Haarlemse doktoren in conflict met de Balie LUILAK, feest van V: M bloemrijke traditie ROYAL SPECIALE MENU'S C.J. V. d. BROEK COLD WAVE?? J&MïZ ^aiSJgSSA- Door zeldzaam schoon duinlandschap naar Heemskerk aan Zee Stadsbesteldienst A.B.C. goed en goedkoop VELE RASSEN EN PLUIMAGES BIJEEN HAARLEMS HERTENKAMP IN AGENDA De eenzame consumptietent Bloemenstad verkeerde zonder geneeskundige hulp Met Pinksteren open Van Wilsonsplein tot Spaarne Moeder Dolorosa verlaat Mariastichting U kijkt er wel op MOLENDIJK S KAPSALONS SLEUTEL WEG? HERINGA WUTHRICH ZATERDAG 27 MEI 1950 PAGINA 2 ONS STADSSCHOON Ar ie, de ambtenaar, die ganzen hoedt I Orgelbespeling OP ZOEK NAAR STRAND Mr. Th. A.WESSTRA Dertig jaar gemeente secretaris Barrevoetestr. 2, Haarlem - Tel. 18428. Na 6 uur 14810-14155 WW Benoemd tot moeder-overste te IJ muiden NEDERL. SOLOKWARTET NAAR DJACARTA Model huis-ontwerpen van „Haarlems Bloei" Fraude door boekhouder? H.R.C. „Excelsior" Burgerlijke Stand HEEMSTEDE Een projectie-apparaat voor de oorlogsslachtoffers Zondagsdiensten R.K. Verenigingsgebouw SANTPOORT Zondagsdienst Kerklijst 5 slaapk.-ameublemenlen WASSENAAR STATIONSPLEIN 2-4 HAARLEM TELEFOON 11027 Op de Pinksterdagen Zalen voor Recepties, Partijen en Vergaderingen Wij verzorgen Diners en Partijtjes aan huis Directie J. M. J. HULSEN DEZE WEEK gunstige aanbieding Blikscharen Ja, maar van „DE SLEUTELSPECIALIST" Chin. Ind. Rest. Hongkong Kunt u m Haarlem iemand aanwij zen, die van oeroep ganzenhoeder, schaap herder, konijnenfokker en tenslotte ook noggemeente-ambtenaar is? Onze stad kent slechts één zulk een veelzijdig burger. En dat is Arie, „Arie van de Hertenkamp" De lezer zal nog meer van deze veelzijdigheid versteld staan als men bedenkt, dat zijn functie van gemeente-ambtenaar ook het ter rein van de huisvestingsproblemen be strijkt. Ook in de dierenwereld van de Her tenkamp heersen dikwijls dezelfde toe standen mis in het rijk der mensen. In de kooien leveren dieren van allerlei ras en pluimage wel eens verbitterde gevechten om de mooiste kooi. Arie moet tussenbeide komen, wanneer de dieren vechten om hun „Lebensraum". want ook hier heerst in het broedsei- Toen een woning- of nestennood. De Hertenkamp kent vele rassen en «tanden en de naam van dit dierenpa- radijs wijst er reeds op, dat de herten tot de best gesitueerde klasse behoren. Eigenlijk is Arie he.t type van de die renvriend uit de wildernis. Het is een tweede Sabu of Tarzan, hij kent de ge dachten van de dieren en hij verwerpt alle zwaarwichtige theorieën, die ver kondigen, dat een dier een mens niet be grijpen kan. Soms roept hij de dieren in vergadering bijeen en zijn lokroep is een acoustische kruising van pau- wengekrijs en leeuwengebrul. De her ten spitsen direct hun oren en het is als zij wachten op het „ingerukt, mars" van hun leider, de bok. Als deze zich in beweging zet, volgt ogenblik kelijk de ganse hextenschaar en de gracie van hun galop streelt de fijnge voeligheid van de. toeschouwer. De gang van de schapen is meer al ledaags; wiebelend tempo wordt in on evenwichtigheid echter nog overtroffen door het meelijwekkend deinen van de ganzen Nu heeft een gans zijn figuur niet mee. maar het getuigt niet van piëteit tegenover „Moeder de Gans", wanneer men zich door dit vooroordeel laat beïnvloeden. In de Hertenkamp waggelen de betere ganzen; normale witte maar ook Kol-, Canada, en Chi nese Knobbelganzen. Deze laatste soort beroemt zich op een grote knobbel en