■Hl Nederlands „kwartiertje" anderhalf uur duurde Timmermans verzet de bakens na doelpunt der Fransen dat bijna Blauw Wit blijft winnen FRANSE B-PLOEG WREEKT HET NATIONALE TEAM Wilkes, Timmermans en Van Schijndel de besten 1 bij de korfballers Lenstra-Wilkes vierde doelpunt Ook Brandes goed op dreef Nederlands hockeyteam volgt goed voorbeeld niet Frankrijk wint: 1-0 Wint GEKB livplip LOF VAN ALLE KANTEN MAANDAG 25 APRIL 1949 PAGINA Zand erover (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 23 April „Zelf sla ik er naasi vandaag", zei Clavan waf spijtig ioi zijn vleugelmaaf Timmermans, „maar nu zul jij toch voor mijn traditionele doelpunt moe ien zorgen." En met die woorden nog in zijn oren kon de jonge debutant spitsroeden lopen onder de ogen van de meer dan 60.000 toeschouwers, die hem tof nu toe niet of nauwelijks kenden en hem als „experiment" genadeloos zouden beoordelen. Wél, Timmermans hééft Clavan diens doelpunt gegeven,- een prachtig staaltje van kundige zelfbeheersing. En voor zichzelf voegde hij er nog een tweede aan toe en omdat het toch in één moeite doorging, nog een derde. Hij bracht daardoor de motor op gang, want die drie doelpunten en vooral die twee in de meest critieke phase van de strijd, inspireerden zijn strijdmakkers tot die onweerstaanbare krachtsontplooiing, welke de honderdduizenden op de tribunes en achter hun luidsprekers in extase bracht. Wilkes: 4—1 Promotie-degradatie De Harder niet meer dan voldoende Geestrijk aanvalsspel Vignal tureluurs ry 7K ..n R\!Pf :e 12—10 10—14 12—17 TIMMERMANS debuut met hattrick En dan was er ook Wilkes, die tot nu toe altijd goed was, maar die er nu alles aan techniek en balcontróle uit haalde om de prognoses over de betere techniek van de Fransen in een paar rushes omver te werpen. Hij was heer en meester onder Fransen en Nederlan ders en hij gaf de beaoekers de genade- stoot, toen hij, behendiger dan zjjn voor treffelijke tegenstander Prouff en snel ler dan Marche een sprint van vijftig meter glansrijk won om tenslotte met een strakke schuiver ook hun goed ge salarieerde clubmakker Vignal kansloos het nakijken te geven: 4L De Fransen knipperden even met de ogen en keken naar het scoringbord. Ja het stond er en er hielp geen lieve moeder meer aan. De oranjemannen gin gen verder met hun bombardement, dat vrijwel de gehele wedstrijd had door- geduurd. Wéér een schot van Wilkes: tegen de lat; een droge knal van Bran- des; tegen de onderkant van de linker doelpaal. En tenslotte nog eens een ko gel van Timmermans, waarbij de bal ver buiten bereik van Vignal dezelfde staander een paar decimeter hoger beukte. Helemaal aan de andere kant, achter de onverzettelijke Terlouw, stond De Munck, zielig en verlaten voor zich uit te staren, want niemand bekommerde zich om hem, ook de Fransen niet, die het eenvoudig vertikten om hem nu eens stevig aan het werk te zetten. Frankrijk begon, en daar is dan ook alles mee gezegd. De achterhoede van de oranjemannen stond toen nog wat te schutteren. Terlouw was niet safe, het geen voor Schijvenaar aanleiding was om ook de Franse midvoor zij het met één oog in de gaten te houden. Na twee en een halve minuut spelen deden zij er echter geen van beiden wat Het Nederlands Elftal speelde na de oorlog 17 interland-wedstrijden. Het won er 9 van, verloor er twee (Huddersfield en Parijs) en speelde er 6 gelijk, waarvan er een die van het Olympisch tournooi te gen Engeland in de extra speeltijd ten slotte tot een nederlaag leidde. De doel- score is 4637 in het voordeel van het oranje-team. aan. toen Baratte alleen voor De Munck stond en va® tien meter afstand een strak schot loste. De Limburger was geslagen, dcch had