Alle heerlijkheden van UNOX zijn vrij ''A ALBERT VAN DALSUM TE HAARLEM GEHULDIGD auto-diefstallen SPANJE's LEGER: goede soldaten doch zonder moderne wapenrusting de specialist in kwaliteit MEISJES S. J. DE GOEDE Geschenken van G. en W. en een intieme receptie GOEDKOPER LUCHT VERVOER UITGESLOTEN? Défilé in Madrid met muilezels en stukken geschut van voor de burgeroorlog Prachtig ministerie; geen luchtvloot Noodzaak handhaving van eigen vliegtuigindustrie MILITAIR OVERLEG TE LONDEN Staking bij „Bethlehem Steel" geëindigd Joegoslaven lokten grensincident uit HEX Velleman Koopt! PALM BEACH PRIMA VERKOOPSTER ENIGE BESCHAAFDE DAMES SNEEUWWIT ZEEPPOEDER ST. NICOLAASCADEAUX MEISJES WASVROUW Apothekers-assistente Medisch analyste Magazijnbediende WOENSDAG 2 NOVEMBER 1949 PAGINA 4 Overleg over een ,jle klas" Beveiligt ngsnpparaat uitgevonden Begrafenis slachtoffers brand te Medemblik Burgemeester van Oldenzaal gaat heen EERSTE LUSTRUM KORPS MARVA STETTINIUS OVERLEDEN Grondlegger orgomisatie der Ver. Naties Beperking veto-gébruik? Communisten uit bestuur der C.I.O. Aldus de Hongaarse lezing Voorbij is het wikken en wegen of er nog wel een bonnetje beschikbaar is. Kies nu naar believen uit UNOX fijnste vleeswaren. Vraag speciaal om UNOX, dan bent U zeker van fijnste smaak en fijnste kwaliteit. Zorg iedere dag voor UNOX vleeswaren op Uw tafel- Van Amerongen FLINKE JONGEN voor wijk- en win- kelwerk. gevraagd voor de a.s. St. Nicolaasperiode. ENIGE AUTOMONTEURS ERVAREN AUTO-ELECTRICIËN GROTE SORTERING VERLICHTINGSARTIKELEN COMPL. KEUKENUITRUSTINGEN Tijlsfrp^t 11-15 Kruisstraat 27-29 Twee dagen na de première van het toneelspel „De Moord in de Kathe draal", nauwelijks voldoende voor de jubilerende Albert van Dalsum om op verhaal te komen van de nachtelijke huldiging te Amsterdam, kregen de le den van Geloof en Wetenschap gelegen heid. om te genieten van dit werk, waardoor de Engelse dichter T. S. Eliot de Nobelprijs voor letterkunde verwierf en waarmede Van Dalsum een jubileum tournee is begonnen. De leden van G. en W. konden van het actieve bestuur waarlijk geen betere keuze verlangen. In ons blad van Maandag is over dit bijzonder spel, met zijn glanspunten en fouten,, zijn on fortuinlijke vertaling en sublieme ver tolking, reeds uitvoerig geschreven. Misschien kan als aanvulling daarop gezegd worden, hoezeer wij katholieken mogen waarderen, dat een diep-gelovig acteur als Van Dalsum voor zijn veer tigjarig feest een stuk koos, dat volledig beantwoordt aan zijn overtuiging en daar als het ware uit gekristalliseerd is. Met andere woorden is dat ook ge zegd bij de huldiging, die hem na de voorstelling ten deel viel. Toen het applaus verstomd was, trad de voorzit ter van G. en W., mr. F. Vorstman, naar voren om te vertellen hoe graag de vereniging de jubilaris ziet en zag spelen. Hij gaf een opsomming van de grootse spelen, die Van Dalsum regis seerde of waarin hij een hoofdrol ver tolkte en wees er op, dat de keuze van „De Moord in de Kathedraal" een sterke wil toont om het toneel te doen zien als een leerschool van cultuur, ge richt naar de eeuwige waarheid. Moge God u de kracht geven, besloot spr., om nog vele jaren met ongebroken kracht en met hetzelfde benijdens waardige idealisme het goede toneel te blijven dienen. Voor de grote Albert overhandigde mr. Vorstman een kist sigaren en voor de kleine Albert een enveloppe ter versterking van diens studiefonds. Een prachtige bloemen mand gaf daarnaast uiting van de dankbaarheid der leden. Van Dalsum begaf zich een kwartier daarna naar de foyer op de boven verdieping. tot zijn grote verrassing omstuwd door een haag van juichende gasten. Daar uitte eerst Deken Kuilman zijn bewondering voor het werk van de jubilerende acteur. Het vaderland mag trots op u zijn, verklaarde de Daken; gij hebt de schoonheid en de cultuur gediend met volledige overgave en wij hopen, dat God u nog vele jaren in staat zal stellen door uw talent veel aan de mensen te schenken. Een