BLANKENAUW eerste amateur-kampioen in de achtervolging Sprinttitels voor Van Vliet en Hijzelendoom Maar één Nederlandse titel bij AAA-wedstrijden op 3 mijl PVCB (handbal dames) kampioen ER/C DE NOORMAN- DE STEEN VAN ATLANTIS Francken vijftiende in vierde étappe Haarlemse honkballers winnen weer van Amsterdam 1 Sterke wind tegenstander bij DEM-athletiekwedstrijden Schulte wint finale tegen Van Beek Slijkhuis winnaar ACC blijft aan de spits Gele trui weer in andere handen Drie Wimbledon-titels voor LOUISE BROUGH OLYMP. KAN0PL0EG SAMENGESTELD Australiër Wood wint Diamond Sculls - MAANDAG 5 JULI 1948 PAGINA 3 Spannende strijd TOUR DE FRANCE Vijfde étappe Scheidsrechtersbijeenkomst te Amsterdam Jeugd-roeiwedstrijden op de Bosbaan Jaarvergadering A.N.W.B. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, 4 Juli. De nieuwe lijst der Nederlandse wielerkam pioenschappen bevat geen verrassingen. In alle klassen en categorieën gingen de favorieten eigenlijk zonder veel strijd als winnaar over de streep en werkelijke spanning was er alleen maar bij het achtervolgingskampioenschap der amateurs, dat ditmaal voor het eerst werd verreden en waarbij Blankenauw ook al weer met groot vertoon van meerderheid voor het eerst sinds lange tijd weer eens een wielertitel voor het Oosten wist te bemachtigen. Bij de sprinters was Van Vliet weer heer en meester, zowel in het kampioenschap der professionals, dat hjj voor de twaalfde maal behaalde, als in het algemeen kampioenschap tegen Hjjzelendoom, die eerst in twee ritten het gevaar-Contelaar had bezworen. Schulte behaalde zijn zevende achtervolgingskampioenschap en Pronk zijn derde stayers- titeL Toch was er nog één uitslag waarop men niet gerekend had, ook al drukte die dan tenslotte zijn stempel niet op het eindresultaat. In de halve achter volgingsfinale der beroepsrijders ver loor Peters met groot verschil van de bekwame Zaankanter Van Beek. Dat had twee redenen. Vooreerst was de Haarlemmer physiek niet in de con ditie uit zijn beste jaren en vervolgens heeft Van Beek daarvan geprofiteerd op een manier, die zijn kwaliteiten voor het nummer waarin hij debuteer de, ten voeten tekent. In de halve finale tegen Peters kon hy gemakkelijk zijn slag slaan. Hij nam direct al een voorsprong op de Haarlem mer en groot was ieders verbazing, toen hij die gaandeweg uitbouwde tot een zo groot verschil, dat men al spoedig kon -Vaststellen, waarop dit ging uitdraaien. Peters vocht eigeniyk niet eens meer terug en capituleerde met een kwart baan ach. terstand. Tegen Schulte, die tevoren in een goede tijd en indrukwekkende stijl van Evers had gewonnen, kon de Zaankan ter natuurlijk niet op. Hjj begon vol goede moed én boekte direct een zeer kleine Voorsprong. Maar tegen een Schulte-in- Vorm kon hij die niet behouden en hy ver loor dan ook met zeer duidelijk verschil. Schulte reed de laatste honderd meter met de handen op het stuur. Peters re vancheerde zich in de strijd om de derde en vierde plaats, toen hy met ruim ver schil Evers versloeg. Een bijzonder spannende en mooie strijd leverden Harmans en Kunst in de halve hehtervolgingsfmale der amateurs. Har mans ging snel van start en veroverde zich een voorsprong, die men van grote betekenis achtte. Inderdaad kon Kunst er voorlopig niet veel aan doen, maar tegen het einde begon hy langzaam in te 'open en zowaar wist hy in de eindspurt kis eerste over de streep te gaan. In de kn de re halve finale had Blankenauw zich «iet groot vertoon van macht en in de Prachtige, ty'd van 5.19.2 de meerdere ge toond. van Voorting. Hy deed dat zonder veel moeite ook in de finale, waarin hij Kunst reeds met zijn snelle startversloeg «n daarna niet meer in gevaar is geweest. J oor-ting nam de leiding in de strijd om rf de£d? on