K.A.B. en K.J.W.V. congresseren in de Residentie I HERDENKINGSDAG OP MARGRATEN r Wij luisteren naar NATIONALE PAASLOTERIJ1948 VAN OEFFEL - HAARLEM STOTIJN KANTOORBEDIENDE ALS UW BROOD CHAUFFEUR-BESTELLER ENIGE NETTE MEISJES EXPEDITIEKNECHT Katholieke grafici Dr.Baruchhoudt een rede en legt bloemen V. VOC VERLIEST OP EIGEN TERREIN Steno-Typen INST. PONT Vermaat's Moderne Bakkerijen HAARLEMS MATRASSENHUIS MAANDAG 31 MEI 1948 PAGINA 4 Congres Werkmeestersbond Verkiezing hoofdbestuur Scherp protest tegen r ijk sb em id dela ar s Nederland krijgt „kwaliteits- leger" Samenstelling K.N.I.L. en Landmachlt GROOT CONCOURS ACCORDEON.ORKESTEN Voor de eeirsite maal in Haairlem GEDENKLEPELS WONINGBOUW Medisch congres over chronische rheumatiek S'Suiiten bakkers en slagers gezellen fusie? Veelevering blijft verplicht Stikstof over twee jaar vrij KASTEEL „DE CLOESE" Pensionaat van de Kanuiini- kessen van he't Heilig Graf Rinkel verslaat Van Swol in drie sets Overige thuisclubs winnen na spannende strijd Courses 'te Duindlgt Sportuitslagen Sportsnippers ScheepvaarlbericMën Helena Broirwer-Röbert praktijk hervat GOED GEKLEED is maar een weet! GELESTE MAATCORSETTEN Speciale modellen voor zware figuren H. O. V. VOLKSCONCERT KEES HARTVELT .MERCURIUS" R.K. HULP IN DE HUISHOUDING WONINGRUIL flinke werkster N.V. ELECTRISCHE LUXEBROOD FABRIEKEN H. FRANKEN JR HAARLEM 1 Juni 1898—1948 Dinsdag is het vijftig jaar geleden, dat er voor het eerst brood van Franken in Haarlem gebakken werd. In deze halve eeuw groeide onze bakkerij tot een moderne onderne- ming, die nu drie bedrijven, elf filialen en een lunchroom exploiteert. Een groei, die voor zich zelf spreekt! Bij dit jubileum spreken wij onze grote dank en erkentelijkheid uit voor Uw vertrouwen en medewet king in deze jaren. Wij hebben het steeds een voorrecht geacht duizenden gezinnen in Haarlem en omgeving van het dagelijks brood te mogen voorzien en hopen daartoe nog lang in staat te zijn. In de periode van I t/m IS Juni hopen wij onze vaste afnemers een verrassing aan te bieden, waarvoor U een keuzebon gelieve te reserveren. Dat ons brood U nog lang moge smaken! Directie N.V. Electrische Luxebrood Fabrieken, H. FRANKEN JR uit onze bakkerij afkom- sfig is kuni U er zeker van zijn, dai U smakelijk en voedzaam brood eef. FLINKE CHEVROLET COACH 1936, LASALLE 5-PERS. SEDAN 1958. IN 1 DAG RETOUH H. de Graaff, Gr. Houtstraat 103, telefoon 11485 Centrale Verwarming le MONTEUR aankomend of leerling-monteur VARITEX, de Genestetweg 14, administratief beambte le klasse Noord-Zuid-Holl. Vervoer Maatschappij N.V. 2 AUTOMONTEURS, 1 AUT O-ELECTRICIEN, QLIESTOOKINSTALLATIëS Gonnetstr. 30, tel. 13658; b.g.g. tel. 176$* (Van onze Haagse redacteur) Dit is het weekend geweest, waarin de vergaderlust in de resi dentie hoogtij vierde. Kaast een kader- en een jubileumbijeenkomst van de K. V. P. waren er de Bondsraadsvergadering 1948 van de K. A. B. in het Bisdom Haarlem en de 57e Algemene Voorjaarsverga dering der Katholieke Jonge Werk gevers Verehiging, die de aandacht vroegen. Bij de K. A. B., die Zaterdag in Custodia bijeen kwam, werd o.m. be sloten tot instelling van een adviesbu reau voor beroeps-, opvoedings- en on derwijsvraagstukken en hoorde mea uit de mond van de bondsvoorzitter, de heer J. W. v. d Akker, de verblij dende mededeling, dat het ledenaantal tot 62543 is gestegen. Des middags hield mr. dr. Van der Staay een inleiding over „De spreiding van bezit", waarbij voorop werd ge steld dat verwezenlijking van de denk beelden, welke de K. A. B. te dien aan zien heeft, moeilijkheden ondervindt door de historisch gegroeide verhou dingen. Spr. poneerde het recht van de arbeider op een aandeel in de winst en bestreed de opvatting van prof. Van den Brink, die