Ontwerp-verkiezingsmanifest Voorwaarden voor vrijheid, vrede en welvaart Vervalsing van distributiebescheiden en van bankbiljetten l« il Leven in de Beweging PASEN Zonnig weer met Pasen „URBI ET ORBI" Van ernstig gevaar voor distributie of geldcirculatie geen sprake Tot hoofd en hart Het weer. half uur vroeger Dr. Benesj houdt rede op 7 April Vandaag de P.P.V. Wat betekent dat U vindt het op het zesde blad Waar honger en duurte toe dreven Fraude in buitenland veel groter KVP en Rijkseenheid De rozenkrans „Dit is de dag, die de Heer gemaakt heeft. Laten wij daarop jubelen en ons verblijden. Looft de Heer, want Hij is goed; want eeuwig duurt Zijn barmhartigheid" Ontmoeting prins Boudewijn en prins-regent Karei? Hei is de vaste wil van de Katholieke Volkspartij, de volle kracht van haar beginselen, overtuiging, weienschap en politieke macht in-de strijd ie blijven werpen, om de nood zakelijke voorwaarden voor vrijheid, vrede en welvaart zo spoedig en zo volledig mogelijk ie verwezenlijken. Daarom legt de Katholieke Volkspartij bij de verkiezingen van 1948 volgens het thans verschenen ontwerp-verkie zingsmanifest, onder volledige handhaving van het urgentie-program 1946, de volle nadruk op de volgende uiterst belangrijke punten In het rijk in zijn geheel Op internationaal gebied (Vervolg op pagina 3) Tweede sliachtoffer van vliegtuigongeluk De dood, die wij vrezen, bestaat niet voor God. De dood is mach teloos tegenover het Eeuwig heven. In Nederland (Vervolg op pag3) Wegens het Hoogfeest van Pasen zal ons blad Maandag niet verschijnen DIRECTIE ZATERDAG 27 MAART 1948 71sfe JAARGANG No. 24112 Verwachting tot Zaterdagavond: Enige uit het Noorden binnen- drijvende wolkenvelden en op vele plaatsen ochtendmist. Overigens zon nig weer met ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. Matige tot vrij krachtige wind uit Oostelijke richtingen. Zondag: Zon 6.^5—19.06. Maan 23.55—7.45. Maandag: Zon 6.2319.08. Maan onder 8.07. Dinsdag: Zon 6-2119.10. Maan 1.14—8.36. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: Het weer in West-Europa wordt reeds een week lang beheerst door een ge bied van hoge luchtdruk. IDit gebied nam in de afgelopen dagen nog aan zienlijk in betekenis toe en Zaterdag morgen strekte het zich uit van de Britse Eilanden tot in Midden-Rusland. Op de Oceaan valt wel enige depressie activiteit waar te nemen, maar de sto ringen blijven op verre afstand van ons land. Alles bijeen zijn de weersvooruitzich ten voor de Paasdagen vrü gunstig. Hef weer zal in het algemeen zonnig zijn. weliswaar met de mogelijkheden van wat hogere bewolking op Tweede Paas dag. Aangezien de drukverschillen bo ven Zuid-West-Europa wat toenemen, is vooral overdag een vrij krachtige en tamelijk schrale Oostelijke wind te verwachten. In het temperatuursve rloop zal weinig verandering voorkomen. Graduale uit de H. Mis op het Hoogfeest van Pasen Radio-Vaticana deelt mede, dat de uitzending op le Paasdag van de Ponti ficale H. Mis in de St. Pieter te Rome met daax-na de Pauselijke Zegen „ih-bi et Orbi" een half uur vroeger zal begin nen dan was aangekondigd. De uitzen ding begint dus om 9 uur Nederlandse tijd, op de golflengten 19.87 m., 31.06 m. en 221 m. Dr. Edvard Benesj, president van Tajechosiowakcet zal 7 April zijn eerste openbare rede sedert de staatsgreep houden. Hij zal spreken in de histori sche Vladislav-hal van de Praagse uni versiteit, wanneer deze haar 600-jarig bestaan viert. Dr.Bohumil Bydzovsky, rector dei- universiteit, zei, dat 150 buitenlandse universiteiten de uitnodiging om de viering bij te wonen hebben aanvaard, waarvan 22 in de V.S. In totaal waren er 300 uitnodigingen verstuurd. 