Duitse katholieken houden eerste na-oorlogse congres ERIC Bi NOORMAN- BE 6EHEIM2INN/6E BROM ALBERT HEIJNs -üuiuninuiu| een typiste NIEUWE BONNEN r Wij luisteren naar KWEKKEBOOM Nieuwe Gracht 98 FLINKE JONGEN HOOFDBOEKHOUDER Met klagen, handelen! r Naar nationalisatie van de mijnen? Hernieuwd onderzoek in zaak-Kaptein? KROONPRINS OLAF ROTTERDAM TE BUITENLANDSE GASTEN ONDERSCHEIDEN Bonnenlijst eens in de. veertien dagen Eet nu DUINKONIJNEN V WINKELJUFFROUW VROUWELIJKE KRACHT L00DSPERS0NEEL en KARGELE1DERS DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1948 PAGINA 3 ST. REINOLDUS 30 JAAR Ned. Hanzebond in Den Bosch bijeen „De Nederlandse Vrouw" herdenkt gevallenen Rapport van de Staats commissie Sumatra-tabak voor Nederland Morgen weer naar Noorwegen GESCHENK VOOR KONINGIN WILHELMINA Van oud-illegale werkers Prins Bernhard bezocht de Jaarbeurs VRIJE PRIJZEN HOE SLIJKHUIS WON Engelse League V.. WJÊwMmtzM. KOFFIE EN THEEfllIlC f2.50, f3.en de grootste f 3.50 per siuk Natuurlijk weer bij GEERUNG - TELEF. 10296 Alleen KI. Houislraaf 36-38 Let op het juiste adres! (v/h Warmoesstr.) PSYCHOLOGIE PAR A-PSY CHOLOGIE Uitsluitend voor Rooms-Katholieken Inschrijving DAGELIJKS Dansschool Tel. 13525 Vraagt prospectus GEVRAAGD VOOR WASSERIJ WERKZAAMHEDEN N.V. STOKKENFABRIEK v/h F. ZONJEE te Uilgeest zoeki Candidaien moeien bereid zijn zich aan een psychotechnisch onderzoek ie onderwerpen bij hei Psychologisch en Psychotechnisch Instituut, Flora- siraal 13, Haarlem-Z., waaraan ook de brieven mei voll. inlichtingen gericht moeien worden. "4 b. WTR tHEEZAAK koffie- NET R.K. MEISJE ONTVANGEN: Middenweg 123 witte herenoverhemden, plastrondassen en mo derne hoge hoeden, N.V. Groeneveld, v d Poll Co's liiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiniiiiiii GEVRAAGD een om de administratie en boekhouding zelfstandig ie regelen. N.V. A.T.O.—VAN GEND LOOS te Haarlem vraacji voor spoedige indiensiir. Aanmelden aan het adres t Ged. Oude Gracht 100, Haarlem. BANKETBAKKERSLEERLING MAINZ, 4-9-1948 Uit alle streken van Duitsland zijn «e katholieken naar Mainz gekomen om 8an de eerste Duitse katholiekendag sedert de oorlog deel te nemen. De openingsplechtigheden hadden op Woensdag 1 September op de „Lieb- frauenplatz" voor de kathedraal plaats. Sprekers waren o.a. 1) de algemene Voorzitter van het centrale comité: Fürst Aloys zu Löwenstein; 2) de voorzitter Van het locale comité: Regierungsrat Rarst; 3) Z.H. Exc. Mgr. dr. Stohr, bisschop van Mainz; 4) de militaire gouverneur Van Mainz, die na zijn toespraak een boodschap van generaal König, opperbe velhebber der Franse bezettingszone in Duitsland, voorlas, waarin deze aan zijn diepe christelijke verbondenheid met de Duitse katholieken uiting gaf en belooft, als katholiek, aan dit congres zijn volle steun te geven; 5) de Premier van het land Rheinland-Pfalz en 6) de burge meester van Mainz. Duizenden vulden het grote plein voor de kathedraal en eerst om 10 uur des avonds nam de plechtige openingsverga dering een einde.. De volgende dag be gonnen de werkzaamheden van de 12 commissies, van het congres met een pontificale H. Mis, opgedragen door Z.H. Exc. Mgr. Dr. Stohr, bisschop van Mainz. R. p. ivo Zeiger, de vertrouwensman Van de Paus bij de Vaticaanse Missie In Duitsland, gaf een duidelijke uiteen zetting van de religieuze situatie in Duitsland en de grote taak die de katho lieken wacht. De ellende is verschrik kelijk groot; er moet een uitweg ge- Vonden worden om de