vierde plaats, maar Harmans 'verwege ongeveer geiyk en won •prong n°e met een belangrijke voor- Aan twee ritten had Van Vliet genoeg S? Z1ln meerderheid te Bewijzen over Ui» bij reap, uit tweede positie In een wedstrijd die meermalen het peil bereikte van het beste dames-tennis, dat ooit op het Wimbledon-centrecourt werd ge speeld, behaalde de 25-jarige Amerikaanse XiOuise Brough de titel in het dames-enkel- spel door haar twee jaar jongere landgeno te Doris Hart met 6—3, 86 te slaan. Dit Was de tweede, maal in successie dat Doris Hart in de Wimbledon-finale werd gesla gen. Verleden jaar moest zij in Margaret Osbonfie de meerdere erkennen. Dè wedstrijd duurde bijna anderhalf uur en werd onder grote spanning voor uitver kochte tribunes, waarop versqhülende be kende persoonlijkheden hadden plaats ge nomen, gespeeld. - Doris Hart begon met groot zelfvertrouwen en wist de eerste drie games op haar naam te brengen. Louise Brough kon hierna echter het juiste tegen spel vinden en op schitterende wijze bracht fcij de stand op 3 games beiden. De blonde Amerikaanse ging nu door en verloor geen enkele game meer* (63). Ook in de tweede set begon Doris Hart uitstekend. Toch wist haar tegenstandster een 31 voor sprong te verkrijgen. Doris Hart gaf zich niet gewonnen en met vier fraaie games achtereen nam zij de leiding met de ge vaarlijke stand 53. De laatste game nog wel ^op Brough's service. Daarna was het offensief weer aan Louise Brough. Drie games won zij achter elkaar, kwam op 65, 4015 en leek de match te hebben gewon nen. Maar wéér kon Hart zich herstellen, terugvechten en de stand gelijk brengen. Na vele malen deuce, kwam toch spoedig het einde. Doris Hart bleek niet meer de ©eren het>l)en om n°S een 8ame te for- kwam Louise Brough tegen lrL de strijd, ditmaal in het da- mesauD dat de kampioene met Marga- ret DU?°"\jPeelde tegen Hart—Todd. In een spannende strijd versloegen Brough Dupont Win eeuwige rivalen met 6—3. 36, 63. I?aa„d®I"d? Wimbledon-titel ver overde Louise Brough in het gemengd dub bel, waarin zij Doris Hart voor de derde «laai tot tegenstandster had. Samen met Sedgman, kon deze het ook nu niet tot een overwinning brengen. Brough en Bi'om- tvieh wonnen met 6 Z, 3 6, 63. Brom- Vnch en Sedgman versloegen in het heren- dubbel Brown en MullöV met 5—7, 7—5, 7—5. 9—7. Spanning genoeg! en van kop af met grote meerderheid versloeg. Hijzelendoom dankte zijn zege in de eerste rit mede aan een fout van Contelaar, maar tenslotte bewees hij zo wel in deze rit als in de tweede, dat zijn jonge concurrent nog even zal moeten wachten, eer deze Hijzelendoorn's troon aan het wankelen kan brengen. Hij hééft dat overigens wel in de benen. Daarom uitvoerig spreken over de staygrs- wedstryd als het tam verloop daarvan een weergave in enkele regels rechtvaardigt? Er waren twee kleurloze phasen in deze wedstryd. In de eerste nam Bakker al dadelijk uit vierde positie de leiding van de tien gestarte renners. In de tweede Blankenauw (rechts) en Hijzelendoom onder één krans na hun behaalde kam pioenschap in het Olympisch Stadion. kwam de aanval van Pronk, die eerst mis lukte, omdat de Alkmaarder kwam te „zwemmen",/maar die hij .later in een minimum van tijd wél tot een succes maakte. De strijd was beslist toen Pronk kort daarop achter Bakker en* Matena en Tater direct achter Bakker in tweede positie ging liggen, om daar de bewegin gen van zijn rivaal nauwkeurig gade te slaan. Bakker gaf hem daar meer dan 50 kilometer lang niet veel werk aan Uitslag: 1. Pronk 1 uur 23 min. 42 sec.; 2. Bakker; 3. De Best; 4. By ster; 5. Ma tena; 6. Van der Voort; 7. Motke; 8. Rem. kes9. Van Amsterdam. Fellenaars staak te de strijd. Hijzelendoom (rechts) en Contelaar zij aan zij spurtend naar de eindstreep. Contelaar