Oranje- en Bevrijdingsfeesten Nationale herdenkingsavond Oost-Priesterhalp Brieven van lezers AGENDA Op drie punten in Haarlem op Donderdag 4 Mei Windkracht „11" raast in Haarlem ELECTR. FORNUIZEN H. J. MAERTENS Leopold wenst in België Berighten van de jolige jaarmarkt Geslaagd uitwisselingsconcert WASSERIJ DUYN DINSDAG 25 APRIL 1950 PAGINA 2 GEMEENTERAAD DEZE WEEK gunstige aanbieding Veel belangstelling voor zeepkisten-races Er heerst grote wielen-nood LAATSTE NIEUWS Koninklijke waardigheid belet hem verbintenis aan te gaan Inlichtingenbureau KVP HAARL. MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF DE STADSPOORTEN van „OUDT-HAERLEM" ZANDVOORT HEVIGE Z.W.-STORM Onderlinge Tuinlieden- vereniging WAAR ZIJN DE TROEPEN- SCHEPEN? CONCERT VOOR OUDEN VAN DAGEN HEEMSTEDE Woensdag 7 Juni door Cae cilia? Veertig jaar bij fa. Swaalf Kindermiddag „Nieuw Leven" uit Medem- blik op bezoek Emmabloem-collecte Uitslag verkiezing Prov. Staten Trekking St. Vincentius- loterij K.A.B. Kring Centrum „Leonidas" afd. gymn. De jongens van 1650 SANTPOORT Luiercentrale Kajotters speelden „Braak Land" VOOR DE BABy Anegang 46, Haarlem Burgerlijke Stand Weggelopen AMSTERDAMSEVAART 20 TEL. 11053 UITG16RACH1 'OOOR NV NLDFRlANO-HIM Advertentie Advertentie BIOSCOPEN: Rembrandt: Schaduw uit het verleden (18 j2, 4.15, 7 en 9.15 'u. Zondag 11 uur Ma tthaus-Passion (a. 1.); Palace: Bittere rijst (str. volw.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Zo. Pastor Angelicus (a. 1.), 11.15 u.; Luxor: Ma non (sir. volw.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals: Zij kwamen bij dageraJd (18 j.), 2.30, 7 en 9.15 u. Zo.: 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Zo.: Culturele filmochtend onder auspiciën van Reisbur. Cebuto in samenwerking met het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, 11 u.; City: Texas (18 j.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Zo.: La Traviata (14 j.), 11 u.; Spaarne: Het verraad ontmaskerd (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Dinsdag 25 April Stadsschouwburg: Spaans ballet José Gre co, 20 uur. Concertgebouw: St. Vincentius: „Oudt Haerlem", half 8—11 uur. Woensdag 26 April Stadsschouwburg: Alb. Thym: „Een mens is meer waard", 8 uur. Gebouw Vrijz. Herv.: Jeugdconcert door Rahel Mengelberg, harp en Frans Vestre, fluit, half 8. Concertgebouw: St. Vincentius: „Oudt Haerlem", half 811 uur. De vliegende Noordwester, die heden nacht over ons land gewoed heeft, richt te ook in Haarlem op vele plaatsen scha de aan. Een „uitschieter" verplaatste om één uur de gebakskraam, die altijd op de hoek van de Raaksstraat staat, naar het midden van de rijweg. De oliebollen bleven bij deze zonderlinge verhuizing ongedeerd. Het dakvenster van perceel Kruisstraat 13 viel midden op straat en om kwart over één trad de alarminstal latie van een winkelier in de Bartel Jo- risstraat ongevraagd in werking. Om kwart over twee kon een twee meter lange bloembak het niet langer houden en viel midden in de Grote Houtstraat. Twee zonneschermen ondergingen het zelfde lot. Om half vier ontwortelde de vliegende storm een boom in de achter tuin van perceel Kenaupark 15. Met veel geraas kwam de kruin van deze boom terecht op de dakkapel van dit perceel. Do bewoners moesten het nu stellen zon der deze dakkapel. Tenslotte heeft de storm om drie uur een verkiezingsbord van de brugleuning van de Kleine Houtbrug