Tweede katholieke landdag van het Vrouwencentrum WC DE NOORMAN-DB STEEN VAN ATLANTIS I Het oprollen van de dienst „Wim" Vlaggen [dw. ttymm aétydC vers. NCFONO De taak van de vrouw in Nederland na de bevrijding r Wij luisteren naar NIEUWE BONNEN Ha/ bij de vis HULPMONTEURS Opwekkend woord van Z. Em. Kard. De Jong Mededeling over Radio- v. d. Waals te HET EINDE VAN HET SMERIGE WERK Oranje was bewijs, dat vertrouwen was Vleesvoorziening beter hulpverkoopster GROOTWERKERS GEVORD. MEISJES POMPIER Internationale Kunststoffen Industrie N.V. 800 Aandelen B, BEKWAME STRIJKSTERS EN VOUWSTERS Geef bij gestoofde vis een lekker Blue Band-sa»sjc, en U heeft een kostelijk maalBlue Band maait alles extra smakelijk, 't Is ook gezond, voed zaam en rijk aan vitaminen. Zelfst. hulp in de huishouding TUINMANSLEERLING WINKELJUFFROUW BEKWAME STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevr. HAARLEMS MATRASSENHUIS DONDERDAG 22 APRIL 1948 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggeefster) Tegen de drieduizend vrouwen, onder wie voor het grootste deel Arbeidersvrouwen, boerinnen en vrouwen van de overige standen, waren Gistermiddag in het prachtige zomerweer uit het gehele land naar Utrecht Gestroomd voor de tweede katholieke landdag van het Vrouwencentrum, Aat alle groeperingen van de Nederlandse katholieke vrouwenbeweging emvat. Het was nog maar de helft van het aantal, dat zich voor deze bijeenkomst had opgegeven en deze enorme belangstelling getuigt inder daad, zoals de eerste spreekster mej. Agnes Nolte opmerkte, die deze dag, Gezien die overweldigende belangstelling, historisèh noemde, van het Groeiproces dat zich bij de vrouwen voltrekt, van de volledige emancipatie der katholieke vrouw, die eerst na de bezetting een feit is geworden. ti Beurs van New York .J Maar nog niet rooskleurig Bonnenlijst in de zomer Eén keer per twee weken m longen gevraagd VERRASSEND VERNIEUWD! STOMEN.VERVEN,PERSEN by KEU SER ^choutm2) c NET MEISJE WIJ VRAGEN voor onze ateliers (KLASSE A) twee vrouwelijke administratieve krachten gevtttigd te VOORSCHOTEN. UITGIFTE van Ondergetekende bericht, dat zij de inschrijving op bovengenoemde aandelen, uitsluitend voor aandeel houders, openstelt op Vrijdag 23 April 1948 Wj haar kantoren te AMSTERDAM, ROTTERDAM en 's-GRAVENHAGE, op de voorwaarden van het prosp. dd. 15 April 1948. Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn ver krijgbaar bij de mschrijvingskantoren. Nederlandse!» Wandel-Maatschappij, N.V. AMSTERDAM, t5 April 1948. Gevraagd voor spoedige indiensitred. WASSERIJ EVERS PTT PLAATSELIJKE TELEFOONDIENST AMSTERDAM a. mannelijk- en vrouwelijk administratief personeel b. vrouwelijk personeel c instrumentmakers EEN LEKKERE SAUS! Vraag Uw leverancier om Bhte Band. Er ontbreekt iets aan die soep! lij® i H| SOEPPASTA-,,EXTRA" EEN GEVRAAGD ©en nette Voor direci gevraagd: Bij voorkeur in bezit van diploma Ambachtsschool A. J. ROTTEVEEL's GARAGEBEDRIJF dr. D. Bakkerlaan 12-16, Bloemendaal WILLYS JEEP EN HOTCHKISS voor alle afdelingen IN 1 DAG RETOUR ZACHTE ZTEI MAAKT HELDER GOCD, ïïvoli in Utrecht bevat twee grote r®len, het was spijtig, dat ze ditmaal ®eide te klein waren voor de parallel- ^ergaderingen, waarvan één werd voorgezeten door mevrouw Van Nispen Jot Sevenaer-Ruys de Beerenbrouck, Wesidente van het Vrouwencentrum, en