Professor lieftinck geeft college Interim-regering komt in ieder geval voor 1 Januari tot stand Hersenschim! P. SERRARENS zestig jaar H. Vader sprak zich uit voor Europese eenheid trit de Noorman -HetStenen Beeld A Grote veldslag in China op komst Tsjechische wapenen naar Palestina tv I/fik'" 1*0 X> J.H. Korst jens Voor POES 44 Welgevulde, kruidige rookworst Marsepein-gebakjes v. d. Graaf 's Bakkerijen PHILISHAVE NETTE MEISJES MODELLEN BEKWAME en AANK. STRIJKSTERS 4$Miexle pwd CAFETARIA „FLUKS" UITSLAG KLEURENWEDSTRIJD OPTICIEN VINK OPZEELAND Commissie Europese Assemblee Staking in Bizonië begonnen In Parijs bloedig einde Wapenstilstandsdag Meer dan driehonderd incidenten in de afgelopen twee weken Alleen Gaza nog in Egyptische handen Gen. Cron jéstr. 82 Tel. 13053 ateliers 'n Cadeau KA NA Hl ES Den Boer's Muziekhandel Van den Berg doeleinden* 2 VRIJDAG 12 NOVEMBER 1948 PAGINA 3 Moet zo spoedig mogelijk tot stand worden gebracht Nederlandse delegatie benoemd 50.000 Japanners strijden voor communisten Verlies van 200 millioen mark Poolse gezant in ons land zal zijn functie neerleggen - V. - geschenken verkogen de feestvreugde N.V. KERKO d'ORANJE GEVEL RUILVERKAVELING N.V..DESTEENWERF" Meubeltoonkamers Direct van Fabriek Zware Goth., Mahonie, Eng. en blanke Huiskamers, Slaapkamers, Lits-jumeaux en 2-pers., Clubs, Bur., Boekenkasten en Bankstellen. Zeer aparte modellen. WESTERHOUTPARK BIJ WAGENWEG TELEFOON 18840 parfums Je suis ravie de Vaide lis De prijswinnaars krijgen een dezer dagen bericht om hun prijs te kunnen komen afhalen. GROTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM SPEKSTRAAT NUMERO EEN HOOGOVENS tekenaars - constructeur BANKET VAN v. d, GRAAF, HEEL HAARLEM EET HET GRAAG Fotocopieën beter, sneller en goedkoper LANGE VEER- SXR. 1 droogscheer- apparaien Zijlstraat 87 Telef. 11110 HONDEN- EN KATTENVLEES ZIJLSTRAAT 24-30 Karpetten - Dekens HOOI, STRO EN TURFMOLM Trtu*» v001* aWe (Vervolg van vag. 1) Prof. Eomrae verklaarde, dat hi) niet Jnet onverdeeld genoegen dr. Drees' ver klaring over dr. Van Mook gehoord had, en als wij ooit iets goed begrepen hebben Van prof. Romme, dan was het deze mede deling. Hij persoonlijk zag dit aftreden Van Van Mook liever direct nadat de prac- tische voorbereiding voor de interim regering was voltooid, zoals nu volgens hem geschied was. En overigens sloot hij rich gaarne aan bij de interpretatie van de heer v. d. Goes van Naters in de hoop, dat de toekomstige geschiedschrijver deze reden later ook zou kunnen noemen. Als Wij dr. Van Mook's capaciteiten niet hele maal onderschatten, zal hij zelf nog wel enige stof voor toekomstige geschied schrijvers aandragen en verder laten wij de keuze maar aan de geschiedschrijvers over. Tenslotte verklaarde prof. Romme rich eigenlijk ontstemd over deze digcussie over het tijdstip van ontslag aan dr. Van Mook. Dit is naar zijn mening een zaak, die de regering alleen zelf te bepalen heeft. Zoveel conformisme in zulk een aan zienlijk volksvertegenwoordiger Wat de opvatting van de minister van Buitenlandse Zaken dan wel is? Dit kon dr. Drees ook niet precies vertellen, aan gezien hij het zelf op dit tijdstip nog niet nauwkeurig kon weten. Maar hij vertelde toch aan de Kamer, dat minister Stikker heeft geseind, er zeker van te zijn, dat er met kracht op zal worden aangedrongen, dat het bestand zal worden nageleefd