VOLKSRAADPLEGING LOST MOEILIJKHEDEN IN BELGIË NIET OP 57.68 pet. voor terugkeer van koning Leopold 80 doden bij neerstorten van een Tudor op vliegveld bij Cardiff Grootste ramp in geschiedenis van de luchtvaart IN HUN KRAGEN GEDOKEN STAPTEN DUIZENDEN PELGRIMS DOOR DE GURE NACHT 'J Kabinetscrisis dreigt in België Nieuw-Guinea binnen één jaar met Indonesië verenigd De uitslag Tot hoofd en hart Negara West-Java opgeheven Het weer. LIBERALEN ACHTER DE KONING Nederlander in Djakarta gearresteerd MOTORSTORING DE OORZAAK? Hoofdstedelijke politie zorgde voor perfecte regeling van het verkeer trein en bussen brachten Katholieken en liberalen oneens? Bezoek van Koningin aan Engeland? ZEVEN VAN DE NEGEN PROVINCIES STEMDEN MET: „JA" Vlaanderen 75.77 pet, Bij een poging om te landen op het vliegveld Llandow bij Cardiff is, waarschijnlijk door een motorstoring, gistermiddag om vijf over vier een viermotorige Tudor met 83 personen aan boord neergestort. De ramp kostte 80 personen het leven. Het is het grootste ongeluk uit de geschiedenis van de luchtvaart. Een „AVro Tudor 5" met accommodatie voor 72 passagiers die 78 passagiers en een bemanning van vijf koppen aan boord had, stortte neer op een stuk land bij het dorp Sigginston op 25 kilometer afstand van Cardiff. EERSTE NACHT VAN DE STILLE OMGANG 22.000 BEDEVAARTGANGERS Vanmorgen is de katholiek- liberale regerings-coalitie van premier Eyskens in buiten gewone kabinetszitting bijeen gekomen. Naar verluidt, heb ben de katholieke ministers aangedrongen op de terugkeer van Koning Leopold en zouden de liberale ministers geweigerd hebben, zich bij dit standpunt aan te sluiten. Als men niet tot een compromis kan komen, zou dit betekenen, dat de regering zou moeten worden ontbonden, aidus meldt het A.N.P. Er zouden dan nieuwe verkiezingen moe ten worden gehouden. De libe rale ministers zijn na de zitting van het kabinet afzonderlijk bijeengekomen. De kwestie der Tudors Parlement der V.S.I. aanvaardt motie MAANDAG 13 MAART 1950 73ste JAARGANG No. 24715 57,68% p-Dubhr [IERLAND :artp-5Q3i (Telefonisch van onze Belgische correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. Om 2.30 uur hedenmorgen was de uitslag van de Volksraadpleging over de Belgische koningskwestie volledig bekend. Ko ning Leopold behaalde daarbij over het gehele land genomen 57,68% van het totaal der geldige stemmen. Om dit cijfer te kunnen appreciëren in zijn poli tieke betekenis, kan men zich baseren op het volgende: Ingeval de Koning minder dan 55% zou behalen, dan zal hij, zoals hij reeds eerder te kennen heeft gegeven, aftreden. Ingeval de Koning daarentegen 65% zou behaald hebben, zouden daarmee practisch de moeilijkheden zijn opgelost, daar de socialisten zelf de Volksraadpleging hebben willen inrichten op basis van een beslissend minimum van 66%, doch tijdens de regeringscrisis, die volgde op de verkie zingen van 1949, te verstaan hebben gegeven, dat zij eventueel met een per centage van 60% ook wel genoegen zouden nemen. Daaruit mag men afleiden, dat ook een percentage gelegen tussen de 60 en 65% voor geheel het land waarschijnlijk tot een compromis tussen socialisten, katholieken en liberalen zou hebben kunnen leiden. Komt het percentage tussen 55 en 60%, dan zal het ten zeerste betwist worden en dan mag men verwachten, dat de tegen standers van de Vorst nog tot het uiterste zullen voortvechten, om hem de terugkeer tot zijn land te beletten. Zelfs de gunstigste prognostiek bracht het tot niet meer dan 62 of 63% van het totaal. f In werkelijkheid blijft de Koning daar aanzienlijk onder èn de behaalde 57,63 pet. zal dan ook misschien wel aanlei ding geven tot sterke druk door middel van stakingen en terreur. Zal de Ko ning, nu aan zijn wens van een Volks raadpleging is voldaan, het land daaraan bloot willen stellen? Wij hebben geen enkele reden, om dat te geloven. Toch kan men bij deze percentages ook nog