nood te lenigen. Overal staan opschriften met uitnodi gingen deel te nemen aan het eerste con gres der Duitse katholieken en het parool van dit congres „Nicht klagen, handeln!" staat met grote letters boven de ingang van het universiteitsgebouw geschreven. In de stad en vooral in de gebouwen van de Johannes Gutenberg- Universiteit heerst een waarlijk religi euze atmosfeer. Hoge vertegenwoordigers van binnen- en buitenland nemen aan dit eerste congres der Duitse katholieken deel. (Van onze Brabantse redacteur) De R. K. Nederlandse Hanzebond „St. Reinoldus", de vereniging van werkgevers in de woninginrichting- en meubileringsbedrijven, viert zijn aer- tig-jarig bestaan en hiervoor is men twee dagen naar 's Hertogenbosch ge komen; gisteren om de zomerverga dering bij te wonen en vandaag om, na een H. Mis in de St. Jan, met tou ringcars het prachtige kasteel van Heeswijk en de „IJzeren Man te Vught te bezoeken. De behandeling der ingekomen voor stellen vormde -wel het belangrijkste deel dezer vergadering. De afdeling Den Haag drong aan op maatregelen tegen het weer voorko mende cadeaustelsel. Ook de distribu tie en prijsbeheersing moesten er na tuurlijk aan geloven! Voorts uitte men zijn grieven tegen de coöperaties, die ile middenstand erg bedreigen en te gen de onrechtmatige vestigingen. Het hoofdbestuur zal tegen dit alles, waar mogelijk, optreden en 't wijst verder op de herziening der vestigingswet, die binnenkort te verwachten is. Voordat men aan de rondvraag, Waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt, begon, sprak de Deken Hop man, bondsadviseur, een opwekkend Woord, waarbij hij de hoop uitsprfck, dat „St. Reinoldus" moge bouwen aan zijn toekomst en dat de leden van de bond mogen werken in het belang van hun „collega's", Kerk en maatschappij. Des avonds bood de afdeling Den Bosch haar gasten een grote Oetel- donkse avond aan. Het tentoonstellingscomité „De Ne derlandse vrouw" te 's-Gravenhage, heeft gistermiddag een deputatie naar Den Helder gezonden, om op het Havenplein bij het monument „voor hen die vielen", de gesneuvelden in de twee wereldoor logen te herdenken. Na de kranslegging sprak de marine- Commandant, kapt. ter zee I. W. Rey- ïiierse, namens de Koninklijke Marine «en dankwoord. Duidelijk blijkt dat deze laatsten zich meer en meer de taak bewust worden die ze in de chaos van. deze tijd te ver vullen hebben. Zij trachten dit kwam vooral bij de werkzaamheden van de commissie „Internationale Zusammen- arbeit" tot uiting nader contact met het buitenland te vinden. Niets mag onbenut blijven, wat in dit opzicht van belang kan zijn. Zelf heb ik herhaalde lijk kunnen constateren hoezeer de katholieken in Duitsland tot alles bereid zijn om hun prestige in het buitenland, dat zij door toedoen van het nationaal- socialisme hebben verloren, terug te winnen. Van dit eerste katholieke con gres der Duitsers na de oorlog zal on getwijfeld een weldoende invloed uit gaan niet alleen wat de verhoudingen van de Duitse mensen onder elkaar, maar ook wat het buitenland betreft. N. L. Bij Kon. Besluit van 26 Nov. 1946 werd een staatscommissie ingesteld, die de opdracht kreeg van advies te dienen over de vraag of het algemeen belang eist, dat de positie der particuliere steen kolenmijnondernemingen, die in Neder land haar bedrijf uitoefenen of werk zaam zijn, door socialisatie of anderszins gewijzigd dient te worden. In het rapport, dat deze commissie thans heeft uitgebracht, spreekt zij als haar