STAD EN OMGEVING STUDIEDAGEN VAN DE K.A.B. TE VOORHOUT „De christen in het arbeidsleven" OP EIGEN BENEN Op katholieken rust grote verantwoordelijkheid Samenwerking waarborgt nog geen eenheid ZFC wint Zilveren Molen K.L.M,-employé's voor de rechter A(.EM»A c 't Kopje te Bloemendaal Benoemingen Herderlijk schrijven der bisschoppen TROUWAUTC'S Nederlaagwedstrijden „Lisse" MAANDAG .23 AUGUSTUS 1948 PAGINA 2 Thans inbraak berecht Af scheidsplechtigheid „Alverna" Harde hoofden 200.000 maal een dubbeltje Aanrijding ZANDVOORT VUURWERK Finale Badpilaatstournooi AERDENHOUT Naar de „Oranje" MABEL BARNES GRIJNDY D.W/T. wint met 81 van Z.A.R. Schaakclub Haarlem" INDIEN U MET VACANTEE GAAT WERELDRAAD VAN KERKEN Zandvoortmeeuwen wint Badplaatstournooi De Meer in de finale geklopt T. H. B. (Haarlem) met SI geslagen R.K.S.V. „Leonidas" Nieuws van de sportclubs Wederom moesten enige K.L.M.- employé's vo.or de Haarlemse poli tierechter terechtstaan. Dit keer wa ren het geen pantry-chefs of -be dienden, maar een controleur, die had ingebroken in het kledingmaga zijn, en een kantoorbediende, die zich geld had toegeëigend, dat aan de K.L.M. behoorde. De controleur, de 19-jarige Amster dammer H. v. H. had een bovenlicht tot toegangsweg gekozen naar het kleding magazijn. Dit ging gemakkelijk, want hij kon dit bovenlicht vanuit de kamer, waar hij werkzaam was, bereiken. In totaal heeft de Amsterdammer 3 regen jassen, 2 shawls ëh een veertigtal over hemden ontvreemd. De rechter vond zijn daad „heel kras en dubbel ergerlijk". Was er dan geen controle?" Verdachte: „Daar heb ik nooit iets van gemerkt." De Officier van Justitie rekende het tot een bezwarende omstandigheid, dat een en ander van het gestolene op het Wa- erlooplein dus in de zwarte handel terechtkwam. Hij achtte diefstal door middel van inklimming bewezen, maar wilde toch in aanmerking nemen, dat verdachte een blanco strafregister had en uit een goed milieu kwam. De eis was 2 maanden met onmiddellijke ge vangenneming. De rechter maakte er eén maand van. De 29-jarige Amsterdammer J. F., kantoorbediende, had zich te verant woorden, omdat hij zich f 269 had toe geëigend, dat hij voor de K.L.M. had ontvangen. „U hebt een financiële betrekking?" Verdachte erkende dit. „Is er veel con trole?" „Niet veel," was het antwoord. De officier vond het delict bijzonder' ernstig, doch zag ook in deze zaak ver zachtende omstandigheden. Hij eiste één maand met onmiddellijke gevangenne ming. „Dat vind ik veel te veel." zei ver dachte. „Waarom heeft u het dan ge daan?" vroeg de rechter. „Uit armoede!" De politierechter concludeerde: „U hebt uzelf een slechte dienst bewezen." Ver oordeling: 3 weken. Beide Amsterdammers werden onmid dellijk in hechtenis genomen. In de kloosterkapel van het Moeder huis der Zusters Franciscanessen „Al verna" te Aerdenhout heeft het kerke lijk afscheid plaats gehad van zeven zusters-missionarissen. In tegenwoordigheid van familieleden en medezusters der vertrekkenden wer den na de gebruikelijke gezangen, ge beden en afscheidspredikatie door rec tor J. Rutten, van de Mariastichting te Haarlem en Alverna, Aerdenhout, die de plechtigheden leidde, de missiekruisen gewijd en uitgereikt aan de zusters, die in witte missiekleding voor het altaar knielden. De zusters zullen zich gaan wijden aan onderwijs en ziekenverpleging in de missie van de Paters Capucijnen op Sumatra's Oostkust, Statie Tandjong- Balai. Vier vertrokken 21 Augustus met de .Kaloekoe" en drie zullen 26 Augustus met de „Oranje" zee kiezen. Tijdens een .voetbalwedstrijd op een terrein aan de Oudeweg liepen twee spelers tegen elkaar op. Zij botsten met de hoofden tegen elkaar waardoor bei den een bloedende wonde boven het rechteroog kregen. Een van hen klaag de bovendien over pijn in de buik. Zij zijn per ziekenauto naar het Grote Gasthuis overgebracht. BIOSCOPEN: Cinema Palace: Springtime in the rockies (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Luxor: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.), 2 4 15, 7 en 9.15 u. Frans Hals: Boefje (14 j.l, 2.30, 7 en 9.15 u. en s Zondags: 2, 4.30, 7 en 9.15 u. City: Avontuur aan de Amazone (14 j.), 2, 7 en 9.15 u. en 's Zondags: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Gullivers Reizen (a.l.). 10.30 en 4.15 u. en 's Zon dags: 10.30 u, Spaame-theater: Mijn vriend Trigger (14 j.), 7 en 9.15 u. en Hans en Grietje, 2.30 u., behalve Vrij dag en Zondag. MAANDAG 23 AUGUSTUS: Openluchttheater Bloemendaal: Con cert H.O.V., 8 u. Het bezoek aan de Bloemendaalse attracties is dit weekend zo groot ge weest, dat voor dit jaar een record geboekt mocht worden. Alleen Zaterdag bezochten 5037 personen het openlucht theater, wat wil zeggen, dat er ruim f 500 op deze ene dag ontvangen werd. Wie durft nu nog te beweren, dat geen openluchttheater in Nederland renda bel kan zijn? Vanavond speelt er de H.O.V. en morgenavond kan het pu bliek na zes uur niet in het theater terecht, omdat dan een grote repetitie van „Don Quichote op de bruiloft van Kamacho" gehouden wordt. De uitkijktoren op 't Kopje blijft een zeer gewaardeerde attractie. Gistermid dag werd sinds de verbouwing de 200.000ste gast begroet. Het was een dame, die wel niet met bloemen en ge schenken gehuldigd werd, maar die togh een herinnering zal ontvangen. De feestverlichting op de uitkijktoren brandt 's avonds voorlopig nog. Op de Rijksstraatweg had Zaterdag middag een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een motor. De aan rijding is ontstaan, doordat de bestuur