Senator vraagt buitengewone zitting Amerikaans Congress Ruimere hulp aan China DE BOLLENEXPORT NAAR DUITSLAND meums i r ■Sfnf Nscoi&m Pmgramma iiiL TAXI? u 18000 COUPEUSE ANALTSTE Nieuwe koers in landbouwpolitiek C. v. G. D. weigert Spoor te ontvangen Voor ieder kind heeft de Sint een verrassing Prachtige jeugdlectuur voor St. Nicolaas 1e klas MONTEUR VOOR DE JEUGD.... GRHEEtZ» oJU N.-ATLANTISCH PACT VOOR 50 JAAR? Kabinet Sofoulis afgetreden Keiler neemt deel aan wereidtournooi dammen Naar opheffing van eierdistribatie Volgend jaar 40.000 pakken Java-tabak Commentaar van andere bevoegde zijde Een muizenkwestie De Fa Vroom Dreesmann is de eer te beurt gevallen om Z.H.E. een grootse ontvangst te bereiden Wassen, spoelen, bleken, drogen W' f 1.30 f 0.75 KANARIES Nette Werkster WIT MOLTON™-;- BEKWAME ELECTRO-MONTEURS „HET BRUIDSHUIS" MEDIATOR DEI QUADRAGESIMO ANNO CASTI CONNUBII DIVINI REDEMPTORIS Verkoudheid in éèn nacht verdwenen I MENTHO-REX ZATERDAG 13 NOVEMBER 1948 PAGINA 5 DE GEVAARLIJKE CARMEN Woensdag 17 November zal voor de jeugd een feestdag zijn .dan zal in Haarlem arriveren!. van de feestelijke intocht Gereden wordt langs de volgende route Vanaf 18 t/m 27 November in het bedrijf GROTE HOUTSTRAAT in het bedrijf KORTE VEERSTRAAT wÈMmm De zuivere pepermunt uit de kloeke rol, die ieder- één veel lekkerder vindt. M ANTON DE BISON AVONTUREN VAN BROEDER BASTIAAN r» JANS GEVRAAGD: HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bruidstoiletten en avondkleding Maison van den Hoogen De encycliek van Z. H. Paus Pius XII over de Heilige Liturgie PRIJS ƒ1.20 franco per post, 1.30 bij vooruitbetaling. De encycliek van Z. H. Paus Plus XI over het herstel der sociale orde PRIJS 0.75 franco per post, ƒ0.85 bij vooruitbetaling. De encycliek van Z. H. Paus Plus XI over het Christelijk Huwelijk PRIJS ƒ0.75 franco per post, ƒ0.85 bij vooruitbetaling. verdrijft de kou terwijl u slaapt! De Republikeinse senator Styles Bridges, voorzitter van de commissie Van toezicht op de Amerikaanse hulp aan het buitenland, heeft president Truman verzocht het Amerikaanse Congress in buitengewone zitting bijeen te roepen, teneinde de mogelijkheid Van een ruimere hulp aan China te onderzoeken. Volgens een Amerikaanse Woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zou Bridges boven dien verzocht hebben generaal MacAr- thur, de Amerikaanse opperbevelheb ber van de bezettingstroepen in Japan, naar China te zenden, om de Chinese regering te helpen de toestand meester te worden. „De communistische strijdkrachten, die thans geheel Noord-China in bezit nemen, zijn niet alleen maar groepen verontwaardigde patriotten", aldus ver klaarde Styles Bridges, „maar staan onder bevel van het Kreml en vormen De besprekingen over een Noord- Atlantisch defensiepact met Amerikaan se en Canadese militaire steun aan West-Europa vonden gisteren in de Britse hoofdstad voortgang. De ontwikkelingen waren: 1. De permanente commissie van de mogendheden van het Brusselse Pact Engeland, Frankrijk, Nederland, België en Luxemburg kwamen in het ge heim bijeen om een concreet alliantie- voorstel op te stellen, dat aan Amerika en Canada aangeboden zal worden. 