HM&t MORRIS *2^1 IDUNB AKKERTJES RAI-STANDNo. 69 Amandeltjespudding Eerste plechtige H. Mis PHILIPS- SN MARCO-KOELKASTEN AGEAUA Jubileum J.v. Donselaar POETS EXTRACT HERINGA WOTHRICH MAANDAG 24 APRIL 1950 PAGINA 2 STAD EN OMGEVING JEUGDHUIS TE SPAARNDAM GEOPEND Veel belangstelling van autoriteiten voor deze unieke gelegenheid iTïïlli s Van Ad Angenent De schrik van zijn leven! Oudt-Haerlem kroop THEO VAN AMERONGEN „Verenigde Kath. Dammers" De drukte in de Bollenstreek ZANDVOOR1 Propaganda-avond K.V.P. KATH. ARBEIDERS BEWEGING Tweede H.O.V.-concert Jonge Toonkunstenaar# Wandeltocht Politiesportclub „Bloemendaal" Kapelaan van Beukering verlaat St. Liduinaparochie BOLLENTOCHT 3000 wandelaars startten in Haarlem BLOEMENCORSO C Vlaggendag 19SO te Castricum Burgerlijke Stand HEEMSTEDE SCHOOLWEDSTRIJDEN Slot in het Heemsteedse Sportpark CONTROLE OP RECHTS RIJDEN Benoemingen Wij betrekken ons behang BARKER'S BEHANG Beurs van Amsterdam Beurs van New York IMPERIAL SIX Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Tracieer nu op mei nog meer amandelen dan vroeger. «mm MAAG De grootste en de beste! In Spaamdam werd Zaterdagmiddagjeugdhuis, dat tot stand kwam, dank zij druk gevlagd, want de gehele bevolkingde belangeloze medewerking van vele was verheugd over de voltooiing van hetbelangstellenden „Jeugdcentrum", dat deze middag otfi- Op de Oostkolk no. 7 is een werk- eieel geopend werd. Vele kerkelijke en wereldlijke autoriteiten waren bij deze plechtigheid tegenwoordig; de heer E. H. de Clercq vertegenwoordigde de Com missaris der Koningin en tevens waren aanwezig: pastoor F. J. Berkemeijer, wethouder W. F. Happc, de heer S. Si mons, burgemeester van Haarlemmcr- liede en Spaarnwoude; de heer J. Fon- tjjne, hoofdcommissaris van politie, de secretaris der gemeente, mr. Th. Wesstra, de advocaat der gemeente mr. J. v. d. Hoeven en de gemeenteraadsleden, me- jufrouw Bolsius en de heer Th. Hooy. De voorzitter van de stichting, de arts C. H. W. Heusdens. zette in zijn wel komstwoord het doel uiteen van dit „Jeugdcentrum", dat gevestigd is aan de IJdijk 43. Men wil hiermede nieuwe mo gelijkheden scheppen om de dadendrang van het kind te leiden in goede en, zo mogelijk, aesthetische banen. De scholier Kootje Balm viel de eer te beurt om het lint door te knippen, dat de hoofdingang versperde. Na deze officiële openstelling sprak wethouder Happé namens het gemeente bestuur. Hij wenste de stichting geluk met deze kostzare aanwinst voor Spaarn- dam en sprak de hoop uit, dat de politie zich nu minder met de jeugd behoefde te bemoeien. Daarna voerden nog het woord de heer Hoornberg, namens de Ned. Herv. Kerk; de heer De Graaf, voorzitter van het Speeltuinwerk, en de heer P. Stapel, die de Spaarndamse voet balclub vertegenwoordigde. Voordat de erewijn geschonken werd. vertrouwde ds. Kroon de aanwezigen toe, dat het initiatief voor dit „Jeugd centrum" afkomstig was van mevrouw A. HeusdensWiersum. Ook elders in het land bestaat grote belangstelling voor dit „Jeugdcentrum', dat uniek is voor Nederland. Spaarndam is te klein voor afzonderlijke tehuizen ten behoeve van de verschillende groe peringen en daarom besloot men samen te werken, om zo te komen tot een cen traal jeugdcentrum. Het doei van deze Stichting is, dat kamer ingericht, waar de meisjes kun nen handwerken en waar ook de jeug dige lezers een rustig plekje zullen vin den. Daarachter bevinden zich de wacht en spreekkamer van de tandartsendienst. die twee maal per week respectievelijk 's middags en 's avonds zitting houdt Bovendien, bestaat er gelegenheid om daar boeken van de Stadsbibliotheek te bestellen en af te halen. De grote zaal, die 120 personen kan bevatten, is zeer mooi ingericht. Het is de moeite waard om de schilderstukken te aanschouwen, die daar de wanden sieren. Een fraaie gevel, die ontworpen is door architect ten Broeke. bekroond dit geriefelijke bouwwerk. Maandag-, Dinsdag- en Woensdag avond worden er films vertoond en Woensdagmiddag om 2.30 uur komen de kinderen van Spaarndam tezamen voor een