int de,Noonmn 'MetStenen Beeld Grondwetsherziening 1848 plechtig herdacht Redevoering van min.-president en prof. Kranenburg Onderverhuurder staat rechteloos Dr. Beel in Batavia VARIATIES het geluk Honderd jt geleden Vorlopig verslag Tweede Kamer over begroting van Binnenlandse Zaken Nationaal Huldeblijk Diamantsmokkelaars opgespoord eeuwige rust! Verwelkoming door de autoriteiten RICHARD DEP00RTER WERD OVERREDEN ALK ALI VRIJ PAGINA 3 WOENSDAG 3 NOVEMBER' 1948 Nieuwe functie voor, oud-minister Vos geef hun de De situatie in Atjeh Henri de Greeve naar Rome Snelle zege Van Klaveren or JORIS JORISSEN Op velerlei wijze heeft het Nederland se volk uiting gegeven aan zijn dank baarheid en waardering voor het vijf tigjarig wijs beleid van Koningin Wil- helmina, zo o.a. door het bijeenbrengen van gelden voor het Nationale Hulde blijk, het fonds, dat H.M. zelf bestemde voor de Kankerbestrijding. Alhoewel velen een flinke bijdrage afstonden, is in sommige gemeenten daarentegen de opbrengst bepaald teleurstellend. Om de bestrijding van de kanker in ons land met kracht ter hand te kunnen ne men is eèn groot, zeer groot bedrag nodig. Het Uitvoerend Comité van het Na tionale Huldeblijk doet alsnog een be roep op de talrijke landgenoten, die zich tot nu toe afzijdig hebben.gehouden of zich hebben beperkt tot het kopen van een jubileuminsigne, om.alsnog een bij drage te storten op de postrekening van het Comité Nr. 26000, of op haar rekening bij de Ned. Hendel Mij., te •Amsterdam, de Kasvereeniging te Am sterdam, of bij het Girokantoor der ge meente Amsterdam, C. 600. Ook post wissels worden gaarne ontvangen aan het Centraal Bureau van het Uitvoe rend Comité, Herengracht 478 te Am sterdam. Jubileuminsignes zijn aan - dit adres nog verkrijgbaar. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bedragen van f 500 en hoger in geblokkeerd geld kun nen worden overgemaakt, als daartegen geen fiscale bezwaren bestaan. Ook in schrijvingen in het Grootboek 1946 kun nen aan het Comité worden overgedra gen. Enkele dagen geleden -probeerden twee in Nederland wonende buitenlan ders twee twintig dollarbiljetten in Am sterdam van de hand te doen. De politie greep echter in en arresteerde het twee tal. Men ontdekte toen, dat de twintig dollarbiljetten vervalst waren. De twee buitenlanders verklaarden de bankbil jetten in Antwerpen gekocht te hebben. Dank zij de samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische politie kon den daarop in Antwerpen twee uit Po len afkomstige Joden, B. en J., die de dollars verkocht hadden, gearresteerd worden. Zij bleken juist wegens een hooglopende ruzie hun compagnonschap verbroken te hebben. Tijdens het ver hoor vlogen de beschuldigingen over en weer en op deze wijze kwam de politie er ook achter, dat B. en J. diamanten naar de V.S. smokkelden. Zij leverden diamanten op bestelling. Het onderzoek is thans geheel in handen van de Belgi- sche politie. van in de volgende decennia. Thans aldus eindigde de voorzitter wachten ons nieiyve taken. Een ver dere ontwikkeling moet zich voltrekken. Al met al kan de terugblik het zelfver trouwen van het Nederlandse volk en zijn vertegenwoordiging schragen. Hierop - nam minister-president Drees het woord. Hij zeide het op prijs te stellen zich namens de regering aan te slui ten bij de getuigenis van de voor zitter omtrent de hoge waarde van de staatkundige hervormingen, die honderd jaar geleden werden tot stand gebracht. De veranderingen betekenden een fun damentele wijziging van ops staatsrecht en hebben, gepaard aan de gedachte van de geestelijke vrijheid, die daarbij te vens tot uiting kwam, een zegenrijke ontwikkeling van ons staats- en volks leven mogelijk gemaakt. Het is de grootheid van Thorbecke geweest, dat hij zo voortreffelijk en zo snel practische vorm wist te geven aan wat de