een mooie zwarte streep over nek en rug. Weinig Haarlemmers zullen bevroe den, dat er ook nog schildpadden in de Hertenkamp rondsluipen en wel in het Konijnenhok. Terwijl we even het dartele spel van de jonge konijntjes gadesloegen, haalde Arie een ziek ko nijn uit het hok, dat trilde van koorts. Het was aandoenlijk om aan te zien, hoe de andere dieren uit het kamp, zoals de schapen, direct kwamen toege- hobbeld, om de zieke kameraad te be snuffelen. Geen enkel pluimdier in de Herten kamp is gekortwiekt, zegt Arie, want ze halen het niet in hun kop om weg te vliegen. De veren van de pauw prijken nog in volle glorie, alleen valt zijn on sympathieke snavel wel wat uit de toon bij al deze kleurenpracht. Een pauw is nie.t altijd even vriendelijk en als hij kwaad wordt, springt hij boven op het hoofd van de belager en probeert hem de ogen uit te pikken. De zwanen staan met de kop in hun rijke verendracht vredig te dromen, terwijl de krielkippen al pikkend schar relen rond deze rustende vogels. Op het ogenblik lopen er in de Hertenkamp elf herten. Vooral na de oorlog stierven er vele herten, omdat zij door het publiek dood gevoerd werden. De dieren aten zoveel voed sel waaronder ook stukken fiets band en papieren zakken dat hun magen knapten. Over het algemeen is het voedsel, dat de mensen geven, te droog. Het is wel duidelijk, dat bedorven voedsel funest is, daaren tegen is vers fruit zeer voordelig voor de gezondheid van de herten Voordat we de Hertenkamp door het grote hek verlaten, maken we nog even een praatje met de dierenvriend Arie. Hij vertelt, dat hij 's morgens vroeg om zes uur al op pad is voor zijn „pleeg kinderen". Dan gaat hij naar de groen- tenveiling en koopt daar het nodige voer. Hij blijft tot ongeveer tien var 's avonds in de Hertenkamp aan het werk. Hij heeft hart voor zijn onderge schikten, er gaat geen dag voorbij, of Arie laat de dieren meesmuilen van de leverworst, waarmee moeder de vrouw Miuis zijn boterhammen belegd heeft. BIOSCOPEN: Rembrandt: Voorjaarsparade (a. 1.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Palace: Taxi mijnheer? (14 j.), 2. 4.15, 7 en 9.15 u.; Luxor: Levé de Samba (a. 1.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals: Kleine mensen op de grote weg (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u. Zo.: 2, 4.30, 7 en 9.15 u.; City: Ingerukt mars (a. 1.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Zo.: Ingerukt mars, (a. 1.) 11 u.; Spaarne: ,,Ha, die zeerover" en „Bandieten in het zadel" (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Zaterdag 27 Mei Stadsschouwburg: Comedia, „Goud en Antiek" (volksvoorst 8 uur. Stadskweektulnen: geopend van 1012, 25 en 7—9 uur. Concertgebouw: De Komedianten „De Zondenbok", 8 uur. Zondag 26 Mei Stadsschouwburg: Comedia „De dood van een handelsreiziger", 8 uur. Stadskweektuinen: Open van M12, 25 en 79 uur. Maandag 29 Mei Stadsschouwburg: Comedia „Uitstekend, Mylord", 8 uur. Openluchttheater: Concert Haarlems Po litiecorps, 3 uur. Concertgebouw: Internationale Zang wedstrijd Polyhymnia, half 8. Rembrandt: Nanook (a. 1.), 11 uur. Palace: De avonturen van Jopie SHm (jeugdvoorst.), II uur. City: De slag om Arnhem (14 j.), 11 u. Stadskweektuinen: open van 1012, 26 en 79 uur. TENTOONSTELLINGEN: Heerkens Thijssen (Plein): Ontwerpen Modelhuis 1950. Open: 1013 en 1417 u (t.m. 27 Mei). Leffelaar (Gr. Markt): Schilderijen en Aquarellen van H. F. Abbing en Sam le Poole. Open van 1017 uur. Kunsthandel Leffelaar )Gr. Markt): Te keningen en grafieken door Jan Sleper. Op werkdagen van 1017 uur open. Huis Van Looy (KI. Houtweg): Prenten en tekeningen door leden Ver. tot bevor dering van de Grafische Kunst. Open: 10 17 uur. APOTHEKEN: De Zondags-, avond- en nachtdiensten worden waargenomen van 27 Mei3 Juni door de Bosch en Vaartapotheek, B. en V.