en dat hij tevens heeft geseind over de zeer gunstige sfeer en wil om tot overeen stemming te geraken. Het klinkt allemaal nogal zacht en vaag en het beste zal dus maar zijn af te wachten tot de heer Stik ker terug is. Als er geen overeenstemming met de Republiek mogelijk blijkt, dan houdt de re gering onverkort vast aan haar voornemen om de interim-regering zonder Republiek toch voor 1 Januari tot stand te brengen. Met alle respect, maar dit is een hersen schim, die de regering nu werkelijk moest laten varen. Zonder zuivering van de za- De heer P. Serrarens, een vooraan staande figuur in de internationale ar beiderskringen, d e man van de chris telijke vakbeweging, wordt vandaag zestig jaar. Na aanvankelijk onder- Wijzer te zijn geweest, ging hij zich in Leiden verdiepen in de rechten. In 1920 werd hij benoemd tot algemeen secretaris van het Internationaal Chris telijk Vakverbond, welke functie hij thans nog waarneemt. Vele jaren was de heer Serrarens lici Van het hoofdbestuur van de K.A.B. en lid van de Eerste Kamer; momenteel is hij lid van de Tweede Kamer. In Juni 1948 werd hij plaatsvervangend lid van de Raad van Beheer van het Internationaal Arbeidsbureau en te vens consul-lid van dit orgaan namens het Internationaal Christelijk Vakver bond- Bovendien fungeert hij als voor zitter van de Nederlandse groep van de Interparlementaire Unie. De heer Serrarens is Ridder in de Orde van Oranje Nassau en Ridder in le Orde van de Nederlandse Leeuw. ken in de Republiek kan een interim-re gering niet slagen. Ook over het economisch beleid heeft de heer Drees nog gesproken, doch zeer in het algemeen. Wat de prijsverhoudingen met België betreft, volstond hij met de her haling van de verwachting, dat België en Nederland elkaar op een gemiddeld vlak zullen vinden. Of dit nu de weetgierigheid van de heer Andriessen bevredigde, be twijfelen wij. En op alle economische en sociale noden en verlangens, die men had geuit, antwoordde de heer Drees met een eenvoudig betoog, dat het duidelijk maak te, dat alle bevolkingsgroepen meer moe ten hebben dan zij thans krijgen. Doch dit is onmogelijk, omdat er niet genoeg is En als men aan de ene meer geeft, dan moet men het van de ander afnemen. De vraag is alleen maar, van wie moet men het afnemen? De grens van zesduizend gulden voor de loonbijslag wees dr. Drees af Het is in het algemeen de bedoeling, de prijsstijging te laten betalen door de verbruikers. Prof. Lieftinck heeft een kleine drie uur college gegeven. Hij had een kolfje naar zijn hand. Hij begon het heel fijntjes al de klagers gelijk te geven. Men had hem optimisme verweten. Men had diepe bezorgd heid geuit over de financiële toe stand en men had niet zonder vol doening die bezorgdheid gesteld te genover een in hem veronderstelde lichtvaardigheid. Wel, zei prof. Lieftinck, degenen, die bedenkingen uitten, zien het alleszins juist. Zij steunen daarbij op de stukken, die ik aan de Kamer heb overgelegd en hun beschouwingen vormen daarop een passend commentaar, nuchter en eerlijk, zoals het volk dat van zijn vertegen woordigers mag verwachten. Niettemin hield hij vol, dat er reden bestond tot minder somberheid dan in voorgaande jaren. Over de belastingpolitiek zei de mi nister enige belangrijke dingen. Belas ting is een middel om de sociale struc tuur te wijzigen, doch men dient het zeer voorzichtig te