STAD EN OMGEVING Stadsbesteldienst A.B.C. Schoten Zondag tweede klasser? ia de super margarine Ook u kunt profiteren Ook HFC staat er goed voor Katholiek speeltuinwerk Zonderlinge manie van bankwerker t SCHINDELER Zangwedstrijd Polyhymnia Haarlemse Nazorg in het zilver AGENDA Ziekentriduum in Bloemendaal VAN OUDSHER WETTIG BESCHERMD: Hijstal ondergoed en stak daarna de boel in brand H.F.C. speelt Zaterdag Als TEMPO Uw verhuiswerk doet Ook voor ander vrachlwerk VIER MAAL GETRACHT VROUW TE DODEN ZONNEBRILLEN tfOORHANGERS Franse JLavafole SENSATIONELE PRIJSVERLAGING Fran ken's Melkbrood GROTE PRIJSVERLAGING ZOMERMANTELS VRIJDAG 2 JUNI 1950 PAGINA 2 DAHLIATENTOON STELLING TE HAARLEM Wie komt een stekje halen? Verenigde Kath. Dammers Trio-avond in Concert gebouw VERKOPINGEN Huis-aan-huis-collecte van 19 t.m. 23 Juni CRAYENESTERKLEUTER- SCHOOL GEOPEND Zilveren jubileum Concert in de Stompe Toren Gevonden voorwerpen Onderwijzersexamen Burgerlijke Stand Zilveren jubileum met zilveren hulp? Barrevoetestr. 2, Haarlem - Tel. 18428. Na 6 uur 14810-14155 WIJZIGING TREINEN ZANDVOORT EN IJMUIDEN Komende winter schouwburg aansluiting Amsterdam ,Neem geen namaak, eis de échte Meppeler Kluit!' ZANDVOORJ WINKELWEEK Boekententoonstelling Niet vóór maar tegen SPORTWEEK TE ZANDVOORT Vuurwerk Behendigheidswedstrijd WATERPOLO BIJ D.W.T. Tandamata-tournooi D.S.S. Nieuws van de sportclubs Is goedkoop en goed groot of klein Moet U steeds bij TEMPO zijn SPAARNDAM Ontvangst pater Reichwein HEEMSTEDE Slotvergadering Katholieke Vrouwenbeweging Onderlinge Tuinlieden- vereniging Emigranten naar Z.-Afrika Beurs van Amsterdam Beurs van New York WASSENAAR Epeda-Mairassen MORGEN...... SCHIJNT DE ZON WEER! SMIT EN VAN RIJSBERGEN Opticien STIENS GIERSTRAAT 27 BAKKER's Cafétaria's Geef mij maar 'n sneetje meer is er weer BIJVULLEN en VERNIEUWEN van MATRASSEN HAARL. MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF Zondagavond a.s. wordt de zang wedstrijd van Polyhymnia voortgezet met de derde en eerste afdeling man nenkoren. Ter inleiding zal echter het jubilerende koor twee prachtige wer ken uitvoeren, zodat men op deze tweede avond zowel zang van man nen- als van gemengd koor kan be luisteren. Polyhymnia zingt „In speculo" (Als in een glans), tekst van Guido Gezelle, muziek van Philip Loots en „Padre Nostro" (Onze Vader) van Verdi. Van de. mannenkoorwerken noemen we „Morgenlied" van Loots, „Abend- friede" van Neumann, „De Zon" van Isr. Olman en het geliefde, geestige werk van Sem Dresden: „Boerenfeest". De verplichte koorwerken zijn van Pa- lestrina en Brumel. Niet minder dan drie Haarlemse mannenkoren treden op: Haarlems Zanggenot, Postaal mannenkoor en Proza en Poëzie, dat onder leiding van dirigent Jan Booda genoemd werk van Dresden zingt. Uit de omgeving komt IJmuidens Mannenkoor. Verder komen op deze avond uit: „Nieuw Amsterdam", directeur Gerard Boer, „De Staart" uit Dordrecht en een Belgisch koor „Cantabile" uit St. Gil- les-Dendermonde. Als vrij nummer zingt dit koor het humoristische „O Pepita". Op Zondag 4 Juni zal „Polyhymnia van 2 tot 4 uur recipiëren in de tuin- zaal van het Concertgebouw te Haar lem. De grote dahliakeuring en -tentoon stelling zal dit jaar weer te Haarlem gehouden worden op 8, 9 en 10 Septem ber. Zij wordt georganiseerd door de Nederlandse Dahliavereniging in samen werking met de afdeling Haarlem der Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Daar men deze keer uitsluitend dahlia s, zo wel decoratieve groepen afgesneden bloemen als bloemwerk hiervan vervaar digd wenst te exposeren, wordt de ten toonstelling niet in het Krelagehuis doch in het Gemeentelijk Concertgebouw ge houden. De Nederlandse Dahliaveremgmg heeft een groot aantal stekken beschikbaar ge steld