andere, minder sombere beden kingen maken, die men weliswaar niet te absoluut mag nemen, doch die niette min bijkomstige argumenten vormen, om in het vrij lage percentage geen al te teleurstellend resultaat te zien. Zo kan men bijvoorbeeld niet geheel ten on rechte opmerken, dat de aan Moskou gehoorzamende, op wanorde in het alge meen aansturende en principieel bij uit stek anti-monarchistische stemmen van de communisten (7,5 pet. in 1949) van het totale percentage der neen-stemmen afgetrokken zouden moeten worden, en niet dezelfde waarde en betekenis kun nen hebben als de overige. Een tweede bedenking is, dat blijkens de ja-stem men, aangezien zij zeer vaak kinderrijke gezinnen vertegenwoordigen, eigenlijk 'n aanzienlijk groter aantal Belgen zich voor de terugkeer van de Vorst heeft uitgesproken. Het is echter niet waar schijnlijk, dat liberalen en socialisten met dergelijke argumenten rekening zullen willen houden, doch zij vormen niettemin een kostbaar element voor de De uitslag van de gisteren gehou den volksraadpleging in België is stellig niet van dien aard, dat er thans reeds zekere conclusies kun nen worden getrokken. Zeker, de meerderheid is niet gering, wanneer men in aanmerking neemt, dat zij be haald werd in zeven van de negen provincies en in twintig van de dertig kiesarrondissementen. Toch kan be zwaarlijk worden gezegd dat er sprake is van een spontane en overweldigende meerderheid over de gehele 1 i- r. i e. Immers in Wallonië wist de Ko ning nauwelijks een absolute meerder heid te behalen en in Brussel bleef Hij er zelfs enige percenten onder. Het is de grote vraag of de Koning, afgaande op deze uitslag, door zijn terugkeer een te verwachten onrust in zijn land zal wensen te riskeren. Te meer dreigt deze onrust, nu de liberale ministers hedenmorgen heb ben geweigerd zich bij het standpunt van de katholieke ministers aan te sluiten. De katholieke kabinetsleden drongen, zoals begrijpelijk, op de te rugkeer van de Koning aan. Men spreekt nu reeds over de mogelijkheid van ontbinding van de regering en nieuwe verkiezingen. Een onverkwik kelijke geschiedenis. Het is toch al genoeg te betreuren, dat deze eigenlijk boven de partijen staande kwestie, werd verlaagd tot het niveau van een politieke partijstrijd, waarbij zelfs een der socialistische kopstukken, met een tot voor kort schijnbaar onaantastbare reputatie, niet teruggeschrokken is voor grove beledigingen aan het adres van de Koning. Met een terugblik op de slepende affaire, die bij onze Zuiderburen al zo veel verdeeldheid heeft gebracht, kan men thans helaas niet spreken van een beslissende verheldering der situatie, noch van een voor de hand liggende oplossing. Wij zullen moeten afwachten, welke beslissing Koning Leopold thans zal nemen op grond van de uitspraak van zijn volk en de daarop gebaseerde ad viezen van de regering. Alhoewel het de Koning moeilijk zal vallen een beslissing te nemen, hopen wij, met de meerderheid van het Bel gische volk, dat Hij zal besluiten tot het hernemen van zijn oude rechten op de troon DE UITSLAG VAN DE VOLKSRAADPLEGING gewetensvolle waardering van heel de uitslag. Tenslotte wijst de uitslag over geheel België ook uit, dat Koning Leopold wel degelijk meer is dan de Koning van één enkele, namelijk de katholieke partij. Deze behaalde immers in 1949 43,5 pet, van het totaal der geldige stemmen. Dat betekent en dan alleen nog indien alle katholieken vrijwel zonder uitzon dering voor de Koning hebben gestemd dat 14,13 pet. leden van de andere par tijen in hoofdzaak liberalen mede voor de koning hebben gestemd. De li beralen hebben in 1949 in totaal 15.25 pet. der stemmen behaald. Hier moet men zich in de eerste plaats de liberale eis herinneren, dat de Vorst niet alleen een totale meerder heid behoorde te behalen in het land, doch tevens een gewone meerderheid in elk der landsdelen, dus ook in Wal lonië en in de hoofdstad