2. De Amerikaanse minister van De fensie, James Forrestal, kwam voor een bezoek van 24 uur naar Londen om met Attlee, Alexander en Amerikaanse mili taire autoriteiten besprekingen te voe ren. 3. In diplomatieke kringen doen aan houdend berichten de ronde, dat Bevin een conferentie zal bijwonen, betref fende het Transatlantisch pact. Deze conferentie zou volgens Canadese auto riteiten in de komende weken in Wash ington gehouden worden. Een woordvoerder verklaarde, dat de Fransen een verdrag voor 50 jaar tus sen Amerika en Canada en de Weste lijke Unie hebben voorgesteld. Een woordvoerder van het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gezegd, dat nog geen beslissing genomen was, of Bevin naar Washing ton zal gaan. Hij verklaarde, dat een vergadering om het ontworpen pact te bespreken waarschijnlijk was, maar hij Weigerde verder commentaar te geven. een onderdeel van een communistische beweging over de hele wereld. Zelfs het State Department geeft thans toe, dat de situatie in China met de dag slechter wordt en een gevaarlijk pro bleem vormt", aldus Bridges. „Tenzij er doeltreffende Amerikaanse hulp wordt verleend, bestaat de kans, dat de com munisten zelfs Nanking en Sjanghai veroveren." Inmiddels zijn de berichten, die ons vanuit China bereiken, gunstiger. Vol gens een regeringscommuniqué is een leger van 160.000 communisten op de vlucht gedreven door de geregelde troepen, na een gevecht van zes-en- dertig uur om de stad Hsoet-Tsjou, 250 km. ten noorden van de Chinese hoofdstad. Dit betekent het einde van de eerste faze van de slag om Hsoet- Tsjou, aldus het communiqué. Waarne mers 'zijn van mening, dat deze over winning een adempauze zal verlenen aan de regering van Tsjang Kai Tsjek tot de volgende maand. Dan zal, naar men verwacht, de tweede faze van de slag beginnen. De Griekse minister-president, The- mistocles Sofoulis, heeft hedenmiddag aan koning Paul zijn ontslag aangebo den. Eerder werd gemeld, dat Sofoulis de koning zou adviseren een nieuwe rege ring te doen vormen door Constantin Tsaldaris, de leider der populisten, vice- minister-president en minister van Bui tenlandse Zaken in het kabinet van Sofoulis. In verband met het bij de internationale Dambond ingekomen verzoek, de tienvou dige kampioen van Nederland R. C. Kei ler, als vierde Nederlandse deelnemer aan het wereldkampioenschap te doen deelne men, heeft deze bond nu door het deel nemen van de wereldkampioen P. Ghestem, de Franse Dambond eveneens met vier spe lers uitkomt besloten om Keiler als elf de deelnemer aan het tournooi toe te voe gen. Het programma ondergaat daardoor een belangrijke wijziging; in de eerste ronde spelen tegen elkaar: PostGhestem. Demes- maecker—Verpoest, Koozenburg—Van der Staay, LarosKeller, ChilandRostan. Pe rot is vrij. De duur van het tournooi blijft onge wijzigd, daar op de tussenliggende rustda gen thans eveneens zal worden gespeeld. Het programma wordt thans le t/m 4e ronde te Amsterdam, 5e t/m 6e ronde te Den Haag, 7e t/m 13e ronde te Heerlen, 14e t/m 18e ronde in Dordrecht, 19e te IJmuiden en 20e t/m 22e ronde te Rot terdam. „De regering acht een beleid nood zakelijk, dat de intensiteit van het gebruik van de Nederlandse bodem bevordert door voorwaarden te scheppen, welke een lonende afzet van de producten van de bodem waarborgen. Een systeem, waarbij voorwaarden worden geschapen voor lonende afzetmogelijkheden is te verkiezen boven een kunstmatig stelsel van vastgestelde prjjzen, het zij richtprijzen dan wel vaste prij zen." Tot deze conclusie komt de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening in de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer. Aan genoemde memorie is ver der nog ontleend: Circa een derde gedeelte van de voor oorlogse import van voedermiddelen zal moeten worden vervangen door een verhoogde binnenlandse voederproduc tie. In hoeverre het in de toekomst mo gelijk zal zijn ook de voortbrenging van veredelde producten te stimuleren met behulp van veevoeder voor dit doel, zal mede bepaald worden door de export mogelijkheden en de valuta-verhoudin- gen. Het is in hoge mate gewenst ons land zoveel mogelijk onafhankelijk te maken van import uit dollargebieden. Voor 1949 betekent de concretisering van het beleid het volgende: De melkprijs „af-boerderij" is vastge steld op een basisprijs van 17.5 cent per kg. 3.3 pet. vet. Dit komt overeen met een zomerprijs van 16.5 cent per kg. en een winterprijs van 19.5 cent per kg. De varkensvleesprijs blijft ongewijzigd voor 1949 gegarandeerd op f 2.05 per kg. ge slacht gewicht. Omtrent de prijs van eieren heeft de minister nog geen be slissing genomen. Het is gewenst de eierdistributie zo spoedig mogelijk op te heffen. Het ligt niet in 't voornemen der rege ring, richtprijzen voor voedergranen vast te stellen, doch zij stelt zich voor haar beleid zo te voeren, dat voor de in het binnenland geproduceerde voeder middelen een afzet wordt geschapen te gen redelijke prijzen. Zij meent, dat dit zal zijn bereikt, wanneer de prijs van voedergranen in het binnenland, waar onder begrepen de prijs van voor voe derdoeleinden gebruikte roege, zich voor 1949 zal bewegen tussen f 18 en f 21. De regering zal de export van aard- apoelen met kracht bevorderen. De rundvleesprijs blijft gehandhaafd. Wel zal 'n zodanig priisschema ontwor pen moeten worden, dat een regelmatige levering wordt gestimuleerd. Voor enkele producten kan niet wor den volstaan met een marktordenend systeem, gebaseerd op een importrege ling, doch moeten bijzondere maatrege- 1 ..v.' Y-.V' In rap tempo is IJmuiden bezig zich te herstellen van de oorlogsverwoestingen, om zich weer te kunnen meten met de grootste buitenlandse vissershavens. De enorme vishal B is thans gereed gekomen en zal Maandag 15 November officieel worden geopend. Het interieur van de hal. Het Nederlandse opperbevel beschul digde Vrijdag op indirecte wijze de Commissie voor Goede Diensten er van pro-republikeins te zijn, meldt U. P. uit Batavia. In een communiqué, dat gis teren in Batavia werd gepubliceerd, wordt gezegd, dat het Nederlandse op perbevel in de afgelopen maanden in serie protesten bij de Commissie voor Goede Diensten heeft ingediend tegen de steeds toenemende republikeinse schendingen van het bestand. „Echter", zo zegt het communiqué, „deze protesten hebben nooit geleid tot een bevredigende reactie." Het communiqué zegt, dat generaal Spoor 12 October persoonlijk heeft aan geboden de Commissie voor Goede Dien sten in kennis te stellen van de ernst van de militaire situatie, doch dat de Commissie geweigerd heeft hem te ont vangen. Integendeel, aldus de medede ling, de Commissie legde aan de Neder landers een republikeins protest voor over het uitgeven van Nederlandse !e- ger-communiqué's in strijd met de be standsovereenkomst. len tot prijsstelling worden genomen in verband met de overweging, dat de voortbrenging van deze producten ter wille van het belang van de Nederland se volkshuishouding dient te worden ge stimuleerd. Het betreft hier artikelen welke niet of althans niet alleen voor gebruik als veevoeder zijn bestemd, t.w. koolzaad, tarwe, een gedeelte van de rogge, fabrieksaardappelen en sui kerbieten. Volgend jaar, zo vernemen wij van bevoegde zijde, worden op de tabaks- markt in Nederland 40.000 pakken Java- tabak (hoofdzakelijk Besoeki) verwacht. Deze tabak zal afkomstig zijn van de nieuwe aanplant, in tegenstelling tot de geringe hoeveelheden Java-tabak, die tot nu toe verhandeld werden, en die nog behoorden tot de in Engeland en Indonesië na de oorlog gevonden restan ten. Ter vergelijking kan dienen, dat in 1939 ongeveer 120.000 pakken Be soeki en 121.000 pakken Vorstenlanden werden ingevoerd. Wat de laatste soort Java-tabak betreft: daar bestaat zeer dringende behoefte aan vooral in ver band met het dek- en omblad van si garen. Nochtans zal zij voorlopig nog zeker taboe blijven, wat men begrijpen kan, als men weet, dat deze tabak uit de omgeving van Djocja moet komen. Tijdens de derde acte van de opera