is snel buitenom gegaan, maar Hijzelendoom is toch vlugger en passeert als eerste de finish. LONDEN, 3 Juli. De Nederlandse athletiekploeg op de AAA-kampioen- schappen, die ons steeds met een aantal titels verwende, heeft ditmaal in het White City-stadion maar een geringe buit behaald. Eén kampioenschap en één derde plaats werd het mager resultaat, al was het dan weer een verheugend feit, dat het kampioenschap op naam kwam van Slijkhuis, die met groot verschil, maar in een minder goede tyd dan hij twee jaar geleden in de race tegen Woo- derson maakte, de 3 mijl won. De Ruy- ter kreeg onze enige derde plaats op zijn naam, doordat hij op de mijl, behalve door de Luxemburger "Barthel, ook nog werd verrast door de Brit Nankeville. Twintig lopers stelden zich voor de start van de drie mijl-race op: een Ne derlander, een Nieuw-Zeelander, (Nel son) en 18 Britten. Slijkhuis liet zich in het begin insluiten, maar lag na de mijl (4 min. 42.6 sec.) op de derde plaats, vlak voor de kleine Nelson, die op dat moment nog gevarlijk leek, maar spoedig de mindere van onze landgenoot zou worden. Toen 2 -mijl waren afgelegd (9.36.2) had de oude Brit Smart de lëiding genomen, maar op de 2% mijl nam Slijkhuis de kop. Even later zette hij er een geducht tempo in, waardoor het hele veld uit elkaar ge trokken werd. Zeer soepel lopend, liep onze landgenoot hoe langer hoe meer uit, om 35 M. voor de Brit Olney, die op zijn beurt een 30 M. voorsprong op Lucas had, de finish te passeren in 14 min. 7 sec. Twee jaar geleden, toen hij tegen Wooderson verloor, werd hij tweede in 13 min. 53.2. De één mijl-wedstrijd moet wel een bittere ontgoocheling voor De Ruyter Door een 22 gelijk spel op Geel-Zwart ('t Zand) behaalde de dames-handbal-" Ploeg van P. V. C. B. te Amsterdam het afdelingskampioenschap van Noord- Holland. Staande v. I. n. r.: Detering, CompterBon, Hofman, F enne, Romijn ftroiweüdu Knielend: v. Langen, De Graaff, Helsloot, v. Schaik. Zittend: Fontijn, Beijnet geweest zijn, die, naar algemeen ver wacht werd, alleen de Luxemburger Barthel te vrezen zou hebben. Telkens weer zag De Ruyter zich ingesloten en hij deed geen poging om zich uit het kluwen los te werken, totdat Barthel naar voren schoot om de leiding over te nemen. Maar goed vrijmaken kon De Ruyter zich niet en beiden moesten het aanzien, dat de Brit Nankeville op 400 M. voor de eindstreep een eindsprint in zette, die zowel Barthel als De Ruyter verraste. Geen van beiden had de no dige reserve om de strijd met Nanke ville aan te binden en de Brit won on bedreigd en veel frisser dan Barthel en de Nederlander, die resp. als tweede en derde eindigden. Nankeville won in 4.14.2 en de tijd van De Ruytef was 4.16.-. Kleyn werd weliswaar tweede achter de Australiër Bartram in zijn serie van de eerste ronde, waarin de winnaar een tijd van 9.9 sec. maakte, maar in de demifinale kwam hij als laatste der 6 deelnemers door de finish. Deze wedstrijd had verder 'n sensationeel verloop, aangezien de titelhouder Mc. Donald Baley, behalve" door de Australiër Treloar ook nog door de le- gerkampioen Mc.Orquedale naar de derde plaats werd verdrongen. Een nog grotere sensatie deed zich voor in de fi nale 880 yards, waarin Harris en Wint elkaar voor het ingaan van de laatste bocht hadden doodgelopen, zodat de Brit Parlette tenslotte nog de beide uitge putte concurrenten kon verslaan. Aan gezien zowel McDonald Bailay als Tre loar zich op medisch advies op de 220 yards lieten schrappen, kreeg de stoere McOrquedale een prachtige kans om dit kampioenschap te winnen,, welke gele genheid hij dankbaar aangreep. De 17- jarige Australiër Curotta won de 440 yards zó overmachtig, dat zelfs de Ier Reardon geen moeite meer deed en zich tevreden stelde met de tweede