan in de buurt van Versailles gereed om Parijs binnen te rukken zodra zich ernstige on lusten zouden voordoen. Een pantser- regiment werd onlangs uit Duitsland ver- Plaatst naar Arras in het Noorden van Frankrijk. Sedert het vorige weekend zwaar gewapende politie-krachten mobile gardisten in voortdurende ge- eedheid in Parijs en de andere hoofd centra. In brede kring loopt het bericht, at generaal Pierre Koenig, Frans op- Perbevelhebber in Duitsland, zich ge- eed houdt binnen zes uur Frankrijk bin- nen te rukken. Bet bsetuur van het Franse vakverbond heeft Vrijdagavond een algemene mijn werkersstaking afgekondigd. Na afloop van een vergadering van diverse vakbon den te Parys en omgeving is verklaard, dat de stadsreinigingsd'ienst, het admi nistratieve gemeentepersoneel, de begra fenisondernemingen en het ziekenhuis personeel Zaterdag in staking zullen gaan. De bond van métropersoneel zal Zaterdag zijn standpunt bepalen. Inmiddels wordt Parijs bedreigd met Vijfduizend partisanen bezetten Vrq- dag de prefectuur van Milaan, toen bekend geworden was, dat de prefect Ettore Troillo door 't Italiaanse minis terie van Binnenlandse Zaken ontsla gen was en vervangen dOor de prefect van Turjjn. De Kamer van Arbeid kon digde onmiddellijk daarop een algemene staking af. Het verkeer kwam volkomen stil te liggen en alle fabrieken, winkels en werkplaatsen werden gesloten. Par tisanen blokkeerden de hoofdstraten. Om vier uur in de namiddag werd de staat van beleg afgekondigd, nadat be kend geworden was, dat de burgemees ter van Milaan en enkele burgemeesters uit de omgeving ontslag hadden geno men wegens de ontheffing van Troillo uit zijn functie. Na besprekingen op de prefectuur werd overeengekomen, dat Troillo voorlopig in functie zou blijven. De verzetslieden trokken zich daarop terug van de pre fectuur en de staking werd opgeheven. een volledige verlamming van het gewo. ne leven, daar stakingsbevelen aan alle PTT-beambten zijn uitgevaardigd. Het verbond van het personeel van gas- en electriciteitsbedrijven schaarde zich aan de zijde van de vakbonden, die officieel reeds in staking zijn. Tenslotte heeft het verbond van het Parijse gemeenteperso neel een staking afgekondigd, die Zater. dagochtend zal beginnen. Indien deze bevelen worden opgevolgd, zou Parijs ge heel van licht, water, telefoon-, post. en telegrafische verbindingen verstoken zijn. De mijnwerkersstaking kost het land 150.000 ton kolen per dag. De winter na. dert; in Parijs is Vrijdag drie centi meter sneeuw gevallen. In Manilla, dat bij de bevrijding van de Philippijnen zwaar beschadigd werd, heersen nog steeds onbeschrijfelijke wantoestanden. Men woont in tenten en krotten. Generaal Leclerc, de bevrijder van Parijs en Straatsburg, de tweede soldaat van Frankrijk (generaal De Gaulle wordt de eerste soldaat genoemd) is met zijn vliegtuig neergestort ten Zui den van Algiers. Het lijk van de generaal werd in het totaal verbrande toestel herkend aan het kruis van het Legioen van Eer, dat, cfschoon verwrongen en verbrand, op zijn borst zichtbaar was. De Franse regering heeft nationale rouw afgekondigd. De geallieerde bestuursraad in Berlijn heeft, met ingang van 1 December a.s., de invoer van sigaretten, tabak en ta baksproducten, door middel van de postdienst, in geheel Duitsland ver boden. Mochten, na die datum, in Duits land nog dergelijke artikelen b. v. in briefpakjes worden aangetroffen, dan zullen ze zonder meer