voor de liefhebbers-leden van de aangesloten verenigingen. Er bestaat dan ook bij deze en bij de Volkstuinvereni gingen grote animo om aan deze keuring en tentoonstelling mee te doen. Een tiental wisselbekers is weer voor deze keuring disponibel. Dahliastekken en -knollen, die in 1951 geplant moeten worden, zullen in ruime mate voor de bezoekers van de tentoon stelling beschikbaar worden gesteld, ter wijl de toegangsprijs zo laag mogelijk gehouden zal worden. De uitslag van de partijen voor de onderlinge competitie luiden: J. van BerkumC. Heesakkers 1—1 R. Kok—P. Mul 0—2 P. BeelenTh. van Wort 02 A. MastelingD. Rump afg. A. ZegwaartP. Hollenberg 02 H. van GastelG. Faaij afg. H. Rump—J. Lucas 0—2 J. HeijenS. Kuilman 0—2 Zaterdag 3 Juni zal er in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw een trio avond gegeven worden door Ans Bouter (piano), Jan Hesmerg (viool) en Eduard Biele (cello). Het programma vermeldt trio's van Beethoven, Brahms en Chaus- son. Uitslag van de verkoping van Don derdag 1 Juni 1950 in het Notarishuis: Van Speykstraat 3, Zandvoort, f5305, S L. Mok q.q.; Rollandstraat 28, f 3300, A. A. M. Sieters q.q.; Brouwerstraat 19, f 3200, W. J. Heerooms; Breitnerweg 2, Heemstede, f 36000, N.N.; Leidsevaart 376 zw. en rd. (opgehouden), f6500; Zandvoorterweg 37, Aerdenhout (niet geveild); Leeuwerikstraat 56 (opgehou den), f5200; Leeuwerikstraat 64 (opge houden), 15300; Zijlweg 81, f16300, M. A. J. de Brouwer q.q.; Reitzstraat 113 (opgehouden), f5000; Rustenburgerlaan 59, f 2625, S. Bouma; Zandvoortselaan 48, Heemstede, f 8500. W. Bos q.q.; Leeuwe- iikenlaan 18, Aerdenhout, (niet geveild), Zuidpolderstraat 73, f 600, P. Smit; Lelie straat 19, f450, C. J. J. Jacques; Bade- lochstraat 15 (niet geveild). Dank zij een besluit van de Haarlem se gemeenteraad om voor de oud-leer- lingen der Buitengewone Scholen in Haarlem een zgn. Nazorg in het leven te roepen, kon op 24 Juni 1925 met dit be langrijke sociale werk worden begon nen. Ongeveer dertig instellingen, die direct of indirect met deze mensen in aanraking kwamen, namen zitting in de Nazorgbesturen om in samenwerking met de overheid deze verzorging zo goed mogelijk te kunnen regelen. Het kan gelukkig gezegd worden, dat morele en financiële steun niet uitbleef en in de afgelopen vijf en twintig jaar werd niet minder dan f 150.000 van par ticuliere zijde beschikbaar gesteld. Dat het werk van de Nazorg geen si necure is en dat de noodzaak daarvan zich allerwegen opdringt, moge blijken uit het feit, dat Haarlem ruim vijf dui zend minder validen telt en dat min stens zestienduizend ingezetenen in vier duizend gezinnen dag in dag uit met bij zondere zorgen zitten. Begrijpelijk zal er veel nodig zijn orrj het werk gedegen uit te bouwen en daarom heeft men gemeend door mid del van een grootscheepse collecte een beroep te, moeten doen op de Haarlem mers. Spontaan hebben de leerlingen der drie Haarlemse huishoudscholen en vele Nazorgvrienden zich beschikbaar gesteld om voor dit zilveren jubileum te collecteren onder de leuze: „De jeugd stelt zich in dienst van de sociale verzor ging onzer minder validen". De collecte wordt gehouden van 19 tot en met 23 Juni. Gistermiddag 4 uur vond de officiële opening van de openbare Crayenester- kle.uterschool te Heemstede plaats. Deze school is gevestigd op de Crayenester- singel. Het is een zeer hygiënisch en comfortabel ingericht gebouwtje, be staande uit twee leslokalen plus een speellokaal. Het ontwerp van de heer Moldek, ambtenaar van Publieke Wer ken, is in frisse en sobere stijl uitge voerd. Bij de opening sprak burgemeester A. G. A. Ridder van Rappard een inleidend woord. Vervolgens sprak de wethouder van Onderwijs, de heer W. Disselkoen, die zijn vreugde over de totstandko