<ner/ 1000 PRIJZEN YOU KNOW IT NOW KLOOTS' KLEDINGMAGAZIJN Flinke bijverdienste voor iedereen „Dohyfral"-C IIONER VAN BANDUNG OVERTRAD NEDERLANDS DEVIEZENBESLUIT r Lente maakt loom... N.V. PHILIPS-ROXANE Onmiddellijk gevangen genomen Emigranten per K.L.M. naar Canada GEPENSIONNEERDEN IN NOOD „De zaak-Beukenoot" Wij luisteren naar v.. Uit egoïstische en waarschijnlijk ook uit politieke motieven" aldus officier Wiarda Nationale herdenking van gevallenen Over Italiaanse Opera nog niets beslist Haarlemse Postfanfare J SOLAFABRIEK M. J. GERRITSEN n.v. ZEIST DONDERDAG 16 FEBRUARI 1950 PAGINA 5 Voor de Haarlemse economische rechter 42 Noord holland ers en Friezen vertrokken Schietpartij in Den Haag Brooddronken jongelui speelden gangster REISDEVIEZEN VOOR ZWITSERLAND Zonder loting en zonder wachttijd Pater P. Strijjbos C.s.s.R. t Open brief van Nederlandse Onderwijzersvereniging Dagvaarding van Huygen nietig verklaard SPANNENDE OGENBLIKKEN BIJ BRAND TE MAASTRICHT Novelle voor de boekenweek Concert en feestelijk cabaret T.Y.B.B.H.F.C. H.O.V. EN DICK DE REUS W ereldburger-concert WAARDEVOLLE Waaronder: cassettes SOLA-ZILVER en SOLA-MASSIEF, toiletgamituren, etuidozen met theelepels, taartvorkjes, keukengarnituren enz. HOOFDPRIJS: Een SOLA-ZILVER servies bestaande uit: 1 soepterrien, 2 sauskommen, 4 groenteschaaltjes, 20-18-16-14 c m., 2 ovale vleesschotels, 27 en 32 c.m. volgens neven staande afbeelding. Of een 83-delige cassette SOLA-ZILVER naar keuze. WAT HEEFT TE DOEN: Onder alle inzenders die bovenstaand for mulier volledig hebben ingevuld worden bovengenoemde prijzen verloot, ongeacht of U SOLA-tafelgerei, dan wel een ander merk gebruikt of van plan bent aan te schaffen De namen van de prijswinnaars worden vóór 15 Juni bekend gemaakt. Indien U over de SOLA-kwaliteit niet tevreden mocht zijn, stellen wij ons met U in verbinding, om Uw klacht te onderzoeken. Kleine Houtstraat 2A om de hoek bij de Anegang die over vrije tijd beschikt NETTE DAMES EN HEREN U kent dat gevoel van lusteloosheid. Het is het gevolg van een ernstig gebrek aan vitamine-C, door het tekort aan vers fruit en bladgroenten gedurende de winter. Overwin die voorjaarsvermoeidheid. „Dohyfral"-C tabletten bevatten de werkstof waaraan Uw lichaam zo dringend behoefte heeft. Dagelijks een chocolade „Dohyfral"-C tabletje doet wonderen en is smakelijk! helpt U er snel bovenop vaagt Uw voorjaarsvermoeidheid weg is onmisbaar voor herstellenden geeft U dat heerlijke gevoel fit te zijn m Vele persmensen en fotografen to gen Woensdagmiddag naar het Haar lemse Paleis van Justitie, waarin om twee uur. in de zitting van de econo mische politierechter de behandeling begon van de zaak tegen de 43-jarige heer J. Th., het hoofd van het foto- technisch laboratorium te Bandung, die 2 Februari j.l. op Schiphol werd betrapt by een poging tot het op clan destiene wijze uitvoeren van een aan zienlijk bedrag aan vreemde valuta. De douane arresteerde hem, toen hjj op het punt stond om in de „Constel lation" naar Djakarta te stappen. Terzake van overtreding van enkejp artikelen van het deviezenbesluit had de heer Th. zich gistermiddag voor de Haarlemse economische rechter te verantwoorden. De'Henlastelegging begon met ver dachte te verwijten, dat hij op 2 Fe bruari zonder in het bezit te zijn van een vereiste vergunning getracht had 301 dollars en 1080 Indonesische guldens over de grens te brengen. Verder ver meldde zij, dat Th in September 1949 drie chèques