afgerukt. Tot- nog toe hebben zich vijf en veertig adspirant-zeepkisten-renners aangemeld bij de garage Brinkmann in de Smede- straat. Er zijn nog veel meer enthousias te jongens, die belangstelling hebben voor deze races, die op de bevrijdingsdag gehouden worden op het zeepkist-circuit Grote. Markt. De grote moeilijkheid is, dat er te weinig wielen zijn. De jongens hebben slechts zelden de beschikking over de wielen van overcomplete kin derwagens. Ook op de tweedehands- markt zijn bijna geen wielen meer voor handen. De jongens hebben wel begre pen, dat ze alleen wielen met kogel lagers kunnen gebruiken; de wielen van „vliegende hollanders" komen dus niet in aanmerking. Sommige jongens willen zelfs allèèn op oude kogellagers (b.v. van een auto) rijden. Deze constructies worden echter niet toegestaan, want de wagentjes moeten aan de gestelde eisen voldoen. Zaterdagmiddag worden de zeepkisten gekeurd bij de garage naast, het Krelage- huis op de Leidsevaart. Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 17628-18429 In een brief die de Belgische kabi netsformateur PauT'van Zeeland van morgen uit Pregny heeft meegebracht, verklaart Koning Leopold, dat de ko ninklijke waardigheid hem verbiedt als voorwaarde voor zjjn terugkomst de verbintenis op zich te nemen België zelfs ook maar tijdelijk, te verlaten na de overdracht van het koninklijk gezag aan Prins Boudewijn, aldus meldt ANP. Zoals bekend, hebben de socialisten geëist, dat de Koning een schriftelijke garantie zou geven, dat hij gedurende het interregnum buiten België zou blij ven. Advertentie Voor het vervoeren van al uw goederen in de stad BESTELDIENST A.B.C. Alles is verzekerd, ook tegen breuk. A.B.C., Barrevoetestraat 2, Haarlem Telef. 18428. Na 6 uur 14810—14155 Op de verkiezingsdag zijn in Haarlem aan de volgende adressen inlichtingen- bureaux gevestigd: gebouw St. Bavo, Smedestraat 23 (hoofdbureau). telef. 10049: gebouw S.F.L., Zoetestraat 12: jeugdgebouw Teylerplein; jeugdgebouw Leidsevaart hoek Westergracht; Zaanen- straat 18, telef. 13383; St. Veronica- gesticht, Spaarne 89, telef. 11551; ge bouw S.F.L., Lingestraat; gebouw Domi, Zandvoorterpad bibliotheek naast de kerk, Kleverparkweg; de Burcht, Tuge- lastraat 3. Op deze bureaux worden alle gewens te inlichtingen over de verkiezingen ver strekt. Aanvragen om hulpverlening en voor vervoer van zieken en gebrekkigen naar het stemlokaal kunnen daar even eens worden ingediend. Voor Heemstede zijn deze adressen de volgende: A. Hopstaken, Zandvoortse- laan 99. telef. 26661; C. Duik, Timor- straat 34, telef. 28200; A. Verdonschot, Bosboom Toussaintlaan 15, telef. 28337; R. K. Verenigingsgebouw, Herenweg, telef. 28451. Advertentie Advertentie BIJVULLEN en VERNIEUWEN van MATRASSEN s morgens gehaald, s avonds gebracht GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TELEF 11485 (achter de gevel v/h Gem. Concertgeb.) zijn geopend t/m Zondag 30 April a.s.: iedere avond van 7.3011 uur; Zaterdag-(kinder)middag en Zondagmiddag van 25 uur Toegangsprijs: 30 ets. Zaterdagmiddag 10 ets. Elke honderdste bezoek (st) er wacht 'n waardevolle verrassing! POESJESNELLEN - TAVEERNES RAREKIETEN - RONZEBONSEN! De Z. W. storm heeft in Zandvoort veel ernstige schade veroorzaakt. De strandwachters hebben de gehele nacht bij hun bedrijf gewaakt. Ze hebben hun tenten behouden. Deze morgen om kwart voor negen was het hoog water, maar de kokende