ge voelig speechje, dat met alleen op de jubilaris, maar op alle aanwezigen diepe indruk maakte, kwam uit de mond van Zuster Christiana, rectrix van Sancta Maria. „Het zal u misschien vreemd klinken", zei de rectrix, „maar u hebt ook stille aanbidsters achter de kloostermuren". Zij herinnerde er aan hoe zij jaren geleden, als jeugdige non, een voorstelling zag van „Noach op de wateren", waarin Van Dalsum haar leerde bidden in vertrouwen. Het pro gramma heb ik nog steeds bewaard, ging zuster Christinana voort, en het (Van onze Haagse redacteur) Zowel van de zijde der passagiers als in luchtvaartkringen zelf is er belang stelling voor wat men zou kunnen noe men 2e klas-reizen in vliegtuigen. De zakenman, die veelvuldig vliegt, heeft op den duur geen behoefte aan de „super-de-luxe"-service, welke de K.L.M. en ook andere luchtvaartmaatschappijen bieden en zal zeker met wat minder comfort genoegen nemen wanneer dit tot uitdrukking komt in de tarieven. Dr. Plesman sprak onlangs in die geest toen hij zei: „We gaan naar de tijd toe van „houten banken en een glaasje water!" Zo'n vaart zal het nog wel niet lo pen, maar ook door de O.E.E.C. te Parijs is enkele maanden geleden de instelling aanbevolen van een speciale toeristenklasse in het Noord-Atlan tisch luchtverkeer en deze kwestie heeft de volle aandacht van de Inter national Air Transport Organisation. De tenuitvoerlegging van dit idee is jchter niet zo eenvoudig te verwezen lijken: men kan geen tweede toestel aanhaken voor de 2e klas! Er zullen dus op de vaste lijnen aparte diensten moe- en komen met een redelijke service, doch zonder extravagante luxe. Dit vraagstuk zal, naar wij vernemen, begin November door een internationaal gezelschap van luchtvaartdeskundigen, dat speciaal voor dit doel bijeenkomt te Mexico-City, in studie worden geno men, waarbij men zich niet beperkt tot het Noord-Atlantisch verkeer alleen. Na de voorbesprekingen begint op S November het eigenlijk overleg; een ta- rievencommissie zal verslag uitbrengen aan de I.A.T.A. Uiteraard heeft de K.L.M. vooraf nog geen definitief standpunt be paald. In een voorzichtige schatting kan de veronderstelling worden uitgesproken, dat de tarieven voor de toeristenklasse wellicht enkele tientallen procenten la ger zouden komen te liggen dan die in het normale (of straks abnormale?) ver voer. Een Amsterdamse fabrikant is er na drie jaren experimenteren in geslaagd een apparaat te construeren, dat een af doende beveiliging lijkt te worden tegen autodiefstallen. Het apparaat is zeer een voudig, althans in de wijze van bedie nen. Men steekt een sleuteltje in het betreffende sleutelgat op het dashbord, draait het rechtsom, laat de rempedaal los en de wagen staat op de vier wielen geblokkeerd en is niet meer te verplaat sen. De enige mogelijkheid zou nog zijn om de remolie te laten wegvloeien, waardoor de wagen echter remloos wordt, terwijl de rempedaal toch in ge blokkeerde stand blijft staan. Het minste obstakel zou catastrophale gevolgen kun nen hebben. De benodigde octrooien van deze vinding van Nederlands fabrikaat zijn reeds aangevraagd. Het systeem werkt door hydraulische oliedruk en het is ook toé te passen'op mechanische en servo-remmen. De apparaten, waarvan de aflevering binnenkort begint, zijn alleen geschikt voor personenauto's en kleine bestelwagens tot een nuttig laadvermogen van 750 kilo met olie druk-remmen. Een belangrijk onder deel van dit apparaat, dat technisch en constructief beschouwd geheel verant woord is, is het slot, dat hoe kan het anders wordt geleverd door de Lips-fabrieken. is een kostbaar souvenir. „Het stuk, dat u ons vanavond hebt geschonken, zwaar van inhoud, opmerkelijk actueel, heeft mij diep aangregrepen. De preek in het tussenspel over het martelaarschap, zal onvergetelijk blijven". Daarom be loof ik u, besloot spreekster, de meisjes verdeg te zullen opvoeden in het waar deren van het goede toneel en van de begenadigde vertolker. Van Dalsum