misschien door tij dig uitlopen meer kans gehad om het doelpunt te voorkomen. Drie minuten daarna maakte hij veel goed, toen hij zelf de grondslag legde voor de gelijkmaker! Heel voetballend Nederland kent zijn verre uittrappen, maar nu in zijn eerste interland gooide hij er nog een schepje op. Nog krachtiger zwaaide hjj nu het rechter been naar de bal, die voortdurend pas ver achter de middenlijn het contact met de grasmat weervond. Nu, in de vijfde minuut, herhaalde zich het geval. Midvoor Brandes stond op zijn post en duwde de bal, hoog opspringend, nog enkele meters door met zijn glad ach terovergekamde haren. Spil Jonquet was hiermee uitgeschakeld en zag pas veel te laat, dat Timmermans pijlsnel de taak van zijn aanvalsleider had over genomen, met de bal aan de voet door- sprintte en met een zacht en beheerst tikje de gelijkmaker scoorde (11). De Nederlandse voorhoede en half- spelers waren toen al op temperatuur maar de verdediging sukkelde er nog wat achter aan. Linksbuiten Flamion kon De Munck daardoor voor de twee de maal verslaan, toen hij de bal ontving van zijn rechtsbuiten Gabet. De Belgi sche Scheidsrechter had echter goed ge zien en al voor buitenspel gefloten, zo dat de verslagen gezichten langs de lijn weer als bij toverslag op mooi weer stonden. Toch waren de aanvallers van het Oranjeteam niet gerust. „Het gaat mis daarachter, mannen, wjj moeten doel punten maken" en deze onuitgesproken gedachte in de voorste gelederen was al heel spoedig een feit. Wilkes rushte als een dolleman over het middenveld, geen Fransman, die hem in zijn tome loze vaart kon stuiten. Een, twee. drie. vier tegenstanders tuimelden bij een po ging om deze wervelwind te stuiten in het gras. De noodklok werd geluid in de Franse achterhoede. Het schot, waar op de tienduizenden langs de lijn met ingehouden adem zaten te wachten, volgde, maar Jonquet, die het blijkbaar voelde, wierp zich op het allerlaatste moment voor de voeten van de Rotter dammer. De bal rolde vol effect naar Van Overbeek, die Timmermans met een kalm tikje de kans gaf. Nog hiel-1 den velen hun hart vast, want de goede kijker zag het effect, waarmee de bal over het gras tolde. Nog één seconde, precies toen er elf minuten waren ge speeld, duurde deze spanning, maar toen was ook het hek van de dam, toen hin gen er negen oranjemannen om de nek van de jonge ADO-er en steunde het Feijenoord-stadion onder zijn zware last. (2—1). Nederland in nog geen negen minuten van 01 op 21. Een onverwachte weel de. die de oranjehemden de stimulans gaf om in het goede te volharden. Heel even maar kwam de Franse voorhoede in het stuk, dat voor de rust werd op gevoerd, nog voor. Twee schoten van Gabet, die naast het doel van De Munck schoven, stonden op de Franse rekening. Voor de rest sprak oranje.en hoe! koppende hoofd van Brandes kan wegtikken. De Franse doelman wordt tureluurs van de vele schoten en om armt op een gegeven moment de benen van Salva in plaats van zich over de bal te ontfermen. 28 minuten: L<*istra staat alleen voor Vignal, wil het te mooi doen en. tikt de bal precies langs de verkeer de kant van de paal. 31 minuten; Timmermans loopt door op een pass van Brandes, waarbij de Franse doelman op het nippertje lang uit vallend kan redden. Zo zouden wij kunnen doorgaan, van minuut tot minuut, waarin de Neder landse voorhoede en soms ook Van Schijndel het doel der tegenpartij be stookte. Het Franse team mag de handen in elkaar knijpen, dat het bleef bij slechts één doelpunt in deze periode, toen Bran des od de rechtervleugel in de twee en veertigste minuut doorgaf naar Van Overbeek en de BW-er de bal met een vinnige beweging van zijn rechtervoet in het