-straat 26, tel. 13290; Apotheek Florijn, Gr. Houtstraat 78, tel. 10500; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. tel. 10354; Noor- der-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, te lefoon 23821. ZIEKENVERVOER: Fa. Mathot, Qrote Houtstraat 39 telefoon 11990; Margriet, Turfmarkt 19 rd., telefoon 21400: te Heemstede Fa. Buiteman en Co-, Raadhuisplein 7, telefoon 28523. George Robert zal in de Grote Kerk op Dinsdag 30 Mei, des avonds van 89 uur, het volgende programma ten ge hore brengen; 1. Gelobet seist du, Jesu Christ, J. S. Bach. 2. Concert A gr. t. G. Handel. 3. Twee trumpet tunes, PurczlL 4. Variationen, F. Liszt. 5. Was Gott tut, das ist wohlgetan, A. Guilmant. 6. Toccata H. Andriessen. In de Grote Kerk zal George Robert op Donderdag 1 Juni van 23 uur het Volgende spelen: 1. Toccata en fuga in d J. S. Bach. 2. a. Ach Gott und Herr, b. O Herre 'Gott, dein Göttlichs wordt J. S. Bach. 3. Zesde Sonate, Mendelssohn-Bartholdy. 4. a. Prelude, b. Air, c. Gavotte, S. Wesley. 5. Prélude, Fugue en Variation, Franck. 6. Offertoire sur ,4'Alma Redemptoris Mater" J. Jongen. Ook in de Hertenkamp heersen wel eens woningnood en burenruzie. De ganzen en eenden uit deze Haarlemse Artis zijn van hoge „kom-af" en bijgevolg broeden zij liever in villa's dan in krotten. Bovenbroedende eend huist in de meest com fortabele woning van de Hertenkamp, namelijk een aangespoelde zeemijn uit de wereldoorlog 1914—'18. Deze eend is dan ook niet de eerste de beste zwemvo gel, hij verschuilt zich achter de uitheemse soortnaam „muscus" Zijn collega's betwisten hem dikwijls deze geriefelijke woning, want tenslotte is hij een dood gewone vreemde eend in de bijt. (Van onze Beverwijkse redacteur) We hebben het toch nog gevonden, het Heemskerkse strand! Een Zaanlander «ou erom lachen, want die weet allang, dat je bij Vonk op de Rijksstraatweg kaarten van het P.W.N. kunt krijgen voor dat machtig mooie duin- en bosland schap, waar de meidoom bloeit naast de paarse sering en het Belgische hya- cintje geurt. Maar koop eens zo'n kaart en probeer er te komen. Tien tegen één dat je blijft steken, geboeid door de schoonheid van de natuur, ongerept en weldadiger dart waar ook langs de Hollandse kust. En wie, zonder de Duinweg te zoeken, eerder de Rijksweg verlaat, langs boerderijtjes, aardbeienvelden en rabarber, die loopt gevaar verdwaald te raken in een omgeving zo zuiver als viel zij pas uit de scheppende hand van God. We hebben gedoold en gezocht, genoten van het aards paradus, dat we verder waanden, in de Ardennen misschien, in Zwitserland of tussen de®"velsrreiïi NÜmegen. En toen we dan eindelijk „Eureka" riepen op een klein parkeerterrein, nodigde een moeizaam beklimbare zandheuvel naar het koele ^"fd Jlagen •en paar vissersboten op het water, twee mensen keken daarnaar, verder lag het strand maagdelijk en onaangetast als heel deze schittering van Kcnnemer- lands hoogste schoonheid. Hoe halen we de Coca-Cola hier! Het is alles nog moeilijk. Heemskerk is nog niet opgenomen in de rij van kust- badplaatsen; de Rijkswaterstaat verzet zich daarom