hanteren. De minis ter verwees hier naar een recente rede van de Paus, die dezelfde mogelijkheid en het gevaar, dat er uit voort kon vloeien, heeft gesignaleerd. Overigens kreeg men wel de bevestiging van een principiële wijziging in de belasting- politiek. Er zal geen belasting geheven worden op de excessieve exportwinst, omdat dit niet in overeenstemming zou zijn met onze stimulerende exportpoli- tiek. De minister onthulde, dat het vo rige kabinet daartoe reeds in meerder heid had besloten en dat hij achteraf tot de juistheid van dit inzicht had ge concludeerd. Men moet hierbij beden ken, dat de komende belastingherzie ning, subsidiair verlichting, gericht zal zijn op dezelfde stimulering van de on dernemingslust. Enige belastingverlichting acht de minister, ondanks de wankele mone taire situatie, wel veroorloofd, doch hij durft niet zonder meer de aanvaarding van de vervangingswaarde-theorie aan, al wil hij wel enkele correcties toe staan. Hij is van oordeel, dat in het al gemeen de behaalde winsten het hand haven van de oude methode wel toe laten en overigens spreekt het voor hem vanzelf, dat de overwinst voor in vestering gereserveerd dient te worden. Verder kondigde hij op&\korte termijn een wetsontwerp aan, "dat verfijning van de dividendstop tengevolge zal hebben. „Hét is hoog tjjd, dat de Europese een heid tot stand komt. 1» is geen tijd meer te verliezen en sommigen vragen zich zelfs af, of het niet reeds te. laat is," zo verklaarde Z. H. de Paus gistereh in een toespraak tot de leden van het con gres van de Unie der Europese Federa listen. Nadat Hij hen gedankt had voor hun bezoek te Castel Gandolfo, herinnerde Hij er aan, dat hij in Juni j.l. het onder werp van de Europese Unie heeft behan deld. „De eenheid van Europa, zo ver volgde Hij, heeft ongetwijfeld met grote moeilijkheden te kampen, doch alles dient in het werk te worden gesteld, op dat .zij ten spoedigste tot een goed einde worde gebracht. De betreurenswaardige gevolgen van de oorlog dienen overwon nen te worden en wij moeten ons schrap zetten tegen een eventuele terugkeer van het geweld. Ten einde de zo vurig ver langde eenheid te bereiken, verzoek Ik de grote mogendheden een deel van hun vroegere grootheid op te "offeren en zich op een lijn te stellen met de andere vol ken van ons werelddeel, en aldus teza men een ware Europese familie te vor men." Daarna sprak Z. H. de Paus over de grondslagen van die eenheid en Hij liet uitkomen, dat Europa, om zijn evenwicht niet te verliezen, een hechte basis dien de te "vinden. „Eertijds vormde de gods dienst die sterke grondslag, sindsdien heeft het ongeloof steeds verder om zich heen gegrepen en de malaise verwekt, waaronder ons werelddeel thans heeft te lijden. Het geheim dat het succes van Europa's herstel kan bewerken is dus de opleving van het godsdienstig gevoe len." Daarom heeft Paus Pius XII aange drongen op de noodzakelijkheid de god delijke rechten te herstellen. Als zijnde de natuurlijke rechten, waarop het men selijk recht steunt: „Zo lang men doof blijft voor de oproep der mensen van goede wil," zo besloot de H. Vader, „kan niets duurzaams tot stand komen. Het is onze vurige wens, dat uw inspannin gen overal het nodige begrip ontmoe ten." (Van onze parlementaire redacteur) De mlnister-p'resident heeft gisteren in de Kamer medegedeeld, dat de rege ring de personen reeds