Postzegels verzamelen een wetenschap s, «f t DE WEREID ROND Laat Uw mond verzorgen! PIRASTRO PACKARD 1 Europese minderheid wil zitting in Nederlandse delegatie In het paradijs der philatelisten TAXI -13000 AMERIKAANS PLASTIC KUNSTGEBIT SNAREN W. ALPHENAAR r COLD WAVE?? OPTEKENAAfi-OPLEGGER TEXTIEL Dit is de kleine ■an ir/xl Zijlstra Mv.BREEMENeC° WRIJF WAS flinke knipster WAT DOEN DE INDO EUROPEANEN? Rehabilitatie Ind. NSB-ers Ned. landbouwers in Australië 7-pers. CHEVROLET met aanhangwagens Claesde Vrieselaan21b, Tel. 37519, Rotterdam Bedrijfsruimte Laurens coster Kraagjeshuis Amerika's meest gedistingeerde automobiel Binnen zeer korte tijd leverbaar Geert Hoogeveen9s V. SLAAPKAMERS VAN DITIVENBODEN .J Gevr. CHEF of BEKWAAM EERSTE BEDIENDE Meubelfabriek DAMES VERKOOPSTER WINKELCHEF VERKOOPSTERS WOONRUIMTE voor de fijne lingerie zoeken wij een Christelijk Huwelijk ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1949 PAGINA 5 HUISBRANDOLIE ZUINIG-VEILIG ZINDELIJK PRO PALESTINA Oproep tot hulpverlening Serrarens over Europese sociale vraagstukken Critiek op Spaanse regering Generaal Kapittel der Paters Oblaten Onderscheiding pi ml Een betrouwbaar advies De Stofzuigercentrale HAGEMAN n MUURVAST IN DE MOND. HONDERDEN GESLAAGDEN hit voorraad leverbaar kruisweg 49 Herenkleding Garagebedrijf, Haarlem Extra aanbieding: geheel compleet f 235. Profileert van deze aanbieding! f 285. f 325. f463. Woninginrichting Ged. Oude Gracht 108—110 Telefoon 17165 BANKETBAKKERIJ Ja, maar van Molendijk's kapsalons VERPLEEGHULP en JUFFROUW, Levering, Service-abonnementen, Revisie ELECTRISCHE koelkasten, JONGENS LEERLING- WINKELMEISJES Quadragesimo Anno vraagt voor direct beschaafde Leeff. boven 20 jaar. Met ervaring in modern breiwerk. Tempeliersstraaf 68. MANTELATELIER vraagt voor direct R.K. meisje, 17 jaar, zag zich gaarne geplaatst om in hei vak ie worden opgeleid. Er zal meer gelet worden op daar waar veel te leren valt en goede behandeling dan op salaris. Haarlem of omstreken. Brieven onder No. 26, Bureau Nwe. Haarl. Crt., Bijkantoor, Stumphiusstraat 45, Beverwijk. GEVRAAGD: PRIMA STOFFEERDER Op ons atelier zo mogelijk met atelier ervaring N.V. Haarlemse Pyamafabriek „Nobelt" De encycliek van Z. H. Paus Pius XI over het PRIJS 0.75 franco per post, 0.85 bij vooruitbetaling. Verkrijgbaar in de boekhandel en bij Drukkerij De Tijd. Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 6573. Postgiro 22J&4. vertegenwoordigers van de Europese minderheid in Indonesië hebben h'jdagmiddag te Den Haag een bijeenkomst gehad met de leden van de Nederlandse delegatie. Naar wij vernemen hebben enige hunner hun grieven S®uit tegen de gang van zaken ten aanzien van het horen der Europese jj'inderheid ter R.T.C. in het bijzonder tegen de houding van de B.F.O. in jteze aangelegenheid. Deze vertegenwoordigers opperden de gedachte hen als e^en in de Nederlandse delegatie te doen opnemen, om hen zodoende in de Selegenheid te stellen over alle kwesties die hun belangen naar hun mening &Hen. mee te spreken. Naar verluidt zou het resultaat van deze bespreking J'Ji, dat een contact-commissie uit de Nederlandse delegatie zal worden ge- yHnul, die tot taak zal hebben de vertegenwoordigers van de Europese mïn- "efheid van de gang van zaken op de hoogte te houden en van hun inzichten gevoelens kennis te nemen. t, afgevaardigden van het Indo- «jUropees Verbond (I. E. V.) ter Ronde- ^afelconferentie hebben een verklaring pePubliceerd over het standpunt van Indo-Europeesch