open gat voor het doel de Fran sen bracht. Timmermans kwam toeren- nen, in volle vaart, en geen mjens kon meer voorkomen, dat hij het leer voor de derde maal met tomeloze vaart in de touwen joeg. (31) De rust brak aan, met een mooie voorsprong dus, maar toch was men nog niet gerustgesteld op de tribunes. Kon het Nederlands elftal de vorm, waarin het de eerste helft speelde, niet heel gemakkelijk verliezen? Het oranjeteam voetbalde immers al drie kwartier lang op het peil van het bekende „Hollandse kwartiertje". Heel spoedig werd men echter weer in de ban van de overwinningsroes mee gesleept. Precies op dezelfde manier en soms nog beter, lukte het na de rust in de Nederlandse gelederen. Van Schijn del en De Vroet groeiden, Terlouw, Van Bun en Schijvenaar werden met de mi nuut onverzettelijker en in de voorhoe de volhardde men in de goede en snel uitgevoerde combinaties met een prie mend schot als kroon op het werk. Na vijf minuten bracht Wilkes de Franse doelman met een vlijmscherpe schuiver in moeilijkheden, geen volle dig succes dus, maar zes minuten daar na kreeg Vignal geen schijn van kans toen er ongeveer eenzelfde schot met de rechtervoet van de Nederlandse rechtsbinnen volgde. Schijvenaar had de bal vrijgemaakt en doorgegeven aan De Vroet. Even hield de captain in over zag het speelterrein en bracht het leer voor de voeten van Lenstra, die toen op de linksbinnenplaats al had gezien hoe Wilkes uiterst rechts klaar stond om te sprinten. Een scherpe pass tussen de Franse backs door bracht de bal enkele meters vóór Wilkes, die sneller liep dan Marche en het vonnis velde. Het Fran se team was geslagen en volkomen ge desillusioneerd. Het Nederlands elftal voelde zich ech ter sterk en hield niet op het de Franse Blauw Wit, de leidende Amsterdamse ploeg in de kampioenscompetitie korf bal, heeft opnieuw een overwinning behaald, nu bij Vitesse, dat met 63 verloor. Het Zuiden herstelde zich uit stekend van zijn 14 dagen geleden met 41 geslikte nederlaag; het versloeg in het Oosten stand is: Blauw Wit Het Zuiden PSV Vitesse Rigtersbleek Rigtersbleek met 52 A.s. Zaterdag 30 April wordt gespeeld StormvogelsZFC en SpartaDWV; beide wedstrijden beginnen om zes uur. Een handig tikje met de buitenkant van zijn rechtervoet en Timmermans heeft uit de prachtig door Brandes (half ach ter hem), doorgekopte uittrap van De Munck, de Franse doelmal Vignal voor het eerst gepasseerd. Wilkes blijft met 16 doelpunten veruit topscorer in onze naoorlogse wedstrijden. Op de tweede plaats volgen Rijvers, Len stra en Bergman met 4, dan Timmermans, Clavan en Drager met 3, Appel en Smit met 2, Brandes, Roozen, Roozenburg, Van der Tuyn en Engelsman met 1. doelman uiterst moeilijk te maken. Ver schillende schoten ketsten tegen de lat of palen en vele malen vermaakten de oranjemannen zich alleen maar met goed combineren, waarbij de Fransen zich het stof uit de schoenen liepen en de Nederlanders er met de bal van door gingen. Zo kwam het slot, niet zoals men dat bij de laatste NederlandBelgië wed strijden gewend was, met de stopwatch in de hand, de minuten tellend en wach tend op het eindsignaal. Maar met een bljj gezicht. Want wanneer de wedstrijd nog een kwartier langer had geduurd zou de stand eerder 51 dan 4—2 voor het oranjeteam zijn geweest. Het was een waardig einde van een aangename middag. BORDEAUX, 24 APRIL De Franse B-spelers hebben in een broeierige atmosfeer korte metten gemaakt met een Nederlandse B-ploeg, waarin de herrezen De Harder juist aan de vol doende kwam. Vastbesloten de zware desillusie van Rotterdam niet ongewro ken te laten, gaven ze nu op hun beurt de Nederlanders geen stuiver vrijheid en met 30 herstelden