300.000 Japanse regeringsambtenaren zijn in staking gegaan. Tenzij de onder handelingen slagen zullen, naar men verwacht, nog 700.000 anderen dit voor beeld volgen. Alle telefoon-, telegraaf- en postdiensten behalve die van de be zetting liggen stil. Px-ins Karei, regent van België, die binnenkort een bezoek aan de V.S. zal brengen, zal bij die gelegenheid mis schien een ontmoeting hebbén met zijn neef, prins Boudewijn, zoon van koning Leopold III. Het is echter onwaarschijnlijk, dat de prins-regent zijn bi-oer, koning Leopold, die thans in Kingston op Jamaica ver blijft, zou ontmoeten. meenschappelijke organen op de grond slagen van natuurrecht en Openbaring. Het met alle kracht medewerken aan een doeltreffende organisatie der Ver. Naties. Het liquideren van alle koloniale verhoudingen; het leggen van hechte» staatkundige, economische en culturele grondslagen voor een duurzame Neder lands-Indonesische- Unie, onder reëel koninklijk gezag. 1. Het verdedigen van West-Europa tegen iedere aanval van buitenaf of van binnenuit en daarnaast het verkrij gen en benutten van de noodzakelijke eoonomisch-tinanciële hulp van buiten. Het voeren van een internationale politiek, die ons de vriendschapverze kert vooral van die landen, van wie geen aanval te vrezen is, en die bereid zijn cm met ons samen te werken tot hét vestigen van een nieuwe internatio nale oi-de van Vrijheid, Vrede en Wel vaart en daarom het uitbouwen van Benelux op korte termijn tot een Unie, met gemeenschappelijke economische structuur. Het versterken van de Westelijke Unie als federale verbinding met ge- (Van een onzer speciale verslaggevers) Van alle tientallen berichten, die sinds de bevrijding in de Ned. pers over vervalsingen van geld- en distributiebescheiden hebben gecirculeerd, is dit de kern: In totaal zijn gedurende die periode in ons land rcrnd vijf en zeventig ver schillende typen valse distributiebescheiden in allerlei hoeveel heden in omloop geweest. Door samenwerking van alle politie-organen werden in diezelfde tijd precies zestien „vervalsingscentra" opgerold en bovendien is vastgesteld, dat wat betreft onze geldmiddelen, op zeer kleine schaal, getekende honderd- en vijfentwintig gulden biljetten en beter verzorgde tientjes werden uitgegeven. Noch de uitgifte van valse distributiebescheiden, noch die van valse bankbiljetten vervalsingen van munten komt practisch niet meer voor hebben echter ooit een zodanige omvang aangenomen, dat vcm een ernstig gevaar voor distributie of geldcirculatie mag worden gesproken. Op het ogenblik komen onder de distributiebescheiden men mag er, dunkt onseen conjunctuurverschijnsel in zien vooral nog vervalsingen van textiel- en boterbonnen en b.v. niet meer zo veel tabaksbonnen voor. In onze geldcirculatie duikt nog voortdurend dat valse tientje op, doch omtrent de vervaardiger daarvan heeft de politie zich zo langzamerhand een klaar beeld kunnen vormen. In het buitenland tenslotte is de toestand op dit terrein in Amerika b.v. komen wel meer dan zeventig verschillende dollarvervalsingen voor globaal genomen aanmerkelijk slechter. Hoe dit alles met zoveel nauwkeu righeid kon worden vastgesteld, kan men vragen. Wel, daarvoor beschikt het apparaat van de politie in Den Haag over een zgn. „vals geld-cen- trale", een organisatie, die als onder deel van de criminele voorlichtings- nis uit de dood ook te maken tot een blijvende overwinning voor ons moeten wij leven naar Zijn heilige wet. Moge het onwrikbare voornemen dit in het vervolg tot een verlossende werkelijk heid te maken voor ons allen de rijke vrucht zijn van het huidige Paasfeest. Christus leeft! Christus overwint! Christus heerst! l. dienst van het ministerie van Justitie, zodanig in het politieapparaat is in geschakeld, dat daar alles, wat men dan ook in ons land aan vals geld of valse distributie-bescheiden opduikt, binnenkomt. Gevolg is, men kan het op zijn vin gers narekenen, dat ogenblikkelijk van iedere willekeurige falsificatie het ge hele verspreidingsgebied bekend wordt, dat kan worden overzien. Waar en wanneer een bepaalde valse coupure is uitgegeven, hoe dat is geschied en door wie, en met al deze gegevens in de hand moet het al gek