Po andere door mej. Mulder, voorzitster de Boerinnenbond. De spreeksters, ?tej. Agnes Nolte en mevrouw De Kort- P;Uykx, hadden het zwaar, want zij •^oesten tweemaal met dezelfde gloed *an achter de microfoon haar gehoor "beien. In de vergadering, door de altijd ®Ven minzame mevrouw Van Nispen tot Sevenaer gepresideerd, zat aan de bestuurstafel tussen de verschillende vrouwelijke bestuursleden van de groeperingen en diocesen en de gees telijke adviseur rector A. Scheerma- kers, als hoge gaste, mevrouw Steen- berge-Engeringh, de grijze voorzitster Van de Internationale Katholieke Vrouwenunie. De min.-president dr. Reel, die zijn aanwezigheid had toe gezegd, had een telegram van verhin dering gezonden. In de zaal merkten Vrij op mevr. Beel en mevr. Fiévez, alsmede verschillende vooraanstaande vrouwenfiguren uit het katholieke «even en enkele leidende persoonlijk- beden in onze religieuze congregaties. Mej. Agnes Nolte, die als docente /7eet, hoe ze een gehoor moet boeien en ®®ar wie men altijd graag luistert, om- ®at een warm idealisme haSr pleidooi *°or breder vrouwelijke belangstelling PPaagt, sprak hier als eerste #over het PPderwerp: „Wat vraagt Nederland van ons?" een kort historisch overzicht over ontwikkeling van de politieke be wustwording van de vrouw en na ge lezen te hebben op de, nooit verslijten- Po, woorden van de Paus, die de vrou- r'on in geweten verplicht, zo het haar {degelijk is, in het openbare leven op treden, waarbij wel degelijk kennis zaken gevraagd wordt, omdat lou- •®r gevoel hier niet toereikend is, u°emde ze de verschillende wijzen, y'aarop de christenvrouw moet mee- W'erken met het grote geheel, onder •heer door het samen zoeken naar de y°rm, waarmee de zwoegende moeders /Pu grote gezinnen geholpen kunnen £°rden, maar ook door ons rekenschap - -Seven van de sociale politiek. tegenover het gevaar van de dag, het communisme, moeten we staan met de wil tot begrijpen, met liefde en ver trouwen. Maar ook daadwerkelijk door Uftze politiek te stellen tegenover hunne. Als vrouw dus, door lid te Jrorden van de K.V.P., de vergaderingen bij te wonen, financiële steun te geven ®u mee te doen aan de groslijst-stem- «öing. „Ik weet hoeveel bezwaren er bij tl rijzen, als ik over deze" dingen spreek", zegt mej. Nolte, die zelf door de Verkiezingsraad voor de Tweede Kamer candidaat is gesteld, „maar; wie zich aan politieke actie onttrekt., onttrekt zich aan het gebod van de Paus." De tweede spreekster, mevr. De Kort- Luykx, voorzitster van de Katholieke Vrouwengemeenschap in het Aartsbis dom, werd onderbroken door de bin nenkomst van Z. Em. Kardinaal De Jong, die onder ïuid applaus de zaal doorschreed en na gezeten te zijn achter de bestuurstafel haar rede mee aan hoorde, welke een opwekking was tot het beleven en uitdragen van het waar achtig Christen zijn. Immers, de Kerk bestaat hoofdzakelijk uit vrouwen, de vrouw moet haar gaven aanwenden tot opgang van de mensheid, haar bezit als Christin positief kenbaar maken in haar omgeving. Met positieve daden van lief de moet ze staan tegenover de woning nood. de huishoudelijke hulp aan grote gezinnen, de ontslagen politieke delin quenten, de buitenlandse kinderen. Ze moet meeleven met de sociale en poli tieke organisaties van haar man; te veel vrouwen horen tot de slapende kerk; ze vergeten, dat ze meer