NOG STEEDS GEEN DOELPUNTEN VAN DE NEDERLANDSE VOORHOEDE Schappelijke 2-0 nederlaag dank zij voortreffelijk werk van doelman Kraak HET RAADSEL-STEENBERGEN m Zes kansen tegen geen in 10 minuten Doelpunten van Mermans en De Herdt Zege van Amsterdam had groter kunnen zijn Peels turnkampioen "an Nederland in NKS Ook Ned. jeugd verliest Ned. dames-hockeyteam wint met 3—0 m ïTü 'n Beetje benauwd Alleen defensie op volle kracht Limburgse turners superieur Vijfde etappe Ronde van Nederland 242 km GOEDE WEDSTRIJD VAN STOFFELEN Geen zwemconflict meer M^ÊÊSmÊmSÊÈmm H&p!P MMm RSISHBbI MAANDAG 17 APRIL 1950 PAGINA 4 (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN, 16 April Als een thema mei talloze varia ties duikt in onze notities van de met 2O verloren voet balwedstrijd tegen de Belgen, telkens weer de herinnering op aan de formidabele prestatie van doelman Kraak. De pas ingestelde Ereraad, die de vinger poogt ie leggen op een wonde plek in onze maatschappij als de sporiver- dwazing, moge ons deze ongewilde bijdrage tot wal men misschien „persoonsverheerlijking" zou kunnen noemen, vergeven. Maar ronduit gezegd klinkt er uit de cacophonie van Deurne geen optimistischer geluid bij ons na, dan hei telkens herhaalde applaus voor de verbluffende en on waarschijnlijke saves van de Nederlandse doelman. De nederlaag kunnen we niet betreuren voor zover de Belgen er nu eindelijk in zijn geslaagd een overtuigende overwin ning hun eerste op eigen grond tegen Oranje ie bevechten. Misschien kunnen we wél de manier betreuren waarop onze Elf deze nederlaag moesten incasseren: zegge en schrijve drie werkelijke aanvallen in de eerste helft en in totaal twee serieuze kansen, allebei in een phase van de strijd, toen de nederlaag al niet meer ie voorkomen was. Gezien hei overwicht en ditmaal ook de schoivaardigheid van de Rode Duivels in bepaalde perioden van de wed strijd, moei men erkennen, dat we er met die 20 neder laag werkelijk nog heel schappelijk zijn afgekomen. Geen stootkracht Op twee gedachten Rotterdams Elftal speelt gelijk in Antwerpen En Utrecht in Brugge I F5 f Even wakker Schotten lopen reis naar Rio mis door 10-nederlaag tegen Engeland Drie kampioenen in korfbalcompetitie Dat is de grote verdienste van de achterhoede geweest met Kraak aan het hoofd. Kraak speelde in Newcastle een Vfin zijn allerbeste wedstrijden, maar deed dat in Deurne nog eens dunnetjes over en heeft minstens vijf schoten van vlakbij door zijn prachtig opstellen zo schitterend en op zo onhegrijpeiyke wij ze onschadelijk gemaakt, (jat hij ze zon der gevaar voor zijn reputatie had kun nen laten passeren. De vraag of hij het eerste doelpunt een verrassende ko gel, door Mermans vlak na de hervat ting van veraf gescoord had kunnen voorkomen is hierbij nauwelijks in het geding. Wij nemen aan, dat de Stormvo gel door het plotselinge, oerharde schot even volkomen werd verrast ais wijzelf en het zich bewust werd, toen het al een voltreffer was geworden. Het is overigens niet bijzonder op wekkend, nóg eens te moeten vaststel len, dat er van de voetbalwedstrijd Ne derlandBelgië of omgekeerd, nu toch werkelijk niet veel meer dan een voet- balgevecht is overgebleven. En niet eens een boeiend en meeslepend gevecht. De spanning, die vroeger óók het spelpeil kon drukken maar de wedstrijd daar om zijn aantrekkelijkheid nog niet hoefde te ontnemen, is nu totaal opge gaan in een vastberadenheid-tot-het-bit- tere-einde, zo ongeveer in de trant van „Le garde meurt, mais se ne rende pas Het kan zijn. dat alleen kleinmoedigen en hazenharten deze ontaarding van het prachtige