van 100 dollar, 5 dollar en een biljet van f 1000 (Indonesische guldens) per brief naar Indonesië had gezonden. Dit alles is punt één van de dagvaarding; punt twee deelde mede, dat verdachte verschillende keren zon der vergunning dollars in ontvangst had genomen en punt drie. dat hij dit Amerikaanse geld had gekocht tegen een hogere koers dan officieel was vast gesteld. Dan was er nog een vierde punt en dit verweet Th., dat hij 2 Februari op Schiphol had gepoogd een microscoop met projector en lampen in het vlieg tuig te smokkelen. Verdachte gaf toe, dat hij het geld op clandestiene wijze had uitgevoerd of had willen uitvoeren, maar wat betreft de microscoop was hij volgens zijn zeggen van mening geweest, dat hij hiervoor geen papieren behoefde te heb ben. omdat het een monster was. Een Delfts optisch bedrijf had hem het in strument meegegeven, opdat hij er mee zou trachten in het Oosten orders los te krijgen. „Overigens", zo ging Th. verder, „heeft het ding niet zoveel waarde, want het is een schoolmicros- coop". Getuige K., de politie-agent die Th. het eerste verhoor had afgenomen, verklaarde daarna, dat verdachte des- tijds inderdaad gezegd had, dat hij had gedacht, dat hij de microscoop zonder meer mee had mogen nemen. In zijn requisitoir deelde de officier van justitie mr. Wiarda mede, dat Th. de dollars had gekocht tegen koersen van f 3.20 en f 4.00 per stuk (de officiële koers was voor de devaluatie f 2.65 en is thans f3.80). Voor wat betreft het eerste punt van de tenlastelegging achtte de officier de opzet bewezen, echter niet voor wat betreft het tweede punt. Vol gens zijn mening was ook "ten aanzien van het vierde punt, de uitvoer van de microscoop, de opzet niet te bewijzen, echter wel die ten aanzien van het derde punt. De schuld ontbreekt in deze zaak zeker niet, aldus de officier. De totale „zwarte" waarde van de 600 door Th. 1 uitgevoerde dollars be draagt voor verdachte f 2000, zó ging spreker verder, en als hij ze op de door hem in een brief voorgestelde wijze zou hebben verkocht, zouden ze in Indonesië f12000 opgebracht heb ben en Th. dus een winst gegeven heb. ben van f 10.000. Volgens de officier heeft verdachte in een brief, die hij schreef naar zijn vrouw in Bandung, gesuggereerd, dat zij de dollars, die hij haar stuurde, maar moest vérko pen. Tot zijn daad zou hij gekomen zijn om egoïstische en misschien ook om zekere politieke motieven. Mr. Wiarda eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken met aftrek, een geldboete van f 500 en terzake van punt vier een boete van f 1 of een dag en verder verbeurdverklaring van het inbeslaggenomene. Daar de officier de mogelijkheid van een vlucht van ver dachte zeer groot achtte, vroeg hij on middellijke gevangenneming ter zit ting. Mr. J. Floor, de verdediger van Th., begon met een en ander te zeggen over de kwestie van de microscoop. Hij vond, dat de overtredingen van verdachte (het zijn er volgens hem maar twee) veel te zwaar worden opgevat. De bedragen, waarom het hier gaat zijn niet van zulk een grote omvang. Het is nooit de be doeling van Th. geweest om een voor deeltje te plukken door middel van de door hem gebruikte wijze van geld- export. In September van het vorige jaar had hij geld naar zijn vrouw in Indonesië gestuurd, omdat hij meende dat zij in financiële moeilijkheden zou komen te Verkeren, als hij zo lang in Nederland bleef, waar hij zeer belangrijke groepen bij diverse besprekingen vertegenwoor digde. Op 2 