Verbond ten aan- «en van het Indonesische staatsburger- .j aP- Hierin wijzen zij er op, dat se- °6rt de Japanse capitulatie de leiders ,ah het I.E.V. er naar hebben gestreefd, ?e Indo-Europeanen vertrouwd te ma- *eh met het beginsel, dat zij door goed bloed aan Indonesië zijn verbonden J1 dat hun belangen en levensvooruit- jiehten in Indonesië, en niet in Europa "•«"en. Verder werd opgemerkt: Het Vergrote deel van de Indo-Europea- ",6tl is, zoals zij in het I.E.V. verenigd j Jh, thans doordrongen van de nood- ,akelijkheid van een overschakeling op ?e. nieuwe levenshouding in het aiudige tijdsgewricht. Het beseft vol- ptien, dat het met de Indonesische eiders zal moeten meestrijden voor het °6luk en de welvaart van de R. I. S Onder de Indo-Europeanen en blij vers in het I. E. V. zijn er velen, die *ich reeds op een onmiddellijke aan vaarding van het Indonesisch staats burgerschap wensen in te stellen. Er 2ijn er echter ook voor wie het aan vaarden van het Indonesisch burger schap om verschillende redenen psy chisch nog niet mogelijk is. Voor deze Jaatsten zal het wenselijk zijn, dat hun een zekere tijdsduur wordt ge laten om tot deze belangrijke stap, het aanvaarden van een andere na tionaliteit, over te gaan. De UNCI is Vrijdag voor het eevst ??4ert het uitvaardigen van de cease 'te-order weer bijeen geweest. De ?'aatsvervangende voorzitter, (V. B, titchett (Australië) drong bij beide Partijen aan op voortzetting van de sa menwerking in een geest van goede wil f1* geduld bij de uitvoering van de order mt het staken van het vuren, v De bijeenkomst werd bijgewoond door "ederlandse en Republikeinse vertegen woordigers. Bekend werd gemaakt dat Wee Nederlands-Republikeinse suDCOm- missies zijn ingesteld, een voor het on- ?etzoek naar de mogelijkheid tot vrij- r'.'ng van politieke gevangenen en Wrijgsgevangenen, en eën voor bestude-. big van het vraagstuk der bevoorrading ?ah de door de republikeinen beheers- e gebieden. Ook zijn er besprekingen gevoerd over ot vraagstuk van het herstel van de "ormale en regelmatige verbindingen met de republikeinse gebieden. De voorzitter van de Nederlandse de- mgatie, mr. s'Jacob, zei, dat alle pogtn- §eh moeten worden gericht op cie we deropbouw van het bestuur, opdat net Welzijn van de bevolking niet langer in i Waagschaal zal worden gesteld. Het j hoogste tijd, dat er in dit opzicht ets wordt gedaan, o.a. omdat er nog ®tfeds een groot gebrek bestaat aan ver- billende dingen, waarvan hij noemde 'extiel geneesmiddelen en productiemid delen. De voorzitter der republikeinse dele tie, de heer Susanto Tirtoprodjo, die iJdens de verbanning van de repubn- regering op Banka was onder- doken bij de republikeinse groepen m Oost-Java, zei, dat wat hij gedurende die zeven maanden als „guerilla-minis ter" had waargenomen, hem de overtui ging had bijgebracht, dat het volk van Indonesië is voorbereid op een voortzet ting van de worsteling voor het berei ken van zijn idealen. Echter is het volk evenzeer voorbe reid, het pad des vredes te volgen, op voorwaarde, dat het niet in een toestand zal worden gedrongen, waarbij de eer van land en volk zóu moeten worden geofferd. VOOR CENTRALE VERWARMING HAARLEM TEL 17270 Reeds op 15 Maart 1948 heeft Z. H. de Paus In Zijn Encycliek „Auspicia Quaedam" een beroep gedaan op alle katholieken om er voor te bidden dat het Palestijnse con flict in vrede mocht geregeld worden. Ons eigen Hoogw. Episcopaat heeft bij schrijven van 13 Mei '48 allen aangespoord dit Pauselijk woord