Fleurige kinderstoet trok langs de bisschop 8 I I Goede dag voor Vogelenzang en Onze Gezellen 2 in HVB C. J. v. d. Broek 12.70 ostwald Benoeming niet erkend s HERINGA WUTHRICH Ripperda kampioen Pallem, Pallem, Pasen Behangt U zelf? AGENDA Kostbare overwinning van DEM 2 bloemendaal Waterpoloresultaten Koudbeitels Auto-radio H. J. MAERTENS MAANDAG 3 APRIL IPSO Originele COCOS VOS' Woninginrichting IK BEN HIER EERDER GEWEEST Ned. Volkstoneel in Stadsschouwburg PSEUDO-VOGELPEST ZWENDEL MET SIGAREN Oplichter in Eindhoven gegrepen Officiële ontvangsten Stadhuis Gemeentediensten op Goede Vrijdag Ambtenarengerecht doet uitspraak HOOG BEZOEK OP KEUKENHOF Met Pasen Bollenzondag? LUCAS PASSIE De grote Passieavond ZANDVOORT „BURGERAVOND" Uniforme vuilnisemmers Bevolking wordt doorgelicht Proefverlichting MINISTER SPITZEN OP BEZOEK GEDENKTEKEN TE HALFWEG Geen doorgaande verbin dingen HaarlemGooi Jonglisto door studenten belaagd Vrachtauto zwaar beschadigd ASSURANTIEKANTOOR KONWGmNEGRAC^^ -S GRAVENHAGE DAMNIEUWS Weekoverzicht District Kennemerland HEEMSTEDE Koninklijke onderscheiding 40 jaar boekhouder bij energiebedrijven PALMPAASOPTOCHTEN Reductie toegangsbewijzen „Keukenhof" Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Verzilvering Landbouw- vacantiebonnen Uitbreiding polikliniek gezondbeidshuis STICHTING DE KENNEMERDU IN EN DEZE WEEK gunstige aanbieding MOQUETTE LOPER WILTON LOPtR MOQUETTE TAPIJT ZOMERCOMPETITIE WATERPOLO HaarlemM.V.V. WAAR ZIJN DE TROEPEN SCHEPEN? BESOMMINGEN Waterstanden Beurs van Amsterdam New York r v „Kinderen, doe je best en maak iets moois van je palmpaas. Maar zorg er voor, dat de palmstok niet te zwaar is," 20 luidde de opgave aan de kinderen, die gistermiddag meetrokken in de fleurige palmpaastocht. Vooral deze laatste ui arschuwing bleek niet over bodig te zijn, want met de harde Wes tenwind was het een hele toer voor die kleine knuistjes, om deze kleurrijke vaandels in evenwicht te houden. De traditionele baant je-pik-met-het- bruine-boonoog", dat ons herinnert aan het kraaien van de haan van Sint Pe trus, prijkte weer boven op de palm- paasstok. Daaronder was deze trofee versierd met palmtakken en in het mid den van het kruis hing de broodkrans, die de doornenkroon verzinnebeeldt. Voor het overige had een ieder zijn fantasie de kinderlijke vrije loop gela ten. Om de versterving gedurende de vastentijd te symboliseren bengelden tussen dit alles veelsoortige lekkernijen, zoals gekleurde eieren, sinaasappelen, fondantjet'. toffees, chocoladepaaseitjes, kortom alles wat zo n vindingrijke peuter met het Paasfeest in het vooruitzicht maar wensen kan. Uit alle wijken van de stad trokken de kinderen op naar het centrum en ook in de randgemeenten werden palmpaas-optochten gehouden. Voor de stertocht, die georganiseerd was door de Haarlemse Katholieke Ver eniging voor het Gezin, waren de ver schillende groepen gestart bij de vijf R. K. Speeltuinen: Mariagarde, Noor dervreugd, Elba, Zaanenoord en Kin dervreugd. Het défilé voor de Bisschop was voor ieder kinderhart toch wel het hoogte punt van deze stertocht. „Dag Bisschop, vindt U 't niet mooi?" riepen de enthousiaste kinderen. ,,'t Is prachtig, jongen," zo antwoordde de grijze herder, die lustig zwaaiend met de rechterarm de maat aangaf, wanneer een muziekkorps met pittige marsmu ziek langs het hoge bordes voorbijtrok. Advertentie voer gang, trap, keuken en kamer. Amsterdamstraat 42-44 - Telefoon 14972 De Engelse auteur Priestley heeft vele «tukken geschreven, die regelmatig zo wel bij het beroeps- als dilettanten toneel op het repertoire staan. „Ik ben hier eerder geweest", dat weer eens op een andere manier een huwelijkscon flict behandelt, maar braaf de driehoek trekt, heeft het Nederlands Volkstoneel dit weekend in de Stadsschouwburg vertoond. Met alle respect voor de schrijver, die zo nu en dan wel wat te zeggen heeft, en voor het Volkstoneel, dat nu en dan wel eens een prestatie levert, moet gezegd worden, dat het een vervelende vertoning is geworden. Priestley bindt het zielsgebeuren aan eelt tijdcircel, waarin we zo lang draaien, waarin we ons zelf voortdurend her halen tot we er door innerlijke groei uitraken. De wijsgerigheden van de auteur stapelen zich (frie bedrijven op, maar wij, katholieken, hebben net zo veel tijd nodig om vast te stellen, hoe men gelukkig kan zijn en hoe verkeerd het is, dat een getrouwde vrouw er met een ander van door gaat. Overigens heb ik een verschrikkelijke hekel aan nood- lots-theorieën. De prestaties van het Volkstoneel be wogen zich op dilettantisch niveau. Ben Groeneveld stelde een gesikte Duitse filosoof voor, wel rustig, maar te weinig overtuigend. Nell Knoop was één brok ellende