Geduld Franse regering raakt uitgeput In Parijs rijden geen taxi's Amerikanen stemmen toe in Berlijnse verkiezingen ERIC DB NOORMAN- VE 6EHEIMZINN/GE bron lSiê« RUSLAND EIST DRIE EN DERTIG ITALIAANSE SCHEPEN OP LcAfaton BONTMANTELS SOUDOX Monty waarschuwt Russen zullen wel weigeren Algemene staking in Italië? Nota overhandigd Levenslang geëist tegen S.D.-er r Wij luisteren naar NIEUWE BONNEN Hij was verliefd, MAAR Ruilverkaveling van de Velserbroekpolder DAT IS GOEDKOOP!! TIJDELIJKE WINKELRUIMTE, CHAUFFEUR-BESTELLER CAFETARIA „FLUKS" De stakingen in Frankrijk Oorlogsgevaar niet denkbeeldig Verhouding Spanjè- Engeland onveranderd Weer beschietingen nabij luchtcorridor Nederlandse missie te 'Berlijn gelaakt babykh ^AST 13 VEILIG //y u 2 nette Leerling-Banketbakkers DONDERDAG 7 OCTOBER 1948 PAGINA Fietsen naar Indonesië Affaire voor de krijgsraad De Merapi in werking 35 ct. per pak Doodstraf gewijzigd Had de hand in „Silbertanne"-moorden Nieuwe visafslag te Urk Nederlands Elftal-training begint weer MOET HAAR ZIEN Beauty Products NETTE JONGEN COSTUUMS DEMI'S NAAR MAAT WINTERJASSEN j KLEDING VERKOOP CENTRALE 0MDAT KIJKDAGEN: HOUTWOLCEMENTPLATEN Van den Bell en Co's Handel Mij. N.V. P. EMMER's Modern Levensnt.bedrijf ZIJ NIET OP HEM GEVRAAGD: ACTIEVE WASSERIJ HOEK EN VAART Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station Koffie met Gebak30 cent Verse belegde broodjes met vleeswaren 15 cent Vleescroquetten15 cent Knakworstjes 30 cent Soep en Salades Warme schotels vanaf ƒ1.05 GROTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM TWEE FLINKE JONGENS UW GEBIT STUK? De minister voor Industriële Produc tie, Robert „Lacoste, heeft gisteravond de communistische vakbondsleiders in een radiorede gewaarschuwd, dat de re gering klaar staat alle noodzakelijke maatregelen te nemen, indien de alge mene staking van de mijnwerkers niet beëindigd wordt. Hij verklaarde, dat het geduld van de regering uitgeput raakt en dat zij de onderhandelingen zal af breken, indien de communisten geen verlangen tonen om tot een regeling te komen. Franse waarnemers hebben hieruit opgemaakt, dat de regering aan niet- communistische mijnwerkers, die weer aan het werk willen gaan, bescherming van politie en leger wil aanbieden om door de communistische stakingsposten been te komen. Uit officiële bron wordt bericht, dat de communistische leiders trachten een algemene sympathiestaking van de ha Venarbeiders uit te lokken. In Brest, Duinkerken en Calais heb ben de havenarbeiders het werk reeds neergelegd. Ongeveer 15.000 man, offi eieren en matrozen van de koopvaardij zullen Vrijdag -24 uur in staking gaan, In Bordeaux staken de vuilnismannen reeds sedert drie dagen. De reinigings dienst wordt door soldaten gaande ge houden. In de Franse mijnstreken heeft de situatie zich toegespitst. De leden van de socialistische en christelijke mijnwerkersbonden zouden gisteren het werk hervatten, doch de onder communistische leiding staande C. G. T. verdubbelde haar stakings posten bij de uitgestorven mijnen. De werkwilligen meldden zich aan hun werk, doch in opdracht van hun vak bonden deden zij geen poging om de stakingsposten te doorbreken en gin gen zij rustig naar huis. Volgens het ministerie van Binnen landse Zaken zijn de vakverenigingen die zich van de staking verwijderd hebben, niet bereid hun leden te ver zoeken de stakers, die aan de mijn gangen op post staan, te trotseren. Deze vakverenigingen omvatten niet meer dan twintig procent der mijn werkers. De sfeer in de noordelijke mijnge- bieden is gespannen, doch kalm. Te Doual en Lens werden - massavergade