der van de vrachtauto, die links van de weg geparkeerd stond, "bij het wegrij den de uit tegenovergestelde richting komende motor niet heeft opgemerkt. De motorrijder kreeg een lichte her senschudding en zijn verloofde, die op de duo zat. enkele schaafwonden. Bei de motorrijtuigen werden aan de voor zijde ernstig beschadigd. De gewonden werden per auto naar de Deo gebracht. Wethouder Angenent zal deze week geen spreekuur houden. Vorige week heeft een voorbijganger het driejarig kind van de politieagent Svviers nabij de Rozenhagenstraat uit het Noor der Buiten Spaarne gehaald. De agent ver zoekt de redder zich te vervoegen op het politiebureau Smedestraat. De politie heeft een 23-jarige dienstbode aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van geld. Ze bekende 25 gestolen te hebben in een winkel aan de Kruisweg. Drie jongens, resp. 16, 17 en 19 jaar en timmermans-, loodgieters- en zilversmid knecht, zijn aangehouden terzake van lood diefstal uit een opslagplaats in de Vijf- huizerstraat. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een 48-jarige tuinder, die ten nadele van een collega 3000 boeren- koolplanten heeft ontvreemd. De vuurwerken, georganiseerd door de vereniging tot viering van nationale feestdagen, beginnen een goede reputa tie te krijegen. Zaterdagavond was reeds lang vóór de aanvang van het vuurwerk een talrijk publiek op de been, regel matig vermeerderd met de duizenden bezoekers die per trein, tram, auto en fiets naar Zandvoort kwamen. Hoewel een groot aantal loketten was openge steld, duurde het tot ongeveer half tien voor de ruim vijftienduizend bezoekers op het gereserveerde gedeelte waren toegelaten. Hierna begon het vuurwerk ter opening van de Zandv. jubileum feesten. De vuurpijlen waren wat ma gertjes, maar de grote stukken, waar onder de beeltenis van H.M. de Konin gin, gaven een overvloed van zilver- en oranjekleurig vuur te zien, waardoor het strand en de zee een fantastische aanblik kregen. Na afloop verspreidde de menigte zich in het dorp, waar alle winkels feestelijk verlicht waren en de consumptiebedrijven goede zaken maak ten. Het door de voetbalvereniging „Zand- voortmeeuwen" georganiseerd bari- plaatstournooi is Zondag geëindigd, 's Morgens werden de volgende wed strijden gespeeld: Zandvoortmeeuwen I Bloemendaal I 11 (na doelschoppen gewonnen door Zandvoortmeeuwen) De Meer ITYBB I 10. De beide ver liezers Bloemendaal en TYBB speelden een wedstrijd om de 3e en 4e prijs, door TYBB gewonnen met 41. Tot slot speelde Zandvoortmeeuwen tegen De Meer; Zandv.meeuwen won met 21 en verwierf daardoor de zilveren Water toren. Burgemeester Van Fenema reikte hierna in tegenwoordigheid van het talrijke publiek de prijzen uit en wees op de toenemende betekenis van Zand voort als sport-centrum. Het gemeente bestuur van zijn kant doet alles óm de sportbeoefening mogelijk te maken. Plannen worden beraamd voor een groot sport-centrum ter hoogte van de tramhalte Waterleiding. De afdeling Zandvoort van de orga nisatie De Katholieke Vrouw belegt heden (Maandag) avond 8 uur in het Patronaatsgebouw een bijeenkomst. Men kan zich dan aanmelden voor "deelname aan een gezamenlijk bezoek aan de ten toonstelling „De Vrouw 1898—1948" te Den Haag. De leden van de buurtvereniging Aerden- hout-Bentvelt zullen 24 Augustus's-middags om twee uur de „Oranje" bezichtigen. Er kunnen 150 personen aan boord gaan. Met vreugd bericht het bestuur aan de leden, dat het oude Tolhuys bij de viersprong voorlopig niet zal worden afgebroken. Zaterdagavond zijn in de B.N.S. te Voorhout de studiedagen der K.A.B. in het bisdom Haarlem in de welbe kende sfeer geopend. Tot teleurstelling van de 250 aan wezigen was de Voorzitter J. W. v. d. Akker afwezig, zodat de vice-praeses, de heer Keesen uit Rotterdam de voorzittershamer hanteerde, en met enige welgekozen woorden de Stu diedagen opende. Hij deelde mede, dat de voorzit ter voorlopig enige weken rust moet houden. De plechtige Hoogmis werd tot zijn intentie opgedragen, om te bidden voor een spoedig herstel. Er worden dit jaar minder lessen gegeven, om de stof beter te kunnen behandelen. Er is uu na iedere les groepsgewijze een gedachtenwisse- ling, waarna gelegenheid tot discus sie wordt gegeven. Als algemeen thema is gekozen: „De Christen in het Arbeidsleven." Pater Engelbertus O. F. M. Cap. was de eerste inleider, met als onderwerp: „De Arbeid in Gods plan". Spreker zette uit een hoe in het scheppingsplan blijkt het doel van de arbeid te zijn: middels de vervolmaking van de wereld, welke G°d aan de mensen opdroeg, de natuurlijke en bovennatuurlijke vervolmaking van de mens zelf. Het is een onmogelijkheid bij God, dat door de zondeval dit doel verandert, al werd wel als vloek voor de zonde moeite en last aan de arbeid verbonden. Hieruit kunnen we afleiden, en werd door spreker op duidelijke wijze uiteen gezet dat: Z.H.Exc. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het St. Jans-Gasthuis te Hoorn, de weleerw heer J. N. M. Smulders, die kapelaan was te Hoorn. Tot hoofdinspecteur van het R.K. La ger Onderwijs in het bisdom Haarlem de zeereerw. heer A. C. J. van Houten. Tot kapelaan te Rotterdam (H. Josepp) de welee'rw. heer A. A. M. Wentholt; te Overveen de weleerw. heer J. de Bou- vère; te Wormerveer de weleerw. heer H. W. A. Brans; te "t Veld de weleerw heer C. A. Rijk, neomist Vervolgens tot kapelaan te Lisse (H H. Engelbew.) de weleerw. heer N. G. Pronk; te 's Gravenhage (H. Jacobus) de weleerw. heer C. C. v. d. Sman; te Amsterdam (H. Gerardus Maj.) de wel eerw. heer P. L. M. Plouvier; te Bergen de weleerw. heer Th. J. M. H. Wanna: te Duivendrecht de weleerw. heer P. H. L Genemans, neomist Tot kapelaan te Amsterdam (H.H Mart. v. Gore.) de weleerw. heer J. C. v. d. Meer; te Amsterdam (O. L. Vr. O O.) de weleerw. heer H. J. J. Danckaarts' te Wateifngen de weleerw. heer J. W. M de Jong; te Rinnegom de weleerw. heer P. J. L. van Reisen. neomist Tot kapelaan te Amsterdam (H. Agnes) de weleerw. heer C. Kempen; te Am sterdam (H. Vincentius) de weleerw. heer J. C. M. Franse; te Dordrecht (H. Antonius v. Pad.) de weleerw. heer B. M. v. d. Brink; te Den Hoorn de weleerw. heer A. L. M. Hermus, neomist Tot kapelaan te Amsterdam (H. Boni- fatius) de weleerw. heer N. L. de Ruyter; te 's-Gravenhage (H. Gerardus Maj.) de weleerw. heer C. Stet; te .Rotterdam (H. Familie) de weleerw. heer C. J. M. Ee- ken; te Oegstgeest de weleerw. heer W. G Keijzer; te Heemskerk de weleerw. heer J. A. H. Buffing; te 't Zand de weleerw. heer A. F. J. Hansen, neomist. Tot kapelaan te Leiden (H. Petrus) de weleerw. heer C. W. Thomas; te Rotterdam (H. Franc. v. Ass.) de wel- eerw. k6er M- jVL Rozcstratsn*, te Vlaar- dingen de weleerw. heer -J. P. H. Koo- men; te Zoeterwnude (H. Joannes Ont) de weleerw. heer M. J. A. Huiberts: te Venhuizen de weleerw. heer J. A. Kerst- holt. neomist T Tot kapelaan te Scheveningen (O. L. Vr van Lourdes) de weleerw heer F. J Blommestijn; te Schoonho-en de wel eerw heer W. C. de Bot; te Medemblik Ie weleerw. heer W. A. de Wildt neom. Tot kapelaar. te Lisse 'H. Agatha) de weleerw. heer A. H P. A. Wiegennck; te Bovenkerk de weleerw. heer A. Th Groenendijk, neomist Tot kapelaan te Wassenaar (H Jo- seph) de weleerw. heer Pde Lange); te Monstep de weleerw. heer P. A. Har ding, neomist Tot kapelaan te 's-Gravenhage (H. Martha) de weleerw. heer B. J. Drost; te Bovenkarspel de weleerw. heer Tm. G P. te Mey; te Heerhugowaard (H. Dionysius) de weleerw. heer B. C. Hoo- geveen: te IJmuiden de weleerw. heer Br J. M. van Balgooy, neomist. Tot kapelaan te Oegstgeest de wel eerw. heer P. A. v. d. Bosch; te Wasse naar (H. Willibr.) de weleerw. heer J. C. J. Sanders; te Boskoop de weleerw. heer W. J. de Jonge, neomist Tot kapelaan te Naaldwijk de wel eerw. heer A. J. Meijer; te Lambert- schaag de weleerw. heer H. J. Kaan dorp, neomist. Tot kapelaan te Heemstede (H. Bavo> de weleerw. heer J. N. van Rossum; te Amstelveen de weleerw. heer F. E. JVL Wesseling; te Middelhamis de weleerw. heer F. A. Th. M. Meijer, neomist. Tot kapelaan te Goes de weleerw. heer W. J. A. Switzar; te Volendam de weleerw. heer J. Th. J. Drost; te Wervershoof de weleerw. heer A. J. Hogema; te Ouderkerk a. d. Amstel de weleerw. heer Th. P. Wijnker, neomist. Tot kapelaan te 's-Gravenhage (H. Liduina) de weleerw. heer G. H. La- gerberg; te Heilo de weleerw. heer B. J Tetteroo, te Wormer de weleerw. heer M. v. d. Ploeg; te Hoek van Hol land de weleerw. heer Ch. J. Wüst, neomist Tot kapelaan te Amsterdam (H. Ma ria Magd.) de weeleerw. heer P. A. Tweehuysen; te Langeraar de wel eerw heer A. Saers; te Tuitjenhom de weleerw. heer A. E. Auwens; te Kwa- dendamme de weleerw. heer J. Th. Hoogervorst, neomist. Tot kapelaan te Beverwijk (H. Aga tha) de weleerw. heer P. W. van Leeu wen; te Hoogkarspel de weleerw. heer Th J M Naastepad; te Spanbroek de weleerw. heer J. C. P. Plantinga, neo mist. Tot kapelaan te Grootebroek de wel eerw. heer C. F. A. Geraets; te Acht huizen de weleerw. heer L. Verbeek, neomist. Tot kapelaan te Oudorp (N. H.) de weleerw. heer P. Th. Brinkman; te Zoetermeer de weleerw. heer W. J. Wortel, neomist Tot kapelaan te Voorhout de wel eerw. heer W. A. J. Koenekoop; te Nes a. d. Amstel de weleerw. heer A. de Korte, neomist. Tenslotte aan de weleerw. heer W. J. Berger, thans kapelaan té Lisse (H. Engelbew.) opdracht gegeven zijn stu dies in de psychologie voort te zetten aan de R. K Universiteit te Nijmegen. 1. de mens, d.w.z. iedere mens tot arbeid verplicht is; 2. dat de arbeid de eerste plaats in neemt in het wereldbestel en belang rijker is dan het kapitaal; 3.dat het tegennatuurlijk is, als de arbeid door allerlei scheefgegroeide omstandigheden en valse thoerieën de mens minder mens maakt in natuurlijk of bovennatuurlijk opzicht. Na zeer duidelijk al deze punten toegelicht te hebben, kwam de spreker tot deze conclusie: dat de arbeidsgele- genheden en het arbeidsmilieu zó her vormd moeten worden, dat beide niet alléén de volle waardigheid van de menselijke persoon, die in loondienst is, erkennen, maar het hem ook gemak kelijker maken om tot volledige ont plooiing van zijn natuurlijke en boven natuurlijke eigenschappen te geraken Voor de arbeider persoonlijk geldt de conclusie: Ik moet mijn arbeid op de eerste plaats beschouwen als de volbrenging van de Wil van God, waardoor ik mijn eeuwig geluk be werk, een medewerken aan Gods scheppingsplan tot welzijn der men sengemeenschap. „De mens in de techniek" was het onderwerp, dat werd behandeld door dr. ir. H. J. A. de Goey. Nadat spreker aangetoond had, dat de mens moet wer ken, om niet te gronde te gaan, en de arbeid meer is dan alleen het voorzien in levensonderhoud, zette hij uiteen, dat onder techniek verstaan wordt be werking van de dode materie, en liet hij zien, dat deze bewerking nuttig en nodig is, en niet in strijd met Gods scheppingsorde. Ook vooruitgang in het technisch kunnen is op zich zelf niet verkeerd, mits de juiste verhouding van de mens tot God, de evenmens en de stoffelijke goederen bewaard