NIET DOORGEGEVEN WEERBERICHT VOORNAAMSTE OORZAAK VAN DE RAMP Beschouwingen in Tweede Kamer over de Raad van Europa EPIC DE noorman: m VcnkcuJe J. tBxa S. J. DE GOEDE EDEGO DE LUXE RIJWIELEN f 137.50 11 1 -> 11 ELASTIEKJES Ongeval niet volledig verklaard KOFFER-SCHRIJFMACHINES 300,- Wij luisteren naar vDcnnmü Niemand van het personeel van het vliegveld persoonlijk verantwoordelijk gesteld Wat men met Duitsland wil nog een onopgeloste kwestie Voorlichting in Amerika VOORSTEL-MOLENAAR Lotsy, Van Leusen en Van Veen in commissie onderzoek 0 Damesmantels en Japonnen ANTON OOMS TAPIJTEN LOPERS KOOPJES!! FIRMA H. INEKE M WOENSDAG 23 NOVEMBER 1949 PAGINA 3 De tragedie met de „Nijmegen" bij Prestwick Fout van weerkundige waarnemer Toelichting dr. Plesman van „Zijn er nog misdaden op te lossen....?" In Eerste Kamer verworpen Succesvol rentree Van Dam van Belgische boksploeg in Z.-Slavië verdwenen Sportsnippers Kr n ?n na 173° uur ook 245 en 1875 m- Grote collectie voorradig. Ook in grote maten TEVENS EGYPTISCH LINNEN REGENMANTELS, dubbel gevoerd, £89.75 Koopt tijdig Uw ST. NICOLAASCADEAUX! DUREX RIJWIELEN f 107.50 RIJWIELONDERDELEN: Zijlstraat 11-15 Kruisstraat 27-29 VAKKUNDIGE VOORLICHTING, dat geven wij U bij het kopen van een ECHTE Bruyère pijp Franse en Engelse import Sigarenkokers 1.75—24.— Bakelite, Box, Saffiaan Import aanstekers vanaf 1.90 Sigarenpijpjes, ook barnsteen Grote sortering PAK- EN BINDTOUW 6.50 p. kg. ^chouieu^l) a UUaamorssTDaoT 2i Tti.ioeAS Fotocopieën beter, sneller en goedkoper ZIJLSTRAAT 11-15 TELEFOON 13039 KRUISSTRAAT 27-29 - TELEFOON 21660 Wilt U goed en vlot spreken leren? Instituut „Redevo", Leiden, tel. 20981 zo n vet sop móét a Hes wel helder worden als nooit tevoren. ANWtO F££5T»RK WERP cooe RlNSO PtWRtG als h/evw! MOEDER UIT, WANT MET RlNSO 15 PE WAS KLAAR >1 HEERLIJK VET SOP... EN MAAR. je In het rapport van het Engelse ministerie van Burgerluchtvaart over de ramp Van de KLM-Constellation „Nijmegen", die 20 October 1948 by het vliegveld Prest wick in Schotland verongelukte en dat eerst thans voor publicatie is vrijgege ven, wordt critiek geleverd op de organisatie bij het vliegveld Prestwick. Men noemt het niet-doorgeven van een bericht over wijzigingen in de weersom stand igheden aan de gezagvoerder van het vliegtuig de voornaamste oorzaak Van de ramp. Het rapport is echter vergezeld van een speciale verklaring van de minister van Burgerluchtvaart, opgesteld in samenwerking met de Staatssecretaris voor de Luchtvaart, waarin men het grondpersoneel van Prestwick van de verantwoorde lijkheid voor het gebeuren wil ontlasten. De minister acht het „eerlijk tegenover het personeel van de gronddiensten te verklaren, dat het aan het toestel de vol ledige inlichtingen en medewerking heeft verstrekt, die bij slecht weer gebruike lijk zijn. De minister is van oordeel, dat het besluit van de gezagvoerder, boven Prestwick rond te cirkelen op een geringere hoogte dan waarop zich de obstakels •n de omgeving bevinden, niet beïnvloed kon zijn door het optreden of het gebrek aan optreden van het personeel van de luchtveiligheidsdienst of de weerkundige dienst en dat niet een bepaald lid van het personeel verantwoordelijk gesteld kan worden voor het ongeval." Bij het rapport is een foto gevoegd van een verkoolde en verbrande kaart, die men in het wrak vond en die door de bemanning schijnt te zijn gebruikt. Op deze door de Amerikaanse luchtmacht uitgegeven kaart stond de hoogte in de buurt van de plaats van het ongeval aangegeven als 15 meter, wat 150 meter moet zijn. Volgens de nota maakte