Nationale Gezondheidsdienst in Engeland i Geef voor de a.s. feestdagen Amsterdamsche Vleeschhouwerijen ALLEEN DAT IS VIM ITALIË DRAAGT GROTENDEELS DE TOEKOMST VAN WEST-EUROPA Hardnekkig verzet van Britse artsen Rede van Truman voor het Congress GRATIS K f M Koninklijke Marine prima bontstoffeersters VERS GEMALEN SEHAKT Uw adres is dus A. Meijer's m DIEBEN Wil Finland militair pact vermijden? Weet U wat lekke Weet U wat ook lekker is? Weet U wat heel erg lekker is? Om U dat eens te laten proeven ADMINISTRATIEVE KRACHT MANGELSTERS, VOUWSTERS en PERSTERS gevraagd OVERHEMDENVOUWSTER Ook in Paasrollades zijn wij ruim gesorteerd VOOR DE BOTERHAM 4? BEKWAME STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevr. GUNSTIGE REACTIE BIJ PARTIJEN Uitwisseling van jonge ambachtslieden Een boterham De Gruyter s jam Flensjes of pannekoeken met De Gruyters jam 1 ons Ds Gniyfer's biscuits (op bon) bij elke pot De Gruyter's jam De Gruyter's biscuits met De Gruyters jam KAMCHATKA FURS N.V. ZO VEILIG REINIGT ALLEEN LET OP DE GELE BUS MET DE DRIEHOEK DONDERDAG 18 MAART 1948 PAGINA 5 BUITENLANDS OVERZICHT Is Amerika, behalve bezorgd, ook bereid tot optreden? Krantenkoningen naar Zurich Beur« van New York Voorlopig alleen internen v.-S- JONGELUI MET AMbACHTSSCHOOLDIPLO MA Vloot Marino Luchtvaartdienst MAXINZWSRVmaSOKOEr NEDERLAND vraagt voor direct Electro- en Radio-technisch Bedrijf H. J. Maertens, Cremerplein 29, Haarlem EEN ERVAREN BOEKHOUDER. BESCHAAFDE VERKOOPSTER, BELEGGINGSCONCERN Voor zelfstandige verzorging van onze 7 etalages vragen wij ETALEUR, FLINK WASSERIJ BEELEN BLEKERSVAARTWEG 13, HEEMSTEDE COSTUUMSTRUKSTERS. GEVRAAGD PRIMA VERKOOPSTER vroegtijdig Uw bestellingen op, dan zullen wij mei Uw wensen zoveel mogelijk rekening houden Onze reclame is: half om half 92h ct. per pond Gedempte Oude Gracht 80, hoek Botermarkt Spaamwouderstraat 69, naast de Batavier Binnenweg 117, Heemstede, naast Bakker Dijkstra voor alle afdelingen V 27 27 partisanen-uit-de-oorlog, behoeft men noch aan de bekwaamheid, noch aan de durf van de deelnemers aan een com munistische revolutie, die Noord-Italië tot voornaamste terrein zou hebben, te twijfelen. Zulk een revolutie zou, Indien zij de communisten dan niet aan het be wind, bracht, toch een resultaat kunnen hebben, gelijk aan dat van Mar- kos' rebellen in Noord-Griekenland. Zij zou de heropbouw van Italië doeltreffend tegenwerken en daarnvee het plan- Marshall op een voornaam punt doen fai len. Volgens Zdana, de Russische pro motor van de Cominform, is deze organi satie er op uit, „alle krachten in te spannen om het plan tot mislukking te doemen". Het lijdt weinig twijfel, of de Italiaanse tak van de Cominform zal niet schromen, door een uitvoerbare opstand, die wellicht slepend kan worden gehou den, het plan een gevoelige slag toe te brengen. Om deze uitvoerbaarheid op te hef fen moet de Italiaanse regering, indien zij de zegepalm aan de stembus heeft ontvangen, voor de dag komen met een sterkere militaire macht dan zij thans bezit. En in dit verband is misschien een aanwijzing te vinden in de geruchten, De Amerikanen zijn er niet op, dat de zaken in Italië zo zul len verlopen als zij in de geldende omstandigheden wel zouden wensen. Met tatne zijn zij beducht voor een linkse overwinning aan de stembus op 18 April 4-s. Het schijnt, dat de kansen voor het Volksfront van Communisten en extreme Socialisten niet slecht staan. Andprs im. Oiers zouden de Amerikanen niet met *oveel ophef en nadruk wijzen op som- Oiige gevolgen, welke een rood verkie- oingssucces voor Italië zou meebrengen. Set nog ai overbodig, te verklaren, 'lat ingeval van een communistiseh-socia- 'istische overwinning de steun uit de V.S. gestaakt zal worden: daartoe is Goor het Congress reeds een algemeen, op die landen toepasselijk besluit genomen. Vanneer