blijft. Hierna gaf spr. een beschouwing van de arbeidende mens tegenover de teenniek, terwijl hij uiteen zette hoe wij .even in het technisch tijdperk, waarin de tech niek een overheersende rol speelt, en waarin de juiste verhouding voor de mens tot God. evenmens en stoffelijk goed voor een groot deel verloren is geraakt: dit is echter niet een uitsluitend gevolg van de doorbraak van de techniek in het .even De mens mag en moet de goederen dezer aarde gebruiken, echter het gebruik, dat niet leidt tot een deugdzaam leven, is kwaad, aldus spreker. Voor de mens van dit tijdperk heeft het stoffelijk goed God veelal in zijn denken en handelen verdrongen. In zijn verhou ding tot de naaste werd de evenmens ook gematerialiseerd, beschouwd als machine In zijn verhouding tot het stoffelijk ding ging bij het maken de persoonlijke hand verloren, die vroeger bij het handwerk bestond, en waardoor het ding in de men selijke sfeer werd betrokken; bij het ge bruik van \het ding wordt veelal macht en genot, kortom „verlossing- door de ma terie" nagejaagd. Vertaald door: E CRIESE - K. DE VRIES 53) „Neen,"' zei ik en duwde het glas weg; „ik ben al beter, dank u. De flauw te gaat al over. Ik wil alleen gelaten worden helemaal alleen. v ilt u dit aan Lady Waterson zeggen? En wilt u weggaan?' „Neen," zijn stem klonk stug. „Zolang als u hier blijft, blijf ik. Er moet iemand zijn, die voor u zorgt." „Maar dat is niet nodig. Ik ben weer helemaal in orde, alleen moe. Wilt u mij verplichten, door mij alleen te la ten'" Hij bewoog niet en bleef i- de hou ding zitten, die hij naast mij op de bank had aangenomen, alleen legde hij zijn armen over elkaar en klemde zijn lip pen opeen j „Wel, dan moet ik gaan," zei ik en zocht tastend de weg naar de deur, ter wijl mijn benen zo onder me beefden, dat ik nauwelijks kon lopen. „(Jw tegenwoordigheid hindert me.' „Hilary," riep hij, en sprong mij ach terna en greep mij bij mijn arm. „Waar- (Vervolg van pag. 1) Van een deelname der Heilige Ka tholieke Kerk aan het Congres van Am sterdam kan dus geen sprake zijn. Wel zullen Wij echter dit congres met veel belangstelling volgen. Het is immers geboren uit een groot en oprecht ver langen naar de door Christus gewilde eenheid bij velen, die Hem als hun God en hun Heiland willen aanvaarden. En hoe zouden Wij, die door de Heilige Geest zijn aangesteld om onder leiding van Petrus' Opvolger de Kerk in Haar 'eenheid te bewaren en uit te breiden, achteloos kunnen voorbijgaan aan een oprecht verlangen naar eenheid? Ook kan het Ons niet onverschillig zijn, of dit congres een schrede vooruit of een schrede achteruit zal betekehen: een schrede vooruit, wanneer het er toe leidt, dat het heimwee naar de Moederkerk en de in Haar gegeven eenheid sterker wordt; een schrede ach teruit, wanneer het tot resultaat zou hebben, dat velen zich tevreden stellen met een eenheid, die nog zeer ver af staat van de eenheid die Christus heeft gebracht. Terugkeer naar de Moederkerk: dat is de enige weg, beminde gelovigen, waar langs de ware eenheid bereikt kan wor den. Maar Wij weten, dat er diepge wortelde vooroordelen bestaan, die deze terugkeer belemmeren. Wij weten, dat door de misstanden bij de aanvang der scheuringen en door de uiteen- groeiing in vele eeuwen de afstand en de vervreemding zo groot zijn geworden, dat de afgescheidenen de stem en de taal der H. Kerk niet meer verstaan. Wij weten, dat terugkeer voor velen niet mogelijk is zonder zware inwendige strijd en grote persoonlijke offers. Wij weten, dat een oprechte terugkeer nooit moge lijk is, wanneer niet God door Zijn ge nade het menselijk verstand verlicht en de menselijke wil beweegt. En Wij weten tenslotte, dat God om Zijn genade ge vraagd wil worden. Daarom roepen Wij u allen, priesters en gelovigen, met aandrang op tot een vurig gebed. Bidt in deze dagen voor allen, die aan het congres deelnemen en voor de vele andere niet-katholieke christenen, die met verlangen naar eenheid uitzien, die Chris tus in waarheid aanhangen en in Zijn lief de leven, en die, hoewel van de kudde van Christus gescheiden, toch opzien zij het vaak onbewust naar de Kerk, als de enige haven des heils. Bidt vooral voor hen, die als leiders optreden bij de niet-katho lieke christenen, en die zulk een grote ver antwoordelijkheid hebben, wijl de eenvou dige gelovigen van hun houding afhanke lijk zijn en vaak zelf niet tot het juiste inzicht kunnen komen. Bidt tot Onze Va der in de hemel, „die wil, dat alle mensen zalig worden en tot de kennis der waarheid geraken" (I Tim. 2:4). Bidt tot Hem door Jesus Christus, „die altijd leeft om onze Middelaar te zijn" (Hebr. 7:25). Bidt tot Hem in de éne Heilige Geest, die het éne mystieke Lichaam van Christus bezielt. Bidt, dat allen mpgen delen in de ware eenheid, die diet door mensen wordt ge maakt, doch door Jesus Christus onze Heer op deze wereld is gebracht. Gij moogt echter niet vergeten, bemin de gelovigen, dat evenzeer als uw gebed uw eigen voorbeeld nodig is. Eertijds heeft 't onchristelijk leven van vele katholieken de afval van de Kerk bevorderd. Door een heilzame hervorming „in hoofd en leden" op het Concilie van Trente heeft de Kerk zelve deze afval tot stilstand gebracht. Zo zal nu de terugkeer naar de Moederkerk het meest bevorderd worden, wanneer wij de heiligheid van ons geloof zichtbaar Spreker besloot zijn leerzaam betoog met te zeggen, dat ofschoon in de mo derne techniek gevaarlijke tendenzen liggen, deze toch ingeschakeld kan en moet worden in een nieuwe chris