het toestel eerst aanstalten op de hoofdlandings- Plaats te Prestwick te landen en bereid de de gronddienst de landing voor. La ter besloot de gezagvoerder over de lan dingsbaan heen te vliegen, rond te cir kelen en op de andere landingsbaan een zichtlanding te maken. Volgens het laatste aan de gezagvoerder verstrekte leerrapport hing het wolkendek op 230 meter hoogte, maar spoedig daarna werd de dichtheid van lagere wolken zó groot, dat de hoogte van het wolkendek 100 meter werd. Deze verandering werd niet onmiddellijk aan het vliegtuig ge meld, daar volgens de instructies niet vaker dan om het half uur een weer- fapport geseind behoeft te worden. „Deze wijziging was voor de KL- M-gezagvoerder echter van „het grootste belang", aldus het rapport. Geen K.L.M.-piloot mag de andere landingslaan gebruiken, indien het wolkendek lager dan 230 meter is of het zicht minder dan 3 kilometer (het zicht was in feite 2 kilometer). „Het Hof aanvaardt de mening van gezagvoerder Snitselaar, opvolger van gezagvoerder Parmentier als hoofd van de vliegdienst der K.L.M., dr Parmen- tier in het geheel niet gepoogd zou hebben op Prestwick te landen, indien hem gemeld was, dat het wolkendek op 100 meter hoogte lag Volgens het rapport beschikte de be manning van het toestel „over de gege vens om te weten", dat het vliegtuig op 130 meter hoogte vloog en dat de bodem tot grotere hoogte opliep „Men schijnt hiet te kunnen ontkomen aan de conclu sie, dat de gezagvoerder en de tweede Piloot in de critieke tijdspanning zich deze beide feiten niet bewust waren. Het kan niet positief bewezen worden, tvelke van deze factoren de gezagvoer der en de tweede piloot zich niet bewust Jraren of waarom de beide factoren aan hun aandacht ontsnapt zijn." Het rapport, dat niemand persoonlijk verantwoordelijk stelt, deelt wel mee. dat de mededeling van de weerverslech- tering alleen in code aan de controleur van het luchtverkeer werd doorgegeven en niet ook nog in gewone taal, zoals vereist is. De betrokken weerkundige Waarnemer verrichtte deze fout in ge wone sleur. „Het hof is van oordeel, dat de weerkundige dienst te Preswick een tekort aan supervisie vertoonde". De conclusie van het Hof is, dat „er Seen enkele omstandigheid is, die het ®bgeval volledig verklaart." De belang rijkste oorzaken, die tot het ongeval hebben bijgedragen, worden de volgen de genoemd: 1 Het ontbreken van een waarschuwing aan de gezagvoerder tijdens het radio contact met het vliegveld, dat het weer slechter werd. 1 De gezagvoerder beschikte in zijn vlieginstructies niet over een nauw keurig naar de tijd berekend voor schrift, welke koers hij in geval van slecht weer moest nemen. De misleidende fout op de landings- kaarten (zowel die van het Ameri kaanse leger als van de KLM), die zich in het vliegtuig bevonden. Het Hof doet negen aanbevelingen, die, naar het hoopt, „er toe zullen bij dragen, dat een herhaling van een der gelijke tragedie voorkomen wordt", J'.m, dat alle luchtvaartmaatschappijen, die in of boven Engeland diensten uit- Voeren, uitgenodigd worden hun vlieg- ^structies aan het ministerie van Bur gerluchtvaart voor te leggen, zodat de Juistheid van de topografische inlich- 'lngen gecontroleerd kan worden; dat hmn tot overeenstemming tracht te ko- Jhen, hoe berichten over slechter wor den van het weer aan de vliegtuigen ^erstrekt kunnen worden; dat weerkun dige waarnemers en weervoorspellers viiegervaring moeten hebben en dat j®PPorten van dergelijke waarnemers strenger gecontroleerd worden, opdat Jjustgesteld kan worden, of zij in over eenstemming