ringen gehouden. De staking van de arbeiders in de gas-, waterleiding- en electriciteits- bedrijven werkte mede tot de verlam ming van het Noorden. Dille, Roubaix, Tourcoing en de kleinere steden in dat gebied zaten zonder gas en om de paar uur -Werd de electriciteit uitgeschakeld Vele fabriekep zitten zonder electri- sche stroom en zullen als gevolg daar van waarschijnlijk moeten sluiten. De spoorwegbeambten van Calais hebben besloten zich bij de uitbreiden de stakingsbeweging aan te sluiten. De „Golden Arrow," de Parijs—Londen- express, vertrok echter stipt op tijd uit Parijs met een Parijse bezetting. Er reden gisteren geen taxi's in Pa rijs als gevolg van. het genomen besluit van de bond van taxi-chauffeurs, aan gesloten bij de C.G.T., het werk neer te leggen. Veldmaarschalk Montgomery, de voorzitter van de commissie van bevel hebbers der West-Europese Unie, heeft een rede gehouden in het kader van de regeringscampagne voor de opbouw van reservestrijdkrachten in Groot Brittannië. Hij zei, dat dë Engelsen „het oorlogs gevaar niet moesten onderschatten.' Hij voegde er aan toe, dat hij ander zijds niet wenste te overdrijven. Hij twijfelde er aan, of de mensheid „reeds het stadium had bereikt, waarin door louter overleg aan de oorlog een einde kon worden gemaakt. Die tijd is nog niet gekomen, zei Montgomery. Er was een politiemacht aanwezig, waaronder bereden agenten en recher cheurs, die bij ordeverstoringen zouden moeten ingrijpen. Montgomery sprak vóór het huis van de LondenSe burge meester ten overstaan van een uitge breid en geestdriftig gehoor. Na zijn toespraak werden een aantal tegen de recrutering der strijdkrachten gerichte pamfletten verspreid en bij een recru- teringspost ontstond een handgemeen. Een man is gearresteerd. Gedurende de laatste dagen zijn her haaldelijk redevoeringen voor de recru tering onderbroken door demonstran ten, die pamfletten onder de toe hoorders verspreidden en slagzinnen voor de-vrede lieten horen. James Farley, de vroegere voorzitter van de democratische partij in de Ver enigde Staten, werd Woensdag door Franco op het El l'ardo voor een par ticuliere audiëntie ontvangen. Hij had een onderhoud met Franco van 90 mi nuten, hetgeen waarschijnlijk het lang durigste is, dat Franco tot dusver met een vooraanstaand Amerikaan gevoerd heeft. Na afloop van het onderhoud verklaar de Farley aan de pers: „Ik sprak per- ïfjyalijk de hoop uit, dat tussen onze ee landen bevredigende betrekkingen hernieuwd zullen worden." Men verwacht, dat Farley te Lissabon nog besprekingen met regeringspersonen zal voeren en te Londen Attlee en Churchill zal bezoeken. Robert Lovett, plaatsvervangend mi nister van Buitenlandse Zaken der V.S., heeft de verwachting uitgesproken, dat de kwestie van de erkenning van Spanje door de Verenigde Naties waarschijnlijk in de huidige bijeenkomst van de Alge mene Vergadering in bespreking 'zal tvorden gebracht. Naar A.F.P. uit Parijs bericht, heeft ëen woordvoerder val! de Franse af vaardiging bij de Algemene Vergade ring der V.N. categorisch de berichten tegengesproken, volgens welke Mar shall aan Schuman zouhebben ver zocht de in December i946 door de vergadering goedgekeurde resolutie betreffende het terugroepen van de hoofden der diplomatieke missies uit Spanje, in te trekken. Generaal Franco maakte Woensdag be kend, dat de gemeenteraadsverkiezingen in Spanje zullen worden gehouden op 21 November, 28 November en 5 Decern^ De Amerikaanse bezettingsautoritei ten te Berlijn hebben hun goedkeuring gehecht aan het Duitse plan op 14 No vember in Berljjn verkiezingen te