voetbalspel niet als de conso le wen tie van een normale ontwikkelings- phase willen aanvaarden. Maar wanneer wij keer op keer getuige moeten zijn van een weliswaar figuurlijk, maar toch niet minder bitter handgemeen als tussen de heer Terlouw en zijn opponenten prae- valeert bij ons, bóven de gedachten aan de frisse vreugden van de sport, het on plezierig beeld van verbandkistjes, Ro- de-Kruis-mannen en brancards. Wij realiseren ons zeer goed, dat op een bepaald moment de orkaan van Deurne al opstak, wanneer Terlouw de bal maar had en dat de massa met haar rechtvaardigheidsgevoel wel weer heel eenzijdig georiënteerd was. Maar het was toch ook voor óns herhaaldelijk een displezier dit spel te aanschouwen en wij weigeren zoiets te accepteren als de normale consekwentie van het stopperspilsysteem Het spelpeil van de Belgen, altijd al een tikje hoger aangeslagen dan het on ze, wist ook nu op sommige momenten van de wedstrijd de aandacht weer te boeien. De aanvallen, waaruit telkens gevaarlijke situaties voor het Neder landse doel ontstonden, waren levendig, en snel en wanneer Kraak niet zo on verbiddelijk was geweest, zou de stand al 30 zijn geweest op een moment, dat hij nu nog dubbelblank was. We hoeven er niet omheen te draaien: met het Nederlands Elftal was het heel wat anders. De verheugende ontdekkin gen, die we hadden gedaan in New castle en later althans wat het veld spel betreft weer tegen Brentford te Rotterdam, waren alweer herinnering geworden. Met alle lof voor de hard nekkigheid waarmee de verdediging zich schrap zettë tegen de branding van de geladen Belgische aanvallen, konden we het spel van de gehele ploeg toch niet anders zien dan als een teruggang. We accepteren daarvoor élk denkbaar ex cuus: een elftal kan niet altijd op zijn best spelen: een wedstrijd in Deurne is altijd iets aparts en tenslotte moest ook het al zo lang gebleken technische over wicht van de Belgen toch één in 'n Advertentie wat minder betwiste meerderheid worden omgezet. Maar daarmee is toch het feit niet weggepraat, dat van dit team geen dash en stootkracht uitging en dat deze aanval zich vergenoegde met een bijrolletje van een betekenis „(iie men in dit stuk rustig kon ver waarlozen. Het was nog altijd Operatie- Nul wat de klok sloeg. Wij hebben over dit alles echter min der verbaasd gestaan, dan over hetgeen de leiding van het elftal voor deze wed strijd had bedacht. Zoals bekend, vei - ving zij Lakenberg, die zijn taak in het systeem te Newcastle goed had ver richt, door Steenbergen; dit in de hoop dat diens schot de oranje-voorhoede wat meer stootkracht zou verlenen. Dat die vlieger niet is opgegaan en dat het debuut van Steenbergen op een teleurstelling is uitgedraaid, was een mogelijkheid waarmee men in ieder geval rekening kon houden. Maar dat de T.C. om der wille van Steenbergen haar vasthoudendheid aan een bepaalde speelwijze min of meer prijs gaf, was voor ons een grote ver rassing. Er is immers van de daken verkondigd en de echo's klinken nog! dat deze T.C. met Lenstra op de binnenplaats niet in zee wil, omdat Abe niet in het magisch vierkant past. Maar Steenbergen, die we niets te kort doen wanneer we van hem zeg gen, dat hij niet in de schaduw van de Fries kan staan, Steenbergen mocht de band met de methode wél losser maken. Dit hinken op twee ge dachten was voor ons de gróótste ver rassing van deze middag. Het resul taat impliceert óf een terugkeer tot Lakenberg, ófvan Lenstra! Bij de vervanging van Steenbergen zal" het echter niet kunnen blijven. Schrumpf op de rechtervleugel heeft het óók weer niet