Doelpunt van Braam beslist enerverende wedstrijd Helder—Velsen Op de schouders van supporters naar het kleedlokaal D W V één punt vóór op Elinkwijk BLAUW WIT LAAT Z'N VOORSPRONG TWEEMAAL GLIPPEN Limburgia niet knockout na 24) achterstand in 5 minuten Roeibond weert R.K. club 4 99 één-nu V9 4 4 wtw VELSEN kampioen in derde klas SJCop weg naar kampioenschap, OG gelijk tegen NFC AJAX BOVENAAN Nel van Vliet verliest wereldrecord Hattrick van Bruist en Lakenberg fl. 500 'vt-3 IÜBÉ (fr Slechte beurt SLOTOFFENSIEF VAN HELDER BAAT NIET isgf w Jn" Uitslag laatste sport- prijsvraag MAANDAG 24 APRIL 1950 PAGINA 3 D.KS. gelijk Westerkwartier: IS2 Robic 8 seconden vóór Coppi in Rome-Napels-Rome Faanhofs eerste Geschiedenis Chèvremont en De Valk kampioen 4 4 AMSTERDAM, 23 APRIL Er was geen Amsterdammer onder de 40.000 bezoekers van hei Olympisch Stadion geen eerlijke Amsterdammer tenminste die hei in zijn hart geen „sofgaaiijes" vond. Maar sofgoaltjes of niet, Blauw Wit had er binnen 5 minuten een 2O-Voorsprong door en de veronderstelling was niet helemaal ongegrond, dat de Limburgers daarmee wel wisten waar ze aan toe waren. Maar die Limburgers deden net of hun neus bloedde. Die waren natuurlijk wel heel even groggy onder de harde slagen, maar ze lieten zich toch niet in de touwen drijven en herstelden zich zo geleidelijk, dat Blauw Wit nog altijd in zijn suprematie geloofde, toen Bruist er na 20 minuten 21 van maakte met een schot-a-la-Mermans, juist buiten hei strafschopgebied. Heel Amsterdam gunde de Limbur- gianen hun plezier toen ze kort vóór rust gelijk maakten. Maar hun beste prestatie leverden de gasten, toen ze op een nieuwe achterstand met zóveel spirit konden reageren, dat hei tenslotte tóch weer gelijk werd: 3-3. m VOETBALLIEFHEBBERS GRATIS VOETBALPRIJSVRAAG TIENDUIZENDEN GULDENS m A l{i i.o •/- - v>. - ,7» r Spo*.; :t;'" V r; v./ «Mif0' V'-W iV Mft EXTRA PRIJZEN één-nul99 ACTIEVE VERKOPERS A.D.O. Succes 4 4 V.V.E.Bloemendaal 42 D.S.S. V. V. B. 1 —3 Onze GezellenN.F.C. 1—1 I.E.V.- -VI. Vogels 1—2 (o. p. v. N.A.S.) -N.A.S 2 2 2 4 Teylingen S.J.C. 1- -5 B.S.M.Lisse 43 Docos—V.V.S.B. 1—1 (Van onze verslaggever) Velsen schijnt over zijn degradatie na het vorige seizoen allesbehalve tevre den te zijn. De club van Balikum heeft er in alle geval geen gras over laten groeien en er door een kleine, maar kostbare overwinning op de rivaal uit Den Helder voor gezorgd, dat zij in de komende promotiewedstrijden weer van de partij is. Vergezeld door een talrijke schare supporters, die de bollen deze Zondag de bollen lieten, hebben de Velsenaren de zware reis naar het Noorden ondernomen en dit zulks mogen we ongetwijfeld veronderstellen met enige angst in het hart. Er zijn er in onze marinehaven méér ge sneuveld! Deze angst verdween tenslotte pas bij het laatste signaal van de goed leiden de scheidsrechter Bronkhorst, om alsdan plaats te maken voor vreugde en uitge latenheid, zoals men die slechts kent van een voetbalveld, waar honderden enthousiasten spontaan opdringen ter huldiging van hun kersverse kam pioenen. Neen, het heeft er in het begin niet naar uitgezien, dat de geel-blauwen op een overwinning afstevenden. Welis waar viel de eerste scoringskans aan hun zijde, maar voorlopig speelde aan voerder-linksbinnen van de thuisclub, v. d. Meulen, een dusdanig overheer sende rol, dat succes veeleer voor de zwart-witten te verwachten viel. Maar het was toevallig, dat ook Velsen's cap tain een belangrijk woordje meesprak. Hij was het, die door stijlvol, rustig en onversaagd spel menige kans aan Van der Meulen en zijn mannen wist te ont nemen. Het kurkdroge, zandige terrein eiste veel van