in daden van gebed om te zetten. Maar sindsdien is de Pa lestijnse kwestie uitgegroeid tot een oorlog met alle verschrikkelijke gevolgen, van dien. Duizenden bewoners van Palestirfh moesten met achterlating van have en goed nun geboortegrond verlaten en gingen een duistere toekomst van vluchteling tegemoet. Ook toen kon de Paus niet zwijgen en in een roerende Encycliek „In multiplicibus" van 24 Oct. '48 riep Hij alle katholieken op om deze ongelukkigen te helpen. Zelf heeft Hij gedaan dat mogelijk was om het lot dezer vluchtelingen te verzachten. Ook nadat de vrede, of althans de wapen stilstand, gesloten was, heeft Hij niet op gehouden ons tot voortgezette steun aan te sporen. In Zijn Encycliek „Redemptoris nostri" van 15 April '49 uit Hij eerst Zijn vreugde over het staken der vijandelijkhe den, maar, zo vervolgt Hij, met het slui ten van de wapenstilstand zijn de toestan den van rust en vrede nog niet terugge keerd. De vluchtelingen verkeren nog steeds in een verschrikkelijke nood. Daarom ver maant Hij alle edelmoedigen „om deze bal lingen ter hulp te komen." Ook Katholiek Nederland moet helpen. Het Comité „Pro Palestina" stelt ons in staat onze plicht tot steun te volbrengen. Uw kleine en grotere giften worden gaarne ont vangen op het Gironummer 530500, adres: Comité „Pro Palestina", Vic. van Alphen- laan, Boxtel. Bij het gisterochtend te Straatsburg begonnen algemeen debat over de so ciale vraagstukken van Europa heeft de Nederlandse afgevaardigde Serra rens een pleidooi gehouden voor de nauwste samenwerking tussen de Raad van Europa en het Internationaal Ar beidsbureau. Serrarens betoogde, dat in de dertig jaren van zijn bestaan dit arbeidsbureau, waarbij alle leden van de Raad van Europa zijn aangesloten, een belangrijk programma heeft vervuld. Daarbij verwees spr. naar de serie conventies inzake sociale verzekeringen, die door het bureau werden uitgewerkt. Samenwerking met dit orgaan is te meer noodzakelijk, daar hierdoor een direct contact met het werkende volk verzekerd wordt, aldus betoogde spr. Henri Heyman, vice-voOrzitter van de Belgische Kamer van Afgevaardig den, heeft bU de Europese Assemblée aangedrongen op unificatie van de systemen van sociale verzekering in Europa. Hij stelde voor: 1. Verschillende systemen met elkander te vergelijken. 2. De mogelijkheid te overwegen van bevordering van wederzijdse regelingen terzake sociale verzekering en 3. De mogelijkheid in overweging te nemen van het vereffenen van de bestaande verschillen, in het bijzonder ten aan zien van de te betalen premie en de grootte der uitkeringen. Heyman drong voorts ook aan op het opnemen van con tact met het Internationaal Arbeidsbu reau ter vermijding van dubbel werk. De slechte politieke en economische si tuatie in Spanje heeft in rechtse kringen van de Falange, de partij van Franco, mis noegen gewekt, aanleiding gegeven tot pessimisme, en critiek op de samenstelling van de regering tot gevolg gehad, aldus verneemt U.P. uit Madrid. Naar die kringen verklaarden, zijn er de vorige maand tijdens een driedaagse bijeenkomst van de Nationale Raad van provinciale leiders van de Falange stem men opgegaan die pleiten voor reorga nisatie van het kabinet. Blijkens een rondschrijven van de waaremende eerste regeringssecreta ris van Indonesië betreffende rehabili tatie van overheidsdienaren van Ne derlandse nationaliteit, die in 1940 we gens potentiële staatsgevaarlijkheid zijn geïnterneerd, oordeelt de regering vol doende aanleiding aanwezig, voor