MINISTERS UIT NED. INDIË TERUGGEKEERD Truman dringt aan op snelle beslissing Wi j volgen gezonde, constructieve en practische koers" m Troep en naar Palestina Engeland en V.S. waarschuwen tegen erkenning van Markos De tranen van Schermerhom Haarlemse raad voor afschaffing van de tram met 31 tegen 5 stemmen Bus vervoerde in één maand bijna één millioen personen "J Volgende week verklaring in de Tweede Kamer u m Nijpend tekort aan rijst in Indië Amerikaans machtsvertoon in de Middellandse Zee Het weer ,Deze zomer reeds asphaltering? Aan de vooravond van beslissingen? TOESTAND IS BIJZONDER MOEILIJK Herstelplan voor Europa Armoedehonger en lijden dienen bestreden Ook ons land gepolst „De Krater van Kala" Voorraden 1 Februari uitgeput RICHARD TAUBER OVERLEDEN Georganiseerde aanval op de politie Tot hoofd en hart I H HEDEN MINISTERRAAD DONDERDAG 8 JANUARI 1948 71ste JAARGANG No. 24044 Geruchten te Batavia Publicatie namen leden interim-regering Verwachte opheldering te Batavia niet gekomen President Truman heeft Woensdagavond (half vier 'smid dags Anerik. tijd) in een toespraak tot beide Huizen van hei Amerikaanse Congress over de stand van zaken in de .V. S. (State of the Union message) hei Congress verzocht hei program voor hei herstel van Europa ten spoedigste ie ratificeren. Vijf personen in arrest De mening van de K.V.P. Het ware geluk bestaat in vreug de te vinden in het leven van iedere dag. De C.P.N. P. v. d. V, vóór de tram BUREAUX VAN REDACilc EN ADiVii, <ui RATIE: SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 - Postgiro 143480 ABONNEMENTSPRIJS 34 cents per week, f 1.47 per maand, f 4.42 per kwartaal. Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Wnd. hoofdredacteur: W: Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. (Van onze parlementaire redacteur)) Gisteravond 8.55 uur zijn de minis ter-president dr. L. J. M. Beel, de minister van Sociale Zaken, de heer W. Drees, en de minister van Over zeese Gebiedsdelen, mr. J. A. Jonk man, uit Indië op Schiphol aange komen met de K.L.M.-Constellation PH-TET. In hun gezelschap bevond zich o.m. het hoofd van de repatrië ring, overste C. van Bockel. Ter be groeting waren aanwezig de leden van het kabinet, mr. C. G. W. H. baron Van Boetzelaer van Ooster hout, mr. J H. van Maarseveen, dr. P. Götzen, dr. J. Gielen en lt.-kol. Fièvez. Te zeggen hadden de ministers eigen lijk niets, hetgeen iedereen best kon begrijpen. Zij herinnerden zich, dat zij nog eens ampel met hun collega's over de stand van zaken moesten spreken en dat wel op korte termijn, want begin volgende week wil de regering een ver klaring in de Tweede Kamer afleggen. Daarin zullen dan o.a. onthullingen wor den gedaan over het Collegiaal Orgaan. Dr. Beel wees er wel op. dat de resolutie van Zondag j.l. met de strekking, spoedig tot de vorming van de federale interim-regering over te gaan, onder zeer sterke aandrang van dg Indonesiërs genomen is. Er moeten ferme woorden tot de Ne derlandse regering gericht zijn, om haar tot spoed aan te manen. Over het be sluit, dat de republiek genomen zou hebben, zich in principe bereid te ver klaren tot de federatie toe te treden, kon de minister-president noch zijn ambtgenoot van Overzeese Gebiedsdelen iets mededelen. In die tijd „zaten zij in de lucht". Verhalen omtrent weigerach tigheid van de Negara Oost-Indonesië noemden de ministers ongegrond. Oost- Indonesië zal wel meedoen, doch ver langt er inderdaad naar, dat de Repu bliek ook zal meedoen." De ervaring inzake zijn contact met de soldaten schetste de minister-presi dent als „uitstekend." De stemming was hem „zeer meegevallen." Miidster Beal verklaarde nog, dat hij ook voor de toekomst de wense lijkheid zag van regelmatig persoon lijk contact met het Rijk Overzee. Minister Neher zal, aldus dr. Beel, voorlopig niet terugkeren. Te Batavia verwacht men algemeen, dat men thans aan de vooravond van belangrijke beslissingen staat. Welinge lichte kringen zien