houden. Dr. Otto Sühr, sociaal-democraat en voorzitter van de Berlijnse gemeente raad, heeft aan de Russische comman dant Kotikov een audiëntie aangevraagd om te trachten ook van hem toestem ming te krijgen. De Amerikaanse bevelhebber te Ber lijn, kolonel Howley, heeft als zijn me ning te kennen gegeven, dat de Russen het zullen weigeren of een ontwijkend antwoord zullen geven, in een, poging de verkiezingen te rekken. Berlijnse autoriteiten maakten giste ren bekend, dat de Sovjets in het begin van deze week bevel gegeven hebben een eind te maken aan de voorberei dingen voor de verkiezingen in de Russische sector. De drie Westelijke militaire besturen te Berlijn hebben order gegeven de bo men van de bossen in de westelijke sectoren van de stad, tot maximaal twee-derden van het totaal, en die van parken, plantsoenen en langs de straten tot maximaal de helft van het totaal, te vellen om een brandstofvoorraad voor de komende winter te vormen. De Russen hebben aan het vier mo gendheden luchtveiligheidscentrum la ten weten, dat binnenkort twintig mijl ten noorden en ten westen van Berlijn schietoefeningen gehouden zullen wor den op laagvliegende toestellen. De beschieting zou zich tot 800 meter boven de grond beperken. Over het algemeen vliegen de be voorradingsvliegtuigen voor Berlijn hoger dan 800 meter, doch in het aan geduide gebied maken zij vaak reeds voorbereidingen voor de landing of zijn zij juist bezig hoogte te nemen na het opstijgen. Vai\ bevoegde zijde verneemt het A. N. P., dat binnen afzienbare tijd 100.000 in Engeland en enige duizenden in Ne derland aangekochte fietsen in distribu tie zullen worden gebracht over geheel Indonesië. Bovendien hoopt men op het einde van dit jaar nog 50.000 stuks te kunnen bestellen. De fietsen zullen tegen een prijs van circa f 170 in de distributie worden ge bracht. Volgens deskundigen kan de binnenlandse nijverheid (te Soerabaja en Batavia) uit aangevoerde onderde len nog een 15.000 stuks fabriceren, ter wijl voor 1949 een plan is opgesteld voor de productie van 40.000 stuks. De leider van de communistische vak bonden in Italië, di Vittorio, heeft aan gekondigd, dat een algemene staking van meer dan een millioen arbeiders en ambtenaren zal worden uitgeroepen, wanneer de regering niet terstond een duurtetoesjag zal .laten uitbetalen. Van daag zou de regering over deze eis be raadslagen. Na inwilliging van hun eis tot een loonsverhoging van 5000 lire per week, zijn 14.000 arbeiders in Rome weer aan het werk gegaan. De staking, die tien dagen heeft geduurd, bracht de melk en vleesvoorziening van de stad in ge vaar. COP. MARTEN Zijn weg voerde langzaamhaast onmerkbaar, bergopwaarts.' Hier groeide geen grassprietje. De omgeving was dor en kaal. Ook bemerkte Eric, dat naarmate hij steeg het kouder werd. Geen geluid verstoorde de stilte, die hier bijna beklemmend was. Uit de verte drong nog heel zwakjes het getrompetter van de olifant tot hem door. Argwanend keek onze held om zich heen. De omgeving stond hem niet aan en htj verwachtte ieder ogenblik, dat er iets onverwachts zou gebeuren. Omkijkend zag hij het landschap als een fijn uitgewerkte kaart onder zich liggen. Onwillekeurig rilde Eric. Hij wist niet het kwam door de steeds vinniger wordende koude. Toen de zon achter de kim verdwenen was en de duisternis inviel over het sombere landschap, bereikte hij eindelijk zijn bestemming: de witte rots waar zich de geheim zinnige bron bevond. Kaal, ongenaakbaar en sinister rees hij als een zwarte massa op in de donkere kleurloze lucht. Aarzelend naderde Eric en hoewel hij zeker geen lafaard