zo ver zulks thans nog mogelijk is, alsnog de daarvoor in aanmerking komende personen te rehabiliteren. Volledige rehabilitatie zal mhouden, dat het in 1940 (1941) verleende prae- dicaatloze ontslag uit 's lands dienst wordt ingetrokken, en de tijd, die se dert dat ontslag is verlopen, automa tisch medetelt voor pensioen en even eens voor de normale periodieke wedde- verhogingen. Bij het te Rome gehouden Generaal Kapittel der Paters Oblaten van de H, Franciscus van Sales werd tot Gene- raal-Overste gekozen de hoogeerw. zeergel. pater dr. Dominico Balducelli. Als leden van de Generale Raad wer den gekozen pater Dufour, aftredend Generaal, pater Lichtler, pater Janssen en pater Tucker. Bij K. B. is aan G. J. M. Moussault te Wassenaar, verlof verleend tot aan neming van het ordeteken van ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote, hem door Z. H. de Paus verleend. - 11 1 - (Van onze verslaggever) TT^r is een tijd geweest dat wij sigarenbandjes verzamelden, nog later gingen rjj wij over tot plaatjes van beroemde voetballers en toen het leven ons meer serieuze aspiraties begon op te dringen, spaarden wij gedurende enige tijd postzegels. Het hoogtepunt van ons philatelistisch bezit bestond overigens uit niet meer' dan een kladschrift met series en een enveloppe met „dubbelen". De herinnering aan dat schamel resultaat van ons streven naar een collectie joeg ons nog het schaamrood naar de kaken toen wij gisteren op de Nationale Post zegeltentoonstelling in Amsterdam wandelden. Wat daar achter een onnoemelijk aantal vitrines stond uitgestald aan postzegels uit alle landen en windstreken en ook uit alle tijdperken, sinds de uitvinding van het postverkeer, vaagde bij ons iedere gedachte aan een „onschuldige liefhebberij" op slag weg. Wij zijn er nu degelijk van doordrongen dat postzegels verzamelen niet veel minder is dan een wetenschap Wanneer een leek, zelfs wanneer hij gewapend is met een voortreffelijk ge redigeerde catalogus, dit philatelistisch paradijs betreedt, wordt hij onmiddellijk bevangen door een min of meer chao tisch gevoel. Hij weet niet waar hij be ginnen moet: hij weet zelfs niet goed waar hij kijken moet, want hij beseft instinctief dat het niet om de plaatjes begonnen kan zijn. Daar zit natuurlijk méér achter zo'n zorgvuldig geselec teerde verzameling, zo weet hij. Om althans enig houvast te hebben wendden wij ons het eerst naar de stand, waar de oudste postzegels in Engeland uitgegeven werden vertoond. Maar wij verwijderden ons meteen weer vol eerbied, toen .een zeer beleefde heer ons vroeg of wij er bezwaar tegen hadden even een andere afdeling te gaan bekijken, om dat de jury juist de door ons verko zen vitrine wilde bekijken. De volsla gen ondeskundigheid wijkt voor de perfecte deskundigheid; dat is recht en billijk. Maar na een kleine omzwerving zijn wij toch weer op ons uitgangspunt te ruggekeerd. En toen zagen wij enkele vellen vol vuil-gele zegels van one pen ny uit 1841, al te zamen natuurlijk mi nieme historische documenten van gro te waarde. Vlak daarnaast ontdekten wij „een ontwerptekening van een en veloppe, tevens postblad", gedateerd 1840, en vervaardigd door de op 1 April 1780 geboren Engelse schilder W. Mul- ready. En wij verblijdden ons over het feit, dat een artiest de grondslag bleek te hebben gelegd voor alle P.T.T.'s in alle landen 17 begrijpt echter wel dat wij er daarmee niet waren. Wij begrepen het zelf nog veel beter toen wij een col lectie aanschouwden, die gespeciali seerd