kunnen bolwerken Hij miste, evenals Steenbergen, door tastendheid en inzicht en ontredderde daardoor het verband. Clavan was nau welijks beter en in dit milieu kon Roo senburg ook niet veel uitrichten daar zorgde trouwens Carré wel voor zodat de vele pogingen van Rijvers om er nog iets van te maken volko men teloor gingen. Het is duidelijk, dat er voor de proefwedstrijd tegen Leeds belangrijke mutaties op til zijn, al zien wij niet bij wie de K.C. op dit moment beter terecht zou kunnen dan bijvoor beeld bij Drager, wiens debuut in het oranjeteam al vrij ver achter ons ligt Daarmee hebben we dan de kern van alle teleurstelling blootgelegd. Voor het overige was het allemaal niet zo slecht Van der Hoeven had een zeer zwakke eerste helft, maar kwam tijdens de twee de weer beter voor de dag. Stoffelen was zeer goed en Terlouw zou een hoog cijfer hebben verdiend, wanneer zijn optreden iets milder was geweest. Ook in zijn beide backs heeft Kraak goede helpers gehad. Potharst speelde beslist een goede wedstrijd en Van der Sluis was naar onze smaak nog beter: vooral in de eerste helft, toen hjj er talloze malen op het juiste moment tus sen kwam en heel wat keertjes de laat ste hoop betekende voor de Nederland se kolonie. Dat de Belgen hun overwinning in al le opzichten beslist verdienden, vertel den wij al. Van de backs excelleerde Vailiant, in de halflinie met name Van der Auwera en in de voorhoede het bin- nentrio, met Mermans aan het hoofd. Rechtsbuiten Coppens was stellig niet groot en linksbuiten Mordant toonde zich alleen in lengte Rijvers' evenknie. (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN16 APRIL. Ook hel jeugdelftal heeft verloren. De Belgi sche juniores, die in hoofdzaak afkom stig zijn uit de eerste elftallen van de clubs uit de ere-divisie, waren stukken sterker dan hun tegenstanders. In het veld was die meerderheid niet zo over tuigend, maar voor doel toonden de roodhemdjes zich veel energieker, schotvaster en mannelijker. Een 30- zege voor de Belgen was dan ook hel resultaat. Het eerste doelpunt van de Belgen kwam van de voet van rechtsbinnen De Corte, het tweede van rechtsbuiten Van Gestel en het derde van midden voor Dries. Pas kort voor tijd konden ook de Nederlanders het doel vinden en wel door de DOS'er Krommert, die daarmee de eer redde en de eindstand op 31 bracht. De traditionele voetbalwedstrijd tus sen Antwerpen en Rotterdam aan de vooravond van de interlandwedstrijd tussen BelgiëNederland eindigde dit maal in een 22 gelijk spel, nadat de rust met een 10 voorsprong voor onze landgenoten was ingegaan. BRUGGE, 15 April De vierde ste- denwedstrijd tussen Brugge en Utrecht, welke Zaterdagmiddag op het knusse terrein van de Cercle Sportif Burgeois werd gespeeld, leverde geen. enkel gel dig doelpunt op. Naar wjj vernemen hebben De Rob ben (Jan Stender) zich tenslotte neer gelegd bij de voorschriften van de K.N. Z.B. t.a.v. de centrale training der can- didaten voor Wenen. Het conflict is dus uit de wereld en de Nederlandse ploeg kan ongeschonden vertrekken naar de Europese kampioenschappen. In het Stade Parijs werd Zaterdag onder geringe publieke belangstelling de hockey-wedstrijd FrankrijkNederland gespeeld. Het volledige bestuur van de Federation Internationale de hockey, dat in Parijs vergaderde, woonde de wed strijd bij. De Nederlandse dames won nen met 30. Het was ditmaal inderdaad een gras veld, zij het kaal voor de doelen, waarop gespeeld werd, doch dermate hobbelig en ongelijk, dat de bal de dolste spron gen maakte en vooral in den beginne missen aan de orde van de dag was. De in