was kon hij een rilling niet onderdrukken. De troepen der Centrale Chinese re gering hebben de hoofdstad van Mand- sjoerije, Tsjangtsjoen, ontruimd. Tjangt- sjoen was het laatste steunpunt der Cen trale regering in Mandsjoerije. Het was sedert enige tijd afgesneden door de Noordelijke legers. Voor de Krijgsraad te velde te Rot terdam hebben gisteren terechtgestaan de 35-jarige H. J. M. V. en de 37-jarige koopman E. S. te Den Haag, wegens Overtreding van het deviezenbesluit. V was in 1946 sergeant-chauffeur in dienst van de Nederlandse missie te Berlijn en kocht in Nederland in opdracht van S„ die luitenant was bij de missie, voor f 800.ruim 60 k.g. koffie, om deze over de Duitse grens te smokkelen. De koffie was bestemd als ruilmiddel voor een auto, ten behoeve van overste H. van de missie. Overste H. weigerde de boete voor V. te betalen, omdat deze ook koffie voor eigen rekening had ge smokkeld. auditeur-militair, mr. baron Van imhoff, merkte op, dat in talloze geval len door hoge officieren van de missie was geknoeid. Er werden heel wat auto's met ruilmiddelen gekocht en frauduleus over de Nederlandse grens gevoerd. Wanneer de bazen het zo deden, dan i ,men het de knechten niet al te Kwalijk nemen. Hij eiste tegen V. een maand voorwaardelijk met een proef- tyd van een jaar. Daarna stond terecht de 37-jarige S. Deze verklaarde, dat hij slechts als tus senpersoon was opgetreden, want de auto was bestemd geweest voor overste H. De auditeur-militair sprak als zijn mening uit, dat men beter beroeps- of reserve-officieren naar Berlijn had kun nen sturen, dan in uniform gestoken mensen uit de handel. De verdachte is niet de ergste. Er is indeidaad door hoge officieren erg geknoeid. Eis f3000.—, verbeurdverklaring van de auto en zes weken gevangenisstraf met cll XTclC. De uitspraak luidde voor V. een maand voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar, voor S. f 1000.— sub sidiair een maand hechtenis en ver beurdverklaring van de auto. Volgens radio Moskou heeft Molotof de minister van Buitenlandse Zaken der Sovjet-Unie, de Italiaansehe ambassa deur te Moskou een verklaring over handigd betreffende de in het vredes verdrag aan Italië opgelegde verplich tingen tot het afstaan van een deel der vloot. Italië wordt er In deze nota aan her innerd, dat het de in het verdrag vast gestelde schepen 15 December 1947, drie maanden nadat het verdrag van kracht geworden was, aan de Sovjet-Unie had moeten geven. „Ondanks deze bepaling heeft de Italiaanse regering tot op he den geen enkel schip aan de Sovjetre gering overgedragen", aldus de verkla ring. In deze nota wordt verklaard, dat de Sovjet-Unie het voor Italië „aanzienlijk gemakkelijker" heeft gemaakt het ver drag na te komen door er in toe te stemmen, dat 33 schepen ongerepareerd worden overgedragen en geen uororp. ding te vragen voor de nodige repara ties. Molotof verwijt Italië, dat het niet de noodzakelijke stappen genomen heeftom de s<lh®penJuit }e Jfveren en dringt er starmep i laansche regering fin«« za 0I?d?rnemen om de bepa" voeren. vredesverdrag uit te Engeland en de V. s hebben reeds van zijn rechten. Tot de Ros de hun toegewezen schepen gesloopt worden. Frankrijk zag gedeeltelik af yan- «in rechten. Tot de® aan de Rus- land toegewezen schepen behoren een oorlogsschip van de zwaarste uitvoe- ring en 10 andere grote oorlogsschepen Volgens een mededeling van de ob servatie-post Babadan, die ten Westen van de vulkaan Merapi ligt, js deze op het ogenblik in werking. De lava-massa van 1940 is gestegen en daarachter wordt een regen van gloeiende stenen