in beslag geno men worden, zo deelt de persdienst van de P.T.T. ons mede. In verban^ met de moord op de taxi chauffeur A. G. Clobus, gewoond heb bende te Rotterdam, wiens lijk in zijn nieuwe taxi, merk Chevrolet, in de avond van 18 November op de rijksweg Den HaagAmsterdam was gevonden, kan thans worden medegedeeld, dat de twee daders zqn aangehouden en dat een dezer reeds is voorgeleid aan de Officier van Justitie te Den Haag. Het onderzoek is in handen van de rijkspolitie te Sassenheim en 'S-Graven- hage. De aanhouding der verdachten is mede mogelijk geweest door de grote medewerking van de Rotterdamse en Amsterdamse recherche. De daders zqn de 21-jarige H. J. B. uit Hilversum en diens 18-jarige broer. Spoediger dan verwacht was binnen tien dagen zijn de twee daders van de moord op de Rotterdamse taxiehauf- leur Clobus ontmaskerd. Nu zij bekend (Telefonisch van onze Londense correspondent) Londen 29 November. De büeenkomst van de vier ministers van Buitenlandse Zaken bracht giste ren. geen enkel resultaat. Bevin bracht een uitgebreid voorstel ter tafel, voor het vormen van een commissie, welke de kwestie van de grenscorrecties zou bestuderen. Dit voorstel bevatte even wel als vierde punt de zonderlinge be perkende bepaling, dat het voorstel slechts voor aanvaarding in aanmerking zou komen, indien de Raad van Minis ters van Buitenlandse Zaken het voor het einde van de huidige zitting eens werd over de fundamentele kwesties, welke op de agenda stonden voor de huidige zitting. Marshall achtte het een logische stap bq het voorbereiden van het vredesverdrag met Duitsland eerst de grenzen vast te leggen. Hq was het echter niet eens met het vierde punt Talrijke goederen, die het Franse volk hard nodig heeft, liggen in de haven van Mar seille opgestapeld. Door de staking ligt al het werk stil. in Bèvin's voorstel, dat de procedure voor onbeperkte tyd zou kunnen ver tragen. In verband met de kwestie van het afbakenen van de grenzen, voegde Marshall hieraan toe, dat de Britse en Amerikaanse delegaties de voorafgaan de dag ingestemd hadden met het Franse voorstel toe te stemmen in de economische integratie van het Saar- gebied met Frankrijk. Als Molotov hier ook in toestemde kon men dit punt afhandelen. Molotov wilde hiervan echter niets weten. Hij had Donderdag reeds gezegd, dat het bespreken van de vorming van een grenscommissie voorbarig was. Hij voegde er nu aan toe, dat hij ook de bespreking van de Saarkwestie voor barig achte. Hij herinnerde er aan, dat men te Moskou reeds tot overeenstem ming gekomen was, een commissie voor territoriale kwesties in het leven te roepen. Dit maakte het vormen van afzonderlijke grenscommissies onnodig. Nadat aldus was vastgesteld, dat de vergadering het niet eens kon worden, ging men over tot het volgende punt van de agenda n.l. de procedure, te volgen met betrekking tot het eigen lijke voorbereiden van het vredesver drag met Duitsland. Molotov volgde een van zijn beproefde technieken door een Engelse generaal en de B. B. C. te ci teren. De generaal, Bisshop, en de par lementaire commissie, aangehaald door de B. B. C.. hadden gezegd, dat indien men niet tot een besluit zou komen met betrekking tot het vormen van een centrale Duitse regering, de Westerse zones een eigen regering moesten krij gen. Derhalve, zeide Molotov, was al een maand voor de huidige conferentie een voorstel gedaan, dat in strijd was met Potsdam. Bevin nam met