de overwinsten van verschillende ondernemingen per be drijfstak tezamen wil zien gebracht en dan verdeeld; z.i. moet de arbeider de gelegenheid worden geboden direct in de ondernemingen de vruchten van zijn arbeid te plukken. Kasteel Oud-Wassenaar was* dit weekend het trefpunt van de Katho lieke Jonge Werkgevers, die er Za terdagmiddag hun scheidende mo derator, prof. F. A. Weve O. P., en hun eveneens aftredende voorzitter, Fr. H. Terwindt, huldigden. De leden van de K. J. W. V. boden professor Weve een koorkap aan, de oua-leden een kazuifel. Zijn plaats zal worden ingenomen door de weleerwaarde heer drs. Van Lier. Een nieuwe voor zitter van de vereniging wordt dit najaar gekozen. Zondagmorgen sprak mr. Jan Derks op deze K. J. M. V.-voorjaarsbijeen- komst over .Plaats en taak van de ka tholieken in deze tijd". Het betoog ter bepaling van onze plaats voerde spr o.m. tot de conclusie, dat de Katho lieken vooral moeten oppassen bij hun strijd tegen het vooruitstrevende ma terialisme (het communisme) niet in het vaarwater van het reactionnaire ma terialisme te geraken. Als taak ligt er voor de Katholieken het gigantische werk de anorganische maatschappij om te zetten in een organische. Mr. Derks legde er daarbij de nadruk op, dat wij ons moeten realiseren dit slechts met de hulp van andersden kenden te kunnen doen, mensen, die overigens niet „andersdenkend" behoe ven te zijn ten opzichte van de ge meenschap. In één zin achtte de inleider .een doorbraak gewenst, niet echter ten aanzien van onze eigen organisaties: het is goed dat de Katholieken gebon den blijven in hun gemeenschappen en allereerst werken in een parochieel verband. Voor onze taak naar buiten geldt, dat op ons nog steeds van toe passing moet zijn het „aan hunne lief de zult gij ze kennen" en men niet mag kunnen zeggen „zij marchanderen met hun beginselen". Spr. pleitte ten slotte, zich afwendend van de vaak te De Ned. R.K. Bond van werkmeesters en ander toezichthoudend personeel kwam, zoals reeds bericht. Zaterdag in de Korenbeurs te Eindhoven bijeen. In de middagvergadering werden, na dat de bondsadviseur pastoor Macklen- berg een opwekkend woord over de bij zondere functie van het toezichthoudend personeel had gesproken, de voorstellen van het hoofdbestuur aan de orde ge steld. De verkiezing voor het hoofdbestuur bracht twee nieuwe leden in het be stuur, n.l. de heer J. Weinberg te Heer len van het gewest Zuid-Limburg en J. Th. Koot te Hengelo voor het gewest Oost. De heer W. van Kouwen werd bij ac clamatie tot bondsvoorzitter gekozen. De volgende bondsvergadering zal in Am. sterdam worden gehouden. zeer calvinistische strijdbaarheid, voor een Katholicisme van „het stralend goede humeur", omdat wij nu een maal niet onze hoop hebben gesteld op de materie, die bedriegt, maar le ven met de verrukkelijke zekerheid van het goede einde, dat het al goed maakt. Te Utrecht kwamen Zaterdag de verantwoordelijke afgevaardigden van de Nederl. Kath. Grafische Bond ter bespreking van de resultaten der CAO-onderhandelingen met werkge vers en het college van rijksbemidde laars bijeen. De heer A. C de Bruyn nam namens de KAB aan deze be sprekingen deel. Het college van rijksbemiddelaars kwam er bij deze behandeling slecht af. Algemeen werd heftig geprotesteerd tegen de door dit college dringend op gelegde loonregeling, die „ongunstig afwijkt van de sociaal en economisch verantwoorde, sobere loon voorstellen" van de werkgevers- en werknemers bonden. Eveneens werd scherp geageerd tegen „de ondeskundigheid en de sociale, onvoldragenheid" van het college. Er werd op aangedrongen, dat de samen stelling van het college zodanig wordt gewijzigd, dat vertegenwoordigingen van werkgevers en arbeiders in het col lege worden