feestmiddag. Reeds spoedig maakten de kinderen kennis met hun nieuw verworven bezit, terwijl enige leden van het bestuur de nodige aanwijzingen bij het te gebruiken speelgoed gaven. V. I. n. r.: Mevrouw M. E. StapelFrese, kapelaan G. B. Keu kens, dokter C. W. Heusdens en ds. J. Kroon. de kinderen zich dagelijks in dit ge- iaas". In de Berkenstraat stond Zaterdagmid dag een stoet van bruidjes opgesteld, die de neomist Ad Angenent, langs een ere haag van welpen, verkenners cn voor trekkers van de Sint Bavogroep, naar zijn ouderlijke woning begeleidde. Uit talrijke vensters wapperde de vlag en een zangkoor onder leiding van de heer P. M Germers zong achtereenvolgens het „Veni Creator" van Jac. de Jong en het „Ave Maria" van de componist Witt. Voor de woning van wethouder Angenent boden enkele bruidjes namens de buurtbewoners geschenken aan en enige leden van de Pleaden der Sint Bavogroep overhandigden de neomist een schilderij, waarin de gehele verken- nersgroep op originele wijze verwerkt is. Ook van familie en kennissen mocht hij nog vele geschenken in ontvangst nemen; zijn ouders en familieleden schonken hem priestergewaden en een kelk. Bovendien ontving hij geschenken van de katholieke raadsfractie,.van ver scheidene organen der K.A.B., te weten het bondsbestuur in Den Haag, de afde ling Haarlem en de spaarkas „Sint Nico- Adverten tie bouw kunnen bezighouden met lessen en spelen, 's Avonds bestaat er gele genheid voor het houden van lezingen en het vertonen van films voor de ouderen. Het bestuur wordt gevormd door kape laan G. P. Keukens, mevrouw M. E. Sta pelFrese en de heren J. Kroon en C. Heusdens. Het bestuur rekent op een deelname van ongeveer 170 kinderen, die ondergebracht kunnen worden in dit Zaterdagmiddag 22 April 18.50 uur. Dit tijdstip zal de 40-jarige chauffeur uit de Indische straat in Haarlem-N. nooit meer vergeten! Toen hij bezig was een divan uit een raam van de eerste verdieping te laten zakken verloor deze divan plots het evenwicht, viel naar beneden en sleurde de chauffeur mee. Deze viel met 't voor hoofd op straat en liep tengevolge daar van een schaafwonde op. Men heeft hem naar het Grote Gasthuis vervoerd. De divan is er ook lelijk aan toe. Deze viel met de zijkant op straat en nu zijn helaas alle veren kapot. Advertentie Verjaagdat lusteloze gevoel.Neem'n'AKttERTJF om weer monter en fris te worden en, misschien een griep te voorkomen. helpen direct Zondagmorgen celebreerde de neomist zijn eerste plechtige H. Mis in de Sint Liduinakerk. Bij het opdragen van het heilig Offer werd hij geassisteerd door pastoor L. J. Schalke, als presbyter as- sistens, dr. A. Olierook, als diaken, en een neef van de neomist, A. Weijling, als subdiaken. Het parochiële zangkoor gaf onder leiding van P. Q. Wolff en met orgelbegeliding van Jan Nibbering een uitvoering van de vijfstemmige „Missa l'Homme désarmé" van Jan Mul. In zijn feestpredicatie wees dr. Olie rook erop, dat de gelovigen het H. Pries terschap niet moeten beschouwen als een godsdienstge functie, maar als een we zenlijke voortzetting van het verlossings werk van Christus. Ondanks de steeds toenemende critiek en het voortwoeke ren van het anti-clericalisme bezit de priester een magnetische kracht, om de gelovigen te trekken naar het Godshuis; deze macht bezit hij met uit zichzelf, maar krachtens de goddelijke zending en wijding, aldus dr. Olierook. Na de plechtige H. Mis zong het zang koor het „Halleluja" van G. F. Handel. Op de receptie, die 's middags ten huize van de familie Angenent gehouden werd, kwamen vele geestelijke en we reldlijke autoriteiten de neomist en zijn familie gelukwensen. Onder hen bevon den zich onder meer: alle wethouders van de gemeente Haarlem, vele leden van de katholieke raadsfractie wethou der Steinmetz uit Amsterdam, verschei dene hoofden van diensten, het gehele dagelijkse bestuur van de K.A.B., afde ling Haarlem, voorts vertegenwoordigers van verschillende K.A.B.