ze enigermate het evenwicht tussen het Nederlandse en Franse voetbal. De gastheren trokken onmiddellijk ten aanval en dwongen een corner af. Rechtsbuiten Walter plaatste zuiver voor doel, spil Gregoire, die naar voren geko men was, zette zijn hoofd er onder en het was 10, precies dertig seconden na de aftrap. De Haantjes bleven in de meerderheid. Ze liepen storm op het doel van Landman, die maar net op het nippertje een schot van Walter on schadelijk kon maken. De Nederlandse achterhoede kreeg het nu zwaar te ver duren, speciaal door toedoen van de Franse linkervleugel. Maar ze gaf geen krimp en toen de situatie op een ge geven moment zeer critiek werd, iiep Landman zijn doel uit en maakte zich van de bal meester. Het was evenwel uitstel van executie, want de Fransen kwamen telkens terug en in de 16e mi nuut moest Landman zwichten voor een kogel van Strappe. Daarna volgde een periode van Nederlandse tegenaanval len die soms een gevaarlijk karakter droegen. Jammer genoeg had niemand dash genoeg om zich door de vinnige Franse achterhoede heen te werken. En toen waren de Haantjes weer aan de beurt. In de 21e minuut ontsnapte de snelle Van Dooren aan zijn bewa kers, passeerde op het juiste moment naar Walter en deze maakte geen fout; het was 30 voor de Fransen. Het Franse overwicht hield aan, onze ach terhoede zwoegde en probeerde met lange trappen het spel te verplaatsen, maar de aanval kon ondanks alle goe de wil niet tot ontplooiing komen. Schrumpf was intussen vervangen door Schaap, terwijl De Harder even uit moest vallen. In de tweede helft zetten de Fransen dadelijk hun offensief voort. Zó groot werd de druk, dat doel punten niet konden uitblijven. In de tweede minuut kreeg Strappe de bal even vrij en met een geweldig schot wist hij Landman voor de vierde maal te passeren. Daarbij bleef het niet, want bij een nieuwe stormloop maakte Van Dooren er twee minuten later 50 van. Daarna deden de gastheren het kal mer aan en kwamen onze landgenoten, die de moed niet lieten zakken, meer aan het woord. Een veelbelovende aan val strandde op Pascual, en even later kopte Köneman een voorzet van Schaap over de lat. Er was nu geen sprake meer van een Frans overwicht en bij een langdurige worstelint voor hun doel mochten de Fransen van geluk spreken, dat de bal nog werd weggewerkt. In het algemeen kan gezegd worden, dat de Nederlanders zonder uitzondering gespeeld hebben "oor wat ze waard waren, maar dat ze niet opgewassen ble ken tegen de sterke Franse B-ploeg, waarin spelers zitten van ongeveer dezelfde klasse als de leden van het A-elftal. In de tweede helft gaven de Nederlanders gedurende twintig minu ten de toon aan, waarbij ze gebruik maakten van een ernstige inzinking aan de Franse kant, zonder dat het even wel tot tegenpunten kwam. Köneman, Steenbergen en Everse traden het meest op de voorgrond. Landman was niet erg gelukkig. Het derde doelpunt van Timmermans vliegt onder het toeziend oog van de naar binnen gekomen Lenstra, via de bovenarm van Vignal in het Franse doel. (Vervolg van pag. 1) Zo kon het gebeuren dat zelfs een verdediging welke ditmaal lang niet op haar best was, toch slechts éénmaal voor de Franse aanval behoefde te ca pituleren. Dat doelpunt was een gevolg van een misverstand tussen Terlouw en Schijvenaar, waarna De Munck ver zuimde de doorgebroken Baratte tege moet te komen. Maar daar bleef het niet bij. Ook nadien klopte het in onze verdediging dikwijls nog niet en pas in de tweede helft, toen de Fransen er dan ook helemaal niet meer aan te pas kwamen, waren we ook op dit punt volledig gerust. Maar noch Gabet, die van Schijvenaar in het begin toch wel heel wat vrijheid kreeg, noch