Februari moest Th. voor eigen belang naar Indonesië en toen wilde hij wat gèld voor privé gebruik meenemen. Spreker trachtte duidelijk aan te tonen, dat zijn cliënt geen ge wone grenssmokkelaar is. Volgens hem betreft het hier een doodgewoon simpel geval en hij wees de rechter er daarna hog op, dat Th. speciaal in de oorlogs jaren veel gaeds heeft gedaan voor de Nederlandse gemeenschap in Indonesië. Woensdagmiddag is een groep Neder landers dertig volwassenen, negen kinderen tussen twee en zes jaar en drie babies per K.L.M.-vliegtuig „Edam Kaar Canada vertrokken. Zij vormen de eerste landgenoten die dit jaar per Vliegtuig emigreren. De landgenoten die nu zijn vertrok ken komen voor het grootste deel uit ^oord-Holland en Friesland. Het vorige jaar zijn hun driehonderd vijftig Neder- 'anders door de lucht vooruit gegaan en bij de K.L.M., die dit transport in charter uitvoerde, verwacht men dat <iit vervoer steeds grotere wormen zal ®aan aannemen. De emigranten moeten de reis zelf Stalen De regering past niets bij. Dit lh tegenstelling met vluchten met ge demobiliseerde Nederlandse militairen, ifalke vluchten gesubsidieerd worden ®°or het Rijk. Deze laatste vluchten worden ge bakt van Indonesië naar Australië en V'ieuw-Zeeland Waarschijnlijk zullen ~erhg vluchten nodig zijn om de jon- «ens overzee naar deze nog zuidelijker ^eken over te brengen. Hij hoopte dat daarmee bij het vellen van een vonnis rekening zou worden gehouden en sprak tenslotte ook nog de hoop uit, dat de onvoorwaardelijke ge vangenisstraf veranderd zou worden in een voorwaardelijke of een geldboete. Gevaar voor ontvluchting achtte hij ver der niet aanwezig en daarom vroeg hij afwijzing van het verzoek van de offi cier om verdachte onmiddellijk gevan gen te nemen. Het laatste woord verkrijgend bracht verdachte naar voren, dat het mtft de deviezenkwestie in Indonesië heel anders is gesteld dan in Holland. Daar kan vrij in vreemde valuta gehandeld worden, H« zag echter in dat er hier andere maatstaven gelden en gaf toe dat hij deze had overtreden. Weglopen zal ik niet voor het recht, verklaarde hij ver- der. Rechter Bijleveld vonniste tenslotte conform de eis van de officier tot een gevangenisstraf van zes weken, een geldboete van f506 of een maand, een boete van f 1 of een dag wat betreft punt vier en verbeurdverklaring, v er- dachte werd onmiddellijk gevangen ge nomen. Dinsdagavond werd op een jongeman, die voor de ingang van het Astatheater stond, uit een auto driemaal uit een pistool gevuurd. De jongeman wankelde, steunde en strompelde naar een wach tende taxi. Hij klom in de wagen en, ter wijl deze wegreed, gleed hij van de bank. Deze gebeurtenis was aanleiding voor enige burgers en een restaurantportier de politie te waarschuwen. In de kortste tijd waren radiowagens, een onderzoe kingsteam en andere manschappen voor het theater aanwezig. Inmiddels werd de politie opnieuw gealarmeerd voor vier jongelieden, die in twee taxi's door de stad raasden en in sommige straten de zaak met gillen, schreeuwen en schieten overhoop zet ten. Zij hadden het speciaal op vrouwen voorzien. Spoedig suisden politiejeeps door de straten. Kort nadien bracht een der jeeps taxi's en delinquenten triomfante lijk naar het bureau Buitenhof. De politie heeft de vier achttienjarige jongens, die uit de taxi's werden geplukt, een warme ontvangst bereid. Deze „avonturiers" vertelden, dat zij, na ge bruik van een slap likeurtje per hoofd, in een zodanige