gaan, wil niet ^op een gegeven ogenblik het net zich sluiten en de dader worden gevat. Bo vendien beschikt men hier nog over de beste deskundigen leden, uiteraard, van de fa. Enschedé, die door hun jaren lange ervaring in het vervaardigen van waardepapieren, inderdaad experts ge noemd mogen worden die voortdurend in staat blijken over bepaalde falsifi catie! belangrijke mededelingen te doen. die van twee verschillende falsificaties gemeenschappelijke kenmerken kunnen opsporen en zo er toe bijdragen, dat eerder de drukkerij, die met alle eer bied voor de Benelux nog wel eens in België blijkt te liggen, kan worden opgespoord. Deze Nederlandse vervalsingscentrale, voor de oorlog in Amsterdam geves tigd, heeft een goede naam. Inderdaad blijkt zij van dag tot dag op de hoogte te zijn van de algemene toestand. Door haar adviezen worden soms belangrijke wijzigingen in de coupures aangebracht, zoals indertijd in de toewijzingen, die op haar instignatie op naam werden gesteld, waarmee verdere vervalsing iedere zin verloor en zij is er dan ook in geslaagd de strijd tegen de vervalsers met succes voort te zetten. Tot zestien maal toe werd met mede werking van het gehele politie-apparaat een grote slag geslagen, waardoor een compleet vervalsersbedrijf, machines en falsificaten incluis werden in beslag ge nomen en de daders gegrepen. Dat ver hindert natuurlij^ anderen niet* voorals nog rustig op hun weg door te gaan en zo komen er ook op het ogenblik wij schreven het boven al nog een aantal vervalsingen voor. De hoeveelheden waarin die verschijnen kunnen uiteraard moeilijker worden overzien. Voor bankbiljetten tientjes dus mag men aannemen dat die uiterst ge- ï-ing zijn, twee tot drie in een week; voor distributiebescheiden, met name voor valse textielpunten, zijn die waarschijn lijk wel belangrijk hoger. De jacht daarop wordt echter voortdurend voort gezet, en als het publiek helpt en niet een valse coupure, waarmee men er zelf is ingelopen, weer aan een ander probeert kwijt te raken dan kan men er van verzekerd zijn, dat de zaak in de hand1 wordt gehouden. De 23-jarige soldaat G.. H. Bakker uit Zaandam, die bij het vliegtuigongeluk te Katwijk ernstig werd gewond, is thans overleden. Het overwinnen van onze geestelijke en stoffelijke armoede door: versterking van onze christelijke be schaving; opvoering van de productie; rechtvaardige verdeling van de pro ducten, die wij gezamenlijk tot stand brengen. Daarom o.m.: Het bevorderen onder geheel het volk van de Nederlandse cultuur, gebaseerd op de Christelijke beginselen. Het stelselmatig doorvoeren van de gelijkstelling van bijzonder met open baar onderwijs en het uitbouwen van het technisch- en nijverheidsonderwijs. Het voeren van een krachtiger en con sequenter gezinspolitiek. Het krachtig bevorderen van de jeugd- vorming; het bieden van gelegenheid tot ontwikkeling en stume voor alle beroe pen. Het herstellen en beschermen der Volksgezondheid. Het regelen van de oorlogsschade, principieel uitgaande van integraal her stel van alles, wat geen luxe is en niet met afstel, maar alleen met uitstel van wat op dit ogenblik onmogelijk te her stellen is. Het met kracht voortzetten van de wederopbouw, met groter voorrang voor de zwaarst getroffen gebieden en de volkswoningbouw. Het vaststellen van een minimum program, waardoor verdere achteruit gang in de woningpositie tenminste woi-dt voorkomen. Het invoeren van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en drastische inper king van de ambtenarij. Het ter hand nemen van bezitsvorming (eigen woning of anderszins) voor de massa van ons volk. Het invoeren van medezeggenschap in de onderneming. Het verhogen van de welvaart van het platteland en het vergroten van de bodemproductie. Het doelmatig versterken van de ge zondheid van de middenstandsbedrij- ven. Het herzien van de sociale verzeke ring en uitbreiding daarvan tot groe pen van zelfstandigen. Het voortdurend