tijd eiste. Meer echter nog spreekt het van zijn grootheid, dat hij, bij een sterk besef omtrent de verre strekking van hetgeen allereerst onder zijn invloed tot stand kwam, zich tevens be.Wust was van de begrensdheid der verwezenlijkte hervormingen. Ook 1948 zelf zal in komende tijden bekend staan als het jaar van een diep ingrijpende grondwetsherziening. In deze tijd gaan grote schokken en niet slechts door Europa, maar door de we reld, en weer hangt daarmede samen ook wat in onze Grondwet werd gewij zigd. Voor- en tegenstanders zullen met mij instemmen wanneer ik bij deze herden king van 1848 de hoop uitspreek, dat wat in 1948 uit strijd en nood geboren is, tenslotte voor de volkeren, die er bij betrokken zijn, een ontwikkeling moge inleiden, even vruchtbaar en zegenrijk als die zich na de herziening van 1848 in Nederland heeft voltrokken. Winonah daarentegen was stil en in zichzelf gekeerd en kon zich niet ontveinzen dat Dzilah een,zeer gevaarlijke vrouw was. Na een uitgelezen maaltijd genoten te hebben waarbij Dzilah al haar krachten had ingespannen om een goede stemming e bereiken, begon Eric in ernst bij zichzelf te overwegen hun vèrtrek uit te stellen en zei: „Ofschoon wij inderdaad zeer verlangend zijn naar mijn vaderland te ver trekken, waar mijn vader, koning Wogram, mij verwacht, kan ik uw vriendelijke uitnodiging niet afslaan en ben ik, zo mijn gemalin er niets op tegen heeft, besloten ons vertrek nog wat uit-te stellen Winonah keek Eric ernstig aan, zij zei niets. Hoe kon zij spreken van het bange voorgevoel dat haar bekroop? 1. Nadat Eric erin geslaagd was, het water van de geheimzinnige bron bij Dzilah, dc tovenares te brengen, gaf deze Eric te kennen, dat het hem weliswaar vrij stond te vertrekken naar zijn land, maar dat ze zich gevleid zou voelen, wanneer hij en zijn metgezellen nog een tijdlang haar gast wilden blijven. Aan tafel werd de kwestie van het vertrek nog eens besproken. Dzilah liet zich van haar beminnelijkste kant zien, zij babbelde geestig, was vrolijk en bedacht allerlei om Eric afleiding te be zorgen en te maken, dat hij zijn vertrek zou uitstellen. Pum-Pum was dit niet naar ae zin. Van het begin af had hij een afschuw van de tovenares gehad en vaak had hij tegen Winonah gezegd: „Maak toch, dat hij met ons wegg'aat. Pum-Pum vinden Dzilah gek wijf". Eric kwam echter geheel onder de indruk van de tovenares. Ir. H. Vos, oud-minister van Verkeer en Waterstaat, is met ingang van 1 Ja nuari benoemd tot directeur van de N.V. Centrale Arbeidersverzekerings- en Depositobank, van welke' N.V. hij van 1937 tot de oorlog commissaris was. In de oorlog trad hij uit in verband met het beheer door Rost van Tonningen. De tegenwoordige directeur, de heer C. M. Simonsz, die wegens zijn leeftijd ontslag heeft genomen is thans tot commissaris benoemd. De heer Vos heeft nog niet beslist, of hij in verband met zijn nieuwe functie het lidmaatschap van de Tweede Kamer zal neerleggen. De volgende week zullen in Amsterdam de etalages der 'modemagazijnen op z'n best zijn, want die week verwacht men veel buiten landse textiel-inkopers, die hier de voorjaarscollecties komen zien, welke de con- fectiefabrikanten al klaar hebben. Ter gelegenheid van deze „Fashion-week", zoals men de export-week thans noemt, werden aan de pers enige voorjaarsmodellen getoond, zoals die nu in ons land ge maakt worden, in de goede confectie-klasse. Daaruit blijkt, dat de mode zich aan het matigen is en dat de rok verstrakt. Wie een nieuwe jurk wil laten maken, doet verstandig daar rekening mee te houden. Het zeer lange en zeer wijde is alweer aan het verdwijnen. Een mantelpakje, dat we zagen, had nog wel een duidelijk gemarkeerde taille, maar het schootje aan het jasje was zeer bescheiden en de rok, niet te lang, slechts .even klokkend. De zomermantels in