zijn met alle instructies; ?at de KLM aan de uitrusting van de li i- tpilddt een kaart op behoor- Uke schaal toevoegt, die precies de dpografie van de omgeving van ieder 'egveld aangeeft. Het rapport levert critiek op de wijze. aarop weerrapporten óp het vliegveld worden opgesteld, op de onvoldoende notatie van de radiogesprekken tussen het vliegveld en het toestel en op dc wijze, waarop de opsporings- en red dingswerkzaamheden aangevangen wor den. Aan het laatste bezwaar was reeds door een reorganisatie op het vliegveld tegemoet gekomen, aldus het rapport. De president van het Hof van Onder zoek naar de ramp met de „Nijmegen". MacDonald, heeft de Britse minister van Burgerluchtvaart, Lord Pakenham, in een brief er van beschuldigd te trach ten „zonder bewijzen de gehele verant woordelijkheid voor de ramp tg leggen op de piloot". In de brief zegt de president: „Daar noch u noch de staatssecretaris in het vliegtuig waren op het ogenblik van het besluit van de piloot, kan er geen feitelijke basis voor een dergelijke hou ding zijn, welke, indien ik het zeggen mag, de gehele procedure van onpar tijdig openbaar onderzoek waardeloos, zo niet tot een ongepaste klucht, maakt Het is mij duidelijk, dat het doel van deze verklaring is, de gehele verant woordelijkheid, zonder bewijzen, „c leg gen op een dode, een piloot 'met een smetteloze dienststaat en ongeëvenaarde ervaring." Dr. Plesman heeft Dinsdagmiddag een korte toelichting gegeven op enkele pun ten, genoemd in het officiële rapport over de ramp met de „Nijmegen". „In het algemeen gesproken", zo zei hij, „is het een zeer ernstig rapport. Het is knap gedaan. De conclusie stelt teleur, want de onderzoeker zegt: „Ik weet het niet." Hij komt niet tot een definitieve gevolg trekking." Nadat dr. Plesman de adviezen had nagegaan, die in het rapport zijn ge noemd, zei hij tenslotte, dat hij ook geen conclusie heeft kunnen trekken. Het is een samenloop van omstandigheden ge weest, die niet kan worden uitgelegd Hij gelooft, dat de wind op de hoogte waarop de „Nijmegen" vloog, sterker was dan was verondersteld. Bij het nemen van de bocht kreeg het toestel de wind op de staart en het was veel eerder bij het hooggelegen gedeelte dan verwacht was. Naar men ons van de zijde van het ministerie van Verkeer en Waterstaat mededeelde, zal de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst het En gelse officiële rapport over de ramp met de „Nijmegen" met zijn eigen op merkingen en conclusies zenden aan de Raad voor de Luchtvaart in ons land. De Raad zal zich beraden of hij dit verder zal onderzoeken. Met het oog op de ernst van de ramp is dit wel waar schijnlijk. (Van onze parlementaire redacteur) De Dinsdagmiddag in de Tweede Kamer voortgezette behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken leverde m hoofdzaak beschouwingen op over de Raad Van Europa. Aangezien zij mede werden gehouden door de Kamerleden, die in de Assemblee zitting hebben, kwamen zij ook overeen met wat die Kamerleden de vorige week reeds hadden verteld op de vergade ring van de Nederlandse Raad van de Europese Beweging op het Muiderslot. Men kent dus de klachten en de wensen en men kent de aanbevelingen, die men aan minister Stikker en zijn ambtgenoten in het buitenland doet om de Assem blee grotere bevoegdheden en vooral ook een meer constructieve taak te geven. Wij wachten maar af wat de minister daarop te antwoorden zal hebben. Een ander punt was de methode, die men het best zou kunnen bedenken om de Kamer meer direct deel te doen ne men aan de bepaling van het buiten lands