het technische kunnen der spelers. De bal, die op de harde grond vreemde sprongen maakte, werd veelal te hoog door de lucht gespeeld. Mede hierdoor kwamen de hoofden er dikwijls aan te pas. Rechtsbuiten Schou- wenaar van de thuisclub bleek een han dig en doortastend vleugelspeler te zijn. Hij wist Tromp enkele malen te pas seren, maar Demmers tileef steeds mees ter van het terrein. Ruststand 00. Ook nadien bleek het verband in de Helderse linies beter dan bij de Velse naren. De achterhoede der geel-blauwen was nu echter nog hechter dan in de eerste drie kwartier, zodat v- d. Meulen e.a. zelden gevaarlijk werden. Er ont stond na een tiental minuten een kort Velsén-overwicht, waarin de bal ten slotte bij Wijker belandde. Bakkum struikelde en kon daardoor van diens voorzet niet profiteren. De snel naar binnen gekomen Braam stond echter op de juiste plaats en scoorde met een zacht, onhoudbaar schot van dichtbij. Velsen verstevigde nu zijn verdediging, waarin Zuurbier, Dammers en van Bug- genum zowel als Tromp tot grote hoogte stegen. Pas in de laatste minuten, toen al wat Helder Was naar voren drong, ontstonden er nog enige hachelijke situa ties voor het doel der bezoekers. Verder VOETBALKAMPIOENSCHAP Blauw WitLimburgia 33 Ensch. BoysAjax 0—2 HeerenveenMaurits 22 Ajax 2 2 0 0 4 41 Blauw Wit 2 1 1 0 3 74 Limburgia 2 1 1 0 3 76 Heerenveen 3 1113 66 Maurits 3 0 12 1 GWO Enschéd. Boys 2 0 0 2 0 25 COMPETITIE Zuid I: Sittardce BoysVVV 03 PROMOTIE-DEGRADATIE West II NeptunusUVS 40 Oost QuickVitesse 30 Rheden—Tubantia 03 Quick 2 2 0 0 4 40 Tubantia 2 10 12 31 Vitesse 2 10 12 33 Rheden 2 0 0 2 0 26 Zuid I KêrkradeBaronie 12 Noord ZwartemeerLSC 00 Zwartemêer 2 1 1 0 3 51 LSC 10 10 1 0—0 Friesland 10 0 10 15 HOCKEYKAMPIOENSCHAP DKSGroningen 22 Venlo 2 2 0 0 4 12—4 DKS 2 110 3 7—2 HHIJC 2 10 12 10- -5 Groningen 4 0 13 1 \220 KORFBALKAMPIOENSCHAP PSV—Het Zuiden 6—4 Westerkwartier—WWMD 15—2 Ajax heeft in de kampioenscompetitie Voetbal de leiding genomen door zijn tweede zege te behalen te Enschede, waar het met 20 van de Boys won. Blauw Wit bleef één punt bij zijn stadgenoot achter, omdat het 'n puntje moest af staan aan het kranige Limburgia en ook de derde kampioenswedstrijd, die tussen Heerenveen en Maurits, eindigde in een draw: 22. In de promotie-degradatie-competxtxe hebben twee eerste klassers mooie suc cessen behaald. Neptunus begon over tuigend met een 40 zege op UVS en Quick behaalde met 30 zijn tweede inc- trr-ie op Vitesse, terwijl Tubantia met dezelfde cijfers Rheden practisch al heeft uitgeschakeld. Kerkrade is minder goed begonnen, want het liet De Baronie in Limburg met 2—0 aan het langste eind trekken. De tweede klas-kampioenen in het Noorden, Zwartemeer en LSC, speelden met 0 0 gelijk. Bij de hockeyers staat DKS nu op de tweede plaats, maar het viel toch wat tegen van de Oostelijken, dat zij na hun 5—0 zege te Groningen nu in de replay niet vérder kwamen dan een draw: 22. In de kampioenscgmpetitie korfbal startte Westerkwartier, nadat Blauw Wit's protesten waren afgewezen, met een monsterzege (152!) op WWMD. Zeer verdienstelijk was de 64 zege van PSV op Het Zuiden. Met acht seconden voorsprong op Fausto Coppi, de winnaar van de Tour de France 1949, heeft Jean Robic, de triomfator van 1947, gezegevierd in de tweedaagse wegwedstrijd Rome—Na pels-Rome. Een derde Tonr-de-Fran- ce-winnaar n.l, Bartali. die o.m. in 1943 triomfeerde, maakte een val en werd met vrij ernstige kneuzingen In het zie kenhuis opgenomen. Robic had al de leiding in hetklasse ment na de eerste etappe, welke was verdeeld in een rit over 81 kilometer achter motorscooters en een gewone race van 145 