-onderafdelin- gen. De bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers en burgemeester P. O. F. M. Cremers, die deze dag buitenslands ver toefde, lieten schriftelijk hun gelukwen sen overbrengen. Tot besluit van dit priesterfeest cele breerde de neomist een plechtig danklof, waarbij hij geassisteerd werd door dia ken A. Weijling en kapelaan Beukering. in een donker benauwde Bedstee. Nieuw-Haarlem slaapt heerlijk op een zachtverende -,Epeda", „Beka" of „Peerless"- matras van WASSENAAR, Haarlems BEDDENSPECIALIST, Jansweg 17 t/o Station. Zaterdagmiddag werd de pas priester gewijde zoon van wethouder Angenent op feestelijke wijze ingehaald bij zijn ouderlyk huis in de Berkenstraat. Advertentie De Radio-Specialist van Heemstede. RAADHUISSTRAAT 35 - TEL. 29449 De uitslagen van de partijen voor de onderlinge competitie luiden: H G. Rump—Th. Bandsma G. HesselmanJ. van Berkum P. Hollenberg—J. Lucas A Andringa—N. van Bakel H van Gastel—M. Herben A. Masteling—G. Kraak D A. Rump—Th. van Wort N. van Bakel—V. Andringa G Kamp—Th. van Hoesel E Kok—G. Fooij Jac. v. d. Kroft—A. Andringa S. Kuilman- 1—1 0—2 2—0 2—0 0—2 1—1 afg. 2—0 2—0 0—2 afg. De Nederlandse Spoorwegen verstrek, ten ons de volgende cijfers betreffende het reizigersvervoer in de Bollenstreek gedurende het afgelopen weekend: Op de stations Heemstede-Aerdenhout, Vogelenzang-Bennebroek, Hillegom, Lts- se, Noordwijkerhout, Voorhout en war- mond zijn Zaterdag in totaal 5769 reizigers ingestapt en 7783 uitgestapt. Zondag -varen deze aantallen resp. 580o en 5381. P. Jos. Groen Ó.F.M. 11 Hedenavond belegt de K.V.P. afdeling Zandvoort een openbare propagandaver- gadering in het Patronaatsgebouw. Als «preker zal optreden de heer A. van der Veldt, lijstaanvoerder van lijst 2 bij de verkiezing voor de provinciale staten. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang 8.15 uur. De Vereniging voor Muzikale Ontwik keling der schooljeugd Haarlem zal in samenwerking met de afd. Haarlem van de Kon. Ned. Toonkunst Vereniging op Woensdag 26 April om 7.30 uur in het ge bouw der Vrijzinnig Hervormden, Ja- cobstraat, jeugdconcerten geven. De op tredenden zijn Rahel Mengelberg, harp en Frans Vester, fluit. Het programma vertoont o.a. Sarabande et Bourrée An- glaise van Bach en Impromptu van Gabr. Fauré. Naar aanleiding van het zo zeer ge slaagde eerste H.O.V.-concert, waar de t/elangstelling zo groot voor was, dat de grote gemeentelijke concertzaal totaal uitverkocht was, hebben de drie groie vakcentrales van Haarlem, n.l. het N.V.V.. de K.A.B. en het Christelijk Vakverbond, besloten een tweede con cert aan te vragen bij het bestuur van de H.O.V. Dat tweede concert is door de H.O.V. vastgesteld op Maandag 15 Mei a.s. des avonds acht uur, wederom in de gemeentelijke grote concertzaal. Het programma door de H.O.V. samengesteld is als volgt: 1. Ouverture Egmont van» L. v. Beethoven; 2. Eine kleine Nacht- musik van Mozart; 3. de Piet Hein Rhapsodie van Peter van Anrooy; 4. Ouverture Die Fledermaus van J. Strauss. Het paedagogisch gedeelte wordt ver zorgd door de heer Wouter Paap. Voor de leden der K.A.B. zijn de toegangs kaarten verkrijgbaar in het gebouw St. Bavo. bij alle kringbestuurders en alle secretarissen van de vakafdelingen. Wie tij het eerste H.O.V.-concert teleurge steld is. omdat er geen toegangskaarten meer waren, zorge er voor er vroeger bij te zijn. De K.A.B. heeft maar een beperkt aantal toegangskaarten toege wezen gekregen. Wie dus het eerste komt, heeft kans op een toegangskaart. Van het gevarieerds programma, dat Marijke Helman, violoncel, en Mathilde de Clerck, piano, Zaterdagavond in de serie concerten „Jonge Toonkunstenaars" gaven, was ongetwijfeld het slotstuk, de Sonate voor violoncel en piano van Cl. Debussy, in uitvoering zowel als in pro grammakeuze het belangrijkst. Dit werk, één der latere composities van Debussy, bekoort in hevige mate door het prach tige coloriet, één overigens toch reeds zeer sterke eigenschap van deze compo nist. Het is hier echter een wel zeer rijpe Debussy, die met een sobere melo- diek en harmonie zijn tinten aanbrengt voor beide instrumenten. De uitvoering er van