had reeds verklaard, dat hij zo graag in Haarlem speelt, omdat het publiek zooveel liefde voor het toneel bezit, maar nu kon hij slechts handen drukken en met zijn ogen tot uitdrukking brengen, wat hjj wilde zeggen en wat in hem omging. Het bestuur van G. en W. toonde zich daarna bijzonder gastvrij, ter ere van de grote feesteling en dus ter ere van de kunst, die in het programma der vereniging zo'n belangrijke plaats in neemt. Deken JJ. A. Kuilman -feliciteert de jubilerende Albert van Dalsum. (Van een bijzondere correspondent) Door het centrum van Madrid trekt een legerafdeling; soldaten met karabijn en Duitse helm marcheren over het brede Alcala langs het Ministerie van Oorlog, waarvoor een tot in de puntjes verzorgde wacht de vaandelgroet brengt. Het zijn een paar honderd soldaten van de millioen, die generaal Franco in het voorjaar het Westen als lokmiddel voorhield voor een Spaanse deelname aan het Atlantische Pact. „Spanje," zo zei Franco tot de toehorende officieren, „beschikt over een groot leger van dappere, goede soldaten, dat een sterke steun in de verdediging van het Westen kan vormen." Maar de Caudillo zei niet alles; hij verzweeg, wat op die Madrileense hoofdstraat zo duidelijk bleek: het gebrek aan moderne wapenen, de verouderde uitrusting van die dappere soldaten, die in Madrid een honderd muilezels met zich mee voerden en een paar oude stukken geschut van voor de burgeroorlog als bewapening hadden. Aan zjjn enigszins hoogdravende woorden moest ik ook denken op een Zondagavond voor het Plaza de Toros, waar een groep mili tairen de opening van de poorten afwachtten. Op him uniformen blonken koperen plaatjes in de vorm van zware tanks. Op m'n vraag, of hun eenheid over dergelijke kólossen beschikte, kwamen als antwoord foto's te voorschijn van hun „tanks"geblindeerde auto's anno 1937. heeft enige maanden geleden met goed gevolg proef gevlogen. Over de toestand, waarin het Spaanse leger verkeert, bestaat weinig verschil van mening. Het zou goed zijn voor een oorlog, welke uit gevechten van man tegen man zou bestaan, omdat de "man schappen individueel goede soldaten zjjn, maar in zijn geheel is het onge schikt voor een moderne oorlog. De numerieke kracht kan hiertegen geen voldoende tegenwicht vormen! De op leiding van de soldaten wordt in een lange diensttijd goed verzorgd, waarbij men de lessen van- de jongste oorlog, voor zover het de tactiek betrert, zoveel mogelijk in practijk brengt. Tijdens de. oorlog en nog verschillende jaren daar na, is het leger op volle sterkte gehou den, zodat in Spanje niet als in de meeste andere West-Europese landen een aanzienlijk deel van de mannen een militaire opleiding heeft gemist. Men heeft de organisatie verbeterd, de op leiding op de officiersscholen gemoder niseerd, maar al deze maatregelen kun nen niet effectief worden, zolang de mo derne materialen geheel ontbreken. Spanje bezit een industriële capaci teit om wapens en munitie te fabrice ren, maar deze is voor de geweldige be hoefte te klein. In de Noordelijke in dustrie-steden zijn uitgestrekte fabrieken voor geweren, kanonnen en andere wa penen. In Oviedo staan artillerie-inrich tingen en in Sevilla wordt veel munitie gemaakt. Gedurende de laatste maanden heeft men een nieuw type anti-tank-ge- schut ontworpen, dat goede mogelijkhe den zou bezitten. Maar een belangrijke productie is uitgesloten, omdat de fa brieken door de algemene industriële noodtoestand slechts beperkt werken en voor zover zij dit doen hun capaciteit moeten wijden aan de fabricage van voor het ogenblik belangrijkere produc ten. Er is dus geen aanvulling van het verouderde materieel. Van de geringe productie moet nolens volens in som mige gevallen nog worden uitgevoerd, zoals blijkt uit de laatste volledige ex port- en import-statistieken, welke een expert van wapenen aangeeft" van 140 kilo ter waarde van 12.000 goud peseta's. Door het geweldige tekort aan transport-materieel kunnen de Spaanse fabrieken