kilometer. In het eerste deel van de tweede etappe deed Coppi een bijna geslaagde aanval op de leidende positie van Robic. Hij won deze race met 47 seconden voorsprong op de kleine Frans jan en kwam daardoor in het klassement één seconde vóór te staan. Dit bleek echter niet voldoende te zijn. In het laat ste deel, wéér achter de scooters, was Robic negen seconden sneller dan de Grand Seigneur Fausto en versloeg zo doende de Italianen in eigen huis. een eit. dat in de wielerhistorie niet vaak wordt neergeschreven. Zijn landgenoot Bobet werd achter Coppi derde met ruim drie minuten verschil; de Belg Van Steenbergen werd vierde, Logli vijfde en Magni zesde. He Nederlander Henk Faanhof heeft Bisteren te Lyss het criterium voor profs gewonnen. Hij maakte over de 91 kilome ter een tijd van 2.06.53 en behaalde 24 Pnt. Na hem kwamen in volgorde: 2. Max Meier (Zwits.) 21 pnt., 3. Schuetz (Zwits.) 18 pnt., 4. Kuebler (Zwits.) 12 Pnt., 5. Ackermann (Zwits.) 6 pnt., 6. Gottfried Weilenmann (Zwits.) 4 pnt., k R. Aeschlimann (Zwits.) 0 pnt., 8. ■Uister (Zwits.) 0 pnt., 9. Goldechmidt VaIlerey, de jeugdige Franse In ym 5' vcrbeterde tijdens wedstrijden het ske<lclijlc zwembad te Casablanca v„.p ^""eidrecord 100 meter schoolslag haam dat sedert 28 April 1947 op 18.2 e r-- Van Nel van Vliet met 1 min kende Von elc VaIlerey. lid van de be- In hei ^y-swemfamille, slaagde er dan o«. wereldrecord mét niet minder l min wa' om!aaS te brengen en het op 17 4 sec. te plaatsen. dan een drietal corners wisten de zwart- witten het evenwel niet te brengen, zo dat het bij 't eindsignaal de Velsenaren waren die op de schouders van hun sup porters de weg naar het kleedlokaal af legden. Velsen kampioen van de derde klas! Verleden jaar uit de tweede klas gede gradeerd, hetgeen het aanzien van het R.K. voetbal in Kennemerland een ge duchte knak gaf, heeft de club van Piet Smiti de zo populaire secretaris, zich in het eerste seizoen na de fatale degra datie schitterend weten te herstellen, en door gisteren in het hoge Noorden van Helder met 10 te winnen, de weg weer vrij gemaakt, welke naar de twee de klasse moet leidén. Want in de tweede klasse hoort Velsen thuis. We hebben de wedstrijden van Velsen in dit seizoen op de voet gevolgd en reeds in de eerste helft van de competitie bewees de ploeg dat het haar grote ernst was het verloren terrein in de kortst mogelijke tijd te herwinnen. Op enigszins dramatische wijze verleden jaar tot het spelen van degradatie-wed strijden gedoemd door de versterkte degradatie en een vrij ongelukkige sa menstelling van het programma, waar van de concurrenten konden profiteren, heeft Velsen de moed niet verloren, maar integendeel ernstige plannen ge smeed om de voetbalwereld van z«n kracht te overtuigen.. Het elftal scheen onweerstaanbaar naar de top der afdeling op te rukken. Alleen het feit, dat DCG en Helder prachtig bleven volgen maakte de zaak er niet zo een voudig op, maar eerst werd van Helder gewonn'en en de onderlinge naijver was oorzaak dat Velsens voorsprong groeide tot een flinke hoogte. De reactie van een zo groot aantal overwinningen moest echter ééns komen. Tegen DCG een 00-gelijk spel op een moment dat de Amsterdamse club de kans nog in eigen hand had en Velsen scheen met drie pun ten voorsprong op Helder veilig. Toen gvenwel de onverwachte nederlaag tegen Alkmaarse Boys. Dat was me een teleurstelling. Maar kwam deze eerste nederlaag, welke vroeg of laat toch moest komen, niet °P het juiste tijd stip? Zij deed de tanden nog eens extra op elkaar zetten bij de mannen van Jan Bakkum en onvervaard wierp men zich in de volgende strijd, met als einddoel, de grote