en haar man, Ferd. Sterneberg, zó beklagenswaardig, dat de zekering van medelijden stuk sloeg. Jan Grefe was een sympathieke leraar, die het plot seling* van Nell Knoop hoe was het mogelijk! te pakken kreeg, Hans van Meerten een oninteressante waard en Tinte Medema zijn gemoedelijke dochter, De hele avond moesten we kijken naar de conversatiekamer van hotel „De Zwarte Stier'' en dat was geen onver deeld genoegen. v. W. In verband met het steeds groter wor dend gevaar van de vogelpest wordt een ieder, die bij zijn dieren enig symptoom van deze gevreesde ziekte opmerkt, drin gend verzocht zich ogenblikkelijk tot de .overheidsinstanties te wenden. Dan kun nen tijdig de gewenste maatregelen ge nomen worden, zodat uitbreiding voor komen wordt. Zoals wij Zaterdag reeds meldden, opereert er in ons land een merkwaar dig persoon, die op de naam van „Van Leeuwen" grote partijen sigaren bestelt. Deze oplichter, die o.a. bij een Haarlem se sigarenwinkelier duizend sigaren be stelde. is gisteren in Eindhoven gearres teerd. Het is-de 24-jarige T. W. uit Utrecht, een ^oor de politie geen onbe kende patiënt, die zich reeds meer malen aan tabakszwendel heeft schuldig gemaakt. B. en W. zullen op Donderdag 20 April om 12 uur officieel ten Stadhuize ont vangen de vergaderden van de Bond van Politieambtenaren in Nederland tot be scherming van dieren en op Donderdag 27 April de congressisten der Neder landse opticiensorganisaties. De diensten en bedrijven der ge meente Haarlem zullen op Goede Vrij dag na des middags 12 uur en op Zater dag 8 April d.a.v. de gehele dag ge sloten zijn. Het Bureau van de Burger lijke Stand zal op 8 April geopend zijn van 910 uur, doch uitsluitend voor aangiften van geboorten en overlijden. Óp genoemde dagen zijn echter ge opend: le. Het gemeentelijk laboratorium voor Pathologische Bacteriologie (Zondags dienst). 2e. Het kantoor van het Havênwezen aan de Koudenhorn. 3e. Het Frans Halsmuseum van 1016 uur. Het huisvuil wordt die Vrijdagmiddag en Zaterdag niet opgehaald. Ook de Provinciale Griffie van Noord Holland aan de Dreef is Vrijdagmiddag en Zaterdagochtend a.s. gesloten. De meisjes zwaaiden vrolijk naar de vriendelijk glimlachende bisschop en de welpen salueerden kordaat, wanneer zij het bordes passeerden. Het was een feestelijk en gelukkig ook zonnig tafe reel, daar tussen de statige gebouwen en de hoge bomen van de Nieuwe Gracht. Voorop bliezen de leden van het corps „Euphonia" de baan vrij en tus sen de kleurige groep kinderen mar cheerden de verkennersband, de „Spaar- nebazuin" en de harmonie „St. Caeci- lia." Dit florisante schouwspel, waarvoor dit jaar een buitengewoon grote belang stelling bestond, heeft naast een grote folkloristische waarde ook zeer zeker een religieus-symbolische betekenis. Daarom is het vooral voor de jeugd zeer belangrijk, dat dit volksgebruik voor Haarlem behouden blijft. De'heer A. J. uit Haarlem diende zijn beklag in bij het Ambtenarengerecht om dat het ministerie van Oorlog weigerde hem bezoldiging en vergoeding als re serve-kapitein sedert 1945 uit te betalen. De heer J. trad in October 1944 te Nij megen als tolk in dienst van het Engelse leger en ging nadien over naar de Ne derlandse strijdkrachten. Hij werd re serve-kapitein in tijdelijke dienst en meende te kunnen aantonen, dat een be noeming als zodanig in vast verband zou volgen. Klager weet het uitblijven van deze benoeming en eventueel ont slag aan verwarring op en slordigheid van het ministerie van Oorlog in de eerste jaren van de oorlog. Vier maal werd hem salaris uitbetaald en boven dien kreeg hij rantsoenbonnen. In 1948 werd klager, die een kapiteinsuniform droeg, door de marechaussee hierover aangesproken. Een pay-book" werd in beslag genomen. Dit raakte zoek. Op het ministerie kende men deze reserve kapitein J. niet. Na onderzoek heeft, het Ambtenaren gerecht vastgesteld, dat noch door de bevelhebber van de Koninklijke Land macht, noch door de chef van de Bin nenlandse Strijdkrachten een benoeming wordt erkend of een verzoek om „entree de campagne" of het toekepnen van veldtoelage als juist beschouwd. Een benoeming werd niet aan de Koningin ter bekrachtiging voorgelegd. Op deze gronden verklaarde het Amb tenarengerecht het beroep van klager niet ontvankelijk. De nationale bloemententoonstelling Keukenhof trekt allerwegen grote be langstelling. Niettegenstaande dat het weer de laatste dagen nu niet zo heel erg mooi geweest is, zijn er toch weer duizenden op uitgetrokken om de schoonheid van het park te aanschou wen. Overal bloeien nu de tulipa's, die charmante, uit de Kaukasus ingevoerde bloemen, en de trompet-narcissen tove ren vrolnke plekken geel op het groene grastapijt. De