opgenomen. Men sprak de vrees uit, dat indien er geen wijziging in samenstelling en beleid van het col lege wordt gebracht, „het ogenblik komt, dat de vakbeweging zich ernstig zal dienen te beraden op de vraag, of zij zich niet daadwerkelijker tegen de uitspraken van het college zal moeten gaan verzetten". Tenslotte hebben Be verantwoorde lijke katholieke grafische werkers, zij het onder krachtig protest, zich met het oog op 's lands belang „bij de dictato riale beslissingen van het college van rijksbemiddelaars neergelegd". M. R. H. Calmeyer, chef van het kabi net van de minister van Oorlog, heeft In een onderhoud met een verslaggever van het A. N. P. medegedeeld, dat de lucht strijdkrachten in de toekomst waar schijnlijk als koninklijke luchtmacht het derde weermachtsonderdeel zullen vor men. In tweede instantie komt de bij drage aan een mobiele vredesmacht te land, ter zee en in de lucht, in staat om een kwaadwillende in toom te houden en, zo het moet, te bedwingen. Het ligt echter niet in het vermogen van Nederland bij te dragen tot het be langrijkste aanvalswapen: bombarde mentseskaders. Wel echter zal de ko ninklijke landmacht zo spoedig mogelijk een mobiel operatief orgaan moeten vormen, dat. als onderdeel van een ge allieerde krijgsmacht, buiten de lands grenzen kan optreden. Dit zal echter geen ,,massaleger" doch een „kwaliteits- leger" moeten zijn, al mag de omvang niet al te gering zijn. Aan de vorming van dit orgaan zal eerst begonnen kunnen worden als de grote eenheden van alle wapens de lste en 2de divisie en de gemengde bri gades, uit Nederlands-Indië beginnen terug te keren en dc territoriale ver dediging voldoende verzekerd is. De samensmelting van de Koninklijke Landmacht met het K. N. I. L., hetgeen in het voornemen ligt, zal de Neder landse jongelingschap een wijder perspec tief blijven geven, dan het vroegere gar- i nizoensleven kon bieden. Memorial Day op Margraten. De militaire erewacht lost een salvo. Gistermiddag werd op het Ameri kaanse militaire kerkhof te Margraten de jaarlijkse plechtige dodenherdenking gehouden. Op de officiële tribunes merkten Wij o.m. op dr. Baruch, ad miraal Rost van Tonningen, vertegen woordiger van H. M. de Koningin, Ba ron Van Boetzelaer van" Oosterhout, min. van Buitenl. Zaken, vertegenwoordiger der regering, dr. Houben, Comm. der Koningin in Limburg, de Nederlandse generaals Kruis en Reynders, gezanten en zaakgelastigden van België, Frank rijk, Engeland, Rusland, Italië, China, Oostnrijk, Tsjechoslowakije, Grieken land, Mexico, Zuid-Afrika en van ver schillende andere mogendheden, en voorts een menigts van geestelijke en wereldlijke autoriteiten, Kamerleden, burgemeesters, consuls, enz. De dodenherdenking werd geopend met gebeden, uitgesproken door de Is- raëlietische veldprediker Majoor Pin- cus, en door de katholieke aalmoezenier, kapitein Belton, béiden van het Ame rikaanse leger. Dan las de hoogeerwaar de deken van Gulpen, S. Schneiders, ver tegenwoordiger van onze Bisschop, de troostrijke woorden van Sint Paulus uit de Dodenmis en uit het Evangelie van Sint Jan voor. Kolonel Ragusa van het American Graves Registration Com mand leidde nu met enkele toepasse lijke woorden de plechtigheid in. Luite- In .het gem. concertgebouw te Haar lem zal 17 October a.s. een groot mu ziekconcours van accordeonorkesten worden gehouden. Aan dit concours, waarvan de organi satie in handen is gelegd van de Haar lemse Klavar-Accordeonclub, zullen 12 verenigingen, aangesloten bij de Ned. Accordeon- en Mondaccordeonbond, deelnemen. Het is de eerste maai, dat een derge lijk muziekfestijn in onze stad plaats vindt. De N.V. Gerofabriek te Zeist heeft ter gelegenheid van het 50-jarig Re geringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina een tweetal gedenklepels n de handel gebracht. Beide lepels zijn ontworpen door Georg Nilsson en uitge voerd in Gero-Zilver. Men meende H. M. niet beter te kun nen huldigen dan door op deze lepels de erenaam „Moeder des Vaderlands" te vermelden. Op de grootste lepel is bovendien het bekende „Wij willen ons zelf zijn en blijven" ingestempeld, wel ke getuigenis in de achter ons liggende oorlogsjaren zeker nog aan betekenis heeft gewonnen. nant-generaal Huebner, opperbevelheb ber van het Amerikaanse leger in Europa, overschouwde dan de geschiede nis van hen die hier begraven lagen. Daarna sprak ambassadeur dr. Baruch zijn herdenkingsrede uit. Spr. memo reerde het offer, dat zij, die hier rusten, voor ons land en de vrijheid hebben gebracht. „Laten wij ons waardig tonen aan de idealen, waarvoor deze mannen gevallen zijn", zo besloot de ambassa deur zijn toespraak. Nadat de minister van Buitenlandse Zaken, baron Van Boetzelaer van Oos terhout, een kort woord ter herdenking had gesproken, volgde een grootse bloe menhulde. Dr. Baruch was de eerste, die bloemen neerlegde. Vervolgens zegende de protestantse aalmoezenier, Kolonel Evans, in naam der H. Drievuldigheid de graven. Daarna werden de Ameri kaanse en Nederlandse vlaggen gehesen Met het spelen der nationale hymnen werd deze indrukwekkende plechtig heid besloten. In een circulaire aan de gemeentebe sturen wijst de minister van Wederop bouw en Volkshuisvestiging er op, dat de bouw van woningen thans meestal in grote complexen geschiedt, waardoor uiteraard alleen de grote aannemers worden ingeschakeld. De minister dringt er in dit verband op aan, bij aanbouw van woningen, na te gaan of uitvoering in kleinere com plexen kan plaats vinden, zodat één of meer plaatselijk gevestigde aannemers, elk voor zich of gezamenlijk, daarop kunnen inschrijven. De minister deelt nog mede, dat de goedkeuring van onderhoudswerken en kleine verbouwingen gedurende de zo- menmaanden tot een maximum zal worden beperkt. In Aix les Bains zal, op initiatief van de gemeenteraad en de Société Médi- cale, van 24 tot 27 Juni een internatio naal congres gehouden worden ter be spreking van 33 rapporten over chro nische rheumatiek. Afgevaardigden van Amerikaanse, Zweedse, Franse en Zwit serse universiteiten nemen aan dit con gres deel- Van Nederlandse zijde zal een dele gatie van 15 geleerden aanwezig zijn Dr. Van Breemen zal een rapport over leggen over chronische schouderrheu- matiek. De leden van de Nederlandse Ka tholieke Bond van brood-, koek- en banketbakkers en oacao-, chocolade en suikerbewerkers in den Bosch heb ben besloten tot een fusie met de Ka tholieke Bond van Slagersgezellen "St. Joris". De fusie zal eerst tot stand komen, wanneer ook de slagersgezel len hiertoe besluiten. Tijdens een verkiezingsrede te Eiber- gen heeft minister Mansholt gezegd, dat de vraag of de verplichte veelevering kan worden afgeschaft, ernstig is over wogen. Vast staat evenwel, dat daardoor de vleesdistributie moeilijker zou wor den, terwijl het vaak toch al veel moei te heeft gekost de rantsoenen te hand haven. In 1950 of 1951 zal de stikstof, die hier beduidend goedkoper wordt ge produceerd dan in het buitenland, kun nen worden vrijgegeven. Daardoor zal de boer voor eigen productie meer voe der kunnen verkrijgen, vooral op de zandgrond. Dat zal de oplossing zijn voor de kleine landbouwer om een gro tere veestapel te kunnen aanhouden. In de toekomst is ook bij meer me chanisatie een overschot van arbeids krachten in de landbouw mogelijk, doch een op gepaste schaal uitbreiden van industrialisatie kan die krachten op vangen. Daardoor krijgt de landbouw bovendien weer meer afzetmogelijkheid in eigen land en hij zal er dus wel bij varen. Het bekende