heeft uitgenodigd, die de Nederlandse delegatie zullen vor men in de commissie, welke tot taak heeft de plannen tot het in het leven roepen van de Europese assemblée te bestuderen. Wij vernemen, dat deze per sonen zijn de heren P. Kerstens, ir. J. Albarda en dr. Bruins Slot. De commissie, die tussen 15 en 20 No vember te Parijs bijeen zal komen en naar schatting vijf a zes weken voor het uitbrengSn van haar rapport zal nodig hebben, wordt samengesteld door de re geringen der vijf mogendheden. Frank rijk en Engeland hebben er ieder vijf vertegenwoordigers in, Nederland en België ieder drie, Luxemburg twee. De Engelse afgevaardigden zijn nog niet aangewezen. Voor Frankrijk staat reeds vast, dat Leon Blum,. Edouard Herriot en Paul Reynaud aan de besprekingen zullen deelnemen. 9. Doordat Pum-Pum hem onzacht aan zijn arm trok kwam Eric tot zichzelf, hij begreep niet, wat hem zoeven bezielde. Pum-Pum was boos en zei: „Gij lijken wel dronken!" Eric kon niet weten, dat Winonah op dat ogenblik in haar gevangenis weende en hem riep in haar angst! Eric en Pum-Pum keerden dus weer onverrichter zake terug en Dzïlah deed erg teleurgesteld dat hij niets had gevonden. Zij vertelde toen dat Winonah hem achterna was gegaan. Eric wilde nadere uitleg van haar hebben, doch zij was hem voor. „Vanavond zal ik u enige dingen mededelen", zei ze. „Het is hier niet zo gevaarlijk in de buurt en de mannen brengen haar wel weer veilig thuis. Morgen is ze hier," besloot ze met een dubbelzinnig lachje, hetgeen Eric ontging. 's Avonds werd bij kaarslicht een heerlijke maaltijd opgediend voor hen beiden. Dzïlah was in een vrolijke stemming en bijzonder goed gehumeurd. De reden hiervan kon Eric helaas niet vermoeden. „Nu zal ik u vertellen," begon ze, „over hei besluit van uw gemalin, u te volgen. Onderwijl wilde ik u eens laten proeven van mijn nieuwe wijn, een zeer bijzondere, er is mij zeer veel aan uw oordeel gelegen!" Zij haalde een kruik en roemers te voorschijn. Eric ->^nd deze inval van Dzilah wel wat vreemd, hij had bovendien niet veel zin wijn te drinken. Zonder een woord ie spreken reikte zij hem een glas toe met diep donkerrode wijn, die glirrsterdc in hei kaarslicht. Een wantrouwende blik kwam in Eric's ogen, doch Dzilah scheen het niet te merken. Toenna een korte aarzeling strekte Eric de hand uit om de roemer aan te nemen De Chinese gedelegeerde in de Poli tieke Commissie der V. N., T. F. Tsiang, verklaarde gisteren, dat de Chinese com munisten 50.000 Japanse krijgsgevange nen gebruiken in hun strijd tegen de regering Tsjang Kai Sjek. Hij deelde dit mede tijdens het debat over de ontwa peningsvoorstellen van Rusland, waar bij hij een scherpe aanval deed op de vijfde colonne's van de Sovjets in Chi na, Griekenland, Korea en andere lan den. In zijn antwoord voorspelde de Russische gedelegeerde Vishinsky daar na, dat de communisten de oorlog in China zouden winnen en prees hij „de schitterende overwinningen, die het Chi nese volk thans op het leger behaalt." Tsjang Kai Sjek heeft in China de noodwet afgekondigd. Deze wet bepaalt, dat de grondwettelijke vrijheden, zoals de vrijheid van meningsuiting, van drukpers, van vergadering en zelfs van godsdienstbeoefening geschorst worden. Naar verluidt hebben krachtige communistische colonnes," die door midden-China Zuidwaarts trekken, sterke tegenstand ondervonden van de