verzekerem van het evenwicht in het loon- en prijspeil. Bevordering van industrialisatie en export, vooral door stimulering van het particulier initiatief. Het voeren van een financiële- en belastingpolitiek, die ernstig rekening houdt met de verschillen in draag kracht tussen de burgers; de rechten van het grote gezin; de draagkracht van het bedrijfsleven in al zijn gele dingen en van de volksgemeenschap m haar geheel. Tenslotte is voor de bestriding van het communisme volgens het manifest noodzakelijk: een vast beginsel; een sterke overtuiging; een vooruitstrevend program; èn politieke macht. Mede naar aanleiding van daarom trent verschenen persberichten, heeft het Partijbestuur van de K.V.P. zich, in de loop van zijn vergadering van Woensdag 25 Maart, bezig gehouden met de vraag, of bestuursleden der K.V.P. een bestuursfunctie kunnen bekleden bij het comité Rijkseenheid. Het Partijbestuur verklaarde zich vol komen accoord met de betreffende per soonlijke opmerkingen, door Prof. Rom- me gemaakt in de vergadering van de afdeling Amersfoort, waarbij Prof. Roxn- me verklaarde deze functies volkomen onverenigbaar te achten na het aan nemen van het nieuwe verkiezingspro- gx-am hetgeen in de Partijraadsver gadering van 3 April a.s. zal worden vastgesteld, dat een goedkeuring in houdt van de tot dusver gevolgde Indo nesische politiek. Het Partijbestuur besloot tevens aan de Partijraad te vragen, in deze een definitiefstandpunt te bepalen. In „Het Dagblad verscheen dezer dagen een foto van een Nederlands soldaat, staande aan de reling van de ,-Volendam" op weg naar Indië. Deze soldaat heeft eexi rozenkrans in de hand Neen, zo is het verhaal niet. Bedoelde foto stond in een Ka tholiek blad, maar de christelijke heer H. A. Lunshof retoucheerde de foto, zodat de rozenkrans in nevelen verdween. Toen kon er onder gezet worden: „In gepeins bij de railing" reling). Hoed af voor zoveel eerlijkheid, breedheid en dapperheid! Als de christelijke heer Lunshof over de hele linie zo ridderlijk doetWe beginnen iets te begrijpen van de hoge toon, die de man voert. (Van een bijzóndere medewerker) Zit het in de milde voorjaarszon, die al wat leeft naar buiten lokt, het gras uit de aarde en de bladeren uit htux beschuttende omhulsels, of ligt het aan de welhaast algemeen ontwaakte waakzaamheid, na recente politieke ge beurtenissen eerst zo algemeen gewor den; komt er een meer intrinsieke be langstelling voor vraagstukken, die iets dieper gaan dan de oppervlakte? Hoe het ook zij, er valt op het ogenblik in de Kath. Arb—Beweging een grote activiteit te bespeuren. Nu zijn we dit over het al gemeen van de K.A.B. wél gewend, maar op het ogenblik is het leven op de dio cesane kantoren als in een bijenkorf, die op zwermen staat. De nationale cen trale, opvang- en verdeelpunt, tevens van alles wat landelijk, diocesaan en plaatselijk gebeurt, heeft zichzelf ge karakteriseerd in het Zondag j.l. ver spreide anti-communistische manifest; Waakzaam en werkzaam! Men kan over de tekst van dit mani fest verschillend oordelen, beslist onjuist achten we de hierop geleverde critiek van een blad, dat een zekere grofheid meende .te mogen bespeuren in de uit nodiging aan de katholieke hoofd- en handarbeiders tot de K.A.B. toe te tre den. In een trein-discussie hoorden we hierover de opmerking, dat de KA.B. deze gelegenheid aangreep om zieltjes te winnen. Wat kan men toch de zaken soms enghartig zien. We zullen wel moe ten blijven heijxalen, dat de leiding van de K.A.B. er zich terdege van be wust is. dat deze beweging er niet is om zichzelver wille. Men roept allerwege om daden, die het communisme de wind uit de zeilen zullen nemen. Dan moet men twee dingen blijven onderscheiden, n.1. op de eerste plaats de z.g.n. feitelijke activiteiten, waaronder we b.v. een juiste welvaartspolitiek rangschik ken, on op de tweede plaats wat we zul len noemen wezenlijke acties, n.l. zulke activiteiten, welke er op gericht zijn het menselijk denken, dat toch aan alle men_ selijk handelen moet voorafgaan, de juiste basis'en richting te geven. Om dit laatste nu te kunnen bereiken, wil de K.A.B. zo veel mogelijk arbeiders binnen haar in vloedssfeer brengen. Dan eerst immers is het met de meeste kans op nuttig effect mogelijk, steeds meer overtuigde volge lingen te krijgen van het zuivere K.A.B.