Brussel. Wel nu, de resultaten wijzen uit, dat het totaal voor Wallonië 50,46% bedraagt en voor Brussel 48.17%. Het zou ons echter niet verwonderen, indien de li berale partij, of tenminste een deel van haar aanhangers, ten overstaan van de andere gegevens van de uitslag en de mogelijkheid voor de katholieken om samen met enkele Vlaamse libe ralen de terugkeer van de Koning toch door te voeren, zich op dit punt wel wat soepeler zal tonen. Het is tenminste al opgevallen hoe voorzichtig de libe rale partij zich de laatste tijd in de koningskwestie gedragen heeft en hoe met name sommige ministers zich er wel voor hebben gehoed aan de cam pagne, die de Raadpleging voorafging, deel te nemen. Stellen wij tenslotte Vlaanderen en Wallonië nog even tegenover elkaar, dan zien wjj dat Vlaanderens „ja" (75,77%) veel krachtiger klinkt dan Walloniës „neen" (49.54%). (Vervlg op pag. 3) De drukte 's avonds voor de Belgische krantenbureaux was niet te vergelijken met die bij verkiezingen in Nederland. Verwachting tot Dinsdagavond: Wisselende bewolking met plaat selijk enkele buien, voornamelijk in de Noord-Westelijke helft van het land. Langs de waddenkust af en toe nog krachtige, overigens meest matige Westelijke tot Noord-Weste lijke wind. Vannacht op verschil lende plaatsen zware en bijna over al lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon 6.58—18.42. Naar Reuter uit Djakarta meldt heeft de Indonesische politie in verband met de ontsnapping van Westerling naar Sin gapore een Nederlandse employé van het Indonesisch immigratiebureau gearres teerd. Naar verluidt is zijn naam mr. A. Breekland. Hij was leider van dit immigratiebu reau vóór de souvereiniteitsoverdracht. Hij verblijft thans met enkele honderden Nederlanders en Chinezen, die ervan verdacht worden steun te hebben ver leend aan Westerling, in de gevangenis. De passagiers waren huiswaarts ke rende bezoekers van een te Belfast ge speelde rugby-wedstrijd Ierland-Wales. Het toestel was speciaal voor deze vlucht gecharterd. Het zou op het vliegT veld Llandow bij Cardiff landen, miste echter de landingsbaan, trachtte weer te stijgen, doch sloeg toen, volgens oogge tuigen, in de lucht over de kop en stortte neer. Het vloog niet in brand. De Avro Tudor was om 15.10 uur te Dublin opgestegen. Het ongeluk gebeur de 55 minuten later. Ogenblikkelijk kwamen overal uit de omgeving ambulances naar de plaats van de ramp, een zestigtal in totaal. Zes ernstig gewonden wist men levend uit het wrak te halen, doch vier van hen overleden later. De lijken der omgeko menen werden in een nabij gelegen post van de RAF en in de plaats Cowbridge opgebaard. •i Er waren twee ooggetuigen, Vivian en Thomas Newman, twee broers die voet balden op de rand van het veld, waarop het vliegtuig neerstortte. Vivian vertelde: Ik keek op toen ik het lawaai van de vliegtuigmotoren hoorde. Het toestel kwam zo laag, dat mijn broer en ik bang waren en weg renden. Wij dachten dat het ons zou raken. Vervolgens vielen de motoren uit en het toestel vloog niet meer dan 6 meter boven onze hoofden over. Het stortte neer en brak in stukken. Er ontstond geen brand. Wij draaiden onmiddcliyk om en ren den naar de plaats van de ramp. Wij gingen naar het vliegtuig en met behulp van andere dorpsbewoners be gonnen wij dé mensen er uit te halen. Degenen, die wy vonden waren er slecht aan toe, maar ze schenen nog te leven. Binnen vijf of zes minuten verschenen ambulances met personeel van het vliegveld Llandow. Het toestel scheerde voordat het neerstortte op slechts drie meter over een boerderij; de piloot schijnt gepro beerd te hebben op het kleine veld te landen, toen hij bemerkte, dat hij niet voldoende hoogte had om het vliegveld tc halen. (Van een onzer verslaggevers) Om kwart voor één Zaterdagnacht kwam de eerste extra trein met bede vaartgangers voor de Stille Omgang uit Utrecht het Amsterdams Centraal Station binnenrijden. Enkele