strijd in Den Helder. En ook deze hinderpaal werd overwonnen en daarmee de kroon gezet op een prachtig stukje werl?. Bravo Velsen! In Velsens geschiedenis komen we een dergelijk staaltje van kracht nog eens tegen. Het was tijdens de beroemd ge worden fusie, toen men Velsen, toen nog Santpoort geheten, te zwak achtte voor de tweede klas en men de jongens uit Santpoort in de derde klas plaatste. Te zwak? Wel ja. direct dan maar kam pioen van de derde klasse en een schit terend succes in de promotie-competitie. Santpoort tweede klasser en tot verle den jaar was Velsen (na de fusie met OIV) in deze eervolle KNVB-afdeling een gevreesd tegenstander. Thans ook weer ongelukkig in de derde klasse terecht gekomen met een kampioenschap als resultaat. Evenveel succes straks in de promotie-competitie. Wij hopen hei van ganser harte, omdat de R.K. Sport, waarvoor Velsen reeds zoveel heeft ge daan, daar wèl bij zal varen. In elk geval veel succes en laten we afspreken tot over zes weken Velsen. Maar dan zien we elkaar weer in de tweede klasse! In de tweede klas is de zaak op een oor na gevild, nu De Valk en Chèvre mont met de kampioenstitel zijn gaan strijken; beiden voor de tweede maal in successie! Een van de weinige beslissingen welke nog op zich laat wachten, is die aan liet hoofd van Wést I A, waar DWV nu in middels door een 31 zege op HVC een punt voorsprong heeft genomen op Elinkwijk. Onderaan bracht Vrienden schaar door een zege op Rapiditas (6 0) Zaandijk in ernstig degradatie-gevaar. DWV 19 12 3 28 40—20 Elinkwijk 19 11 5 3 27 45—22 Spartaan 19 9 6 24 29—22 AFC 19 7 6 6 20 29—32 HVC 20 8 4 8 20 34—30 UW 18 7 4 7 18 252o Alcmaria 18 6 4 8 16 32—38 Volendam 18 7 2 9 16 29—37 Vriendenschaar 19 6 4 9 16 34—34 Zaandijk 18 5 4 9 14 27—29 Rapiditas 19 2 3 14 7 19—53 In West II B is de beslissingswedstrijd ODSSliedrecht na een dubbele ver lenging nóg onbeslist gebleven (00) en moet dus worden overgespeeld. DHC won van de kampioen Èmma: 21. In Zuid I A werd De Valk kampioen door zijn 21 zege bij RAC. Schi.indel won met 32 zowaar bij TOP en heeft nu, dank zij een formidabele eindspurt de voorlaatste plaats en de onaangename plicht om degradatiewedstrijden te spe len, nog juist overgelaten aan Zwaluw, dat bij Wilhelmina verloor. DESK De Valk Woensel TOP Veloc Wilhelm. RAC 20 20 19 20 20 20 34 33 24 20 20 17 RKC Schijndel Zwaluw Concordia 19 20 20 20 20 In .B kwamen De Zeeuwen definitief in de strik. Ze wonnen weliswaar met 10 zeer verdienstelijk bij Rood Wit, maar SET zegevierde met 42 over Al liance en liet de Zeeuwen dus toch ach ter zich. Uit 20 wedstrijden behaalde SET 16, De Zeeuwen 15 en Hero 11 pun ten. Chèvremont werd kampioen in Zuid II A, doordat het met 30 van Almania won. Laura, dat zowaar Hoensbroek versloeg, óf Miranda, kunnen in theorie de degradatie-dans ontspringen. Chèvrem. Hoensbr. Gr. Ster WH Heerlen Almania 19 18 18 13 18 19 31 24 24 23 23 16 Heksenb. RKHBS RKONS Miranda Laura 19 18 18 18 13 In IIB is de extra-halve competitie om hét afdelingskampioenschap begon nen. Standaard versloeg Wilhelmina daarin met 21. Deze wedstrijd tussen Limburgia en Blauw Wit was er een van overeen komsten en tegenstellingen. De voor naamste overeenkomst was het feit, dat aan beide zijden de drie doelpun ten door één en dezelfde speler werden gemaakt; de tegenstelling, dat de drie doelpunten van Lakenberg stuk voor stuk ontstonden door alleronpleizie- rigste blunders van de pas herstelde doelman Jacobs, terwijl de drie vol treffers van Bruist, wat schoonheid en originaliteit betreft met een hoog cij fer gewaardeerd konden worden. Weer een andere vraag is of de Lim burgers gezien het