dan ooit de strijdende kerk moeten zijn. Nadat rector Scheermakers, de geeste lijke adviseur, had gememoreerd, het geen er des ochtends op de sectieverga deringen van boerinnen,, arbeidersvrou wen en het vrouwengilde was gezegd, en de goede samenwerking tussen de leidsters had geroemd, richtte de Kar dinaal zich tot de geboeid luisterende schare vrouwen. „U beseft zelf niet", zeide Z. Em. en zjjn langzaam geuite woorden gingen recht naar het doel, dat was, de har ten van die duizenden vrouwen, „hoe- Ss! 78. Nadat Eric in opdracht van de jonge vrouw van nieuwe kleren was voor zien, voerde ze hem mee naar een groot vertrek. Eric, sprak zij, ik' bewonderde je om je moed en wilde je meenemen, naar de burcht waar de Steen ligt, om mij bij te staan nu de benden van Kirasso er op uit zijn de steen te roven. Om geheel zeker te zijn en ook om onze hoogste rechters te overtuigen, moest ik je deze schijnvertoning wel aandoen. Je moet er niet boos om zijn. Je hebt je prachtig gehouden....' Ik zal je nu mijn naam zeggen, noem mij Winonah! Een ogenblik keken zij elkaar aan, toen begaf Winonah zich naar een grote kaart die aan een der wanden hing. Nier zie je Atlantis voorzover het thans ontdekt is. Be langstellend bekeek Eric de kaart en zag dat een groot stuk zeer nauwkeurig was uitgewerkt, de rest was echter geheel blank. Winonah wees hem nu eerst de ha venstad waar zij elkaar onder zo vreemde omstandigheden hadden leren kennen. Dan wees zij de hoofdstad, waar zij zich nu bevonden en tenslotte een stip die op de rand van het getekende gedeelte stond. Dit is de burcht waar de Steen bewaard wordt, wij zullen daar zo spoedig mogelijk heen moeten gaanI veel weldoende zegen als vrouw aan de mensheid kunt brengen, hoe groot uw bijdrage kan zijn om de mensheid naar Christus te brengen. In samenwerking met de K.A. moet de Vrouwenbeweging haar eigentijdse middelen zoeken, een landdag als deze zal daartoe bijdragen." Na deze woorden gaf de Kardinaal de aanwezigen, die neerknielden, de zegen en sprak mevrouw Van Nispen het slotwoord, waarbij zij mededeelde, dat telegrammen aan Z.H. de Paus en H.M. de Koningin waren verzonden, waarmee deze landdag der katholieke vrouwen, die in de verschillende afde lingen en groepen gedurende het ko mende werkjaar zijn vrucht zal zetten, beëindigd was. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co. Radio Corp. Republic. Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 21/4 20/4 38 38 35 34% 59% 59% 35% 35% 56 56(4 17% 17% 55% 56 58 58% 15% 15% 10% 10% 28 27% 40% 39% 54% 54% 42 41% 27% 26 77% 76% Vrjjdag HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Woord v. d. dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Zieken. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.00 Schubert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 11.30 Kinderkoor. 11.45 D. v. d. Linden. 12.10 Piano. 12.30 Weerpr. 12.33 Fluit en orgel, 13.00 Nieuws. 13.15 Stafmuziek. 14.00 Gram. 14.20 Schrijvers. 14.40 Geest, muziek. 15.10 Orgel. 15.40 de 5 Zapakara's. 16.00 Voordr. 16.20 Voc. kwartet. 16.50 Om- roepork. 17.45 Gram. 18.00 Ens. Lach man. 18.30 Lezing. 18.45 Geest. lied. 19-00 Nieuws. 19.15 Nederl. op zee. 1922 Appèl. 1930 Actueel geluid. 1945 C. N. V. kwartier. 20.00 Nieuws. 20.15 Kamerkoor. 20.45 Klankbeeld. 21.15 Orkest. 22.00 Vragen. 