Flam- mion, die in Van Bun de minst zekere man van onze verdediging tegenover zich had konden hun kansen uitbuiten. Om maar niet te spreken van de zeer weinige keren, dat de Fransen in staat bleken om De Munck een demonstratie van diens kunnen af te dwingen. Terlouw had, zoals gezegd een heel tijdje nodig om op temperatuur te ko men. Hij beukte er in het begin wel eens gevaarlijk naast en speelde weinig vast. Maar in de tweede helft kwam hij er weer prima in, al moet het ons toch van het hart dat wij in het spel van de Krimpenaar, die toen zo resoluut ruim de, méér behagen zouden scheppen, wanneer het niet zo door dik en dun ging. De Vroet heeft het er weer best afgebracht en door zijn kundig opstel len vergoed, wat hij in snelheid mis schien tekort zou zijn gekomen. Niet de Fransen Cuissard en Hon, maar hij en Van Schijndel beheersten het midden veld, al heeft ook Hon als een van de weinige Fransen een goede wedstrijd gespeeld. Van Schijndel was een van de uitblinkers. Na NederlandBelgië waren de meningen over de Schiedam mer nog enigszins verdeeld, maar dit maal kan er toch moeilijk twijfel over bestaan, of deze zeker niet elegante spe ler, die niet alleen een onoverkomelijk struikelblok, maar ook een grote stuw kracht is, betekent een pertinente ver sterking voor de middenlinie. De voorhoede heeft een van haar beste naoorlogse wedstrijden gespeeld, beter nog zouden we willen zeggen, dan tegen de Zwitsers, toen ze toch zes maal scoorde. Want dit voetbalspel tegen de Fransen was rijker, geestiger vooral. In de hitte van de strijd bleef vrijwel niemand op zijn plaats. Bijna alle aanvallers zijn op alle plaatsen in het Franse doelgebied komen opduiken en het belangrijkste daarbij was, dat men onderling zo verbazend veel begrip toonde voor eikaars opvattingen. Steeds weer doken de oranjehemden daar op waar ze in de volgende seconde een pass van een teamgenoot op de schoen konden nemen en de waarde van deze fantasierijke harmonie komt wel het best tot uiting, wanneer men de wor- De Franse grensrechter was een ijverig man. Te ijverig, want zeker driemaal heeft hij bij gevaarlijke situaties voor het Franse doel voor offside geappelleerd, toen daar geen sprake van was. dingsgeschiedenis van de vier Neder landse doelpunten nog eens nagaat. Wilkes was zonder twijfel de grote man in de aanval. Zelden hebben we deze bijzonder begaafde speler zo per manent actief en gevaarlijk gezien als tegenover de Fransen, die hij op alle wapenen ruimschoots versloeg. Hij was hen de baas in balbehandeling en lichaamsbeheersing, in snelheid en variatie. En zijn voorbeeld inspireerde. Het inspireerde de debuterende Timmer mans tot moed en zelfvertrouwen en tot een opmerkelijk entree met drie voor treffelijke doelpunten en een werkzaam aandeel in het bijzonder aantrekkelijke Zo gaf Timmermans zijn elftal de lef ding. Een schot van Wilkes (rechts)i dat was afgeketst, een tikje van Vo" Overbeek (liggend op de grond links' naar het midden en wéér stond daar o® Haagse debutant om de op hem afsprin gende Vignal te passeren. spel van het binnentrio. Het inspireerde Brandes tot de beste wedstrijd die V® in dit verband van hem zagen, een wed' strijd waarin hij dan wel niet scoorde> maar waarin hij zijn goed inzicht i" het spel duidelijk demonstreerde. Le"' stra heeft in de spelschoonheid va" deze stralende middag natuurlijk ooe zijn aandeel gehad, maar hij behoord® toch niet tot de opvallende spelers va" onze ploeg; dat waren ditmaal WilkeS' Van Schijndel en Timmermans. Va" Overbeek was de benoeming-op-he4' laatste-ogenblik waarschijnlijk te rauv' op het dak gevallen. Hij kon niet z° gemakkelijk de cadans vinden en too"' de in de eerste