men te Washington dus nog oens extra zegt, dat dit besluit ook voor' Italië zal gelden, is dit heimelijk be doeld, om de Italianen toch vooral te teen beseffen, voor welke beslissing ze 'taan. Van de Italiaanse kiezers hangt in be langrijke mate het lot van West-Europa af. Vrijdag 1.1. verklaarde de Franse oud- minister Plevin, dat bij een communis tische stembuszege in Italië de Middel landse Zee zou komen open te liggen, wel hiet direct voor Rusland, maar toch voor het internationale communisme. Inder daad zou dan de zee een sterk bindmid del vormen tussen de Cominform in Oost en. West-Europa, hetgeen ongetwijfeld Öjn weerslag zou hebben op de ganse in ternationale politieke constellatie, en wel licht tevens op de krachtenverhouding der nationale politiek in Frankrijk. Niet zonder reden merkte de „Times" Maandag dan ook op, dat wij be gonnen zijn aan een "maand, die over een goed stuk van de Europese toe komst vonnis zal wijzen. Deze maand ving aan met de Parijse conferentie van 16 en eindigt» met de Italiaanse verkie zingen. wellicht liggen die twee ge beurtenissen niet slechts in tijd, doch ook in karakter ver uiteen: zijn zij een bekrachtiging van West-Europa's een dracht ter ene, een verijdeling van die eendracht'ter andere zijde. Het is uiteraard onzeker, of het in Ita lië werk^ijk zo slecht zal gaan als pessi mistische schattingen willen doen 'ge loven. De Gasperi voert met kracht het techtse propaganda-offensief aan en beeft daarbij de indruk, gewekt door de Val van Tsjechoslowakij, mee. In zijn nadeel werkt echter vermoede lijk, dat de linkse socialisten de aanspo ring van afgezanten der Britse Labour- Partij, om met de communisten te bre ken, in de wind geslagen hebben, het ..Volksfront" dus intact laten en tegen over de verdeelde rechtse en centrum- Partij een gesloten links blok blijven op stellen. Het is niet onmogelijk, zelfs niet on waarschijnlijk. dat ook bij een linkse ne derlaag op 18 April de poppen aan het dansen zullen gaan. De bewapening der - communisten is, op. zijn minst genomen, tamelijk goed. en omdat Togliatti een Soort belangengemeenschap heeft met de volgens welke James Dunn, de Ameri kaanse ambassadeur te Rome, hulp van troepen der V S. zou hebben toegezegd, wanneer De Gasperi het veld zou moe ten ruimen. In die vorm zijn deze ge ruchten stellig onjuist. Ze zijn in die vorm ook tegengesproken. Of het echter ook onjuist is, te menen dat de V.S. wel te hulp zouden willen komen, wanneer de wettige Italiaanse regering, het Griek se voorbeeld volgend en zich berdtepend op de bij verdrag vastgelegde Italiaans Amerikaanse vriendschap, Washington om militaire steun tegen eventuele rebel len zou verzoeken, daarover is niet ge sproken. Wat Amerika in zijn eigen be lang vor Griekenland doet, dat zal het zeker in Italië niet nalaten. United Press verneemt uit betrouwba- rere bron, te Helsinki, dat de meerder heid van de commissie van Buitenland se Zaken uit het Finse parlement tegen een militair pact met de Sowjet-Unie is. De meeste leden van deze commissie gaven bij het vertolken van het stand punt der verschillende parlementaire groepen te kennen, dat Finland tot iede re prijs een militair pact met Rusland moest vermijden. Hun aanbevelingen tekenen geen directe beslissing ten aan zien van Paasikivi's instructies aan de Finse delegatie, doch zijn in elk ge val van het grootste belang voor het bepalen van de te Moskou te volgen richtlijn. Reuter meldt, dat de Finse delegatie, die Zaterdag naar Moskou vertrekt, zal vragen, dat de militaire clausules van het verdrag alleen in tijd van oorlog van kracht zullen zijn en dat alleen Fin- lands eigen gewapende macht het land en de territoriale wateren zal verdedi gen, tenzij de Finnen speciaal om hulp van de Sowjet-Unie vragen. (Telefonisch van onze Londense