blaats. Tegen de verwachtingen in startte Slijkhuis Zondag op de nationale atle tiekwedstrijden te Zwolle. Slijkhuis had geen enkele tegenstander van formaat en liep de 5000 M. in 15 min. 6 sec. Voor al zijn eindsprint maakte indruk. Er stond een vrij sterke wind en hij liep op een grasveld. Een prestatie van uitstekend gehalte leverde Fanny Blankers-Koen op het nummer vèrspringen. Zij haalde nX 5 M. 89, de beste sprong, welke dit seizoen in Nederland gemaakt is. De Olympische kanoploeg is als volgt samengesteld: K. 1 10.000 m.: J. Bobeldijk, Quo Va- dis, Koog a. d. Zaan. K. 2 10.000 m.: J. Veltmaat, IJssel, Zutphen; C. Wijdekop, Viking, Amster dam. K. 1 1000 m.: W. Pool, Viking. K. 2 1000 m.: C. Gravestein, Zwet- plassers, Wormer; W. v. d. Korft, H.K.V., Haarlem. K. 1 dames 500 m.: mevr. v. d. Anker- Doedens, Trekv., Haarlem. Reserves H. Stroo en C. Koch van Geuzen, Zaandam. Chef d'équipe is de voorzitter dhr wedstrijdcommissie A. Kerkhof uit Am sterdam en trainer J. Rooker uit Am sterdam. Als afgevaardigden naar het interna tionale kanocongres te Londen zijn aan gewezen de heren Maarssen (Venlo) en Kerkhof (Amsetrdam). Aan de wereldkampioenschappen kano, die op 16 Augustus, dus onmid dellijk na de Olympische Spelen, te Londen zullen worden gehouden, zal Nederland niet deelnemen. CO?. MARTEN TOONDER STUOIO 139Bijna op hetzelfde momentdat Eric voor Kirasso geleid werdstormde een opgewonden luipaardofficier het platvorm op, waar Winonah en Tubalah juist ont dekt haddendat de man, die men naar het schavot bracht niet Eric, doch een vreemde wasGeneraal, generaalhijgde de officier„Onze plannen zijn misgelo pen,». De Noorman is in handen van Kirasso en staat cyo het punt onthoofd, te wordenWinonah zag alles voor zich in het rond draaien en zij moest zich vastgrijpen aan de balustrade om niet te vallen. Tubalah stormde met grote spron gen, voorgegaan door de luipaard of f icier en enkele manschappen het podium af, naar de plaats waar Eric terechtgesteld werd. De achtergebleven luipaardofficieren zwaaiden de witte vlaghet teken tot de strijd. Hierop hadden de duizenden Atlan» tiden met smart gewacht. Onder luid gejoel en geschreeuw stortten de volgelingen van Eric zich op de mannen van KirassoTerwijl aldus op het plein voor de citadél de strijd voor de vrijheid ontbrand wasstond Kirasso, niet vermoedend dat zijn rijk wankelde, met een tevreden gezicht toe te zien, hoe de beul zijn bijl hief boven de knielende Eric. Met grote angstogen stond de trouwe Pum Pum toe te zien, maar toen de beul de bijl hief werd het het arme kereltje te machtig en met een snik sloot hij de ogen (Van onze cricket-medewerker). Zondag, 4 Juli. Verschuivingen in de Haarlem en Hermes D.V.S. hun wed strijden wisten te winnen. De overwin ning van A.C.C. op V.R.A. met 9 wickets is geen moment in gevaar geweest, daar V.R.A. met batten lelijk faalde en voor 79 runs uit was. Alleen Ingelse met 28 toonde dat het bowlen van A.C.C. niet onbespeelbaar was. W. van Weelde had met 6 voor 24 niet slechts fraaie, doch ook zeer ver diende cijfers. Vermelding verdienen twee prachtige vangen: een van aan voerder Scheepstra en een van H. J. van Weelde. Nadat A.C.C. op het totaal van 17 haar eerste wicket verloor, zetten de Baare en H. van Weelde een stand van 76 runs voor het tweede wicket op, waardoor het totaal van V.R.A. gepas seerd werd. Hiervan had van Weelde 37 en de Baare een rustige, doch zeer stijl volle 45 bijeengebracht. Om 5 uur werd de .ontmoeting gestaakt. A.C.C. had toen het totaal tot 134 voor 4 weten op te voeren. Nadat H.B.S. een kranig stukje werk geleverd had door het sterke Haarlem elftal voor slechts 69 runs aan de kant te zetten, dank zij fraai bowlen van Marsden (6 voor 48), faalden de Ha genaars