Schuldenregeling met Indonesië doet invloed gelden De laffe overval van de W.A. op het Rembrandtsplein DeV.V.V.opzijn Italiaans D' Waarom gaat U naar Kloots? Kloots' Kledingmagazijn Ee tserviezen Verschenen ERIC DE NOORMAN r Wij luisteren naar J. VAN DEN BERD Het Wapengericht en Het Goud der Ozmecs stadsschouwburg STOFZUIGERS REGENTIJD ERVAREN NAAISTER HULP IN DE HUISHOUDING SPECIALE AANBIEDING: Hergroepering K.N.I.L. en Nederi. troepen Daders van de progroom eindelijk gegrepen DROEVE AVOND IN FEBRUARI 1941 J GER0-ZILVER CASSETTES DEEL VI in de serie Het boekje bevat 2 verhalen: Uw kinderen zijn in de wolken met Eric de Noorman! Wat Parijs dicteert, vindt Caprice" DE AMERIKAANSE LEGERGOEDEREN WINKEL VRIJDAG 28 OCTOBER 1949 PAGINA 7 TWEEDE KAMER Nieuwe melkprijs voor de boer De taak na overdracht Positie Ned, troepen Vertrouw alleen zeer goede kennissen, en dan nog niet. At „DE WERELD HEEFT GEEN WACHTKAMER Omdat U daar vindt: PRIMA KAMGAREN EN TROPICAL CostuutMs v.a. f 89.50 (ook builunaten) EGYPTISCHE DUBBELE LINNEN REGENJASSEN en -MANTELS (import) vanaf f47.50 MOOIE GABARDINE REGENJASSEN STOFZUIGER DEFECT? "SERVICE" HELPT DIRECT! Grote Houlstr. 94 PRIJS f 1.20 MODERNE DECORS 24-delig 4tZ«' KOP EN SCHOTEL 0.95 HOERA! Electrlsche Banketbakkerij Joh. Peters Buitengew. Algem. Ledenvergadering Verkrijgbaar bij de uitgeefster en in de boekhandel. Snoezig hoedje voor ionge meisjes met leuke veergarnering. In div. modekleuren. DAMES HOEDEN HAARLEM Schattig hoedje van Velours- chiffon. PARKETVLOEREN DEN HAAG WONINGRDIL Blank eiken slaapkamer 485. Blank mahonie huiskamer 695. Gothische huiskamer 590. Volle garantie tv U& LWlCWflVU (Vervolg van pagina 3) De heer Janssen van ae K.V.P. had ■e avona tevoren er op gewezen, dat Qe oorlogsgetroffenen lijden onder de late behandeling van het wetsontwerp. Er zijn zoveel ongunstige factoren Indonesië bijvoorbeeld na de oorlog m de nationale economie gaan meetel den, dat de financiële mogelijkheid tot ^ergoeding allengs beperkt werd. Inder- naaa, de minister gaf toe, dat de wet «r direct na de oorlog gunstiger uit had kunnen zien De devaluatie inmiddels apeelt hierbij geen rol. Wel achtte de bewindsman het gewenst in dit verband is Wijzen op de ernstige ontwikkeling, "ie bezig is zich te voltrekken bij de schuldenregeling met Indonesië. Wij komen wellicht te staan voor een nieu- ye taak met betrekking tot zeer velen, die steunden op zekerheid bij de voor malige Nederlands-Indische regering. Dok voor deze mensen moet hulp ge boden worden. Als bezwaar tegen de hoge kosten van integrale vergoeding werd in het mini steriële antwoord nog aangevoerd, dat ~elgië en Frankrijk mede aan de in tegrale vergoeding na de vorige oor- t°g hun deflatie te danken hebben ge- bad. De heer Oud vond dit maar een *Wak argument: voor de financiële ahaos in deze landen zijn wel andere borzaken aan te wijzen. Dan was er vanuit de Kamer gevraagd, waarom de annuïteit in plaats van over vijftig niet °ver b.v. vijf en zeventig jaar zou kun- ben worden uitgestrekt. Men heeft dit tempo toch zelf in de hand. De minis ter wilde echter in deze onzekere eco nomische wereld niet te ver vooruit de komende generaties belasten. Nu, als jfe aan geen vijfenzeventig jaar vooruit kunnen zien, dan toch ook geen vijftig laar, zei mr. Oud later. Uit de verdere Verklaringen van de minister bleek, dat bi.i vijftig jaar als de uiterste grens ziet. En als er dan al maar gevraagd is om lieer gelden voor de oorlogsgetroffe- beii, dan verwonderde hij zich om dit voor hem zo ongewone geluid de bi'nister van Financiën is