tegen het aanleggen van een trap, die de indruk zou vestigen dat van èen regelmatige strandexploitatie sprake is. De gemeente heeft het strand in eigendom, maar zonder het P.W.N. is het alleen te bereiken via Wijk aan Zee en het Noorderbad. Daar staan we aan het strand van een nieuwe badplaats, die zelfs al aan het verhuren slaat, die een lijst van pensions heeft samengesteld, een actieve V.V.V. heeft in het verband met Beverwijk, en de vraagtekens zijn vele. Er komt een meisje, fris en fleurig in het zomerse, gebloemde toiletje het strand op. Ze'glimlacht tegen de zee en het zand. Ergens valt een jong paar neer en een jongen is speels met zijn camera bezig. Het strand is er, de consumptie tent. Voor Zondag komer. de strandstoe len. Wat doen dan vraagtekens? Heems kerk aan Zee is een feit en het zal er goed zijn. Vertel nu niet opnieuw het sprookje, dat men er niet zwemmen mag. Er kan gezwommen worden naar harte lust en de hoge hoed is toch werkelijk alleen maar een verzinsel van boze men sen, die alles willen. Zeker, de gemeen te heeft een gedeelte gereserveerd als familiestrand. waar de kinderen rustig kunnen „pootjes"-baden, dat is 300 me ter, alles bij elkaar. Verder is men vrij in Gods vrije natuur. Heemskerk aan Zee, nu ja, er is weinig te vinden wat aan een badplaats herinnert, 'zo goed als niets moet een toekomst hebben, want duin en bos en strand zijn verrukkelijk mooi, zijn een ontdekking, die telkens opnieuw, het kan niet anders, duizenden zal boeien en het echte vrij-zijn geeft, het zich bevinden in de natuur, zonder meer. Geen bou levard, geen mondain leven, geen stille straat van een badplaats zelfs, maar bo men en zon, bloemen en vogels, het zand en de zee. En als het erg warm wordt, nu ja, de Coca-Cola, enige her innering aan de beschaving. Op het H. F. C.-terrein vond hedenavond een ontmoeting plaats tussen Haarlemse doctoren en advocaten. Met een 43-overwinnnig verlieten de doctoren de zwaar gedesillusionneerde advocaten aan het einde van de wedstrijd. Foto: Het elftal van de Haarlemse doctoren. Hamerslagen vroegen plotseling de aandacht. Twee Beverwijkers, die de consumptietent gaan exploiteren, werk ten zich in het zweet aan een afrastering van de duinglooiing. Ze leggen de laat ste hand aan de werkzaamheden, want met Pinksteren zal de Coca-Cola, de Cho comel verkrijgbaar zijn: de strand-ex- ploitatie begint. Het is nog maar pro visorisch, vertellen ze, we zijn hier voor het eerst, maar we hebben grote plan nen, want het kan iets worden. Als het niet zo verduiveld moeilijk was, kon er meer gebeuren. We hebben met drie in stanties te maken: de gemeente Heems kerk, het P.W.N. en de Rijkswaterstaat. Van deze drie instanties is toestemming nodig om bijvoorbeeld een trap over het duin te kunnen aanleggen geen over bodige luxe overigens! en met een auto mogen we niet door bos en duin rijden. Het was een publiek geheim in de Spaarnestad, dat de Haarlemse doktoren in conflict waren gekomen met het col lege der rechtsgeleerden. De juiste reden van deze zonderlinge verhouding tussen tal van voortreffelijke mensen in onze stad kenden ook wij helaas niet, maar, zo luidde de algemene lezing, het was om een kleinigheid begonnen. Dat aan deze min of meer onprettige toestand een einde moest komen lag in de lijn der verwachtingen en na onder ling overleg tussen beide partijen was men tenslotte tot de volgende oplossing gekomen. De doktoren zowel als de ad vocaten zouden uit hun