helft slechts éénmaal bet zelfvertrouwen om mee te fantasere" Met het gevolg overigens dat hij Til"' mermans in staat stelde de hattrick te verrichten. Na de rust kwam hij wa' meer los, maar hij bleef toch de mins' sterke man in de voorhqede. Aan dit hele elftal gezamenlijk kol"' overigens de verdienste toe, de Frans®" geen moment de kans te hebben geg®] ven hun eigen spel te spelen. Het vej' beeldde de omgekeerde wereld in krachtsverhoudingen met een vanzelf' sprekendheid die eenieder verbaasd®' En toen wij bij het verlaten van h® stadion een Franse collega 'n strooF van hemelhoog prijzende adjectiev®" voor zijn Parijse extra-editie hoorde* doorbellen, golden die niet Prouff, ratte, Cuissard of de olijfkleurig® Vignal, maar die brave Nederlands amateurs, die me daar tussen Parijs Glasgow het hooggeroemde Franse b®' roepsvoetbal, even met een reuze-P' van zijn voetstuk hadden gestoten. PARIJS, 23 APRIL De Nederlandse hockeyploeg heeft hedenmiddag een verrassende 1O-nederlaag geleden tegen het Franse team; zulks in weerwil van het feit, dat onze landgenoten meestal in de meerderheid zjjn geweest. Dit laat ste blijkt ook uit de verhouding van de aantallen corners: 10 voor Nederland te gen 2 voor Frankrijk. De nederlaag moet toegeschreven worden aan een gebrek aan doortastendheid en forsheid van de Oranjeploeg, waarbij dan nog komt dat de Franse doelverdediger Bntin een meer dan schitterende partij heeft gespeeld. Het was aan hem te danken dat de Fransen hun voorsprong van 10, in de 13e minuut verkregen uit een schot van den behouden. De Franse verdediging was uitstekend op dreef met spil Ma- noukian, aanvoerder van de ploeg, van wie meer uitging dan van zijn collega Loggere in het Nederlandse team, als uitblinker. De Nederlandse voorhoede zette me nige goede aanval op, maar zij werd zo afdoende gedekt door de Fransen dat zij in laatste instantie telkens faalde. Speciaal linksbuiten Esser stelde te leur. Van Heel daarentegen was op de andere vleugel vaak gevaarlijk, terwijl linksbinnen Bouwman .zich eveneens zijn plaats waard toonde. Wat Kruize betreft, hij werd voortdurend belaagd door Chevaleur, Meyer en Manoukian, die hem geen moment vrij spel lieten, zodat hij geen gelegenheid kreeg zijn gevreesde kogels af te vuren. Dalmeyer kreeg in het Nederlandse doel weinig te doen, dank zij het zekere spel van Derckx en vooral van Drij ver. In de middenlinie was de linfcs_ half Dijkstra goed pp dreef. In de 1?® minuut scheelde het maar heel wein» of Nederland had gelijk gemaakt. Buti" was uitgelopen maar Manoukian redd® op de doellijn. Wat de Franse ploeg betreft, speelde met veel vuur en hardnek' kigheid maar het teamverband liet toe" veel te wensen over. De Nederlander5 vormden 'n beter geheel en hun samen spel sloot goed. Grove fouten zijn nifj gemaakt, maar wel hadden onze land' genoten last van de kleine afmeting®" van het veld van de Racing Club d® France, te Lacroix-Catelan, waar wedstrijd werd gespeeld. #1 Olt'J 25 minuten: Timmermans werkt zich rwoegend, met de bal aan de voeten naar de rechtsbuitenplaats, draait zich om en lanceert een uitstekende boogbal op het Franse doel, waar Vignal het leer nog juist boven het In een rustig hoekje van de kleed kamer zit de voorzitter van de Keuze- Commissie, de heer Herberts. Ik ben tevreden, zegt hij, met de wijze, waarop onze jongens de reputatie van het Franse profvoetbal tot de juiste proporties heb ben teruggebracht. Onze tactiek was, er voor te zorgen, dat de spelers op geen enkele wijze zouden kunnen worden beïnvloed door de allure van het Franse voetbal op zijn best. Dat moest het Nederlands Elftal zijn tegenstanders van het eerste moment af beletten en