het zeer draagbare genre, van Ijoven aangesloten en met ruimte beneden de taille, wa ren gematigder en minder wijd, zwarte mantels waren met zijde ingelegd, aan de kraag en in het voorpand. Van de eenvoudige wollen jurkjes viel de kraag op, die November. Allerzielen- maand! Is er een maand meer geëigend om on ze doden te herdenken, dan juist November. Alles in de natuur toont ons de vergan kelijkheid v§n het leven, maar wijst ons tevens, als wij willen zien, op de we dergeboorte. die daarop volgt. In een stralende pracht van rood, bruin en goud sterven de bladeren, maar door te sterven voeden «zij de bo dem, waaruit de boom het volgend jaar het nieuwe le ven put. Ook onze doden zijn niet voor goed gestorven. Zij le ven verder en blijven door de Gemeenschap der Heili gen met ons verbonden. Wij zijn in staat hen door ons gebed te helpen en bij te staan, nu zij zelf onmachtig zijn iets te doen. Dit kunnen wij iedere dag van het jaar, maar onze Moeder de H. Kerk, die wel weet hoe door allerlei beslommeringen ook de gedachte aan de afgestor venen wel eens in het ge drang komt, heeft een spe ciale dag ingesteld, waarop zij al haar aandacht en zor gen wijdt aan de gelovige zielen. Allerzielendag. De gelovigen hebben de devotie voor de gestorven zielen uitgebreid over de hele maand November, een gebruik dat zeer te prijzen valt. Het is immers onze plicht als christenen voor de zielen van onze medemensen te bidden. Een dierbare af gestorvene zullen wij uiter aard niet zo licht vergeten en misschien toch nog te snel, want wie weet hoe lang de straffen in het vagevuur duren? Een mensenleven is immers niets gezien met be trekking tot de eeuwigheid maar ook voor de zielen van anderen moeten wij hid den. Hoevelen zijn niet ge storven, die niemand ach terlaten die voor hen bidt? Uit deze overweging is het liefdewerk voor de meest verlaten zielen geboren, waarvan de leden zich ver plichten elke dag een gebed te storten voor deze zielen. Laten wij deze maand nog eens extra bidden voor hen, die in het vagevuur lijden. Iedere avond een Onze Va der en een Wees Gegroet bij het avondgebed, ook van de kinderen, is een goede ge woonte, die niet veel tijd vraagt en toch grote ver diensten heeft. De correspondent van Aneta uit Me- dan verneemt, dat des ituatië in Atjeh gekenmerkt wordt door grote monetaire moeilijkheden. De Atjehspoor loopt nog, maar het traject Kwala-Simpang legt men in tien dagen af, terwijl men er voor de oorlog een ncaht over deed. In het Aatjehse zijn voortdurend gevechten tussen de diverse bevolkingsgroepen. (Vervolg van pag. 1) Koning Willem II heeft de uitwerking »an deze grondwetsherziening in de traktijk niet meer mogen aanschouwen. Jeeds in 1848 stierf hij. BAit hij ver wensten ten opzichte van een herzie- •Ahg, die, naar men gerust kan aanne men, op zijn tegenzin het langste is ge muit? Men kan de verdienste van Wil- Vfli II hierin erkennen, dat hij tijdig ■J°orzag wat hij riskeerde wanneer hij herziening bleef tegenwerken. De ,°orbeelden lagen voor het grijpen. Wil- >011 n maakte, toen hij ingreep, haast, got is deze haast, die erger voorkwam. W°n men zijn vader nog rekenen tot de ^firlichte despoten, die geen inmenging Vaij zijn onderdanen in staatszaken fluldde, Willem II bleek, toen het erop aan kwam, realist genoeg om te besef- 'en, dat het een gebiedende eis van de wjd was deze inmenging toe te staan dat met louter uit eigenbelang. Zijn opmerking, dat hij in vier en twintig "Ur van volslagen conservatief was om gezwaaid naar zeer liberaal, legt een openhartigheid aan de dag, die, tegelijk JPet de zelfironie, waarvan zij is door fokken, getuigt van een doelbewuste Politiek, welke de vorst van stonde af ®an wenste te volgen. Hij hield, tot de herziening kwam, de 'eugels strak in handen. Maar hij zorgde or wei vóór, dat er geen karretje