beleid De heer Korthals bepleitte opneming van Kamerleden in delega ties naar conferenties, waarbij aan de Kamerleden raadgevende stem ware te geven. Het lijkt ons nog maar een zeer gedeeltelijke oplossing, die niet zozee.r de Kamer als zodanig betreft en die ook al weer het bezwaar heeft, dat zij de meningsvorming een eind aan de openbaarheid onttrekt. De heer Kort hals had het ook nog even over de Ne derlandse voorlichting over Indonesië in de V. S. Die noemde hij zeer goed. Dat zit nog, zouden wij in het algemeen willen zeggen, vooral als men zich af vraagt of de resultaten werkelijk in verhouding staan tot de enorme som men, die wij aan deze voorlichting uit geven. Bovendien wordt daar in Ame rika door ons niet alleen voorlichting maar ook politieke propaganda bedre ven en dan nog op een manier, die dë terreinen van voorlichters en propa gandisten nogal door elkaar haalt, wat ook nog lang geen voordeel mag ge noemd worden. De heren Ruygers en Serrarens had den het inzonderheid nog over de een wording van Europa. Eerstgenoemde stond zeer sceptisch tegenover de ge dachte van Fritalux en meende, dat Duitsland daar buiten zou blijven. Wij geloven niet, dat men zo dwaas zal zijn om Duitsland er buiten te laten, doch men kan niet alles tegelijk doen, en als men Duitsland met Frankrijk en Bene lux gaat integreren, dan komt Italië er vanzelf bij. De zeer bijzondere ver houding tot Duitsland in aanmerking genomen, zou men geneigd zijn te ver onderstellen, dat eerst de Westelijke bondgenoten moeten weten wat zij wil len, alvorens zij met Duitsland uit de voeten kunnen. Voorts zei de heer Ruygers, die de minister overigens opvorderde om in duidelijke punten een uiteenzetting te geven van zijn politiek, geen heil te verwachten van een Europese eenwor ding zonder Engeland. De heer Serra rens viel hem daarin bij. In het alge meen is dit voor het ogenblik zeker nog wel juist, doch de Britse belemmeringen in het proces zijn ook niet bepaald heil zaam. Men had wel eens duidelijker taal over deze kant van het vraagstuk willen horen. Pater Stokman bepleitte internationa lisering van de Heilige Plaatsen en mr. Burger wil die internationalisatie nog maar even als een stok achter de deur houden. Hij wil om te beginnen spoedige erkenning van Israël en vervolgens wenst hij, dat Israël zekere toezeggin gen met betrekking tot de Heilige Plaat sen doet met de wetenschap, dat het Sfocm ovetGtma 1€. Met verbeten woede viel Baldon op Eric aan, die zijn slag echter wist te pareren. „Verdedig je, ellendeling, want dit zal ons laatste gevecht zijn!" snauwde Eric, terwijl hij uitviel. Met snelle bewegingen bewogen zij zich door het vertrek. Alleen het korte getik der zwaarden, het geschuifel vgn schoeisel en het gehijg van hun ademhaling was hoorbaar. Keizerin Yen Hsung zag het gevecht een tijdlang zwijgend aan. „Dood hem!" siste zij eindelijk tegen Baldon. „Dood die barbaar!" Zij week tegen de muur terug en liet geen oog af van het gevecht, dat met onverminderde hevigheid werd voortgezet. Aanvankelijk waren Eric en Baldon volkomen aan elkaar gewaagd, maar na enige tijd wist de Noorman zijn tegenstander meer en meer achteruit te dringen. Tot Baldon het gevaar liep in een hoek van het vertrek te worden ge dreven. De keizerin zag dit. Schuifelend langs de wanden, steeds de vechtenden ontwij kend, bewoog zij zich langzaam in de richting van een met fraai lakwerk versierde kast, die in een hoek van het vertrek stond. Haar ogen waren in angstige spanning op Baldon gericht, die steeds verder voor Eric's aanvallen terug moest