ming van he.t gebouw tot uiting bracht. Terloops vermeldde hij, dat volgende week in de Raad van State een inge diend beroep over het uitbreidingsplan, waarin deze school niet zou passen, zal worden behandeld Nadat hij de heer Tiemeyer, secretaris van de. afdeling Heemstede van Volksonderwijs, voor zijn medewerking had bedankt, over handigde hij de directrice van de school, mevr. H. Ankringavan der Velde, de sleutel van het gebouw. In het kort zette hij daarna het nut van het voorbereidend onderwijs uiteen. De heer Tiemeyer gaf een beknopt overzicht van het kleuteronderwijs en de heer J Daniels sprak namens de ouders. Als laatste trad de heer H. de Boer, hoofd van de Bronsteeschool, waar de leerlingetjes van mevr. Ankrin ga voorheen waren ondergebracht, naar voren. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde hij een fraaie wandspie gel Mevrouw Ankringa dankte voor al deze blijken van belangstelling. De heer A. M. v. d. Smissen, Gijsbr. v Aemstelstraat 36, Haarlem, herdenkt op 5 Juni de dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Droste's Cacao en Choc.fabrieken te Haarlem. In de Stompe Toren van Spaarnwoude zal op Zaterdag 3 Juni om 8 uur een concert gegeven worden met kaarsver lichting. De Haarlemse pianist Alex de Vries zal werken spelen van Bach, Franck en Liszt. Bovendien zal een glas- in-lood-raam onthuld worden, dat ver vaardigd werd door de firma Bogtman. Aan het hoofdbureau van politie te Haarlem, Nassauplein 3, zijn op alle werkdagen van 10.30 tot 12.30 uur in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende, in de afgelopen week, als gevon den aangegeven voorwerpen: Autopeds, foto-album, gouden en zilveren arm banden, bal. beertje, radioboek, boor omslag, brillen, broches, kindercape, capuchon, autowieldoppen, wollen de ken, duimstok, étui met inhoud, fototoe stel, gewicht, grasmachine, bank- en muntbiljetten, hoofddoeken, handdoek en badpakje, hondenhalsband, pakje hand werk, handschoenen, dames- en heren hoed, honden, horloges, poppenjurkje, heren-regenjassen, gouden ketting, siga. renkoker, dames-halsketting, dames kousen, damesmantel, cocosmatjes, gas- muntjes, zakmes, diverse mutsen, overall, hondenpenning, welpenpet, pullover, herenparapluie, portemonnaies met m" houd, padvindersriem, damesring, ro zenkransen, kinder-driewielers, sjaals, stempel, kinderschopje, schoenen, sleu tels, sierspeld, tafellaken, kniptang, springtouw, diverse tassen, kindervestje, gouden vulpotlood, vulpennen, knotjes wol, war.ten, tabakszak met inhoud, fou- ragezakken. 4» Aan de Rijkskweekschool voor onder wijzersfessen) te Haarlem slaagden ae zes candidaten, n.l.: de dames J. Albers en M. Albers en M. Cosse te Haarlem; de heren J. A. Blom te Heemstede, E. Bonekamp te Beverwijk en W. J. C Bosch te Beverwijk. De examens worden voortgezet. De heer A. Verboom uit Haarlem is gisteren aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam geslaagd voor het artsexamen. Voor het politiediploma slaagden te Haarlem P. A. Wilhelmus, D. Trap, J. de Wilde, G. J. v .d. Veen, C. de Vries, N. Stoute (met lof), J. F. Uitendaal, P. J. W. Smink. J. Sietsma, G. Pols, G. Reus, Ch. Polderman, M. Alting, H. J. J. Reker en Th. A. Nuyens. J. Noordzij, H. J. Meenderinck, P. J. v. d. Marck, Th. S. Kaasenbrood, A. L. Meiland, L. Kromkamp, P. Bijster, C. B. van Gene, J. Ch. v. Dijk, K. van Houten, P. Heuving, F. v. Es, G. Brandse. Zaterdag 3 Juni 15.30 uur zal de gou den medaille van Teylers Tweede Ge nootschap in de aula van Teylers Mu seum, Spaarnè 18, worden uitgereikt aan dr. H. W. van Tricht, rector van het Lo- rentz Lyceum te Eindhoven, voor zijn werk over het leven van P. C. Hooft. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde de heer W. iM. van Emmerik uit Haarlem voor het doctoraal examen Indologie (economische richting). Het zangkoor van de St. Liduinakerk zal Zondagmiddag om twee uur op het Onze Gezellenterrein in Haarlem-N. een voetbalwedstrijd spelen tegen het koor der Kathedrale Kerk. GEBOREN: B. M. Kok-ter Poorten, z; M. Eland-Oudendijk, z; A. M. van Hat- tum-Nagelhout, z; N. Vlasveld-Bezemer. z; J. M. Kwant-Terpoorten, z; C. A. de Bas-van der Veen, d; S. Joop-Leunk, d; A. M. van Hattum-Nagelhout, d; S. van Beem-Zwarts, d; B. M. Winkel-Kobes, d GEHUWD: P. N. Kruijer en W. A. H. Kreuger; J. van Wilpen en J. W. Schaafsma; H. van Roijen en M. Strijker; J. A. van Delden en N. Edam. OVERLEDEN: I. Bel, 2 m„ Karei van Manderstraat; J. J. Rine-de Haan, 74 j„ Kleverparkweg. BIOSCOPEN: Rembrandt: Katinka, meisje voor alles, (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Palace: Tulsa (14 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Luxor: Cagliostro de magiër (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals: Affaire Blum (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u.; City: My dream is yours (a. 1.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u.; Spaarne: Captain Boycott (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 uur. Vrijdag 2 Juni Stadsschouwburg: Comedia „De dood van een handelsreiziger", 8 uur. Palace: Historische journaals, 10 en 11 u. Concertgebouw: H.O.V. eerste zomercon- cert o. 1. v. Toon Verhey. Solist Alfredo Wang, viool, 8 uur. Tuinzaal Concertgebouw: Leerlingenuit voering Haarlemse Muziekschool, half 8. Zaterdag 3 Juni Concertgebouw (tuinzaal). Trioavond met medew. van Ans Bouter, piano, Jan Hes merg, viool en Eduard Biele, cello, 8 uur. Cultuurcentr. „De Stompetoren", Spaarn woude, Alex de Vries. Het jaarlijkse ziekentriduum zal dit jaar gehouden worden van 46 Juli. Het zal tevens de herdenking zijn van het 25-jarig bestaan van dit mooie werk. Welke troost en geestelijke steun er in die jaren aan de zieken geschon ken is, weet God alleen, maar gezien de dankbaarheid der zieken zal deze zeer groot zijn Dit „werk van God", zoals de stichter, mgr. Willenborg, het noemde, heeft voor vele zieken he.t le ven weer draaglijk gemaakt, heeft hun moed en blijheid geschonken en hen ge maakt tot offeraars met Christus voor de. redding en de heiliging van vele zie len. Met vreugde gaan we daarom dit feesttriduum tegemoet. Mogen wij de gezonden weer eens vragen hun lijdende broeders en zus ters in Christus niet te vergeten en ons ook weer financieel te helpen, zo mo gelijk nu met een feestgave.? Dit be roep zal niet tevergeefs zijn! U kunt uw gave óf aan de pastorie bezorgen óf gireren op no. 286611 ten name van kapelaan H. Roosen. Zolang pastoor Beune nog niet geheel hersteld is. zal hij de zaken van het triduum regelen. Zieken, die aan het triduum willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij mevr. A. C. van KranendonkDuffels, die Dinsdag en Woensdag 6 en 7 Juni van 25 uur spreekuur houdt, Bloe- mendaalseweg 72, Bloemendaal Moge dit jubileum-triduum feestelijk slagerd Kap. H. ROOSEN, Bloemendaalseweg 70. Bloemendaal. Advertentie De grootste en goed- koopste vervoerder van al Uw goederen Maandag zullen enige wijzigingen in en aanvullingen op de dienstregeling der Ned. Spoorwegen van kracht worden. Ten behoeve van het forensenvervoer op het baanvak Velsen-IJmuiden Oost-Haarlem- Amsterdam C.S. worden de navolgende trei nen toegevoegd: Maandags Werkdagen t/m Vrijdags A'dam C.S. v. 7.21 v. 17.48 Haarlem a. 7.35 v. 7.37 door Bloemendaal v. 7.41 v. 18.06 Santpoort v. 7.43 v. 18.09 Driehuis-W. v. 7.46 v. 18.12 Velsen Zeeweg stopt stopt Velsen-IJm. O. a. 7.51 a 18.17 Werkdagen: Velsen-IJmuiden Ov. 7.58 Velsen Zeeweg stopt Driehuis-Westerveld' v. 8.03 Santpoort