gehalte van deze doelpunten meer hadden verdiend dan het ene puntje dat ze op zo verdienste lijke Wijze onder de ogen van de tien duizenden Amsterdammers kwamen wegkapen. Wij menen van niet. In het veld was de Amsterdamse techniek abso luut gaver dan die van de snelle Zuider lingen en wanneer men Ons vraagt, hoe het dan mogelijk was dat niet meer dan drie „sofgoaltjes" van die technische meerderheid het gevolg waren, dan noe men we vooral de namen van rechtsback JACOB'S ONFORTUINLIJKE REN TREE In de eerste minuut van de Wedstrijd tegen Blauw Wit tiet de Lim- burgia-doelman al een volkomen houd bare bal glippen en leidden de Amster dammers met 10, tot grote vreugde van Tjepkema (links) en Van Dijk (rechts). Achter Van Dijk, de maker van het doelpunt Lakenberg. Linksback Weizen van Limburgia (op de voor grond) kan er óók niéts meer aan doen. Van Huizen, spil Lübeck en vooral rechtshalf Groen, die in laatste instantie veel van Jacobs' fouten hebben goed ge maakt. Vooral in de laatste perioden van de wedstrijd, toen Blauw Wit twee-, driemaal op het punt stond voor de derde maal en nu een beslissende voor sprong te nemen hebben zij met hun tomeloze geestdrift en hun verbeten uit houdingsvermogen voor hun kostbaar en zo verdienstelijk winstpuntje gevochten. Op een te Amsterdam gehouden ver gadering van de Nederlandse Roei Bond, heeft een voorstel tot toelating van de R.K. Studentenroeivereniging „Proteus" uit Delft niet de vereiste tweederde meerderheid behaald, zodat deze vereni ging geen lid van de bond kan worden en dus niet zal mogen deelnemen aan wedstrijden, welke onder auspiciën van de bond worden georganiseerd. Gebleken is dat de oppositie tegen het aannemen als lid van „Proteus" nu al meer dan twee jaar lang hoofdza kelijk werd gevoerd door de Delftse burgerroeivereniging De DMftse Sport met steun van de Leidse roeivereniging Njord. D.D.S. schermde daarbij met het motief dat een nieuwe vereniging een versnippering tengevolge zou hebben van de beschikbare krachten en daar door een verbetering van het Nederland se roeipeil zou tegen houden. Het lid van de technische commissie, de heer A. A. Mares Sr., achtte het volstrekt onjuist en in niemands voordeel dat een groep jongelieden, die alleen maar prettig roeien wilde, die kans onthouden zou worden. Maar zijn beroep op sportiviteit verschafte „Proteus" niet meer dan 37 van de 67 geldige stemmen, zodat de Advertentie Delftse studenten worden toegelaten. niet als lid konden f Maakt het beste doelpunt van Uw leven en vrin in de grote en elke week georganiseerd door (Hei Weekblad met de intere«»ante prijxere) In enkele maanden tt)d betaalden wfl reeds aan prflzen uit .v >,--.f^. y. iP«.; v-% iMWpAer f w Elke week fl. 1.000.— aan prjjzen gegarandeerd t bovendien geven wfl bflna elke week nog fl. l.OOO,aan Volledige bijzonderheden in OVERAL VERKRIJGBAAR PRUSt ZB CENT Om met onze agenten samen te werken vragen wij overal in bet land nog Schrijf voor inlichtingen aan: „ÉÉN-NUL", Laan v, Meerdervoort 220, Den Haag Inlichtingen omtrent onze Voetbalprijsvragen evenals deelnameformulieren xtjn ook tlké Woensdagmiddag van 2 tot 6 uur GRATIS verkrijgbaar op ons kantoor en btJ onze hoofdagenten. J~\ e Delftse roeivereniging „De Delft- J se Sport" e.i in zekere mate ook de Leidse roeivereniging „Njord" hebben het Zaterdag wel bont gemaakt, toen zij meenden om technische re denen de toelating van de R.K. Delftse studentenroeivereniging „Proteus" te moeten boycotten. Het is zonder twijfel een ongehoord feit in het Nederlandse sportleven, dat om die redenen een ver eniging in feite de bestaanmoge- lijkheid wordt ontzegd en uit verschil