zee kwam gelukkig niet verder dan de voet van de terrassen. Voorlopig is hef gevaar geweken. Meer angst hadden de tientallen be woners van het kampeerterrein. Enkele van hun tenten gingen door de storm verloren. De onderofficiersvereniging ..Het Ge vleugelde Wiel", organiseert Woensdag 26 April om 8 uur een klaverjastour- noot, dat gehouden zal worden in het Krelagejtuis De uitslagen van de rit over 60 km., die georganiseerd werd door de H.R.C. „Excelsior", luidden als volgt: Klasse A: 1. J Westbroek, 2. Tennis, 3. Lingen, 4. Hazen, 5 Kretsmar en 6. Van Nunen. Klasse B: 1. Torney, 2. Haan, 3. Ra- vensbergen, 4. Wilkes, 5. Haan en 6. Berger. Het R.K. Gem. Mandoline-orkest „De Troubadours", met medewerking van de luitspeelster Truus Kloes, zal Don derdag 27 April, 8 uur 's avonds, een concert geven in de Begijnhofkapel. Het programma vermeldt werken van Lind sayTheimer, Henricchi en Kok. Het is een goed journalistiek gebruik om van gehouden vergaderingen een ver slag te leveren. Daarom volgt hier als kleine variatie het vérslag van een vergadering, die niet is gehouden. Ter verklaring': Heemstede is uiteraard zeer geïnteresseerd bij het beleid van de Provinciale Staten. Nog vorig jaar kreeg deze gemeente immers zulk een mach tige gift in het landgoed Meer en Berg. Heemstede heeft een inwoner in het hoogmogend College van Gedeputeer de Staten, en niet minder dan 6 Staten leden. De oud-burgemeester zit in een der Provinciale Commissies; ten minste 3 der zittende Statenleden uit Heem stede waren lijsttrekkers en> zo meer. Ja er zijn wel veel banden tussen de Prov. Staten van Noord-Holland en Heemste de. Wat alle Heemstedelingen aangaat, gaat natuurlijk ook de katholieke stem gerechtigden in Heemstede aan, en dat zijn er zo'n slordige- 3500. Zij hebben 'n eigen Gedeputeerde, ze streven naar 20 Statenleden, ze willen van die com munistische Gedeputeerde af, ze willen een minder Amsterdams en meer Noord- Hollands Statenbeleïd en zo voorts. Daarom is er dan ock veel belang stelling voor de Prov. Statenverkiezing. Deze belangstelling demonstreert zich in Heemstede anders dan elders. Bij ons loopt men met zijn gevoelens niét te koop. Adel verplicht: geen demonstra ties, geen flauwe franje, geen woorden, maar daden. Ten bewijze van dit alles de K.V.P.- vergadering, afd. Heemstede van gister avond. Inclusief de spreker, exclusief de voorzitter, inclusief de twee geschors te leden en exclusief de pers dropen 5 personen om half negen af. omdat de overige pl.m. 3498 kiezers geen woorden behoefden, maar Woensdag de daad zullen stellen. De Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aer- denhout en Omgeving" te Heemstede houdt op Woensdag 26 April a.s. in het Volks koffiehuis aan de Heemsteedse Dreef een zeer belangrijke vergadering. Het voor naamste punt van de zeer uitgebreide agenda is wel een bestuursvoorstel om toe te treden tot, de Bond van Tuinbouwstudie- clubs hetwelk toegelicht zal worden door de heer A. G. v. Nes, bondsvoorzitter. Deze heer houdt ook tevens een inleiding over Pluis-Chrysanten als borderplant. Voorge steld wordt op Zaterdag 29 April een ex cursie te organiseren naar „Keukenhof" en op Zaterdag 6 Mei een excursie naar ,,Tey- lers Museum" te Haarlem. Hedennacht om kwart voor twee brak brand uit in perceel Rijksstraatweg 238, waar Bakker's ijssalon gevestigd is. De oorzaak van de brand was, dat een spoelster bij het