duidelijke gelatenheid de moeite om uit te leggen, dat Engeland een vrij land was en dat de regering niet voorschreef aan ambtena ren, militairen en parlementsleden wat zq wel en wat zq niet mochten den ken en zeggen. In de rest van zqn lan ge verweer tegen Molotov speelde hq zqn bekende rol van de lqdende Atlas, die ondanks alles zijn best wou blqven doen in het belang van zqn land en van de wereld. Bevin verklaarde ook nog met na druk, dat Engeland weigerde zich te binden aan een algemene verklaring als die van Yalta, zonder precies te we ten, waar het aan toe was. Hij vroeg: „Moeten wij Europa in zijn huidige chaos laten en is dan de chaos ons doel?" Hij sprak over de grote onkos ten, welke de bezetting van de Britse zone meebracht voor Engeland. Molo tov hoorde begrip te tonen voor Enge- lands positie. Bevin behield zich alle vrijheid voor met betrekking tot besluiten, die ge nomen zouden moeten worden als de Raad van Vier dit keer niet tot een beslissing kwam. Nadat Molotov nog eens geklaagd had over de generaal en de B. B. C. en Bevin nog eens geklaagd had over Molotov's klacht, eindigde de vergadering met het schrale resul taat. dat men met de kwestie van de Duitse grenzen niet verder was geko men en dat men besloot op de volgen de bijeenkomst door te gaan met de kwestie van de te volgen procedure. hebben, blijft de rijkspolitie slechts over na te gaan, in hoeverre zij het plan spontaan ten uitvoer hebben gebracht, dan wel of zq nog medeplichtigen heb ben met wie zij de zaak te voren hadden besproken. In verband met enkele nog niet geheel opgehelderde bijkomstige omstandigheden beperkt de politie zich er toe voorlopig slechts mede te delen, dat het motief van de moord roof is geweest. Het was de twee jongens, de 21-jarige Henk B. en zijn eerst 16-jarige broer Wim, beiden woonachtig te Hil versum, voornamelijk te doen om de taxi zelf. Zoals gemeld was dft een nieuwe Chevrolet. Getweeën zqn de jongens, tien dagen geleden, te Rotterdam ingestapt. Niet onder Maassluis, zoals aanvankelijk be richt, maar b?j De Lier heeft Henk de chauffeur met een schot in de nek op slag gedood. Met vereende krachten werd het slachtoffer achter in de wagen gelegd. Henk nam plaats achter het stuur en reed via Delft en Den Haag de rijksopweg op naar Amsterdam. Welke de plannen van de jeugdige misdadigers ook waren, een dief bracht hen letter lijk ten val: onder Sassenheim was de weg opgebroken en de aldaar ter waar schuwing voor het snelverkeer opgehan gen stormlantaarns waren juist te voren gestolen. De jongen achter het stuur, die dc versperring te laat bemerkte, remde zo hard, dat zijn wagen kantelde en in de berm links van de weg terecht kwam. Voor geen kleintje vervaard, trachtten de broers de wagen over eind te tillen en zij hielden zich goed, toen voorbijgangers daarbij een handje hielpen. Inderdaad slaagde men er in de Chevrolet weer op zqr. wielen te zetten en het moet de duis ternis geweest zijn, die het nog steeds in da wagen liggende stoffelijk over schot van de taxichauffeur aan het oog der helpers heeft onttrokken. Tot hun teleurstelling bemerkten de twee broers, toen zij trachtten ver der te rijden, dat de wagen zo zeer beschadigd was, dat er niet meer mee gereden kon worden. Zij liepen schielijk weg en liftten naar Amster dam, waar zij zich lieten afzetten op het Rembrandtpleir.. De volgende dag reisden zij tezamen naar de ouderlijke woning in Hilversum en wachtten de berichten af. (Vervolg op pag. 3) Ziektebestrijding te Batavia Gistermorgen is Batavia per vliegtuig met 16.000 liter D.D.T. besproeid. Voort aan zal deze vlucht om de veertien da gen worden gehouden. (Van «en bijzondere medewerker) Op een ledenvergadering van een K.A.B.