ERIC DE NOORMAN:GEVANGENEN DER ROMEINEN HET DOMEIN DER. VROUW I KINDEREN IN FEESTJURKJES Ook een ran UW Kerstgeschenken OOK LOONBIJSLAG VOOR KOSTWINNERS r Wij luisteren naar RUWE HANDEM Zalig v Kerstfeest Kerstvoorbereidingen in de keuken CHOCOLADE EN SUIKERWERKEN bü Chocolaterie DE STER BONBONS EN KERSTFIGUREN VAN DEN BERG FLINKE MEISJES 5?° 3: 13?5 22 HENK KHOONE NB ERG PIET EMMER'S I GODLOZE COMMUNISME heropent het Vleespaleis H pond Haagse leverworst v. 29 ct. Minister Joekes stelt verdere verhogingen in het vooruitzicht bij nieuwe subsidievermindering .J JAGT KI. Houtstr. 105 CHEVROLET BESTELAUTO RADI0-GRAM0F00N- C0MB1NAÏIES en onderzettafels STEP-INS STEP-INS P0SITIE-C0RSETTEN JHKEMÖLU II^IS ANTON OOMS M: WOENSDAG 22 DECEMBER 1948 PAGINA 3 Een berg in het geding Zeepost naar Suriname en Ned. Antillen Protest-resolutie personeel radio-distributie Gewijzigde winstmarges en de sigarenwinkeliers Broekman traint vooral op 500 m. 1 I 1 Voor de a.s. feestdagen koopt U Uw Keizerstraat 9 b.d. Barrevoetstr., tel. 19451 Wij hebben een pracht-sorfering Komt U ook eens bij ons kijken Divini Redemptoris GEVRAAGD VOOR ALLE AFDELINGEN 50 HEDEN DECEMBER T A P IJ T E N LOPERS MODERN LEVENSMXDD.BEDRLIF breng! U deze week: Roomboter p. pakje v. f 1.12 v. f 1.— Geconf. kersenper ons 45 ct. Geconf. perenper ons 45 ct. lm. sucadeper ons 35 ct. Pindakaasper po! Wet. Speciale aanbieding WIJNEN en LIKEUREN reeds vanaf f t.25 per fles INBOEDELVERKOOP van meubilaire goederen COP. MARTEN TOONDER STUDIO'S 2. Verheugd legden Eric, Winonah en Pum-Pum het laatste deel van hun zware tocht af.. Verwonderd bekeek Eric de blanke marmeren poort.. Het bouwwerk deed hem aan de architectuur van het ongelukkige Atlantis denken, maar de mensen, die naar hem toekwamen, zagen er geheel anders uitEen man in een glinsterende wapenuitrusting trad naar voren en nam hen met halftoegeknepen ogen argwanend opEric vond de ontvangst niet erg prettig en Winonah fluisterde: „Die man bevalt me niet, EricHij kijkt zo vijandig!" Gedurende enkele ogenblikken namen de twee mannen elkaar zwijgend op. Toen vroeg de soldaat: „Wie zijt gij, vreemden, en wat zoekt gij hier?" (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer, gistermiddag te ruggekeerd tot de sleur van het begro- tingswerk, deed allereerst de motie over de 'afgravingen van de Sint Pie tersberg van het katholieke P. A.-lid de heer Willems af, alvorens zij de be groting van O., K. en W. tijdelijk op stal zette om met de begroting van So ciale Zajten verder te gaan. De heer Willems was om alleszins begrijpelijke redenen zeer gekant tegen een conces sie van zestig jaren, gedurende welke de ENCI wel een kapitaal gedeelte van de Sint Pietersberg zal kunnen afgra ven. Doch de minister maakte duidelijk, dat alle liefhebberij in natuurmonumen ten eindigt, waar grote economische belangen in het geding komen. Nu. bij deze cementindustrie en de daaraan ver bonden afgravingen van de Sint- Pieters berg is een zeer aanzienlijke kapitaals investering noodzakelijk en bovendien opent deze afgraving de mogelijkheid tot een deviezenbesparing van zes mil- lioen per jaar. Nu kan men overwegingen van deze aard hoogst belangrijk noemen, zij ra ken echter het culturele, het historische; en het landschappelijke belang, kortom alles wat de schoonheid van de Sint Pietersberg uitmaakt, niet in het minst. Deze berg wordt geen sikkepit