stemming waren geraakt, dat zij met behulp van een alarmpistool „overvalletje" waren gaan spelen. De vier jongens, kantoorbedienden uit Den Haag, zijn voor hun streken met een proces-verbaal wegens ergerlijke baldadigheid en veroorzaken van vals alarm beloond. De raad van ministers heeft zijn goedkeuring gehecht aan het plan van de Commissie Nationale Herdenking om 4 Mei weer een algemene herden king te houden van hen, die voor de vrijheid van het vaderland gevallen zijn. In dit verband zullen worden her dacht de militairen van de Nederlandse strijdkrachten, de zeelieden, de verzets strijders, de geallieerde militairen en alle overigen die waar ook ter wereld in dc jaren van de jongste oorlog te la.id, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn geval len of als Nederlander of Nederlands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgeko men. De wijze, waarop deze herdenking zal geschieden, wijkt niet af van vo rige jaren. Volgens een mededeling van de Ned^r- landsche. Bank is van 't deviezencontm- gent voor Zwitserland nog een vrij be langrijk bedrag in Zwitserse francs overgebleven, dat alsnog voor winter sport- en voorjaarsreizen in Februari en Maart van dit jaar toegewezen kan worden. Aanvragen hiervoor kunnen tot nader order bij de deviezenbanken en bij de erkende reisbureaux worden ingediend. De toewijzing geschiedt door de Neder- landsche Bank zonder loting en zonder wachttijd in de volgorde van het bin nenkomen der aanvragen. Zolang het deviezencontingent toe reikend is, kan dus zonder meer op toe wijzing van een bedrag van maximum zw. fr. 500. per persoon (van 14 jaar ouder) gerekend worden, indien men althans in 1950 nog geen reisdeviezen heeft opgenomen. Sedert geruime tijd vormt een onder werp van bespreking de vraag of het al dan niet mogelijk is een Italiaans operagezelschap in ons land to laten optreden. Dat een gezelschap van artisten mèt musici hier op tournée zou komen lijkt niet waarschijnlijk. Het ministerie van Sociale Zaken zou namelijk prefereren de Italiaanse artisten op te doen treden met Nederlandse musici (of het een al dan niet bestaand orkest zou moeten zijn is natuurlijk punt twee) een figuur, welke ook vanwege vroeger bekend is. Indien in deze richting een oplossing gezocht wordt, dan rest de vraag of het verantwoord zou zijn tegenover de Nederlandse Opera, welke niet onaan zienlijke subsidies ontvangt, gedurende een tijd van, naar men mag veronder stellen, toch zeker zes a acht weken, een concurrerend gezelschap te laten op treden. Het wachten is thans op een beslis sing van het ministerie van 0„ K. en w Na bijna veertig jaar in de missie van Brazilië gewerkt té hebben, is daar over leden de weleerw pater P. Strijbos C-s.s.R. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Onderwijzersvereniging heeft een open brief gericht tot de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen om de aandacht te vestigen op de moeilijke omstandigheden, waarin tal van gepen- sionneerden verkeren. „Onze pensioenwet aldus de brief is geschreven voor normale tijden. Er worden dus pen sioenen in vastgesteld voor normale tijden. De bedragen zijn zodanig dat be trokkenen in die tijden een inkomen is gegarandeerd, dat iedere gedachte aan weelde in welke vorm dan ook uitsluit. Dat betekent, zegt de brief, „dat alle gepensionneerden, die bij een prijsstijging van ongeveer honderd procent een toe slag kregen van ten hoogste vijf en twintig procent, in bittere nood