was op: „kleurverschillen, plaat nummers, tandingen, afwijkingen, om gekeerd watermerk, reclame-vermelding op achterzijde, afstempelingen, pa ren, strips en blokken" en ten slotte dan ook nog u zult het niet willen geloven op „diversen." U ziet het, er zijn zo enige dingen waarop u moet letten, als u wilt weten of een bepaalde zegel belangrijk is of niet. Een misdruk bijvoorbeeld kan zo'n papieren kleinood tegen alle redelijkheid in enorm in waarde doen stijgen en die Egyptische zegels met de opdruk „Port Fouad", zo leerden wij, zijn zeer zeldzaam. Overdrukken leggen ook veel gewicht in de schaal. En wat zegt u van een Indonesische zegel uit de Japanse bezettingstijd, dat een „annulerings- streep in Indische inkt over een annu- leringsstreep in drukinkt" vertoont? Kunt u begrijpen dat wij even heradem den toen wij bij een verzameling Zweedse, Deense en IJslandse zegels za gen genoteerd dat „de keuze van in zender op dit gebied viel, omdat het „rustige" landen zijn, die de verzame laars niet nodeloos op kosten jagen en omdat ook „de in die landen uitgege ven stadspostzegels een uitermate inte ressant; uitstapje bieden, voor welks verlokkingen inzender dan ook is be zweken"? En werkelijk: deze postzegeltentoon stelling biedt een mens gelegenheid te over om zich te verdiepen in ge schiedkundig-politieke en economische problemen. Zie daar die door het keizerrijk en door de Sovjet-Republiek uitgegeven zegels broederlijk naast elkaar hangen; aanschouw de Spaan se toeslagzegels, door provincies en steden gedurende de burgeroorlog onder de Franco- en de Rode rege ring uitgegeven; let op de in Indië tij dens de Japanse bezetting gebruikte zegels, gevolgd door de „Nica-beVrij- dingszegels"; en lees tenslotte over die collectie van China en Mandsjoe- kwo dat „de noodlottige devaluatie enorm vele opdrukjes tengevolge had." Maar neem het ons tenslotte niet kwalijk dat de afdeling „poststempels" ons het meest aantrok. Niet zozeer om die stempels zelve, als wel om de dik- Drs. G. de Groot, vertegenwoordiger van de Centrale Stichting Landbouw- emigratie, maakte een studiereis in Australië, teneinde zich een beeld te vormen van de agrarische omstandig heden in dat land, zulks met het oog op de emigratie van Nederlandse boe ren en landarbeiders. In een onderhoud op het Australische ministerie van voorlichting, gaf drs. De Groot zijn indrukken weer. Hij deelde mee, dat reeds 300 Nederlanders uit het landbouwbedrijf in Australië zijn aange komen en dat er nog meer onderweg zijn. De meeste nieuw aangekomenen hebben zich gevestigd in de staat Vic toria. Dit is een gebied met een gema tigd klimaat en het is ook het belang rijkste zuivelgebied in Australië. De Nederlanders, die in Australië reeds in de landbouw zijn ingeschakeld, werken goed en hebben zich op prettige wijze gevestigd. Voor Nederlandse landarbeiders en zonen van landbouwers, die thuis niet konden hopen nog eens een zelfstandig bedrijf te hebben, bestaat er een goede gelegenheid op zijn minst nog eens deelgenoot te worden in een landbouw bedrijf en mogelijk een eigen bedrijf te vestigen, zeide hij. In dit verband wordt opgemerkt, dat het minimum loon, dat voor de werk krachten in de landbouw in het alge meen is vastgesteld, 6.18.6 pond be draagt, terwijl de aftrek voor verblijf en levensonderhoud op 1.5.