correspondent) Lenden, 18 Maart De Artsenbond van Grcot-Brittannië kwam gisteren bijeen in een vergade ring, bijgewoond door 400 vertegenwoor digers uit het gehe;e land, cm de hou- aing te bepalen van de dokteren ten op zichte van de Nationale Gezondheids dienst, welke over enige maanden, krachtens besiu't van het parlement, in werking zal treden en volgens welke het ziekenfondssysteem alle bewoners van Groot-Brittannië zal omvatten. Aanlei ding tot de vergadering was de stem ming, welke kortgeleden onder doktoren is gehouden. Bij deze stemming werd met een overweldigende meerderheid medewerking aan de Nationale Gezond heidsdienst geweigerij. De vergadering, die op luidruchtige wijze blijk gaf van de eenstemmigheid, waarmede de bij de Bond aangesloten artsen alle medewerking aan de minister van Gezondheid weigeren, besloot o.m. een fonds te vormen voor de strijd tegen de nieuwe maatregel. 400.060.werd aanstonds toegezegd als begin. Een van de aanwezige artsen maande tot voorzichtigheid, daar het gevaar be stond, dat de doktoren het publiek tegen zich zouden krijgen. Dit gevaar is aller minst denkbeeldig, maar de stemming onder de artsen is er niet naar, om naar dergelijke raad te luisteren. Kalkoorlog in Napels Kastelen worden afgebroken mijnheer Stone? Venus contra Ares In Napels woedt een kalkoorlog. In een van de afgelopen nachten trok een groep koningsgezinde Italianen er met de verfpot op uit om op de mu ren van de stad hun koningsemblemen te schilderen. De communisten hadden blijkbaar van dit plan lucht gekregen en volgden op grote afstand om over het monarchistische wapen de commu nistische leuzen te kalken. De afstand bleek echter niet groot genoeg te zijn, want het kwam tot een handgemeen, waarbij het aantal gewonden beperkt bleef tot twee aan communistische en een aan de royalistische zijde. Dank zij het ingrijpen van de politie. Een ambtenaar van het Londense mi nisterie van Handel ontving en kele dagen geleden een brief, keek er enige ogenblikken naar en leg de hem in het bakje uitgaande post met de aantekening „voor het ministerie van Voedselvoorziening". Het* ministerie van Voedselvoorziening zond de brief door aan het ministerie van Opvoeding. Hier kwam de brief op verschillende bureaux tot tenslotte een briefje ge stuurd werd naar een school in Rye, waarin gevraagd werd wie mr. Stone is en welke inlichtingen hij wenste. Het hoofd van de school identificeerde mr, Stone met de negen-jarige Peter Stone. Peter vertelde, dat hij het briefje ge schreven had, omdat hij niet wist wat het ministerie van Hapdel betekende, „doch ze hebben me nog steeds geen antwoord gestuurd", huilde hij. De inhoud van het briefje luidde: „Zend mij s.v.p. enkel'e inlichtingen". Het politiepakje mag dan al een weerbare indruk geven, het hart, dat daaronder klopt, is niet altijd even gepantserd, vooral niet als er een mooie vrouw in het spel is. Dat bewees de veldwachter, die dienst doet in de gevangenis te Tripolis (Griekenland) en daar verliefd werd op de schone guerilla-strijdster Helena Nicolauo, die ter dood was veroordeeld. Hij bereidde een ontvluchting voor, die echter al spoedig misliep. In de omgeving Tripo lis werden beiden gearresteerd. De ver liefde veldwachter zal nu voor de krijgs raad moeten verschijnen, terwijl het vonnis tegen Helena zal worden voltrok ken. Met het K.L.M.