minuten later volgde Woerden en om één uur arriveerde „de richting Tilburg". De om deze tijden anders nachtstille per rons waren ineens vol van ernstige en wellicht ook wat slaperige mannen, die in hun kragen gedoken uit de warme wagons de gure nacht instapten. In diepe zwijgzaamheid over het algemeen, met niet altijd welwillende ge zichten, maar toch met de kennelijke vastberadenheid van echte pelgrims, die per slot van rekening niet voor hun plezier waren gekomen. Kwieke zeeverkenners met de toe passelijke aanduiding „loods" in gulden letters op hun pet geschreven, hadden zich opgesteld bij de diverse uitgangen; met listige behendigheid wisten zij de desbetreffende „contingent-leiders" van de bedevaartgangers-zonder-meer te onderscheiden en samen met die func tionarissen aan het hoofd van de ver schillende groepen, legden zij de kiem voor de pieuze en van ieder uiterlijk vertoond gd|peende „optocht", die de jaarbjks weerkerende Stille Omgang is. 22.000 mensen van buiten van Olden. zaal tot Vlissingen en van Groningen tot Tilburg plus enkele duizenden Amsterdammers namen er deze eerste Zondag aan deel. Al heel vroeg hadden zich voor het Centraal Station de mannen van „Polygoon" met hun in strumenten opgesteld en de eerste bedevaartgangers keken meteen toen zij het gebouw verlieten met ietwat onthutste blik in het felle fakkellicht dat filmmensen ten behoeve van hun opnamen ontstaken. Toen de -hoofdstedelijke café's hun gasten omstreeks sluitingstijd loos den zag men de eerste dichte rijen pelgrims over de N.Z. Voorburgwal trekken. En de plotselinge confronta tie van kleine groepen, soms wat overdreven, feestelingen met de in ernst gehulde bedevaartgangers lever de nu en dan wel komieke maar meestal niet erg verheffende effec ten op. Maar tot ordeverstoringen van zelfs maar de geringste betekenis kwam het nergens. Een uitgelezen schare van hoofdstedelijke politie agenten, voor een groot deel vrijwilli gers, zorgde ook en dat was vooral in het begin van de nacht van beteke nis voor een perfecte regeling van het verkeer. Een ongewoon groot aantal bussen van verschillend ka liber en formaat, voerde uit de meer nabij Amsterdam gelegen streken van het land de pelgrims aan, zodat ten slotte bijvoorbeeld de Rozengracht één groot wagenpark leek. Naarmate de nacht vorderde, groeide de ietwat aarzelend begonnen bede- vaart-van-verspreide-groepen aaneen tot de gestadig in dichte rijen voort schrijdende massa van in stilte bidden de en mediterende mannen; geklos en geschuifel van schoenen op het asphalt, dat was het enig hoorbare aan deze imposante uiting van geloof. Dat de Stille Omgang ook dit jaar weer niet geringe mercantiele bedrijvig- heil lossloeg, hoeft nauwelijks betoog. Een „zakenman" met een kar vol ba nanen had zich niet helemaal psycholo gisch verantwoord opgesteld op het Spui, het hart van de pelgrimstocht; zonder al te veel succes overigens, naar het scheen. Maar toen om half vier verre- Wie niet weet te vergeven, heeft een bekrompen hart. weg de meeste restaurants en cafétaria's hun deuren openden, hadden zij een hele stroom van op koffie en uitsmijters belusten te verwerken. Een enkele van deze etablissementen hadden, om de ver moeide en uitgehongerde „cliëntèle" te trekken, zijn gevel versierd met geel witte vlaggen. De R.K. E.H.B-O.