wijken. Aan vankelijk had hij er op gerekend dat hij Eric wel uit de weg zou ruimen. Nu echter begon het er steeds meer naar uit te zien dat de rollen omgedraaid werden. Baldon's aanval was in een verdediging ontaard. Om Eric's lippen speelde een tevreden lachje. Zonder haar blik ook maar een ogenblik van de vechtenden af te wenden tastte de hand van de keizerin langs het lakwerk, tot haar vingers een klein, rond. uit steeksel vonden. Een klein gebaar was voor Baldon genoeg om haar bedoeling te begrijpen en haastig week hij achteruit, zodat Eric hem snel volgde Het volgende moment had de keizerin de verborgen knop ingedrukt. Een van de eersten die de uitwerking hiervan zagen was Tai, die, op de hielen gevolgd door Lotus van Jade, het vertrek binnenkwam. De oogjes van de kleinë filosoof sperden zich wijd open, en terwijl hij naar voren rende gilde hij: Dappere vriend!! Dappere vriend!! Waakt! Snel L Dit SIHON SNUGGER, de Grote Speurder, naar wiens avonturen ieder kind reikhalzend uitziet I De Marten Toonder Studio's, - die ook het kin derverhaal in dit blad verzorgen, - tekenden zijn belevenissen. Die mag je niet missen I En dat hoeft ook niet, als je doet wat in de volgende adver tentie staat anders op internationalisatie zal uit draaien. Het staat thans vast, dat de Tweede Kamer eerst op 6 December met de be handeling van de resultaten der R.T.C. zal beginnen. Men kan er dan ook wel op rekenen, dat de Eerste Kamer daar niet eerder dan vlak voor Kerstmis aan toe zal komen. Dan kan de zaak mis schien nog net op Kerstavond in het' Staatsblad staan. Natuurlijk, als de Volksvertegenwoordiging haar goed keurt.... De Eerste Kamer heeft Dinsdagmid dag het rapport-Molenaar tot wüziging van het reglement van orde (instelling commissie voor Indonesische Zaken) verworpen met 26 tegen 6 stemmen. De heer Kropman (K.V.P.) had te voren het voorstel als ondeugdelijk gekenschetst, als achtte hij het doel res pectabel. De door de voorsteller bedoel de commissie voorziet niet in een betere voorlichting van de gehele Kamer. Die is alléén te verkrijgen door het ver strekken van inlichtingen door de re gering in een besloten zitting. Spr. had ook het staatsrechtelijke bezwaar, dat het voorstel in strijd is mét de revisie positie der Kamer. De heer Kolff (C.H.) steunde het voor stel, omdat het althans enige verbete ring brengt. Hierna heeft de heer Molenaar (Vrijh.) het voorstel verdedigd. Het werd echter verworpen met 266 stemmen. In de avondvergadering sprak de voorzitter een kort woord van deelne ming naar aanleiding van de ramp met het vliegtuig van de Aero-Holland. De minister van Verkeer en Waterstaat sprak woorden van deelneming namens de regering. De gedachten gaan aller eerst uit naar de getroffenen. Hij noem de de ramp de tol, die een energiek land met energieke ondernemers moet betalen. De minister wees er vervolgens ten aanzien van bezwaren tegen uitbreiding van de commissie Vergunningen Per sonenvervoer op, dat men er rekening mee moet houden, at de wet een nieuwe gedaante gekregen heeft. Er moet veel werk in zo kort mogelijke, tijd ver richt worden. Met betrekking tot een opmerking over de concurrentie met technische middelen, zei de minister, dat men hier moet denken aan het gevaar vand oublures Het wetsontwerp werd hierna z.h.s. aangenomen. (Ingezonden mededeling) „OLYMPIA" wereldbekend, een meesterstuk van vakmanschap, beperkt voorradig. Wij VERHUREN SCHRIJFMACHINES (minstens 3 maanden) f 11.90 per maand. TECHN. BUREAU „SUCCES" PL. PARKLAAN 1 TEL. 50234 AMSTERDAM Een stampvolle zaal is gisteravond