oordeel uit, dat voor handhaving van het beheer, ingevolge het buitenge woon mijnbesluit, over de vier particu liere mijnondernemingen geen aanlei ding bestaat. Opheffing dient haars in ziens zo spoedig mogelijk te geschieden. Zij meent dan ook, mede gelet op het bestaan van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie voor de mijnindustrie, dat de regering onmiddellijk kan over gaan tot opheffing van het beheer, mits tegelijkertijd een samenwerking van de mijnondernemingen op vrijwillige basis tot stand komt. De commissie heeft haar verdere voor stellen neergelegd in. een ontwerp van wet en een ontwerp van een bedrijfs regeling. Deze voorstellen omvatten de samenwerking tussen de mijnonderne mingen, het toezicht van overheidswege op de afbouw van kolenlagen en de in stantie, die aan de regering advies geeft, met betrekking tot haar mijnbouwpoli- tiek. De meerderheid van de commissie is tot de conclusie gekomen, dat nationa lisatie of socialisatie van de steenkolen mijnen niet in het algemeen belang moet worden geacht. Een minderheid van de commissie, bestaande uit twee leden, heeft echter in een afzonderlijke nota een ander standpunt verdedigd. Zij meent, dat een nationale kolen- politiek in 't algemeen belang niet meer kan worden gemist. De meest voor de hand liggende oplossing: zoü haars in ziens zijn socialisatie van de particuliere mijnen en het inbrengen van alle mijnen dus ook de staatsmijnen in één Nederlands kolenschap. Naar wtf vernemen, is de onlangs te Amsterdam aangekomen eerste Deli- tabak uit de nieuwe oogst, bestaande uit 633 pakken, ondershands voor 12 per half kilo aan de Nederlandse siga- renindustrie verkocht. Zoals bekend, is dit eerste Deli-dek- blad uit na-oorlogse oogst op de onder neming „Helvetia" van de Deli-Maat- schappij, voor gezamenlijke rekening van de vier tabaksmaatschappijen ter Oostkust van Sumatra, in 1947 geplant en geoogst, waartoe eind 1945 begin 1946 het besluit werd genomen. Op 17 Sept. zal in Amsterdam voor de eerste maal na de oorlog een partij Sumatra-tabak ter inschrijving worden aangeboden, bestaande uit diverse mer ken van oude oogsten, welke voor reke ning en in opdracht van de Centrale Verkooporganisatie van Ondernemings- landbouwproducten, Batavia (CVO), wordt verkocht. cop. iugTEM foowpefr^Tupto» v JsJg 6. Zwijgend legden de mannen de weg afHet oerwoud werd steeds dichter en tenslotte moest men de paarden achterlaten. Te voet ging het nu verder door het dichte kreupelhout's Avonds, toen het kamp voor de nacht was opgeslagen probeerde Eric te weten te komen, waar hij zich bevond en wat de bedoeling was van deze geheimzinnige ontvoering. Maar zijn twee bewakers staarden hem met strakke gezichten aan en gaven geen antwoordm. Een onbehaaglijk gevoel maakte zich van Eric meester. Het land waarin zij zich bevonden had een eigenaardig karakter. Vreemde bomen groeiden dicht opeen en uit de oerwoudnacht drongen vreemde onbekende geluiden Lot hem door. De volgende morgen werd de tocht voortgezetEric merkte op, dal de mannen voorzichtiger voorwaarts gingen en daaruit leidde hij af, dat zij onraad vreesden. Het spreken werd hem verboden. Geen van drieën hadden zij bemerkt dat de takken van een hoge boom voorzichtig opzij werden geduwd en een monsterachtig maHnetje hen met flikkerende ogen bespiedde. En in de onmetelijke woestijn volgden drie vermoeide reizigers de door Eric en zijn ontvoerders gemaakte voetsporen. Het waren Winonah, Dzogolo en Pum-Pum, die, daar