Plan-Marshall geeft de landen vaste grond onder de voeten ERIC Dl NOORMAN-DE BRON i PIET R00ZENBURG De Gruyter's BITEREWflflR Dr. Patijn in economische commissie Geen compromis! Ronde van Nederland heeft goede kansen op wereldtitel dammen Carrière als een meteoor r Wij luisteren naar STENO-TYPISTE De Landbouwer YRL. KRACHT Een heldere wasch met Z.-Nederlands voetbal elftal samengesteld ...enMOEDER KOOPMANS utMmd BAKMEEL Russisch antwoord op Bramuglia 's voorstellen Bespreking defensie van Scandinavië FRANKRIJK ZWICHT Gedeeltelijke ontmanteling JAPI gaat verdwijnen Van 14 tot 22 Mei 1949 Veel belangstelling voor kampioensrit KNMV fgt voor het kprett vi voor die heerlijke PANNEKOEKEN TROMMELKOEK DRIE IN OE PAN van: PIET EMMER KNIPPERS en KNIPSTERS CAFETARIA FLUKS n Te dik om te bukken tot MARSILsnel hielp! EEN VET SOP EEN FRISSCHE WASCH de ideale stukken huishoudzeep DONDERDAG 14 OCTOBER 1948 PAGINA - Meer dan drie millioen zegels voor De Gaulle Motie der Nederlandse onderwijzersvereniging Helicoptère blijft 6p de grond Voorwedstrijden schaak kampioenschap Nederland 13." DAMES KOUSEN dames pyama O.00 zijden da meskousen BEDSTELLEN DEKENS Bankinstelling ie Haarlem vraagt als secretaresse der Directie. Minimum leeftijd 25 jaar. Brieven met opgave van verlangd salaris en genoten opleiding onder no. 918 Adv. Bur. v. d. Biggelaar, Kalverstraat 35, Amsterdam. mm per pakje f 0.30 2 pakken fo.25 per ons f O.lO per ons f 0.05 per ons fo.06 per pond f 0.20 per pond f0.20 per pond f 0.25 per 2 pak f 0.25 P. Emmer Modem Levensm.bedrijf Paul Krugerstraa! 25 - Telef. 11699 Margarine Lucifers Gustard Aardappelmeel Maïzena Gort Groene erwten Spliterwten Pudding N.V. KERKO ATELIERS en Meisjes tot opleid, coupeuse. Koffie met Gebak30 cent Verse belegde broodjes met vleeswaren 15 cent Vleescroquetten15 cent Knakworstjes 30 cent Soep en Salades Warme schotels vanaf 1.05 GROTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM chocolade vermageringsbonbons FABRIKANTEN VAN: AHA ZACHTE ZEEP, ADELAAR SCHEERZEEP, ADELAAR TOILETZEEP In de economische commissie van de Ver. Naties heeft het lid van de Neder landse delegatie, de heer dr. C. L. Pa tijn, Woensdag ten aanzien van de eco nomische samenwerking tussen de Euro pese landen o.m. verklaard, dat de argu menten, die de Sovjet-delegatie gebruikt heeft bij de bespreking van het plan- Marshall, volkomen in strijd zijn met de feiten. De waarheid is, aldus de heer Patijn, dat Amerika ertoe wenst bij te dragen, het economisch evenwicht van de Europese landen te herstellen. De samenwerking tussen de deelnemen de landen groeit met de dag en er zijn geen essentiële veranderingen in de handelsbetrekkingen tussen de Ooste lijke en de Westelijke Europese landen voorgekomen. De productie van de 16 Marshall-lan den, zo vervolgde dr. Patijn, neemt ge stadig toe en wij hebben geen behoefte aan enig medelijden van de Sovjet-Unie met betrekking tot onze moeilijkheden krachtens het plan-Marshall. De heer Patijn gaf een opsomming van deze moeilijkheden, verband houdend met het plan-Marshall, en verklaarde: „Dit zal ons vijfjarenplan zijn". Een feit is, dat dit herstelplan voor de eérste maal in de geschiedenis van Europa aan deze landen een vaste grond onder de voeten heeft gegeven. Het is mogelijk, dat de staatslieden eens zullen betogen, dat de druk van de Sovjet-Unie en onze gemeenschappelijke vrees voor haar grote invloed sterk tot onze samen werking hebben bijgedragen. Dan zal eens de dag komen, dat wij de Sovjet- Unie dankbaar zullen zijn, omdat zij ons al deze jaren in de Ver. Naties zo scherp heeft aangevallen. Ten aanzien van de toelating van In donesië in de economische commissie gaf dr. Patijn een