klaterende watervalletjes, de zoete mimosa's, de frisse erica en de kleine crocusjes, ze spreken allemaal hun eigen taal tot het hart van de vreemdeling, die ze met bewondering beziet. Voor wie ogen heeft om te zien, is Keuken hof een waar paradijs van aardse schoonheid, die zich hier nu eens niet uit in overweldigend imponerende land schappen, maar met schilderachtige ta fereeltjes, die ieder op zich een fra&i schilderijtje vormen. Onder de vele belangstellenden, die deze dagen naar de tentoonstelling trok ken, bevonden zich veel hoge gasten. Zo werd Zaterdag o. a. mevrouw Mo hammed Rum verwelkomd in gezel schap van mr. Soedjono en zijn echt genote en verscheidene vertegenwoor digers van de Indonesische delegatie. Ook burgemeester d'Ailly bezocht Keu kenhof. De Amerikaanse minister van Defensie Louis Johnson kwam in ge zelschap van de Amerikaanse ambassa deur mr. Selden Chapin. Deze hebben Donderdagmiddag ook dek wekerij van de fa. Rijnveld en Zoon te Hillegom bezichtigd. Zondagmorgen werden de Franse mi nister van Defensie René Pleven en de generaal Crépin ontvangen. Zij werden vergezeld door majoor Modderkolk van de Ned. generale staf. Later op de dag vereerde de Engelse gezant Keukenhof met een bezoek. Wanneer het weer meewerkt, is het misschien wel mogelijk, dat de eerste officiële Bollenzondag tijdens de Paas dagen valt. De hyacinten beginnen reeds te kleuren en hier en daar ziet men al wat enkele vroege tulpen hun kopjes niuhoog steken. Hét nieuw gevormde „Haarlems Mo tet Gezelschap", dirigent Maarten Kooy, voert Woensdag a.s. in de Bakenesser- kerk voor de eerste maal in Haarlem de „Lucas Passie" van Heinrich Schütz uit (abusievelijk stond in onze Marcus Passiebespreking Bach als componist van deze Lucas Passie opgegeven). Schiitz wordt algemeen als de voor lopar van Bach aangenomen, althans op passiegebied. Vóór Schiitz had de passie door de pelyphonische schrijfwijze een nieuwe vorm verkregen. Alle partijen werden meerstemmig gezongen Als hoogtepunt in deze vorm geldt de passie van de Nederlander Obrecht. Örlandus Lassus schreef daarna de Christus- en de Evangelist-partijen wederom één-, de overige partijen achter 2- en 3-, die van het volk 5-stemmig. Schütz keerde terug tot de onbege leide recitatieven, alle solo-partijen schreef hij dus evenals van de grego riaanse passie éénstemmig. Alleen de volkspartij bleef méérstemmig, doch a cappella. In die vorm werden Schutz passies gedurende zijn leven in de Goede Week in de Dresdener Hofkerk uitgevoerd. Ben bijzonder kenmerk van Schiitz' pas sies is de behandeling van het woord, accent, hetwelk immer duidelijk uit komt, vooral bij vragen, uitroepen e.d. Ook de tegenstellingen in de solo-par tijen spreken daardoor sterk. De Jezus-partij is levendig verklankt, de andere partijen zijn iets bescheidener behandeld. Alleen die van Pilatus heeft een scherpe declamatie. De zang van het koor is geheel op de dramatische situatie ingesteld. Dit komt goed uit bij de spot der Joden, de woede der me nigte, de weifelende houding der hóge priesters e.d. Na de dood van Schütz zijn deze pas- siewerken in vergetelheid geraakt. In deze eeuw kwamen ze in een bewer king van Arnold Mendelssohn weder tot uitvoering Thans gaat de Lucas Passie in de originele zetting. Dit lofwaardig streven dient te worden gewaardeerd. Dat men ook bij deze passie-uitvoering belangstelling toont! Medewerking verlenen: Kees Deenik bas, Jan Laarveld, tenor, Tineke van Raalte, sopraan en bovengenoemd koor O* K. Advertentie Vraagt onze stalen boeken! BAKKER'S BEHANG Gen. Oronjéstr. 135, Haarlem-N., Tel. 11657 Wij bezorgen door geh. Haarlem en omstr. De bezoekers voor de Passieavond van de Kath. Arbeidersbeweging, welke morgen avond in de grote zaal van het gebouw St. Bavo plaats vindt, wordt medegedeeld dat precies om acht uur begonnen wordt, de deur wordt dan gesloten en bij het vol gende tafereel kan men pas toegang ver krijgen, om storing bij dit stemmige spel te voorkomen. Voor degenen, die nog geen plaatsbewijs hebben, bestaat alsnog gelegenheid deze in het gebouw St. Bavo te verkrijgen. In de gemeenteraad is de vraag ge steld of ook te Zandvoort iets moet worden gedaan ter bevordering van de burgerzin, bijvoorbeeld door het houden van een burgerdag voor degenen, die de leeftijd van 23 jaren hebben bereikt en daardoor kiesgerechtigd zijn geworden. De daartoe door de burgemeester in gestelde commissie, heeft deze vraag bevestigend beantwoord en heeft gead viseerd, hen die in 1950 voor de eerste maal hun stemrecht mogen uitoefenen uit te nodigen tot bijwoning van een ten raadhuize te houden bijeenkomst, tijdens welke de nieuwe kiezers op de betekenis van het kiesrecht wordt ge