verke ren; dat alle onderwijzers, gepensionneerd vóór of vlak na 1946, gepensionneerd zijn naar vooroorlogse, veel te lage ook door de regering erkend veel te lage salarissen en pensioengrondslagen en dus na een leven van hard werken in Overheidsdienst in voortdurende ar moede, een levensavond „genieten" in vaak bittere nood". Uitspraak doende in de zaak tegen C. J. Huygen, secrtearis-generaal van de N.S.B., is de inleidende dagvaarding door de Bijzondere Raad van Cassatie nietig verklaard. Dit betekent niet, zo verklaarde de president, dat H. in vrij heid zal worden hersteld. De officier van Justitie te te Amsterdam of in Den Haag zal een nieuw bevel tot inhech tenisneming uitvaardigen. Het Amster damse Bijzondere Hof had H. tot twin tig jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een politie-agent ontdekte Woens dagmorgen een begin van brand in een café aan de Hogebrugstraat in Wijk- Maastricht. De brandweer was spoedig ter plaatse. De bewoners, die op de étage boven het café woonden, zagen zich door de brand iedere uitgang versperd- De moeder mét twee kinderen alsmede een caféganger konden zich slechts red den door uit de eerste verdieping op een geïmproviseerd springzeil te sprin gen, dat door buren werd opgehouden. De caféhouder zelf kreeg daartoe geen gelegenheid meer en moest zich op de dakgoot in veiligheid brengen, waar hij later met behulp van een ladder door de brandweer uit zijn benarde positie werd gehaald De brand zelf was van weinig betekenis en werd spoedig ge blust. De prijsvraag voor het boekenweek geschenk heeft de novelle „De zaak- Beukenoot" opgeleverd, die in de Boe kenweek 25 Februari tot 4 Maart in 130.000 exemplaren in de boekwinkels aanwezig zal zjjn om als geschenk te dienen bij een aankoop van minstens ƒ3.50 aan Nederlandse boeken. Wie de schrijver of schrijfster is kan de lezer tot 1 April raden. De tekeningen zijn van de jonge Nederlandse illustrator C. J. Kelfkens. Voor de jeugd heeft men dit jaar een bundeltje samengesteld, dat „De muze op reis" heet. Naar het uiterlijk is het wat plezieriger dan „De muze en het am bacht" van het vorig jaar, dank zij een wat sprekender typografie en vooral dank zij de aardige silhouetten van H. D. Voss. Dit is geen geschenk, maar een speciale boekenweek-uitgave, voor een luttel bedrag verkrijgbaar. Voor de klei neren is er de zoekplaat. Dat de boekenweek dit jaar weer ge opend wordt met een gala-avond in de Stadsschouwburg te Amsterdam, waar Jef Heydendaals „Armada" door Co- media wordt opgevoerd, is reeds bekend. Daarop volgt het schrijversbal. De musicerende «mannen van de Haarlemse post hebben gisteravond ir het concertgebouw laten zien, wat zij op het gebied van de fanfaremuziek kunnen presteren. Zij presenteerden de honderden, die opgekomen waren om dit concert te beluisteren een gevari eerd programma en de liefhebbers van dit muziekgenre hebben weer naar har telust kunnen genieten. De openings mars ging de muzikanten pittig en vlot af en waar een concertzaal nu eenmaal niet de meest geschikte gelegenheid voor een fanfare is om te concerteren, legden zij een behoorlijke dosis zelfbe heersing 'aan de dag, waardoor het mas sale geluid zichzelf in deze beperkte ruimte niet verstikte. Zwaar en prach tig was de inzet van he'tPoème sym- phonique van H. Villette, dat de spe lers ondankg een inzinking in het mid dengedeelte langzaam lieten uitvloeien in de fantasie van het aandachtige pu bliek. Het arrangement van A. Dreissen