de komst van Sja- rifoeddin naar Batavia als een aanwij zing, dat spoedig een plenaire zitting met de Commissie van Drie op de „Renville" verwacht kan worden. Hoe zeer geruchten omtrent beslissingen op korte termijn te Batavia de ronde doen, blijkt wel uit de vraag, welke leden der bemanning van de „Renville" aan Aneta stelden: „Is het waar, dat het schip binnen twee weken thuisvaart?" Vóór de aankomst van de republi keinen uit Djokja hebben Moehtadi, Almasawa en Asharif de reeds bekende resoluties van de Negaras en Daerahs aan de te Batavia achtergebleven re publikeinse vertegenwoordiger, Soena- rio, overhandigd. Deze resolutie was reeds via radio-Batavia aan de repu bliek bekend gemaakt. Thans is ech ter nog een derde resolutie overhan digd, waarin de republikeinse gezags dragers wordt verzocht baar politiek van geweld en bedreiging te staken, teneinde te komen tot vrijheid van me ningsuiting in het belang van een spoe dige opbouw van de democratische souvereine Verenigde Staten van Indo nesië. Deze derde resolutie heeft Oost- Indonesië niet ondertekend. Naar Aneta uit betrouwbare bron verneemt, zullen morgen de namen van zes leden der interim-regering gepubli ceerd worden. Zoals bekend, had de vergadering van vertegenwoordigers van Negaras en Daerahs haar gedach ten bepaald cip een interim-regering van negen leden, waarbij drie zetels voorlopig open zouden blijven. Volgens deze bron is heden een lijst van twaalf candidaten opgesteld. De terugkeer van de republikeinse delegatie te Batavia heeft de eerste dag niet de verwachte opheldering in de situatie gebracht. In welingelichte Neder landse kringen toonde men zich Woens dagavond laat tegenover Aneta verwon derd daarover. De totstandkoming van de wapenstilstand ten gevolge van de resoluties van de Veiligheidsraad I Augus tus en 1 November is tot op heden blijk baar niet mogelijk gebleken. Het is wel duidelijk, dat, nu deze onzekerheid ten aanzien van het primaire punt blijft voortduren, de toestand wel bijzonder moeilijk wordt, aldus deze welingelichte kringen. De Britse steunpunten in de Middellandse Zee worden zwaarder bewapend. Het vlieg tuigmoederschip Triumphontlaadt materiaal in de haven van Malta. „Ik beschouw het als een zaak van het hoogste belang", aldus Truman, „dat het Congress de steun aan het Europese herstelprogramma voor de periode van 1 April 1948 tot 30 Juni 1952 goedkeurt en een aanvangsbedrag van 6.800.000.000 dollar toestaat voor de eerste 15 maanden. Ik dring er bij het Congress op aan, over dezevitale aan gelegenheid van onze buitenlandse politiek, over deze constructieve bij drage tot de wereldvrede, snel te be slissen." President Truman vervolgde: „Wij ministers BeelJonkman en Drees zijn van hun Indonesische reis teruggekeerd De aankomst op Schiphol Trvti ,afselopen tien da-ffen heeft de V n de secretap»-generaal van aantal fcinaar Woensdae verluidde, een de vra mogendheden gepolst over schan °f zij bereid zouden zijn man- ^annee naar Palestina te zenden, den om ernst'ger ongeregeldheden zou. P'an t„, an naar aanleiding van het aldus verdeling van .het Heilige Land, Naar v.m,eI.dt Aneta uit Lake Success. België, 7 de zouden Nederland, ken vöorlTe<ïen' Noonvegen en Denemar- landen 01tlen °P de lijst van Europese mis'srm rVan Try^e Lie gelooft, dat king zuil manschaPPen ter beschik- daartoe T bellen wanneer de noodzaak deze kw«w-h voord°et. Geen der over heeft n„„S ie,.gfraadpleegde delegaties definitief antwoord gegeven. liëAenFMP' ™e[dt nader, dat ook Brazi- va*t de V N k6Pj ZÜn' "ln kringen v. N. houdt men rekening met het feit", aldus A. F. P., „dat de toe stand in Palestina waarschijnlijk nood zakelijk zal maken een internationale gewapende macht te vormen voor het handhaven van de ordes» na het vertrek van de Britse troepen en om de uitvoe ring van de verdeling, waartoe door de algemene vergadering besloten is, moge lijk te maken. Volgens niet bevestigde inlichtingen zouden de Grote