midden elf krachtige mannen kiezen, die zich in het costuum van de voetballer zouden steken en deze heren zouden dan onder het di recte toezicht van de bekende en ver maarde vredesgezant H. W. van Turn hout in de Haarlemmerhout een partij voetbal gaan spelen. De verliezer van deze match, zo was men overeengeko men, zou zich schikken naar de wensen van de zegevierende partij. Gisteravond dan vond deze strijd plaats en het spreekt vanzelf, dat in beide kampen grote belangstelling voor dit belangrijke treffen bestond. Haarlem verkeerde zo ongeveer in een noodtoe stand, want alle doktoren hadden huis en haard verlaten om vergezeld van vrouw en kinderen een bezoek aan de Spanjaardslaan te brengen, maar geluk kig bleken er deze avond geen ernstige patiënten te zjjn, waardoor de genees heren de gehele strijd hebben kunnen volgen. Laten wü U vertellen, dat de balie de strijd heeft verloren. Het verschil was slechts één doelpunt, maar dit ene goal- tje was net genoeg om na afloop niets dan glundere doktersgezichten te zien, die, het zij onmiddellijk gereleveerd, ter stond na het laatste fluitsignaal de spor tieve gelukwensen van de Meesters in ontvangst konden nemen. Er waren weddenschappen lopende, wier algemene tendenz overhelde naar een victorie der advocaten. Deze wel edelgestrenge heren waren zelfbewust ten strijde getrokken en waarlijk, in de eerste helft kregen ook wij de indruk, dat de in witte hemden gestoken dokters het loodje zouden gaan moeten leggen. Het was Mr. O. H. van Wijk, die in deze periode met een welgemikt schot dokter Brouwer had laten vissen, maar na de pauze gingen de dokters uit een geheel ander vaatje tappen. De bordjes waren om zo te zeggen verhangen. In weinige minuten was de achterstand door dr. Rijnders in een 21 voorsprong omgezet en toen daar op na flitsend aanvalsspel dr. Van Guchten nog tweemaal wist te scoren, leek het pleit beslecht. Met de stevige aanvallen der meesters wist de met veel bravour keepende dr. Brouwer wel raad, maar in de laatste minuten moest deze toch nog tweemaal capitu leren voor schoten van de mrs. Lui- kinga en Van Wijk. Als uitblinkers bij de dokters moesten wij behalve de goalie en dr. Van Guchten ook nog dr. Wamsteker noteren, die blijk gaf het vak nog niet te hebben verleerd en ter plaatse zelfs nog even geneeskun dige assistentie verleende, toen een der advocaten gewond raakte en per bran card moest worden weggevoerd. Men had overal rekening mee gehou den, want drie ziekenauto's van Mathot stonden op het veld geparkeerd om even tuele slachtoffers naar veiliger oorden te kunnen transporteren. Na afloop van de strijd hebben beide partijen zich broederlijk verenigd om te zamen in „Dreefzicht" eens even fijntjes te gaan klinken op de originele wijze, waarop dokters en advocaten weer tot elkander waren gekomen. De opstellingen van de elftallen waren: Doktoren: Brouwer; Van Zanten en Wamsteker; Lindenberg, Smallbraak en Nauta; Rijnders, v. d. Guchten, Nolen, Botter en Degenaar. Advocaten: Roggeveen; Viskil en Van Son; Van der Hoeven, Heimig en Bet ting; Van Wijk, Ekering, Luikinga, Rut gers, Jansonius. Vrijdag 2 Juni zal de gemeentesecreta ris, mr. Th. A. Wesstra, de dag herden ken, waarop hü 30 jaar geleden in deze functie werd benoemd als opvolger van mr. dr, Wytema. Het gemeentebestuur, de hoofden van takken van dienst en de ambtenaren ter secretarie zullen hem in het begin van die avond hun geluk wensen aanbieden. Daarna zal van 