meer langs de zandweg reed. In 1847 bracht hij een herzieningsvoorstel op het tapijt, flat door Thorbecke „een mager schepje bit de liberale pot" werd genoemd. Een 3aar later gaf hij zijn sou-vereiniteit Prijs voor die van het volk. Op 12 Mei 1849 bekrachtigde zijn zoon met zijn |ed de nieuwe grondwet. Zij werd het ♦undament van ons huidig staatsbestel. ontwikkeling heeft zich in twee lij- flen voltrokken. He mate en wijze, waarop de natie in Staten-Generaal is vertegenwoordigd, W^s in 1848 geregeld, maar er zijn toch "°g zes grondwetswijzigingen nodig ge feest voor de toestand was geschapen, welke wij thans kennen. Het kiesrecht merd uitgebreider, het algemeen kies recht tenslotte bereikt. Sinds 1919, het J3ar, waarin de Nederlandse vrouw kies recht kreeg, is het gehele Nedterlandse v°lk in de Staten-Generaal vertegen woordigd. Dank zij de soepelheid van *ijn staatsvorm heeft Nederland langs flvolutionnaire weg binnen het kader der ™et een geleidelijke politieke groei door gemaakt, die het een bestuursvorm ®ehonk in overeenstemming met de op vattingen van de tijd. De laatste staats rechtelijke hervormingen ten aanzien van ■mdonesië en de West onderstrepen deze gedachte. Daarnaast is sinds de instelling \an de Koninklijke onschendbaarheid, "'a in 1848 de positie van het Nederland- Koningschap bepaalde, de macht des Konings beperkt, maar de positie van "at koningschap versterkt. De Koning jkaat boven de partijen. Hij symboliseert fle eenheid van het land en het voortbe- staan der natie. Zijn invloed is nog altijd Werkzaam. Zijn opvattingen veronacht zaamt men niet. De Nederlandse consti tutionele monarchie, steunend op de grondwet van 1848, is ongeschokt en on gebroken. 1 Het is daarom, dat aan de grondwets herziening van 1848 een meer dan ge- ™one aandacht wordt geschonken. Zij jWflgt te meer relief nu honderd jaar eter een evenzeer belangrijke en beslis- vnfle wijziging heeft plaatsgevonden. >ji0g onlangs spraken zich de leden der tweede Kamer in die zin uit. De her- h«nking van de grondwetsherziening jUfl 1848 is daarom niet min of meer bevallig. De Hoge Vetegenwoordiger van de Kroon dr. L. Beel is hedenmorgen op 't vliegveld „Kemajoran" bij Batavia aangekomen. Tot de persvertegen woordigers zeide hij het volgende: „Het verheugt mij, wederom dit mooie land te betreden. Ik ben er mij van bewust, dat mij liier een zware taak wacht, doch ik zie de toekomst met vertrouwen tegemoet, omdat ik reken op toegewijde medewerkers en op een hartelijke samenwerking met de lei ders der volken en bevolkingsgroepen in Indonesië. Ik weet, dat de moeilijk heden, die van de aanvang af de ves tiging ener. nieuwe rechtsorde hebben doorkruist, nog niet zijn opgelost, doch ik koester de hoop, dat de stappen, die minister Stikker thans namens de Ne derlandse regering onderneemt, zullen leiden-tot een zeer spoedige oplossing, die naar mijn overtuiging dringend noodzakelijk is. De taak, die mij als Hoge Vetegen woordiger der 4troon wacht, is bekend. Zij komt allereerst neer op het treffen van die voorbereidingen, welke tot een zeer spoedige instelling der federale in terim-regering zullen leiden. Daarna zal het bestel, zoals dit in gemeenschappe lijk overleg is gedacht voor de over gangsperiode, op de juiste wijze kunnen functionneren. Het ambt van Hoge Ver tegenwoordiger der Kroon draagt een geheel ander karakter dan dat van Land voogd, dat' heden een einde neemt. Gaar ne breng ik hulde aan hem, die als Lui tenant-Gouverneur-Generaal zich in zeer moeilijke jaren met uitzonderlijke be kwaamheid en grote topwijding: van zijn taak heeft "gekweten en die hëaen zijn ambt neerlegt." Dr. Beel werd aan de Constellation, die op het laatste traject door zes jagers was geëscorteerd, verwelkomd door dr. Van Mook, minister Stikker, de heer Neher, vice-admiraal Pinke en generaal Spoor. Na de begroeting klonk het Wil helmus over het vliegveld. De heer Beel inspecteerde de erewacht, waarna de be groeting volgde door de talrijke autori teiten, die in het restaurant van het vliegveld waren verzameld, onder wie zich bevonden: secretarissen van Staat, de premier van Pasoendan, Adil Poeradi- redja, de pauselijke delegaat, leden van het corps consulaire, de gouverneur, de resident, de burgemeester en vele ande ren. Hedenmiddag vjjf uur zouden in een besloten vergadering van de voorlopige Federale Begering door de luitenant-G.