mooier, naarmate hij economisch meer waard wordt. Al zou hij in staat zijn in zijn eentje ons hele deviezengebrek op te heffen, daarmee zou hij niet mooier worden dan hij is. Men vindt hem schoon of men vindt hem niet schoon, en als men hem schoon vindt, dan moet men hem als een ding van schoonheid, als een nutteloos maar onschatbaar vorwerp waarderen. Die waardering heeft niets te maken met een deviezen- besparing van zes millioen. De heer Willems echter, die uitging als een be- sahermer van natuurmonumenten, maakte de betreurenswaardige fout thuis te komen als een homo economi- cus. Hij trachtte name]ij]c de schoonheid van de Sint Pietersberg met zijn economische Waarde voor een cementfabriek en voor de schatkist van de Staat der Nederlanden te verzoenen. Hij had stijf en strak vol moeten houden, dat die berg niet zestig jaar lane afgegraven mag worden. Hij had desnoods mogen stellen dat dit geen dag langer mag gebeuren dan het al gebeutd is. Dit was misschien uit economisch oog punt vreselijk onpractisch geweest, doch het ware zeker volmaakt respectabel ge weest. Hij verzwakte echter zijn motie onder invloed van economische overwegingen en gaf daarmee zijn culturele standpunt prijs. Hij had reëler gehandeld door rondweg de hele berg prijs te geven, want hij haal de nu toch eenmaal de economie binnen in de waardering van een berg. Zijn onder de invloed van al deze eco nomische overwegingen verzwakte motie werd verworpen met alleen de stemmen van de P. v. d. A. en de C. P. N. voor, en dit was verdiend. Als hij zijn motie gehand haafd had, liefst dan nog versterkt tot de meest straffe vorm, zou die verwerping be treurenswaardig zijn geweest. Er is in ons parlement blijkbaar niet één man of vrouw, die het voor de schoonheid „tout courte" opneemt. Met Sociale Zaken kwamen Wij weer op een terrein, dat ons van nature beter ver trouwd is. Daér zijn wij zelfs sterk op. Het ging er nu voor een belangrijk deel van de discussies om, de loonbijslag van een gul den ook toe te kennen aan personen be neden 23 jaar. Aan gehuwden of in het al gemeen aan kostwinners? Minister Joekes wilde die bijslag aanvan kelijk alleen aan gehuwden geven, doch na verder slag met de Kamer geleverd te hebben vond hij het toch ook goed de bij slag aan kostwinners toe te kennen, al leen onder dit voorbehoud, dat men nog een interpretatie van het begrip kostwin ner zal moeten vaststellen. Dit doet een tikje denken aan de aan- en uitkleding van Linggadjati. De verhoging van de grens van 37005000 guldeaiwaarom de heer v. d. Borren (P. v. d. A.) in een motie vroeg, achtte hij niet mogelijk, doch hij stel de in het vooruitzicht, dat er met de verdere subsidieverminderingen, die bin nen afzienbare tijd wel aan de orde zullen komen, ok verdere verhogingen zullen worden doorgevoerd. Voor het ogenblik voerde de minister als belangrijk argument tegen de verhoging van de loongrens aan, dat dan de sociale verzekering in het gedrang zou komen, een argument, waar' de Kamer zo gauw niet tegen op kon. De heer v. d. Borren althans trok zijn motie in. Wat de sociale verzekering betreft deelde de minister mee, dat hij aan de Stichting van de Arbeid een advies heeft gevraagd aangaande de kinderbijslag en de verhou ding van prestatiebeloning en behoefte- voorziening. Zodra dit advies binnen is, zal de aangelegenheid in het Kabinet gebracht worden. Voor een aparte post