-Vereniging „St. Antonius" had haar hoofdpost ingericht aan de Herengracht; zestig van de be kwaamste en meest toegewijde van haar discipelen kwamen hier, en aan de hulp posten in Centraal Station en Maagden huis, hun instructies halen en versprei den zich, naar behoefte, over de binnen stad. Hun bemoeiingen bleven zeker niet zonder resultaat, want reeds aan het begin van de nacht konden zij tien flauwgevallen, zojuist per trein uit Gro ningen gearriveerde pelgrims bijstaan. Om nog maar te zwijgen van de merk waardige man, die, tijdens een kort op onthoud in de bedevaart, staande in slaap viel en vervolgens ter aarde stor tende. zijn hoofd verwondde Thomas Newman, de andere oogge tuige vertelde; Wij zagen 't vliegtuig laag aan komen vliegen. Het scheen te laag te zün. Plot seling scheen het mü toe, dat de piloot probeerde enige huizen te vermyden, toen ging hy klimmen, daarna viel een motor uit. het vliegtuig schoot omlaag, raakte de grond en brak in stukken. Overal lagen lijken. Ik rende naar het vliegtuig en hielp twee passagiers uit het wrak, zij waren er slecht aan toe en konden niet staan. Wy legden hen op het gras. totdat de ambulance kwam. Lydia Thomas, een dochter van de boer op wiens land het toestel terecht kwam zei, dat de overlevenden uit de staart van het vliegtuig, die het minst beschadigd was, te voorschijn kwamen. Oorspronkelijk hadden 72 passagiers een plaats in het toestel besproken, maar juist voor de start werden nog zes zetels aangebracht voor supporters, die er op stonden met het vliegtuig mee te gaan. Bij vertrek om 15.10 uur uit Dublin had de Tudor voor ongeveer vier uur vliegen benzine aan boord. De piloot had berekend, dat hij om 16.03 te Llan- Duizenden zwijgende mannen trokken weer langs de bekende route door nach telijk Amsterdam om het Mirakel te herdenken. Na afloop van de vergadering, die ander half uur duurde, werd geen communiqué verstrekt. Een der ministers deelde even wel mede, dat nog geen beslissing was genomen. Tevoren had de katholieke minister van Binnenlandse Zaken. De Vleeshau- wer, volgens A.P. verklaard, van me ning te zijn, dat Hjn partij het Parle ment zou verzoeken Koning Leopold terug te roepen. Reuter meldt daaren tegen. dat men in de naaste omgeving van de katholieke premièr Eyskens van mening is, dat de door de Koning be haalde meerderheid niet voldoende door slaggevend is. Op dit tijdstip was van socialistische en liberale zijde nog geen commentaar over de uitslag bekend. Koning Leopold, die gisteren per tele foon en via de radio de resultaten van de volksraadpleging volgde, heeft zich nog niet over de einduitslag uitgela ten. Talrijke fotografen en journalisten, die zich in de omgeving van zijn villa bij Genève ophouden, hebben de Ko ning sinds gistermorgen niet meer te zien gekregen. In de omgeving van Koning Leopold werd vanochtend ver klaard, dat de Koning geen verklaring over de uitslag zal afleggen. Volgens de „Daily Graphic" zal het eerstvolgende staatshoofd, dat zal wor den uitgenodigd een officieel bezoek aan Engeland te brengen,' Koningin Juliana zijn. Naar het A.N.P. verneemt, staat om trent een bezoek van H.M. de Koningin aan een buitenlandse mogendheid, nadat H.M. een bezoek aan Frankrijk zal heb ben gebracht, nog niets vast. Een overzicht van de ruïne van de Avro Tudor, waarmee 80 mensen om het leven kwamen. Politie en hulpploegen snellen toe om nog redding te brengen. iiifHiiHiiiiMiiiiiiiiHiiniiitiiiiniiitiiiiiiniimiiimHiniiiHiH dow zou landen; d.i. twee minuten voor dat de vlucht in een ramp eindigde. Vandaag zou het gerechtelijk onder zoek beginnen om de identificatie van de slachtoffers te bespoedigen. Gisteravond zqn vier deskundigen van het Britse ministerie voor luchtvaart te Cardiff aangekomen voor een onder zoek. De minister voor de burgerluchtvaart, Lord Pakenham is gisteren uit Reading naar Cardiff vertrokken om een per soonlijk onderzoek in te stellen naar de vliegramp. Ben der directeuren van de maat- schappü, die de verongelukte vliegma chine (een „Tudor") ter beschikking heeft gesteld, is de vice-luchtmaar- schalk D. C. T. Bennett, vroeger hoofd van de British South American Air ways en leider van de Britse „padvin- der"-luchtmaehtgroep in de oorlog. Bennett is de krachtigste pleitbezorger geweest van de „Tudor"-machine tegen over haar critici. Na de oorlog was de controverse over de Tudors ontstaan. JJe iudor-4 moest aan de grond worden gehouden. Begin 1948 kreeg Bennett ontslag bij de British South American