meer gewoon aan aandrang tot bezuiniging. Bij de beantwoording van de vragen over de verschillende onderdelen van bet wetsontwerp, vernam men o.m., dat bè wet onhanteerbaar zou worden als er aparte regelingen, voor kerken, zie kenhuizen. sportvelden enz. enz. in op genomen zouden moeten worden. Waar om? vroeg de heer v. d. Heuvel (A.R.), een regeling voor de kerken staat toch al op papier! Het stellen van een grens van duizend gulden voor de bedrijfs- bitrusting wil niet zeggen, dat een aan vullende bijdrage is uitgesloten. Die re geling is er. maar ze staat niet in de yet en neemt men haar wel daarin op, ban betekent zulks, dat een honderd- buizend gevallen stellig weer opnieuw bloeten worden doorgenomen. In vele bier gevallen is het geleden verlies boeds lang ingehaald en het zou prettig zijn voor deze mensen, als zij nog eens oen vergoeding kregen, maar de minis ter ontkent, dat het hier allemaal nood gevallen betreft. T. a. v. de huisraadschade werd ge wezen op een enquête te Arnhem, die uitwees, dat de voorgenomen toe slag niet ongunstig uitvalt. Als men de getroffenen mededeelt wat zij nog te wachten hebben, dan stemt dit b-j hen doorgaans tot verheugenis. Her stel van het huisraad voor de Neder landers in Indonesië is niet te enquê teren: zij zullen de schade zelf moe- ten dragen. De minister bracht ook, hulde aan de ambtenaren van IV e- deropbouw, Landbouwherstel en de Schade-Enquête-Commissie, die van tond 895.000 gevallen er ruim 860.000 hebben afgedaan. Een apart wcord van waardering kre gen de advocaten, die bijvoorbeeld in Rotterdam vrijwillig in de Schade-En quête-Commissies gewerkt hebben. Vraagt de Kamer wat betreft de kwes tie van de beroepsinstantie om ruimere genoegdoening, dan luidt het antwoord: maar dan op een wijze, die het vraag stuk hanteerbaar maakt. Nu, aan ex tra complicaties in deze wettelijke re geling heeft men waarlijk geen be hoefte; de heer v. d. Heuvel merkte echter des avonds op. dat het niet gaat om een gebrek aan vertrouwen in de tenuitvoerlegging van de wet, doch het rechtsgevoel vraagt een onafhanke lijke beroepsinstantie. De minister il lustreerde daartegenover met cijfers, dat het bestaande beroep geen wassen neus is. Nadat ook minister In 't veld de aan zijn adres gerichte vragen afge werkt had en prof. Lieftinck in tweede termijn nog eens anderhalf uur had volgesoroken, ging de Kamer om kwart over elf uiteen; zestien sprekers hebben bij deze algemene beschouwingen het woord gevoerd. Het nader overleg tus sen de bewindsman en de commissie van voorbereiding is vandaag begon nen Nadat de nota. waaruit zal blijken hoever de standpunten van de K.V.P. er. de minister elkaar genaderd zijn, verschenen is. zal a.s. Woensdag de Kamer de strijdbijl weer opgraven voor de behandeling van de tientallen amen dementen, een warnet, waarbij vergele ken het algemeen gedeelte nog maar simpeltjes is geweest. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft de gemid delde producentenprijs voor melk voor de 6'November beginnende nieuwe pro ductie-periode vdfctgesteld op 17.75 cent per kg. melk met 3.5 pet. vet. Ook in het nieuwe melk-productie-jaar zal er verschil zijn in de prijs gedurende de winter- en de zomerperiode. De winter- melkprijs voor de boer zal 19.70 cent bedragen en de zomermelkprijs 16.70 cent per 'kg. melk en bij een vetgehalte van 3.5 pet De gemiddelde prijs van 17.75 cent per kg. melk met 3.5 pet. vet komt overeen met een prijs van 16.75 cent per kg. melk met 3.3 pet. Voor het thans eindigende melkproductiejaar was de gemiddelde melkprijs 17.75 cent per kg. met 3.3 pet. vet, zodat de nieuwe prijs 1 cent lager is. De vaststelling van de nieuwe melk prijs voor de boer heeft geen betrek king op de prijs van de melk voor de consument. Een hooggeplaatste Nederlandse mili taire autoriteit heeft aan Reuter te Ba tavia medegedeeld, dat de Nederlandse en K.N.I.L.