wezen. B. en W. hebben aan dit advies gaarne gevolg gegeven. De bijeenkomst zal worden gehouden op Donderdag 13 April des avonds om 3 uur in de raadzaal. Na een inleidend woord van de bur gemeester zal ir. G. Friedhoff een cau serie houden over het wederopbouwplan dezer gemeente. De maquette van het wederopbouw plan zal dan in de raadzaal zijn opge steld. De raad van Zandvoort besloot in zijn vergadering van 7 Maart j.l. het gebruik van de zogenaamde uniforme vuilnis emmers, zoals deze thans van gemeente wege verstrekt worden, verplicht te stellen. Aangezien de inwoners van Zandvoort thans voldoende gelegenheid hebtian gehad zich een of meer van der gelijke emmers aan te schaffen, is de inwerkingtreding van bovengenoemd besluit thans bepaald op 1 April a.s. Dientengevolge zal vanaf Maandag 3 April a.s geen huisvuil meer opgehaald worden, dat niet in een uniforme vuil nisemmer ter ophaling is klaargezet. B. en W. van Zandvoort hebben het voornemen de gehele bevolking der ge meente te laten doorlichten. Het bevolkingsonderzoek op tubercu lose wordt landelijk geregeld en daar reeds tal van gemeenten op de wacht lijst staan zal het waarschijnlijk nog wel geruime tijd durén voor het onder zoek in Zandvoort zal kunnen plaats vinden. De kosten van dit onderzoek zullen desnoods over enige jaren worden ver deeld. De proefverlichting in de Haltestraat, Hogeweg .en andere straten te Zand voort zal vanavond voor het eerst bran den. De leden van de gemeenteraad ko men om half negen op het raadhuis bij een. Hun wordt dar», een technische toe lichting gegeven, waarna men de verlich ting ter plaatse in ogenschouw zal nemen. Rembrandt: Niemand wil mij geloven (af gekeurd), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Cinema Pa lace: Abbott en Costello zwaaien af, (a. 1.)» 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Luxor: The third man (14 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; City-theater: De gevangene van het Haaieneiland (i8 j.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u.; Spaarne-theaterDe grotè bosbrand (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u. Dinsdag 4 April St. Bavogebouw Smedestraat: „Terug naar Gethsemane", Passiespel van de K.A.B. (8 uur). Tentoonstellingen Kunsthandel Leffelaar (Wagenweg): Ere- tentoonstelling van nagelaten werken van Herman Moerkerk. De tentoonstelling is ge opend tot 29 April op werkdagen van 10 5 uur. Hedenmorgen heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. G. W. Spit zen, een bezoek gebracht aan het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden Hij arriveerde met de trein van 8.48 uur en was vergezeld van de directeur-ge neraal van de Rijkswaterstaat dr. ir. W. J. H. Harmsen. De bezoekers werden rondgeleid door de directeur van het Staatsvissersha venbedrijf te IJmuiden, mr. J. R. van Eerde. Het gezelschap woonde eerst de afslag bij en bracht vervolgens een be zoek aan de Haringhaven en de tot haringopslagplaats omgebouwde bunker De eigenlijke reden van het bezoek was bespreking van dienstaangelegen heden, waarna de minister en de direc teur-generaal met de trein van 11 uur weer vertrokken. Op de Spaarndammerdijk te Halfweg bij kilometerpaal 8.5, de plek waar tien mannen door de Duitse militairen ge fusilleerd werden, zal op 15 April een beeld van de Amsterdamse beeldhouwer J. Havermans worden onthuld. De meeste slachtoffers waren uit Den Helder afkomstig. Het beeld, dat bij de bronsgieter Bunder te Aerdenhout is gegoten, stelt voor een mannenfiguur in werkkleding, met opgeheven hand, als symbolische oproep tot verzet. Naar wij vernemen, zullen de plannen om op het C.S. J| treinen uit Haarlem en Amersfoort dSW te laten rijden naar resp. Utrecht en het Gooi geen doorgang vinden in verband met moeilijkheden op het C.S. zelf- postdiensten en rangeer- werk. Men zal dus moeten blijven over stappen. Een groep studenten heeft een 1 Aprilgrap uitgehaald ten koste van de telepaath Jonglisto. Ze hebben n.l. een „voornaam onderdeel" van zijn auto ontvreemd en Jonglisto uitgedaagd zijn helderziendheid te bewijzen door het weer op te sporen. Zaterdagmiddag zou de knecht V. van een kolenhandelaal' te Driehuis twee kameraden even weg brengen voor een excursie aan de Plaatwellerij, omdat de knapen de bus had den gemist. Hij nam daartoe, zonder voor kennis van zijn patroon, diens Bedford. Op de Stationswég te Velsen. wilde de chauf feur nabij de puinberg een autobus pas seren, wat hij vermoedelijk met een 60—70 km. vaart dacht te doen. Het linkervoorwiel greep echter de trottoirband, met het ge volg, dat de wagen tegen een boom opvloog. De chauffeur kreeg een lichte hersenschud ding en zijn passagiers onbeduidende ver