van Sibelius' „Finlandia" is niet het meest gelukkige, maar de postmannen speelden dit symphonische gedicht met veel gevoel en haalden er uit, wat mo gelijk was. De Vogelkoopman van C. Zeiler in een arrangement van S. P. van Leeuwen deed het natuurlijk weer goed, evenals efin selectie uit de Wiener Operettenklassiker van H. Kliment. Tenslotte speelde de fanfare de March Fantasia (Colonel Bogey on parade) van Kenneth J. Alford. Het applaus na afloop evenaarde de muziek in kracht en terecht mocht dirigent A. Nieman in deze oyatie delen. De avond werd besloten met een feestelijk cabaret van de Wama's onder leiding van Frans van Klingeren en met muzikale omlijsting van Tom Erich. Wij waren niet in de gelegenheid dit la'atste gedeelte van de avond bij te wo nen, zodat wij het bij deze vermelding moeten laten. Vijftig ouden van dagen uit verschil lende Haarlemse tehuizen waren in de gelegenheid deze avond mee te maken en het ligt in de beddeling om ook de overigen, die niet uitgenodigd konden worden, een dergelijk program te be zorgen. DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. - NCRV: 18.00 Leger des Heils. 18.15 land- en tuin bouw, 18.30 strijdkr., 19.00 nieuws, 19.15 muz. voor de jeugd, 19.40 radiokrant, 20.00 nieuws, 20.06 Stera^ond, Weense muz., 22.05 gram., 22.15 De vaart der volken, 22.35 Londens Symph. ork. met Kathleen Ferrier, 22.35 avondoverden king, 23.00 nieuws, 23.15 divertimento in Es, Mozart. HILVERSUM II, 415 m. Na 17.00 ook 245 en 1875 m. - AVRO: 18.00 nieuws, 18.15 sport, 18.30 Hu de Groot, 19.00 kleuter, 19.05 Missus est Angelus, Di Lasso, 19.20 Vrouwenvierschaar, 19.30 volksmuziekschool, 20.00 niéuws, 20.05 radiozoeklicht, 20.15 vioolconc.. Tschai- kowsky, 20.55 De bewegelijke wereld, 11.30 Utr. Sted. Ork.. 22.10 gram., 22.15 zwerftochten door Ontario en Quebec, 22.30 Skymasters, 23.00 nieuws, 23.15 sport, 23.30 lichte amusementsmuziek. VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. - KRO: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 liederen van Schubert, 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 vrouw, 9.35 schoolradio, 10.00 gram., 11.00 Zonnebl., J1.40 school radio, 12.00 Angelus, 12.03 lunchconc. 12.30 land- en tuinbouw, 12.33 verv. lunchconc., 12.55 Zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 ouv. Titus van Mozart, aria uit le Nozze di Figaro, omroepork., 14,00 Negen heit de klok, 14.45 zang, 15.00 schoolradio, 15.30 fuga van Bach, scènes des enfants van Mompou, l'Isle joyeude van Debussy, 16.00 de Zonne- -w .7.i;> k> n derkoor, 17.45 Promenade-oFk. HILVERSUM II, 415 m. - Vóór 10.00 uur ook 245 m. en na 17.00 uur ook 245 en i875 m. - VARA: 7.00 nieuws, 7.18 gram., 8.00 nieuws, 8.18 Cor Steyn, 8.50 huls vrouw, 9.00 strijkkwartet Mozart en Dvorak. VPRO: 10.00 Thuis. 10.05 Mor genwijding, 1020 gram. 10.30 vrouw, 10.45 zang, 11.05 voordracht, 11.20 gram. AVRO: 12.00 Pierre Palla, 12.30 land-'en tuinbouw 12.33 sport, 12.38 Tom Schre\3rs, 12.45 Roberto Inglez en zijn ork., 13.00 nieuws, 131.5 Tom Erich, 13.45 Napolitaanse liedjes, 14.00 kookkunst, 14.20 zangduetten, 14.40 Ons volk en zijn dichters, 15.00 concert, fluit en orkest G. gr. t. Von Gluck, symph. Weber e.a. VARA: 16.00 Filmland, 16.30 jeugd, 17.00 pianoduo, 17.20 Piet Tichers spreekt over muziek, 18.00 nieuws. A.s. Zondag wordt óp het terrein van TYBB aan de Schalkwijkerweg de zeer belangrijke, wedstrijd TYBBHFC ge speeld. In verband met de te verwach ten grote