Vijf offi ciële besprekingen gaan voeren over een eventuele bijdrage van deze landen zelf aan de vorming van politietroepen van de V. N., welke naar Palestina gezonden zouden kunnen worden." Ten aanzien van het polsen van kleine mogendheden seint A.F.P. nog: „In welingelichte kringen te Lake Success geeft* men te verstaan, dat dit polsen geschiedt, omdat de Grote Vijf deze eerste proefneming met een gewapende macht van de V.N. op zo breed moge lijke basis wensen te stellen." Te bevoegder plaatse te 's-Graven- hage kon men nog geen inlichtingen over deze kwestie geven. zijn voornemens ook met andere landen samen te werken om het economische herstel der wereld tot stand te brengen. Wij zullen onze samenwerking met de landen van het Westelijk Halfrond voortzetten. Een speciaal program tot steunverlening aan China om te voor zien in dringende behoeften aan hulp en het herstel te bespoedigen zal aan het Congress worden voorgelegd." Zonder enig land met name te noe men, ging de president voort: „Onge lukkigerwijze delen niet alle regerin gen de hoop van het volk der Verenigde Staten, dat het economisch herstel in vele delen der wereld kan worden tot stand gebracht door gemeenschappelijke krachtsinspanning van de landen. Des ondanks zullen wij onze pogingen een economische verlamming te voor komen voortzetten. De presi°ent formuleerde vervolgens de buitenlandse politiek van zijn rege ring in de volgende plechtige bewoor dingen: „Wü volgen een gezonde, construc tieve en practische koers bjj het uitvoe ren van ons besluit, de vrede tot stand te brengen. Wij bestrijden armoede, hon ger en lijden. Dit leidt tot vre°e, niet tot oorlog. Wij bouwen aan een wereld, waar aJle landen, grote en kleine gelij kelijk, vrij van vrees voor agressie kun nen Veven. Dat leidt tot vrede, niet tot oorlog. Boven al het andere streven wij er naar, tussen de volken der wereld een eendracht tot stand te brengen, gegrond vest op de waardigheid van de persoon en de broederschap der mensen. D>t leidt tot vrede, niet tot oorlog, nen met vertrouwen aannemen, dat wij een gezonde politiek volgen, zowel in het binnenland als ten opzichte van andere landen, een politiek, die zal voeren tot onze grote doeleinden op economisch, maatschappelijk en moreel terrein,»' Een groot deel van zijn rede wijdde Truman aan een program van sociale verbetering in de V. S., hetgeen door politieke kringen beschouwd wordt als een dringend beroep oP de arbeiders met liet oog op de presi°entsverkiezingen in November. Truman waarschuwde echter, dat de huidige inflatie tot een nieuwe depressie dreigde te voeren. Truman pleitte voor belastingverlaging in de lagere salarisklassen ten k06te van de belastingen op handelswinsten. Hij richtte zijn zoeklicht van de moei lijkheden in Europa af naar die in de V. S. „Een land, waarin millioenen in achterbuurten en hutten leven, de negers de menselijke rechten van gelijke kansen en stemrecht worden ontzegd, het onderwijs een financiële crisis tege moet gaat en gezinnen met lage inko mens hun loon door de prijsstijging als sneeuw voor de zon zien verdwijnen." Volgens Truman staat de Amerikaan se economie niettemin op een verbazing wekkend hechte basis. Hij sprak met vertrouwen over een verhoging van de jaarlijkse productie van goederen van 100 pCt., vergeleken met 1938. Hij ver zocht zijn land 50 milliard dollar te be leggen in de uitbreiding van de eigen industriële capaciteit, millioenen acres onbebouwd land door ontginning in cul tuur te brengen en de levensstandaard te verhogen. Truman stelde verder voor Hawaii en Alaska tot staten van de Unie te pro clameren en deelde mede, dat hjj het Congress een speciale boodschap zal doen toekomen betreffende maatregelen om een einde te maken aan de achter stelling van zekere bevolkingsgroepen in de Verenigde Staten, zoals deze is be schreven in het recente rapport van de presidentiële commissie inzake de bur gerrechten. In ons nieuwe feuilleton „De