- ideaal: een wereld, beheerst door men sen. die allen de vaste wil hebben, ge heel de ordening van de samenleving in overeenstemming te doen zijn met de door God gewilde orde. Vandaar dat le denwerving apostolaatswerk is en op dit ogenblik een zeer gezonde, een onmis bare anti-communistische actie. Want een pro-christelijke is een anti-commu nistische activiteit. Dat de K.A.B. het niet bij een mani fest laat, bewijst haar activiteit ia elk opzicht. Nationaal en internationaal laat ze haa<r Invloed gelden. Op het congres van de Katholieke Internatio nale, eind Februari te St. Gallen (Zwit- sexlaxxd) gehouden, oefende de Neder landse delegatie (voor de katholieke arbeiders waren de heren A. C. de Bruün en pater Remigius O.F.M. aan wezig) grote invloed op de redactie van de doelomschrijving. Op het, gebied van de internationale vakbeweging leverde de KA.B. eveneens een belangrijk aan deel, dooi- de heer A. C. de Bruijn af te vaardigen naar de Internationale Vakbeweging-conferentie, welke 9 en 10 Maart j.l. in Londen, werd gehouden. De verklaring op deze conferentie namens de deelnemers van 16 landen getuigt opnieuw van de belangrijke plaats der vakbeweging in de moderne samen leving. In een der punten wordt ge zegd ,,Bij het beëindigen van haar werk bekrachtigt de conferentie haar overtuiging, dat de arbeidersorganisaties, die zij vertegenwoordigt, opgeroepen worden om nieuwe en grootse taken te ondernemen. Deze taken zijn in over eenstemming met de grondbeginselen, vastgelegd in het charter van de Ver enigde Naties. De hoge doeleinden, wel ke het charter stelt, bestaan in het scheppen Van voorwaarden tot zeker heid en welvaart onder de volkeren om de levensstandaard te verhogen, te voorzien in volledige tewerkstelling en in het scheppen van voorwaarden tot sociale en economische vooruitgang" De Postchèque en Girodienst heeft als 500:000ste rekeninghouder ingeschre ven het Botenfonds van de Delftse Stu denten Roeivereniging LAGA. Het num mer van het fonds is echter niet 500.000 doch 5050. Triest heeft zoals de meeste steden groot gebrek aan woonruimte. Mario Turco, een der inwoners, is tenslotte in een wijnvat gaan iconen als een moderne Diogenes. Niet zonder sarcasme noemt hij zijn ton ..Villa Tvrco". BUREAUX VAN REDACïlt tiv ADMINISTRATIE: SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544: Advertenties Z1543 Abonnementen 20800 - Postgiro 143480 ABONNEMENTSPRIJS 54 cents per week, I 1.47 per maand, 1 4.42 per kwartaal. Directeur J. J. W Boerrlgter. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milllmetei hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m noogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. Weer vieren wij het vreugdefeest bfj uitstek. Christus' gloriedag. Zijn definitieve, blijvende triomf over dood, wereld en al Zijn vijanden. Hij is verrezen, zoals Hij gezegd heeft. Alleluia. Pasen is het. Het feest van de vreug de, van de innerlijke bevrijding, het feest van onbezorgd geluk. Iets ondefi nieerbaar jongs en fris hangt over de hele natuur. Allerwegen breekt een pril, jong leven door. Schuchter steken de eerste bloempjes hun kopjes boven de nog kale aarde; struiken en bomen botten uit. Krachtige leverxssappen doen ze zwellen en verkondigen blijde de her rijzenis van wat gestoxwen was. Door de ganse schepping zindert een trilling van vreugde om het weergekomen blijde Paasfeest. Christus is verrezen. Alleluia. Op de derde dag, zoals Hij voorzegde, is Hij uit eigen goddelijke kracht uit het graf opgestaan, aldus, met het