kasteel „De Cloese" aan de Berkel te Lochem, dat door de Ned. Handel-Maatschappü was aangekocht om bestemd te worden tot recreatie-oord voor haar personeel, is thans in andere handen overgegaan. De Kanunnikessen van het Heilig Graf hebben dit kasteel aangekocht om er een pensionaat te stichten. Deze orde is een Kanunnikes- senorde, die in het H. Land is ont staan in 1114. Ze wijdt zich aan het apostolaat van geloofsverbreiding en -verdieping. In Nederland zijn drie kloosters dezer orde: te St. Odiliënberg bij Roermond; het Pelgrimshuis „Casa Nova" op de H. Landstichting bij Nij megen èn 't klooster „Keppel" te Laag- Keppel, waar de zusters gevestigd zijn, na de verdrijving uit hun klooster aan de Graafseweg te Nijmegen. Aan het klooster te Laag-Keppel is verbonden het Hoger Instituut voor meisjes, waar vooral leergangen worden gegeven in wijsbegeerte in aansluiting aan de Theologische afdeling der R.K. Universiteit te Nijmegen. Ook in de „Cloese", dat als studiehuis zal worden ingericht, Zullen de pensionnaires diverse leergangen kunnen volgen. Eerstdaags zal begonnen worden met het herstel en zal „De Cloese", waar bossen en gebouwen verwaarloosd wer den, weer in zijn oude luister herrijzen. Op Klein Zwitserland speelden onze Davis Cup-spelers enige oefenwedstrij den onder elkaar, met de Australiër Harper als welwillende en sterke spar ringpartner. Van Meegeren had hem in de eerste partij als'tegenstander. In de eerste set speelde de Nederlandse speler zeer sterk. Zijn forehand en backhand hielden Harpér achter de achterlijn en van hieruit kon deze niet dat gevaar lijke plaatsen geven dat hem Van Swol deed slaan. In zijn pogen om te force ren faalde keer op keer zijn forehand en tot net kwam hij zelden. Met 61, 62 boekte Van Meegeren twee sterk gespeelde sets. In de derde wijzigde Harper zijn tactiek en speelde korter en met minder vaart, waardoor Van Meegeren, te veel uit od het verdedigen van zijn achterveld, zijn vaart verloor. Ook de onverwachte dropshots van Har per deden hun werk. Met 64 (via 51) 61 maakte Harper het twee-sets-gelijk, doch in de vijfde hernam Van Meegeren het initiatief, vond weer lengte, brak door de service van Harper na 1I en legde de grondslag voor de zege. Hij won de set met 61. Rinkel won daarna in drie sets van Van Swol: 6—2. 64, 6—2. Van Swol was zeer slecht op dreef en oefende daardoor geen pressie uit, hetgeen Rin kel de kans gaf zijn aanvalsspel vrij uit te spelen. Dit was de verklaring voor een resultaat dat op zichzelf beschouwd een niet geringe verrassing vormde. In het dubbelspel, waarin Wilton ,de plaats innam van Van Meegeren, hebben hij en Harper het Van Swol en Rinkel zeer moeilijk gemaakt. Voor een groot deel was dit ook het gevolg van de zwakke spelvorm van Van Swol. die weinig afmaakte en te veel kansen bood. Onze Davis-cup-dubbel won ten slotte vooral, dank zij Rinkel en het te genvallen van Wilton, met 36, 103, 46, 62, 6—2. MAANDAG HILVERSUM, 415 m.: 18.15 Sport, 18.30 Band en plaat, 19.00 Nieuws, 19.15 Leeslamp, 19.30 Act. geluid, 19.45 Vijf Zapakara's, 20.00 Nieuws, 20.00 Nieuws, 20.05 Min. Drees Nat. reclassering, 20.15 Vocaal kwartet, 20.45 Hoorspel, 21.30 Varianten, 22.00 Strijkorkest, 22.45 Overdenking, 23.00 Nieuws, 23.15 Philh. ork. I, 301 m.: 18.15 8.20 Gram., 18.30 HILVERSUM VARA-varia, 18.: Strijdkr., 19.00 Orgel, 19.15 West- Friés halfuur, 19.45 Lezing, 20.00 Nieuws, 20.05 Min. Drees Nat. reclas sering, 20.15 Vaudeville-ork., 20.50 Radiodebat, 21.10 Cabaret, 21.45 Le zing, 22.00 Meester-trio, 22.30 Maian- do, 23.00 Nieuws, 23.15 Dansmuziek. DINSDAG HILVERSUM II, 415 m.: 7.00 Nieuws, 7.15, Gram., 7.45 Morgenge bed, 8.00 Nieuws, 8.15 Pluk de dag, 9.00 Lichtbaken, 9.30 Waterst., 9.35 Altviool en piano, 10.00 