oranje blouses en licht blauwe rokken gestoken Nederlandse dames hadden aanvankelijk alle moeite de snelle, doch wel onbesuisde aanvallen der in donker blauw en wit gestoken Fransen in bedwang te houden Het duutde enige tijd eer ook de Neder landse aanval een rol kon vervullen. Over het algemeen was het tempo te langzaam om succes te behalen. Zo ble ven doelpunten uit, een resultaat waar mee de Nederlandse ploeg niet ontevre den kon zijn. Na de rust werd het een geheel ander spelbeeld. De Nederlandse dames speel den niet alleen een hoger tempo dan voor de rust, doch wisten toen hun samenspel beter te ontplooien, Mej. Francken en mej. Brouwer (tweemaal) scoorden hierna drie doelpunten. iSKT- T- i - A - a Een legertje van veertien fotografen in actie bij het tweede doelpunt van Bel gië, dat De Herdt scoort. Kraak valt, maar kan er niet bij. Van der Sluis, Potharst en Terlouw snellen tevergeefs toe. (20). Een verwarde situatie (een van de wei nigen) voor het Belgische doel, waarbij Rijvers en Roozenburg niet al te veel hebben in te brengen. --éi W". C-.v ?§|i BOVEN: De Belgische verdediging paraat bij een van de weinige momenten, waarop zij was teruggedrongen: een hoekschop van Schrumpf. ONDER: doelman Meert had zich ook deze sprong kunnen besparen, want het schot van Roosenburg gaat naast. De spanning, welke de« eerste twintig minuten van deze wedstrijd in haar grimmige greep zou pakken, ontlaadde zich al bij de eerste aanval, die door de Belgen werd opgezet. De Zweedse scheidsrechter Eklund, die later nog heel wat critiek zou moeten verwerken, had nauwelijks beginnen gefloten, of de vloedgolf kwam al aanrollen, spoelde onmiddellijk de verdediging uit het evenwicht en bracht De Herdt plotseling met de bal aan de voeten alleen voor Kraak. Het harde schot ging de IJmuidenaar kansloos voorbij, maar Van der Sluis' zesde zintuig had de BVV'er naar de doellijn gedirigeerd, waar hy precies op tijd arriveerde om de bal nog juist uit het doelvlak weg te halen. Een kans van de vele. Een andere kans werd Chaves ontnomen, toen Stoffelen de bal verbeten en met een flink vaartje van diens voeten in Kraaks handen schoof. Bij een prachtige doorbraak van Chaves schoot Mer mans juist naast, de linksbinnen knalde kort daarop de bal precies over de lat en een daarop volgende kanjer van Mermans werd door Kraak op het nippertje naar de cornerhoek verwezen. In tien minuten 6 reële kansen tegen0! Dat begon er een beetje benauwd uit te zien. Een kopbal van Roosen burg uit een voorzet van Rijvers was niet al te gevaarlijk, zoals dat wél het geval was met de Belgische attaques aan de overkant. Bij een schitterende solo van Chaves, kwam de bal feilloos op de schoen van Mermans, die on middellijk inkogelde, maar opnieuw de parate Kraak op zijn weg vond. In die periode bezondigde Terlouw zich nogal eens aan extra zwaar spel, maar na de eerste stormlopen was het even wicht nu toch een beetje gebroken totdat Kraak weer eens gelegenheid kreeg op bijna onbegrijpelijke wijze een kogel van Chaves corner te wer ken. Mermans overkwam hetzelfde en hoofdschuddend en elkaar op de schou ders kloppend, probeerden de beste Belgische aanvallers elkaar weer moed in te spreken. Toch ging het er weer naar uitzien dat het overwicht de Belgen niet zou baten. Kort vóór rust kregen ze wel op nieuw de overhand, maar zelfs een geestdriftig gescandeerd „Belgique! Bel- gique!", dat de stemming weer rood gloeiend maakte, kon het overwicht niet met doelpunten bekronen. Dat gebeurde pas toen de tweede helft twee minuten oud was en Stoffelen juist zijn tweede schot op