afdoende, alles beslissende bewijs Zijner Godheid, de kroon zettend op Zijn wereldverios- seixd levenswerk. Uit liefde voor ons had Hij de laatste dagen Zijn vijanden een onbegrijpelijk grote macht over Zichzelf toegestaan. Vrijwillig zag Hij af van Zijn wonder macht, vrijwillig onderwierp Hij Zich aan de grofste beledigingen, de ver nederendste kwellingen, de pijnlijkste martelingen. En toen Hij hing dood te bloeden aan het kruis, ontzagen Zijn lage vijanden zich zelfs niet Hem te bespotten met Zijn weerloosheid, om Hem zo nog te pijnigen in Zijn hart. De kelk, die Zijn Vader Hem reikt, ledigt Hij tot de laatste druppel. Maar dan, als de heidense en Joodse wereld van Jeruzalem zich reeds zelf voldaan koestert in haar overwinning op de gehate Nazai-ener, als de rust in de stad stilaan weex-keert na de op windende dagen van de Godsmoord, breekt de morgen aan van de derde dag. Tot schrik en ontsteltenis der wachters rolt de zware steën weg van het graf en stralend als de zon, in kleren wit als sneeuw, verrijst de god delijke Triomfator uit de dood om nooit meer te stex-ven. Christus is verrezen. Alleluia. Ver rezen als blijvend overwinnaar van Zijn vijanden, die meeneten Zijn levenswerk te kunnen vernietigen, verrézen als overwinnaar van de Satan vooral, aan wiens ciuiwcmange iymiiüie nee geval- len mensdom eindelijk wordt ontrukt. Christus' offex-dood heeft de breuk her steld tussen de schuldige wereld en de beledigde Godheid. Ovex-wonnen is de geestelijke dood, die de mens in zijn koude greep gevangen hield sedert de dag, dat Adam en Eva zich afkeerden van God. De warme, gouden zoxx van de herwonnen vi'iendschap Gods scheurt het donker van wanhoop en verlaten heid weg van de aarde. Door Christxxs' verdiensten is onze schuld vergeven en Gods eeuwige hemel staat in al zijn verblindende glorie weer open voor ieder, die in Hem gelooft en die leeft naar Jezxxs' leer. Als wij het mysterie van deze dag goed begrijpen, dan wekt dit, naast een zonnige, blijde vreugde, tevens een diepe dankbaarheid en een rotsvast vertrouwen in onze harten. Dankbaarheid, diep en grenzeloos. Niemand heeft groter liefde, dan die Zijn leven geeft voor zijn vrienden. Dat heeft Jezus gedaan. Zonder aarzelen, zonder afdingen, zonder één enkele vernedering uit de weg te gaan, recht uit tot aan het bloedige einde. Uit liefde voor de mens. Zonder dat iemand het verdiende. Zonder dat iemand er om vroeg! Trots de gemeenste misken ning van Zijn heiligste bedoelingen. Trots de openlijke vijandigheid van Zfjn uitverkoren volk. Hebben wij ons ooit eerlijk en diep in deze situatie in gedacht? Het lijkt waanzin! De waan zin der hoogste liefde. Het gaat ons menselijk voox-stellingsvermogen te bo ven. Alleen aanbiddende bewondering past ons hier. Ons leven is te kort om ons van onze plicht van dankbaarheid naar behoren te kwijten. En hoe dik wijls denken wij daaraan? Toch heeft Jezus ons duidelijk gezegd, hoe wij Hem onze dank kunnen tonen. „Wie Mij liefheeft, onderhoudt Mijn geboden." Een liefdeplicht maakt Hij voor 'ons daaruit. Vandaag is het de dag om ons af te vragen, of wij Gods wil vervullen. Vandaag is net de dag om met een nieuw, sterk voornemen de toekomst in te gaan. De toekomst, die in deze som bere tijd alleen dan hoopvol kan wor- i "den, als wij sterk staan in een rots vast vertrouwen op God. Door Zijn ver rijzenis heeft Hij de wereld en de dood ovex-wonnen. Hij en Hij alleen is ook in staat door Zijn kracht ons-te leiden tot de overwinning op onze vijanden. Maar daarvoor verlangt Hij onze mede werking. Door een trouw en nauwgezet naleven van Zijn geboden zijn wij in staat het aanschijn der aarde te ver nieuwen. Als wij Hem trouw zijn, weten wij God achter ons. En als God met ons is, wie kan er dan tegen ons zijn? Christus is verrezen! De wei'eld is geredMaar alléén als zij zelf wil! Om Christus' triomfantelijke verxijze- i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 1