Kleuters, 10.15 Italië zingt, 10.30 Schoolradio, 11.00 Gram., 11.30 Als de ziele luis tert, 11.40 Zigeunerork., 12.00 Angelus, 12.03 Vaudeville-orkest, .12.55 Zonne wijzer, 13.00 Nieuws, 13.20 Sopraan en piano, 13.45 Boek der boeken, 14.00 Concert, 14.30 Onder ons, 15.00 Schoolradio, 15.30 Gram., 16.00 Zonne bloem, 16.30 Ziekenlof, 17.00 Na schooltijd, 17.15 Gram., 17.30 Wigwam, 17.45 Gram., 17.55 Liedjes. HILVERSUM I, 301 m.: 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymn., 7.30 Gram., 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 9.15 Morgenwijding, 9.30 Mozart, 9.45 Gram., 10.30 Vrouw, 10.35 Gram., 10.50 Kleuters, 11.00 Orgel, 11.45 Voor dracht, 12.00 Zang, 12.30 Weerpr.. 12.33 Platteland, 12.43 Gram., 13.00 Nieuws, 13.15 Metropole-ork.. 14.00 Knippen, 14.30 Matinee, 16.40 School bel, 17.00 Dat kun jij ook, 17.30 So praan, 17.45 Flitsen uit O.-Ihdonesië, 18.00 Nieuws. (Van onze cricketmedewerker). Met uitzondering van VOC, dat op eigen terrein door ACC met 53 runs ge slagen werd, hebben de overige thuis- spelende verenigingen het alle tot een overwinning weten te brengen. Zo zegevierde Haarlem met 1 wicket over Quick (N). Quick sloeg 98 runs bijeen, dat op de slowbowler Kleefstra (4 voor 6) faalde, waarna Haarlem met de laatste mensen op de mat 100 runs bijeenbracht. Quick was echter zonder Fiege, Rose en Engelsman. In de derby tussen WA en VRA was het eveneens een en al spanning, want tegenover de 89 runs van WV bracht VRA het tot 84. zodat VVV met slechts 5 runs zegevierde. Voor VVV behaalde de slowbowler Dorresteyn de fraaie cijfers van 8 voor 40. In deze ontmoeting werd zeer lang zaam gescoord, hetgeen aan het veel te hoge gras geweten moet worden. Op een onbetrouwbaar wicket gooide ACC het Rotterdamse VOC voor slechts 39 runs uit, tot nu toe het laagste totaal in dit seizoen gescoord. Sanders had hierbij de fraaie cijfers van 4 voor 9. ACC beantwoórdde met 92 runs. waar van aanvoerder Scheepstra met 22 top scorer werd. Nog probeerde VOC op de tweede innings een ander resultaat te verkrijgen, doch nadat de thuisclub we derom voor een laag totaal (66) van de mat verdwenen was, werd de strijd ge staakt. ACC won derhalve met 53 runs. Hermes sloeg Sparta met 29 runs. Te genover de 144 van Hermes stelde Sparta een totaal van 115. Op een gegeven ogenblik stond het totaal van Sparta op 107 voor 6, doch de laatste 4 batsmen faalden. Molenaar, de fastbowler van Hermes, nam vandaag zijn 500ste wicket in de eerste klasse. Ook tussen HCC II en Rood en Wit heeft het gespannen. Roo en Wit maakte 170, waarvan Van Baasbank met 505 not out bleef, waarna HCC II 172 voor het verlies van 9 wickets scoorde. Tweede klas: LCCHermes DVS 2, Hermes wint met 143 runs (41134) HerculesUW, Hercules wint met 55 runs (11055); Rood en Wit 2HCC 3, HCC 3 wint met 99 runs (71—170); Cric —ACC 2. ACC 2 wint met 6 runs (58 64): ECCTCC, ECC wint met 55 runs (176121); KampongQuick, Kampong wint met 22 runs en 9 wickets (67 voor 45)- n- Het programma voor a.s. Zondag luidt: ACCRond en Wit. HBSQuick (N), HCC I—Hermes DVS. Sparta— WV, VOC—HCC II, VRA—Haarlem. De uitslagen van de draverijen en rennen te Duindigt zijn: 1. Fanfare-prijs: 1. Lord Quetteville km.-tijd 1.33.4, 2. Luccie Rohda 1.34.5, 3. Lord Heny 1.37.3. 2. Fatima-prijs: 1. Jackie Boy km.- tijd 1.34.3. 2. Mary Axkit 1.41.4, 3. Mac Kinley 1.42.7. Fleetwoordprijs: 1. Leo Axkit km.-tijd 1.28.6, 2. John D 1.30, 3. Lady Zora 1.34. Feodora-prijs: 1. Main Axworth km.