inzake de kin derbijslag voor natuurlijke kinderen kon de minister op dit. ogenblik weinig voelen. Hij vreesde, dat de kinderbijslag'in die ge vallen het karakter van een staatsvoorzie- ning zou krijgen. Doch er komt binnenkort men verder kan praten. De heer De Kort pleitte nog voor de £i- „Sinds dageti hebben wij niets gegeten of gedronkenzei Eric. „Wij zijn vermoeid en wensen wat rust, waarna wij onze tocht naar het Noorden zullen voortzetten! Geef ons slechts iets te eten en een bescheiden slaapplaats en wij zijn tevreden!" ,.Haha!" bulderde de soldaat. „Aan die wens kan ik wel voldoen!" Zich tot Erie wendend, vervolgde hij. „Ik ken uw soort, Geelhaar! Gij zijt een barbaar uit het Noorden! Voedsel en 'n slaapplaats zult ge hebben, doch niet zoals gij dat denkt Eric merkte heel goed het vijandige in de houding van de man. Deze wenkte en riep tegen de nadértredende soldaten: „Neemt hen gevangen en werpt hen in de kerker, bij hun soortgenoten!" WOENSDAG HILVERSUM n, 415 m., na 18 uur ook 245 en 1875 m.: 18.00 Crescendo, 13 80 Ouverture, 18.45 Kwartet, 19.00 Nieuws, 19.15 Indonesië, 19-30 Actueel geluid, 19.40 Lezing, 20.00 Nieuws, 20.05 Progr. prol., 20.15 Kerstoratorium, 21.00 Lezing, 21.25 Viool, 21.40 Kerstoratorium, 22.20 Strijkork., 22.45 Avondoverd., 23.00 Nieuws, 23.15 Kwartet, 23.20 Lezing, 23.35 Strijkork. HILVERSUM I. 301 m.: 18.00 Nieuws, 18.15 Varia, 18.20 Zang en ork., 18.30 Strijdkr., 19.00 Lezing. 19.15 Kwartet, 19.30 Jeugd, 19.40 Jeugdnieuws, 19.45 Le zing, 20.00 Nieuws. 20.05 Dingen van de dag, 20.15 Soc. nieuws, 20.20 Opera's. 21.15 'Luisterspel, 22.15 Viool en piano, 22.45 Boekbespr., 23.00 Nieuws, 23.15 Hit-kit, 23.45 Gram. DONDERDAG HILVERSUM II, 415 m. Vóór 10 uur ook 245 en na 18 uur ook 245 en 1875 m.: 7.00 Nieuws, 7.15 Conc., 7.45 Morgenge- bed, 8.00 Nieuws, 8.15 Promenade conc.. 9.00 Vrouw, 9.05 Zang, 9.30 Waterst., 9.35 Kwartet, 10.00 Clavecimbel, 10.15 Mor gendienst, 10.45 Kwartet, 11.00 Zonne bloem, 11.40 Gram., 12.00 Angelus, 12.03 Piano, 12.30 Mededelingen, 12.33 Lunch- conc., 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws, 13.25 Gram., 13.45 Vrouw, 14.00 Metro- pole ork., 14.40 Vrouw, 15.00 Orgel, 15.30 Omroepork., 16.00 Adventsdienst, 17.00 Jeugd, 17.30 Koor, 17.50 Lezing. HILVERSUM I, 301 m.: 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 7.30 Gram., 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 8.55 Vrouw, 9.00 Gram., 9.30 Zang, 10.00 Morgenwijding, 10.15 Romancers, 10.50 Kleuters. 11.00 Piano, 11.35 Dansen. 11.45 Voordracht, 12.00 Gram., 12.30 Mededelingen, 12.33 Spionnetje, 12.38 Speeldoos, 13.00 Nieuws, 13.15 Gram., 13.20 Skymasters, 13.50 Fantasie, 14.00 Reportage, 14.20 Conc., 15.00 Zieken, 16.00 Miniatuur progr., 17.00 Luisterspel, 17.20 Welk dier? 17.30 Tips, 17.35 Gars de Paris. Ruwe huid, Schrale lippen, PUROL verzacht en geneest I een wetsontwerp, naar aanleiding waarvan nanciële gelijkstelling van de particuliere en de openbare voorlichting inzake beroeps keuze. De minister trachtte daartussen uit te komen door subsidiëring van een overkoepe lend lichaam in uitzicht te stellen. De heer De Kort nam daar, zij het aarzelend» ge noegen mee. De heer Hooy wenste, dat de CommissieVan Rhijn een richtlijn zal aan geven inzake de sociale voorzieningen en dat het Kabinet daarop zal beschikken om er vervolgens de volksvertegenwoordiging van in kennis te stellen. Van de communist Ha ken kwamen er maar liefst vier moties te gelijk, een voor loonsverhoging, een voor een Kerstgratificatie aan de D.U.W.