daarom was de opdracht gegeven: pro beer het moreel van de Franse ploeg te brekeii. Breng je tegenstanders in verwarring, ontplooi je spel zoals je dat zelf het liefst zoudt willen doen en wat de defensie betreft: dek je man netje en zorg dat er geen doelpunten worden gemaakt. In defensief opzicht dus niets nieuws; wat de taak van de voorhoede betrof, dus iets anders. Het tere punt, het moreel van de Fransen, werd gebroken en dat is voor mij de Het doelpunt waarmee Frankrijk bin nen twee minuten de leiding nam. Niet de speler links jaagt de bal langs De Munck, want hij is linksbuiten Flam- mion, die achter zijn middenvoor om naar het midden snelde. Baratte, die hier een zweefduik maakt over Van Bun, nadat hij de Nederlandse doelman heeft gepasseerd, is de producent van de enige Franse goal. grondslag geworden van de prachtige overwinning. De hele Nederlandse ploeg heeft magnifiek gespeeld. Aanvoerder De Vroet denkt even na, als we hem vragen, of hij dit spel van de Fransen had verwacht. Weet je, zegt hij, als me iets is mee gevallen, dan is het deze ontmoeting. Was dat nu dat fameuze Franse spel? We hadden niets te verliezen, de grote faam van de tegenstanders inspireerde ons, het was een prikkel om zo goed mogelijk uit de hoek te komen. En dat is gelukt ook. Zeker, individueel waren de Fransen goed, maar er zat geen leven in, het was morsdood, de ploeg hing als los zand aan elkaar. En wat zij niet had den, dat hadden wij. In de Franse kleedkamer heerste be las, die een kwart eeuw geleden midvoor de Haantjes naar menige z®», voerde, was uiterst beslist in zijn m®j ning: de ploeg, die het beste voet"" speelde, heeft gewonnen. In alle moie lijke opzichten waren uw spelers sup® rieur; in snelheid, positie-kiezen, ha controle, dribbelen, het maken v(„ schijnbewegingen, opportunisme, scb".„ vaardigheid, noemt u maar op onzen werden overspeeld en dat m.i. ook aan het systeem. De taak de binnenspelers is de midvoor te h® pen, niet de verdediging. Wat kon aanval van drie man beginnen 4eAr. een zó solide en hardnekkige acht® hoede als die van de Nederlanders? Wie de besten waren? Natuurlijk kes, Timmermans en Van Schijnde" Lucien Galblin, eveneens ,eX"an international en voetbalspecialiteit v l verschillende Franse bladen, was s hiermee volkomen eens. Of ik de cU1, lig4 va" "W> In de Franse kleedkamer heerste be- geflatteerd vind? Goeie genade, neCrL'elS grijpelijkerwijze een sombere stemming. Als ik denk aan die drie of vier ^°%et De heer Gaston Barreau maakte tegen lat en palen, ben ik blij dat een. zeer gedeprimeerde indruk. Hij bij 41 gebleven is. ui- schreef de nederlaag van zijn ploeg in De Fransen hebben geen verontscn glJ de eerste plaats toe aan de onvoldoen- diging gezocht voor hun nederlaag' de physieke conditie van sommige waren evenmin terughoudend met het lange en lof voor het spel van de Neder.at^.j, ploeg als geheel en voor dat van "e,refU blinkers. Wat de eigen spelers be4erd* toonde men zich meer gereserve^. Niemand had volkomen aan de wachtingen beantwoord, de meesten den zeer teleurgesteld. Prouf. ®far3tt" en, in 'i begin vi.ii de wedstrijd. Ba' e" n Gabc-t, waren nog de minst zwa in de slecMste wedstrijd, die het t etttal »a ae oorlog gespeeld had. spelers, een gevolg van zware seizoen (natuurlijk! Red.) Maar voorts hadden de Nederlanders uitste kend gespeeld, met naar zijn mening Wilkes en doelman De Munck als uit blinkers. Ook aanvoerder Prouff noemde Wilkes het eerst, daarna Tim mermans en ook Van Schijndel; een virtuoos wie vandaag alles lukte. De overwinning was volkomen verdiend. De oud-international Paul Nico-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1949 | | pagina 4