-tröepen thans worden her- groepeerd, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan iedere situatie welke zich als een gevolg van de overdracht der sou- vereihiteit aan Indonesië zou kunnen voordoen". Deze maatregelen behelzen o.a. het terugtrekken van afgelegen af delingen en een samentrekking van troe pen in een groot deel van Java en Su matra. Het legercommando in Indonesië heeft de Nederlandse regering uit voerig op de hoogte gesteld van de gevaren, welke de toestand in Indo nesië na de overdracht der souverei- niteit zal opleveren Over wat er zal moeten gebeuren met de K.L. en het K.N.I.L. en over hun piilitaire en politieke positie na de overdracht der souvereiniteit, is een voor geen tweeërlei uitleg vatbare be slissing dringend noodzakelijk. Onze soldaten willen weten, hoe lang zij nog in Indonesië zullen blijven, hoe de over dracht van de militaire bevelvoering aan de R.I.S. zal geschieden en welk gedeelte van de uitrusting en het ma teriaal aan het leger van de R.I.S. zal worden overgedragen, en onder welke voorwaarden. De belangrijkste taak van de Neder landse troepen zal na de overdracht der souvereiniteit zijn: het beschermen van leven en eigendommen van de Europeanen en daarvoor kan alleen worden ingestaan in de steden, waar onze troepen een voldoende sterkte hebben. De T.N.I. staat blijkbaar afwijzend tegenover Nederlandse advisering en heeft noch de geoefendheid, noch kent zij de tucht, welke de Nederlandse strijdkrachten hebben. Hij voegde hier aan toe, dat de toekomst van de ma rinebasis te Surabaje een aangelegen heid van de marine is en dat deze ba sis behoort aan Nederland en niet aan Indonesië. Enige verklaring inzake de toe komstige positie van de Nederland se troepen en de toekomstige vor- ming van het Indonesische leger „heeft geen officieel gezag en loopt vooruit op het resultaat van de hui dige besprekingen ter R.T.C.", aldus werd Donderdagavond in de hoogste Nederlandse politieke kringen te Den Haag verklaard. Dit werd medegedeeld naar aanleiding van de verklaring van een ..zeer hoog geplaatste Nederlandse militaire autori teit" te Batavia tegenover Reuter, vol gens welke de Nederlandse en KNIL- troepen thans worden hergegroepeerd. Welingelichte Nederlandse waarnemers zeiden, dat zij „niet de aanleiding konden begrijpen" voor de opmerking van de militaire zegsman te Batavia, volgens welke de marine-basis te Surpbaja „aan Nederland en niet aan Indonesië be hoort". vooral, daar hij zelf verklaard had, dat de toekomst van de basis een Een van de schrijnendste gebeurtenis sen in de hoofdstad in de tjjd, dat de Duitsers hier bezetters waren, heeft zich afgespeeld in Februari 1941, en wel rond het ttembrandtplein en Thorbecke- piein te Amsterdam. De W.A., tot het uiterste geprikkeld, doordat hun bru tale demonstratie op het Waterlooplein geëindigd was in een vechtpartij, waar bij Koot de dood had gevonden en het „ere-vendel" overhaast had moeten re tireren, besloot een laffe wraak te ne men op Joodse caféhouders en Joodse cafébezoekers op het Rembrandtpiein en Thorbeckeplein. Op een Maandagmiddag werd begon nen met een overvai van de markt op het Amstelveld, waar talrijke Joodse standhouders zwaar werden gemoles teerd, waarna hun goederen werden vernield en gestolen. Dronken van deze „overwinning" trokken de N.S.B.