Krater van Kala", waarvan mor gen de eerste aflevering geplaatst wordt, maakt men kennis met een geleerde dokter Lang en diens dochter, die op zoek naar prae- historische vondsten de Zuidzee- eilanden afteiten. De rust van deze paradijselijke oorden waarvan de schrijver Joseph Montague op be- kwame wijze de overdadige pracht van de natuur beschrijft wordt wreed verstoord door de komst van de ongure kapitein Janisoni, de helhond, die op een reis naar het prachtige eiland Raboe de dokter en zijn dochter, benevens hun metgezel geheel onder zijn macht brengt, zodat het drietal gedwongen is onder zeer moeilijke en benarde omstandigheden ge vaarlijke avonturen te beleven. Met talent weet de schrijver te verhalen van de verschrikkingen en onverwachte voorvallen, terwijl hij een grote mate, van kennis van deze vrijwel onbekende streek van onze moeder aarde paart aan weldadige fantasie, die de interes santste oplossingen voor de vele problemen verzint. Een sensatio neel en gedurfd verhaal, dat de v lezers zeker zal boeien. N Truman voor het Congress De verbindingsofficieren voor Zuid- Oost-Azië hebben na afloop van hun maandelijkse bijeenkomst te Singapore bekend gemaakt, dat bijzondere moeite gedaan wordt om te voorzien in 't nij pend gebrek aan rijst in Ned. Indië. In Januari zullen 12.000 ton rijst extra worden verscheept, waaronder 4000 ton, waarvan de helft Hongkong en de an dere helft Brits Borneo zal leveren. Ned. Indië heeft medegedeeld, dat de voorraden rijst op Java en Borneo 1 Fe bruari uitgeput zullen zijn en dat de rijst, welke in de Philippijnen, Brazilië en de V.S. is aangekocht, eerst later beschikbaar zal komen. De Britse ambassadeur te Belgrado en de Britse gezant te Sofia hebben in structie gekregen de Joegoslavische en de Bulgaarse regering op de hoogte te stellen van het standpunt van Groot- Brittannië ten aanzien van een even tuele erkenning van de tegenregering van generaal Markos in Griekenland. Een dergelijke erkenning door enig Oost-Europees land zou een „inbreuk op het internationaal recht" vormen en een ernstige bedreiging van de vrede betekenen, aldus is de Britse opvatting. Ook de Ver. Staten hebben Bulgarije en Joegoslavië gewaarschuwd tegen er kenning van de communistische Andar tes-regering in Griekenland. In diplomatieke kringen te Londen Verwachting tot Vrijdagavond: Geleidelijk afnemende wind, hoofd zakelijk uit richtingen tussen West en Noordwest. Wisselende bewolking met vooral aanvankelijk nog enige buien. Iets kouder. Zlon 8.46—16.48, maan 6.39—14.07. wordt grote betekenis gehecht aan de berichten, dat 1.000 voor de strijd uit geruste Amerikaanse mariniers thans op weg zijn naar Griekenland. Indien het wordt bevestigd, duidt dit besluit tot machtsvertoon in het Oostelijk deel van de Middellandse Zee op een be langrijke ontwikkeling in de buiten landse politiek van Washington. Waarnemers te Londen verwachten, dat de mariniers zich niet meer in de strijd zullen mengen dan de Britse troepen, die nog in Griekenland zijn. Niettemin wordt de kwestie als een belangrijke nieuwe diplomatieke wen ding beschouwd, daar de V. S. hierdoor de overwinning der Griekse regering veel meer kunnen verzekeren dan door het verlenen van financiële hulp. Richard Tauber, de bekende zanger, componist en dirigent, is vanmorgen op 5C-jarige leeftijd in een Londense zie kenverpleging overleden. Tauber was reeds geruime tijd ziek. Zijn vrouw, de vroegere Diana Napier, was bij het af sterven aanwezig. Zij deelde mede, dat de dood om 5-20 uur kalm was inge treden. De doodsoorzaak werd niet onmiddel lijk "bekend gemaakt. 7> L'-Z. Deze week scheepten zich in N. Carolina (V.S.) op twee kruisers een groot aantal Amerikaanse mariniers in. Deze mariniers zijn bestemd voor het Middellandse Zee gebied en zijn uitgerust met tanks, kanonnen, vlammenwerpers, jeeps en trucks. Het propagandablad van de Katho lieke Volkspartij, „De Opmars" wijdt ih zijn nummer, dat vandaag is verschenen, onder de titel „de reactie en de tranen van Schermerhorn" een artikel aan de weinig gelukkige rede welke de oud-minister-president op de bijeenkomst van de Partij van de Ar beid, 29 Dec. j.l. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam heeft gehouden en waarop ooi: wij, zoals onze lezers zich zullen herinneren, ernstige critiek hebben uit geoefend. „De Opmars" schrijft: „Als ware het een reactie op de door de communisten aangekondigde propa gandistische actie tegen de P.v.d.A. zo klonken op 29 Dec. j.l. in hetzelfde ge bouw waarin met Kerstmis de Commu nisten congresseerden, de stemmen van prof. Schermerhorn. het Tweede Kamer lid Vermeer en ds. Banning. Kon men in de rede van Vermeer on miskenbaar weer de S.D.A.P. beluiste ren, Schermerhorn's betoog behield een ietwat humanistischer klank, al werk ten de rode podium-draperieën en het zingen van „de Internationale" niet direct ertoe mede om dit te beklem tonen. Evenmin kreeg men nu direct de in druk, dat men er prijs op stelt in de strijd tegen het communisme de thans bestaande regeringscoalitie te handha ven. De P.v.d.A. schijnt het deze pra ters gehoord tenminste geheel alleen te willen doen. Men zou dit immers wel moeten afleiden uit de weinig diploma tieke uitlatingen als dat „er in het kabinet wel ministers zit ten, die een progressieve politiek heten voor te staan, doch in hun achterhoofd wel iets anders hebben zitten"; „dat de jongste verklaring van minis ter Beel het werk van vele maanden heeft tenietgedaan"; „dat de P.v.d.A.-houding de doorslag gaf, toen prof. Eomme adviseerde, onze gedelegeerden uit Lake Success terug te trekken"; „dat alles, wat tot dusverre in de In- donesië-politiek was bereikt, het resul taat van de inspanningen der P.v.d.A. was, welke de anderen veelal tegen hun zin had moeten meezeulen"; „dat de P.v.d.A. het monopolie van progressiviteit bezit (ook al? in welke richting? „de Tribune" noemt de C.P.N. reactionnair, professor)." Het heeft geen zin op al deze oratorische malligheden in te gaan. Wanneer dhr. Schermerhorn hiermede heeft gemeend, nu eens de puntjes op de i te hebben gezet, dan moet hij niet vergeten, dat behalve de eigen partij leden ook talloze anderen daaruit hun conclusies zouden kunnen trekken. En hoezeer 'we ook politieke rond borstigheid op prijs stellen, het getuigt van weinig staatmanskunst, wanneer men om partij-politieke doeleinden zijn pad tracht schoon te vegen door onno dig hen voor het hoofd te stoten, op wier medewerking men straks evenals thans weer gaarne zou kunnen rekenen. Prof. Schermerhorn sloeg voor de zo veelste keer weer eens aan het praten en voor de zoveelste keer zei hij het weer verkeerd." In de gistermiddag gehouden zitting van de Haarlemse gemeenteraad is het vervoersprobleem, waarover reeds van te voren zoveel te doen is geweest naar aanleiding van het rapport der Ver- voerscommissie en het standpunt, dat B. en W. innamen, aan de orde ge komen. Gedurende drie uur heeft de raad gedebatteerd over de vraag: tram of autobus? Aan het einde der vergadering werd een moye ingediend, waarin geconstateerd wordt, dat de belangen van de gemeente niet ge diend zjjn met handhaving van de tram voor het openbare vervoer in de In de nacht van 4 op 5 Januari heeft de politie te Ambie (L.) een ware veldslag moeten leveren tegen vijf jongemannen, die deze aanval tevoren beraamd hadden. Aanleiding hiertoe was de wraaklust van de jon gelui om°at een hunner enkele da gen tevoren bij een aanhouding we gens dronkenschap zich had verzet en toen enkele rake klappen had op gelopen. De politie, die tevoren kennis had ge nomen van de beraamde aanval, was versterkt en gereed voor een warme ont vangst. Toen Zondagavond, na het slui tingsuur, de vijf jongemannen met stok ken, een ijzeren buis en een zware schroefsleutel de politie aanvielen, von den zij een warm onthaal van de wa penstokken en klewangs. Enige politie mannen kregen in het gevecht enkele flinke