-arbei ders, een voor een wijziging in de uitke ringsnormen voor ouden van dagen en een om de particuliere ondernemers toe te staan voor de Kerstgratificatie de marge van 2 pCt. te verhogen tot 4 pCt. Tenslotte heeft men nog de gebruike lijke verlanglijst met betrekking tot de volksgezondheid behandeld. In aanvulling op een vorig bericht betreffende de verzending van zeepost naar Suriname en de Nederlandse An tillen wordt thans medegedeeld, dat 29 December het s.s. „Stuyvesant"en 7 Januari het ms. „Socrates" naar de Nederlandse Antillen zullen vertrekken. Niet later posten dar; resp. 26 Decem ber en 4 Januari. Naar Suriname ver trekt het m.s. „Bonaire", een week later dan aanvankelijk was bepaald; het ver trekt nu 11 Januari. Uiterlijk 8 Jan. posten. In de tijdens het weekend gehouden vergadering van personeel der radio distributie is een resolutie aangenomen, waarin het personeel protesteert tegen de nieuwe maatregelen inzake de po sitie van dit personeel, dat niet langer in P.T.T.-dienst zou blijven, maar weer door de beheerders der distributie-be drijven zou worden uitbetaald. Dit zou een zodanige verslechtering teweeg brengen, dat het personeel er bij de overheid op aandringt deze maatrege len niet te volvoeren. De voorzitters van de Ned. Bond van Sigarenwinkeliers Verenigingen, van de Ned. Kath. Bond van Sigarenwinkeliers en van de Ned. Bond van Chr. Sigaren winkeliers hebben aan de minister van Economische Zaken een telegram ver zonden, waarin zij in opdracht van hun hoofdbesturen hun ernstige ongerust heid uiten over de thans weer gewijzig de winstmarges, daar de voortschrijden de weder-inschakeling van niet gebruikte tabaksvergunningen de bestaansmoge lijkheid van de huidige sigarenwinkeliers ernstig bedreigt, gezien de nog steeds beperkte verkoopmogelijkheid en de in hun bedrijven merkbaar dalende koop kracht. Duizenden jaren heeft de wereld gewacht op het Kerstkind. Düizenden jaren hebben de gelovige Jo den gebeden en gesmeekt, dat God de Verlosser, die de vrede brengen zou, zou zen den. Het volk was in nood en wist, dat het slechts van God zijn redding kon ver wachten. En daarom bleef het bidden, zonder ophouden, ook toen de jaren zich aan eenrijden zonder dat de be loofde Verlosser kwam. Zo sterk echter was het ver trouwen in Gods belofte, dat het volk nooit wanhoopte aan Zijn komst, ook niet toen jaren en eeuwen verstreken. Eindelijk' kwam dan de koude winternacht, die de eerste Kerstnacht werd. En het Kind, dat redding kwam brengen en vrede, werd ge boren. Het Kind, waarop de wereld duizenden jaren ge wacht had, werd geboren in een stal en er was nauwelijks genoeg kleding om het tegen de kou te beschutten. En zo als Zijn komst was, zo was Zijn leven. Men erkende de langverwachte Verlosser niet. De wereld erkende Hem niet. Slechts de herders gingen in die nacht heen naar de kribbe en zij aanbaden God. Zo was het ook later. Een aantal ongeletterde vissers volgden Hem en een schare eenvoudige lieden. De mach tigen der aarde echter hiel den zich afzijdig. Zij erken den de Verlosser niet, die de liefde tot de naaste predikte, omdat zij alleen zich zelf wilden liefhebben. En hoe is het thans? Het Kerstfeest nadert. In de hui zen zullen weer Kerstbomen worden opgericht, die zullen