doel had gelost; een record waarop zich op dat moment bij na geen enkele voorhoedespeler zich kon beroemen! Het doelpunt werd ge maakt door Mermans, die op veertig me ter afstand van Kraak een pass van Chaves oppikte en toen ineens een gloeiende pil afvuurde, die de verbou wereerde Kraak verraste. Even werd oranje toen wakker. Het veldspel werd iets beter, de Belgen haal den adem en de Nederlanders drongen dóór tot diep in het Belgische doelge bied. Een schot van Roosenburg werd door Meert gestopt, een voorbeeld, dat kort daarop gevolgd werd door Steenbergen, die vlak voor doel de bal met een verschil van 180 graden de ver keerde kant opspeelde! De Feijenoor- der bemachtigde de bal weer, maar schoot toen tegen een Belg aan, evenals Rijvers, die de terugspringende bal had opgevangen. De Belgen herinnerden de Nederlan ders echter aan hun aanwezigheid door een geweldig schot van Chaves, dat Kraak weer tot hoekschop verwerkte Even later deden ze het echter nog dui delijker, toen De Herdt er uit een voor zet van rechts 20 van maakte. De Belgen waren nu in de winning mood en daartegen konden de versla gen Nederlanders niet meer op. Steeds weer golfden de aanvallen van de rood- broeken op Kraak af en steeds weer klaterde het applaus voor hem los. Kort vóór het einde werden de oran jemannen pas werkelijk gevaarlijk. Dc eerste keer had Roosenburg bijna suc ces gehad met een hard schot uit een mooie pass van Rijvers, de tweede maal had de Sneker op 'n haar na een plot seling kansje na een hoekschop benut Dat was het laatste. Het laatste van een wedstrijd, die de Belgen met lauweren kroonde en waarin de Nederlander: hoofdzakelijk lof verdienden vanwege hun hardnekkig verdedigen in talrijke critieke momenten. Maar daar blijft het dan ook bij. (Van onze sportredacteur) BRUSSEL, 15 April. Op een ter rein, dat zo kaal en onherbergzaam was als een onontdekte planeet gezien door de lens van een slechtgestelde telescoop, heeft het Amsterdams Elftal vanmiddag, met 32 van Brussel gewonnen. Maar. onder ons gezegd, dat was heus geen over winning waarover de Schreierstoren van puur enthousiasme zijn naam zou wil len veranderen, want er was bij onze stadgenoten een droef tekort aan po tentie om de vele kansen, die ze vooral in de eerste helft kregen, in klinkende munt otn te zetten. De Belgische ploeg was van gering formaat. Ze speelde bovendien laks en zonder overtuiging en stond aldra zó om doelpunten .te smeken, dat het ge makkelijker was de vele kansen, welke de achterhoede zo grif weg gaf, te be nutten, dan ze om zeep te brengen. Maar de Amsterdammers misten op dat moment nog de bezieling om door te stoten en wanneer de achterhoede in voortreffelijke en goed sluitende samen werking met de middenlinie, de zaak niet zo voortreffelijk dichtgespijkerd had gehouden, konden de puntjes toch nog wel eens aan de Belgen ten deel zijn gevallen. Die kans is trouwens tot tweemaal toe zeer groot geweest. Eerst leidde Brussel na 9 minuten, toen linksbinnen Van Vaerenbergh door goed werk van zijn middenvoor in staat werd gesteld alléén door te breken en via het lichaam van de zich wanhopig verzettende Van Raalte in te schieten; 10. Het antwoord daarop liet evenwel niet lang op zich wachten. Eerst was het al op het kantje met de voorsprong van de Belgen, toen Michels uit een voorzet van Drager juist naast kopte, maar 5 minuten na het Belgische doelpunt, toen Drager opnieuw voorzette, kopte Michels de bal voorbij Verschueren en nu kreeg Van der Ruit een open kans, die hij keurig benutte: 1—1. Maar de gastheren kregen opnieuw de leiding. Niet toen