hierna echter jammerlijk aan bat en waren voor slechts 50 runs uit. Het bowlen van Harmsen met 6 voor 26 en Peschar met 4 voor 8, gesteund door zeer goed veldwerk, was de Hagenaars te machtig. Een tweede innings van H.B.S. werd op 107 voor 8 gestaakt, zodat Haarlem met 19 runs op d,e eerste in nings in de meerderheid bleef. V.O.C. kon het op eigen veld niet bolwerken tegen Hermes-D.Y.S. en ver loor met 131 runs. V.O.C. batte matig en was uit voor 89. waarbij Molenaar met 4 voor 18 fraaie cijfers had. Hermes- D.V.S. antwoordde met 220, waarvan v. d. Ende een mooie 56 (9x4) Dijeen- sloeg en Ruiterman een harde 65. Zijn innings bevattei) liefst 4 zessen en 6 vie ren, waarvan 3 zessen op opeenvolgende ballen. A P.W. was in Enschede tegen Rood en Wit uit voor 122, waarvan Visser een ge heel kansloze 76. Toen Rood en Wit op weg was naar de overwinning, kwam de regen de pret bederven. Het totaal van Rood en Wit stond toen op 75 voor 1. De ontmoeting tussen Quick. Nijmegen, en H.C.C. I verregende. Quick had H.C.C. voor 123 uitgegooid, toen de regen neer kwam. Het programma voor a.s. Zondag Ibidt: HaarlemV.R.A.. H.B.S.Rood en Wit, H.C.C. I—A.C.C.. Hermes-D.V.S. H.C.C. II. V.V.V.—V.O.C. Van de finales van de Henley Regatta luiden de voornaamste uitslagen: Skif (Diamond Sculls); 1. Mervin Wood (Austr.), 2. Bushnell (Gr. Britt.) Doublesculls: 1. Piessens-Collet (Bel gië), 2. Quintln Rowing Club (Gr. Britt.) op twee lengten. Acht (Grand Challenge Cup): 1. Tha mes, 2. Cambridge. Het is thans waar schijnlijk, dat de acht van Thames Gr. Brittannië op de Olympische Spelen zal vertegenwoordigen. BORDEAUX, 4 Juli. Ook in de vierde en vijfde étappe van de Tour de France hebben de Nederlanders teen kans gezien zich te onderscheiden op qen wijze die hen boven de grote massa van het peleton verhief. Francken, die zich aan de staart van het algemeen klasse ment een beetje benauwd begon te voe len, werd Zaterdag in de étappe van Nantes naar La Rochelie vijftiende met vier andere renners, maar het algemeen klassement bracht de Nederlanders over het algemeen geen verbetering en als we de geruchten die hier de ronde doen mogen geloven, zouden vooral Bakker en De Ruyter met schrik de bergen tege moet zien. In ieder geval rijden ze in deze étappes een stuk beneden hun kun nen. Geringe samenwerking ln de uit teveel kopstukken bestaande Franse ploeg, ont nam Zaterdag in de- 160 K.M. lange étappe van Nantes naar La Rochelie, aan Bobet de leiderstrui. Lambrecht, de beste Belg van de internationale ploeg, ver overde hem dank zij het goed inzicht van zijn ploegleider, de oud-wereldkam pioen sprint Martinetti. Deze beval Sciardis, die na 60 K.M. met Bonnaven- ture en Rolland de leiding had, tempo te minderen, toen de beste man van de in ternationalen, Lambrecht, tussen de vluchtelingen en de kopgroep zat. Sciar dis liet zich onmiddellijk afzakken, ving zijn ploegmakker op en bracht hem bij de leiders, waardoor hij zulk een voor sprong op Bobet en andere rivalen had, dat hij de gele trui kreeg met ruim drie minuten voorsprong op de Fransman. Pras, die met Lambrecht uit het peleton was weggedraaid won de sprint vóór Sciardis, Rolland en Bonnaventure. Francken leverde in deze étappe naar plaatsing gerekend, de beste prestatie, die de Nederlanders tot nu toe in de ronde hebben verricht. Hij werd de laat ste van een groepje van vijf, dat als elfde binnen kwam, maar zijn voorsprong op het daarnavolgend peleton van bijna 80 man was zó gering, dat het niet in kostbare seconden kon worden uitge drukt. In deze groep zaten ook Janssen, De Hoog, Pauwels en de vier Luxembur gers, maar De Ruyter en Bakker eindig den met nog tien en vijftien minuten méér achterstand. Zondagmorgen vertrokken 105 renners voor de vijfde