lende inlichtingen hebben wij sterk de indruk gekregen, dat het motief hele maal zo technisch niet is. Oorspronkelijk heeft men in Delft aan de mogelijkheid gedacht dat de katholieke studenten in- gevolge de samenwerking der verschil lende studentenorganisaties lie. konden worden van Laga. Dit bleek echter on mogelijk omdat de Vergilianen niet kon den voldoen aan de voorwaarden, welke daarvoor werden gesteldi De Delftse Sport waagde eveneens een oogje aan de sterke, jonge en energieke roeiclub wel ke daar aan het groeien was, maar kwam als burgerverenig.ng evenmin in aan merking, terwijl men óók bezwaren te gen een eventueel lidmaatschap van deze vereniging had, omdat ze een gemengde vereniging was, met alle mogelijke ge volgen van dien. Achteraf blijkt echter dat De Delftse Sport, en met name haar voorzitter, zich later niet onbetuigd heeft gelaten bij een actie om de toelating van Proteus te verhinderen. Er zijn daarbij niet altijd sportieve wegen bewandeld en terwijl het bestaansrecht van „Proteus" als onderdeel van een erkende studen tenveren. (Sanctus Vergilius) volstrekt geen strijdvraag is, hebben de afge vaardigden op de algemene vergadering van de bond zich dus wel door zéér du bieuze gevoelens laten verleiden toen zij het lidmaatschap van Proteus tegen gingen. Wij hebben het als een bedenke lijke verrassing genoteerd, dat zelfs een volkomen acceptabel beroep van de heer Mares Sr. op de sportiviteit van de aan wezigen en een verwijzing naar het goed recht, van „Proteus" niets hebben uitge haald en wij vrezen dat een openbaring van de werkelijke motieven en stem mingen, enige sensatie zou kunnen ver wekken. Een slechte beurt van de zich algemeen noemende roeibond, welke alleen door een volledig herziene hou ding kan worden goedgemaakt. De Delftse Studentenvereniging Laga heeft zich, naar wij vernemen, bij deze kwestie geheel afzijdig gehouden. Cr. Velsen Is kampioen geworden! Door een 10 overwinning op de enig over gebleven concurrent Helder, is Velsen, na een één-jarig verblijf in de derde klasse kaïnpioen geworden en kan zich dus thans gaan opmaken om het verloren terrein te herwinnen. SJC, verleden jaar uit de derde klasse gedegradeerd, is ook op weg het verlore» terrein te herwinnen. Met 51 werd van Teylingen gewonnen, zodat het kampioenschap thans voor het grijpen ligt. Onze Gezellen behaalde een nuttig gelijk spel tegen NFC, DSS en IEV ver loren, maar BSM won eindelijk weer eens ten koste van Lisse, welke laatste nog in ernstige moeilijkheden kan komen. Goed werk deden WE en DEM, want beide behaalden nuttige overwinningen en ook het resultaat van ADO, een gelijk spel met hoge cijfers, geeft moed voor de toekomst, VVSB moest zich bij Docos met een gelijk spel tevreden stellen. Kinheim—Vitesse 1—1 Derde klas d De strijd tussen Kinheim en Vitesse, welke te elfder ure de aanvankelijk vastgestelde wedstrijd VitesseAPGS verving, leverde weinig krachtsverschil. Vitesse heeft de beste kans om de over winning veilig te stellen in de tweede helft voorbij laten gaan toen v. d. Valk op enkele meters voor het doel de mooi ste kans liet glippen om de bij rust ver kregen 11 stand in een 21 voor sprong te wijzigen. Wel had Vitesse door z'n linksbuiten de leiding genomen maar Lutz van Kinheim zorgde voor de gelijkmaker Kinheim was na de pauze technisch misschien iets sterker, maar de Aanval len van Vitesse droegen een gevaariij^ ker karakter, maar zoals gezegd, v. d. DSS heeft de kampioenscandidaten kranig partij gegeven en hoewel de rust reeds een 20 voorsprong voor de be zoekers bracht, is de zege van VVB nog danig in gevaar geweest. Vooral toen Sanberg kort na de hervatting een goed te stellen. Zo bleef het dus HRC 17 12 3 2 27 37—13 Alw. Forw. 17 10 5 2 25 45—24 APGS 18 9 5 4 23 26—22 Vitesse 15 7 3 5 17 33—30 Zilverm. 