-G. en de Hoge Ver tegenwoordiger der Kroon toespra ken worden gehouden, waarna in deze vergadering de bevoegdheden zullen worden overgedragen. Van verschillende zijden wordt de vraag gesteld of de minister niet door drongen is van de noodzaak de Zon dagswet op korte termijn aan een her ziening te onderwerpen. De bestaande wet wordt met voeten getreden. Er wordt op gewezen, dat de hui dige situatie, waarbij de wet de cre matie niet toelaat en er tqch lijkver brandingen plaats vinden, onbevredi gend is. Verschillende leden zouden gaarne willen vernemen of de minister bereid is een wijziging te bevorderen van de kieswet, zodat de verkorting van de zit tingsduur van de thans fungerende ge meenteraden wordt tenietgedaan. Vele leden wijzen op de noodzakelijk heid richtlijnen vast te stellen voor over heidsdienaren. waarnaar zij zich in ttjd van oorlog of bezetting zouden hebben te gedragen. Verscheidene leden geven als hun me ning te kennen, dat de uitvoering van de woningwet vooral in kleinere ge meenten' veel te wensen overlaat. Ook ten aanzien van de rechtspositie van de onderhuurderdient een behoor lijke regeling te worden getroffen. Rechteloos staat de onderhuurder even eens in het geval hij kosten heeft moe ten maken. Immers, de aanspraak op vergoeding komt hem niet toe, daar de vordering niet tot hem is gericht. Verschenen is het voorlopig ver slag van de Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot vaststel ling van de begroting van het mi nisterie van binnenlandse zaken over 1949. Vele leden wijzen op de noodzakelijk heid om maatregelen te treffen tegen de zedenverwildering in het algemeen en tegen ontaarding op het gebied van het tourisme, de kleding, zwem- en kam'peergelegenheden en ter bevorde ring van de Zondagsrust. Bijzondere aandacht werd gevraagd voor de on rustwekkende euvelen bij sommige uitleenbibliotheken (z.g. winkelbiblio theken), die op het gebied van lectuur rijp en groen ook aan jeugdige perso nen ter lezing verstrekken. Verschillende leden maken ernstig 'bezwaar tegen het toenemend verschijn sel van het regeren per circulaire. Vele leden stellen de vraag, hoe de minister in algemene zin staat tegen over het vraagstuk van de verant woordingsplicht van het college van burgemeester en wethouders aan de raad. Verschillende leden stelden de vraag, of de minister een grenswijziging zou willen bevorderen voor Urk, waarbij aan deze gemeente enig terrein van de Noordoostpolder zal worden toegewe zen. Vele leden zouden het op prijs stellen het standpunt van de minister te ver nemen ten aanzien van de plaats, welke de publieke nutsbedrijven zullen gaan innemen in het kader van de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie. Vele leden stelden de vraag, of het juist is, dat de regering bij benoeming van burgemeesters van grotere gemeeh- ten als eis heeft gesteld, dat zij, ten ein de zich geheel aan hun taak te kunnen wijden zich onthouden van het ver vuilen van andere belangrijke functies, als b.v. lid van de Tweede Kamer. Ook zouden zij gaarne willen verne men, naar welke maatstaven de rege ring bij benoeming van burgemeesters handelt. Hoe staat het met de voorziening in de vacature-Utrecht? Gewezen wordt op het feit, dat de burgemeester van Haaksbergen onlangs