wondingen, maar de schade aan de Bed ford is aanzienlijk, vooral omdat de zware chassis-balk gescheurd is. Advertentie TELEFOON 114571 77SB71 B T P O U W BAARHEID - VAKMANSCHAP Er zijn weer enkele belangrijke uit slagen te noteren geweest in de HVB- competitie. Niet slechts uitslagen, maar protesten behandeld die voor enige on zer R. K. clubs van groot belang wa ren. Elders zien we hst feestartikel van Concordia, dat door afwijzing van het ih de afgelopen week werden enkele protest van Spaarnevogels kampioen werd van afdeling I B. Een protest van Vogelenzang werd toegewezen in de strijd tégen de ernstige concurrent EDO 5 en het zoü heel raar moeten lo pen wil het kampioenschap Vogelen zang nu nog ontgaan. In afdeling I A is Stormvogels 3 bijna kampioen, want het won ook nu weer terwijl Spaarndam een kostbaar punt je verspeelde. ADO 2 was vrij, maar zag zijn positie belangrijk verbeterd, oomdat Beverwijk 2 van Haarlem 3 A verloor. De ADO-reserves moeten uit de twee resterende wedstrijden twee puntjes vergaren om veilig te staan. Stprrriv. 3 16 27 Spaarndam 16 24 Z'meeuwen 18 21 RCH 4 16 20 N. Vennep 16 17 Afgezien van het protest had Con cordia nu toch de vlag kunnén hijsen, want RCH 5 verloor thans van Heem stede met 43, zodat de voorsprong van de Hillegommêrs nóg beduidendêr is DSK 17 14 Haarl. 3A 16 12 DIO 2 15 10 Beverw. 2 18 10 ADO 2 16 9 8 3 3 2 7 2 4 1 3 3 2 4 4 3—13 2 1 10 9 8 3 3 4 3 4 In de wedstrijden om de kampioen schappen zijn de volgende resultaten behaald. Hoofdklasse G. EisingJ. Drayer 02; A. de Jong N. Blom 1—1; H. Willemse—W. de Jong 11; J. H. Meure.J. Poppen 20; H. BerkA. de Jong 20. Op één hangpartij tussen J. Drayer en N. Blom is deze klasse nu uitge speeld en is W. de Jong ongeslagen kampioen geworden. De stand luidt nu aldus: I. W. de Jong 8 5 2. J. Drayer 7 4 3. H. Berk 4. N. Blom 5. A. de Jong 8 2 6. J. Poppen 8 2 7. J. H. Meure 8 2 8. H. Willemse 8 1 9. G. Eising 8 G. Eising zal degradatiewedstrijden moeten spelen. Eerste klasse A. LeuffenK. de Jong 11; H. Berg huisG. de la Rie 20; J. HolmG. Hekelaar 02; N. M. OudL. Vooys 20; K. de JongJ. v. Straten 02. L. Vooys en N. M. Oud zijn beiden uitgespeeld eri hebben resp. 11 en 10 punten uit 8 partijen. K. de Jong heeft 9 uit 7 en J. v. Straten 9 uit 6, zodat laatstgenoemde nog de beste kansein heeft. Tweede klasse J. v. HorickH. Leuwener 1—1; W. Verheyde—J. v. Horick 20. Deze klasse is thans geheel uitge speeld met de volgende stand: 1. W. Verheyde (kamp.) 7 5 2. tM. Weiland 7 3. J. v. Horick 7 4. F. Lubbe 7 5. G. Faay 7 6. H. Leuwener 7 7. P. de Kort 7 8. G. Steenkist 7 P. de Kort en G. Steenkist zullen de gradatiewedstrijden moeten spelen. Programma voor de komende week le klasse 3 April bij HDC K. de JongG. Hekelaar; J. v. StratenG. de la Rie; A. Leuffen—H. Berghuis. 3e klasse op 6 April bij DOS H. Kla ver—L. Fopma; J. MulderJ. v. d. Hoo- gen; W. KortTh. Blom; G. Heinsber- genM. Heinsbergen. De eindstand in het Vier Dorpen- tournooi is aldus: 1. Lisse Vooruit 6 4 119 2. Hillegom 6 3 12 7 3 Bennebroek 6 13 2 5 4. Sassenheim 6 114 3 1 11 1 10 2 8 Zaterdagmorgen werd de heer B. F. P Goossens, adjunct-boekhouder bij de ge meente gas-, water- en electriciteitsbe- drijven, in verband met zijn veertigjarig jubileum op hartelijke wijze gehuldigd in restaurant „Groenendaal". Om elf uur arriveerde de jubilaris met zijn familie in een der zalen van het restaurant, waar hij door zijn collega's en overig personeel van de bedrijven met applaus werd be groet. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester, mr. A. C. A. Ridder van Rappard, de heer E. J. v- Lent, wet houder van Openbare Werken, en de heer H. W- B. Disselkoen, wethouder van de bedrijven. Nadat allen hadden plaatsgenomen, nam als eerste spreker de burgemeester het woord en hij achtte het een groot voorrecht, na zo kort burgemeester van deze gemeente te zijn, vandaag te mogen staan voor een oude getrouwe van het gemeentepersoneel. Hij kon zich zo goed voorstellen, welke gevoelens de jubilaris hedenmorgen bezield moeten hebben, toen hij naging hoe hij veertig jaar geleden als knaap van 16 jaar voor het eerst naar de toenmalige gasfabriek stapte, waar hij als jongste bediende was aangenomen. Alhoewel spreker te kort in de gemeente was om zelf over de ju bilaris en zijn werkzaamheden te kun nen oordelen, deed het hëm groot ge noegen, hier te kunne*; verklaren, dat zowel de wethouders als de directeur zowel om zijn persoon als om zijn kun digheden de jubilaris ten zeerste hebben geroemd en dat deze zijn plaats ten volle waard is. Het was hem dan ook een voorrecht, hem het gebruikelijke couvert met inhoud te mogen aanbieden. Daarna hing de burgemeester de ambtsketen