publieke belangstelling wordt het publiek verzocht niet op het uiterste nippertje te komen, omdat men dan de grote stroom liefhebbers niet vlug ge noeg van een toegangskaartje kan voor zien. Vrijdag 17 Febr. geeft de H.O.V. haar achtste concert in de serie C, dat we derom o.l.v. Toon Verhey zal staan. Geopend zal worden met de Ouver ture „Die verkaufte Braut" van Sme- tana, waarna de violist Dick de Reus een uitvoering zal geven van het Viool concert van Alexander Glazounow. Tenslotte zal het orkest na de pauze de Derde Symphonie „Eroïca" van Beet hoven ten gehore brengen. Het „Internationale Legioen der We reldburgers", dat zich ten doel stelt in de ruimste zin actie te voeren voor het tot stand komen van een federale we reldregering en zich meer in het bij zonder richt op het zo spoedig mogelijk tot stand komen van een wereldgrond- wetgevende vergadering, organiseert Dinsdagavond in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem het eerste we reldburgerconcert. De actie in het nieuwe jaar wordt in Haarlem ingezet, omdat gebleken is dat daar op overtuigende wijze belangstel ling bestaat voor de wereld-federale gedachte. In de zomermaanden van '49 werd in Haarlem met medewerking van het gemeentebestuur een proefstem- ming gehouden voor de tot standko- ming van een wereldgrondwetgevende vergadering, waaraan door ruim 40.000 ingezetenen werd deelgenomen. BB 17 039 Vul onderstaand-formulier geheel naar waar heid in. Knip het formulier uit en plak het op een briefkaart. Stuur deze briefkaart dus zon der enveloppe vóór IS Maart 1950 aan ons in. aantal merk Ik heb i) stuks SOL A-artikelen Ik heb1) stuks2) Ik heb stuks 2) Ik heb i) stuks merkloze artikelen in mijn bezit in mijn bezit in mijn bezit in mijn bezit Ik ben over de SOLA-kwaliteit wel/niet 3) tevreden Voor ongehuwden Indien ik tot aanschaffing van tafelgerei overga, ben ik van plan het merk té kiezen/Ik ben nog niet besloten welk merk ik zal kiezen. 3) Ik heb er geen bezwaar tegen dat Uw vertegenwoordiger, indien ik voor een prijs in aanmerking mocht komen, onverwacht komt controleren of de door mij opgeqeven aantallen en merken in mijn bezit zijn. Vraag: Wist U dat SOLA-ZILVER (zwaar verzilverd witmetaal) en SOLA-MASSIEF (door en door vlekvrij) beiden gegarandeerd worden voor het leven ja/neen 3) Stelt U er prijs op iets meer te weten.over de fabricage van de SOLA-producten? ja/neen 3) Stelt U er prijs op een beknopte prijscourant van onze artikelen te ontvangen? ja/neen 3) Wist U dat U ieder onderdeel van een SOLA-cassette apart zonder prijsverhoging kunt kopen? ja/neen S) 3 3 Naam en adres 2 9°4®r stuks geldt iedere lepel. vork. soeplepel, theelepel, mes ens voor I stuks. Ander merk invullen. Doorhalen wat niet van toepassing is T 17 PRACHTIGE IMPORT EGYPTISCH DUBBELE LINNEN REGENJASSEN en -MANTELS, waterproof en krimpvrij, extra zware kwaliteit43.50 (alle maten) IMPORT KAMGAREN COSTUUMS, gelijk maatwerk, v/a ƒ69.50 (Ook buik- en lengtematen). WINTERJASSEN, prima kwaliteit ƒ42.50 IMPORT GABARDINE REGENJASSEN 37.50, 69.50 en 89.50 HERENJEKKERS ƒ52.50 In alle plaatsen van Nederland vragen wij voor het winnen van abonné's voor het binnenkort verschijnende weekblad „DE WERELDBURGER" Brieven te richten aan de Administratie van het Internationaal Legioen der Wereldburgers, Korte Poten 57, Den Haag, Telef. 116050. Pharmaceutisch-Chemische Industrie „DUPHAR" AMSTERDAM - OLST - WEESP

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 5