22.30 Strijk kwartet. 22.45 Overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Piano-duo. 23.40 Gram. HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Huisvrouw 9.00 Gram. 9.30 Concert. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Gram. 10.30 Vrouw. 10.45 Gram. 11.00 Voordracht. 11.15 Wals. 11.30 Orgel. 12.00 Gram. 12.30 Weerpr. 12.33 Sport. 12.38 Papavers. 13.00 Nieuws. 13.15 And. Kostelanetz. 13.45 Sugarplum. 14.00 Koken. 14.20 Sextet. 15.00 Volk en dichters. 15.20 Gram. 16.00 Twaalf tot zestien. 17.00 Honolulubirds. 17.20 Wij en muziek 18.00 nieuws. 18.15 Vara feliciteert. 18.30 Strijdkr. 19.00 Der.K om de bocht. 19.15 Accordeon-ork. 19.30 Godsdienst. 19.50 Tien voor acht. 20.00 Nieuws. 20.05 Concert. 20.30 Het gezin. 21.00 Gevr. platen. 21.30 Dukdalf. 21.50 Concert. 22.00 Buitenl. overzicht. 22.15 Gram. 22.40 Vandaag. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. (Van onze Rotterdamse redacteur) „Rinus, houdt het vuur warm!" Negen maal heeft radio-Oranje in de oorlogstijd, toen de Duitse laars steeds harder het Nederlandse ver zet trachtte te vertrappen, deze me dedeling omgeroepen. Dit was voor de Bergen-op-Zoomenaar A. Juten voldoende bewys, dat h« de „ge dropte agent" Anton de Wilde alias Anton van der Waals kon vertrou wen. Dit is hem echter duur té staan gekomen, want ook hjj werd verra derlijk uitgeleverd aan de Duitsers. V. d. Waals was met Juten aan de wandel gegaan in een park te Ber gen op Zoom en hij had gezegd: „Ik moet weer naar Engeland. Anderen zullen mijn werk overnemen. Zie je ze daar staan? Ik zal je even aan hen voorstellen"Toen was voor Juten vluchten niet meer mogelijk. Deze arrestatie vormde het begin van het oprollen van de groep, die bekend stond onder de benaming van Wim. De hoofdpersoon woonde in Brussel: Gas- tron van de Meerches. De belangrijkste man in Nederland was zekere Vermeu len. Schreieder had iets vernomen van radioberichten naar Engeland via Ber gen op Zoom en Van der Waals, die im mers graag in dergelijke zaken knoeide en wie niets mensonterends en onvader lands te erg was, had graag de opdracht om de zaak te onderzoeken aangeno men. Eerst was men nog wat opgehou den doordat de affaire met het Nat. Co mité nog niet rond was, maar daarna kon men met volle vaart deze zaak aan pakken en zij bleek belangrijk groter te zijn dan men dacht. Veel van de le den van deze groep lokte v. d. Waals naar Apeldoorn, waar veel materiaal, dat dringend gesorteerd moest worden, met vliegtuigen aangekomen zou zijn. Een villa, weer een villa, was voor de verrader gereserveerd en zo liep ploeg na ploeg in de val. Niet minder dan 51 personen zijn in 1944 bij het proces-Wim voor het Kriegsgericht geweest en 44 van hen zijn ter dood veroordeeld. De doodvonnissen zijn echter niet voltrok- ken, naar men vermoedt wegens de bij zondere omstandigheden, dat de Duitse agenten uitwisselden met de Engelsen, waarbij overeengekomen zou zijn, dat deze 44 ter dood veroordeelden niet ge vonnist zouden worden. Zij hebben ech- 'ter enkele jaren in de Duitse gevange nissen en kampen moeten doorbrengen en dat zal hun ook niet gemakkelijk gevallen zijn. Schreieder moet in de zitting van Woensdagmiddag weer getuigen en hjj verbaast iedereen, nu hij de na men, voornamen en de nauwkeurige datum der arrestatie van vele der slachtoffers van