glanzen en fonkelen met hun lege, glazen tooi. Maar in hoeveel harten zal nog het symbool .van het Kerstfeest worden opgericht? Zullen wij nog de ware Kerst vreugde kunnen beleven? De vreugde, die ontstaat door een vredig gemoed. Is voor ons het Kerstfeest nog het feest van vrede, het feest van liefde tot onze medemensen? Zijn wij niet al dagen in de weer geweest om alles te re gelen en te beredderen voor de komende Kerstdagen, maar zijn we ook al klaar met de bereidmaking van ons zelf? Als we een waar achtig Kerstfeest wiHen vie ren moet cms hart vol zijn van liefde. Van liefde tot God, van liefde tot alle men sen, omdat zij allen zijn kin deren van God. Slechts als wij bereid zijn ons hart open te stellen voor deze liefde, zal het een Zalig Kerstfeest zijn, want het is het feest voor hen, die van goeden wille zijn. niNHiHiuiNNiHmnHHmiMiiniiNiiiinNM Franse-moeders laten hun kleine meisjes de mode der grote mensen vol gen en steken hen, voor feestelijke gelegenheden ten minste. in lange jurkjes. Het valt niet tegen te spreken, en men kan het aan deze illustratie zien, dat het aller aardigst staat. Want overi gens zijn deze japonnetjes van fluweel, van fijne wol of van jersey heel simpeltjes en eenvoudig gehouden: een klein kraagje, wat oprijgjes of een lintje om het middel. Trouwens, het wordt meer en meer gewoonte om ook hier het aanneemjurkje lang te maken en wie haar doch tertje voor die grote gebeur tenis eenmaal een lang jurkje heeft gegeven, laat dat van zelfsprekend ook voor ande re feestelijke gelegenheden dienst doen. Toch heeft het korte jurkje z'n eigen kin derlijke charme, vooral wan neer het rokje van onderen wijd uitstaat, bijvoorbeeld door oprijgjes boven de zoom. Onze prinsesjes dragen altijd aardige kinderlijke jurkjes, van eenvoudig maaksel, met een hoog lijfje een klein plat kraagje en een kort rokje, soms versierd met smock- werk. Kinderen moeten er als kinderen uitzien en niet als kleine volwassenen en Franse kindertjes zijn wel eens al te eigenwijs gekleed. Maar ze leren het vroeg, want ieder jaar zijn er in Parijs modeshows van kin derkleding, waarbij kleine hummels, jongens en meisjes, als mannequins fungeren. Er zijn achtjarige meisjes die al volslagen grote-mensenma- nieren hebben en met coquet te gebaartjes rondtrippelen. Gelukkig zijn onze kinderen niet zo, wij maken ze ook niet zo. En onze meisjes heb ben er niet anders dan een kinderlijk plezier in, als ze met Kerstmis hun „mooie" jurkje aan mogen. Zo moe der, zo dochter. ASTRID Van de goede regie van de huisvrouw hangt het af, of ze met Kerstmis voortdu rend in de weer zal zijn, of dat ze van te voren het nodige al klaar maakt. De goede voorbereiding is het halve werk! Wie handig is met bakken en braden en graag de deeg- rol hanteert, vindt dezer da gen misschien zelfs de tijd om zelf kerstkransjes te bak ken. We geven hieronder twee recepten. Kerstkrans 200 gr. bloem, 100 gr. bo ter of margarine, 1 dl. water een mespunt zout. Voor de spijs: 150 gr. griesmeel, 150 gr. suiker. De bloem in een kom doen en de boter en het zout toe voegen. De boter met 2 mes sen in stukken snijden. Het water toevoegen en de mas sa los dooreen mengen, zo dat een samenhangende mas sa wordt verkregen. Het deeg op een met bloem bestoven tafel uitrollen, enige malen dubbel vouwen en weer uitrollen tot een lap van pl.m. 10 c.M. breedte en 50 c.M. lengte. Van de