-af deling luisterden we dezer dagen naar t propagandis tische woord van de voorzitter over de Credo-Pugno-beweging. In alle ernst ver zekerde deze president, dat de Credo- Pugno-mannen de „sjouwende bedelaars van de K.A.B. zqn." Als gast zwijgt men natuurlijk, maar men kan zich zelf toch niet verhinderen te denken: wat zou pater Engelbertus uit het Haarlemse bisdom, of de Credo-Pugno-generaa! uit Limburg, pater Jacobs, en de vele be kwame lekenleiders in ons land wel zeggen als ze deze pathetisch uitgespro ken, kant noch wal rakende, definitie van een Credo-Pugno-man moesten aan horen. Pater Jacobs (dr. Poels heeft hem met de typerende bijnaam van „de kleine Merapi'' getekend) zou zonder twijfel zulk een degraderende kwalifi catie heftig protesterend afwijzen. En pater Engelbertus zou zich in heel zijn breedte vóór zijn Credo-Pugno-mar.nen plaatsen: in dezer voege mogen ze niet worden miskend. Inmiddels duidt een gezegde als boven aangehaald en een dergelijke uit spraak kan meermalen worden ge hoord er op. dat zelfs in eigen K.A.B.-kringen niet altijd een zuiver beeld leeft van de Credo-Pugmo-bewe ging. zoals die destijds in Limburg ls ontstaan en die de andere diocesane bonden der K.AB. later hebben over genomen. Ben zo effectief mogelijke werkzaamheid vordert minstens inzicht in de diepere bedoelingen van dit werk. Wat is Credo-Pugno eigenlijk? De beste definitie hoorden we onlangs uit de mond van een diocesaan leken- leider van dit werk, die kort en bondig formuleerde: „Credo-Pugno is propa- ganda-apparaat, apostelaatskern en le vende schakel tussen bestuur en leden." Propaganda-apparaat is een Credo Pugno-club vóór alles. Propaganda heeft evenwel in deze tijd de bijklank gekregen van: leden werven en propaganda-lectuur verspreiden. Aan deze twee punten nu moet men t. a. v. de Credo-Pu gno-man- nen zeker niet cp de eerste plaats den ken. De K.A.B. bestaat nu eenmaal niet om zich zelfs wille. Zij is er en was dat sinds de allereerste momenten van haar bestaan om bepaalde gedachten, idealen en strevingen het gemeenschap pelijk bezit van de katholieke arbeiders te doen worden. En niet alléén van de arbeiders. Schaepman sprak er in zijn tijd dikwijls over, dat „het christendom weer tot maatschappelijke zede moest worden". Het was en is immers nog steeds dè kemfout van onze samen leving, dat men de hiërarchie der waar den ontkent. Kapitalist of proletariër, in beider denken neemt de materie, nemen het geld en de macht, oneven redig belangrijke plaatsen in. En zodra dit bij een mens het geval is, zodra hij dus vanuit de factor geldelijk bezit zijn eigen wereld en zqn wereld rondom hem gaat beoordelen, dan komt hij tot on juiste en zelfs tot uitermate gevaarlijke conclusies. Bij de liberale kapitalisten leidde deze levensfilosofie logischer wijze tot de overtuiging, dat de arbei ders er slechts zijn om te produceren. Hoe zij verder leefden, hoe zij dachten, of ze eigenlijk wel leven konden van het wekelijks toegekende „loon" was een zaak, welke de werkgever „niets aanging". Men leze hiervoor de bekende staatsenquête van 1868 er eens op na. Bij de arbeiders zelf voerde en voert zulk een uitgangspunt