verlaten van de zaak na sluitingstijd blijkbaar vergeten had de oven waarin patates frites gebakken worden, uit te schakelen. Om tien voor twee werd de brand door de agent Jans sen ontdekt; bedoelde oven bleek in brand te staan. Na enige minuten spron gen tengevolge van de hitte de etalage ruiten. De inmiddels gewaarschuwde bo venbewoner schakelde terstond de hoofdschakelaar uit, terwijl de inmiddels gearriveerde brandweer de brand met zand bluste. ,,'t Geselscap ter alghemene versprei ding van die olijeke en vrolijcke voor vallen", verkondigt bij monde van de opper-omroeper aan alle poorters en poorteressen van „Oudt Haerlem": alsdat, zelfs monnicken ende geeste. lijeken zonder wroeging des gewetens met behulp van de guillotine onschuldi ge lieden van het hoofd ontdoen voor de losprijs van vief penninghen; alsdat, het „kwaadwief" haar laatste kies ontwrichtte bij het bijten van een bete suurstocks; alsdat, zij vervolgens naar de tanden trekker gestrompeld is, die haar met een knijpijzer van haar qualen verlost heeft, alsdat, de tandentrekker uit de lincker- kaak van dokter Fabius, de heelmeester, een runderkies getrokken heeft; alsdat, er elf poorters en poorteressen bij het scandblock werden uitgejouwd, omdat zij betrapt werden op diefstal ende buurengekijf; alsdat, de wievenjager uit de taveerne door de vroedscap is vrijgesproken; alsdat leutige studentenheren uit Am- stelledam vele dukaten hebben neerge teld voor de kastelijn van „De drie flesjes"; alsdat er in de vrolijcke keuken met jolijt meer dan drieduizend flessen en pinten gebersten zijn; alsdat zeventig percent van de Haar lemmers zo leniglijck is, dat zij de top van de klimpaal bereiken; alsdat, bij bereiken van elk duizend tal aan den geluckighen bezoeker een seer scoon costuum, een sierlijcke man tel of een drieëndelige beddenstel, ten geschenke wordt aangeboden; alsdat, op die laatstgeleden Maandag achternoen, toen de wijzers der clock ter elfder uren wezen, het zevende duizend tal bijna voorbijgestreefd was; alsdat derzelver opper-omroeper zo hees van keel is, dat hij elcke dag vief pasgelegde rauwe eieren moet eten. Advertentie CAMÊRONIA (Nederl.), 25 April van Aden n. Amst. DUNDAL BAY (R. Lloyd), 4 Mei 8 u. v.m. te R'dam verw. GENERAL HOWZE (Nederl.), pass. 25 April Kaap Bon, n. .Amst. JOH AN VAN OLDENBARNEVELT 25 April van Coiorhbo n. Amst. NELLY (R. Lloyd), pass. 25 April Kaap Bon, n. R'dam. TABINTA. 25 April van Colombo n. Amst. Aangemoedigd door het grote succes van voorgaande jaren zal het koninklijk mannenkoor ..Caecilia" thans voor de vierde maal een concert geven voor ouden van dagen en de invaliden van alle gezindten woonachtig in Haarlem. Het concert zal worden gegeven op Woensdag 7 Juni a.s. 's avonds 8 uur in de Gemeentelijke' Concertzaal. Een ge heel nieuw programma zal worden uit gevoerd. Directies van tehuizen van Ouden van dagen, regenten van de Haarlemse hofjes, besturen van verenigingen van ouden van dagen en van invaliden worden uit genodigd hun aanvragen voor gratis toe gangsbiljetten schriftelijk in te dienen bij het secretariaat van het kon. man nenkoor „Caecilia". gebouw „Cultura" Jansstraat 83 te Haarlem, vóór of op Za terdag 20 Mei a.s. Voorzover daarna nog plaatsbewijzen over zijn kunnen deze door daarvoor in aanmerking komende personen worden afgehaald aan boven genoemd secretariaat op Zaterdag 27 Mei a.s. uitsluitend 's middags van 2 tot 5 uur. Heren automobilisten, die bereid zijn op de avond van het concert ouden van dagen en invaliden naar en van de concertzaal te vervoeren, worden beleefd verzocht dit aan meergenoemd secreta riaat mede te delen onder opgave van het aantal beschikbare zitplaatsen. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de heer J. H. Gerritsen in dienst trad bij de steenhouwerij J. C. Swaalf, thans de fa. Gebrs. C. en A. Swaalf. De jubi laris vervaardigde in die veertig jaren tal van werkstukken in dit bij uitstek klassiek en kunstzinnig ambacht. Zijn grote plichtsbetrachting en opgeruimd heid van geest hebben hem vele vrien den bezorgd Hedenmorgen werd hij ge huldigd in de steenhouwerij Jud. Levs- terstraat 21. Woensdagmiddag zullen de poorten v?.n „Oudt Haerlem" alleen geopend zijn voor de kinderen van de zusters van de Zijlsingel en van „Immaculata" te Bloemendaal. In de Poesjenellenkel der wacht hun een speciale kinderma- tinée. Zaterdagavond kw.am op uitnodiging van het Katholiek Gemengd Koor de R. K. Gemengde Zangvereniging „Nieuw Leven" uit Medemblik, onder leiding ven de heer J. L. Moeskops, een concert geven in het R. K. Verenigingsgebouw te Heemstede. Dit was de -bevestiging van een zeer vriendschappelijk contact, ontstaan door: het feit, dat de dirigent van het Heemsteedse Koor, de heer Evert Haak, zijn eerste levensjaren in deze omgeving heeft doorgebracht en bovendien familierelaties in Medemblik heeft. Geruime tijd geleden heeft het Kath. Gemengd Koor aan Medemblik een bezoek gebracht en nu kwam „Nieuw Leven" op tegenbezoek. Wat de zang betreft, heeft „Nieuw Leven" een meer dan uitstekende in druk gemaakt. Het koor ontwikkelt een zeer mooie klank en de uiterst be schaafde wijze van zingen, waarbij .van enig dialect geen spoor viel te beken nen, imponeerde het talrijke publiek in hoge mate. Bovendien is de dirigent, de heer J. L. Moeskops, die nu reeds 30 jaar dit koor leidt, iemand, die er slag van heeft zijn koor fris en vooral duidelijk te laten zingen. Dat deze dirigent op tal van concoursen met verschillende eerste prijzen uit de strijd kwam, is dan ook als iets vanzelfsprekends te beschou wen. Wat wel opviel, was, dat hij ver schillende nummers, die a cappella geschreven zijn, toch met pianobegelei- GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762 tegenover de kerk RADIO - PHILIPS - ERRES - WALDORP Betaling in overleg Morgen zal de jaarlijkse „Emma- bloem"-collecte gehouden worden. Wij vestigen nogmaals de aandacht op deze collecte, omdat deze geldinzameling zo belangrijk kan bijdragen tot de beper king van de tuberculose in ons land. De uitslag van de verkiezing der Pro vinciale Staten zal in een openbare zit ting bekend gemaakt worden. Deze wordt gehouden op Donderdag 4 Mei, des middags om 4 uur, in het stadhuis te Ifaarlem. De trekking van de Sint Vincentius- loterij zal plaats hebben 'op Woensdag 17 Mei, 's middags om 3 uur in het Sint Vincentiusgebouw aan de Nieuwe Groen markt. De sluitingsavond van bovengenoemde kring behoort weer tot het verleden en mag in alle opzichten als zeer geslaagd worden beschouwd Bij afwezigheid van de voorzitter opende de tweede voor zitter met enkele opwekkingen voor de toekomst en om zich op te geven als do nateur voor H.L. en zich allen te voor zien van een thermometer van het ka nunnik van Schaikfonds. Hierna trad voor de eerste maal de amusementsgroep op van deze