-toestel uit Stock holm kwam een dezer dagen op doorreis naar Parijs, een geluk kige jonge Fransman op Schiphol aan. Het was de 24-jarige Raymoncf Havard, die, dank zij, de grote kundig heid van de Zweedse chirurg Graaford, van de dood is geréd door een operatie, welke een unicum in de medische we reld mag heten. Raymond Havard leed rèeds twee jaren aan een vernauwing van de aorta of grote lichaamsslagader. De artèén, die hem behandelden, be schouwden zijn geval als volkomen ho peloos en gaven hem nog slechts ander half jaar te leven. Een redacteur van het blad „Paris Presse", die toevallig van het geval op de hoogte was, had echter van de grote kundigheid van de Zweedse chirurg gehoord en stelde zich met hem in verbinding. Aangezien Ha vard niet in staat was de hoge kosten, aan deze qperatie verbonden, te dragen, verklaarde Giagford zich bereid deze gratis te verrichten. Vele historische kastelen in de Rus sische zone van Duitsland worden met toestemming van 'de Russi sche autoriteiten afgebroken om ma teriaal te verschaffen voor het bouwen van boerderijen. Vooral in Saksen wordt deze campagne gevoerd, waar 1800 ka stelen en landhuizen op de nominatie staan om te verdwijnen. Hieronder be vinden zich talrijke renaissance- en ba- rok-gebouwen van „onschatbare histo rische waarde". De situatie vertoont nu het beeld van een volkomen impasse. De artsen willen dë eerste stap niet doen voor een nieuw vergelijk, en minister Bevin, die ongetwijfeld meerdere ma len een gebrek aan tact vertoond heeft, stelt zich op het constitutionele standpunt, dat hij niet bevoegd is te tornen aan een wet, uitgevaardigd door het parlement. Er kan dan ook niet aan getwijfeld worden, dat de Dienst in zal gaan op 5 Juli. Er zul len niet voldoende artsen zijn, om het nieuwe stelsel bevredigend te doen werken. Het tekort aan hospitalen is reeds ontstellend, terwijl het gebrek aan verpleegsters reeds geleid heeft tot het sluiten van vele ziekenhuis zalen wegens gebrek aan personeel. Als pikante bijzonderheid zij hier nog vermeld, dat volgens een hedenochtend gepubliceerde opgave van het Brits In stituut voor Opinie-onderzoek 61 pet. van de bevolking van Groot-Brittannië ingenomen is met de nieuwe Nationale Gezondheidsdienst. Wellicht is dit resul taat gedeeltelijk het gevolg van de ver wachting, dat de volkomen ontoereiken de medische verzorging in Engeland als bij toverslag zal worden verbeterd, dat bepaarde patiënten niet meer voortijdig uit de ziekenhuizen ontslagen zullen worden, en dat besmettelijke ziekten niet langer ter behandeling zullen worden overgelaten aan familieleden in particu liere woningen, in plaats van een ge oefend personeel in speciale afdelingen van de ziekenhuizen. De vice-president van d© New York Herald Tribune te New York, William E. Robinson, en de directeur van dit blad te Parjjs, William H. Wise, vertrokken gistermiddag, na een kort bezoek aan Nederland, met het K.L.M.-vliegtuignaar Ziirich. Gedurende een kort onderhoud op Schiphol verklaarde de heer W. E. Robinsoni dat onder de gegeven omstan digheden, naar zijn mening, door dé Ne derlandse pers tot nu toe prachtig werk is verricht". De Deense, Zweedse en Noorse pre miers zullen vandaag een niet-officiële bespreking houden over de internatio nale toestand, aldus werd uit welinge lichte bron vernomen. Zij zullen alle drie het woord voeren op een verga dering van sociaal-democraten, die van avond in de Zweedse hoofdstad gehou den zal worden. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co Radio Corp. Republic. Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel ex dividend In Haagse kringen was de eerste reactie op de verklaring van de min. pres. gunstigmet uitzondering natuurlijk, van de communisten. Van de zijde der P. v. d. A. werd opgemerkt, dat het een verdienste is van de regeringsverklaringdat deze zich niet negatief richt tegen het communisme en men hechtte grote waarde aan de passage, waarin gesproken is over het vormen van een kern voor de ge meenschappelijke beschaving der West-Europese landen en de be vordering hunner gemeenschappe lijke belangen. Wel had het de aandacht getrokken, dat het ver drag, al noemt het Duitsland als mogelijke agressor, toch de deel neming van Duitsland, en men dacht hier in eerste instantie aan West-Duitsland, niet