- pond ge steld kan worden. Wilt U een solide stofzuiger kopen (eventueel ook in huurkoop) of huurt U liever een goede machine vooi 4.60 per maand, reparaties gratis? Ga dan naar: Ged. Oude Gracht 52, t/o de kerk, Tel. 12762 (Adv.) wijls intrigerende adresaanduidingen op de enveloppen. Wat zegt u bijvoorbeeld van die heer uit „Munnikendam", die het was in het jaar Onzes Heren 1810 een missive stuurde aan „Den heer Ge- weezene president Schepen van het voormalig College van Heeren Schepe nen te Lisse" en die daar kennelijk vol achterdocht ten aanzien van de vaardigheid van de prille Tante Pos aan toevoegde: „te verzenden over Haarlem". En wat ter wereld had die Londenaar in 1813 reeds te berichten aan „Mijn Heer Ra- vekens, Sekretaris der Maatschappij Tot Nut van 't Al gemeen", een brief „Af te geven in den Huizinge de Zon op den Singel, bij de Blauwe Burgwal te Amsterdam". Al was onze secreta ris ongetwijfeld be ter af dan „De Weleerwaarden Heer Cornelis van het Liefe Reyck", die verrast werd met een brief „afte- geeven bij den deurwaarder". De patroon van de philatelisten mo ge het ons verge ven, maar wij zijn naar huis gegaan, vervuld van post- hume deernis met die Cornelis van het Liefe Reyck. 25 cent per K.M. Uitsluitend met chauffeur. PLEIN 33 TELEF. 13000 Dinsdag heeft Kardinaal Frings, aarts bisschop van Keulen, de bisschopsconfe rentie te Fulda geopend met een plech tigheid aan het graf van de H Bomfa- tius. Aan de conferentie namen deel de kardinalen Frings en Preysing, de aarts bisschop van Bamberg, Freiburg en Pa- derborn en de bisschoppen van Oma- brück. Regensburg, Hildesheim, Mainz, Passau, Fulda, Speyer, Aken, Münster, Würzberg, Eichstatt, Rottenburg en Lim burg. De Franse minister van Justitie, Ro bert Lecourt, heeft in een rondschrijven de Franse rechtbanken opgedragen strengere straffen dan tot dusverre op te leggen wegens opzettelijke brand stichting en desnoods de doodstraf te eisen, zo deelde gisteren een woordvoer der van het ministerie van Justitie mede. De woordvoerder zei verder, dat de. doodstraf aan opzettelijke brandstich ters kan worden voltrokken krachtens art 434 van het Franse strafwetboek. Door het Britse ministerie van Han del werd gisteren bekend gemaakt, dat de textielgoederen en schoenen met ingang van 26 September, ondanks de heftige protesten van de detaillisten, vijf percent in prijs zullen dalen. Op de Schelde even buiten Antwerpen heeft gisteren een ontploffing plaats gevonden aan boord van een schip, waarbij 30 ton T.N.T. en dynamiet ge ëxplodeerd zijn. Vier leden van de be manning van het betreffende schip werden gedood. Winston Churchill's lijfarts heeft gis teren medegedeeld, dat de 74-jarige Britse staatsman aan een verkoudheid lijdt. De grootste olieraffinaderij van Joego slavië gevestigd in Fiume, is, naar van betrouwbare zijde wordt gemeld. Don derdag na een ontploffing in brand ge vlogen. Verschillende vroegere officieren van de gewezen veldmaarschalk Von Man- stein hebben gisteren a décharge ge tuigenis afgelegd bü het proces te Ham burg, dat thans reeds vier dagen duurt Hij is nog maar pas bezig. Maar die speciale poststempel die de P.T.T. op de tentoonstelling aan iedere liefhebbe uitreikt moet hü beslist hebben. Wanneer U 's morgens Uw slechte tanden by ons Iaat trekken, plaatsen wij nog DEZELFDE DAG een VOLLEDIGE GARANTIE. TREKKEN DESGEWENST IN EVIPANSLAAP. BEHANDELING DOOR ARTSEN. Gouden tanden, kronen, bruggen, speciaal Jacket Crowns in de kleur der eigen tanden. SPREEKUUR van 9 uur 's MORGENS tot 7 uur 's AVONDS. Bovendien DINSDAGS- en DONDERDAGS A V ONÜS van 7-9 u. in centrum Heemstede te huur aangeboden. Direct te betrekken, onder no. 47021 bureau v*n dit blad. Aanm. nieuwe cursus Middenstandsdiploma Praktijkdipl. Boekh. M.B.A. en Talen Onderw. Vereniging ^loraplein 19 - Tel. 14794 Uir. J. v. Ravenswaay V°°r 't huren van Toneel kleding Dames- en 's Het ADRES: Gm ^HaV. °ude Gracht 119 m Telefoon 20257 Mr. Cornelisstraat 52-58 Telef. 