kring. Een gedeelte verzorg de de muziek op passende wijze en bracht de juiste stemming. De Toneel groep voerde op „Je hebt 't of je hebt 't niet", een vrolijk spel in drie bedrij ven. Al de rollen werden goed vervuld en de spanning die er was over het al of niet slagen van dit eerste optreden werd volkomen gebroken door het applaus dat na afloop kwam. Deze jonge afde ling belooft hopelijk nog veel voor de toekomst. De heer Frans van Emmerik de regisseur van dit stuk, die tevens het kapwerk verzorgde, heeft wel eer van zijn werk gehad. De Geestelijk Adv. kap. Brabander sprak het slotwoord en overhandigde aan de dames bloemen Kring Centrum kan in alle opzichten terugzien op een succesvol slot. Dinsdag 25, Woensdag 26 April en 1 Mei kunnen de lessen in de Timorstraat (jongensschool) niet doorgaan. Advertentie doken 's avonds onder de bedstee van vader en moeder. De jeugd in 1950 groeit recht en gezond op een „Supra"-matras van WASSENAAR, Haarlems BEDDEN SPECIALIST, Jansweg 17 t/o het station. Haarlem en omgeving. Vandaag gehaald, zijn de luiers overmorgen weer schoon terugbezorgd. Er worden hier ook luiers verhuurd. Vooral aan de zomergasten in de bad plaatsen zal dit depot goede diensten kunnen bewijzen Anaconda Copper Bethlehem Steej Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co Radio Corp. Republic Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U S Steel ex div. dorp is er concert door de Harmonie-ver eniging „Soli Deo Gloria" in de Ker- kerinklaan en om 8.30 uur op de Terras-' weg. In Santpoort-Stat. wordt des avonds 8 uur een concert gegeven door de Mu ziekvereniging „Wilhelmina" in de tuin van de heer Bot aan de Duinweg. 4 Mei. Stille gang naar Westerveld. Vertrek uit Sontpoort-dorp vanaf de Fr. Netscherlaan om 6.45 uur n.m. Ver trek uit Santpoort-Stat. vanaf de Be- vrijdingsbank eveneens kwart voor zeven. j 5 Mei. Des middags om 3.30 uur in het Burg. Rijkenspark herdenkingsbij eenkomst. Sprekers: ds. Bronsgeest uit Haarlem; kapelaan Pronk uit Santpoort en de heer J. H. Scheps, lid van de Tweede Kamer uit Den Dolder. Medewerking wordt verleend door de Zangvereniging „Vox Humana" uit Sant poort. Toegang vrij. Des avonds om 7 uur en 9.15 uur film voorstellingen in het Jeugdhuis aan de Burg. Enschedelaan. Vertoond zal wor den de prachtige film: De wens die waarheid werd, met in de hoofdrol Bobby Breen. Muziek van Oscar Straus, -uit gebreid voorprogramma, o. a. de Sant- poortse Bevrijdingsfeesten. 6 Mei. Eveneens om 7 uur en 9.15 uur n.m. in hét Jeugdhuis dezelfde film voorstellingen als op 5 Mei. Met ingang van heden zal ook in Sant poort een depot van de eerste Ned. Luiercentrale in gebruik worden geno men. Dit depot, dat gevestigd is in Bloe- mendaalsestraatweg 13 te Santpoort, zal zijn werkzaamheden uitstrekken over De Oranjevereniging te Santpoort- Dorp en de Vereniging tot het houden van Nationale Dagen te Santpoort-Sta tion en Bloemendaal-Noord hebben de hoofden bij elkaar gestoken om geza menlijk de viering van Koninginnedag dit jaar op 1 Mei en het eerste lustrum der bevrijding te organiseren. Hierdoor is het mogelijk geworden een aantrekkelijk en gevarieerd programma samen te stellen, waarvan beide bevol kingscentra hun deel krijgen, zonder elkaar „in de weg te lopen". Wij laten hio'r het volledige program ma, dat Je dat'a L 4, 5 en 6 Mei omvat, in zijn geheel volgen: 1 Mei. Des morgens om 9.30 uur vrolijke