telijke maatschappij, waarbij de juiste verhoudingen weer hersteld worden. Dit is bij uitstek het werk van de Heilige Geest. Aangezien Z.Exc. minister prof. dr. Rutten niet beschikbaar was, hield de aalmoezenier van het Katholiek Jeugd werk in Nederland, de weleerwaarde heer Fortman, de volgende inleiding, met als onderwerp: „Jeugd in het be drijfsleven". Het is een voorrecht van onze tijd, al dus inleider, dat de problemen zo over weldigend groot zijn, vooral in het ar beidsleven en de opvoeding. Hoewel ik als leerling van prof. Rutten goed op de hoogte ben van zijn gedachtengang, is het voor mij moeilijk dezelfde gedachten te ontwikkelen als hij zich voor vandaag had ingedacht. Sinds niet al te lange tijd is de ver houding van het bedrijf tot de arbeiders jeugd in een acuut stadium. Spreker schetste eerst de algemene gang van zaken, hoe de menselijke factor in de industrie beter moet worden aangepakt. Op alle mogelijke manieren gaat men van de bedrijven uit over tot het schep pen van ontspanning, o.a. ook door het instellen van personeelsraden. Om princi piële redenen is spreker hier tegen. Als bewijs tevens, dat de bedrijven zich meer met de „mens" bezig hou den, neemt het bedrijf ook vakoplei ding ter hand voor jonge werkkrach ten. Dit kan gezien worden als een voordeel voor het bedrijf, maar ook als sociaal gevoel van de werk gever. Het bedrijf wordt meer ge zien als een werkgemeenschap. Toch moet men zich hoeden voor een mentaliteit, die de werknemer te veel aan het bedrijf bindt, aldus spreker. In verband met de perso neelsverenigingen wees spreker er op, dat een vereniging voor ont spanning en vermaak steeds opge bouwd moet zijn op Katholieke grondslag. Vervolgens sprak inleider de wens uit, dat meisjes beneden de 16 jaar zo spoe dig mogelijk uit de fabriek verwijderd zullen worden en toonde aan „waar om" om wend je je van mij af? Wat is er? Wat heb ik gedaan? Een uur geleden, tien minuten geleden, glimlachte je naar me, en nu wat is er gebeurd? Je hebt eén schok gekregen. Het was' iets. dat ik zei, of dat Lady Waterson zei." Verslagen fronste hij zijn voorhoofd. „Maar we praatten alleen over je werk en Virginia. Er was geen reden; het kan niet iets geweest zijn, dat we ge zegd hebben. Het was de zon, de warm te; je bent overwerkt, veel te hard heb ie gewerkt. Hilary, kom, ga zitten, en laat mij bij je blijven en je helpen?" „Mij helpen!" mompelde ik, en staal de mij tegen het pleiten in zijn stem en zijn ogen. „Mij helpen! WeL u bent de laatste in de wereld, die mij kan helpen, mijnheer Westcott." „Maar ik heb je lief.' „O," riep ik hartstochtelijk. „Spreek mij nu niet van liefde, want ik kan het niet verdragen, tot de dingen zijn opgehelderd. Als dat ooit mogelijk ts. Mijnheer Westcott, wilt u uw hand wegnemen? Ik Er kwam iemand de trap af, 'maar hij liet mij niet los. Het was Lady Water son. Zij staarde naar Owen en zij staar de naar mij en verrassing vloog over haar gelaat. Toen zei ze rustig op haar lieve manier: „Ik geloof, dat juffrouw Forrest graag met mij alleen wil zijn, Owen. Wil je zo goed zijn, Sir John te zeggen, dat ik hier ben, als ik nodig mocht zijn? Dank je." „Nu," wendde zij zich tot mij, toen hij weg was, „wil ik, dat u een poosje gaat liggen. Niemand zal u storen; de doen worden in de heiligheid van ons leven en van onze werken. Als in het verleden bij het verdedigen der katholieke eenheid niet altijd alle ka tholieken zich hebben laten leiden door de liefde, en derhalve niet indachtig waren het woord van de Apostel: veritatem fa- cientes in caritate: „de waarheid bewarend in liefde" (Eph. 4:15) en bijgevolg niet vrij zijn van schuld aan de vervreemding, die tussen ons en de niet-katholieke christe nen is ontstaan, dan was dit voorzeker niet de geest van onze Moeder de Heilige Kerk. Zij zelve toch is en blijft steeds de Hei lige Kerk. Zij blijft heilig in Haar ere dienst, Haar Sacramenten en Haar offer en in het genadeleven, dat Zij daardoor be middelt. Zij blijft heilig in Haar leer, die van God komt en naar God terugvoert. Zij blijft heilig in Haar wetgeving, die slechts op de eer van God en het heil der mensen gericht is. Zij blijft heilig, wijl zij ten allen tijde grote heiligen voortbrengt. In deze heiligheid toont Zij voortdurend Haar goddelijke oorsprong. Maar Haar leden zijn en blijven mensen; in hen kan zich het menselijke, het soms ai te menselijke (Mit brennender Sorge) openbaren; en dit men selijke, dit soms al te menselijke kan een bron van ergernis zijn en tevens de oor zaak, dat velen de werkelijke heiligheid van de Kerk niet vermogen te zien. Er rust dan ook in deze tijd op ons. ka tholieken, een ernstige verantwoordelijk heid. Nu zich bij velen, die Christus er kennen, een sterk verlangen naar eenheid openbaart, is het zaak, dat ons leven ge heel van de geest van Christus doordron gen zij en dat wij in al onze activiteit, op welk gebied dan ook, uiteindelijk niets an ders zoeken dan Jesus Christus en de uit breiding van Zijn Rijk. Meer dan ooit moe ten wij nu gehoor geven aan de opdracht van Christus: „Uw licht moet voor de men sen schijnen, opdat zij uw goede werken mogen zien en uw Vader verheerlijken, die in de hemel is" (Matt. 5:16). Meer dan ooit moeten wij nu de heiligheid der Kerk zichtbaar doen worden in ons eigen leven. Geve God, dat allen deze plicht begrijpen; en moge bij de vervulling ervan de Hei lige Geest, die de Geest van Christus is, onze zwakheid te hulp komen (Rom.8:26). Tenslotte, beminde gelovigen, schrijven Wij voor, dat