uitvoerige uiteenzetting Van het Nederlandse standpunt. Dr. Patijn zeide: „Wij stellen voor geheel Indonesië als „associate mem ber" toe te laten en niet de Republiek afzonderlijk, want Indonesië is een economische eenheid en, volgens de wens van all,e volken van Indonesië, zal de toekomstige status van dit land Alle hoop op een compromis in de Berlijnse kwestie tussen de Sovjet-Unie en het Westen is thans vervlogen. Het antwoord, dat de Sovjet-Unie heeft ge geven op de voorstellen van de tijdelijke voorzitter van de Veiligheidsraad tijdens de behandeling van de Berlijnse kwestie, de Argentijnse afgevaardigde dr. Juan Bramuglia, waren volgens een Britse woordvoerder onbevredigend. Bramuglia heeft derhalve na overleg met de andere kleine mogendheden in de Veiligheids raad de raad tegen Vrijdagmiddag 3 uur bijeengeroepen ter behandeling van de Berlijnse kwestie. De kern,van het Russische antwoord op de voorstellen van Bramuglia zou hierop neerkomen: 1. De Sovjet-Unie wenst de Berlijnse kwestie van de agen da van de Veiligheidsraad verwijderd te zien; 2. Zij is bereid de besprekingen wederom op te nemen, waar zij 30 Augustus werden afgebroken. De Amerikaanse afgevaardigde Warren Austin heeft de Veiligheidsraad voor vandaag bijeengeroepen ter behandeling Van het Palestijnse vraagstuk. zijn die van een souvereine „Verenig de Staten van Indonesië". Het bewaren van deze eenheid is van fundamenteel belang voor de toekomst van Indo nesië." Hij wees op de bepalingen van de Ren- ville-overeenkomst, die door de Repu bliek aanvaard waren, en zeide, dat het verzoek van de Republiek in strijd met deze overeenkomst was en dat dit een van de punten van behandeling met de Commissie voor Goede Diensten uit maakt. De ministers van Defensie van Zwe den en Denemarken worden vandaag in Oslo verwacht, om met Noorwegen besprekingen te voeren over samenwer king bij de defensie van Scandinavië. Resultaat van de bijeenkomst zal waar schijnlijk zijn de instelling van een „commissie van toezicht" op de geza menlijke Scandinavische defensie, waar toe besloten is op een bijeenkomst vo rige maand van de ministers van Bui tenlandse Zaken der Scandinavische landen te Stockholm. Reuter's diplomatieke correspondent seint nader: diplomatieke waarnemers te Londen menen, dat deze bijeenkomst van belang zal zijn voor het vaststellen van het tijdstip van eventuele stappen van de Verenigde Staten betreffende het tot stand brengen van een formele mi litaire alliantie tussen Amerika, Canada en West-Europa. Frankrijk heeft besloten, dat het aan tal Duitse fabrieken, dat voor demon tage in aanmerking komt, verminderd moet worden. Tot nu toe had Frankrijk samen met Groot Brittannië zich verzet tegen het Amerikaanse denkbeeld meer Duitse fabrieken in stand te laten. Volgens een gpmmuniqué echter, dat gisteren door hft Franse ministerie van Buitenlandse Zaken werd uitgegeven, heeft Robert Schuman, de minister van Buitenlandse Zaken, erkend, dat in sommige gevallen de lijsten herzien moeten worden, rekening houdende met het geringe voordéel of zelfs met het ongewenst zijn van zekére machines over te brengen. Aan de verklaring van Schuman wordt toegevoegd, dat oorlogsfabrieken op ae eerste plaats gedemonteerd beho ren te worden, en dat dit proces in het belang van de Duitsers zelf en van de landen, die recht hebben op her stelbetalingen zo spoedig mogelijk beëindigd moet worden. André Malraux, generaal De Gaulle's secretaris voor propaganda, heeft be kend gemaakt, dat in een campagne van 3!4 week ongeveer 3.250.000 pro- paganda-zegels zijn verkocht. De zegels droegen een leuze ten gunste van de generaal en kosten 50 francs per stuk. Zij brachten 162.500 000 francs op. Malraux verklaarde, dat generaal De Gaulle twee millioen Brieven heeft ontvangen, waarvan slechts 9000 be ledigingen bevatten. (Van onze Haagse redacteur). Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag in het thans lopende schooljaar weer een grootscheepse actie voor het inzame len van oud-papier door de jeugd te or ganiseren en minister Gielen destijds reeds adviseerde de opbrengst daarvan mede ten goede te laten komen aan de U.N.A.C., ls, naar men ons mededeelt, hiervan afgezien. Een nieuwe J.A.P.I.-actie zou volgens het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen weinig kans op succes ma ken vanwege de daling der prijzen voor oud papier. De Nederlandse Onderwijzersvereniging heeft in een motie geprotesteerd tegen de beslissing van de minister van O., K. en W.f waardoor het mogelijk wordt gemaakt, dat tot de ambachtsscholen mogen v/orden toegelaten zij, die bij de aanvang van de cursus zes klassen van de lagere school doorlopen hebben, ongeacht de leeftijd. Zij dringt er 'voorts bij de regering en de Volksvertegenwoordiging op aan, een zodanige wijziging van de Leerplichtwet tot stand, te brengen, dat op korte termijn een einde komt aan de wantoestand, dat kinderen in de loop van een cursus wegens het eindigen van hun leerplicht de school verlaten. Eveneens geeft zij met klem in over weging door algehele afschaffing van de classificatie der gemeenten ten aanzien van de ambtenarensalarissen aan de grie vende tenachterstelling van de kléinere gemeenten een eind te maken; en tenslotte vraagt zij dat de 2 pCt. „vacantietoeslag ten spoedigste aan de onderwijzers wordt uitgekeerd. De enige helicoptère in Nederland, eigen dom van de Stichting Hef schroef vliegtui gen, werd bij een noodlanding op 28 Juni zwaar beschadigd. Hoewel men er aanvankelijk oprakende het toestel weer spoedig vliegKlaar te hebben, bleek achteraf, dat de levering van nieuwe onderdelen uit Amerika niet zo vlot ging, als men gewenst had. ^ieJ> door is er voorlopig geen kans, dat de helicoptère hersteld wordt. Naar wij vernemen worden op het ogenblik voorbereidende maatregelen getroffen voor de organisatie van de tweede ronde van Nederland, waarvoor als data zijn aangevraagd 14 tot 22 Mei 1949. De technische organisatie van deze tweede ronde van Nederland is in ban den van de heren Kuckelkkorn (Maas tricht) en Meys (Valkenburg) Tenslotte zou het de bedoeling zijn in het aanstaand seizoen op initiatief van België een ronde van de Benelux te or ganiseren, in de maand Juni, ongeveer drie weken na de ronde van Nederland. Veertien etappes zou deze Beneluxwed- strijd groot zijn, te verdelen over elf dagen, waarvan vijf etappes in Neder land zouden vallen. Voor de Beneluxwedstrijd zouden 12 ploegen worden aangeworven, drie van België, drie van Nederland, 1 van Luxem burg, Frankrijk, Spanje, Italië en Zwit serland en wellicht nog een gemengde ploeg. De K.N.M.V. organiseert Vrijdag en Zaterdag a.s. haar kampioensrit, de twee daagse betrouwbaarheidsrit over bijna 1000 kilometer door een groot deel van ons land. Bijna alle rijders van naam hebben voor deze wedstrijd ingeschre ven. Knijnenburg, Roest, Schot, Moeke, Van Dinter, Jansema, De Wit en Van Rijn zijn present en verder zullen drie Tsjechen op C.Z. hun geluk komen be proeven. De bezetting in alle klassen is door de grote animo onder de rijders uitstekend. De wedstrijd is mede inte ressant door het feit, dat bijna alle Zesdaagse-rijders zich hebben opgege ven en met hen in de voorste gelederen kan de dertig uren lange strijd op se cundaire wegen, door zand en hei met spanning tegemoet worden gezien. COR. MARTEN TOONDER STUDIO* 36. Met een onwerkelijk gevoel ontwaakte Eric uit zijn diepe