het vuig verraad noemt. Maar de verbazing wordt la ter nog groter als blijkt, dat hjj op een bepaald moment bij een groep van 12 personen hen alphabetlsch opnoemt. Het geheugen van deze geslepen politieman is meer dan be wonderenswaardig en hii maakt de indruk niets te willen verzwijgen. Er komt nogmaals een zeer ongunstig licht op de verdachte vallen bij het ver hoor van Wilhelmina Broost uit Bergen óp Zoom, die rapporten voor de dienst- Wim tikte en ook 'koerierdiensten ver- richttg. Toen enkele leden gearresteerd waren had men het materiaal in het klooster van de zusters te Bergen op Zoom in veiligheid gesteld en ook een gedeelte verbrand. Van der Waals was met een vrien delijk gezicht en met zijn gebruike lijke praatje bij mej. Proost gekomen. „Er zijn verschillende leden van de groep-Wim gearresteerd. Wij moeten doorwerken. Waar zijn de papieren?" Het meisje vertrouwde de verrader, die zich zo keurig voor kon doen, niet. Hij trachtte haar te overreden hem van de bijzonderheden op de .hoogte te stellen, doch ze lachte schamper en zweeg. Ze werd al spoedig opgepakt en toen ze op transport was naar Sche- veningeii en ze Rotterdam passeerde, had v. d. Waals haar bedreigd: „Als je nu niet spreekt, zul je deze stad niet meer zien." Later bij het verhobr had ze meer malen v. d. Waals gezien en hij had haar gevraagd: „Heb je het nu naar je zin met je baaien rokken aan?" Ook zij is ter dood veroordeeld, maar ook zij heeft geluk gehad. Als gevolg van haar Het eerste gevaar voor onze vlees voorziening is thans afgewend door dat in de ontstane leemte in de im port deels is voorzien. Een ruiltrans- actie met België had tot resultaat, dat ons land de beschikking kreeg over in totaal 3.000 ton bevroren schapen vlees» welke hoeveelheid in het na jaar onzerzijds wordt vergoed met leveringen van vers schapen- en var kensvlees. België zal daarnaast 2.000 ton uit Deense en Ierse aanvoer ingevroren vlees leveren en bovendien nog 2.000 ton Argentijns vlees, dat in Engeland opgeslagen ligt. Uit een Engelse leve rantie van 3.000 ton Argentijns vlees zal een voorschot van 1.000 ton worden verleend. Het gevaar is dus in eerste instan tie gekeerd, doch volledige zekerheid van import en daarmede van een on gestoorde vleesrantsoenering is er voor de maanden Mei en Juni. in wel ke tijd er een kleine aanvoer van Ne derlands slachtvee is. nog niet. opsluiting in een Duitse gevangenis is zjj echter nog steeds onder doktersbe handeling. De verdachte, die meestal zo lankmoe dig is, is bij de behandeling van de dlenst-Wim wat agressiever geworden. Hij ontkent pertinent enkele arrestaties verricht te hebben en het is zelfs nodig, dat een getuige nogmaals voorkomt, dat de president enkele duidelijk gestelde verklaringen voorleest, maar ook dan volhardt v. d. Waals in zijn ontkennende houding. Hij blijft betwisten, dat hij enkele personen van deze groep gear resteerd heeft. In September 1943 schijnt de grote, gevaarlijke rol van deze spion in Nederland goeddeels uitgespeeld. Hij krijgt nog een opdracht contac ten te leggen met een radioverbin ding met Engeland, doch als Baron van Lynden heeft hij daar niet veel succes. Men acht hem niet betrouw baar en laat hem zonder dat hij het bemerkt onder een soort bewaking van enige goede Nederlanders. Neen, hier heeft de aartsverrader geen succes ook