evenmin aan deze behoefte voldoen. De in „Pegaso" omgedoopte Hispano-fabrieken maken thans vracht auto's voor het leger, waarvan de eer ste bij het jaarlijkse April-overwinnings- defilé werden gedemonstreerd. De nieu we Euscort-automobielfabriek in Bar celona fabriceert gemiddeld 16 auto's per week, waarvan de meeste in de bur gerlijke circulatie komen. Productie van trein-materieel vindt bijna niet plaats, terwijl de leveringen op dit gebied van Frankrijk en België, vooral uit perso nenrijtuigen zullen bestaan. En de luchtmacht? Als een Madrileen een van zijn vele wrange grapjes over de toestand van zijn land aan een vreem deling wil illustreren, neemt hij hem mee naar de grens van zijn stad. naar Arguëlles, eindpunt van tram en metro, waar tussen de laatste resten van bur geroorlog ruines en de herbouw van de universiteitswijk een monumentaal bouwwerk wordt neergezet. Hij laat drie keer raden. Wie geen sterke ogen heeft om de tekst op een bord te lezen, raadt het niet en geeft zijn gastheer gelegen heid om zijn schandverhaal te spuien, dat volgens hem typisch Spaans" zou zjjn. omdat hij niet weet, dat ieder land talrijke tegenhangers heeft. Terwijl Madrid talloze huizen te kort komt, wordt in Arguëlles een ministerie voor de militaire luchtvaart gebouwd. Groots, imposant, vier torens op de hoeken. Wanneer het binnenkort gereed is, zal Spanje een prachtig ministerie hebben voor een luchtvloot, die niet bestaat. Minutieuze geesten hebben uitgerekend, dat er nog twee kamers overblijven als men alle voorname onderdelen van de aanwezige vliegtuigen een eigen vertrek zou geven. Veel vertrouwen hebben de Spanjaarden dus blijkbaar niet in hun luchtmacht. En terecht, want zij is te klein en verouderd om enige defensieve, laat staan offensieve waarde te hebben Militaire technici hebben in het afgelo pen jaar een eigen Spaans type ge bouwd, dat echter in plaats van door de luchtmacht door de civiele luchtvaart in gebruik zal worden genomen, wanneer de industrie over een of twee jaar in staat zal zijn met de productie op gro tere schaal te beginnen. Het proto-type Van internationaal standpunt heeft het Spaanse leger in zijn huidige toe stand dus weinig waarde, zodat, wan neer Amerika omwille van de Spaanse militaire capaciteit aan mensen zijn hou ding ten opzichte van Spanje zou wijzi gen, het eerst een volledige herbewape ning van dat leger op zich zou moeten nemen. Misschien haast Amerika zich daarom niet; 't is namelijk wel zeker, dat een modernisering van de twintig Spaanse divisies naast de tientallen van de andere West-Europese mogendheden op het ogenblik teveel voor Amerika zou zijn. De stoffelijke resten der vier slacht offers van de brand te Medemblik, de heer en mevr. De Leeuw en hun zoon en dochter, zullen Donderdagmiddag om twee uur op de Algemene Begraafplaats aldaar ter aarde worden besteld. Bij K. B. is aan G. H. P. Bloemen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1950, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Oldenzaal. De kwestie rond de Fokker-fabrieken is nog steeds niet tot volle klaarheid gekomen. Zoals men weet, stelde de regering na de oorlog een commissie in onder leiding van oud-minister Tromp, welke commissie aan de regering een rapport overlegde. Daarna werd de si tuatie in de Nederlandse vliegtuigin dustrie dermate gecompliceerd, dat de regering wederom overging tot het in stellen van een commissie, ditmaal on der voorzitterschap van ir. J. Black- stone. Aanvankelijk dacht men, dat de re gering zich na ontvangst van het rap port van deze commissie in Juli, vrij snel zou uitspreken. De inhoud van het rapport werd niet gepubliceerd en de regering beraadt zich nog steeds over de te nemen maatregelen. Intussen meent men in luchtvaart kringen, dat de Nederlandse vliegtuig industrie voorgoed verloren zou gaan indien zij thans definitief of voor lopig wordt stopgezet. Het argument, dat de kosten voor de ontwikkeling van nieuwe typen te hoog zijn