slaap. De zon stond aan de hemel en verwonderd keek hij om zich heen. Hij bevond zich nog steeds op het rotsplateau. De vreemde wezens doken op uit de holen in de rotswand, naderden hem en hij voelde hun koude handen. Verwezen keek Eric in de gezichten der wezens en hij hoorde hen fluisteren: ,Jfu zijt gij van ons!" „Wie ben ik?" vroeg de Noorman zich af. Waar kom ik vandaan, heb ik hier altijd gewoond? Maar toen verstoorde een akeligerauwe stem zijn gedachtengang en in de richting van het geluid kijkend zag hij een stokoude man met vurige ogen. „Kom hier!" krijste de oude en automatisch gehoorzaamde de Noorman. „Je hoort hier! Voor altijd, hoor je?" snauwde de oude. „Altijd" stamelde Eric. „Waar was je vroeger?" vroeg de oude met een schorre stem. „Ik weet niet. Hier„Ja! Hier!" Hahahaha!" grinnikte de duizendjarige. Gedurende dit gesprek keek Eric voortdurend in het gelaat en Eric gevoelde zijn krachten verslappen onder deze vreselijke blik. „Ga heen!" schreeuwde de oude eensklaps. Eric voelde zich een oude man en strompelde over de rotsachtige grond tot hij uitgeput ter aarde zonk en met een gekreun weer wegzakte in een diepe slaap. De vreemde wezens keken toe met nietszeggende gezichten Zaterdag 23 October begint te Am sterdam het tournooi om het wereld kampioenschap dammen. Negen mees ters uit vier landen treden er aan voor een strijd, die meestal niet in een tour nooi, maar in 'n tweekamp wordt uitge vochten en onder hen zijn de Fransen en Nederlanders ongetwijfeld de sterk- sten. Frankrijk legt drie zeer hoge troe ven op tafel met de wereldkampioen Ghestem, geassisteerd door de 62 jaar oude damvos Marcel Bonnard, die reeds aan het tournooi van 1912 deelnam, en door de 34-jarige luitenant-vlieger Ge orges Post, die meermalen kampioen van Frans-Afrika is geweest. Tegenover dit sterke trio plaatst Nederland de gerou tineerde Keiler, de gevoelig spelende Laros uit Beverwijk en als hoogste worp de jonge Rotterdammer Piet Roozenburg. Van Ghestem is bekend, dat hij een uiterst geraffineerd tempospeler is, die vooral in de klassieke partij zijn intuï tieve ombouwspel tot grote hoogte heeft weten te brengen. Daarbij paart hij een uitstekend combinatievermogen aan een parate eindspelkennis. Of hij ook opge wassen is tegen het gecombineerde aan- vals-positiespel van Roozenburg, zal nu moeten blijken. In een aantal losse par tijen met de Nederlander wist hij de Rotterdammer danig uit positie te spe len en de overwinning te bevechten. In dit tournooi zal zeer zeker het aanvals- spel hoofdwapen zijn, want ook Bon nard is een aanvaller in optima forma. Welke dammer is niet op de hoogte van de latente krachten, welke in de Bon- nard-varianten schuilen? Ook de Alge rijnse vlieger Post speelt het liefst bi zarre partijen. Slechts gebrek aan re gelmatig contact met de allersterksten heeft zijn stempel gezet op diens af werking van het combinatieve midden spel. Maar niettemin een geducht spe- ler. Vergeleken bij dit stel azen van Franse bodem komen de Belgen met hun vertegenwoordigers Demesmaecker en Verpoest waarschijnlijk niet zulke hoge ogen gooien. Het spelpeil van onze Zuidelijke dambroeders is, ondanks een sprongsgewijze opgevoerde ontwikke ling, nog in te gering verband gehou den. dan dat het momenteel van toon aangevende aard kan zijn. Demesmaec ker is echter een uitstekend problemist, die zijn combinatietalent ook tijdens de partij weet te verwezenlijken. Daarbij moet de Antwerpenaar Verpoest, een nog jeugdige opkomende kracht, het meer van zijn aanpassend positie-gevoel hebben. Zijn partij tegen Roozenburg heeft in ieder geval een goede indruk achtergelaten. Of de Belgen echter vol doende teamspirit zullen hebben om in