te Den Haag getuige geweest van een zeer succesvolle „rentrée" van Luc van Dam. die voor het eerst in de ring verscheen sinds de tiende Mei, toen hij met gro te moeite Caboche versloeg en tevens zijn gevoelige Achillespees zodanig bles seerde, dat een operatie en een lang durige rustpoos noodzakelijk waren om hem weer op de been te helpen tegen de massieve Fransman Kid MarceL De Nederlander won het geveent gis teravond na tien ronden met een ruime puntenvoorsprong. Dit wil niet zeggen dat men hem in zijn allerbeste vorm zag. Hij had nog niet de juiste maat te pakken, zijn dek king was niet hermetisch en de bliksem snelle uppercut, welke hij uit onmoge lijke posities met zeldzame kracht en precisie kan toebrengen als hij op zijn best is, kreeg men weinig of niet te zien Maar aan de andere kant was Van Dam snel ter been, zijn stootkracht bleek 'niet geleden te hebben, hij was tech nisch uitstekend enhij was na een ietwat nerveus begin, wonderlijk agres sief. Eigenlijk heeft men hem tien ron den lang in de aanval gezien en al die tijd had hij het initiatief in handen. In het weltergevecht versloeg Giel de Roode in een gevecht over tien ron den de Fransman Charles Dery op pun ten. Thomas Robert Barnwell Elliott, een van Schotlands oudste autorijders, is in de ouderdom van 78 jaar overleden. In 1904 kreeg hij een boete van sixpence, omdat hij geen man met een rode vlag voor zjjn auto had laten lopen. De commissie van onderzoek naar de tegenwoordige verhoudingen onder de fusie in de KNVB is samengesteld uit de heren K. Lotsy, A. van Leusen en F. van Veen. Het is thans ruim een week geleden, dat men in België voor het laatst iets heeft vernomen van een Belgische ploeg amateurboksers, die een toumée door Zuid-Slavië maakt. Vrijdag j.l. zouden de boksers reeds in Brussel terugge keerd moeten zijn. De manager, die evenals de familieleden ongerust werd, stelde zich in verbinding met het Zuid- Slavische gezantschap te Brussel, doch men kon hem daar geen inlichtingen verschaffen. Maandag 28 November begint in een der zalen aan het Binnenhof het vierde inter-departementale bridge-toumooL Hieraan nemen 42 teams, vertegenwoor digende alle 14 departementen van Al gemeen Bestuur, deel. Clement van Hassel heeft door een magistrale zege op zijn grote rivaal Ga- briëls in de laatste partij van het bil- jarttornooi de Belgische titel 47/2 ge wonnen. Het Canadese ijshockey-team, de Huil Volants, heeft te Stockholm het Zweedse team Goeta met 32 versla gen. De tussenstanden luiden: 20, 12, 0—0. ■■AAI-TAAl van VERKADE! - Het traditionele gebak voor de winteravond. Bereid volgens Oud-Hollands recept in diverse leuke figuren. Verpakt in han dige zakken van acht stuks, 30 cent per zak. WOENSDAG Hilversum ii - 415 m. Na 18 uur ook 245 en 1875 M. N.C.R.V. 18.00 oarmonie, 18.30 strip, 18.45 Gabriël ®Uré, 19.00 nieuws, 19.15 regerings- 19.30 sport, 19.40 radiokrant, 20.00 leuws, 20.05 commentaar familiecompe- 20.20 Concertgebouworkest, 21.10 geestelijke causerie, 21.40 Das jüngste v eï>cht, 22.10 Mozart, 22.20 ensemble Se- cta, 22.45 Avondoverdenking, 23.00 "leuws, 23.15 koor, 23.50 orgel. HILVERSUM I 301 M. V.A.R.A. U0 nieuws, 18.15 varia, 18.20 fluit en J.es!' 18.30 strijdkr., 19.00 lezing over V "p T>isme' 1915 dingen van de dag. 19.30 jeugd, 19.40 weekkroniek, 20 ft? Van alle dag* V.A.R.A. 20.00 nieuws, ?r.soc- nieuws, 20.10 Heyermans her rij22.25 wetenschappelijke cause- gram kwartet, 23.00 nieuws, 23.15 DONDERDAG ooko^yERSUM II - 301 M. Vóór 10 uur 7.30-—t> on'00 nie"ws, 7.15 Morgengebed, 0 zendersluiting, 8.30 nieuws, 