16270 Ziet onze etalage Alleen zij gelieven te solliciteren, die in eerste klas zaken gewerkt hebben. Brieven onder no. 45949 aan het bur. van dit blad. SANTPOORTERPLEIN 1 Haarlem Tel. 19706 Levert aan solide personen Huisk., Slaapk., Bedden, Sa lons, enz. Tegen de laagste prijzen op gemakkelijke be talingsconditie. Br. no. 45945 bur. van dit blad. Inrichting Haarlem vraagt intern een als hulp keuken, tev. naaien, strlJte"' circa 35 jaar. Br. no. 2768, Wensing's Adv.bur., Tempeliersstraat 32. KOELCELLEN. CONSERVATORS, VRIEZERS TeUleo» 13658-17638.20862 I gevraagd ter opleiding in handelszaak van auto- en motorbanden en verdere accessoires. Eigenhandig ge schreven brieven onder no. 46876 bur. van dit blad. gevraagd in zaak van Ver lichting- en Huishoudelijke artikelen. Eigenhandig ge schreven brieven onder no. 46877 bur. van dit blad. R.K. MEISJE gevraagd van 15 of 16 jaar, voor d. of d. en n., in gezin van 2 pers. Was buitenshuis, met huisel. verk. Aanmelden na 6 uur: Ged. Oude Gracht 107 rd. De encycliek van Z. H. Paus Pius XI over het HERSTEL der SOCIALE ORDE Prys ƒ0.75 Verkrijgb. in de boekhandel en bij Drukkerij „De Tijd". A'dam, N.Z. Voorb.wal 65-73, franco per post 0.85 bij vooruitbetaling. Postgiro 22.88.4. komt U eens kijken naar onze nieuwe MODESALON Wij bieden U de laatste modellen teg. uiterst lage prijzen. Heden grote maten in gebloemde en donkere japonnen; grijze en bruine klokrokken; blouses. Hebt U zelf stof? Ook deze wordt naar de laatste mode verwerkt. Alles prima coupe en afwerking; prijs billijk. „MODERN" - Gen. Cronjéstr. 160 - Telef. 17834 Gegadigden dienen zich te melden aan ons kan toor Zijl weg 158; na 6 uur Koppestokstraat 15. Naast Eric speelt de dwerg Pum-Pum een belangrijke rol in de verhalen, die in de strip Eric de Noorman zo boeiend met pen en tekenstift zijn geschilderd. De handige wijze waarop de kleine man redding weet te brengen, steeds weer wanneer Eric in gevaar verkeert, heeft hem bemind gemaakt bij jong en oud. U kunt er daarom zeker van zijn dat U uw jongens een plezier doet met de serie boekjes (5 deeltjes) avonturen van Eric de Noorman. De serie bestaat uit: Deel I „De Steen van Atlan tis"; Deel II „De Ondergang van Atlantis"; Deel III „De Sultan van Akaiim" en „De Geheimzinnige Bron"; Deel IV „Het Stenen Beeld" en „Gevangenen der Romeinen"; Deel V „De Valse Koning" Prijs per deeltje f 0.75 Verkrijgbaar bij de uitgeef ster en in de boekhandel. grootwinkelbedrijf In levensmiddelen vraagt voor één der Haarlemse winkels een jonge energieke Woning aanwezig. Diploma's vereist Uitstekend loon, prettige werkkring en opname in pensioenfonds. Tevens gevraagd flinke en vlotte voor winkels in Haarlem-Noord, 1825 jaar. voor meubelstoffering en woninginrichting. „Aurora", Woninginrichting, Wijkerstraatweg 273, Velsen-Noord. Moeder en zoon, prima refer., beiden b.b.h.h., vragen ongemeubileerde Dame ook bereid eventueel de verzorging op zich te nemen van bejaard echtpaar of derg. Inlichtingen na 3 uur tel. 20430 of schriftelijk onder no. 45993 aan het bureau van dit blad. Aanmelden dagelijks van 8.30-17.30 uur Leidsevaart 442 Telefoon 16661 Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1949 | | pagina 5