om en vertelde, dat hij nu optrad als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. Als zodanig was het hem een grote eer, dat het de Koningin had behaagd, de jubilaris op grond van zijn vele verdiensten de eremedaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, te mogen uitreiken. Onder har telijk applaus speldde vervolgens de bur gemeester de jubilaris de medaille op zijn borst. Daarna werd het woord gevoerd door de directeur van de bedrijven, Ir. W. J. A. Duynstee, die er aan herinnerde, dat het voor de eerste maal is, dat er in dit bedrijf een veertigjarig jubileum gevierd wordt. Als bewijs van erkentelijkheid bood hij de jubilaris 'n zeer fraaie rook tafel aan, waarmede tevens de ruststoel gecompleteerd werd, 8ie hij bij 't 25-jarig jubileum mocht ontvangen. Spreker be trok ook de echtgenote van de jubilaris in de hulde, aan haar man gebracht, en wenste ook haar geluk met dit mooie feest. Daarna werd het woord gevoerd door de heer N. J. Goseliiig, namens het per soneel van de gasfabriek, die een zeer geestige toespraak hield en als slot daar van een vulpen ten geschenke aanbood; door de heer H. de Wit namens de meter- opnemers, die een fruitmand schonk; de heer W. de Groot namens het electrici- teitsbedrijf, die de gelukwensen van al len aanbood, en de heer R. de Winter, gepensionneerd boekhouder van de be drijven, die oude herinneringen ophaalde en de uitstekende samenwerking roemde. Nadat vervolgens verversingen waren rondgediend, dankte de jubilaris voor deze hartelijke hulde. De kinderen hadden ditmaal nog meer werk van de „Palmpaas" gemaakt uan het vorig jaar en ook de deelname was, vooral in de parochie Berkenrode, veel groter. Te ongeveer 1 uur kwam de K;yth. Harmonie ,St. Michaël" onder het spelen van een fikse mars op de Molen- werfslaan aan waar de kinderen met de Palmpaas-attribüten gereed stonden. Na een rondgang door de parochie Valken burg werd deze stoet op dezelfde plaats weer ontbonden en trok „St. Michaël" naar de andere parochie om daar de mu zikale hand te bieden. Ook hier waren de kinderen reeds gereed om de Palm- pasentocht te maken. Na een rondgang door de parochie werden de zieken, de ouden van dagen en ondersteunden voor zien van broodhaantjes, vruchten en eieren en de jeugd toog vervolgens o» getogen naar huis. Alle georganiseerde landbouwarbei- ders, die in de bollenstreek werkzaam zijn, kunnen tegen gereduceerde prijzen toegangsbewijzen kopen voor een bezoek aan de Nat. Tentoonstelling „Keuken hof" te Lisse. De reductie bedraagt 50 pCt., zodat een toegangsbewijs voor slechts ƒ0.50 ter beschikking wordt ge steld. De werknemers in de landbouw uit Heemstede moeten zich allen, ongeacht tot welke organisatie zij behoren, vóór 10 April wenden tot een der onderstaan de adressen, wanneer zij van deze aan bieding gebruik wensen te maken: G. Kuiper, Leidsevaartweg 73 of H. Weijers, Balistraat 21. Bij tijdige opgave worden de kaarten thuis bezorgd. Opgaven na 10 April komen voor behandeling niet meer ia aanmerking. Advertentie AMSTEKDAMSCHfc RIJTUIG UU. geworden. De titel is wel bij de sterk ste terecht gekomen! DEM 2 behaalde een zeer nuttige 52 Zeg over Kinheim 2, hetgeen ondertussen hard nodig was want Spaarnevogels behaalde een kost baar puntje bij Haarlem 4. Het blijft dus nog even spannend, maar toch werd de positie van DÈM 2 er weer wat be ter op. Concordia RCH 5 EDO Waterloo Kinheim 2 16 17 17 17 17 2S 23 19 19 15 Haarlem 4 Heemstede HFC 3 DEM 2 Sp. Vog. 17 17 17 16 17 In 2 A veroverde Geel Wit een kost baar puntje bij Kinheim 3 en komt steeds meer in veilige haven, al doen de laatstgeplaatsten hun uiterste best de dans *og te ontspringen. Stormv. VSV 4 HFC 4 Sp.stad TYBB Geel Wit 16 16 17 16 15 17 28 21 20 18 17 17 Beverw. 3 VI. Vogels Bl.daal 3 Kinheim*3 Kennem. 4 17 17 17 17 15 Het kampioenschap van Ónze Gezel len 2 komt steeds naderbij. Nu weer ten de Gezellen-reserves te winnen van Schoten met 31 en hoewel Zand- voortmeeuwen thans aardig stand houdt zal het toch wel op een kampioenschap voor de Gezellen uitdraaien. Hoofddorp Boys verloor van Halfweg 2 met 10, terwijl Van Nispen bij Zandvoort- meeuwen met 63 het onderspit moest delven. OG 2 16 26 v. Nispen 15 14 Z'meeuw. 4 18 21 RCH 6 15 14 VI Vog. 2 15 17 HFC 5 17 14 Halfweg 2 15 17 Schoten 3 16 10 Hilleg 2 16 16 Haarlem 6 16 9 Hoofdd. B 16 15 In 2 C verloor TYBB 3 eervol van Kennemers 6 met 3—2, maar WE 2 speelde weer niet, omdat Velsen 3 niet opkwam. Zodoende krijgt WE 2 een grote achterstand. Kennem. 6 15 WH WE 2 Ripperda 2 14 WB 3 27 16 23 12 19 17 16 16 DCO 2 TYBB 3 Terrasv. 