voor' een klein land als het onze wégen, naar men meent, niet op tegen het nadeel dat er voor de Nederlandse militaire en burgerluchtvaart door zou ontstaan, indien onze technici de gelegenheid zou worden ontnomen op de hoogte te blijven met de vliegtuigtechniek. Men meent in voornoemde luchtvaart kringen dat de Amerikaanse en Engel se onderzoekers niet gaarne bereid zul len zijn de resultaten van hun onder zoek aan Nederland te geven wanneer Nederland niet daartegenover zijn be vindingen op het gebied der lucht vaarttechniek kan stellen. Ten slotte dient men het militaire belang van het vliegtechnisch research werk niet uit het oog te verliezen. Te 's-Gravenhage heeft het corps Marva het eerste lustrum gevierd, o.m. met een parade op het Plein van de oude Alexander Kazerne, waar de staatssecretaris van Marine, schout bij nacht H. C. W. Moorman, de parade afnam, in aanwezigheid van de bevel hebber der Zeestrijdkrachten, vice- admiraal 'jhr. E. J. van Holthe. Nadat de staatssecretaris de opge stelde eenheden der Marva, 300 in ge tal, had geïnspecteerd, sprak de schout bij nacht Moorman het korps toe, ge lukwensen overbrengend van de mi nister. Hierna richtte hij zich meer speciaal tot de commandante van het korps, mevr. Van Slooten, die hij na mens de minister een tevredenheids- betuiging overhandigde. Des avonds werd in de Dierentuin een revue opgevoerd. De chefs der generale staven van de Britse, Deense en Noorse strijdkrachten hebben gisteren hun eerste conferentie te Londen beëindigd. Er is een perma nente commissie gevormd, waarin staf officieren der drie landen zitting heb ben. Zij zal voortgaan met het opstellen van plannen voor de organisatie van de. verdediging van de drie aan de Noord zee gelegen staten. Voorts is er in het kader van het At lantisch Pact een raad gevormd, die toezicht zal houden op de productie voor militaire doeleinden en op de bevoor rading van de strijdkrachten der bij het pact aangesloten staten. Deze raad zal, vermoedelijk voor twee of drie dagen, te Londen vergaderen, teneinde na te gaan, hoeveel en welke wapens door de Verenigde Staten aan de staten-on- dertekenaren van' het Atlantisch Ver drag zullen worden geleverd en om be slissingen te nemen betreffende de toe wijzing der wapens. Edward Stettinius, de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, is Maandag te Greenwich (Con necticut, -V. S.) op 49-jarige leeftijd overleden. Stettinius, die gedurende verscheidene jaren onderstaatssecretaris van Buiten landse Zaken is geweest, werd 1 Decem ber 1944 door wijlen president Roosevelt tot minister van Buitenlandse Zaken be noemd, welke functie hij tot 27 Juni 1945 vervulde. Hij werd toen opgevolgd door James Byrnes. Stettinius is een van de grondleggers van de organisatie der Verenigde Naties geweest. Toen de or ganisatie der V. N. werd opgericht, was hij de eerste Amerikaanse afgevaardig de. Onder zijn leiding is in het kader van de leen- en pachtwet voor meer dan 4 650.000.000 pond sterling aan materiaal over de oorlogsfronten der wereld ver deeld. De voorzitter van de Veiligheidsraad, de Amerikaan Warren Austin, heeft Maandag, namens de „Grote Vijf", een verklaring uitgegeven, waarin wordt ge zegd, dat de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en China overeen zijn gekomen tevoren niet-officieel overleg te plegen, wanneer er belangrijke beslissingen in de Veilig heidsraad moeten worden genomen. Het doel hiervan is uitbreiding van het aan tal veto's tot nu toe 41 te beper ken. De Sovjet-Unie heeft veertig maal het veto uitgebracht. De voorzitter van de C.I.O. (een der twee grote Amerikaanse vakbonden). Philip Murray, heeft Maandagavond verklaard, dat de staking van arbeiders van de „Bethlehem Steel Corporation" is geëindigd. Er is een regeling getroffen voor een maandelijks pensioen van hon derd dollar voor 80.000 arbeiders. Dit is de eerste regeling in de staking, die de Amerikaanse staalindustrie heeft stil gelegd en thans reeds