regeringstroepen, die de toegangen be* waken naar het belangrijke gebied van Sjanghai en Nanking, waar de staat van beleg is afgekondigd om onrust achter het front te voorkomen. Machtige troepeneenheden van de centrale Chinese regering worden in allerijl naar het Noorden van Nan king gedirigeerd voor een veldslag aan het Keizerkanaal met 80.000 man communistische troepen. Volgens een officiële woordvoerder te Nanking zou den deze versterkingen de opmars naai de hoofdstad tot staan kunnen bren gen. Het front van het Keizerkanaal ligt 110 K.M. te Oosten van Hsoets- jow. Vanmorgen in alle vroegte is in de Britse en Amerikaanse zone van Duits land de staking van 24 uur begonnen, als protest tegen de hoge prijzen. Het eerste zichtbare teken was, dat de autobussen in de grote steden niet re den. De leiders van de Duitse vakbon den schatten, dat 8 van de 12 millioen arbeiders aan de oproep van de vak bonden gehoor zouden geven. Fabrieken mijnen, staalfabrieken en kantoren zou den gesloten zijn. De .leiders der vak bonden hebben manifestaties- verboden en er zullen geen stakingsposten wor den uitgezet. De belangrijkste diensten zoals spoor wegen en centrales, evenals gasfabrie ken' en waterleidingbedrijven zouden werken, de bioscopen bleven open en de directeuren rekenden erop, dat nu zoveel mensen een extra vrije dag heb ben, alle voorstellingen uitverkocht zouden zijn. Vakbondsleiders hebben maatregelen getroffen, opdat de staking geen enkele invloed zou hebben op het functionneren van de luchtbrug. Men schat dat de staking een verlies van 200 millioen Duitse marken tengevolge zal hebben. Gisteren, 11 ^iovember, herdacht men in Brussel, Parijs en Londen de wapen stilstand, die dertig jaar geleden geslo ten is. In de Franse hoofdstad beleefde de wapcnstilstandsherdenking een bloe dig eind met botsingen op de Champs Eiyssées tussen ongeveer tweeduizend communisten en.de Franse politie. Nadat de officiële groepen onder de Are de Triomphe doorgetrokken waren probeerden veteranen een optocht te houden voorbij de politie-afzetting. Zij trachtten via de zijstraten de Champs Eiyssées te bereiken en op te marche ren naar het graf van de Onbekende Soldaat. Politie en mobiele garde, ver sperden hun de weg en weldra ont stond een handgemeen, dat ongeveer vier uur duurde. Tenslotte wisten de prefect j van de Parijse politie en een gemeenteraadslid de gemoederen tot ,bedaren te brengen en werd een nor male optocht toegestaan. In verband met de botsing zijn twin tig personen aangehouden; hieronder bevinden zich twee communistische parlementsleden. De Parijse politieprefect heeft beslo ten de speciale editie van gisteravond van het communistische avondblad „Ce Soir" in beslag te laten nemen op grond van het feit, dat „de door het blad gebezigde koppen onjuist en van die aard zijn. dat de openbare veilig heid er door in gevaar wordt gebracht." De koppen luiden: „Bloedige botsing op Champs Elissées. Politie vuurt op 11- Novemberparade.Verscheidene per sonen ernstig door kogels gewond. Twee parlementsleden gearresteerd. Vuur van tommyguns". Het Nederlandse leger meldde giste ren, dat er in de afgelopen twee weken 305 incidenten met terroristen plaats vonden, waarbij 47 personen gedood, 4G ontvoerd en 18 gewond werden. De daden der terroristen omvatten het schieten op kampen en voertuigen, sabotage, plundering en