Schreieder spreekt van een Miszerfolg en het lijkt wel of zijn chef in het mislukken van deze opdracht aan leiding ziet hem op non-activiteit te stellen. Hij krijgt geen opdrach ten meer; hij kan gaan. Zijn smerig werk heeft hij gedaan, hij is er ruimschoots voor beloond. Ze zien elkaar later nog een enkele maal, deze twee mannen, de één de ondanks alles geniale uitvinder van het England-Spiel, en de ander een willig werktuig, met veel flair, durf en Voor het tijdvak van 25 April tot en met 8 Mei geeft elk van de volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 804 331 Melk 5 liter melk 333 Melk 7 liter melk 336 Vlees 100 gram vlees 337 Vlees 300 gram vlees 338, 339 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 352 Alg. 400 gram brood of 1 rants, pud dingpoeder, vermicelli e.d. 354 Alg. 200 gram brood (geldig tm. 1 Mei) 356 Alg. 1600 gram brood (geldig tm. 1 Mei) 357 Alg. 50 gram thee 3&8 Alg. 250 gram kaas of 312% gram korstloze kaas 359 Alg. 125 gram koffie 343 Res. 800gram brood (geldig tm. 1 Mei) 346 Res. 400 gram brood (geldig tm. 1- Mei) BONKAARTEN KD, KE 804 833 Melk 12 liter melk 836, 837 Vlees 100 gram vlees 838 Boter 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 839 Boter 125 gram boter of margarine of 10» gram vet 852 Alg. 400 gram brood of 1 rants. puddingpoeder, vermicelli e.d. 854 Alg. 200 gram brood (geldig tm. 1 Mei) 856 Alg. 400 gram brood (geldig tm. 1 Mei) 858 Alg. 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 843 Res. 400. gram brood (geldig tm. 1 Mei) BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, MD, MF, MG, MH 804 (Bjjz. arbeid, a-s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook D. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 April worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst Maandag 26 April mag wor den gekocht. Evenals *t vorige jaar zal, teneinde de winkeliers in de gelegenheid to stellen hun zaken enige tijd voor va- cantie te sluiten van 4 Juli tot en met 11 September inplaats van iedere week, eenmaal per veertien dagen een bonnenlijst worden gepubliceerd. De bonnen, welke normaliter over twee weken verdeeld worden aangewezen, zullen dan in één lijst worden bekend gemaakt De eerste bonaanwifting voor 14 dagen zal dus zijn op 2 Juü, de laatste op 27 Augustus. In de tijdstippen, waarop de detaillisten de bonnen bij de distributie diensten moeten inleveren, wordt geen wijziging gebracht Detaillisten, die dus hun zaak wegens vacantie willen slui ten, dienen maatregelen te nemen om op de voor hen vastgestelde dagen de bonnen te doen inleveren. Het publiek moet er rekening mede houden, dat het als gevolg van deze re geling een week eerder de beschikking krijgt over de artikelen, welke gewoon lijk in de tweede week worden aange wezen. Aan het einde van de periode, waarvoor deze regeling geldt, zal men echter een week langer moeten wach ten. gewetenloosheid, maar hun wegen gaan dan toch definitief uiteen. Tot ze elkaar weer ontmoeten, enkele jaren na de be vrijding, maar nu voor de rechter, die de daden van de Nederlander, die rich aan zijn landgenoten vergreep, op dui delijke wijze uiteenrafelt en die een be wijsvoering opstelt, waaraan niet te tomen valt, daarbij bereidwillig gehol pen door eenmaal de chef en nu de te genspeler van v. d. Waals. In schoenenzaak ln 't betere genre Is plaats voor Alleen voor de middag. Br. onder no. 16221 bureau van dit blad. Voor de groentenhandel, leeft. 