Airways in ver band met meningsverschillen over be leidskwesties. Bernett echter verloor zijn vertrouwen in de Tudor niet. Hy richtte de charter-maatschappij „Fair- flight Ltd." op en maakte meer dan driehonderd vluchten in het kader van de luchtbrug naar Berlijn. Later ex ploiteerde hij een bloeiende luchtlijn tussen Yemen en Israël, ook met Tu dors. De controverse over de Tudor ontstond, na het ongeluk met de „Star Dust" in Augustus 1947 op een vlucht van Lon den naar Santiago, waarbij elf mensen om het leven kwamen. Men kon bij on derzoek de oorzaak van de ramp niet achterhalen. Daarna verongelukte de „Star Tiger" met 31 mensen aan boord op een vlucht naar Zuid-Amerika begin 1948. Een jaar daarna verdween een derde Tudor, de „Star Ariel", met twin tig personen op mysterieuze wijze. De ingestelde commissie van onderzoek van het ministerie van luchtvaart kon door het ontbreken van voldoende betrouw bare verklaringen er waren geen overlevenden niet tot een uitspraak komen. De Tudor 4, het type van de verongelukte machines, mocht echter niet meer voor passagiersvervoer ge bruikt worden. Een der.iental Indonesische parle mentsleden heeft Zaterdag een motie inzake Nieuw-Guinea ingediend, waarin gezegd wordt, dat het parlement zo sterk mogelijk de regering der Republik Indonesia Serikat steunt, teneinde te bereiken, dat Nieuw-Guinea binnen één jaar de-facto en de-jure met Indonesië verenigd wordt, dat de kwestie-Nieuw- Guinea op de agenda van de eerste Unie conferentie dient te worden geplaatst en dat het Nederlands-Indonesische ge schil niet van de agenda der Verenigde Naties mag worden afgevoerd, alvorens de kwestie-Nieuw-Guinea opgelost is. Voorts moet de regering der R.I.S. een goodwill-missie naar Nieuw-Guinea zen den, teneinde de regering en het parle ment op de hoogte te houden van de ontwikkelingen aldaar. Deze motie werd bp acclamatie aan vaard, waarna Hatta haar namens de regering overnam. (Zoals Zaterdag reeds in een deel van onze oplage werd gemeld, is inmiddels besloten de kwestie Nieuw-Guinea op de agenda van de ministers-conferentie te Djakarta te plaatsen. Red.). De voorzitter van de volksvertegen woordiging der V.S.I. te Djakarta heeft twee telegrammen, uit Pontianak ont vangen van het „Komite Nasional Ka- limanten Barat" (nationaal comité voor West-Borneo). Hierin wordt gezegd, dat een bijeenkomst, waarin de opheffing van de West-Borneo-Raad en de vor ming van een unitaristische staat in In donesië werd geëist, op bevel van de autoriteiten door de politie gewapender hand uiteengejaagd is. Uit protest zijn ambtenaren en particuliere werkers in geheel West-Borneo in staking gegaan. Het College van Bestuur heeft als te genmaatregel aan de politie opgedragen verschillende leiders van het Komite Nasional Kalimanten Barat te arres teren. Het parlement van de V.S.I. heeft nu besloten een parlementaire commissie naar Pontiak te zenden, die zal bestaan uit vijf personen, onder leiding van mr. Lukman (afgevaardigde van de Repu- blik-Indonesia, P.S.I.). President Sukarno heeft Zondag het besluit getekend, waarby de negara van West-Java wordt opgeheven. Hierdoor komt heel Java onder het bestuur Djocja. aldus bericht A.P. De Indonesische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Palar, zal aan het hoofd staan van een missie naar Moskou, ter bespreking van het ope nen van diplomatieke betrekkingen tussen Rusland en Indonesië, aldus werd heden officieel te Djakarta be kend gemaakt. BUREAUX: SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: J. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer mlllimeter- hooqte. Ingezonden meaedelinaen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hooqte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opqave ven redenen te weiqeren. ABONNEMENTSPRIJS 35 cents per week, f 1.52 per maand, f 4.55 per kwartaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 1