natuurlijk tot ontevredenheid, welke niet ge temperd wordt -door een bescheiden mate van stoffelijke welstand, integen deel, juist een toenemende welstand zal de ontevredenheid dan (dus als men alleen de materie tot uitgangspunt en doelwit van het leven neemt) doen toenemen, omdat het toppunt van bezit en macht nooit bereikt wordt. Daarom legde de K.A.B. zich er op toe. niet een soort apathische be rusting aan te kweken bij de arbeiders, maar op de eerste plaats in eigen kring het bewustzijn te laten groeien, dat aan het leven morele normen ten grondslag liggen, zonder welke een gezonde samen leving niet mogelijk is. Deze morele nonnen, welke God in de menselijke natuur verankerd heeft (St. Thomas spreekt van de Lex aeterna, promulgate in rationali creatura. de eeuwige wet, ingeprent in ieder redelijk schepsel), hebben zeer concrete gevol gen voor het menselijk handelen, die weliswaar naar de vorm kunnen ver schillen, naar gelang van plaats, tqd en omstandigheid, maar in wezen gelijk blijven. Die nonnen ook zijn het. die de concrete inhoud van actieprogram ma's als van de K.A.B. aangeven. Eisen deze normen b.v. steeds erkenning van de rechtvaardigheid, in de praktijk be tekende het in 1890 niet in wezen, maar wel naar de vorm, iets anders dan te genwoordig. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgelopen week de volgende verliezen zijn gerappor teerd: Koninklijke Marine: Marinier 2 (O.V.W.) H. P. SPEE, af komstig uit Maastricht. Overleden 25 November tengevolge van noodlottig ongeval. Koninklijke Landmacht: Sold. 1ste kl. G. H. WULFFAERT, van 13 R. I., afkomstig uit Sas van Gent. Gesneuveld 17 November in om geving van Banjoemas. Korp. J. VAATJES, van 3—12 R. I., afkomstig uit gem. Den Ham. Gesneu veld 17 November te Kampong Tjirea. Serg. H. RHOEN, van 31 R. I.. af komstig uit Haarlem. Gesneuveld 13 November tussen Indramajoe en Che- ribon. Serg. J. H. HOENDERVANGER, van 3e Reg. Jagers, afkomstig uit Den Haag. Besteed iedere dag, die u wordt gegeven, goed; want iedere dag het leven zélf. it I Gesneuveld 19 November in omgeving van Tjiawi. Sold. 1ste kl. J. H. STRAVERS, van 13 R. I., afkomstig uit Amsterdam. Overleden 18 November tengevolge van bekomen verwondingen te Tjilatjap. Sold. 1ste kl. D. H. SEEGER, van 1—4 R. I., afkomstig uit Den Haag. Over leden 23 November tengevolge van be komen verwondingen te Waboewarong. Korp. B. BOOI. van 3—2 R. I., af komstig uit Dubbeldam (Post Dor drecht). Gesneuveld 22 November bij Mangoe. Sold. E. VAN DER KOLK, van 3—8 R. I., afkomstig uit Haaksbergen. Ge sneuveld 19 November in de omgeving van Tjiawi. Koninklijk Nederl.-lndisch Leger: Sold. 2de kl. Art. A. A. POSTMA. Ge sneuveld 18 November te Tjikadjang. Eur. sold. 2e kl. Inf. F. A. BINONG- KAN. Gesneuveld 14 November bij Kampong Tandoe (M.-Java). Madoerees sold. 2de kl. (Barisani PAKI. Gesneuveld 14 November bij Kampong Tandóe. Eur. sold. 1ste kl. Art F. W. SIMON. Overleden 18 November aan bekomen verwondingen bij Tjikadjang. Menadonees sold. 1ste kl. Inf. P. RAINTEMA, Overleden 18 November aan bekomen verwondingen. Menadonees sold. 1ste kl. Art. H. B. TUWAY. Gesneuveld 18 November. BUREAUX VAN REDACilc EN AüiVII.MioiRATIE: SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544: Advertenties 21543 Abonnementen 20800 - Postgiro 143480 ABONNEMENTSPRIJS 34 cents per week, t 1.47 per maand, f 4.42 per kwartaal. Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 1