8.35 pluk de dag, 9.00 weerrapporten, 9.03 huisvrouw, 9.30 waterstanden, 9.35 koor, 9.40 schoolradio. N.C.R.V. 10.00 suite van Von Gluck, 10.15 Morgendienst, 10.45 or gel. K.R.O. 11.00 Zonnebloem, 11.45 schoolradio, 12.00 Angelus, 12.03 lunch concert, 12.30 mededelingen, 12.55 Zonne wijzer, 13.00 nieuws, 13.20 piano, 13.45 Roeromme. N.C.R.V. 14.00 Promenade or kest, 14.45 vrouw, 15.30 omroeporkest, 15.45 Bijbellezing, 16.3017.30 zender sluiting, 17.30 kerkzang, 17.50 regerings- uitz. HILVERSUM I - 301 M. A.V.R.O. 7.00 nieuws, 7.15 ochtendconcert, 7.30 8.30 zendersluiting, 8.40 ochtendblad, 9.00 weerrapporten, 9.03 Hindemith en Mil- haud, 9.30 vrouw, 9.35 soft and sweet, 10.00 Morgenwijding, 10.15 arbeidsvita mine, 10.50 kleuters, 11.00 zang en piano, 11.25 Roode Kruis, 11.40 piano, 12.00 zang en orgel, 12.30 mededelingen, 12.33 Spion netje, 12.38 Musicorda, 13.00 nieuws, 13.15 Harmonetto. 13.45 grarm, 14.00 met naald en schaar, 14.30 zang, klarinet en piano, 15.00 Klimop, 16.00 „Drie debuten in dertig minuten", 16.3017.30 zenderslui ting, 17.30 Kaleidoscoop. VERKADE HANDHAAFT KWALITEIT KONINGINNEWEG 71, by de Iordensstraat zijn gemonteerd met originele Torpedonaaf, spaak 13, drager en ringslot, crêpe banden met zwart loopvlak en worden tegen extra betaling voorzien van 2- of 3-versnellings- torpedonaaf, sponsfubber zadeldek en kilometerteller. gemonteerd met B.S.A. remnaaf. Direct leverbaar. Betaling kan geregeld worden. Ook ruim gesorteerd in Rijwielverlichtingen, achterlichtjes, kilometertellers, jasbe- schermers, spatlappen, stuurtassen, handwarmers, hand schoenen, wanten, regenpijpen, enz. - J M ZWITSAl FABR. APELDOORN Grote Houtstraat 133 Stationsplein 8 Telef. 12905 - 11659 Aangekocht een grote partij prima karpetten van vooroorlogse kwaliteit en nog lage prijzen Zolang de voorraad strekt: PKACHT AXMINSTERS 200 x 300 98.— PRIMA WILTON 200 x 300 127.— en 131.— ZWARE MOQUETTE 190 x 290 87.50 180x270 69.— 230x320 ƒ125.— HOLT AP 200 x 300 69.50 MACH. SMYRNA 200 x 300 ƒ188.— 240x320 ƒ248.— 180x140 69.— Prima WOLLEN LOPERS slechts 3.50 p. M. WOLLEN DEKENS, gr. maat (iets vuil) 20 Profiteert van deze bijzonder voordelige aanbieding SPECIAALHUIS IN TAPIJTEN SCHAGCHELSTRAAT 19 c HAARLEM O De zaak waar U met vertrouwen koopt O FOTO HILARIUS - GROTE HOUTSTR. 192 - TEL. 10866 Regen? Wij hebben DAKBEDEKKING voor U: Golfplaten - Asphaltpapier - Dakleer - Dakcement Ook door de koude helpen wij U heen met: KACHELPIJPEN, ELLEBOGEN, verstekellebogen, dopelle- bogen. haardschuifpijpen, verloopbusjcs. nisbussen, pijpsleu- tels, pijpringen, kachelstenen, vuurspecie. kachelkit en kachelpasta. Verloden pijpen en ellebogen. Asbestplaten - Onderlegplaten - Kolenkitten Zinken afvoerpijpen. Prima ontstoppingsmiddel p. busje 0.68 Gepolijste HAARD-ACHTERPLATEN extra zwaar 7.50 per M2. Diverse roosters, haardpotten en fornuispotten HAARDEN en KACHELS (geen emaille kachels) Kolenfomuizen - Veevoederketels Gashaarden - Gasstraalkachels Gaspoken Koperen, vernikkelde en beklede bedkruiken. PRIMA GLANS VERF per kg 2 .50 PRIMA GRONDVERF per kg 2.25 Waterslang per meter 0.75. Gasslang per meter 0.38 1000 Liter FRIS WATER voor 1 cent met onze vol-automa- tische waterinstallaties voor huis, tuin en bedrijf. Diverse HANDWATERPOMPEN Wij maken nog steeds SLEUTELS, ook auto-contact sleutels Volg dan de CURSUS IN WELSPREKENDHEID. Hiervoor is nog plaats voor enige leden. De lessen worden Vrijdagavond 8 uur gegeven in Hotel Royal, Stationsplein, Haarlem. s -or'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1949 | | pagina 3