9 uur af in de hal van het stadhuis voor be langstellenden de gelegenheid bestaan om de heer Wesstra te feliciteren. Mr. Wesstra werd geboren te 's-Gra- venhage op 31 Mei 1887. Hij studeerde rechtswetenschappen te Leiden en kwam na zijn doctoraal examen als volontair ter gemeentesecretarie in Katwijk. In 1915 werd hij te Haarlem aangesteld als commies-redacteur, waarna hij in 1920 tot gemeentesecretaris benoemd werd. Kort en goed kan gezegd worden, dat de heer Wesstra een uitstekend, kundig ambtenaar is en een vriendelijk, hulp vaardig man voor iederepn. Van deze uitspraken zal ongetwijfeld op de dag van zijn jubileum het bewijs geleverd worden. Advertentie OUWE JAN ONTDEKT HET NIEUWE SPREEKWOORD: KLEINE POTJES HEBBEN GROTE MANNEN. Het strand van Heemskerk wordt gereed gemaakt. Het centrum van onze goede stad Haarlem stond gisteravond weer in het teken van een ongewone drukte. Jong en oud, uit alle wijken van de stad. trokken weer ter vrolijke pelgrimage naar dc traditionele Luilakmarkt, die geen enkel recht-geaard Haarlemmer zou willen missen. Van het Wilsonsplein tot aan het Spaarne hadden de kramen zich broederlijk naast eikaar opgesteld en in grote drommen paradeerden de Haarlemmers daarlangs om zeker niet met lege handen huiswaarts te keren. Wij hebben ons vermaakt met de vin dingrijkheid der kooplieden, die alle welbespraaktheid en rhetorische volzin nen als van wijlen Brugman aanwendden om van kijkers kopers te maken. Ouwe Jan, die wij al oud vonden, toen griffel en sponsdoos nog ons enige bezit uit maakten, had in al die jaren niets in geboet aan stemgeluid *en tien kramen verder hoorden wij hem nog schreeu wen over zijn begonia's, die gekweekt waren voor iedere beurs. Dé ijsventers deden zaken als op een drukke seizoen dag in Zandvoort, de geur van patates frites verdreef bijkans die van de dui zenden planten en de kleine groep ge- -tesillusionneerden vormden wellicht de (anders, wier ballonnetjes een al te vroegtijdig einde moesten beleven. Tussen tien en elf bereikte de drukte ongetwijfeld haar hoogtepunt. De licht jes gaven aan de markt wel een bij zonder feestelijk aanzien en vooral de jongeren rond de twintig lentes maakten van deze markt een waar bloemenfeest. De schooljeugd lag toen reeds voor het grootste deel te slapen, maar zij was vanmorgen dan ook het eerst present om de langslapers uit de droom te hel pen, als zou de Zaterdag geen werkdag zijn. Wij weten niet hoe het in andere wijken is gegaan, maar bij ons in de straat zijn er in het vroege uur heel wat belletjes overgegaan en werden vele pa's en ma's gewekt door een bombarde ment op de slaapkamerdeur. Wij moeten hier helaas alleen afgaan op wat de buren ons vertelden, want ons hebben de rakkers dit jaar helaas overgeslagen. Omdat we er toch aan moesten geloven, hadden we de wekker gisteravond maar niet afgesteld. We zou den der traditie getrouw toch wel ge wekt worden. Maar niets van dat alles, met het resultaat: een snelle draf naar de trein en een smalend „Luilak, slaap zak" van de buurjongen ons achterop gezonden. Volgend jaar dc wekker weer. maar met de Pinksterdagen kleuren de begonia's in onze kamer als een klein symbool van eenheid en traditie in ons oude Haarlem. De Mariastichting te Haarlem verliest de eerw. zuster M. Dolorosa als moeder-over ste. Deze is namelijk in dezelfde functie overgeplaatst naar het Sint Antonius-Zie- kenhuis te IJmuiden-Oost. In de plaats van moeder Dolorosa is thans benoemd