voorstelling voor de kinderen tot 16 jaar, door het Hollands Vrolijk Kindertoneel, in 't Burg. Rijkenspark. Dti gezelschap heeft vorig jaar met veel suc ces opgevoerd „De avonturen van Bul letje en Bonestaak". Alle kinderen hebben gratis toegang en ontvangen een versnapering. Opge voerd wordt: A. De lotgevallen van een gierigaard. B. Een lelijke snoeper be straft. C. De avonturen van Hein Kor daat met Charly de grote tovenaar. Het programma wordt afgewisseld met vro lijke liedjes bij de accordeon. Des middags om 3 uur hittenrace met hindernissen op het Terrasvogelsterrein onder leiding van de Harddraverij-ver eniging „Santpoort". Voor deze race zijn prijzen beschikbaar gesteld van ƒ50, 25, 15 en 10. Aanmelding voor deel neming aan de race kan vanaf heden geschieden bij de heer Westerhoven, Café „De Uilenboom" aan de Hoofd straat te Santpoort-dorp. Des avonds om 8 uur in Santpoort- Met groot enthusiasme hebben de Kayotters van Santpoort Zondag- en Maandagavond in de zaal var. „Zomer- lust" een toneeluitvoering gegeven tot besluit van het winterseizoen. Het spel van L. Melissen „Braak Land", waarin de opvoeding van de verwaarloosde jeugd aan de orde wordt gesteld, was een kolfje naar hun hand. Hoewel het spel natuurlijk het werk van dilettanten was, kunnen de tonelis ten dik tevreden zijn. De belangrijkste factor, enthousiasme, was er en daardoor werden de onvermijdelijke feilen ge makkelijk weer vergeten. Bijzonder de jeugdigsten van de toneelgroep, jongens van 1415 jaar, weerden zich kranig. Eén handicap was er Zondagavond, toen in het aangrenzende café tal van „Velsen"-supporters hun vreugde uitten over het pas behaalde kampioenschap en daardoor nogal wat rumoer veroor zaakten, waarvan de bezoekers aan de K.A.J.-avond veel hinder ondervonden. Maandagavond ging het beter, zodat de K.A.J. al met al toch zeer tevreden kan zijn. Advertentie Met toestemming van de gelukkige ouders kunnen wij u mededelen, dat wij de 2de uitzet cadeau heb ben gegeven aan de lam Kuiper, Veenbergstraat 19. WA7 LUXOR BEENGI IS ALIIJD GO£D VRIJDAG 28 APRIL (Van 21—24 April) Ondertrouwd: D. Beers en E. M. Meijer. Geboren: J. T. van der TuinLucas, z.; C. T. KuijperVan Bruggen, z.; J. G. Bos— Bruijns, z.; G. A. GoedkoopTheel, z.; C. C. HennequinDe Kuiper, z.; D. M. J. J- Plan- tingaAlders, z.\ M. M. PasschierVan der Klauw, z.; C. M. KoelemeijerBarten, z.\ C. P. StringerVan Dam, z.; A. M. van Ber genSchmitz, z.; F. F. M. van Kampen Huurman, z.; M. H. A. KokkelkorenVan der Tuijn, z J. BoschmaBlaauwbroek, d.; J. LeleberMaurits, d.; M. van Striende Vink, d.; G H. HouthuijzenDijkstra, d.; H. C. EikendalZeeman, d.; G. J. T. Bee- lenTen Berge, d.; E. M. Groen—Blaak, d.; C. M WanningenAlta, d.; M. VisserKieft, d.: H. M. T. Baars—Dijkhoff, d. Overleden: J. Grippeiing—De Jong, 60 j„ Kamperlaan, M. BerrevoetsWaterland, 57 j„ Hazepaierslaan, J. G. Knape, 72 j., Nagt- zaamstraat, W. F. Nijland, 70 j„ Hazepaters- laan. HOME OF THE BRAVE In het rayon Santpoort werd door de politie een zeventienjarige jongeman uit Amsterdam aangetroffen, die van huis bleek weggelopen te zijn. De po litie bood hem zolang gastvrijheid op het politiebureau in IJmuiden-Oost, waar hij gelegenheid had de komst van zijn ouders af te wachten. TOEGANG 18 JAAR PLAATSBESPREKEN VOOR 7 DAGEN VOORUIT A. ft CASSA TELEFONISCH UITSLUITEND VOOR DEZELFDE DAG

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2