étappe, van La Rochelie naar Bordeaux, een afstand van 262 K.M. Na vier étappes zijn dus 15 renners uit gevallen, meer dan tien procent en de bergen moeten nog komen. Bij het passeren van Rochefort lag het grote peleton, geleid door Idee en Pras, 5 sec. voor op een groepje gevormd door pk kr Amsterdam heeft 'ook nu weer in Haarlem z'n meerdere moeten erkennen. Met 73 bleven de Haarlemse honk ballers meester van het terrein na een strijd waarin de Amsterdamse honkbal- ploeg ongetwijfeld als favoriet was ge start. Alvorens de strijd begon was de over dracht van het honkbalmateriaal dat door een Aiherikaanse actie in dat land bijeen was gebracht. Mr. Baruch. de Amerikaanse ambassadeur, verrichtte de plechtigheid en hij woonde een groot gedeelte van de wedstrijd bij. In het begin van de strijd leek het er veel op dat de hoofdstedelinsen' zou den gaan winnen, want C. Holewijn kreeg 4 wijd en de horikslag van Pronk was voldoende om hem over de plaat te helpen. De vreugde van deze voorsprong was evenwel van korte duur, daar de Haarlemmers niet veel respect toonden voor het werpen van Urbanus en al werd Odenthal uitgevangen, Geurts laatste een honkslag en Keulemans eeg 4 wijd en met deze spelers op de er altijd gevaar, hetgeen kwam toen Hogen- f en deze spelers thuis kwamen." De Amsterdammers, bierdoor van hun stuk gebracht, maak ten nu enige fouten welke noodlot tig werden en prachtig honklopen der Haarlemmers, waarbij vooral Gaartman uitblonk, gaf Haarlem een 5—1 voor sprong. Deze voorsprong is niet meer in gevaar geweest, daar werper Smit in goede vorm was en het binnenveld uit stekend speelde, waardoor menig speler door aangooien op het eerste honk sneu velde. In de derde innings wisten de Am sterdammers hun tweede run te scoren toen T. Holewijn, die weer 4 wijd had gekregen, op een honkslag van zijn broer thuis kwam. Linke, die in de tweede innings het werpen van Urbanus had overgenomen, maakte het de Haarlem slagploeg wel lastiger, maar kon de steun van z'n veld niet ontberen, want slechts twee spelers kon hij op 3 slag uitscha kelen. Ook de Haarlemmers scoorden in de derde innings eenmaal door foutjes in het veld en een honkslag van Smit. De vijfde innings leverde Amsterdam op gelukkige wijze een run op toen Smit een zeer lastige bal ving, hetgeen de scheidsrechter was ontgaan en Altink de thuisplaat kon passeren. Maar ook nu bleef Haarlem het antwoord niet schuldig en Keulemans plaatste een honkslag, liep de honken snel af en een aarzelen in het Amsterdamse veld was voor hem voldoende om ook de thuis plaat te stelen. Al met al was het een strijd waarm de Amsterdammers te veel fouten maak ten, maar waarin toch ook vele goede staaltjes honkbal werden vertoond. Geurts en Smit waren de besten aan slag met ieder twee honkslagen. De re sultaten waren voor Urbanus op de plaat in de eerste innings, 2x3 slag, 1x4 wijd en 2 honkslagen tegen, voor Linke 2x3 slag, 2x4 wijd en 5 honk slagen tegen. Voor Haarlem met Smit op de plaat 7x3 slag, 5x4 wijd en 3 honkslagen tegen. De score luidde; Amsterdam 101010000 is 3 Haarlem 501000100 is 7 Ter gelegenheid van het zilveren feest van de scheidsrechtersvereniging Amsterdam werd er op de velden van Ajax te Amsterdam een reünie gehou den van vrijwel alle scheidsrechters uit ons land. Er was een groot voetbaltour- nooi, waaraan niet minder dan 60 elf tallen deelnamen. Uitslagen luiden; Eerste elftallen kwart-finale: Den HaagDordrecht 02, DeventerHengelo 21, VenloGorin- chem 00, Gorinchem w.m.s.Amers foortOss 40. Demi-finale: Dordrecht Deventer 01, GorinchemAmers foort 31. Finale DeventerGorinchem 3—1. Reserve-elftallen: Demi finale: Am sterdam 2Dordrecht 01; Deventer 2 Gorinchem 2 17; Deventer w.m.s. Finale Dordrecht 2Deventer 2 12. Oefengieken (1416 jaar over 500 m.: 1. A.M.V.J. 2 min. 1.2; 2. De Hoop; 3. R.I.C. Oefengieken (1718 jaar) over 750 m.: 1. Viking 3 min. 3.8; 2. A.M.V.J. Overnaadse vier (1718 jaar) over 1000 m.: 1. Het Spaarne 3 min. 37.2; 2. Die Leijthe; 3. A.M.V.J. Overnaadse skif (1718 jaar) over 750 m.: i. De Hoop 2 min. 53.4; 2. Willem Hl; 3. Het Spaarne. Stijlroeien meisjes: Oefengieken (14 jaar) over 500 m.: 1. De Hoop 100 p.; 2. A.M.V.J. 99 p.; 3. Tromp 91 p. Oefen gieken (1718 jaar) over 500 m.: 1. A.M. V.J. 100 p.; 2. Viking 91 p.; 3. A.M.V.J. III 82 p. Overnaadse Vier (1718 jaar) over 500 m.: 1. Het Spaarne 107 p.; 2. Delftse Sport 95 p.; 3. Die Leijthe 88 p. Overnaadse skif (1718 jaar) over 500 m.: 1. Het Spaarne 100 p,; 2. De Hoop 89 p.; 3. Viking 79 p. Zaterdagmiddag werd te Utrecht de jaarvergadering van de A.N.W.B ge houden. Op deze vergadering brak het erelid, tevens oprichter van de Bond, Edo Bergsma, o.m. een lans voor het tochttoerisme. Ronconi, Impanis, Giguet, Fachleitner, de drager van de gele trui Lambrecht en de Nederlander Pauwels. Saintes. 67 K.M. van de start, werd het eerst bereikt door 17 renners, aangevoerd door Impanis en Teisseire. Kirchen volgde met drie an deren op slechts een halve minuut. Het grote peleton had hier VA minuut ach terstand. Bij de Belgen was het niet al leen Impanis, die een grote activiteit ont wikkelde, maar beide Belgische ploegen weerden zich uitstekend. Engels, de grote man uit de jonge adelaars-ploeg, trok er zelfs een maal vastberaden tussenuit, maar werd spoedig weer door een groep achtervolgers, voornamelijk bestaande uit Belgen, ingehaald. Na Saintes werd een nieuw offensief ingezet en bij Cognac (94 K.M.) was de leidende groep tot 8 man geslonken. De jacht bleef aanhou den en nauwelijks was Cognac gepas seerd of weer twee man moesten het loodje leggen. De situatie was nu zo, dat de zes koplopers, geleid door Pras, een voorsprong van 50 sec. hadden op vier renners, met Teisseire aan het hoofd. Het is de vluehtenden echter niet ge lukt hun fantastisch tempo vol te hou den. Bij Jonzac (128 K.M.) was de kop groep weer 17 man sterk. Tussen Jonzac en Montguyon nam de Belg Ockers een grote voorsprong. De hem volgende groep van 20 man zette echter een geweldige achtervolging in en tenslotte wist Paul Neri Ockers in te halen. Ockers en Neri werden achter haald door de tweede groep en moesten even daarna zelfs lossen, maar tot Bor deaux is er van strijd geen sprake meer geweest. Het is tenslotte een sprint ge worden, waarin deze étappe werd be slist Remy van de Franse Zuid Oost- ploeg ging het eerst door de finish, Het resulatat van de vierde étaope was: 1. Pras (Centr. Z. W. Frankrijk) 166 km. in 4 uur 1 min. 42 sec.; 2. Sciardis (intern); 3. Rolland (Zuid-Oost); 4 Bonnaventure (West); 5. Lambrecht (intern); 6. ex aequo: Ockers (België a), Klabinskv (Intern.), Ramoulux (Centr. Z.-W.), Helary N. Oost He de Fr.), Goussot (Parijs); 11. Mertens (België a). 12. Caffi (Noord Oost lie de France); 13. B. Gadthier (Zuid Oost); 14. Remy (Zuid Oost); 15. Francken (Nederk-Luxemb.)16. ex aequo: een groep van bijna 80 renners, onder wie zich behalve mannen als Engels, Bartali, Impanis, Schotte. Robic en Vietto. ook leden van de Nederlands-Luxemburgse ploeg bevinden. nX: de Nederlanders De Hoog. Janssen en Pauwels en de Luxem burgers Ackerman. Biever, Kirchen en Kemp; 100. De Ruyter (Ned.-Lux.': 105. Bakker. Uitslag vijfde étappe: 1. Remy (Zuid Oost Fr.) 7 uur 03 nun. 32 sec.; 2. Chupin (West Frankr.). 3. Tacca (Intern.) 4. M. Diot (Parijs). 5. Schotte (België a). 6 Corrier (It a), 7. Teisseire (Fr.). 8. Ramon (België a), 9. Brambilla (Intern.), 10. Sciardis (Intern.). 15. De Ruyter (Ned.-Lux.), 16. Kemp (Ned.-Lux.), allen in dezelfde tijd als Remy; 29 tm. 93. een grote groep met o.a. de volgende leden van de Ned.