2 Schotert 4 Velsen 3 16 13 16 11 14 14 15 10 9 3 De situatie in 2 D is er voor Vogelen zang beduidend beter op geworden. Door de overwinning over 3VY is het kampioenschap nu voor het grijpen omdat thans de strijd tegen EDO 5 des noods nog verloren kan worden. Spoe dig dus een tweede kampioen in de bol lenstreek? Vol verwachting klopt ons hart. Vogelqnz. EDO 4 HBC 3 Hillinen 2 SVY 16 30 17 19 14 15 17 20 20 15 DIO 3 16 12 Haarlem 5 17 11 THB 2 17 10 BSS 2 17 9 Kennem. 5 16 6 Aan belanghebbende werknemers in de landbouw, zowel georganiseerden als ongeorganiseerden, wordt bekend ge maakt, dat op 5 en 6 April a.s., telkens des avonds te 7 uur, ten huize van de heer M. J. Mooren, Res Novaplein 33, gelegenheid bestaat landbouwvacantie- bonnen aan te bieden tot een bedrag van 25, dit in verband met de loon derving op Tweede Paasdag, Hemel vaartsdag en Tweede Pinksterdag. Men wordt dringend verzocht, zich aan de' bovengenoemde data en uur te houden. Aan het hierboven genoemd adres zijn tevens opplakboekjes verkrijgbaar. Aan de polikliniek van het gemeente lijk gezondheidshuis is thans ook de neus, keel- en oorspecialiste dr. J. C. de BruineAltes verbonden. Aan de polikliniek zijn reeds werk zaam: een oogarts, een chirurg, een vrouwenarts en een zenuwarts. Advertentie De commissie uit Provinciale Staten van Noord-Holland ter voorbereiding van de aankoop van het Natuurreservaat de Kennemerduinen ten N. van de Zee weg van Bloemendaal, zal morgen een bezoek aan de terreinen brengen. De wethouder voor Sociale Zaken mr. Hijszeler zal Dinsdagavond geen spreek uur houden. Advertentie HAARLEM Elcclrische Installaties Luidsprekende Telefoon* installaties In het eerste jaar van haar bestaan heeft SHS reeds een kampioenselftal. Het adspiranten- A-elftal wist de titel, dank zij een 80 overwinning over Geel Wit d in zijn afdeling te behalen Onze gelukwensen. De uitslagen luiden: IA: Stormvogels 3DIO 2 3—0, Be verwijk 2Haarlem 3A O-j-3, Z'meeu wen 4—DSK 3—1, Spaartdaam—Nw. Vennep 00; IB EDO 4Waterloo 2——-2, Haarlem 4Spaarnevogels 2, Kin heim 2—DEM 2 2—5, Heemstede—RCH g 4 2A: Bloemendaal 3—Beverwijk 3 3—5, Kinheim 3—Geel Wit 3—3, HFC 4—VI Vogels 3 16; 2B: Hillegom 2Haarlem 6 14, Z'meeuwen 5v. Nispen 63, OG 2Schoten 3 3—1, Hoofdd. Boys— Halfweg 2 01, VI. Vogels 2HFG 5 6—3' 2C: DCO 2—VVB 3 0—2, Kenne mers 6—TYBB 3 3—2, WE 2—Velsen 3 V.n.o., Terrasvogels 2—WH 24; 2D: SVY—Vogelenzang 1—3, Hillinen 2—TH B 2 1—1, EDO 5—DIO 3 6—1. 3A: ADO 3Beverwijk 4 62, VSV 5 —Velsen 4 92; 3B: EHS 2 HBC 4 1—2, Hoofdd. Boys 2—EDO 6 4—0. Hil linen 3—Vogelenzang 2 6—3; 3D: IEV 3—DSK 2 3—1. TYBB 4—EDO 7 0—0: 3F: DSS 3—DEM 4 1—0. 4A: Concordia 3Hillegom 6 15, 4F. Velsen 5—VVB 4 3—0, DEM 5—Storm vogels 8V-l, IEV 4ADO 4 0—11; 4G: DSS 4—Spaarnestad 4 4—4; 41: DIO 5 —SHS 2 5—3; 4J: WOK 3Hoofdd. Boys 3 14. Junioren: A: TYBB b—Velsen b 1—0, Geel Wit a—OG a 3—1 gest IEV a— DSS b 1—2, DEM b—ADO b A-pCL Vogelenzang aDIOS a 5—4, Hoofdd. Boys aConcordia a 44; F: Velsen c -Geel Wit b 1-3; K: SHS a-Geel Wit d 30. "rqtvt Adspiranten. B: Hoofdd Boys a-BbM a 2—3; D: WE a-OG a 2—2; G: DEM b—TYBB c 6—0, Velsen S 3—1: J: IEV a—ADO c 18—0, DEM f —DEM d 1—7; N:TYBB f—Geel Wit c 4, Velsen f-OG c 3—2; S: Geel Wit d—SHS a 0—8, TYBB g—Velsen g 1—4. Voor afdeling I dames van de kring competitie had Zaterdagavond in het Sportf ondsenbad de ontmoeting plaats tussen DWR en DWT. Vooral in de eer ste speelhelft werden door DWT vele aanvallen ondernomen, die, hetzij door de DWR-doelverdedigster, mevr. N. Kruyff-Kollerie keurig werden gestopt of over het doel heengingen. De O™ aanvallen werden door de DWT ajc"„er* hoede goed afgeslagen, zodat met u—1> de rust inging. Ook in de tweede speel- helft misten de DWT aanvallen het doel en was het Tineke Wouters, die het voor DWR winnende doelpunt wist te scoren, zodat het einde kwam met 1 0 voor DWR. De heren van DWT gingen te water tegen Haarlem. Bij DWT misten we Jan Lablans en Haarlem verscheen met in vallers voor Cor Braasem en Gernt Bijls- ma Het gemis van de twee internatio naals kwam bij Haarlem wel zeer sterk tot uiting, er werd sleecht gespeeld te gen het veel zwakkere DWT. Arie Hoog land bezorgde Haarlem de leiding, waarna bij een DWT aanval de Haar: lemdoelverdediger de bal in eigen doei werkte 11. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting bracht Van Dooren- maalen de stand op 21, waarna uwi blijkbaar de kluts kwijt was. Er werd aan beide kanten slecht geplaatst, maar Haarlem voerde zijn voorsprong op tot 71, met welke stand het einde kwam. In de wedstrijd HPCHVGB ging het er aardig aan toe. Het spel ging vrijwel gelijk op en Aad Rol bezorgde HVGB de leiding, met welke stand de rust inging In de tweede speelhelft wist Tonny' Bijkerk met eefi keurig schot de stand op 0—2 te brengen, waarna Emiel Prager met het nemen van een strafworp hierin verandering bracht. Aad Rol en Tonny Bijkerk brachten ten slotte de eindstand voor HVGB op 4—1. Voor afdeling II dames van de kring- competitie bonden de tweede zevental len van Haarlem en HVGB de strijd aan; het werd een overwinning van 41 voor HVGB 2. De reserves van DWT gingen te wa ter tegen Haarlem 3, welke wedstrijd gespeeld werd voor afdeling III heren. Haarlem 3 won met 7—1. De wedstrijd Haarlem 4HVGB 4 werd gespeeld voor afdeling IV heren en Haarlem 4 toonde de meerdere te zijn door te winnen met 3—2. Voor de vijfde ronde van de beker competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond is Haarlem naar Den Haag geweest om aldaar te spelen tegen HZPC. De wedstrijd eindigde met 5—5, waarmede Haarlem net met de hakken Advertentie met dessin TFE 50 breed 3 met dessin *fl Ef P A 50 breed diverse kleuren 70 breed KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Advertentie Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 17628-18429 Van het Haarlemse, voetbalfront valt de zege van Ripperda te vermelden over VVD. Hierdoor werd deze Haarlemse vierde klasser kampioen van 4 H en ge zien het grote overwicht dat Ripperda in deze competitie aan de dag wist te leggen lijkt ons de kans op promotie niet gering. Schoten won van Hilversum met 20 en heeft dus weer een kansje gekregen al houdt de Hilversumse club toch nog de beste papieren. Een zeer verdienstelijke 31 overwin ning behaalde Zandvoortmeeuwen over Allen Weerbaar, waardoor het gevaar voor de onderste plaats weer vermin derde. VSV en RCH speelden een vriend schappelijke wedstrijd tegen elkaar waarin VSV zich met 32 sterkste toon de. Voor de zomer waterpolo-competitie zijn de zeventallen in kring Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Zwembond als volgt ingedeeld: Dames, eerste klasse: HDZ, Meeuwen, ODZ, RDZ, Robben. VZV; tweede klasse af deling A: ADZ, DWR, HPC, Nereus, ZIAN; afdeling C: ADZ 2, DWT, HDZ 2, HVGB, Robben 2; derde klasse afdeling B: DWR 2, Haarlem 1, Meerkoeten, Oosterbad, Water lelie; afdeling C: DWT 2. HVGB 2. Meeu wen 2, Nereus 2, VZV 2. Heren, hoofdklasse: HVGB, HZPC, de Meeuwen, SVH, het IJ, ZIAN; reserve hoofdklasse; HPC 2, Robben 2, SVH 2, IJ 2, ZIAN 2, ZIAN 3; eerste klasse afdeling A: AZ '70, DWR, GZC, Neptunus, (Arnhem), RZC, UZSC; afdeling B; Haarlem, Mer- wede, Neptunus (Amersfoort), Nereus, Robben, Rotterdam; reserve eerste klasse: afdeling A: DJK 2, HVGB 2, Haarlem 3, HPC 3, HZPC 2, de Meeuwen 2; afdeling B: GZC 2, Merwede 2, RZC 2, Haarlem 2, UZSC 2, AZPC 2; tweede klasse afdeling A: DJK, Dolfijn, DWT, de Futen, HPC, VZV; reserve tweede klasse afdeling A: DWR 2, Dolfijn 2, Futen 2, HVGB 3, afde ling B: Nereus 2; reserve derde klasse B: Bruinvissen 2, DAW 2, DWR 3, HVGB 4, Nereus 3; afdeling C: DJK 3, Haarlem 4, Robben 4, IJ 3; afdeling F: VZV 2, DWT 2, LZC 4, de Zijl 3, VZC Vlaardingen). Op tweede Paasdag speelt Haarlem op zijn terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen MVV uit Maastricht, waarna op Donderdag 13 April de Noor se eerste klasser Frigg een lichtwed- strijd speelt tegen de Roodbroeken. FAIRSEA (R. Lloyd), pass. 2 April Finisterre; 5 April te R'dam verw. GOYA (R. Lloyd), pass. 3 April Gi braltar; 7 April te R'dam verw. GROOTE BEER,3 April te Suez. SOMERSETSHIRE, (R. Lloyd), pass. 3 April Gibraltar n. R'dam. IJMUIDEN, 1 April. Trawlers: 1 stoom trawler f 26.800.Êoggers: IJm. 53 f 2500. IJm. 249 160.—, lJm. 11 2680.—, IJm. 31S £.1355.—, IJm. 213 220.—, Kw. 77 f 1490—, IJm. 92 f 1260—, Kw. 53 f 1715—, Kw. 24 1350—, IJm. 226 25. Maandag 3 April Hoog water: 3.59 u. en, 16.16 n. Laag water: 12.01 u. Dinsdag 4 April Hoog water: 4.38 u. en 16.56 u. Laag water: 0.20 u. en 12.45 u. (Niet-officiële Koersen) 3(4 Nederl. 1948 3% pCt Ned. 1950 3-3V, Nederland 194? 3 Ned. 62-64 Del. fac Inschr. Grtbfc. '46 3 pCt Ned. Handel MB eert AK.O. Van Berkels Patent Calvé-Delit eert Van Gelder Kon. Hoogovens eert Unilever cert Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum .Amsterdam" Rubber Holl Amerika Lijn Kon. N. Stoomb MB Ned. Scheepv. Unie EVA Deli MB cert. 1/4 31/3 Anaconda Coppej Bethlehem Steel Jhryslex Corp. Jeneral Electric (ieneral Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co Radio Corp. Republic Steel 8hell Union Uil southern Pacific Southern Railway tidewater U.S. Steel Vorig i sot slot 3/4 100% 99% 99% 98% 98% 9914 9714 149gl 171% 164% 111% 135% 159% 163 210 205 267 221% 274% 268 132 125% 154 131% 130% 131% 128 130% 125% 127% go 121% 1/4 31/3 28% 28% 33% 33 64% 46% 46% 77 76% 13% 13% 49% 50 54% 54% 20% 20% 18% 18% 26% 25% 37 %b 37% 52% 51% 35 34% 25 24% 31 30%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2