Carmen, waarin Frans Vroons gewond raakte stak bij een opvoering te Pitts burg de zangeres Gladys Swarthout de zanger Raoul Jobin van de Metropoli tan Opera per ongeluk met een dolk in de pols. Hoewel Jobin bloedende ver wondingen opliep, speelde hij door, maar toen het doek aan het einde van de acte dichtging, viel hij flauw. Nadat Jobin nog de laatste acte gezongen had, werd hij naar een ziekenhuis overge bracht, waar bleek, dat hij vijf dolk steken in zijn pols had opgelopen. Ach teraf bleek, dat miss Swarthout bij on geluk een echte dolk had gepakt m plaats van de houten, die zij anders ge bruikte. Naar aanleiding van het artikel onder de kop „Wat en hoe met de bloembol lenexport naar Duitsland?", waarin de vreemde houding van de andere vak groep en het B. v. S. onder de loupe werd genomen, schrijft men ons uit de Bol lenstreek: Het komt mij voor, dat op de eerste plaats noch de houding van de Onder- vakgroejp noch die van het B. v. S. vreemd is. Beze hebben heel correct ge handeld. Met veel moeite en kqsten hebben verschillende exporteurs getracht or ders in Duitsland te boeken en de in stanties hebben bereikt, dat in het han delsverdrag NederlandDuitsland (Bi- zone) ook bloembollen tot een bedrag van f 795.000.opgenomen zijn. Inderdaad maakte het B. v. S. een vergissing in de mededeling van f 10.000.welke f 40.000.moest zijn, doch dit werd reeds de volgende dag hersteld. Het is altijd-nog zo geweest, dat diegene die het werk doet ook de fout kan maken, wat ook in deze zeker geen blaam behoeft te werpen op het Bedrijfschap. Vervolgens komt echter de vreemdp houding. Niet het Bedrijfschap v. Sier teeltproducten. noch de Ondervakgroep doch de Bond van Bloembollenhandele- ren riep een tegencontingentering in het leven, gebaseerd op het jaar 1938 e*i juist dit besluit, waarop de Bona geen recht had, wat verder zal blijken, sticht te grote ontevredenheid. Het B. v. S., zowel als de Ondervak- groep hadden besloten dat elke expor teur die orders geboekt had deze mocht uitvoeren. De Bond van Bloem- bollenhandelaren nam hiermede geen genoegen, doch wenste de verdeling der contingenten aan zich te houden en nam met 70 firma's het besluit, de bemiddeling van het Scheidsgerecht (zetel 's-Gravenhage) in te roepen. Er zijn circa 250 erkende exporteurs op Duitsland, dus slechts met minder dan 1/3 der belanghebbenden werd het proces ondernomen. De procedure werd aanhangig ge maakt door mr. F. J. D. Theyse. secre taris v. d. Bond v. BloemboilenhandeJa- ren, bijgestaan door mr. Pot uit Haar lem. Het Bedrijfschap werd gedagvaard en hiervoor traden op de voorzitter d r A. J. Verhage, alsmede de heer C. J. v Til, lid van het Bedrijfschap en boven dien voorzitter van de Ondervakgroep, bijgestaan door de rechtskundig advi seur van het B. v. S. mr. v. d. Griffe. Het scheidsgerecht behandelde deze zaak in kort geding en stelde mr. They se in het ongelijk. Diegenen die moeite noch kosten gespaard hadden om orders in Duitsland te boeken werden in de ge legenheid gesteld de geboekte orde:-? uit te voeren. Gaarne laat ik aan de lezer te beoor delen aan wie de vreemde houding in deze moet worden toegeschreven. De houding van het Bestuur van de Bond vertraagde de export zeker dagen. Dit muisje zal echter nog wel een staartje hebben, want ook de tegencon tingentering voor Engeland zal r.u bin nenkort wel afgeschaft moeten worden Aan de bescherming van de grootbedrij ven door 'n tegencontigentering vanuit Holland, ten koste van kwekerij en handel, moet nu maar eens een einde komen, dan krijgen ook de jongeren hun kans. Of moeten onze jonge kerels nog langer gedwongen worden te emi greren om ons mooie vak aan de bui tenlanders te leren en ons van daar uit te beconcurreren? Hierover