zij geen paarden meer bezatente voet hun vriend achterna gingen. (Van onze Haagse redactie) By de behandeling van de zaak- Kaptein Woensdagmiddag voor de Bijzondere Raad van Cassatie heb ben delinquent en verdediger in zoverre een succes gehad, dat de procureur-fiscaal, prof. Langemever, voorstelde de zaak voor een nader onderzoek terug te verwijzen. De Bijzondere Raad zal over vier we ken uitspraak doen. J. C. Kaptein, die door het Haags Bij zonder Gerechtshof tot de doodstraf was veroordeeld, was, zoals bekend, gedu rende de laatste jaren van de oorlog wachtmeester bij de Staatspolitie en in deze functie heeft hij niet alleen huis zoeking verricht bij Joden en hen gear resteerd, maar ook ernstig mishandeld. Deze mishandelingen wilde hij thans op de zitting niet openlijk toegeven. Volgens een getuigenis tijdens de zit ting van het Bijzónder Gerechtshof af gelegd zou verdachte gezegd hebben: „Ik heb 1750 Joden naar Polen gestuurd, en daar ben ik blij om." Nu ontkende hij pertinent. Als gevolg van zijn arrestaties zouden niet meer dan 180 personen de dood hebben gevonden. Bovendien zou hij zeker 300 Nederlanders, die Joden begunstigers waren, uit de handen van de Duitsers hebben kunnen houden. Hij dwong de gearresteerde Joden namelijk door gebruik te maken van intimidatie en mishandeling te verklaren, dat zij zichzelf aangaven, waardoor hun helpers "buiten schot zouden zijn gebleven. De procureur-fiscaal, prof. Lange- meyer, achtte het toch wel de moeite waard te onderzoeken of verdachte een ernstige activiteit heeft betoond bij het redden van Nederlanders. Hij maakt bij zijn verdediging de indruk van een on gewone persoonlijkheid en ook met het oog hierop meende de proc.-fiscaal de zaak voor een nader onderzoek terug te moeten verwijzen. Kroonprins Olaf van Noorwegen heeft hedenmorgen met zijn vrouw een bezoek gebracht aan de Noorse delega tie te 's-Gravenhage. Nadat de lunch gebruikt was vertrokken beiden naar Rotterdam, waar de Kroonprins de af trap zou verrichten van de wedstrijd tussen een Noors voetbalteam, samen gesteld uit Noorse zeelieden die in Rot terdam vertoeven eri een elftal gefor meerd uit het personeel van de Ned. Droogdokmaatschappij. Hierna zou er een receptie zijn in het gebouw van de Koninklijke Jachtclub. De Prins en de Prinses zullen Vrijdag ons land ver laten. Prof. dr. J. E. de Quay heeft het voor zitterschap van de conferentiedagen over politieke vraagstukken op zich genomen; de heren dr. A. Wijffels en dr. L. A. Al- bering zullen als inleiders optreden. De bijeenkomst, welke gehouden wordt op het Oord van de Stichting, landgoed „Drakenburgh" te Baarn, begint Vrij dagmiddag 1 October en eindigt des Zaterdags 7 uur n.m. De Markense schonen Heten zich niet onbetuigd. Hier hebben zij zich op „een verhoog" opgesteld en begroeten de Koningin enthousiast bij haar wandeling door Marken. Het bezoek der Vorstin kwam geheel onverwachts en verwekte dan ook de nodige opschudding. In alle stilte heeft een deputatie van afgevaardigden 2 September j.l. bij een officiële ontvangst op het Koninklijk paleis te Amsterdam, namens de Stich ting L.O. en L.K.P. en de gemeenschap van oud-illegale werkers Nederland, ter gelegenheid van het 50-jarig regerings jubileum van Koningin Wilhelmina. de Vorstin een tekening „De Troostende" aangeboden, welke is uitgevoerd door de kunstenaar Rinze Hamstra. Koningin Wilhelmina heeft de teke ning aanvaard en bovendien een citaat aan het werk toegevoegd. Reproducties