geconstateerd. Deze activiteit is gecon stateerd sinds de 29ste van de vorige matinfl 5e bijzondere' Raad van Cassatie te s-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen A. J. A. Langkemper, voormalig timmerman uit Amsterdam, die gedurende de bezettingsjaren dienst had genomen bij de landwacht. In dé functie van landwachter hielp hij bij huiszoekingen en het arresteren van ille- kers, efl Joden. Voorts maakte hij zich verscheidene malen schuldig aan verraad van Joodse mensen. Het Bijzonder Gerechtshof veroordeel- j® 6nPer VOOI- deze feiten tot de doodstraf De proc.-fiscaal bij de Bijzon dere Raad van Cassatie achtte destijds terugverwijzing naar instructie, ter op heldering van enige nog duistere punten in het dossier noodzakelijk. Gistermor gen veroordeelde de Raad deze verdach te tot 20 jaar gevangenisstraf met aftrek. Tengevolge van een aardbeving in Iran zijn 200 mensen gedood en duizenden ge wond. Volgens berichten uit Meshed dat 80 km. van de Sovjet-grens ligt, heeft de aardbeving, welke gisteravond om mid dernacht begon, grote vernielingen aan gericht. De beroemde moskee van Meshed zou gedeeltelijk ingestort zijn. Voor het Arnhemse Bijzondere Hof stond gisteren terecht de Duitse „Ober- sturmführer" Arno Bernhard Huhl, die gedurende vier jaren van de oorlog verbonden was aan de S. D. te Arnhem. In 1943 en 1944 speelde hij een rol bij ,,Silbertanne"-moorden.' Rauter, die in deze zaak als getuige optrad, zeide, dat hij geen voorstander was van de „Silbertanne"-actie en zich tot het laatste toe had verzet tegen de uitvoering van het desbetreffende be vel van de „Führer". Feldmeyer had de actie echter weten door te zetten en toen kon Rauter niets anders doen, dan haar zoveel mogelijk beperken. Er ontstond nog een scherp dispuut tussen de procureur-fiscaal mr. Fikkert en Rauter t.a.v. toelaatbaarheid volgens oorlogsrecht van deze represaille De procureur-fiseaal stond op het stand punt, dat waar de „Silbertanne"-actie was gericht tegen het doodschieten van Nederlandse verraders, geen sprake kon zijn van represailles volgens het oorlogsrecht. Pathetisch vroeg Rauter hierna aan de procureur-fiscaal of hij geloofde, dat hij, Rauter, moorden had begaan. De procureur-fiscaal antwoord de: „Ja, meer dan één". Huhl beriep er zich herhaaldelijk op, dat hij op bevel van zijn meerderen had moeten hande len. De procureur-fiscaal zeide in zijn requisitoir, dat veidachte niet uit eigen aandrift had gehandeld, maar als on dergeschikte van zijn superieur Thom son. Dit vrijwaart verdachte echter allerminst. Hij heeft de details geregeld en de moorden zijn als het ware onder zijn toezicht geschied. Daar hij hem bijna even schuldig achtte als de moor denaars zelf, eiste de procureur-fiscaal tenslotte levenslange gevangenisstraf tegen hem. De verdediger, mr. P. Lem, vroeg vrijspraak op grond van bevel van ho gerhand en het feit, dat weigering zelf moord zou betekenen. Uitspraak 20 October. De nieuwe gemeentelijke visafslag te urk zal Maandag 13 October a.s. in ge bruik worden genomen. Autoriteiten op visserij gebied zijn uitgenodigd de opening bij te wonen. Donderdag HILVERSUM II - 415 M. 18.00 kwar tet, 18.15 lezing, 18.30 piano, 18.50 lezing 19.00 nieuws, 19.15 gram., 19.30 actueel geluid, 19.45 orgel, 20.00 nieuws, 20.05 progr. prol., 20.15 steravond, 21.30 com petitie, 22.00 koor, 22.15 lezing, 22.35 piano, 22 45 avondoverd., 23.00 nieuws, 23.15 Beethoven. HILVERSUM I 301 M. 18.00 nieuws, 18.15 sport, 18.30 strijdkr., 19.00 kleuters, 19.10 avondschool, 19.45 RVD 2°-°0 "ieaws' 20.05 lezing. 