- tijd 1.29.1, 2. King Spencer 1.28.2, 3. Lu xor 1.28.3. Favoritin-prijs: 1. Intrepid km.tijd 1.275, 2. Excellentie Brewer 1.27.5 3. Gra tie Hanover 1.28.1. Beginnelingenprijs: 1. Qualissa tijd 1.00.2, 2. Fair Play. 3. Espoir Het Zilveren Schild-prijs: 1. Majesto tijd 3.03.2, 2. Crantor, 3. Fatima. Voetbal. Promotie degradatiewedstrij den. District IV. KoskoHelmond 0—3. Kampioenschap van Ned. reserve eerste klasse: RFC II—DWS II 2—1, GVAV U Noad II 1—3. District I. Tweede klasse A: Volen- damVr.schaar 10—0, DCV—VIOS 2—1. Promotie degradatiewedstrijden. Dis trict I. Promotie vierde klasse: Herta— I Stichtsche Boys 02, Schagen—Grass hoppers 21, SpaarndamThe Unity 21, St. PancratiusNeerlandia 20. Om de K.N.V.B.-beker. Derde ronde: IVV-WA 1—0, DWV—Neptunus 6—0. HollandWageningen 22, DFCFor- tuna 31. Zwolsche BoysCHRC 21. Cone. SVDRoermond 22. Achilles Emmen 12, Sportclub EmmaLim- burgia 01. Korfbal. Noorden. Eerste klasse A: Club Brothers—LDO 4—2. Om de zilveren korf. halve finale: Blauw WitKoog Zaandijk 56, Archi pelRohda 58. Lawntennïs. Eerste klasse: DDV II— NMC I 5—7. Thor-RW I—Hilv. LTC. II 8—4, NMC II—Thor RW II 11—1. Lel- monias IIIHillegersberg I 57, Gooi land 1Festina 1 41, Ensch. LTB I Het Spieghel I 57, Bast. Baz. IWo- burnpark I 75, Philharmonie IAlta I 6—6. Honkbal. Ie klasse: EDOAjax 31. Blauw Wit—WGA 6—3. OWO—Scho ten 7—2, HHC—SC Haarlem 3-^4. Wagtmans (Breda) werd winnaar bij de amateurs in de ronde van St. Willi- brord. 2 Van Est, 3 Bindels. W. Verhoe ven won bij de nieuwelingen. ZIAN behaalde de overwinning in de finale van het waterpolotournooi, dat UZSC te Utrecht organiseerde en legde beslag op de beker. Bij de dames won nen De Robben. De Belgische Olympische sabelequipe heeft de Nederlandse op het nippertje geslagen. Beide ploegen wonnen 8 par tijen, maar de Belgen hadden 60 tref fers tegen de Nederlanders.... 59. De Engelse cupfinalist Blackpool won in Zweden met 40 van een Zweedse eerste klasser. Een Zwaluwen-team zal op 14 Juli te Parijs de Franse Olympische (ama teur)-ploeg partij geven. De Australiër Curotta liep te Sydney de 400 meter in 47 seconden. Wereldre cord 46! De ronde der vier Kantons te Züricb is gewonnen door de Zwitser Tarchim- De Nederlander Janssen werd zesde- ALCHIBA p. 28 Fern. Nor. n. Pernamb- ALGENIB 29 v. R'dam n. Bremen. ALHENA 30 v. Antw. te R'dam. ALPHERAT p. 29 Kp. Bon n. R'dam. ANNENKERK p. 28 Guardafui n. R'darO- ARKELDIJK 29 v. Londen n. Antw. AUDACIA p. 29 Ouess. n. Antw. AVERDIJK p 29 Vliss. n. Cuba. BERKEL 28 v. Lübeck te Skelleftea. BLIJDENDIJK 29 te Antw. n. N.Y. BREDA 29 v. Guayaquil te Lobito. CLEODORA 25 v. Singap. n. Hongkong- CORILLA 29 v. Rastanura te Madras. DELFT 28 v. Arica te Pisco. DELFTDIJK 28 v. S. Franc, te Portland- ILOS 28 v. BarceL te Genua. jAARSTROOM p. 28 Las Palm. n. A'd- HELBERGEN p. 29 Sagres n. Savona. LAWAK28 v. Manilla te Los Ang. LOOSDRECHT 29 v. R'dam n. Perz. G- M^ASKERK 29 te Havre n. A'dam. MELISKERK 29 v. Dakar n. Freetown. NW. AMSTERDAM 29 v. Barbad. n. Cuf- OSSENDRECHT 1 v. Tarafa te Liverp- OVULA 26 v. Singap. n. Hongkong. VROUWENARTS Boslaan 9 STENO, club- of privéles TYPEN, aanv. 3 Juni Oude Gracht 71 Haarlem Kleding laten STOMEN-VERVEN-PERSEN bij Maatnemen elke Dinsdag en Donder, dag van 25 uur Kleine Houtstraat 56. Haarlem Groeneweg 15, IJmuiden-O. Gem. Concertgebouw Vrijdag 4 Juni 1948 20 uur (uitgesteld concert van 30 Maart) Dirigent: Solist JAAP hobo Entrée: ƒ0.50, plus bel. Houders van passe-par- touts '47/'4S vrjje toegang Voorverkoop en plaats, bespreking bij Concert bureau Alphenaar NIEUWE CLUBS STENO - TYPEN BOEKH. V. GEV. HOUTPLEIN 1 rood Telefoon 17764 gevraagd, speciaal voor keu ken. Tweede meisje aanw. Mevr. Wehmeijer-Brennink- meijer, Pr. Hendriklaan 19, A'dam-Z. Aangeboden te Utrecht: wo ning, best. uit 2 kamers, keuken en zolder. Huurprijs f 3.50 per week, voor arbei derswoning in Haarlem of omgeving. Brieven onder no. 18419, bureau van dit blad. Hofleverancier vafl H. M. de Koningin Gevraagd een voor Maandag, Vrijdag en