18 6 4 8 16 20—33 Kinheim 18 5 5 8 15 33—31 SDW 16 5 4 7 14 26—36 Terrasvog. 17 4 6 7 14 21—30 DIO 18 5 4 9 14 28—36 Beverwijk 17 5 3 9 13 25—34 Schagen 18 4 4 9 12 27—39 Deze doelpuntrijke wedstrijd was een aardige ontmoeting waarin de bezoekers aanvankelijk de beste papieren hadden. Weliswaar nam ADO door Nijman de leiding maar Rotgans veranderde de achterstand in een 2I voorsprong voor Succes waarna Van Goor de bezoekers aan een 31 voorsprong hielp Wel scoorde De Wit hierna het tweede doel punt voor de thuisclub maar dottf- Bos werd het voor de pauze toch nog 42 voor de bezoekers. In de tweede helft beet ADO echter nog flinker van zich af en nadat De Wit de achterstand had verkleind, scoorde Voormeer kort voor het einde de alleszins verdiende gelijkmaker. 44. Vooral de productiviteit van de Heems- kerkse voorhoede schonk bevrediging. QSC 18 13 3 2 29 33—12 ZSGO 18 12 4 2 28 36—14 ZVV 18 10 5 3 25 33—21 Kennemers 18 10 4 4 24 39—21 IVV 17 6 3 8 15 20—35 Halfweg 18 5 3 10 13 26—36 DTS 18 5 3 10 13 20—30 GVO 17 4 4 9 12 21—30 Succes 18 4 3 11 11 18—32 ADO 18 1 6 11 8 22—45 Het was van beide kanten een vrij slap gespeelde wedstrijd waarin vooral voor de rust niet best werd gespeeld. De beide verdedigingen bleven de situ atie meester zodat met dubbelblank werd gedraaid. Na de pauze vlotte het bij de thuisclub beter. Snijders kreeg een productieve bui én scoorde drie doelpunten alvorens Diederiks een te- genpunt aan de lei bracht. Hierna was het Schelvis die de stand op 41 bracht maar kort voor het einde zorgde Die deriks er voor dat WE slechts met 42 winnaar bleef. Velsen 19 16 2 1 34 49—22 Helder 20 15 3 2 33 49—23 DCG 19 9 7 3 25 43—32 DEM 19 8 3 8 19 42—40 OVVO 19 5 9 5 19 28—31 WE 17 8 2 7 18 33—34 Alkm. B. 19 5 7 7 17 24—34 Hollandia 19 6 S 8 17 37—37 KW 19 6 4 9 16 37—38 WMS 19 4 2 13 10 24—41 Bloemendaal 19 1 18 2 30—71 Hilversum 19 11 2 6 24 43- -27 Schoten 19 9 6 4 24 42- -30 RKWA 17 7 4 6 18 26—22 Zandvoortm. 18 7 4 7 18 33- -30 AW 17 6 5 6 17 32- -33 DEC 17 7 3 7 17 3540 Meteoor 18 7 3 8 17 42—42 HMS 18 7 3 8 17 27- -29 JOS 17 6 4 7 16 26- -22 De Meer 17 4 6 7 14 25—36 Aalsmeer 18 5 4 9 14 33- -38 RKAFC 18 11 5 2 27 43—30 Purmerend 18 11 5 2 27 44—34 WW 18 11 2 5 24 43- -27 Westfriezen 17 6 4 7 16 21- -20 St. George 18 6 3 9 15 24—30 Berdos 18 7 1 10 15 27- -30 Zouaven 17 4 6 7 14 34—28 ZAP 16 5 3 8 13 26—35 De Rijp 17 3 6 8 12 20- -33 Andijk 18 3 6 9 12 26—39 ten Van Rooyen de eerste goal voor NAS scoorde (01). Na de hervatting kreeg NEA (volgens velen ten onrechte) een penalty toege wezen, die feilloos benut werd (11). NAS protesteerde na afloop tegen deze beslissing. Kort daarna kreeg de ploeg uit Half weg een strafschop te nemen. P. v. d Walp laatste zich erachter en scoorde: 12. Het duurde echter niet voor lang want na drie hoekschoppen op het NAS-doel, maakte NEA de gelijkmaker. Onze Gezellen heeft het sterke NFC uitstekend partij gegeven en tot ver in de tweede helft zelfs een 10 voor sprong genoteerd. Deze voorsprong was te danken aan een goed doelpunt van Balm maar in de tweede helft war/n de bezoekers sterker en hebben alles op alles gezet om de overwinning weg te slepen maar verder dan de gelijkmaker konden zij het, dank zij de uitstekende OG-verdediging, niet brengen. Beide keepers stopten een strafschop, zodat ook op dit onderdeel broederlijk ge deeld werd. ADO—Succes DCG—DEM HelderVelsen WE—Bloemendaal DSS—VVB IEV—VI. Vogels DOCOS—VVSB TeylingenSJC BSMLisse tegenpunt scoorde kwam de spanning er