-Lux. ploeg Bakker, Biever, Franken, De Hoog. Kirchen; 94. Janssen (Ned.-Lux.). 95. Ackerman (Ned.-Lux.>, 102. Pauwels (Ned.-Lux.). Na de vijfde étappe luidt het alge meen klassement: 1. Lambrecht 32,26./8; 2. Sciardis 32.29.14. 3. Bobet 32.29.52, 4. Engels, 5. Schotte, 6. Teisseire, 7. Ma- thieu, 8. Ramon, 9. Thietard. 10. Lapebie. 43. ex aequo De Hoog en Kirchen (Ned.- Lux.) 32.52.46: 53. Janssen 32.54.01. 82. De Ruyter 33.20.39. 87. Kemp 33.24.32. 89. Bakker 33.26.19. 98. Biever 33.40.14. 99. Franken 33.41.00. 102. Ackerman 33.58.33, 103. Pauwels 33.59.12. Het ploegenklassement luidt; 1. In ternat ploeg, 2. Frankrijk, 3. België a, 4. Centraal Zuid-West Fr.. 5. Parijs. 6. Zuid-Oost Fr.. 7. Jonge Adelaars België, 8 Italië, 9. Noord Oost lie de Fr.. 10. Italië b. 11. Nederland-Luxemburg, 12. West Frankrijk. Een sliert renners van de Tour de France in de schaduw van een mid deleeuws kasteel Opnieuw hebben de weersomstandig heden een we! zeer ongunstige invloed uitgeoefend op de athletiek-wedstrijden, die ditmaal door de R.K. Sportvereniging D.EM. te Beverwijk op de sintelbaan van Suomi te Velsen waren georgani seerd, omdat de restauratie van haar eigen baan nog niet gereed was. Desondanks hebben de korte afstand lopers met succes de stryd tegen hnn sterke tegenstander, de wind, kunnen opnemen, want de gemaakte tijden vie len nog bijzonder mee. In de B-klasse bleek op de 100 m. K. Heidenis van K.D.O. zijn trainingstijd goefi besteed te hebben, want vlot ver trok hij mee van de startblokken, toen het verlossende sein boven de hoofden van de zes finalisten geklonken had en in de onmiddellijk volgende zware strijd met Willems wist hij de noodzakelijke losheid van pas uitstekend te bewaren om met klein doch duidelijk verschil in 11.6 sec. te winnen. Opvallender was de prestatie van de K.D.O.-er bij de 4 x 100 m. estafette. Daar kreeg hij als laatste man de stok in schier hopeloze positie, maar wist energiek doorzettend tot de laatste meter, toch de eerste plaats voor zijn vereniging te bevechten. Opvallend was bovendien dë tijd van de A.A.C.-er Griek op de 80 m. voor B-junioren. Hij won zijn serie in 9.7 sec., de demi-finale in 9.6 sec. en tenslotte de finale in 9.5 sec., vóór Schmitz in 9.7 sec. en Wagenaar in 9.8 sec. Was de tijd van D. Sloos op de 100 m. A-junioren met 11.9 sec. behoorlijk te noemen, de 45.8 sec. van de jeugdige A.V. '23-ers op de 4 x 100 m. was zelfs belangrijk beter dan de 46.7 sec. van K.D.O. bij de senioren. De jeugd bleek trouwens deze storm achtige middag over de gehele Unie uit stekend op dreef. Want dat op de 300 m. voor meer dan de helft tegen wind in gelopen de drie eerstgeplaatsten Rem, Molenaar en Jongejan met resp. 38.2, 38.7 en 39.5 sec. uit de strijd zou den komen, had niemand verwacht. Ver volgens noemen wij nog 1500 m.: W. Wenegoor 4 min. 27 sec., aldus Van Westen en H. Adrichem kloppend; ver springen jun. B P. Kieviet 6.10 m. discuswerpen Ruiter 39.06 m.; hoogsprin gen G. Bakker en Van der Star 1.60 m. Op de 3000 m. voor senioren moest de Zaanlander H. Cobelens de terugslag van een te snel begin ondervinden. Hij moest later Manck en Van den Burg voorbij laten gaan, waarvan de Blauw-Witter uiteindelijk won in 9 min. 29.6 sec. De verspringers wisten van de mede werking van de wind een minder goed gebruik te mal^n. Van Egmond sprong buiten mededinding 6.67 m. en Willems won met 6.45 m. tegen Pallesen 6.36 m., Bakker 6.20 m. en Ten Wolde 6.10 m. De Olympische estafette was tenslotte voor Haarlem, waarvoor Van Gog en C. Dekker op de 800 m. en 400 m. eer stevige grondslag legden, waaraan r Lycurgus- "en Suomi-sprinters niet mee konden tornen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3