verdient alle lof, en vormde een prachtig slot aan de avond. Voor de pauze hoorden we van de 18e eeuwse Italiaanse componist Sammertini een welluidende Sonate in G dur. Hierin viel reeds aanstonds de muzikaliteit van beide uitvoerenden op. Vooral de wel verzorgde afwerking der dynamische graden waren opmerkelijke kenmerken. In de Sonate, in C van Camille Saint- Saëns had de pianopartij iets meer op de voorgrond kunnen treden en de ove rigens lofwaardige begeleidende beschei denheid op sommige punten zonder te storen tot een meer zelfstandig karak ter kunnen uitgroeien. De stijl van Saint-Saëns vraagt daarom zelfs in dit stuk. Wat dit betreft had de Celliste een weinig te veel in verhouding tot de pia no. Marijke He.lman musiceert met een overigens gezonde dosis vrijmoedigheid die op vele plaatsen weldadig aandeed In een andere zaal zou echter vrij ze ker haar toon het gevaar belopen iets te scherp te worden. Overigens niets dan lof voor het gepresteerde, dat in alle opzichten muzikaal is. Mathilde de Clerck speelde nog de „Valses nobles et sentimentales" van Ravel. De componist werkte deze late.r om voor orkest, en het stuk heeft hierdoor door de kleur der instrumentatie van het orchestrale palet veel, zéér veel gewonnen. Voor piano blijft het. wanneer men de orkest- Dartij gewend is, een weinig dor. Ma thilde de Clerck demonstreerde intussen hierin duidelijk haar technisch kunnen. Overtuigender was echter haar uiting in „La puerta del Vino", en de „Ondine", beide, van Cl. Debussy, waarin zij de geest van deze werken zéér fijn reali seerde. Rijk aan uitdrukking en afwis seling ziin deze schilderingen en stem mingen van kleuren en wonderbare beelden en hoogtepunten van impres sionistische improvisatiekunst. Dat Ma thilde. de Clerck »ns deze kleuren en facetten gesoannen ^oorsoiegelde is een bewiis van hoogstaand kunstzinnig aan passingsvermogen. He.t. gepresteerde van de gehele avond werd door de aanwe zigen hogeliik gewaardeerd. JAN LAARVELD. Evenals vorig jaar organiseert de Bloemendaalse Politiesportvereniging een 30 K.M. wandeltocht op Zaterdag 6 Mei a.s door de mooie omgeving van Bloemendaal. Ook nu leidt het parcours weer langs het Openluchttheater en vooi het publiek afgesloten schitterend duin gebied en de Buitenplaats Koningshof. Deelname staat open voor politiegroe- nen, militairen en burgergroepen, ter wijl men ook individueel kan deelne men. Gestart wordt van hotel „Vree burg" Bloemend.weg 16, Bloemendaal, tussen 2 en 3 uur. De Bloemendaalse Reddingsbrigade zal evenals vorige ja ren de eerste hulp verlenen. Inlichtingen verkrijgbaar bij de heer W. Vleghert, Tetterodeweg 21, te Over- veen, alsmede bij de Kiosk op het Ver- wuift te Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft kapelaan J. P. van Beukering der St. Liduinaparochie benoemd tot kape laan van de parochie van het Allerhei ligst Hart van Jezus te Amsterdam. Ge durende de zeven jaar, dat kapelaan Van Beukering in de Liduinaparochie werk zaam was. heeft hij zich door zijn harte lijkheid en werkzaam priesterleven be mind gemaakt bij vele parochianen. Hij had speciaal belangstelling voor de broe derschap „De Heilige Familie", waarvan hij directeur was. Op zijn initiatief wer den vele buitenkerkelijke vergaderingen gehouden, waarop apologetische en so ciale problemen besproken werden. Als aalmoezenier van de St. Bavogroep heeft hij zich ook voor het mannelijk jeugd werk zeer verdienstelijk gemaakt. In het organisatieleven nam kapelaan Van Beu kering een belangrijke plaats in; hij was o.m. adviseur van de volgende vereni gingen: de Bond van Textielarbeiders en -arbeidsters „St. Lambertus", de Vak bond voor Bakkerspatroons en Banket bakkers. de Bond van Kleermakers patroons „St. Martinus" en de vereniging van personen, die werkzaam zijn in de genots- en voedingsmiddelenbedrijven „St. Joris". Donderdagavond bestaat er na het Lof gelegenheid om afscheid te nemen van kapelaan Van Beukering, die wordt op gevolgd door kapelaan M. C. Klijn, die vanaf 1946 werkzaam is geweest in de parochie