gaarne een volgende keer. INSIDER' Ieder muisje heeft z'n staartje. Naar de natuur gesproken tenminste wel. En het was gisteren letterlijk een muizenkwestie met staart en al die voor de Haar lemse politierechter uit de doeken werd gedaan. In het Koogse ligt het Muizenpaadie en op dat paadje woent opoe Muis. Cf dat iets met elkaar te maken heeft, kunnen alleen oude archieven u vertellen. Maar op een goede dag was het gebeurd, dat de huismoeder C. de J. met haar kinder wagen op het Muizenpaadje liep. toen een zekere D. K., huishoudster van beroep, haar vroeg, waar opoe Muis was. En die simpele vraag was aanleiding geworden tot een handgemeen tussen de twee dames, waarvan de huismoeder het slachtoffer on de huishoudster de verdachte was ge worden. Terzake mishandeling moest de huis houdster voor de politierechter verschijnen. „Ze wou niet zeggen, waar opoe Muis woonde, en toen ik naar de kinderwagen kwam om naar het kind te kijken, sloeg ze me weg. Ik was helemaal blauw." De rechter vond het wel een rare com binatie om bij een ruzie belangstellend naar een kind te kijken. ..Ja. edelachtbare, ik heb nu eenmaal'een kindervriendhart, daar kan ik ook niks an doen." „Als ze u dan eerst geslagen had. dan had u niet terug moeten slaan, maar oen klacht indienen bij de politie." „Zo ben ik niet; eerwaarde, m'n moeder heeft me* altijd geleerd: Als je geslagen wordt, dan sla je maar hard terug." Getuige deed het wat rustiger en ver telde. dat zij verdachte alleen maar van de kinderwagen had geweerd. Deze had haar o. m. toegevoegd: „Ik sla je bril van je gezicht af. als je niet zegt. waar opoe Muis is." Zover was het blijkbaar ook gekomen, want: „Die klap op m'n neus was raak." De officier eiste een geldboete van f 50, maar de politierechter was kennelijk onder de indruk van de verschillende schrifte lijke verklaringen, waarin betoogd werd, dat de huishoudster zo'n goed en hartelijk mens was. Hij veroordeelde haar tot een geldboete van f 10. Wat heeft zo'n politierechter toch een hoop muizenissen aan z'n hoofd! In een ingezonden stuk in het Weekblad voor Bloembollencultuur trekt het bestuur van de afdeling Hillegom fel van «eer tegeji het hoofdbestuur, dat niet Haarlem over de zetel is gaan handelen alsof er geen hgsluit-Hillegom bestond. Haar protest richt zich tegen de aantasting der rechts zekerheid, waarin de Algemene Vereniging voorgaat. Wanneer een internationale or ganisatie als de onze beschouwd wordt als een vodje papier, zo schrijft men, wordt de goede naam, die het bloembollenva* in binnen- en buitenland geniet, te schande gemaakt. Wanneer men in het bloembollen- vak schriftelijke koopovereenkomsten ging innemen, zouden de gevolgen ruïneus z:in. Het enige, dat zij van de Algemene Ver eniging vraagt, is: in deze zaak recht te doen. Niet meer, maar ook niet minder. 2 uur aankomst van de feestelijk versierde boot aan de Turfmarkt. Begroeting door de Commissie van ontvangst. Dan volgt1 een luisterrijke intocht, voorafgegaan en onder de vrolijke klanken van de „Haarlemse Postfanfare". Turfmarkt - Spaarne - Damstraat - Klokhuisplein - Jansstraat - Jansweg - Ken-nemerplein - Frans Halsplein - Schoterweg - Kennemerstraat - Schoter singel - Kinderhuissingel - Pieter Kiesstraat - Zijlweg, Zijlsingel - Leidsevaart - Gasthuissingel - KI. Houtstraat - Lange Veerstraat - U n Jj Klokhuisplein - Gr. Markt - Zijlstraat - Oude Gracht - Verwulft zal St. Nicolaas gaarne z n vriendinnetjes en vriendjes ontvangen y F in de daarvoor ingerichte ontvangzaal bij u U 's morgens van 10.30 tot 12.30 uur 's middags van 2.30 tot 5 uur Bij aankoop van tenminste f 2.50 aan boeken, speelgoed of schrijfwaren zal een bon verstrekt worden welke recht geeft op een bezoek aan St. Nicolaas. Deze bonnen zijn vanaf 15 Nov. reeds verkrijgbaar. 