in alle tot de Nederlandse Kerkprovincie behorende kerken en in alle kapellen, waarover een Rector is aange steld, op Zondag 29 Augustus a.s. een plechtige of althans gezongen H. Mis zal worden opgedragen, om van God te ver krijgen, dat allen in de eenheid der H. Kerk mogen delen; daarvoor zal genomen wor den het formulier, dat in het Romeins Missaal staat aangeduid als Votiefmis tot opheffing van de scheuring (Missa ad tol- lendum schisma). Wij vertrouwen, dat gij allen u zo innig mogelijk met dit H. Offer zult verenigen. En zal dit Ons herderlijk schrijven op Zondag 22 Augustus a.s. in alle tot Onze Kerkprovincie behorende Kerken en in alle kapellen, waarover een Rector is aange steld, onder alle vastgestelde heilige Mis sen op de gebruikelijke wijze van de preekstoel worden voorgelezen. Gegeven te Utrecht, de 31e Juli 1948. t JOH. KARD. DE JONG, Aartsbisschop van Utrecht, t P. A. W. HOPMANS, 4 Bisschop van Breda, t Dr. J. H. G. LEMMENS, Bisschop van Roermond, t J. P. HUIBERS, Bisschop van Haarlem, t W. P. A. M. MUTSAERTS, Bisschop van 'c-Hertogenbosch. Onze speci&liteit sinds tal van jaren Amsterdamsche Rijtuig: Maatschappij De laatste competitiewedstrijd van de Watertrappers eindigde met een grote overwinning op het Amsterdamse ZAR, de hekkensluiters van de afdeling. Met enkele invallers spelende wisten de DWT-ers toch al spoedig de nodige aan vallen op te bouwen, waaruit Piet Geu- kers de eerste goal kon scoren. Voor de rust zorgden Frits Lablans en weer Geukers voor een nuttige 30-voor- sprong. Hierna werd het tempo nog opge voerd en kon de wel zeer op schot zijn- -de midvoor Piet Geukers nog met een viertal doelpunten de score omhoog brengen. Tot slot doelpuntten beide partijen nog een maal, ZAR door haar midvoor Bog Bonte en voor DWT door Frans van Dam, zodat de eindstand met 81 in het voordeel van DWT kwam. De stand in hun afdeling, de 2e klasse van de KNZB, afd. D, is momenteel: 1. DVK 1, A'dam 9 9 0 0 39—10 18 2. VZV 1, Velsen 10 6 1 3 29—12 13 3. DWT 1, Haarl. 10 4 1 5 39—31 9 4. Futen 1, Amstelv. 8 3 0 5 1722 6 5. DAW 1, Alkmaar 8 2 2 4 14—29 6 6. ZAR 1, A'dam 9 1 0 8 8—42 2 Uitslagen van Vrijdag 20 Augustus: Hoofdklasse A: G. Prahl—H. Bouw meester 01; hoofdklasse B: P. Ver donkJ. J. v. Kampen 01, S Bonken- burgJ. Verleur 1—0, J. VerleurH. Schmitz afgebr.; hoofdklasse C: J. de VriesF. Minnema afgebr., W. Geuze- broekP. Hart Ay2, J. J. H. Bauer A. Herfst 10; I klasse A: E. J. de Ree L. Kensen 01; I klasse B: P. Eykel- boomTh. D. Hetem 10, J. v. d. Moot A. M. Voorting VzA, J. v. d. Moot P. Eykelboom 10, P. EykelboomJ. v. d. Schaaf 01; II klasse A: A. v. Geyls- wijkP. Barend 10, J. KruupJ. Huizing 01; II klasse B: E. F. v. Beem H. C. Kemp afgebr., E. F. v. Beem J. Boeré 1—0; II klasse C: P. in den Berken—C. Blom Ai—Vzl II klasse D: G. de GrootA. v. d. Kloet 01, P. Stam—G. de Groot 1—0; III klase A: G. v. d. Stoop—P. J. Holtkamp A—Vz, M. P. de Haas—P. v. Loevezijn 1—0. -relieve U dit minstens 5 dagen e voren, onder vermelding van Jw vaste woonplaats, aan onze administratie mede te delen. Slechts dan kunnen wfj er voor zorgdragen, dat U Uw krant tijdig op Uw vacantieradres ontvangt. Week-abonné's gelieven over de periode dat ze afwezig zijn, het abonnementsgeld vooruit te vol doen aan de bfezorger van wie zij op hun vaste adres de krant ontvangen. De Administratie. (Vervolg van pag. 1) Gisteravond vond de eerste plenaire zitting van de Wereldraad der Kerken plaats in het Concertgebouw onder voor zitterschap van de primaat der Zweedse Kerk, dr. Erling Eidem, aartsbisschop van Upsala. Nadat de vergadering ge opend was met Schriftlezing en gebed, werd door alle aanwezigen een loflied gezongen. Deze eerste zitting was gewijd aan de voorgeschiedenis en verdere ontwikke ling van de Wereldraad der Kerken. Onder het motto: „Hoe God ons geleid heeft", belichtte vier sprekers de wor dingsgang van de oecumenische bewe ging. Dr. G. K. A. Bell, bisschop van Chi chester, herinnerde aan het ontstaan van de „Life and Work"-beweging in 1919 op een bijeenkomst te Oud-Wassenaar, onder de stuwende leiding van de Zweedse aartsbisschop Hatha Söder- blom, waar internationale samenwerking als noodzakelijke voorwaarde werd ge zien voor de leniging van de noden der mensheid. Maar louter samenwer king waarborgt nog geen eenheid en daarom moet men trachten te komen tot een gemeenschappelijke leer van in ternationale verbroedering. De hervor ming der maatschappij zal moeten ge schieden op christelijke grondslag en de eenheidfrvan het christelijk geweten. De grote bijeenkomsten van deze organisatie te Stockholm (1925) en te Oxford (1937) hebben er zeer toe bij gedragen het begrip „praktisch chris tendom" een wijde verspreiding te schenken. Het kan niet anders dan verblijdend worden genoemd, dat deze beweging tenslotte besloot tot samen werking met „Faith and Order" zij het dan onder enig voorbehoud daar het inzicht doorgebroken was, dat het onverantwoordelijk zou zijn zich bloot te stellen aan het gevaar van energieverspilling in een tijd, waarin concentratie van krachten en de grootst mogelijke eenheid van vi taal belang zijn. ■- Dr. Yngue Brilioth, bisschop van Vaxjö in Zweden, behandelde de organi satie „Geloof en Kerkorde". Het doel hiervan is een gemeenschappelijke, theo logische basis te vinden voor eenheid onder de christenen, zonder daarbij de persoonlijke vrijheid van denken en de daarmee overeenkomende levenshouding aan te tasten. Gegroeid uit de wereld bedienden zijn aan dek. U bent over