van de Heilige Johannes de Doper te Grootebroek. Bijna 3000 wandelaars hebben Zater dag en Zondag genoten van de bloem- bollentochten uitgeschreven door de Haarl. Wandelsp. Ver. „Jan Passtoors" en „Onderdoor". Het was in de Tempeliers straat een komen en gaan van grote autobussen die de wandelaars uit alle delen van het land naar Haarlem brach. ten, wij zagen* groepen uit Den Helder, Deventer, Eindhoven, Arnhem en Nijme gen, terwijl ook Brabant en Limburg een grote vertegenwoordiging hadden ge zonden. Het weer was buitengewoon het had voor de wandelaars zelfs niet beter kunnen zijn. Het parcours was schitterend, de samenstellers verdienen alle lof. De organisatie in de H.K.B. was op een grote deelname berekend en heeft prima voldaan. De duizenden die héb ben deelgenomen zijn nu evenzoveel bewonderaars van Haarlems omgeving. Wat ons deze keer bizonder opgevallen is, is de goed verzorgde kleding van de groepen, alsmede hun houding tijdens het wandelen, terwijl ook de keuze van de liederen welke zij zon gen veel beter was. In verband met het drukke verkeer moesten speciale maatregelen worden genomen. Behalve een groot aantal blaren, welke door het Ned. Rode Kruis werden verzorgd, ver liep alles uitstekend. De jury. bestaan de uit dhr S. Visser, voorzitter N.H. W.B., H. H. Winters, vice-voorz. N.H W.B. en dhr J. Klein Schiphorst, erelid van „Onderdoor", hadden een zeer zware laak. Zaterdags waren 27 groepen en Zondags 54. De leiding van deze schit terend geslaagde tocht was in handen van de heer J. W. Schorfhaar, vóorz. „Jan Passtoors", terwijl de heer P. J- Janbroers als hoofdofficial de Ned. Wan delsp. Bond vertegenwoordigde. Voor de prijsuitreiking werd nog dank gebracht aan het Rode Kruis, de Politie en de Pers, alsmede alle medewerkers en offi cials. De prijzen voor de best algemene indruk werden uitgereikt aan: Zaterdag, Militairen: Marine-oplei dingskamp te Hilversum. Politie: Politie te Haarlem; 2. Water- politie te Amsterdam. Burgers: 1. Favorita-Kampen; 2. WSV Woerden en 3. WSV Rijssen, Zondag 20 km: 1. Marijke-Eindhoven; 2. Vrijbuiters-Apeldoorn; 3. HVZ-Alk- maar; 4. Terra Neuve-Utrecht; 5. Meeu wen-Amstelveen. 30 km: 1, W, v, Duivenvoorde-Ooster hout; 2. Zwaluwen-Waubach (Limburg); 3. Hollmetaal-Arnhém; 4. Swift-Nijme- gen; 5. Duinkanters-Den Helder. Eervolle vermelding: Viribus Unitus- Santpoort. Advertentie Tn het Zaterdag te Sassenheim, Lisse en Hillegom gehouden Bloemencorso behaal den de wagens, ontworpen en versierd door Carl R. van Empelen, Heemstede, de Ereprijs en de eerste prijs in de afdeling luxe wagens en de tweede prijs met de wisselbeker voor de beste kleurenharmonie in de afdeling grote wagens. BIOSCOPEN: Rembrandt: Schaduw uit het verleden (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Zondag 11 u. Matthaus-Passion (a. 1.); Palace: Bittere rijst (str. volw.), 2. 4.15, 7 en 9.15 u. Zo. Pastor Angelicus (a. 1.), 11.15 u.; Luxor: Manon (str. volw.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals: Zij kwamen bij dageraad (18 j.), 2.30. 7 en 9.15 u. Zo.: 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Zo.: Culturele filmochtend onder auspiciën van Reisbur. Cebuto in samen werking met het Nationaal Zwitsers Ver keersbureau. 11 u.; City: Texas (18 j.), 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u. Zo.: La Traviats (14 j.), 11 u.; Spaarne: Het verraad ont maskerd (14 j.). 2.30, 7 en 9.15 u. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Maandag 24 April Stadsschouwburg: A.T.G. „De zottin van Chaillot", 8 uur. Concertgebouw: St. Vincentius: „Oudt Haerlem", half 8—11 uur. Dinsdag 25 April Stadsschouwburg: Spaans ballet José Greco, 20 u. Concertgebouw: St. Vincentius: „Oudt Haêrlem", half 8—11 uur. Ook dit jaar is te Castricum weer de Vlaggendag, de dag der naastenliefde van de Bond Zonder Naam, gehouden. Ook dit jaar is deze dag weer een suc ces geworden, al werd het weer In de namiddag, doordat de zon zich verschool achter de wolken, minder mooi. Te half vier startte te Bakkum de op tocht, waar dit jaar