uitsluit. Tsjechoslowakije heeft West- Europa de ogen geopend, zo ver klaarde een katholieke afgevaar digde tegenover ons, er is te Brus sel snel en goed werk verricht, dit is echter nog maar een begin, een richtingaanwijzer, er zal nog ern stig gewerkt moeten worden om hét pact concrete waarde te geven. De V.V.D. zal dit verdrag stellig toejuichen, zo zeide men ons uit deze kring, het komt hopelijk nog juist op tijd. De A.R. begroeten volgens onze informatie de rege ringsverklaring eveneens met in stemming, al zal, zo zei men ons, de nadere lezing van de tekst van het verdrag wellicht nog vragen bij enkele punten doen rijzen. Het meest gereserveerd in zijn com mentaar was de heer Schouten. Hij achtte het beter nog geen mening kenbaar te maken voor hij de regeringsverklaring nauwkeurig ybestudeerd had.j Tijdens het Internationale Congres, dat in November 1947 te Parijs werd ge houden, werd tevens het besluit geno men de uitwisseling van jonge am bachtslieden tussen de bij de Union aan gesloten landen te bevorderen. Het be stuur van de Hoofdgroep Ambacht heeft voorlopig de voorbereiding van deze uit wisseling. voor wat Nederland betreft, ter hancf genomen. Het ligt in de bedoeling in het voor jaar van 1948 minstens 10 ambachts lieden per bedrijfstak tuslen de verschil lende landen uit te wisselen. De duur van de uitzending bedraagt minstens 6 maanden en hoogstens 1 jaar. Voor oeze uitwisseling komen in aanmerking jonge mensen tot 30 jaar, die een behoorlijke vakkennis hebben, wier gedrag niets te wensen overlaat en die een goede ge zondheid genieten. In verband met het gebrek aan woon ruimte, waarmede practisch alle landen te kampen hebben, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat' de uitwisseling voorlopig zal. moeten worden beperkt tot zoons van patroons en interne krach ten. Jonge amDachtslieden, die menen aan de gestelde eisen te voldoen en patroons, die genegen zijn een buitenlandse kracht tijdelijk in hun bedrijf te werk te stel len en voor onderdak kunnen zorgen, dienen zich vóór 1 April 1948 te wenden tot de Commissie Uitwisseling Am bachtslieden van de Hoofdgroep Am bacht, Badhuisweg 108 te "s-Gravenhage. De bestuurder van het op Tjililitan verongelukte P-40 jachtvliegtuig, de eerste luitenant M. Valkenburg, is aan zijn verwondingen overleden. Situatie in de wereld is ernstig 17/3 16/3 31'4 30% 31% 30% 54% 53% 32% 32% 51 50% 15 14% 45% 44% 48 47% 15 15 9 8% 23% 23% 30% 30 47% 46% 36% 35% 20% 19 %t 68% %L9 (Vervolg van pagina 1) Met luid applaus werden deze woor den van de President door de leden van het Congress begroet. „Ik geloof, dat wij het ogenblik be reikt hebben, waarop het standpunt van de V.S. duidelijk moet worden gemaakt, zodat het niet verkeerd kan worden be grepen. In de eerste plaats stel ik voor, dat het Congress zijn werk aan het Euro pese herstelprogramma snel zal vol tooien. De tijd is pu een zeer belang rijke factor. Ik hoop, dat geeu enkele dag nodeloos verloren zal gaan. Ten tweede beveel ik spoedige ten uitvoerlegging aan van het wetsontwerp op de algemene leiding. De V.S. moe ten sterk genoeg blijven om die landen van Europa bij te staan, die bedreigd worden door communistische overheer sing, totdat de vrije landen van Europa hun krachten hebben herwonnen en zo lang het communisme het bestaan van de democratie bedreigt. Ten derde beveel ik aan een wet voor de tijdelijke invoering van bijzondere dienstplicht (ter onmiddellijke aanvul ling van de bestaande strijdkrachten) jeneinde onze gewapende machten op de toegestane sterkte te handhaven. Wij moeten er ons op instellen de prijs des vredes te betalen, anders zul len wij zeker de prijs des oorlogs hebben te betalen," Truman wees nogmaals op de hechte trouw van de Verenigde Staten aan de Verenigde Naties en hij deed een beroep op de