spannen. En ik wil hebben dat u voor vannacht met mij naar het Old House teruggaat. Mijnheer Westcott zal een boodschap afgeven aan uw pension." Zij maakte het mij gemakkelijk, terwijl zij praatte legde een kussen onder mijn hoofd en een sjaal over mijn voeten. „Ik heb zelf geen dochters," vervolgde zij zacht en streelde mijn haar; „maar als u mijn dochter was, zou ik trachten u vanavond wat goede raad te geven, juffrouw Forrest alleen, omdat ik een beetje langer geleefd heb dan u...." Zij hield op. „Mag ik doen, of ik uw moeder ben?" „Welnu, dan zou ik allereerst willen zeggen, dat er maar weinig misverstan den #n het leven zijn, die niet met een beetje geduld en een beetje vertrouwen opgehelderd kunnen worden. En ten tweede, dat de meeste mannen, God zegene hen, beter zijn dan ze op het eerste gezicht schijnen te zijn. En ten derde," zij nam mijn hand in de hare en streelde ze „dat Owen West- oott beter js'dan de meeste. En nu ga ik u verlaten. Niemand zal u storen en over een uur zullen we in Richmond zijn En toen zij weg was, lag ik flink uit te huilen, want eindelijk wist ik, dat ik Owen Westcott nu en voor altijd lief had., XXVI. De volgende morgen, toen de klokker half tien sloegen, stapte ik als gewoon lijk het depot binnen. Er was niets ver anderd. Verdriet mag iemand overwei- zendingsconferentie van Edinburgh (1910) zond de beweging een uitnodi ging aan alle christelijke gemeenschap pen over de hele wereld, „die Jesus Christus als God en Zaligmaker erken nen". Deze formule is de basis geworden voor de thans in Amsterdam te houden wereldraad. Op de conferentie te Lau sanne (1927) en Edinburgh (1937) kre gen de gepropageerde idealen steeds vaster vorm en zo ontstond het conlact met de „Life and Work"-bewegmg, waaruit tenslotte de wereldraad gebo ren werd. Deze wereldraad zou echter nooit die al gemeenheid hebben verworven, waarop hij zich nu met recht beroemt, zonder het toedoen van de zendingsbeweging. Ds John Mackay, president van de theo logische hogeschool»van Princeton (U.S.A.), stelde in het licht, hoe over de kerken, die voorheen door onenigheid gescheiden waren, langzamerhand een geest van on derling begrip en samenwerking vaardig is geworden op het zendingsfronv Waar een hoge opvatting heerst van net zendingswerk komen de kerken, zodra zij de grenzen van niet-christelijke landen overschrijden, er gemakkelijk toe de me ningsverschillen weg te ruimen, die ln hun eigen moederland een oorzaak van scheiding waren. Zo mag zonder overdrijving de wereldzendingsconferentie van Edinburgh (1910) beschouwd worden als de moeder van de oecumenische beweging. Niet alleen als postulaat voor haar eigen bloei moet do christelijke kerk essentieel een missionne- rende kerk zijn, maar ook omdat dit de uitgesproken bedoeling is van haar Stich ter. In 1938 werd te Utrecht een comité ge vormd Ier voorbereiding van de eerste bijeenkOTnst van Wereldraad der Kerken, die in 1941 zou plaats hebben. Daar de oorlog de uitvoering van dit plan onmo gelijk maakte, bleef het comité tien jaren aan 't werk om de oecumenische geest on der de volgelingen van Christus levendig te houden. Pasteur Boegner uit Parijs bracht verslag uit over de werkzaamhe den tijdens deze periode. De wereldraad is de heraut van de eenheid, die op de eerste plaats blijkt uit de werken van naasten liefde, ondernomen uit naam van alle ker ken ten dienste van allen, in wie wij Gods tegenwoordigheid zien. Vandaag begint de wereldraad zijn eigen lijke theologische werkzaamheid. Een verkoopster van V. D. in de Grote Houtstraat betrapte Zaterdagmid dag 3 jongens op heterdaad bij het wegnemen van een rol serpentine en een pakje confettie. De jongelui zijn aan de kinderpolitie overgegeven. digen, de aarde draait verder. Mijnheer Jones mompelde goedemorgen, bekeek de enveloppen en poststempels van de ochtendpost, haalde zijn grootboek te voorschijn, klom op zijn stoel en begon aan zijn werk. Om tien uur suisde mijn heer Weldon als een wervelwind naar binnen zoals hij iedere dag naar bin nen suisde, wervelde zijn hoed af en handschoenen uit, liet zijn doordringen de blik door het depot wervelen, alsof hij verwachtte, dat de „Vita" en „Anti- alco" patiënten in de hoeken verbor gen zaten, wervelde zijn brieven bijeen, wervelde het vertrek uit en naar ho gere regionen. Juffrouw Rye, gekleed in gen deprimerende, onfrisse linnen jurk, stapte langzaam en lusteloos bet ver trek door, wenste ons goedemorgen en verdween eveneens naar boven. En ik verwijderde automatisch de kap van mijn schrijfmachine, maakte de toetsen schoon, onderzocht het lint, haalde een nieuwe voorraad papier en enveloppen te voorschijn, en bij het horen van de bel van mijnheer Weldon nam ik mijn schrijfblok om brieven op te nemén. Ik was vermoeid, verbijsterd, lusteloos. Ik geloof, dat ik lichamelijk te uitgepui was na een lange, slapeloze nacht, om me veel van iets aan te trekken. Ik vond mijn chef opgewonden. Een dominee had geschreven, om van de wonderen te vertellen, die de nieuwe kuur tegen drankzucht had teweegge bracht bij zijn zoon. De behandeling, verdeeld over zes weken, had hem vol komen genezen. De brief eindigde met het verzoek om onmiddellijk twee stel HEEMSTEDE, 22 AUG. Het tradi" dionele toumooi om de Zilveren Mole® van Groenendaal, waarmee RCH in d* Spaamestad het voetbalseizoen officie°s pleegt te openen, bracht ditmaal ee# zege voor ZFC, dat echter geen enk®** overwininng behaalde, maar dank tweemaal een gelijkspel tegen Storm vogels en RCH en een serie strafschop