20.15 operet te, 21.30 luisterspel, 22.05 Romancers, 22.30 gram., 22.45 lezing, 23.00 nieuws 23.15 gram. Vrijdag HILVERSUM II - 415 M. - 7 00 nieuws, 7.15 gram.. 7.45 woord voor de dag, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 Tschai- )59ys'5,y:, ®'15 !°nge zieken, 9.30 waterst., 9.35 Philh. ork.f 10.15 gram., 10.30 mor gendienst, 11.00 zang, 11.30 gram., 12.30 weerpr., 12.33 cyclus, 13.00 nieuws, 13.15 YriJ Blij, 13.45 gram., 14.20 voor dracht, 14.40 gram., 15.10 Promenade- conc., 16.00 voordracht, 16.20 koor, 16.50 gram., 17.15 Sangh en Spel. HILVERSUM I - 301 M. 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 gram., 8.00 nieuws, 8.15 strijdlied, 8.18 gram., 8.50 9 00 kamermuziek, 10.00 morgen wijding, 10.20 gram., 10.30 vrouw, 10.45 zang en piano, 11.05 voordracht, 11.25 harmomemuziek, 12.00 orgel, 12.30 weer- praatje, 12.33 sport, 12.45 piano, 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 zang en orgel, 2ram" K00 vrouw, 14.20 Mozart, 15.00 voordracht, 15.20 B. B. C. ork„ 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.00 filmland, 17.20 lezing. Voor het tijdvak van 10 tot en met 23 October 1948 geeft elk van de vol gende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR BROOD EN VLEES 245 Vlees 100 gram vlees (reeds aan gewezen, geldig tot en met 9 Oc tober). 284, 286 Vlees 100 gram vlees 285 Vlees 300 gram vlees 287-1, 287-2 Brood 800 gram brood 288 Brood 400 gram brood ALLE BONKAARTEN 289 Algemeen 400 gram brood 290 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 291 Algemeen 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram ver snaperingen BONKAARTEN KA, KB, KC 810 295 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 296 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 297 Algemeen 1 ei 298 Algemeen 125 gram koffie 299 Algemeen 50 gram thee 300 Algemeen 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep B 309 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas B 310, C 311 1 ei BONKAARTEN KD, KE 810 301 Algemeen 125 gram boter of mar- garine of 100 gram vet 302 Algemeen 100 gram kaas of 125 gr korstloze kaas 303 Algemeen 2 eieren 304 Algemeen 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep E 315 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB, QC 808 117 Versnaperingen 200 gram versna peringen of 200 gra*n suiker, bo terhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 120 Versnaperingen 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, bo terhamstrooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE MD, MF, MH 811 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook S. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 October worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen van strook 3 kunnen worden vernietigd. Op 12 October zal men opnieuw be ginnen met de training van de spelers voor het Nederlands Elftal. Tot de uit verkorenen behoren vrijwel dezelfde voetballers als het vorig jaar. Alleen Koers (Xerxes) is een nieuwe ster aan het firmament, terwijl ook de Ensche- deër Möhring, na zijn beenbreuk, in de Nederlands Elftalolub is nomen. weer opge- Voor de wandelmarsen op 9 en 10 October te Haarlem, de z.g. kronings- wandelmarsen, heeft H. M. de Koningin Juliana een medaille beschikbaar ge steld voor de beste burgervereniging; Z.K.H. Prins Bernhard schonk een me daille voor de beste militaire groep. de Amerikaanse vrouwin Hollywood of in New York om te begrijpen wat een goede schoonheidsverzorging voor een vrouw kan doen. De geraffineerde cosmeffsefce praepareten van John Francis staan thans ook de Hol landse vrouw ter beschikking. In alle