spijs op een met bloem bestoven ta fel een rol vormen, die iets korter is dan de deeglap. Deze rol op de deeglap leg gen en de deeglap langs één kant vochtig maken met wa ter. Eerst de droge, dan de vochtig gemaakte kant van het deeg over de spijsrol heenslaan. De zijden op el kaar drukken. Van de rol een krans vormen, door de uiteinden in elkaar te schui ven. De krans op een vetge maakt bakblik leggen. zo dat de naad onder komt te liggen, en een y. uur bak ken in een hete oven. De laatste 5 minuten de krans glanzend laten worden door er een mengsel van water en suiker op te strijken. Hem dan bedekken met abriko zenjam en eventueel gecon- fijte sinaasappelschilletjes en vruchtjes. In het midden een takje hulst of denne- groen leggen, dat met wat suikerstroop is bevochtigd en daarna met een weinig aard appelmeel is bestoven. Kerstkransjes 300 gr. bloem, 200 gr. bo ter of margarine, 100 gr basterdsuiker, iets zout, wat kristalsuiker. Bloem, bas terdsuiker en zout in één kom zeven. De boter of de margarine met 2 messen in stukjes snijden op de gezeef de massa en ze er dan door heen kneden. Het deeg uit rollen op een met bloem be stoven tafel en er met be hulp van een glaasje en een vingerhoed kransjes uit ste ken. Deze op een vetge maakt bakblik leggen, wat kristalsuiker er op strooien en ze gedurende 15 a 20 mi nuten in een matig warme oven bakken. Voorts laten wij twee kerstmenu's volgen, waarvan twee gerechten zijn uitge werkt. Kerstmenu 1: Tomaten soep, filet van tong, tarbot, kabeljauw of snoekbaars, peterseliesaus, aardappelpu- rée, worteltjes, warme pud ding. Kerstmenu II: Koningin nesoep, konijn met appel moes of vlees met twee ver schillende groenten, of spruitjes met kastanjes, ge glaceerde appelen met vanil lesaus. Konijn braden. 1 konijn, WO a 150 gr. boter of mar garine. Het konijn in stuk ken snijden, wassen en in wrijven met zout en peper. Boter of margafsne in een braadpan heet laten worden en hierin het konijn aan alle kanten bruin bakken. Ver volgens met het deksel op de pan de stukken verder gaar braden. Van tijd tot tijd een scheutje water toevoe gen en de stukken keren. Het konijn is gaar. wan neer het vlees langs de wer velkolom gemakkelijk los laat: na 1 a IK uur bij een wild konijn, bij tamme ko nijnen na IK a 2 uur. Spruitjes met kastanjes. 1 kg. spruitjes, 500 gr. kastanjes, zout, boter of mar garine. De kastanjes wassen, de bast inkruisen en ze met water en zout gaar koken a 1 uur). De kastanjes pellen en vermengen met de inmiddels gaargekookte spruitjes. Een klontje boter of margarine door de groen te schudden. Naar wij vernemen zullen Langedijk, Huiskes en Van der Voort 27 December a.s. naar Davos vertrekken om daar en kele weken te trainen en zich voor te bereiden op de Europese kampioen schappen waaraan z(j zullen deelnemen en welke zullen worden gehouden op 5 en 6 Februari. Kees Broekman, die zich op het ogen blik in Noorwegen bevindt, traint, wan neer de weersomstandigheden dat toe laten, elke dag en in het bijzonder pro beert hij sneller te worden op de korte afstand, de 500 meter. Waarschijnlijk zal Broekman uitkomen dp wedstrijden, welke op 15 en 16 Januari te Estilkuna in Zweden worden gehouden. Daarna reist Broekman naar Davos via Neder land om van half Januari tot aan. de Europese kampioenschappen te acclima tiseren in het Zwitserse berglandschap. Eerst na de Europese kampioenschap