Sowjet-Unie om oprecht I samen te werken voor het behoud van de vTede. „De deur is nimmer geslo ten achter de Sowjet-Unie of enige andere natie, die oprecht wil meewer ken aan het behoud van de vrede en. de deur z a 1 ook niet gesloten worden." Tpuman besloot zijn rede» met een be roep op de leden van het Congress om alle overwegingen van partijpolitiek op zij te zetten, „De situatie in de wereld Is te ernstig en de verantwoordelijkheid var» dit land is te groot om partijstrijd toe te staan die opie invloed op het behoud van de wede zou verzwakken," (geldig tot en met 24 Mrt) 0 'i'-.t'-:A i 79* t Voor jullie ts een mooie toekomst en tnteressenie werkkring weggelegd bij de technische dienstvakken ven de Geschutmaker, monteur(electro-). radiofradarjmonleur, stoker, torpedomaker, vuurleldlngmonteur. Vtiegtvigmaker (-electricien, -instrumentmaker-kon- stabel, -metaalbewerker, -redio(radar)monteur) ma gazijnbeheerder. Voor Inlichtingen omtrent dienstneming (beroeps verb end) en aanmeldingen wende men zich tot Bezuldenhoutseweg 123, Den Haag of tot de afdeling Amsterdam te: AMSTERDAMt Marinewerf Kattenburg, dagel. van 916, Zaterdag van 912. Haarlem: Gemeentehuis, elke Dinsdag van 911, Hobfdbureau v. Politie, Nassaupleln 3, elke Don derdag van 1921. Aanmelden: Keizersgracht 67-69 vraagt voor directe indiensttreding: ztj. die bekend zijn met typen en stenograferen, genieten 9* voorkeur. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met opgave van diploma en verlangd salaris. v GEVRAAGD voor ons ÏILIAAI te HAARLEM vlot type, al|?em. ontwikkeld. Bekendheid met by outer ieën en lederwaren strekt tot aanbeveling:. Uitv. sollic. onder no. 133.721 aan BOLREK, Koningsplein 1, Amsterdam. te Amsterdam vraagt Per 1 Mei 1948 of eerder: Vereisten: RK„ leeftijd ca. 23 jr., flink, ijverig werker met behoorlijke schoolopleiding (minstens diploma Mu. lo), prima referenties, in staat om een drukke boek- houding uiteindelijk zelfstandig te voeren. Practfok- diploma boekhouden minimum-eis, talen-diploma s en verdere boekhoudstudie strekken tot aanbeveling, evenals practische ervaring in effecten-administratie (beurszaken, coupons). BU gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Brieven met uitv. inl. en opgave van referenties, onder D/467 aan Adv. Bur. v. d. Biggelaar, Kal verstraat 35. niet onder 25 jaar, in staat moderne kasten te maken. Brieven omtrent werkkring, leeftijd, verlangd salaris enz., welke met geheimhouding worden behandeld, ond. no. 11304, bur. v/d blad. STOMERIJ „DE IRIS" vraagt: Ook gehuwden komen in aanm., voor enige dagen p. week en een WASSER. Aanm.: Zijlstr. 33 of Ripperdastr. 11 A. GEVRAAGD FI^NWASSERU KEYSER, LORENTZPLEIN 25, HAARLEM FIJNE LEDERWAREN Brieven onder no. 11312 bureau van dit blad. Leverkaas 300 gram op 1 rantsoen Berliner leverworst 300 gram op 1 rantsoen Lunchworst 130 gram op 1 rantsoen Fjjng gekookte worst 130 gram op 1 rantsoen Hamworst 130 gram op 1 rantsoen Boterhamworst 130 gram op 1 rantsoen Tongeworst 165 gram op 1 rantsoen Servelaat 100 gram op 1 rantsoen Grovg snijwoist 100 gram op 1 rantsoen Ham 100 gram op 1 rantsoen Rookvlees 100 gram op 1 rantsoen Prima rauwe rookworst 100 gram op 1 rantsoen Bacon in beperkte mate Leverworst en Bakbioedworst zonder bon De pannen blinken nog als in de wittebrood s weken Waarom werkt VIM zo betrouwbaar? VIM bestaat uit millioenen microscopisch fijne mineraaldeeltjes, die 't vuil rap en grondig wegnemen. En elk deeltje is in een zeepvliesje gevat! Daardoor schuimt VIM, daardoor kan het niet krassen. U spaart Uw boeltje ermee I Vraag dus om VIM en laat U nooit iets anders geven I Want VIM is onvervangbaar. DE REUZENBUS IS'HET VOORDELIGST EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ KAMPERSINGEL 50-56 HAAKLJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 5