een maand duurt. De C.I.O. heeft gisteren met overwel digende meerderheid besloten commu nisten uit het dagelijks bestuur te we ren. Tenminste drie en mogelijk een twaalf tal vakverenigingen onder „linkse lei ding" worden met uitstoting uit de C.I.O. bedreigd. De Amerikaanse spoorwegen hebben gisteren 600 dagelijkse diensten vopr passagiersvervoer gestaakt, terwijl de auto-industrie voorspelt, dat tegen het midden van de maand vele fabrieken zullen sluiten in verband met de staking van meer dan 800.000 mijnwerkers en staalarbeiders. Volgens een Hongaars regeringscom muniqué draagt Joegoslavië de schuld van het grensincident van Donderdag. Tussen de dertig en veertig Joegoslavi sche soldaten trokken ten Zuiden van Gvoruspuszta de grens over en sneden Hongaarse prikkeldraadversperringen door, aldus dit communiqué. Hongaarse grenswachten hadden het vuur geopend en na veel vuren de Joegoslavische een heden gedwongen zich terug te trekken. Aan geen van beide zijden werden ver liezen gemeld. De Hongaarse regering had aan het incident geen bekendheid gegeven, omdat zij het louter als „een uit een serie Joegoslavische provocaties" had beschouwd. Pas toen de Joegoslavische afgevaar digde Bebler in de politieke commissie der V. N. deze „dramatische bekendma king" had gedaan, had ook Hongarije het zwijgen verbroken. Sir Charles Peake, de Britse ambassa deur te Belgrado, is door het ministerie van Buitenlandse Zaken voor overle'g naar Londen ontboden. De ambassadeur vertrekt waarschijnlijk aan het eind van deze week. Men veronderstelt te Bel grado, dat zijn bezoek verband houdt met ontwikkelingen in de koude oorlog tussen Tito -en het Kremlin. UNOX- O 14-0192 Alle soorten goede meubelen tapijten, kristal, goud en zil ver, etc., voor hoge prijzen Telef. 14637. Zijlstraat 62 Overal te ontbieden. Wagenweg 104, vraagt voor direct een NETTE BEZORGER gevraagd Melkinrichting -R. Rutte, Perseusstr. 32, H'lem-N. SPECIAALHUIS VOOR KOUSEN EN LINGERIES VRAAGT: Volledig met het vak bekend (leeftijd ca. 25 jaar). Pers. aanm. Barteljorisstraat 7. Alléén zij, die over verkoopservaring beschik ken, komen in aanmerking. Goede referenties beslist noodzakelijk. Aanmelden tussen 35 uur Qij N.V. H. J. Lamp, Barteljorisstr. 18, H'lem. De Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V. vraagt voor standplaats Haarlem Bekend met. dieselmotoren (in bezit van rijbewijs) en een Schriftel. sollicitaties worden zo spoedig mogelijk ingewacht bij de Afd. Personeelszaken, Leidsevaart 396 te Haarlem. PHARMACEUTISCH LABORATORIUM vraagt voor direct voor ampullen- en tablettenafdeling. Voor prima krachten prettige werkkring met goede vooruitzichten. Aanmelden: dagelijks van 912 en 25 uur bij PHARMA- CHEMIE, Rozenstraat 1. kamt uH de fahritk TL. VERLICHTINGEN in diverse Wattages Kappen, kronen, leeslampen, bureaulampen, wandlampjes, schemerlampen, enz. VERLICHTINGS-GLASWERK, o.a. ballons, plafonnière, enz. Bü aankoop van 2 gloeilampen EEN LAMP CADEAU t RUIME KEUZE IN VERWARMINGSAPPARATEN, zoal» kokers, kookplaten, ketels, enz. STOFZUIGERS f 94.—. Hl RADIO-MATERIAAL RUIME KEUZE VENTILATOREN ELECTR. WASMACHINES f 195.—. WRINGERS 29.50. GASMANGELS ELECTRISCHE FORNUIZEN GASKACHELS 1- en 2-pits geëm. gascomforen - gasslang. Geheel geëm. Petroleumstellen. Buta-gascomforen Aum. en emaille pannen. Trouwlustige jongelui kunnen wij met verschillende artikelen installeren op aantrekkelijke betalingsvoorwaarden. Bij Kousenfabrieken HIN N.V. kunnen gepl. worden op verschillende afdelingen voor: SORTEREN KNIPPEN MAZEN VAN KOUSEN LICHT STRIJKWERK Gehuwde dames uit Haarlem kunnen halve dagen werken. Ook is er plaats voor een flinke Aanm. dagelijks 912 uur, Zijlweg 136, Haarlem. PHARMACEUTISCHE FABRIEK TE HAARLEM heeft plaats voor: Sollicitaties met uitvoerige beschrijving levensloop, ervaring verlangd salaris, enz. onder no. 3557, Wensing's Adv.bUf-# Tempeliersstraat 32.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1949 | | pagina 4