van „De Troostende", bekroond door het Koninklijk woord, zullen nu aan alle medewerkers in het verzet worden aan geboden. Het citaat luidt: „Vervuld met diepe eerbied en bewondering, breng ik u allen hulde voor uw verzet, dat gij al die lange en bange jaren hebt volbracht, een verzet, dat u samensmeedde tot een eendrachtig volk, dat zich zijn roe ping bewust is." Wilhelmina. Naar eerst thans bekend wordt, heeft ook de president van de Hongaarse re publiek H. M. Koningin Wilhelmina bij haar 50-jarig regeringsjubileum een te legram gezonden, waarin hij Haar de gelukwensen van het Hongaarse volk overbracht. Prins Bernhard heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Jaarbeurs te Utrecht. Hij werd ontvangen door de voorzitter van de Raad van Beheer der, Jaarbeurs, dr. F. H. Fentener van Vlis- singen en de directeur, mr. J. Milius. H. M. Koningin Juliana heeft aan een aantal vorstelijke gasten, hoofden en le den van bijzondere missies en leden van het gevolg, die ter bijwoning van haar plechtige inhuldiging naar de kronings- stad zijn gekomen, hoge onderscheidin gen verleend. Het Grootkruis Nederlandse Leeuw ontvingen: Prinses Margaret, Koningin Elizabeth van België. Prins George van Griekenland, F. F. Farril (Mexico), dr. D. Esquerra (Columbia). P. Coelho de Almeida (Brazilië), J. J. Varela (Argen tinië), E. Bombiere (Italië), de hertog van Palmella (Portugal), dr. Henry Koemhoei Chang (China), M. Dagnino (Venezuela), Paul Ramadier (Frankrijk) en J. Rivière (Frankrijk). Het Grootkruis Oranje Nassau bij be vordering: N. F. L. de Rudebeck (Zwe den) en George Duhamel (Frankrijk). Grootkruis Oranje Nassau: A. Collaert (Luxemburg), generaal R. E. Melgar (Mexico), A. Yvalo (Finland), Wisuter Arth Ayukti (Siam) en dr. J. Arrillagra (Venezuela). Het Grootkruis Oranje Nassau bij kro ning: mgr. Valerio Valeri (Vaticaan). Tot groot-officier in de orde van Oran je Nassau werden benoemd: Duke of Beaufort (Groot Brittannië) en dr. A. Angell (Columbia). Tot officier in de orde van Oranje Nas sau met de zwaarden: Wing-commander W. Townsend (Gr. Brittannië). Kapt. de corvette C. M. M. Henning (Zweden), Kapt. de corvette Th. Pettersen (Noor wegen). Luit.-Generaal de Hesin (Frankrijk), Kapt. de fregatte R. M. Ernst (Denemarken) en Luit.-Generaal ridder de Neve-de Roden (België). Officier in de orde van Oranje Nassau: G. L. Rennow (Mexico) en M. Leroy Beaulieu (Frankrijk). Commandeur Oranje Nassau: dr. A. Cassaido Ayerba en Yin Phung Prakhun (Siam). Ridder Oranje Nassau met zwaarden: Luitenant Pruss (Frankrijk). Aangezien voor de oogst 1948 geen richtprijzen voor geel- en bruin-mos terdzaad zijn vastgesteld vervalt de maximumprijsregeling voor mosterd. Aangezien ook geen richtprijzen voor cichorei en peekoffie meer zijn vastge steld, worden ook de eindproducten niet meer aan maximumprijzen gebonden. Aan de fraaie overwinning van Slijkhuis op Reiff, waarbij onze landgenoot met 3 min. 49.6 sec. tevens een nieuw Nederlands record voor de 1500 M. vestigde, is een duel voorafgegaan, dat op de laatste 750 meter een uiterst spannend karakter had. Op ongeveer 700 meter van de finish nam Reiff, die in uitstekende vorm was, de leiding. Slijkhuis volgde hem op vier meter, totdat Reiff in de laatste ronde andermaal het tempo opvoerde. Even leek het alsof de Belg de strijd ging winnen, want Slijkhuis moest zich tot het uiterste inspannen om niet losgelopen te worden. Hij wist zich echter te handhaven en ging, bij het