brandstichting. De Poolse consul-generaal te» Amsterdam L. Gustowski, zal aan het eind van deze maand zijn functie in ons land neerleggen. Dit in verband met zijn benoeming tot adviseur aan de Poolse ambassade te Praag. In afwachting van de benoeming van een nieuwe consul-generaal zal zijn func- tie worden waargenomen door de heer Ta- deusz Leszner, voormalig juridisch, advi seur aan het Poolse ministerie van Bui tenlandse Zaken te Warschau. Faloeja, het laatste dorp, dat de Egyp tische troepen in Palestina bezet hiel den, is gistermiddag door de Israëlische troepen bezet; Het Egyptische 'leger, is thans nog slechts meester in de haven van Gaza en een smalle strook langs de Zuidkust van Palestina. Een Tsjechische minister heeft in het openbaar verklaard, dat Tsjechoslowa- kije grote hoeveelheden wapenen en militaire uitrusting naar Palestina zendt. Het was de minister van gezondheid, Josef Plohjar, die deze opmerking plaatste op de inaugurale bijeenkomst -van de Tsjechoslowaaks-Israëlische vriend schapssociëteit. De pers kreeg opdracht zijn opmerkingen te negeren. Plohjar vertelde, dat Israël de Tsjechische hulp krijgt, omdat- het zich bij de progres sieve en democratische krachten in de wereld gevoegd had. Ralph J. Bunche, de bemiddelaar van- de UNO in Palestina, heeft afzonderlijk aan Joden en Arabieren uiteengezet tot waar hun troepen volgens zijn nieuwe voorstel zullen moeten terugtrekker in de Negeb. De Israëlische minister van buiten landse Zaken, Mosje Sjertok,. die niet aan de besprekingen over een wapen stilstand in Palestina mag deelnemen en die zelfs niet mag bijwonen, tracht, naar verluidt, medestanders te winnen voor herziening van het plan-Bema dotte, dat de gehele Negeb aan de Ara bieren wilde geven. AwmvxxvvxvvvvvnxwuwwmmwmMWwv MWWWWWWXWWWWVVWWWWWVWWVWWWWVWVWWJ - - WWWVWWVVWWWWWWWWV^ Gevraagd voor spoedige indiensttreding ^«nmelden dagelijks tussen 9—5 uur: STEPHENSONSTR. 50, ^AABLEM. Nè 7 uur; Mrt. v. Heemskerkstraat 24, Haarlem. vindt U altijd in Uw adres voor in- en ver koop van antiek, goud, zilver, kristal enz. Fa. T. KROON §r. Riviervismarkt 5, Tel. 149X1, bij de Grote Kerk. OPENBARE KENNISGEVING Gedeputeerde Staten der pro vincie Noordholland brengen, ter voldoening aan artikel 39 der Ruilverkavelingswet 1938, ter openbare kennis, dat de eigenaren, in de zin van ge noemde wet, van percelen in het blok van ruilverkaveling, genaamd „De Velserbroek", omvattendé gronden van die polder in de gemeenten Haar lem en Velsen in de ver gadering, gehouden op 22 Oc tober 1948 te Santpoort, ge meente Velsen, onder voor zitterschap van de heer M. Harmsen, lid van Gedepu teerde Staten van Noord holland, hebben besloten tot ruilverkaveling over te gaan, nadat het blok was vastge steld, zoals in de desbetref fende kaart was aangegeven, met uitzondering evenwei van het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, Sectie E, No. 559, welk per ceel voor militaire doeleinden in gebruik is en buiten de ruilverkaveling wordt ge laten. Haarlem, 3 November 1948. Gedeputeerde Staten voor noemd, FRANKEN, lo. Voorzitter. M. A. STUFKENS, Griffier. Turfmolm 40 ct. p. gr. pak. Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. VUURSPECIE «VUURVASTE SPLITTEN VUURVASTE KACHEL- BOGEN VUURSTEEN W.V. en E.F. Spaarndamsewegj 48 Telef. 