de eerw. zuster M. Henrica, die tot nu toe moeder-overste was van het Sint Antonius-ziekenhuis te IJmuiden-Oost. Het Nederlands solokwartet, gevormd door de dames Corry Bijster, Annie Her mes en de heren Han Lefèvre en Lau rens Bogtman vertrekt hedenavond per K.L.M. naar Djacarta voor de uitvoering van de negende symphonie van Beet hoven o.l.v. Yphon Baarko. Als bijzonderheid willen wij hier nog aan toevoegen dat het koor dat spe ciaal gevormd is voor deze uitvoering, hoofdzakelijk uit Nederlanders zal be staan, waaronder ook Nederlandse mili tairen. De tentoonstelling der ontwerpen voor het Modelhuis 1950, gemaakt in verband met de prijsvraag van „Haar lems Bloei", welke in de Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen wordt gehou den, heeft zich in veel belangstelling mogen verheugen, ook vanuit andere delen van het land. Hoewel de sluiting van de tentoon stelling op Zaterdag 27 Mei was be paald. zal deze nog gratis toegankelijk zijn op Dinsdag 30 Mei van 101 uur en van 24 uur. Gedurende de Pinksterdagen is de tentoonstelling gesloten Tegen een Haarlemse boekhouder, werkzaam in een Amsterdamse zaak, is aangifte gedaan van vermoedelijke fraude. Hij is uit zijn betrekking onver wacht weggebleven en zijn echtgenote weet niet beter dan dat hij voor de zaak op reis is. Er zijn enige kladkasboeken weg en in een wel aanwezig kasboek is geknoeid. Een onderzoek wordt inge steld. De HRC „Excelsior" hield haar vierde Trainingsrit over een afstand van 50 km. Totaal uitslag der 4 ritten. A. kl. 1. Wim Fennis 23 p. 2. J. West broek 21 p. 3. Singen 16 p 4. Kretsmar 12 p. 5. Hazen 10 p. 6. Sliering 5 p. Overige renners 1 p. B. kl. 1. Sjaak Tourney 22 p. 2. J. Haan 20 p. 3. Gerrit Wilkes 17 p. 4. H. Ravensbergen 12 p. 5. K. Haan 10 p. 6. Hirs 8 p. De C kl. reden een rit over 40 km. De uitslag werd 1. Machielsen. 2. Boot, 3. Tollenaar (pech), 4. Frits Kruyer, 5. Gerrit Nieuwhof. GEHUWD: W. Houwen en J. Bunt. GEBOREN: C. W. P. M. van Lamme renStaal, z. A. DuursmaSijpestijn, z B. RubbersDe Boer, z. J. M. var. Canr.Nijsscn, z. G. M. F. Kleijn- tjesvan der Kroft, z. E. C. Bos Claij, z. A. M. K. Duits—Orth. z. H M. van LoonKok, z. N. M. Ol- denhoveSwain, d. A. E. Suidgeest Opdam, d. P. van WichenVersluis, d. H H. Hnogre fBijlsma, d. C. A de HaanVan Vastenhovcn, d. OVERLEDEN: A. van der Goes Moerwijk, 62 j Z. B. Spaarne J. C. Verbruggen. 64 j., Kamperlaan R. BrandsReijns. 48 j„ Scheldestraat S A. van der Landen, 65 j., Dennenstraat M. van der LeedeGroen, 60 j., Wes- terhoutpark Donderdag 29 Jun, zal er ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard in de Jan van Goyenstraat wederom een festiviteit in de open lucht worden ge organiseerd. De opbrengst van dit feest is bestemd voor het herstellingsoord „Unicum" te Heemstede. Zoals bekend is dit herstel lingsoord een inrichting waar oorlogs slachtoffers een tehuis en verpleging vin den. Dat deze stichting met vele financiële zorgen te kampen heeft, behoeft geen be toog. Dc Feestvereniging „Jan van Goyen straat" stelt zich voor een bedrag bijeen te brengen voor de aanschaffing van een pro jectie-apparaat, waarvan de patiënten kun nen genieten; bovendien wordt door ver huur van dit apparaat een blijvende bron van inkomsten opgeleverd. Giften voor dit doel worden thans reeds gaarne ontvangen door storting bij de Nuts-Spaarbank te Haarlem en Heemstede of door overschrijving op postreken ,ng no. 5180 ten name van bovengenoemde spaar bank, onder vermelding „Voor Unicum". De Zondagsdiensten voor artsen wor den op Eerste Pinksterdag waargenomen door: dr. Degenaar, P. de Hooghstraat, tel. 19920; dr. J. G. M. v. Walsem, Bron- steeweg 32, tel. 28377 en dr. A. L. C. van Lier, Pieter Aertslaan 6, tel. 29875. Wijkverpleging: Zuster E. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 29818. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 29197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Op Tweede Pinksterdag: dr. J. Reu rink, Aerdenhouts Duinweg 8, tel. 26035; dr. J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9, tel. 28103 en dr. v. d. Gugten, Heem steedse Dreef 37, tel. 29903. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camplaan 17. Geopende Apotheken als op Eerste Pinksterdag. Dinsdag: 8 uur Kath. Gemengd Koor; 8 uur Laudate Dominum; 8 uur R.K. Har monie „St. Michaël". Woensdag: 2.30 uur Kath. Kinderkoor; 7.30 Damclub St. Bavo; 8 uur Verloofden- cursus. Donderdag: 8 uur St. Vincentius; 8 uur Dameskoor Vive Maria: 8 uur Kath. Vrou wenbeweging. Vrijdag: 8 uur Toneelrepetitie „Door Een dracht Sterk". Artsen. Eerste Pinksterdag: Ph. J. Hase- lager, Hoofdstraat 153, tel. 8570. Tweede Pinksterdag: M. de Groot, W. Daniëlsiaan 14, tel. 8410. Apotheken (beide Pinksterdagen en nachtdienst): Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. 8249. O. L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand: Zon dag H.H. Missen 7, 9 (Hoogmis) en 11 uur; 's middags 5—7 uur biechten; 7 uur plech tige Vespers. Tweede Pinksterdag: H.H. Missen als Zondag; 's avonds 7 uur Lof. In de week de H.H. Missen 7 en 8 uur. Dinsdag 7.30 uur Meimaand-oefening. Woensdag 7.30 uur Meimaand-Lof.'Donder dag 7—8 biechten. Vrijdag extra H. Mis 6.30 uur- 's avonds 7.30 uur Lof. Zaterdag 5—9 uur biechten-, 7.30 Broederscnaps-Lof AAS?. Kachel aan met Pinksteren. Kaars jes in de Pinksterboom zullen de huiskamer een vriendelijk aanzien geven. Neem een stevige winterstamp- pot, bij voorkeur boerenkool met worst van bevroren vlees. Laat Uw schaatsen nog even in het vet zitten. Als U voor de Pinksterdagen U haar hebt laten knippen, vergeet dan niet Uw hoofd goed toe te dekken bij het verlaten van de warme kamer. Mochten de weerpro- feten er naast zijn, mopper dan niet, buiten is het ook wel gezellig te maken. *Wij etaleren gedurende de Pinksterdag 289.00 - 339.50 - t 440.00 - t 487.50 Haarlems Beddenspecialist JANSWEG t/o Station - Telef. 14329 Advertentie Advertentie Advertentie maar niet er in. In tegenstelling met onze monteurs. Laat het ons even weten als er iets hapert aan Uw stof zuiger. Alle merken stofzuigers en onderdelen voorradig. Stofzuigerhuis „Ritsa", Gr. Houtstr. 132, t/o Luxor, tel. 16693, Haarlem. Advertentie SANTPOORTERPLEIN 1, Tel. 19706 Advertentie GED. OUDE GRACHT 52 - «EL. 12762 tegenover de kerk WIJ VERHUREN STOFZUIGERS f 4.60 per maand REPARATIES VRIJ Advertentie LANGE VEERSTRAA* 10 - «RL. 114» Advertentie Haarlem - Smedestraat 21 - Telefoon Voor de Pinksterdagen: Spec. Ind. Rijst4a»e' Advertentie HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Advertentie WASSENAAR - JANSWEG etaleert: Een werkelijk mooie SLAAPKAMER, uit- gevoerd In Edel-Macoré, dat door z'n mag" nifieke warmgetlnte kleur een bijronde' decoratief effect geeft aan de slaapkamer in het geheel. Speciale Pinksterprijs compleet 4oT Bedden-Speciaalzaak JANSWEG t/o Station TELEFOON 14329 HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2