uitkomen van de laatste bocht, op zijn beurt tot de aanval over. Reiff keek om. 50 meter voor de eindstreep had Slijk huis hem ingehaald. Een verwoede nek- aan-nek-race volgde. De snellere eindspurt van Slijkhuis gaf echter de doorslag. Een meter of acht voor de streep passeerde hij Reiff onweerstaanbaar, in weerwil van de vertwijfelde tegenstand van de Belg, om met 0.8 sec. voorsprong als eerste door de finish te gaan. De tussentijden waren: 400 meter in 59 6 min., 800 meter in 2 min. 04.8 sec., 1000 meter in 2 min. 38 sec. De A.S.B. bericht, dat de wedstrijd om het landskampioenschap tussen dr. Euwe en Van Scheltinga niet zoals ge meld Zaterdag 18, doch Dondefdag 16 September zal beginnen. Ook het pro gramma voor de overige wedstrijden van dit kampioenschap is twee dagen vervroegd. De secretaris-generaal van de Franse boksbond heeft meegedeeld, dat Marcel Cerdan, kampioen van Frankrijk en van Europa middengewicht, die thans in Amerika traint voor zijn match tegen de wereldkampioen Tony Zale, zijn Franse titel zal kwijt raken, daar de tijdlimiet voor Cerdan om zijn officiële uitdager Krawsyck te ontmoeten 10 September afloopt. De bond zal een competitie uitschrijven, waarvan de winnaar als kampioen van Frankrijk in het middengewicht zal worden erkend. waspoeder suiker, boter- of 1500 gram of 750 gram of 250 gram Voor het tijdvak van 12 tot en met 25 September 1948 geeft elk van de volgende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR BROOD 207-1, 207-2 Brood 800 gram brood 208 Brood 400 gram brood ALLE BONKAARTEN 209 Algemeen 120 gram spijsolie 210 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 211 Algemeen 1 ei 212 Algemeen 200 gram rijst 213 Algemeen 400 gram brood BONKAARTEN KA. KB. KC 810 215 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 216 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 217 Algemeen 50 gram thee 218 Algemeen 125 gram koffie 219 Algemeen 250 gram 220 Algemeen 750 gram hamstrooisel enz., jam, stroop enz., versnaperingen B 229 200 gram kaas korstloze kaas BONKAARTEN KD, KE 810 221 Algemeen 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet 222 Algemeen 100 gram kaas of. 125 gram korstloze kaas 223 Algemeen 500 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen 224 Algemeen 500 gram waspoeder E 235 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits TABAKS- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QB, QC 808 105 Versnaperingen 200 gram versna peringen of 200 gram suiker, bo terhamstrooisel enz., ,of 400 gram jam, stroop enz. 108 Versnaperingen 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, bo terhamstrooisel enz., -of 200 gram jam, stroop enz. BONKAARTEN ZA. ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 810 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook Q. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Het Centraal Distributiekantoor deelt ons mede, dat voortaan éénmaal per veertien dagen een bonnenlijst gepubli ceerd zal worden. Het systeem van wekelijkse lijsten, dat in de vacantie- maanden reeds onderbroken werd, zal nu dus definitief verlaten worden. Een en ander houdt ook in, dat de brood bonnen weer voor een tijdvak van 14 dagen tegelijk worden aangewezen. De bonnen voor tabak zullen voorlo pig nog op de oude wijze worden bekend gemaakt, dus telkens op de Donderdag, volgende op het verschonen van de bonnenlijst. De uitslagen van de gisteren in de En gelse League gespeelde wedstrijden lui