pen in het bezit van de fraaie prlJs kwam. RCH werd met een overwinning op HSC en een gelijkspel tegen ZFC eervolle tweede. Het spel heeft in dit tournooi niet 2° erg veel te betekenen gehad. Vooralne spel der Noordse eerste klasser was maar minnetjes en reeds in strijd tegen RCH kwam duidelijk a®" 't licht, dat er nog wel enig verscnu bestaat tussen het Westen en het Noor den. De Haarlemmers hadden met hu» tegenstanders niet veel moeite en h°e' wel HSC speciaal in de eerste helft fj1®* en moedig partij gaf en de stand m evenwicht wist te houden door doev punten van Hanse en Bakema, kwam de betere techniek van RCH na de rusj zodanig tot ontwikkeling, dat er voot HSC geen houden meer aan was e" door doelpunten van Hanse, Bleeker e" Koster won RCH tenslotte met 41. Stormvogels en ZFC speelde spannend partijtje voetbal, waarin °e verdedigers aan beide kanten in g°® vorm staken en niets cadeau gaven. Be] bleef hier dubbel blank, dank zij g°e® werk van de beide keepers Kraak e» Dijkstra. Z.F.C. wist de strafschoppen beter te benutten en plaatste zich in de finale. De verliezers-finale had weinig om het lijf en bracht aan Stormvogels ee» verdiende overwininng, dank zij een doelpunt van Goedhart in de eerste helft. Tussen RCH en ZFC werd echter een pittig partijtje voetbal gespeeld, waarin RCH technisch iets beter speelde, maar de Zaankanters met hun verrasseno open spel de Haarlemse achterhoed® voor moeilijke problemen stelden. De Haarlemse voorhoede hield het spel te kort en de stoere Zaanse achterhoede met stopperspil Kuiper aan 't hoofd, ê3} weinig kansen weg. ZFC nam door PrÜ® de leiding, maar Hanse scoorde nog voor de rust de gelijkmaker. Na de her vatting heroverden de Zaandammer» de leiding door Dijkstra, maar Bleekjr zorgde kort voor het einde voor de gelijkmaker, zodat opnieuw een serie strafschoppen de beslissing moest kre?J] gen. En ook thans waren de roodwit" te Zaankanters de gelukkigen. Het traditionele Badplaats-tournooi i® ditmaal door de organiserende vereni ging Zandvoortmeeuwen gewonnen. Zandvoortmeeuwen speelde tege' Bloemendaal met 11 gelijk en kwam na het nemen van strafschoppen in de eindstrijd. TYBB en De Meer streden een spannende strijd, waarin De Mee met 10 zegevierde. De verliezers ronde tussen TYBB en Bloemendaaj werd gedecideerd door TYBB met 4 gewonnen. De eindstrijd tussen Zandvoortmee wen en De Meer gaf een spannen partij voetbal waarin de Amsterdam mers door middel van Kuipers de ding namen. Maar nog voor de rust w het 1—1 door toedoen van Van Lnon. n beslissing viel in de tweede helft ï- Paap Zandvoortmeeuwen aan 'O- ,g_ voorsprong hielp, welke de badPla bewoners niet meer afstonden. .„j De Burgemeester van Zandvo reikte de prijzen uit. Voor de tweede van de door Liss® georganiseerde nederlaagwedstrijden ont ving Lisse op zijn terrein THB. In deze ontmoeting speelde Lisse aan zienlijk beter en werd een vlug en vlo spel gegeven. Geruime tijd oefenden d Lissenaren een zware druk op het Haar lemse doel uit, maar voorlopig bleve doelpunten uit. Na een half uur wist v. Rooyen me een kalm schot de score te openen ei nog voor de rust wist P. Ruigrok 'voorsprong te vergroten. Ook na de hervatting was het spe' levendig, maar nu waren beide partijen aan eikaar gewaagd, de bezoekers faal' den geregeld voor 'het Lisse-doel. Aan d andere zijde deed Lisse het beter en 1 enige minuten tijd had Lisse opnieuv twee doelpunten door Boot en v. Rooyen Het vijfde doelpunt kwam van Boot' maar hierna namen de Haarlemmers he* spel in handen, hetwelk spoedig tot een doelpunt leidde van hun midvoor. Hoewel THB nog verschillende fraa1® kansen kreeg, kwam er geen verande ring in de stand meer. A.s. Zondag l«>mt HBC I uit Heem' stede op bezoek. Alle leden afd. gymn. boven de 12 jaafj worden verzocht om Vrijdag 27 Aug. de» stem alle kleur miste. oed- Juffrouw Forrest, u bent niet ë°e zei mijnheer Weldon vriendelijk. en Ik zei hem, dat hij zich vergiste snelde naar beneden om te werke"- g- vreesde, dat hij verder zou gaan e(t gen dat ik een dag vrij moest nei En een dag vrij was wel het ia ep. dat ik verlangde. Ik durfde niet Ik had een besluit genomen betre* st, de mijn hóuding tegenover Owen cott en Virginia Rye. en ik z°u hieraan houden. In het begin bij mijn eerste on .gf king, had ik aan Owen getwijfeld, ^j- later ging dat over. Met plotseling min derheid had ik het hele verwarde „n wen van het jammerlijke misver - ontrafeld. Virginia had zich verg. 0p en zij was niet de eerste, die z' 0el)t' die manier vergiste. Zij was g® cp' en gauw aangedaan; zij verbeeldd zjji. dat Owen van haar hield, tcrWb o0°L gevoelens jegens haar eenvoudig verder waren gegaan dan geneg tussen bloedverwanten. Wordt ver»" avonds 8 uur zich te melden in de gym, zaal van de Petrus Canisiusschool "Dm?, straat. Dit is in verbaird met de te houd e optocht van 31 Augustus. Voor deelnao aan deze optocht Is uniform verplicht. In het kader van de viering van ninginnedag speelt Haarlem op dag 31 Augustus, 's avonds om zes nu eer. wedstrijd tegen De Rest van Ha lem, medicijnen te sturen, om die toe te ren dienen aan twee van de erg» dronkaards in zijn parochie. je „We winnen terrein," yerzekei mijnheer Weldon mij met zijn gew opgewekt optimisme en weigerde de vrouw van het proefgeval te ner neren, die voorover op de drempel legen had, of de advocaat, die slee" kort daarvoor was ontvlucht. ,.j, „Ja," hntwoordde ik, en met een kb,,, ne schok werd ik mij bewust dat 11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 2