klappen, maar alle aanvallers kwamen met bebloede koppen in cel of ziekenhuis. Alle vijf aanvallers zijn later in het huis van bewaring te Maastricht inge- slotea. binnenstad en waarin de wens tot uiting wordt gebracht, dat het ver voer geheel met autobussen zal ge schieden. De raad besloot met 31 tegen 5 stemmen deze motie aan te nemen. De heer Hooy (K.V.P.) opende het debat. Spr. wees op de belangrijkheid van het vervoersvraagstuk, dat tevens 'n verkeersvraagstuk is. Het is nodig, dat de raad vrij staat tegenover het rapport van de commissie en het advies van B. en W. bij het doen van zijn uitspraak. De raad kan niet beslissen, of de tram weggaat, aldus spr., hij kan alleen aan zijn wens uitdrukking geven door middel van een motie, in de hoop, dat de be treffende instantie, i.e. het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, met zijn verlangen rekening houdt. Spr. somde achtereenvolgens de belangrijkste voor delen van tram en bus op, woog de ver schillende argumenten tegen elkaar af en was geneigd de bus boven de tram te prefereren, ofschoon hij en zijn frac tiegenoten zich nog niet definitief wilden uitspreken. Men moet, zo zeide de heer Hooy, zich eigenlijk niet laten leiden door de huidige situatie, maar de zaak met een visionnaire blik bekijken. Spr. twijfelde er aan, of de exploitatie van de tram goedkoper zou zijn, voorafl wanneer men de onderstellen en de rails moet vernieuwen en de lijn tot ver in Haarlem-Noord moet worden doorge trokken. Wel vroeg hij zich af, of de bus het verkeer van de toekomst aan zou kunnen. Hij wilde zich echter neer leggen bij het oordeel van de betreffende vervoersmaatschappij. De heer Hooy achtte het mogelijk, reeds nu de binnen stad voor een groot gedeelte van het d, doorgaande verkeer te ontlasten, door een verbod in te stellen voor het cen trum en de auto's en motoren van bui tenwegen gebruik te laten maken. Namens de C.P.N.-fractie sprak het raadslid Proper. Deze betrok ook de di recte omgeving en de Bollenstreek in de vervoerskwestie. Wanneer in onze stad de tram wordt opgeheven heeft dit als con sequentie, dat eveneens de tram Haar lemLeiden verdwijnt. Daar men weet, dat de gemeenten in de Bollenstreek de voorkeur geven aan de tram en de wel vaart van Haarlem voor een deel af hankelijk van deze streek is, zou men voor handhaving van de tram kunnen pleiten. Onze gemeente moet dan maar financiële offers brengen. Wanneer spr. echter de voor- en nadelen van tram en bus tegenover elkaar stelde, viel zijn keuze, welke ook zijn fractie volkomen verantwoord achtte, op de bus. Spr. meende, dat de voorgeschreven rijtijd voor de bustrajecten te kort is; hij zou daarin graag verandering willen zien. Voorts wenste hij, dat het fooienstelsel werd afgeschaft. Mevrouw Scheltema—Conradi (P.v. d. V.) merkte op, dat de raad zich niet moest mengen in de zaak, welke de Bol lenstreek aangaat, maar zich moest beperken tot de tramlijn Haarlem-Noord -Zuid. Haar fractie was voor het behoud van de tram, die zij zag als de rugge- graat van het Haarlemse verkeer. Da tram betekent in deze onzekere tijd een reserve voor het massa-vervoer. Mevrouw Scheltema poogde met stevige argumen ten de voordqjen, welke aan het tram verkeer zijn verbonden, te vergroten Bij gladheid en sneeuw laat de bus ons in de steek. Het is bovendien zeer riskant, aldus spr., het gehele vervoer van ben zine afhankelijk te doen stellen, is dit in critieke tijden niet een zeer schaars product? Als wij de tram eenmaal prijs geven, dan is zij onherroepelijk voor ons verloren, zo sprak haar waarschuwende stem. Vervolg op pag. 2> Naar het A. N. P. by de aankomst der ministers uit Indië op Schiphol vernam, zou de Ministerraad van daag, Donderdagmiddag 2 uur. bij eenkomen. Simon Sanches, die het complot, dat enige tijd geleden de Surinaamse rege ring omver wilde werpen, geleid zou hebben, zal 26 Januari te Paramaribo terechtstaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 1