goede zaken biedt men U nu de complete serie lotions en creams, nauwkeurig afgestemd op de bijzondere eisen, welke juist Uw persoonlijkheid verlangt. Het zal U blijken, dat hun geconcentreerde samenstelling het U veroorlooft om slechts enkele ogenblikken per dag te besteden aan Uw schoonheidsverzorging en U toch gedragen (e voelen door het besef, dat Uw verhoogde charme door een leder wordt opgemerkt. Sole Distributors t ROYAL ORCHID COSMETIC WORKS Amsterdam. Keizersgracht J46 BANKETBAKKERIJ Gevraagd een flinke Voor fiets- en bakkerijwerk. Niet beneden 16 jaar. Maiso: Leyenaar, Jan van Goyenstraat 16, Heemstede. Op gemakkelijke betalingsvoorwaarden leveren wij JANSSTRAAT 63 Alle belanghebbenden blok van zow.el eigenaren als pachters, in het UIA A DflII so&t iedereen de volgende dagen nAAnUm naar GEBOUW „DE NIJVER- HEID", Jansstr. 85, Haarlem??? aldaar een EXCLUSIEVE BONTVEILING wordt gehouden van een grote collectie moderne bontmantels, o.a. Indisch lam, Persianer Patte, Amerik. Opossum, Grijze, Bruine en Zwarte Chevrette, Hong. lam, Yemen, Seal, Mol, Chenottg, Bisamrug, benevens COLLECTIE CAPES EN COLLIERS welke tegen fantastisch lage prijzen zullen weggaan. Vrijdag 8 Oct. v. 12—5 en 79 uur; Zaterdag 9 Oct. van 10—4 uur. De Veiling geschiedt Zaterdag 9 Oct. des n.m. 4 uur. Gelegenheid inbreng van goederen aan de *eg€ zaal dagelijks gedurende de uren v. d. Vdll worden hierbij uitgenodigd om de informatorische ver gadering bij te wonen, welke zal worden gehouden in het Café Zomerlust, Hoofdstraat te Santpoort, op Donderdag 14 October 1948, des namiddags om 14 uur, alwaar inlich tingen zullen worden verstrekt omtrent de gang van zaken bij de ruilverkaveling. De Voorzitter van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, Ir. A. ROEBROEK. Prima kwaliteit. Diktes: 2i/2 - 31/, - 5 cm. Afm. 200 X 50 cm. Prijs concurrerend. HAARLEM - KL. HEILIGLAND 88 - TEL. 16035 K. LAS VAN" BENNEKOM, meester en Taxateur. Erkend kijkdagen, i Veiling- ONZE BEKENDE 2-DAAGSE RECLAME OP VRIJDAG EN ZATERDAG BIEDT U THANS: 1 pot jam 1 pot appelstr. 1 rol peperm f I.IO 1 pak margar. 2 ons v.v. kaas 5 75 cl. belegen 1 pond havermout 25 ct. - 1 fles azijn 19 ct. 1 ons aardappelmeel 5 ct. Tevens ontvangt U bij aank. van minstens ƒ4. boodschappen (waaronder koffie en thee, merk en kwaliteit naar keuze): I ONS BISCUITS OF I ROL BESCHUIT OF EEN GROTE ONTBIJT KOEK VOOR f O.l 1 Paul Krugerstraat 23-25 Tel. 11699 Speciaalzaak Chocolaterie, Biscuit, enz., vraagt wegens aanstaande verbouwing liefst met etalage, op goede stand in Centrum Haarlem. Brieven onder K.M. 2974. Advertentie Bureau De la Mar, Amsterdam. tei^an g't geheim van Amor hem werd geopenbaard: gezonde, witte tanden, ook van dichtbij, door sa/mm SOLIDOX, waarmee hij nu geregeld z'n tanden poetst, 't Resultaat Bij ANTON NIJSSEN Zn., Rijksweg 297 te Santpoort, van 16 tot 17 jaar, om bollen te planten. Goed loon. Aanmelden iedere dag. Gelukkig getrouwd Zó kan t verkeren - dank zij een stralende lach I - Poets Uw tanden geregeld met die heerlijke, frisse Solidox en Uw tanden mogen gezien worden. Ook van dicht- bij! Solidox bevat Surinol (sulfo-ricin- oleaat), een kostelijk middel tegen tand steen èn voor 't verkrijgen van gezonde, witte tanden. Koop nog vandaag een tubeDe grote tube is het voordeligst. MET „SURINOL' KENT U, OOK DE KRACHT VAN EEN LACH? GEVRAAGD Aanmelden tussen 5—6 uur: VERMAAT's BAKKERIJEN, Paul Krugerkade 31, Haarlem. Vakkundige reparatie. Binnen 3 uur gereed. B.V.T.H., Gr. Houtstr. 20-22 rd. (boven HufH'lem, Tel. 15512

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3