- ers naar het Thorbeckeplein en ver nielden dar het „Alcasar", een café cabaret. met een Joodse eigenaar. De eigenaar zelf werd ernstig verwond en van zijn café werden inboedel en rui ten volkomen vernield. Later op de avond was het de beurt aan het Rembrandtpiein. In het bijzon der had men het gemunt op het café de Kroon. Zo erg gingen de N.S.B.-ers die avond te keer, dat ruim honderd mensen min of meer ernstig gewond werden; een achtjarig meisje werd doodgeslagen. De marechaussee, 24 in getal, geleger'd in de Van der Vijver straat, trachtte de orde te herstellen, doch werd door wild geworden W-A. ontwapend en eveneens zwaar mishan deld. Tenslotte begrepen de Duitsers, dat dit te erg werd en maakte de Feld- gendarmerie een einde aan dit waan zinnige optreden. Het heeft lang geduurd voordat men tenslotte heeft kunnen uitzoeken, wie verantwoordelijk voor dit optreden zijn geweest. Zoals wij reeds meldden, is enkele weken geleden door de afdeling opsporing politieke-delinquenten van de recherche der staf van het gewest- Amsterdam der Rijkspolitie, een zekere mr. G. gearresteerd in verband hier mede. Deze arrestatie leidde toen tot het vinden van een clandestiene druk kerij van eierzegels. Maar deze arrestatie heeft voldoende feiten aan het licht gebracht om óók vast te stellen, dat een zekere Joop R., mede verantwoordelijk is geweest voor de wandaden. In verband met het feit, dat R. reeds door het tribunaal was ver oordeeld en zijn gedrag in de bezettings tijd o.a. zijn lidmaatschap van de Land wacht, ook reeds had geleid tot een vonnis van het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam, moest voor zjjn arresta tie voor andere feiten toestemming van de minister worden verkregen. Deze is inmiddels gegeven en in de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de Rijks politie hem gevat. De procureur-fiscaal bij het Bijzon der Gerechtshof te Amsterdam zou het op prijs stellen zoveel mogelijk inlich tingen te ontvangen omtrent de ge beurtenissen in Februari 1941, opdat ditmaal R. inderdaad niet weer de kans zal krijgen door de mazen van het net te- slippen. Vrijdag HILVERSUM II 415 M. Na 18 uur ook 245 en 1875 M. 18.45 Klank beeld v. d. jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitz. 19.30 Blaaskwintet. 20 Nieuws. 20.05 Gewone man. 20.12 Om- roepork. 21.22 „Ja, zo was 't", klank beeld. 22.25 Ravel. 22.45 De zin van het huwelijk, causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. HILVERSUM I, 301 M. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.30 Strijd- 8.15 Pluk de dag. 9.00 Huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Franz Lehar. 10.00 Kleuters. 10.15 Ochtendconcert. 11.00 Zonnebloem. 11.45 Orgel. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Mededelingen. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Symphon. ork. 14.00 Zang. 14.20 En gelse les. 14.40 Politieharmonie „Her mandad". 15.10 Letteren en kunsten 15.45 Dubbelmannenkwartet. 16.30 Gregoriaans. 17.00 Wigwam. HILVERSUM I 301 M. 7.00 krachten. 19.00 Denk om de bocht. NjeUws. 715 Gymn. 7.30 Soc. Nieuws 19.15 Accordeola. 19.30 Cursus. 19.50 „Tien voor acht". 20.00 Nieuws. 20.05 Hobo. fagot en piano. 20.30 Cursus. 20.55 Boekbespr. 21.00 Verzoekprogr. 21.40 Ducdalf. 22.00 Buitenl. overz. 22.15 Swing and Sweet. 22.40 Vandaag, causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Strawinsky. Zaterdag HILVERSUM II, 415 M. Vóór 10 uur ook 245 en na 12 uur ook 245 en 1875 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Maria ter ere. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 7.33 Oog in al. 7.38 Musette-klanken. 8.00 Nieuws. 8.18 Oog in ah 8.23 Sandler-trio. 8.40 Orgel. 9.00 Beetho ven. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Feuilleton. 10.35 Arbeiders. 11.35 Max Rege. 12.00 Vrolijke gram. 12.30 Me dedelingen 12.33 Metropole-ork. 12.53 Kalender. 13.00 Strijdkr. 13.30 Metro pole-ork. 14.00 Het Nederlandse lied. 14.20 Vincentino. 14.50 Gronings pro gramma. 15.15 Omroepork. 16.00 Cur sus. 16.15 Amateursuitz. 16.45 Sport. 17.00 Schijvenschouw. 17.30 Cabar.et. aangelegenheid van de marine is. Het zou ook kunneft zijn, zo zeiden zij, dat een taak van de Nederlandse troepen na de souvereiniteitsoverdracht zal zijn: het beschermen van leven en eigendom men. Doch men verduidelijkte te Den Haag, dat dit hun taak zou zijn alleen in de periode, onmiddellijk na de over dracht, en niet hun blijvende taak, zoals door de verklaring te Batavia de indruk gewekt was. (Van onze Romeinse correspondent) Rome, October. e bezoeker van Rome is nog maar nauwelijks vanuit 'n nauw straatje op de Piazza di Trevi beiand om er te worden verblind door de schittering van een van Rome's meest beroemde fonteinen, de Fontana di Trevi of, juist op het mo ment dat hij in zijn guide leest, dat de Rome-bezoeker een muntstuk in het water moet werpen, omdat de over levering wil, dat hij dan eens in Rome zal terugkeren, precies op dat psycho- logftsch zo juist gekozen ogenblik zal er een vuil jochie op hem afschie ten om hem het benodigde muntstuk aan te bieden te gen de zoete prijs van 50 lire. Wanneer men bedenkt dat men voor een Nederlands briefje van 10 gulden reeds een imponerend aantal reus achtige bankbiljetten ter waarde van 1700 lire krijgt, en na een eenvoudige alge braïsche bewerking tot de ontdekking komt, dat één lire dus het aequivalent ge noemd mag worden van een dikke halve cent, dan ziet men in, dat een muntstuk van 10 centesimi alleen nog maar kan worden benut door het in 't water te gooien. De jeugdige bevorderaar van het toerisme zou dus, zo zijn mazzel gelukte, een zoete en zuivere winst van 50 lire opstrijken, en zo een veelbelovend begin maken met een succesvolle loopbaan in de toeristenbranche, waar in menig Italiaan zijn bestaan vindt. Want niet alleen in hotels, café's en restaurants en op andere voor Nederlandse be grippen normale plaatsen is men de vreemdeling ten dienste, doch men oefent het V.V.V.-bedrijf met 'n speelse vindingrijkheid nog op tal loze andere wijzen uit. He laas vormt de Italiaanse wet een belemmering, doch het moet gezegd worden dat de bepalingen betreffende op lichting en diefstal soepel worden toegepast, zodat er in de vrije sector van de toe ristenbranche nog steeds een goede boterham te verdienen valt. Nauwelijks heeft men bij voorbeeld op een hoek van de straat na veel loven en bieden 'n Parker-vulpen ge kocht tegen een schandelijk hoge prijs, of op een vol gende straathoek wordt men overvallen door een Italiaans heer die overtuigende argu menten aanvoert voor de volstrekte nietswaardigheid van het zo juist gekochte voorwerp en die aanbiedt de vulpen te ruilen tegen een (daarmee volkomen identiek) ander exemplaar, mits men daarbij nog een bedrag van 3000 lire voege. Het blonde haar dat Germanen en Anglo. saksen doen wapperen, en de rode gids van Rome en om streken, zijn elk op zich al voldoende om een aantal of fertes uit te lokken in an sicht-kaarten, plattegronden, ingelegde kruisjes, St. Pie'- ter's met sneeuw, goedkope maaltijden, voortreffelijke hotels en kostbare gelegen