ze een numeriek overwicht hadden door het tijdelijk uit vallen van Michels en De Ruiter, maar kort daarop, toen een van de Neder- Advertcntie (Van onze medewerker) TILBURG, 16 April. Een uitbundig applaus steeg op voor de nieuwe lands kampioen Peels van Bleijerheide, Lim burg, die, na een spannende race met de koploper Staps van het bisdom 's Hertogenbosch, de Brabander pas op het vijfde toestel hoog brug inhaalde en hem op het laatste nummer, hoog rek, definitief versloeg. De meervou dige kampioen Kerremans van S.S.S. Breda kon dit keer zjjn vorm niet vin den en moest genoegen nemen met de derde plaats, ondanks zijn beste.paard- voltige waarop hij nummer één was. Zonder hapering maakte hij op het paard zijn kringflanken en bracht de uitverkochte zaal in bewondering. Dit was keurwerk van de bovenste plank. Hij noteerde 561/, punt met een maxi mum van 60, hetgeen het hoogste toe- stelcijfer van de hele wedstrijd was. Zes en twintig N.K.S.-turner^ hebben zeer heftig gestreden om een plaats in de landskeurploeg en om het landskam pioenschap. Ieder had zijn beste turners naar deze wedstrijd gezonden. Het bis dom Haarlem stelde wat teleur. Alleen Leo van Velsen (diocesaan kampioen) en Jo de Boer (Amsterdams kampioen) wisten zich in dit sterke milieu te laten gelden. De Boer was de beste paard- springer van allemaal. 29 van de 30 punten met een hechtsprong en hand stand overslag. Ook De Waal (bisdom Haarlem) met een overslag op één hand wist 29 te halen. Toch stond het spring- gen over het algemeen niet op het ver wachte hoge peil, hetgeen wel te wijten was aan de voor sommige vreemde veer- plank met houten standaard inplaats van met ijzeren veren zoals velen ge wend zijn. „Vrije oefeningen" daaren tegen was, ondanks de beperkte ruimte, goed te noemen, typisch de laatste tijd meer en meer overhellend naar acroba tiek met salto's enz. Staps maakte o.a. een keurige gestrekte flikflak en boekte met Winands, die over een zeer sterke handstand uit allerlei oefeningen be schikt, de beste cijfers. Hoewel op de hoge brug goed werk te bewonderen viel, waren er toch geen uitblinkers die ons konden verrassen met nieuwe oefen stof. Wij hebbjfen b.v. geen enkele goede salto gezien. Het hoog rek bracht de no dige sensatie met ook hier verrassend weinig gevarieerde slingers. Alleen De Boer, Volendam, Peels, Roermond en Kerremans uit Breda, ieder 54)^ punt, konden ons werkelijk bekoren. De uitslagen luiden: 1 en kampioen van Nederland: Peels (bisdom Roermond) 295.5 pnt.; 2 Staps (Den Bosch) 292.5 pnt.; 3 Kerremans (Breda) 280.5 pnt.; 4 Sips (Breda) 270 pnt.; 5 Winands (Roermond) 269.5 pnt.; 6 Hermans (Roermond) 267 pnt.; 7. Rooijackers (Roermond) 266 pnt.; 8 Smolders (Den Bosch) 265 pnt. Deze acht turners vormen de keur- groep die a.s. Zondag te Dén Haag (in de Dierentuin) zal uitkomen tegen de Franse ploeg, die op bezoek komt. De uitslag van de strijd tussen de dio cesen luidt: 1 Roermond 1578 pnt.; 2 Den Bosch 1544 pnt.; 3 Breda 1456.5 pnt.; 4 Haarlem 1394.5 pnt.; 5 Utrecht 447.5 pnt. landse spelers 'n strafschop veroorzaak te en v. Vaerenbergh deze onhoudbaar inschoot: 21. Ook nu echter werd de stand weer gelijk. Twee minuten vóór rust stompte doelman Loeckx n.l. de bal voor de hoog opspringende Homan weg, maar Bakker was er bij om met z ij n hoofd het werk te voltooien. Na de hervatting, toen Drager in middels was vervangen door Westers, (terwijl Bakker rechtsbuiten en Michels linksbinnen speelde) en De Ruiter zijn plaats had afgestaan aan Boonkamp, bleven de Nederlanders eveneens ster ker. Een kwartier vóór tijd drukten ze