bijzonder veel werk van gemaakt was. Bijzonder mooi wa ren de praalwagens van de Bond Zon der Naam en de KAB. Ruiters, Kabou ters, Gidsen en welpen, kinderen van de Vacantiekolonie en de Zomerroos, zij allen trokken onder de vrolijke mars muziek van de fanfare „St. Aloysius" door de vlaggende en met belangstel lenden omzoomde straten naar het ter rein aan de Torenstraat, waar de grote demonstratie zou plaatsvinden. Hier vormden de kwistig uitgedeelde vlag getjes, gedragen door de jeugd, een massaal geheel. Allereerst werd per ordonnans op motor een bloemstuk naar pater de Greeve gebracht, met de mede deling: „Vlaggentocht goed verlopen, al len wensen U van harte geluk en spoe dig herstel" Verder was een telegram uit Leeu warden binnengekomen van de volgen de inhoud: „We delen in de vreugde van uw Vlaggendag. Pater Loop met z'n medewerkers". Bij de beoordeling van de optocht werden de volgende prijzen toegekend: Praalwagen Bond Zonder Naam le prijs, 45 pnt.; Anthomus Kolonie le prijs, 37 pnt.; wagen KAB 2e prijs. 36 pnt.; Vi tesse afd. Gym 2e prijs, 35 pnt.; Vrou welijke Jeugdbeweging, Welpen, Gidsen en Verkenners 3e prijs. Vanwege het ongunstiger wordende weer werd het programma in verkorte uitvoering afgewerkt. Vooral het optre den van de zangvereniging „Nieuw Leven" uit Heiloo ondervond veel na deel van de ongunstige wind waardoor dé overigens zeer góede zang biet voor het gehele publiek goed hoorbaar was. Dit was voor dé dirigent van de fanfare „St Aloysius" een reden om de con certnummers te schrappen en hij hield het mét zijn fanfare bij de marsmuziek Het dubbelmannen-kwartet had het voordeel, Zieh om de microfoon te kun nen scharen, waardoor zijn optreden goed tot z'n recht kwam. Op de speelruimte werden tussentijds diverse- nummers in gymnastiek, volks dans en rhythmische gymnastiek uitge voerd. Heel aardig was het moment toen een honderdtal duiven van de ver. „De Luchtpost" werden losgelaten, wel ke als het symbool van de vrede hoog opstegen. Aan het einde sprak pastoor De Wit over 't doel van de Vlaggendag. Spr. wees op het vele werk dat pater de Greeve voor het werk der naastenliefde heeft gedaan en sprak de wéns uit dat de mensen de spréuken van de Bond Zon der Naam ook in hun dagelijkse leven in toepassing zouden brengen. ••Vcrne- ter de wereld cn begin met u zelf. seen gemakkelijke opgave, maar zonder dat geen vrede, geen toekomst. De luchtballonnendemonstratie door het Gilde was vooral voor de jeugd een enthousiast slot. Geboren: P. Schuster-Kan, z.; C. van Dijk-van den Berg, z.; J. B. Ducro-Kruij- er, z.; M. G. Essehberg-Nieuwenbroek, z. M. Bosgraaf-Huijsmans. d.; D. Koelemeij- er-Klinkenberg. d.; H. H. Pipping-Bosch, A. B. Buter-Roep, d. Overleden: J, W. Peters, 68 j. Hazepa- terslaan; S. van Liempt-Althoff, 94 j. Verwulft; H. A. M. Morra, 70 j. Roer dompstraat; P. Bakker-Slobbe, 38 j. Kam perlaan; W. G, Lommerse, 68 j. Gasthuis- vest. Bij K. B. is benoemd tot advocaat- generaal bij het gerechtshof te Arnhem, mr. W. P. Bakhoven, thans subst.-offi- cier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, tevens advocaat-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie. Advertentie Rlieumatische Pijnen tergen de mens tot levensmoewordens toe. Maar met Kruschen keerde voor millioe- nen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen wondermiddel. Het is alleen maar een natuurlijk midael. samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goen te kunnen functlonneren. Die natuurlijke mid delen mankeren veelal aan het gewone dagelijkse voedsel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werkt Met de dagelijkse dosis Kruschen, elke morgen na het op staan, brengt gij het evenwicht weer in stand en geeft ge Uw bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwek kende kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarorti zoudt ge Uzelf geen ander mens maken vlot, fit welgemoed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeurig heid, die daarvan het gevolg zijn, Kru schen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Zondag