1516 jaar. Aanvangsalaris 15.p. w. P. J. Kok, Brou- Wersplein 5, Haarlem. entzpl.25 L. I2H?8 H.H. KAPPERS Gevraagd 2e BEDIENDE. P. L. v. Dam, Koudenhorn 14 voor alle gelegenheden LUaamocssTgaaT2i Tel. io««5 gevraagd voor hele dagen. Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Heden aanmelden bij Mevr. Stapel, Oranje Nassau, laan 175, Overveen. thnis of op tie zaak. Voorts enige ats btrlp voor de kleermakers en een voor spoedige indiensttreding op aantrekkelijke voor gaarden. Alleen zij, die g,ewend zijn in eerste klas zaken te werken, komen in aanmerking. 34 Haarlem Telefoon 20998 "ÓORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MIJ. N.V. u,„'L hoofdkantore kunnen voor spoedige indiensttreding 0rd°n geplaatst: Schri'fj^, jaar). Vereiste: accuraat kunnen rekenen. ke sollicitaties te richten aan de afdeling Perso- Ketl, Leidsevaart 396, Haarlem. (1 •Ik groot nominaal f 1000.aan toonder, ten volle delende ia do winst over hot boekjaar 1948 on volgends boekjaren. *9* des voormiddag* 9 uur tot des namiddags 4 ver, tot den koers van 118 pCt. BROUWERSVAART 58 HAARLEM vraagt leeftijd 16-22 jaar. VereisteDiploma MULO; voor de boodschappen- en informatiedienst. Leeftijd IS jaar en ouder. Veraiste: Diploma Gymnasium, S j. HBS of daarmede gelijk gesteld onderwijs: leeftijd 22-30 jaar. Vereiste: Diploma Am bachtsschool (opl. V.E.V.) SolMeitatiea schriftelijk aan de Chef van de afd. neel, Herengracht 295, Amsterdam. BLUe BAND gevraagd, v. d. en n., in gezin van 2 pers. Netjes kunn. werken. Met middagkost. Hoog .loon. Br. onder No. 1371, Wensing's Adv.bureau, Tempeliersstraat 32. Pas na toevoeging van kan een soep „voor het gebruik'gereed" worden genoemd. Gebruikt Nef a na-soeppasta -„Extra" voor al Uw soepen; als hoofdbestanddeel of voor smaakverbetering. Krachtig, pittig I Bevat zuiver rundvet en andere hoog waardige voedingsmiddelen. Speciaal voor de fijne keuken. Elke goede slager en kruidenier heeft het in voorraad. RUNDVETSMELTERIJ „MINOS" Den Haag Btf het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NO.ORD-HOLLAND te BLOEMENDAAL kan worden geplaatst: voor het verrichten van werkzaamheden in de tuin van het Hoofdkantoor te Bloemendaal. Leeftijd omstreeks 16 jaar. Bekendheid met tuinwerkza&mheden strekt tot aan beveling. Schrifteiyke sollicitaties aan da Directie te Bloemen daal, Ign. Bispincklaan 19 of persoonlijke aanmelding bij dg afdeling Sociale Zaken tussen 9—12 of 25 uur. goed met het vak bekend. Prima referenties. ZWARTER's HYG. EN MOD. LEVENSM.BED RIJF, Raadhuisstraat 67 Heemstede EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWAS6CHERIJ KAMPERSINGEL 60-5* HAARLEM Laat nu Uw matrassen bijvullen met kapok Voor nieuw BEDDEGOED en REPARATIE worden bg one waardebonnen aangenomen. H. de Graaft, Gr. Houtstraat 103. telefoon 11485 De wechkabouter» vee EVERS was- schen nu weer met goede zeep. Voor hen hebben alle bijtende chemicaliën afgedaan. Gelukkig I Hierdoor an dank «4 da deskundige behandeling van Uw waseh. gaat Uw goed bij EVERS veel langer mee. Dèt is aan voordoet zegt onze chef-kabouter en Mj kan I- a nai wwwi •KOUWSMVAART 56-60 - «UAM.IM - T8U 1M04

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3