den: Eerste divisieArsenalLiverpool 11, Charlton AthleticChelsea 11, Everton Stoke City 2lt Manchester CityBir mingham City 10, Newcastle United Aston Villa 21, Portsmouth—Middles brough 10, Wolverhampton W.Manches ter United 2. Tweede Divisie: BamsleyNottingham Forest 4-HO, Bury—Sheffield Wednesday 2—1, Chesterfield—Grimsby Town 0—3, Fulham—Southampton 10, Leeds United Tottenham Hotspur 00, Plymouth Argyle Bradford 30, W. Bromwich Albion Lincoln City 5—0. DONDERDAG HILVERSUM I - 301 M. 18.15 le zing, 18.30 strijdkr., 19.00 nieuws. 19.15 gr.pl., 1930 actueel geluid, 19.45 lezing, 20 00 nieuws, 20.05 progr. proloog, 20.15 gr pi., 21.00 boekbespr.. 21.20 conc., 21.50 gr.pl.. 22.15 lezing. 22.35 gr.pl., 22.45 Avondoverd., 23.00 nieuws. 23.15 gr.pl., 23.30 gr.pl. HILVERSUM II - 415 M. 18.00 nieuws, 18.15 gr.pl., 18.20 sport, 18.35 gr.pl., 19.00 lezing, 19.15 Strauss, 19.25 nieuws, 19.30 muziekfestival Edinburg, 20.50 piano, 21.00 lezing. 21.15 oude en nieuwe melodieën. 21.40 luisterspel, 22.10 Metropole ork„ 22.45 lezing, 23.00 nieuws, 23.15 gr.pl. VRIJDAG HILVERSUM I - 301 M. 7 00 nieuws, 7.15 gymn.. 7.30 gram., 7.45 kort woord, 8.00 nieuws, 8.15 ge wijde muziek, 8.30 gram., 9.15 jonge zieken, 9.30 gram.. 10.15 Bach, 10.30 morgendienst. 11.00 zang, 11.30 gram., 12.00 piano. 12.30 weerpr., 12.33 muziek- cydus, 13.00 nieuws, 13.15 Vrij en Blij, 13.45 gram., 14.20 voordracht, 14.40 trio, 15.10 Sangh en Spel. 16.00 voordracht, 16.20 blaaskwintet, 16.30 viool, 17.00 om- roepork., 17.45 sextet. HILVERSUM H - 415 M. 7.00 nieuws, 7.15 gram., 8.00 nieuws, 8.15 strijdlied, 8.18 gram., 8.50 vrouw, 9.00 Ravel, 9.30 waterst., 9.35 semi-klassiek, 10.00 morgenwijding, 10.20 gram., 10.30 vrouw, 10.45 zang, 11.05 voordracht, 11.20 gram., 12.00 orgel, 12.30 weerpr., 12.33 sport, 12.45 piano. 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 Musetteork.. 13.50 gram., 14.00 vrouw, 14.20 kwintet. 15.00 voor dracht, 15.20 non-stop progr.. 16.00 cello en piano. 16.30 jeugd, 17.00 filmland, 17.20 lezing. v.',:. ■Kp Op veler verzoek zal, onder auspiciën van de Haagse Studiekring voor Psychologie en haar GRENSWETEN SCHAPPEN, een voordrachtcyclus worden gegeven in: AMSTERDAM, HAARLEM en DEN HAAG over: waaraan bekende psychologen, parapsychologen en zenuwartsen hun medewerking verlenen. Prospectus F2 aan te vragen bij de Secretaris Ir. H. C. Asjes, Vivien- straat 38, Den Haag, Telefoon 55.38.57. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSERIJ N.V., Kamper- •lngel 50—56. I GEVRAAGD NETTE leeftijd pl.m. 20 jaar. VAN VESSEM's BROOD- EN BANKETBAKKERIJi Klever parkweg 10, Haarlem. Gevraagd voor dag en nacht niet beneden 20 jaar, zelf standig kunnende werken, enigszins bekend met koken Mevr. Wiesman, Ruysdael- weg 1, Overveen. 3-delige Herencostuums, prima 2-rij Herencostuums, Tweed-jassen, Jongenswinter jassen, Combinaties-costuums, Broeken en jongensplusfour- broeken. Haarlem-Noord Gesloten huis. ANEGANG 29 Telef. 12472 Haarlem „HET BRUIDSHUIS" vraagt ter overname y liefst met doos. Barteljoris- straat 4, telefoon 21470. Electrotechnische Fabriek, te Amsterdam, vraagt: Voor deze functie is MULO- of gelijk waardig diploma minstens vereist. Uitvoerige sollicitaties, te richten aan het hoofdkantoor, afdeling Personeelszaken, De Ruyterkade 4143. Amsterdam. Opgave verlangd salaris enz. onder no. 17823 aan het burgau van dit blad. GEVRAAGD: P. J. V. d. HEUVEL, Leidsestraat 25.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3