10072 - 15700 GEVRAAGD NET MEISJE van 8.3012.30 u. Vrijd. tot 4, Zaterd. tot 11 u. Drogisterij DAAMS, Bloemend.weg 123B, Bloemendaal. op volle zang met garantie GEBR. VEENINGA, Jacobjjnestraat. Uw dranken voor de aan staande feèstdagen. U is dan verzekerd van een tijdige af- levering van de door U gewenste levering van ae aoor u gewenste w merken. Wij kunnen U weer 'n grote sortering van binnen- en buitenlandse soorten voorleggen onder de volle garantie van onze naam ,,'n oude Saetk v.n goede jmaeck" Gedistilleerd. Wijnen en Likeur GIERSTRAAT 34-TEL 10877 -HAARLEM LUNE DE MIEL 'k Herinner mij muziek en spel dien bruidsdag. Maar de nacht vol licht was enen droom en een gedicht door 't geuren van Als U Zwanenberg's worst ziet, vallen de^ welgevulde vorm, de warme, malse kleur U direct op Als U Zwanenberg's worst op tafel brengt, komt de echt kruidige geur van Hollandse winterkost U tegemoet. Let vooral op het „zwaantje", het waarborgteken van iedere Zwanenberg-worst! x ^4 DEZELFDE APARTE GEUR 00*C IN LOTION NU IN GEDISTINGEERD FLACONNETJE F 1.-. Alle landen die daarvoor in aanmerking komen, maar vooral de Verenigde Staten un Frankrijk, wedijveren in het vervaar digen van steeds mooier en doelmatiger brilmonturen. De uitstekende gevolgen an' deze wedijver worden U gaasje ge toond als U OPTICIEN VINK bezoekt, lie sinds tientallen jaren het nieuwste en loelmatigste in brilmonturen aanbiedt egen zeer billijke prijzen. UHUfDEN De Koninklijk* Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te Umuiden vraagt voor spoedige indiensttreding bekend met statische berekeningen voor beton- en staalconstructies op het gebied van utiliteitswerken. Diploma M.T.S. en ervaring in uitvoering strekken tot aanbeveling. en ervaring worden, vergezeld van een recente "H 108 ingewacht bij de Sociale Afd Princenhot. Sollicitaties met beschrijving van pasfoto en onder vermelding van ons m UW TROUWE HULP ONS NIEUWSTE GEBAKJE NU DE SUIKER VRIJ IS. MOSCOVISCH GEBAK met marsepain f 0.15 per stuk. MOSCOVISCH-ROLLEN met marsepain en geglaceerd met chocolade-fondant f 0.75 per stuk. VRUCHTENBROOD met de fijnste banketspijs. Diverse soorten TAARTEN - IMIT. AMANDEL BROODJES - RAGOUTBROODJES van blader deeg, kortom een grote reeks van prima artikelen tegen scherpe prijzen. Ged. Oude Gracht 39 - Tel. 16459 Grote Houtstraat 16" - Tel. 11566 Gen. Cronjéstraat 35 - Tel. 15430 FOTO HILARIUS - GROTE HOUTSTR. 102 - TEL. 10866 WASSERIJ EN CHEMISCHE WASSERIJ PEEPERKORN, Blekersvaartweg 39, Heemstede, heeft ln al haar afdelingen plaats voor vanaf 14 jaar. hoek Damstraat Telefoon 14663 Voor de betere Muziekinstrumenten Guitaren vanaf 40, Banjo's, Mandolinen, Violen. Desgewenst op conditiën Fluiten, Occarino's, complete Drums, Padvinderstrommels, onderdelen, enz. Radio, Piek Ups Grote keuze gramofoonplaten Dierenparadijs „Wouwerda" Wouwermanstr. 1, tel. 20184 ZEEMLEER - SPONSEN DWEILEN ƒ0.45 BORSTELWERK le kw. zeer lage prijzen Deze week reel.-aanbieding: Karpetten 55.105. 152.50; Keukenloper 5.45 per meter; Wollen Dekens 11.15; Bedstellen 52.50; Gordijnstoffen 3.75 p. mtr. Wij nemen consumentenbon nen aan. Verkoop Vrijdag en Zaterdag van 15 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Sme- destraat 23, Haarlem. .per mud en per baal. Thuisbezorgd zonder prijsverhoging. FOURAGEHANDEL A. ZONDERLAND Spaarnwouderstraat 79-81 Telefoon 12915 m

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3