pen zal beslist worden of Nederlandse rijders zullen deelnemen aan de wereld kampioenschappen te Oslo, veertien da gen later en indien dat het geval is, zal men een nadere keuze doen. Het Belgische voetbalelftal, dat Zon dag 2 Januari a.s. te Barcelona >«n in terlandwedstrijd zal spelen tegen Spanje, is als volgt samengesteld: Doel: Meert; achter: Aemaudts en Anoul; midden: Mees, Carré en Henriet; voor: Lemberechts, Coppens, Mermans, A. de Herdt en Tirifays Reserves: Gedopt, Valet,Van der Auwe- ra en Van Vaerenberg. FRIESE KLOKKEN ZAANSE KLOKKEN PENDULES, WEKKERS, HORLOGES ELECTR. KLOKKEN CONTROLEKLOKKEN TE KOOP tegen elk aannemelijk bod Voor elk doel geschikt. Machinefabriek A. M. HOLSTER Zn. Amsterdamsevaart 102. lever! ze Ejjlstraat 87 - Tel. 11110 DE ENCYCLIEK VAN Z. H. PAUS PIUS XI over het PRIJS ƒ0.75 ?«rkrjjgb in de boekhandel en b\j de W.V. Drukkerij De Tijd, An., •terdam, fr. p. post f 0.85 bij Vooruitbetaling. Postg. 22.88.4 Aanmelden EERSTE HAARLEMSCHE STOOM- WASSCHERIJ N.V., Kampersingel 5056, Haarlem ven mooie lastex-elastlek, satijn voorpand, 4 jarret. 6 textielpunten 23.75 - 17.45 ven soepele, zeer rekbare lastex, 4 jarr.. 6 textlelpt. 7.50 5.50 4.50 met soepel elastiek voor pand, sluiting op zij, door veters verstelbaar, 4 jarret puntenvrije verkoop 22.50 18.90 Filialen te: AMSTERDAM. HAARLEM. LEIDEN. DEN HAAG. - ROTTERDAM. ARNHEM, APELDOORN EINDHOVEN, - TILBURG DEN BOSCH. UTRECHT AMERSFOORT. HILVER SUM. GRONINGEN. HAARLEM: Groote Houtstraat 71. in het hart van Haarlem, van KROCHT 12-14, tegenover de HEMA Als openingsreclame geven wij Woensdag, Donderdag en Vrijdag aan iedere koper van vlees een (van Berliner kwaliteit) U vindt een keus van meer dan 30 soorten van de beste vleeswaren In verband met Kerst mis is onze zaak Donderdag 23 Dec. en Vrijdag 24 Dec. 's avonds tot 8 uur geopend. „HET PIJPENHUIS" Grote Houtstraat 133 Speciale aanbieding Karpetten 99.50, 105.M. Smyrna 280x380 549.50; Lo pers f 6.95 p. mtr.; Keuken lopers 7.75 p. mtr.; Prima Bedstellen 3-dlg. f 52.50; De kens I 11.15. Verkoop Don derdag van 15 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, Haarlem. Niet alleen heren sportulsters doch nu ook gewone ulsters (winterjassen) weer ontvangen. Klumpers' Kledinghuis, Rijksstraatweg 39 hoek Zaaneataan - H'lem-N. Paul Krugerstraat 25 Telef. 11649 MORGENMIDDAG (DONDERDAG) 1.30 uur in VEILINGLOKAAL QUINTO, Lange Raamstraat 14, tel. 20597 Kijkuren 9—11 uur. Deurw C. H. ERBRINK - Erk. veilingh. H. L. Quint. Verkocht zullen worden o.a. Mechelse en old fin. kamer, diverse ameublementen, kantoorkasten, Deventer tapijt 320 x 560, kieinmeubilair, textiel, enz. enz. Philips electrisch droogscheerappa root „PhiliShave Stoa/baard Ivoor in luxe doosver- pokkmg f47, Philips kerstboom garnituur f. 27,50 Philips droogtcheerappa- root „PhiliShave Sloalboard - Stan doard in luxe erpakk'mg I- 39 Houder voor PhiBps ,fhüiShove" Sloot hoofd - Standaard f 6.25 Philips electrisch» rij Vicilantaarnde licht- centrale voor elk rijwiel, vanaf V f 13,55 PhHips,Jnfrophi/~ het mfrorood-be- straKngsapporaot f 36,- Philips dynamo zaklantaarn f. 775 PWGps efectrische gromofooo met ingebouwde luidspreker versterker en plotenwisseloar 'n geschenk voor het hele gezm f. 360,- Phmps „Pholoma", type N M, waar mede Uiedere foto amateur gelukkig maakt f 6,50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1948 | | pagina 3