heidskoopjes, bestaande uit zware gouden beeldjes uit de Romeinse tijd," sigaretten aanstekers en vreemde va luta tegen vrienden-prijs. De toerist verwordt, als hij geen sterke psyche heeft, tot een voortjakkerende getormen teerde psychopaath, die de linkerarm tegen zijn porte feuille geperst heeft, om de tien meter zijn „Grazie nol" doet denis, hotelreglementen, en het vervoer. Italië, dat het tweede toeris- tenland van Europa is, moet in de komende jaren de eerste plaats bereiken, schrijft het blad, dat overigens niet blind is voor de zeer ongenoeglijke kanten van een reis naar Italië voor de toerist Het vorig jaar bezochten meer dan 1.250.000 toeristen Italië en men verwacht dat het ;aar 1949 een record zal slaan met 2.500.000 vreemdelingen, die 100 milliard lire zullen hebben ach tergelaten. De Giomale d'Italia stelt voor op de scholen een nieuw leer vak in te voeren, „l'educazione turistica" en bij de grensover schrijding na het douane-onder zoek in elk paspoort een vlug- weergalmen en met de rechter arm de overstelpende service tracht af te weren. Wellicht zien wij de zaken te somber in, maar dat is ook niet meer dan natuurlijk, want al mogen wij dan een grand- seigneur genoemd worden en al willen wij daar gaarne zo nu en dan eens een veer om laten, wij verkeren in een toestand van machteloze woede sinds wij vorige week Zondag óp het St. Pietersplein ons ganse ve- derpak bestaande uit 28.000 lire moesten laten, zodat wij zijn moeten terugvallen op de hard gekookte eieren, die zorgzame handen ons vanuit het vader land hadden meegegeven en waar wij tot op de dag van onze beroving, niet aan toe gekomen waren, omdat de spaghetti alla Bolognese ons meer te zeggen had. Het doet een mens goed dan in de „Giomale d'Italia" te le zen, dat er te Milaan een cursus gehouden wordt van 30 lezingen over het toerisme, waar onder andere wordt gesproken over toeristenwetten, kunstgeschie- schrift te steken met waarde volle adressen. Wanneer de pelgrim naar de Heilige stad er maar voor zorgt dat hij niet 's avonds laat dollars gaat wisselen cp Piazza Colonna, wanneer hij niet ingaat op verzoeken, als intermediair op te treden tussen een Engels sprekende „Griek" en een Frans spre kende manufacturier en wan. neer hij er maar goed aan denkt dat hij slechts geld leent aan lieden die hij lan ger dan 15 jaar als volstrekt betrouwbaar kent (en nog alleen tegen een op zegel ge stelde schuldbekentenis) dan zal hij onbezorgd kunnen gaan ronddwalen langs Rome's fonteinen, kerken en paleizen en dan kan hij zelfs 10 centesimi werpen in de Fontana di Trevi, want dan zal hij zeker nog eens willen terugkeren. voor 12 personen met messen 519.50 voor 6 personen met messen 313.50 voor 12 personen zonder messen 330.75 voor 6 personen zonder messen 196. Verder weer voorradig kindergarnituren van Roodkapje, Sneeuwwitje en Hans en Grietje. Grote Houtstraat 49 Telefoon 20049 Dinsdag 1 November - 8 uur „Amsterd. Tonêelgez." van Maurits Dekker. Regie: A. Defresne. Abonnementsvoorstelling serie B. ïeperkt aantal plaatsen: 1.tot 3.50. Voorverkoop vanaf Zaterdag 103 uur. Telef. na 12 uur. WILTON KARPETTEN Zaterdag en Maandag a.s. reclame-aanbieding Wilton tapijten 127.50 (vooroorlogse kwaliteit), Moquette karpetten, Perz. dessins, 91.30, M. Smyrna 195.Cocosloper 3.10 per meter, Wollen dekens 15.85, bedstellen 3-delig 48.