't Gebeurt alles nauw. gezet, met grote zorg bij RHEE. Wfj weten Immers, van hoeveel belang het is voor de levensduur van Uw goed. Moderne installaties en prima wasipiddelen maken het mogelijk, Uw was te behandelen zoals het behoort. Neemt U eens gen proef! 8LEEKERSVAARTWEG 55 Ulf'OOH 1,201 HEEMSTEDE Japonnenfabriek in het Westen des lands zoekt voor direct een in staat volkomen zelfstandig patronen uit te werken en collecties samen te stellen. Salariëring naar bekwaamheid. Voor een goede kracht prima vooruitzichten. Brieven onder No. 1452 aan Adv.bur. Bauduin, Keizersgracht 226 Amster dam-C. VAN SLOOTEN LEEUWARDEN Een aardig kinderverhaal met vele illustraties van Sacha van Beek-Gerdes/t OfJ gestoken in een kleurig omslag. I I ,uU Broeder Bastiaan behoeven wij niet te introduceren. Jarenlang was hij de populaire hoofdfiguur in het jeugd verhaal, gepubliceerd in de bladen van de Tijdpers. De talrijke illustraties en het fraaie omslag werden verzorgd door C. Boost. En dan niet te vergeten: DE SERIE ERIC DE NOORMAN Onschuldige lectuur, waarom dc jonge lui vechten en waaraan zij veel ge noegen beleven. Deel I „De Steen van Atlantis" Deel II „De ondergang van Atlantis" Deel III bevat 2 verhalen: „De Sultan van Akaiim" en „De Geheimzinnige Bron" (Het derde deeltje zal met enkele dagen verkrijgbaar zijn). Prijs per deeltje slechts VERKRIJGBAAR bij de UITGEEFSTER en in de BOEKHANDEL op volle zang met garantie GEBR. VEENINGA, Jacobfjnestraat. gevraagd voor Woensdags en Vrijdags hele dagen. Mevr. Kostermans, Willem de Zwij gerlaan 24, Haarlem. gers, alsook melkbussen, wasserijmangels. Zonder punten, 170 cm bree'd, per meter 8.3® JANSWEG 17 t/o station Groot bedrijf te Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding een om zich te specialiseren in het onderhoud van vlakbreimachines. Vereist wordt: minstens Ambachtsschool-opleiding, leeftijd 2530 jaar, enkele jaren practische ervaring als instrumentmaker of fijn machi nebankwerker en enig overwicht op personeel. Geboden wordt: levenspositie. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en op gave van verlangd salaris worden ingewacht onder no. 34837 aan het bureau van dit blad. gevraagd op de Kaasfabriek van Gebr. Stuijt, Houtmarkt 7, Haarlem. Uitsluitend schr. sollic. IOU compleet naar maai OOK VOOR HEREN, huurt U bij: Amsterdam, Sarphatlpark 88, telefoon 98828 Pil. Haarlem, Barteljorlsstraet 4, telef. 21470 c«l. Den Haag Zulderperklaan 252. tel. 399027 Eigen ateliers De encycliek van Z. H. Paus Pius XI over het Godloze Communisme PRIJS ƒ0.75 franco per post, 0.85 bij vooruitbetaling. Verkrijgbaar in de boekhandel en bi) Drukkerij De Tijd, Amsterdam, N. Z. Voorburgwal 65—73, Postgiro 22.88.4. MENTH0-REX WERKT 4 x SNELLER DAN ANDERE METHODEN. Pas op als de kou zich vastzet in uw luchtwegen, tussen uw spieren en ge wrichten. Mentho-Rex maakt het niet meer nodig allerlei middeltjes in te nemen, die uw maag van streek brengen. LAAT UW KIND NIETS INNEMEN. Voorai kinderen zijn gevoe- iig voor middelen, diezij dik wijls niet of met gro te moeite kunnen innemen. Het is ook niel nodig hen hiermee te kwellen nu u Mentho-Rex kunt krijgen om de congestie, stijfheid der spieren en verstopping der luchtwegen direct te doen ophouden. DE DUBBELE MENTHO-REX WERKING. Wrijf Mentho-Rex op borst, keel, rug en in beide neus gaten. 's Avonds gebruikt, verdrijft Mentho-Rex de kou terwijl u slaapt. Bovendien dringen de vrijkomende Mentho-Rex dampen dóór tot defljnvertakte kanaal tjes van de ademhalings- organen, zodat het slijm los raakt en u weer lucht krijgt. Grote pot 75 cent. VERKOUDHEIDSZALF

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 5