een zo uitermate belangrijk tournooi een rol van betekenis te kunnen spelen, moet worden betwijfeld. Van de Zwitserse kampioen, Georges Rostan, die in de Volkenbondstad de damscepter zwaait, is in ons land weinig bekend. Wat de heer Monneij, de voorzitter van de Zwit serse Dambond, echter mededeelde, duidt er op, dat in Helvetia hoofdzake- i v?' franse speltype wordt gespeeld, dat m alle omstandigheden op remise taxatie is ingesteld. „Voor Nederland start de 23-jarige Piet Roozenburg 'als favoriet. De Maasstadbewoner heeft een meteoor achtige damcarrière gemaakt en als puur aanvalsspeler weet hij uit de onmogelijkste situaties nog verras sende wendingen te halen. Dit spel type heeft een ware revolutie in dé nog altijd niet volgroeide spelopvat tingen teweeggebracht. Totdat ook alle meesterdammers zich dit spel- beeld hebben eigen gemaakt en... het als ongevaarlijk hebben weten'té elimineren. Maar dit dwingt tot een veelzijdige kennis van het va-banque- spel, die de Nederlandse dammer in doorsnee nog niet bezit. Zietdaar in een paar regels het feitelijke succes van Roozenburg. Als tweede Nederlander komt uit de Beverwijker H. Laros, een bijzonder talentvol problemist en aanvalsspeler in het onregelmatige speltype. Zijn zwakke zijde is de klassieke partij met zijn moeilijke tempo-gevechten. Neen, deze gevoelsspeler moet het van combi naties hebben. Ontbreken deze in de stand, dan zoekt hij ze op drieste wijze op. Maar een geraffineerd speler als Ghestem zal hem uit zijn evenwicht brengen en dan is Laros vaak te vroeg tijdig uitgespeeld met de noodlottige ge volgen daarvan. Als derde speler neemt Keiler deel, een allround dammer met een respectabele staat van dienst. Nu we zo'n beetje alle deelnemers de revue hebben laten passeren is tevens reeds gebleken, dat we de Nederlander Roozenburg de beste kans op de we reldtitel hebben toegedacht. En dat is niet op chauvinistische of patriottische overwegingen gebaseerd, maar alleen op het feit, dat het hier een tournooi en geen match betreft. In een tournooi is Roozenburg in zijn element, in een match daarentegen de Fransman Ghes tem. Maar hoe het ook zij, vele uren van ingespannen denken en rekenen zullen de deelnemers achter het bord der honderd ruiten doorbrengen, om el kander met de grootst mogelijke felheid de erepalm te betwisten. J. METZ De Parijse promotor Gilbert Benaim heeft bekend gemaakt dat een boks wedstrijd afgesloten is tussen Stock en Luc van Dam, te houden op 3 Novem ber a,s. in de sportpaleis te Parijs. Het driejarige paard „Woodburn" van Lord Allendale, dat 100/9 genoteerd stand en bereden werd door de Austra lische jockey Edgar Britt, won na een spannende ren de Cesarewich (2K mijl handicap) te New Market. Voor de voetbalwedstrijd Luxemburg Zuid-Nederland die op 24 October te Luxemburg wordt gespeeld, is het Zuid- Nederlandse elftal als volgt samenge steld: Doel: 'Saris (BW). Achter: Van Bun (MW) en Van der Sluys (BW). Midden: Huybregts (BW), Joosten (VW) en Krijgh (BW). Voor: Langeberg (BW), Rijvers (NAC), Appel (Sittard), Van Herpen (Spechten) en Carlier (VW). Reserves: De Munck (Sittardse Boys), Nass (VW), Vriens (NOAD) en Dillen (Brabantia). Van 15 tot en met 27 November a.s. wordt te Nijmegen een schaakwedstrijd gehouden, welke kan worden beschouwd als voorwedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland Het aan tal deelnemers is vastgesteld op 10. Van Scheltinga, Cortlever, Kramer, Henne- berke, Van Mindeno, dr. Stumpers, Baay, Muhring, Prins en Vlagsma zullen elkaar in dit tournooi bekampen. De winnaar krijgt het recht dr. Euwe uit te dagen voor een wedstrijd om de titel van Ne derlands kampioen. Donderdag HILVERSUM II, 415 M. 18.00 Zapakara's, 18.15 Lezing, 18.30 Philh. ork., 18.50 Jeugd, 19.00 Nieuws, 19.15 Leger des Heils, 19.30'Actueel geluid, 19.45 Orgel, 20.00 Nieuws, 20.05 Progr. prol., 20.15 Steravond, 21.30 Competi tie, 22.00 Zang, 22.15 Lezing, 22:35 Philh. ork., 22.45 Avondoverd., 23.00 Nieuws, 23,15 Gram. HILVERSUM I, 301 M. 18.00 Nieuws, 18.15 Sport, 18.30 Strijdkr., 19.00 Kleuters, 19.10 Avondschool, 19.45 R.V.D., 20.00 Nieuws, 20.05 Echo, 20.15 Kamerork., 21.00 Luisterspel, 21.35 Zang en orgel, 22.00 Mal geval, 22.15 Maria Zamora. 