Zaterdag. Br. ond. no. 18437 bureau van dit blad OCCASION Door bijzondere omstandigheden zijn wij tegen normale prijs in de gelegenheid te verkopen onze RENAULT JUVAQUATRE demonstratiewagen 1946 met z.g.a. nieuwe banden, zeer weinig gelopen en zeer zuinig in benzine- gebruik. Gegadigden moeten een aanvraag bi) de R.V.I. hebben lopen voor een personenwagen. Zij, die daar serieus voor in aanmerking komen en het wachten moe zijn, kun nen onmiddellijk worden geholpen. Garage „Den Hout," Wagenweg 166168, telefoon 12138. JONGSTE OP AANKOMENDE BEDIENDE GEVRAAGD VOOR HANDELSKANTOOR. Brieven onder no 18439 bur. van dit blad. Ons brood kost slechts 20 cent thuis bezorgd endividend! PAUL KRUGERKADE 31, HAARLEM, TEL. 11496 P.S. In Heemstede, Bloemendaal en Santpoort kost het 21 ets. Op 26 Mei is gghouden de EERSTE TREKKING van de ten bate van het werk der Katholieke Actie en van het werk der Nationale Katholieke Gezinszorg, goed- gek. b. Min. besl. van 9 Febr. '48 No. 1816. Met deze trekking lootten mede de nummers der lot- kaarten, welke V66R OF OP '26 MAART 1.1. bij pns binnenkwamen De 15 HOOFDPRIJZEN vielen op: 1. Serie 1 E No. 15393: prijs t.w. v. ƒ5000.— 2. Serie 3 D No. 66955: prijs t.w.v. ƒ3000.— 3. Serie 5 F No. 68460Philips Radio-gramofooncombinatie t.w.v. 1450 4. Serie 5 M No. 16343: Ameublement t.w.v. ƒ1000; 5. Serie 4 L No. 73206: Wy betalen Uw groene, zilveren of gouden bruiloft, t.w.v. ƒ750; 6. Serie 3 A No. 36123: Philips Radio t.w.v. ƒ580 7. Serie 6 H No. 26230: Prijs n. keuze, t.w.v. ƒ500 8. Serie 4 B No. 23667: Philips Radio t.w.v. ƒ460 9. Serie 5 J No. 14380: Singer-trap- naaimachine, t.w.v. 31510. Serie 5 A No. 71503 Philips Radio t.w.v. ƒ300; 11. Serie 2 B No. 54688: Cassette Gero Zilver t.w.v. 300; 12. Serie 3 H No. 73348: Porteldisc (gramofoon) en 20 platen t.w.v. ƒ250; 13. Serie 5 B No. 10191: Eet-, thee- en ontbytservies t.w.v. ƒ200; 14. Serie 5 K No. 47665: Keuken-inrichting t.w.v. ƒ175; 15 Serie 4 J No. 54474 Heren- of dames. rijwiel t.w.v. ƒ150. AD DEZE PRIJZEN ZIJN GEWONNEN OP LOTEN VAN EEN KWARTJE. Voor de andere 1000 pryzen raadplege men de trek- kingsiyst welke omstreeks 5 Juni a.s. verzonden wordt. De 2de en ONHERROEPELIJK LAATSTE trekking met een serie van geheel dezelfde pryzen wordt ge houden op 30 Juni a.s. Met deze trekking loten mede de nummers der lotkaarten welke NA 26 MAART 1.1. door ons werden ontvangen. Alle in 1948 'uitgegeven lotkaarten, onverschillig welke kleur of serie, kunnen nog voor deelname aan de 2de trekking worden inge zonden. Lotkaarten nog gratis en franco verkrijgbaar bij Postbus 2 Heemstede. HAAST U MET INZENDING GEVRAAGD, V. g, g. V. WASSERIJ BEELEN, Blekersvaartweg 13, Heemstede. TE KOOP met 3 maanden garantie: GARAGE „DEN HOUT" Wagenweg 166-168 - Tel. 12138. Laat nu Uw matrassen bijvullen met kapok Voor nieuw BEDDEGOED en REPARATIE worden by ons waardebonnen aangenomen. GEVRAAGD: GROEN Co. ESSENLAAN 21 - BLOEMENDAAL Bloemendaal Telefoon 24353, elastieken kousen en medische bandages, vraagt Leeftijd 18 jaar en ouder. Prettige werkkring Het Bestuur van de Vereniging voor >fijverheidsonderw1js te Haarlem vraagt met ingang van 1 September of op nader overeen I® komen datum. Minimum vereisten MULO-diploma en Praktijkdiplom» Boekhouden. Salaris van f 280f 365 per maand Kindertoelage. Sollicitaties te richten aan bovengenoemd Bestuur, Klever parkweg 181. GEVRAAGD, V.G.G.V., VOOR HET WEGBRENGEN VAN PAKJES PER CARRIER OP TRANSPORTFIETS OPZELAND ZIJLSTRAAT 24—30 HAARLEM De N.Z.H.V.M. N.V. vraagt voor haar garage te Haarled1, bij voorkeur met diploma ambachtsschool. Schriftelijk sollicitaties te richten aan het Hoofdkantoor, afd. Per6 neelzaken, Leidsevaart 396, Haarlem. -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 4