die meerderheid uit in een doelpunt van Westers, die uit een voorzet van Van der Ruit ineens in schoot en daarmee zijn ploeg voor het eerst een voorsprong gaf: 32. Die voorsprong betekende tevens de overwinning, want de desolaat spe lende Brusselaren bleken niet in staat het soliede metselwerk van onze ver dediging, waarin Wilders betrouwbaar als steeds zijn laatste officiële wedstrijd voor het Amsterdamse team speelde, te doorbreken. Een 10-nederlaag tegen Engeland in het HampdenparJc te Glasgow ten aan schouwen van 138.000 toeschouwers was een bittere pil voor de Schotten, die aan een gelijk spel voldoende hadden om Voetbalkampioen van Gr.-Brittannië te worden, en naar Rio te gaan voor het tournooi om de Jules Rimet-beker. Zoals bekefid hadden zij vooraf ver klaard alleen aan dit tournooi deel te willen nemen indien ze het Britse kam pioenschap wonnen. Het zat de Schotten niet mee. Het enige doelpunt van de match, gemaakt door Roy Bentley in de achttiende minuut van de tweede helft was na melijk niet in overeenstemming met het spelbeeld. Bovendien had de Schot se midvoor Bauld pech. toen hij vijf minuten voor het einde met een kei hard schot ver buiten bereik van de Engelse doelman de onderkant van de lat trof, waarna de bal tot wanhoop van de thuisploeg terugsprong. Twee centimeter lager en de bal had gezeten, Schotland was kampioen geweest en de kampioenen hadden naar Rio kun nen gaan mei de kans op een premie van 20 pd. st voor elke gewonnen wedstrijd. In de korfbalcompetitie zijn gisteren drie kampioenen bekend geworden. Westerkwartier won in Noord-Holland de beslissingswedstrijd tegen Blauw wit met 5—4 en behaalde daarmee de titel. Rigtersbleek werd kampioen van het Oosten door een 53 zege op HKC en WWMD veroverde het kampioen schap van het Noorden met een 62 overwinning op Club Brothers, acht tijd flits Het programma voor de competitie om het korfbalkampioenschap van Nederland ziet er als volgt uit: 23 April: PSVHet Zuiden, Westerkwar tierWWMD. 30 April: Westerkwartier Rigtersbleek, WWMD—PSV. 7 Mei: PSV— Westerkwartier, Het ZuidenWWMD. 14 Mei: WWMD—Rigtersbleek. 18 Mei: Rig tersbleekPSV. 21 Mei: Westerkwartier Het Zuiden. 29 Mei: PSV—WWMD. 4 Juni: Rigtersbleek—WWMD. 11 Juni: WWMD— 1 Westerkwartier, Het ZuidenPSV. 18 Juni: RigtersbleekWesterkwartier, WWMDHet Zuiden. 24/25 Juni: RigtersbleekHet Zui den, Het ZuidenRigtersbleek. 25 Juni: WesterkwartierPSV. 2 Juli: PSV—Rig tersbleek, Het Zuiden—Westerkwartier. De vijfde etappe van de ronde van Nederland die. zoals reeds gemeld, op Pinkster-Maandag op het circuit van de IJzeren man te Eindhoven zal ein digen, gaat behoudens goedkeuring der autoriteiten langs de volgende route, start te Baarle-Nassau, vervol gens via Chaam, Ulvenhout, Ginneken, Breda, Zundert, Rijsbergen, Roosendaal, Nispen, Wouwse Hil, Huibergen, Ho- gerheide, Bergen op Zoom, Halsteren, Steenbergen, Oudenbosch, Zevenbergen, Drie Hoefijzers, Made, Raamsdonk, Waspik, Dongense vaart, Tilburg, Hil- varenbeek, Middelbeers. Best naar Eindhoven. Deze route is ca 227 km lang, nadat de renners op het circuit van de IJze ren man gearriveerd zijn, moeten zij daar nog vijf ronden van drie km rij den. De totaie afstand bedraagt 242 km: De technische leiding van de Ronde van Nederland heeft geen gevolg kun nen geven aan het verzoek, deze etap pe ook door de provincie Zeeland te leiden. Een wegwedstrijd over 100 km. te Brugge werd gewonnen door de Nederlander Van Eist in 2 uur 38 min. Faanhof (Ned.) wera tweede op een ronde en derde de Belg Dierkens.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 4