—. Verkoop van 105 uur. Tapïjthande! „Maro" N.V. Gebouw De Nijverheid Jansstraat 85 (bij de Gr. Markt), Haarlem. blauw en beige Prachtcollectie WINTERJASSEN enz. KLEINE HOUTSTRAAT 2 A (bij de Anegang) TELEFOON 20092 t/o Haarl. Dagblad Telefoon 17077 be encycliek van Z. H. ï'aus Pius XII over de Heilige Liturgie franco per post, J1.30 bij vooruitbetaling. ^erkrÜgbaar m de boekhan- e en bij Drukkerij De Tijd. ^terdam, N.Z. Voorburg- 3 73 Postgiro 22.88.4 voor 6 personen Barteljorisstraat 18 - Haarlem - Tel. 1062$ Maandag de gehele dag geopend. Dinsdag 1 November gesloten. Voor de vele teleurgestelden van de vorige week nog maals deze week: Speculaas-reclame van 45. cent voor 35 cent per pond. Speculaas voor de boterham 28 cent per popd. ZIET ETALAGE Beleefd aanbevelend: GEN CRONJéSTRAAT 168 HAARLEM Het Bestuur van de R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Nieuwe Gracht 70 te Haarlem, nodigt de leden uit tot het bijwonen van een op Donderdag 3 November 194a te 8 uur precies in het Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79. Na de behandeling van de agenda houdt de dichter Jacques Benoit (pater Climacus Bayer O.F.M.) een korte inleiding over de Katholieke Poëzie en leest voor uit eigen werk. N.B. De Directie van de R.K. Openb. Leeszaal en Biblio1- theek herinnert er de leden aan, dat de opgaven tot deelname aan de tijdschriftenportefeuille vóór 1 Nov. •1 haar bezit moeten zijn. an VLOERWRIJVERS in ruime sortering van eerste klas merken. Wij régelen eventueel de betaling met U. Zijlstraat 87 - Telef. 11110 ■■■■■■■•■■■•■■■■■■««■■■aan Zo juist uit Parijs ontvangen. Prima Velofirs, zeer ele gant met moderne voilette. n Grote Houtstraat 69 AMSTERDAM' - DEN HAAG - HAARLEM ALKMAAR - HILVERSUM - DEVENTER - ARNHEM - NIJMEGEN BIJ ONS ER VAN BEVRIJD GÉBRUIKTE LEGERGOEDEREN Camouflage regenjassen f 5.50. Can. Mil. broeken 5.90. Amerikaanse Mil. werkhemden 6.50. Amerik. officiers broeken vanaf 9.Battle-dress vanaf f 5.50. Tropen- windjacks, gevoerd en met steekzakken 24.50. Werk schoenen per paar f 7.Korte onderbroekjes 1.—. Hemden en borstrokken 1.75. Mil. wollen sokken per paar vanaf 0.75. Mil. winterjassen, grote maten, per stuk 25.—. Eénpers. dekens 4.90. Gevechtspetjes 1.50. Verder nog een partij gebruikte civiele kleding, w.o. regenjassen, demi's, winterjassen en colberts, tegen zeer lage prijzen. Alles zonder punten en dit alles alléén KAMPERVEST 1 (hoek Kleine Houtstraat) Telefoon 10874 DIT 15 PARKET. DAT STUK VOOR STUK öEöARANÖEERD WORDT. VAN f. 3.ÖOTOT f. 14.50 M? EN 1 DIT 15 OOK EEN PARKET IN EEN MOEll'JK PARKET l NPERPLE X HOUT AMSTERDAM TOONKAMERS Amitcliëjli 146 lel. 94225 ROTTERDAM Nobelslraal 95b tel. 48938 DEN HAAG BeeUelaerleM 90 kt. 555564 UTRECHT Maaritutraal 98 tel. 11520 HAARLEM Pleio 18 lel. 20879 ARNHEM Soaskeeliiogel 3a lel. 20116 APELDOORN latMIaa» 10 lel. 2620 ALKMAAR Koningsweg 70 lel. 3730 GRONINGEN Bolenfie, 83 lel 22925 BREDA Dijklaan 81 lel. 5337 Aangeboden: goede woning te Schagen (N.-H.), be vattende 2 kamers, 2 slaapkamers, keuken, grote zolder en vliering, tuin met schuur. Huurprijs ƒ4.20 per week. - Gevraagd: goede woning in Haarlem of naaste om geving. Moet geschikt zijn voor gezin van 4 pers. Voor macjiinezetter is in Schagen goede en ruime werkgelegenheid aanwezig. Brieven onder no. 79929 aan het bur. van dit blad. GEVRAAGD op klein atelier van le klas Damesmaatkleding een Geheel zelfstandig kunnende werken. Aanbiedingen 79 uur (behalve Zaterdags): MODEHUIS ELEGANT", Zijlstraat 95, Haarlem. GEVRAAGD IN R.K. GEZIN EEN FLINKE voor dag en nacht. Eventueel met huiselijk verkeer. Mevr. Kostermans, W. de Zwijgerlaan 24, Haarlem. N.V. WONINGINRICHTING JULIANAPARK 58—60—62 (bij Soendaplein) - TELEF. 13661

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1949 | | pagina 7