in en moest de WB-verdediging herhaaldelijk handelend optreden om de gelijkmaker te voorkomen. Toen kort voor het einde VVB vrij onverwachts de voorsprong tot 31 vergrootte was het pleit beslecht en gaf DSS zich ge wonnen. IEV moest voor deze thuiswedstrijd naar Haarlem komen, omdat de Vel senaren zonder terrein zitten. IEV gaf het sterke VI. Vogels uitstekend partij maar de schotvaardigheid liet weer iets te wensen over en de Velservoor- hoede kon het voor de rust tot slechts een doelpunt brengen. Omdat ook VI. Vogels slechts eenmaal scoorde werd met gelijke stand gedraaid. In de 2de helft was de strijd even spannend als voor de rust maar thans had VI. Vogels meer geluk en wist het winnende doel punt te scoren, 21. Rivalen VVB Swift VI. Vogels RKAVIC WMHO Or. Zwart ASV DSS IEV BPC Voor de rust was NAS 't meest in de aanval, hetgeen werd uitgedrukt in een langdurig offensief, waaruit rechtsbui- 1. 18 15 0 3 30 61—27 18 12 4 2" 28 46—29 19 10 4 5 24 52—30 19 10 4 5 24 53—31 19 8 7 4 23 49—34 19 9 3 7 21 40—42 18 7 3 8 17 35—38 18 8 1 9 17 36—52 19 4 3 12 11 32—55 19 2 2 15 6 23—59 20 1 3 16 5 25—66 NFC 19 12 4 3 28 50—23 EHS 18 13 1 4 27 32—29 SDZ 18 11 5 27 50—29 DC O 19 9 4 6 22 39—36 RODI 18 6 5 7 17 34—46 NEA 19 6 5 8 17 33—45 DVAV 19 6 5 8 17 43—39 Onze Gez. 19 6 4 9 16 25—30 NAS 18 5 5 8 15 23—29 Madjoe 18 5 4 9 14 29—31 Heemskerck 19 1 2 16 4 20—76 Vierde klas H Ripperda 20 17 0 3 34 61—30 J.H.Kwartier 18 10 4 24 36—29 TIW 19 11 1 7 23 48—40 ZRC 18 11 1 6 23 39—35 DJK 19 10 2 7 22 45—24 Pancratius 17 7 3 7 17 41—32 THB 19 7 3 S 17 31—42 ADW 18 5 4 9 14 18—29 Ahrends 18 5 2 11 12 24—34 SDC 19 3 3 13 9 24—44 VVD 19 4 1 14 9 39—64 Het begon zo hoopvol voor Teylingen in deze klassieke ontmoeting tussen de buurtgenoten. Van de aftrap af een handsbal, penalty en 10 voor de Sa»- senheimer club. Maar daarmee bleek de thuisclub alle kruit verschoten te hebben. SJC ging volledig de toon aan geven en vooral de kleine Alkemade als middenvoor stichtte herhaaldelijk verwarring voor de Teylingen veste welke voor rust driemaal doorboord werd. En na de rust van hetzelfde la ken een pak. SJC absoluut de sterkste wist de meerderheid nog in twee doel punten tot uitdrukking te brengen en met 51 te winnen. BSM heeft tegen Lisse een goede wed strijd gespeeld welke vertrouwen zal schenken in de komende degradatie wedstrijden. Door Peeperkorn nam de thuisclub de leiding, waarna Lisse voor de gelijkmaker zorgde. BSM bleef ech ter iets sterker en door Goosens ging de rust met een 21 voorsprong voor BSM in. Na de rust scoorde dezelfde speler nummer drie, waarna Lisse voor het tweedie tegenpunt scoorde. Wel slaag de Peeperkorn er in de stand op 42 te brengen, maar Lisse gaf zich nog niet gewonnen maar verder dan een derde tegenpunt konden de hardwerken de bezoekers het toch niet brengen zo dat BSM met 4—3 won. In deze van beide kanten niet best gespeelde wedstrijd werden de puntjes broederlijk gedeeld. Voor rust werd er niet gedoelpunt maar in de tweede helft nam Docos de leiding. VVSB gaf zich echter niet gewonnen, maar moest toch de medewerking hebben van een Docos-speler om aan de gelijkmaker te komen. Deze kopte nl. bij een voorzet in eigen doel en zodoende bracht het einde een 11 gelijkspel' waarmee beide partijen tevreden mochten zijn. Vierde klas A (district II) ASC 19 11 7 1 29 62—27 SJC 18 14 0 4 28 56—27 Archipel 19 9 4 6 22 40—40 Rouwkoop 18 7 4 7 18 31—33 VVSB 20 6 6 8 18 31—33 Hillegom 18 4 9 5 17 36—21 DOCOS 19 5 7 7 17 28—35 Teylingen 18 T 3 8 17 27—24 Lisse 18 5 5 8 15 32—39 LDWS 19 4 6 9 14 35—44 BSM 18 3 3 12 9 27—62

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 3