22.45 Lezing, 23.00 Nieuws, 23 15 Conc. Vrijdag HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Gr., 7.45 Morgengeb. 8.00 Nieuws, 8.15 Pluk de dag, 9.00 Gram 9.3(1 Waterst., 9.35 Schoolradio, 10.05 Gram., 11.00 Zonnebloem. 11.40 ^Schoolradio, 12.00 Angelus. 12.03 Zang en piano, 12.30 Weerpr12.33 Lunch- conc., 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws, 13.25 Lunchconc.„ 13.50 Lezing, 14.00 Conc., 15.25 Gram.. 16.00 Zonnebloem. 17.00 Jeugd, 17.15 Piano, 17.45 Boek- bespr. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 7.30 Gram., 8.00 Nieuws, 8.15 Strijdlied, 8.18 Operet tes, 8.50 Vrouw, 9.00 Schubert. 10.00- Morgenwijding, 10.20 Gram., 10.30 Vrouw, 10.45 Zang en vleugel,, 11.05 Voordracht, 11.25 Frans Wouters, 12.00 Jo Bos, 12.30 Weerpr., 12.33 Sport, 12.45 Piano, 13.00 Nieuws, 13.15 Gram., 13.20 Gars de Paris, 13.50 Ballet, 14.00 Vrouw, 14.20 Gram., 15.00 Voordracht, 15.20 Gram., 16.00 Viool en piano,, 16.30 Jeugd, 17.00 Orgel, 17.20 Lezing. I, DAMES NACHTHEMD Bembttrg *i|de, korte mouw; blouw. wil en kolm DAMES ONDERJURKEN. chormeuse, met schouderband, fraaie konten passen. y£^67 moten 42—44—46 DAMES ONDERJURKEN. chormeuse, ronde hols. fantasie passen, wit en bleu, i 08 maten 42 tot 48 LINKS GËVVBVEN DAMES KOUSEN fijn weefsel, versterkte hiel en teen, In de nieuwste, herfstkleuren 3-DELIG GARNITUUR charmeuse dlrectoiro. cdml- lole en onderiurk met ^pn ten passen, wi» en bleu «tafOberg zifde. zalm en bleo vlot model zwaardere kwaliteit, al* gehele versterking, olf- sluitend eerste soort te de nojaorstinten 2-DELIG GARNITUUR directoire en camisole 1D& schouderband, maten 42* 481 DAMES NACHTHEMD fgotosle flanel, gebloemd, gracht kwaliteit 13.53 Bijzondere aanbieding: Bedstellen 3-delig f 52.50; Wollen dekens serie I f 13.10 en 16.80; serie II 18.50, 23.50; prima Keukenloper 100 c.m. f 7.95 per meter; Karpetten 65.90 en 105. Wij nemen ook consumenten bonnen aan. Verkoop alleen Vrijd. en Zaterd. van 1—5 u. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Bmedestraat 23. Haarlem.' LEEUWARDEN KOOPMANS MEELFABRIEKEN N.V. Wilt U besparen ??f Koop dan deze week bij LAGERE PRIJZEN BETERE KWALITEIT Wij kunnen voof spoedige indiensttr. plaatsen: a BEKWAME bekend met lintmes en electr. handsnijmachine, Aanmelden dagelijks tussen 9—5 uur: STEPHENSONSTR. 50, HAARLEM. Nè 7 uur: Mrt v. Heemskerkstraat 24, Haarlem. bij aankoop van 11.00 aan De Gruyter's fabrikaten. Dat is voordelig, zegt Bijdehandje, *ant boven dien nog 10% korting I VOOR I. 10.- CASSABONS. ÉÉN GULDEN TERUG 833 ff KLEIN HANDELSBEDRIJF VRAAGT boven 18 jaar, voor haar gehele admini stratie en handelscorrespondentie. Moet zelfst. kunnen werken. Prettige werkkr. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van referenties en verlangd salaris te richten aan Handelsonderneming ALPHONS HAAN, Hillegom. V&5J99 In wonderlijk korte tijd geeft een kuur met MARSIL chocolade vermagerings bonbons U Uw slanke,lenige figuur terug. Marsil helpt ijk. en is volkomen onschadelij fVraag Uw dokter*) Weltmar Hilversum Alleen verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten DELTA t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3