herdacht de heer J. van Don selaar, tuinbaas op Huize Manpad, de dag waarop hU voor 65 jaar geleden als leerjongen van 11 jaar bij de familie Van Lennep in dienst trad. Ter gelegenheid van dit zo zeldzame jubileum werd de jubilaris des morgens verrast met een bezoek van de burge meester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard. Na met de heer v. Donselaar en diens familie kennis te hebben ge maakt. hield de burgemeester een toe spraak, waarin hij mededeelde, dat het H. M. de Koningin had behaagd, de jubilaris te onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Eigenhandig speldde hij hem het eremetaal op de borst en wenste hem daarna geluk met déze onderscheiding als beloning voor zijn stipte plichtsbetrachting, waarna hij de 'hoop uitsprak dat hij de me daille nog vele jaren in goede gezond, heid zou mogen dragen. Daarna Werd het woord gevoerd door de tegenwoordige eigenaar, de heer mr C. v. Lennep, die hulde bracht aah.de feesteling voor zijn trouwe en eerlijke plichtsvervulling èri hém één couvéi-t met inhoud aanbood. Öok van andere zijde kreeg de heer v. Donselaar fraaie geschenken, en vele vrienden en kennis sen kwamen hem de hand drukken, zo dat deze dag in waarheid voor dè 76- jarige krasse tuinbaas eén onvergetelijke is geworden. Onder begunstiging van goed voor jaarsweer, al was de Noordenwind wat schraal, werden Zaterdag de eindwed- strjjden van het Schoolvoetbaltournooi gehouden. De belangstelling van de zijde van het publiek was behoorlijk. Maar het was dan zo ver! De wed strijden hadden een vlot verloop. Er waren geen gelijke spelen, dus ook geen verlengingen en strafschoppen, doch toen Waren de meeste wedstrijden van be hoorlijke spanning en een viertal werd gewonnen met de oneyen goal. In afd. A. B en C was dit het geval, de als winnaars gedoodverfde elftallen hadden dus meer moeite met hun tegen stander dan was verwacht, maar ver rassingen deden zich niet voor. In afd. D was moeilijk te voorspellen, wie de beker zou gaan winnen, maar de 2de Centr. school uit de Lin- schotenstraat maakte aan de illusies van de 1ste Centr. school van het Weltevre denplein resoluut een einde. De uitslag was niet twijfelachtig, toch was het een wedstrijd met aan beide zijden zeer be hoorlijk voetbal. Men was benieuwd, hoe de kleine kna pen van de Corn. Houtmanschool zich zouden houden tegen de Jacobaschool, die Donderdag in de halve eindstrijd te gen de Kon. Emmaschool in de laatste minuten maar net met 10 kon winnen. Jammer genoeg kon de Houtmanschool niet tegen de Heemstedenaren op en het werd een stevig pak slaag. In deze afdeling deed zich een verras sing voor. De Kon. Emmaschool, die de Jacobaschool het vuur zo na aan de schenen had gelegd en ook in de overige Wedstrijden zo'n goede indruk had ge maakt, liet het lelijk liggen en moest de vlag strijken voor de Lorontsschool. die daarmede de derde prijs in de wacht sleepte, hetgeen ze misschien zelf ook niet had verwacht. Een goede prestatie van die Leidsepleinknapen. Juliana v. Stolbergschool hield de 1ste Centr. School 3 er in de D-verliezersafd. onder en was de eerste kampioen van de middag. Met dezelfde cijfers (10) moest de Fuhropschool zich gewonnen geven aan de St. Aloysiusschool uit Overveen, die dus weinig eerbied had voor de rug nummers van de Fuhropschool. Dit was de verliezersafd. E. Na afloop verenigden spelers en sup porters zich in het Sportparkrestaurant, waar zij achtereenvolgens werden toege sproken door de Bondsvoorzitter, de heer v. d. Aart, de burgemeester van Heem stede en de voorzitter van de School- voetbalcommissie, de heer Beets, die met een toepasselijk woord de prijzen uit reikte. Dat waren dan de bekers en pla quettes. En dan waren er ook weer de bekende speldjes en als extra waren er voor de winnende elftallen door de K.N. V.B. ook nog de mooie N.O.C.