veroordeeld is wegens mishandeling van een rijksambtenaar in functié. Gevraagd wordt naar volledige ophel dering inzake de herhaaldelijk opdui kende berichten over de burgemeester van Maastricht met betrekking tot diens houding in 1940. Tenslotte zou men gaar ne van de minister vernemen, waarom de burgemeestersbenoeming in Vianen en Lexmond zo lang op zich laat wach ten. U als huismoeder weet, dat wol in de was op de duur krjmpt en hard wordt, ook al gebruikt U de beste zeepsoorten. De oorzaak hiervan is degevormd* loog en kalkzeep. Alleen een alkallvrije zeep heeft deze nadelen niet. Zulk een alkalivrije zeep is Echfalon. Dit klinkt U misschien wat geleerd, maar het is de verklaring van het feit, dat U kunt zeggen: Een dezer dagen vertrekt Henri de Greeve, in gezelschap van pater Dito, naar Rome, in verband met het offen sief van de naastenliefde van de U.N.D.A., de internationale katholieke organisatie voor radio. De Nederlandse middengewicht Bep van Klaveren heeft gisteren in het Rubenspaleis te Antwerpen een snelle overwinning behaald op de Belgische comingman Albert Heyen. Binnen anderhalve minuut had de felle strijd- methode van de Rotterdammer de Belg tweemaal gevloerd en toen deze voor de tweede maal opstond, vond zijn hel per het maar beter de handdoek in de ring te werpen. Het gevecht had pre cies anderhalve minuut, ofwel een halve ronde, geduurd. bang kon maken, dat je mijn hart aan het kloppen kon brengen, dat ik me verliezen kon in ongekende verten De heftigheid van haar stem gaf me een vreemd opwindend gevoel. Dan gaf ik gevolg aan haar uitnodiging. Links en rechts schoot de weg in vluchtige lijnen aan ons vborbij. Ik liet het raampje neer, zodat de dolle wind haar haren greep en ze met een gille tje achterover ging leunen. Daar bleef ze roerloos zitten en alhoewel ik het hoofd niet durfde omwenden, voelde ik, dat ze naar mij keekBij de ingang van een dorp stopte ik voor een landelijk restaurant. Hier kunnen we wat eten, Jetty. We gebruikten een licht diner en wisselden ondertussen slechts een paar vage opmerkingen. Niettemin kreeg ik een idee van gezelligheid. Op een ge geven ogenblik viel het mij op, hoe Jetty haar best deed om mijn onbe vangen manier van bedienen na te doen. Ik begreep, dat het haar heel wat in spanning kostte om zich ongedwongen voor te doen. Ik glimlachte onwille keurig en dankte de hemel, dat ze het niet merkte. Aan het dessert vroeg ze bijna aarzelend: Wéét je, Mare, dat de bruiloft bij mij thuis gevierd moet worden? Ik kreeg eep schok. Mijn stemming sloeg om. Was dit een poging om me te vernederen? Geen sprake van, zei ik hard. Dat laat ik me niet welgevallen. nen houden. Ik begon het steeds min der te begrijpen. ZESDE HOOFDSTUK Een vrolijke tragedie Mijn bruiloft was een hele tragedie. Een vrolijke tragediebehalve voor mezelf. Jetty zei „ja" en ik zei „ja" en daarmee was haar en mijn lot beslist. Ik voelde me een beetje ellen dig, maar .ik had onmogelijk kunnen zeggen waarom juist. Ik kreeg de in druk, dat ik iets heel moois had ge schonden. Toen Jetty in haar witte bruidskleed naast me terug reed naar hijis, voelde ik mijn ogen vochtig worden. Ze was stiller dan ik van haar verwacht had. Het deed me genoegen, dat ze toch een beejje onder de indruk scheen te ko men. Ik had niemand van mijn vrienden of kennissen uitgenodigd. Ik had mijn aanstaande huwelijk zelfs angstvallig voor hen verborgen gehouden. Ik dacht er liever nog niet aan, hoe ik het hun later verklaren zou. Alleen Victor nam als getuige aan de plechtigheid deel. Maar dadelijk na afloop daarvan maakte hij zich uit de voeten. Hij wil de de intimiteit niet storen, zei hij met ondoorgrondelijk gezicht. Ik had hem wel kunnen hatèn, omdat hij me zo schandelijk in de steek liet. (Wordt vervolgd,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3