-kalenders beschikbaar gesteld. De Jacobaschool bofte nog eens extra, want de burgemeester van Heemstede had voor de Heemsteedse School, die in afd. E de beste prestatie zou leveren, een legpenning uitgeloofd. Zijn edelacht bare reikte hem met enige vriendelijke woorden aan het aanvoerdertje van de Jacobaschool uit, die later voor alle ze kerheid aan de Commissieleden kwam vragen of ze de prijs heus mochten hou den. Wat zal hij 's nachts goed geslapen hebben! De uitslagen waren: Afd. A: MTS 1Triniteitslyceum 1 1—2. Afd. B: A. H. Gerhardschool 1MTS 2 3—2. Afd. C: Kennemer Lyceum 2—Klaas de Vriesschool 3 23. Afd. D: 1ste Centr. School 2—2de Centr. School 2 14. Afd. D Verliezersafd. 1ste Centr. School 3—Juliana v. Stolbergschool 0—1. Afd. E: Corn. HoutmanschoolJacoba school 06. Afd E: Om de 3de prijs: Lorentzschool Koningin Emmaschool 30. Afd. E: Verliezersafd.: St. Aloysius school (Overveen)—Fuhropschool 1—0. Nu op verschillenae plaatsen in het land de politie een bijzondere controle 9p het rechts houden heeft ingesteld, waarschuwt de K.N.A.C het automo- bielverkeer, dat steeds rechts moet wor den gereden en op de rijbanen, die voor ander verkeer zijn verboden, geheel rechts, in het bijzonder bij onvoldoende zicht. De binnenste baan of banen van wegen met drie of vier rijstroken (b.v. AmsterdamHaarlem, RotterdamDelft, enz.) mogen dus uitsluitend worden be reden bij het inhalen. Op wegen, be stemd voor gemengd verkeer, moet het motorisch verkeer er mee reken ing hou den, dat het langzaam rijverkeer, waar onder de wielrijders, vlak langs de uiterste rechter kant van de rijbaan moet rijden. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem beeft benoemd tot: kapelaan te Haarlem (Kathedrale basiliek St. Bavo) de wel- eerw. heer C. W. J. Wenneker; te Am sterdam (O. L. V. Koningin des Vredes) de weleerw. heer C. J. Graaf; te 's-Gra- venhage (H. Jozef) de weleerw. heer M. P. W. van der Horst; te Krommenie de weleerw. heer J. L. van Resteren, die vroeger kapelaan was te Oudorp. Ver volgens tot kapelaan te Amsterdam (Al- lerh. Hart van Jezus) de weleerw. heer J. P. v. Beukering; te Haarlem (H. Li- duina) de weleerw. heer M. C. Klijn; te Grootebroek de weleerw. heer Th. P. Wijnker; te Ouderkerk a. d. Amstel de weleerw. heer W. Th. Friebel (neomist). Advertentie alleen van le klas fabrieken. Honderden soorten uit voor raad leverbaar. Gen. Cronjéstr. 135, Haarlem-N„ Tel. 11567 Wij bezorgen door geheel Haarlem en omstr. (Niet-officiële Koersen i Vorig Opening 3% Neder1 1946 314 pCt. Ned 1950 3-3(t> Nederlano 194'i 3 Ned. 62-64 oei fac insein GrtbK 46 3 pCt Nea. Handel Mil een A.K.U v an BerKels Pa tem Jalve-Delfl eert v an Gelder Kon Hoogovens een Untie ver eert i\ed. Kabei Philips Kon Petroleum .Amsterdam Ruboei Holl Amerika L4jn Kon N. Stoomt) M11 Ned Scneepv Unie H.VA Dell Mij eert slot 100% 99Ü5 99 is 97(1 14914 172 112(6 133gb 160 go 166 213(2 61 265 228-:. 276% gb 131-„gb 155 135% 132 U 129 V- 124%gb 24/4 98% 170% 213 228% 21813 133 136 1301/4 131'/, 126% 22/4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Coppei Montgomery Warr North American Radio Corp Republic Steei Shell Union Oh Southern Pacifn Southern Ratlws li de water U.S SteeJ ex dlv 37% 66% 58 82' 16% 53% 55% 20% 21% 29 - 89% 53% 35'4 25% 32% 21/4 30 37% 67% 48 81% 16% 53% 54% 20% 22% 29 38% 53% 35% 25% 32% Advertentiën GARAGE BRINKMAN N Smedestraat 22 TeL 11025 Haarlem DE BANd VOOR UW flETS PHOENIX-RUWI1LENFABRIEK*LEEUWARDEN Zonneklaar bewezen is het, dat Abee-parket de ideale vloer- bedekking'is. Want zwart op wie kunnen wij bewijzen, dat 70% van onze vloeren verkocht werden op aanbeveling van gebruikers I ABEE beeft een parketvloer voor iedere beurs. Perplex reeds vanaf F 4.30 per m' Houtparket vanaf F 9.75 per mJ. Alle vloeren zijn verhuisbaar. Toonkainer: Plein 18 Haarlem - Tel. 20879 Donderdagmiddag is te Bloemendaal aangehouden en onder arrest gesteld de verpleegster J. J. van K. Zij was werk zaam in een inrichting in deze gemeente en werd van verduistering beschuldigd amsterdamsche rijtuig mij. HAARLEM Electrische Installaties Luidsprekende Telefoon- installaties Advertentie Advertentie Advertentie per rol

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2