v. 8.07 Bloemendaal v. 8.10 Haarlem door Amsterdam C.Sa- 8.26 De trein 7.45 Zandvoort Bad-Amsterdam C.S. zal op werkdagen later gaan rijden en wel als volgt: Zandvoort Bad v. 7.56 Overveen v. 8.03 Haarlem a. 8.06 v. 8.08 Amsterdam C.Sa. 8.22 De Zondagsdienst blijft onveranderd. Trein Amsterdam C.S. vertrek 17.16 blijkt in de huidige dienstregeling voor vele fo rensen te vroeg uit Amsterdam te vertrek ken. Deze trein zal derhalve ingaande Maandag 5 Juni later gaan lopen en wel Amsterdam C.S. Haarlem Overveen Zandvoort Bad v. 17.25 a. 17.40 v. 17.42 v. 17.46 a. 17.52 Het gevolg hiervan is dat des Maandags t/m Vrijdags trein 2372 Zandvoort Bad v/ 17.46Amsterdam C.S. a. 18.11 ook later moet lopen en te Amsterdam C.S. op deze dagen geen directe aansluiting meer krijgt naar de richtingen GroningenLeeuwarden, Twente en Enkhuizen. Trein 2372 wordt op Maandags t/m Vrijdags ingaande Maan dag 5 Juni: Zandvoort Bad v. 17.57 Overveen v. 18.04 Haarlem a. 18.07 v. 18.09 Amsterdam C.Sa. 18.23 De trein blijft Zaterdags en Zondags als bestaand dus Zandvoort Bad v. 17.46Am sterdam C.S. a. 18.11. Nagegaan wordt of het in de a.s. winter- dicn#t mogelijk zal zijn des Maandags t/m Vrijdags een reisgelegenheid te scheppen van Zandvoort Bad naar Amsterdam om in de wintermaanden tijdig te Amsterdam des avonds te kunnen aankomen met het oog op schouwburgbezoek e.d. Thans kan hiertoe niet worden overgegaan. Zondag kan de beslissing in de pro motie-degradatie competitie, waarin onze clubs Schoten en Velsen zijn be trokken, vallen. Velsen is reeds uitge schakeld maar Schotendaarop is thans de hoop gevestigd van voetbal- lievend Haarlem. En H.F.C.?.Wel, ook Neerlands oudste voetbalclub kan op de drempel van de tweede klas komen, wanneer thuis van D.C.V. wordt gewonnen. De fraaie positie van Schoten, zeven punten uit vier wedstrijden, wettigt het vermoeden dat het nu toch eindelijk zal gaan gebeuren. Schoten in de tweede klas! A.s. Zondag zal op het E.D.O.-ter- Advertentie GEWAARBORGD GEHALTE VITAMINEN A +- D Enige jaren achtereen werd in Haar lem op een dag in de voor-zomer een straatcollecte gehouden voor het speel tuinwerk. Het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen en de R.K. Bond „Voor het Gezin" werkten samen en de opbrengst werd pondspondsgewijze ver deeld. Morgen, dus Zaterdag 3 Juni, wordt de burgerij wederom verzocht een offer in de collectebus voor dit belangrijke werk te deponeren. Met nadruk wil het bestuur van „Voor het Gezin" er op wijzen, dat de katholieke speeltuinen niet in de opbrengst zullen delen. Dit be tekent een schadepost van bijna f 2000.-, terwijl er twee nieuwe speeltuinen n.l. in Overveen en bij de Zijlweg in voor bereiding zijn. De Bond exploiteert thans tuinen aan de Leidsevaart, Paul Krugerkade, Zaanenlaan, Haarlem-N. en in het Amsterdamse kwartier. Bijna vierduizend kinderen en dus indirect een paar duizend ouders profiteren er van. Nu het niet mogelijk is gebleken om de collecte met de neutrale organisatie, te verzorgen, zal getracht worden in het najaar een afzonderlijke inzameling te houden, omdat het onontbeerlijke en zo zegenrijke werk niet zonder stevige gel delijke aanvulling kan blijven bestaan. De vraag is echter of het gemeente bestuur daartoe toestemming zal kunnen geven, omdat dit het speeltuinwerk in onze stad als een geheel beschouwt, daarbij echter de confessionele opvat tingen erkennende. Van de kant der katholieken is de sa menwerking niet verbroken. De col lecte van morgen is buiten de R.K. Bond „Voor het Gezin" om georgani seerd en kan dus onder deze omstan digheden onze steun niet hebben. De 25-jarige bankwerker J. v. d. B. trok op een avond in December van het vorige jaar naar een winkel aan de Olmenlaan te Zwanenburg, waarvan hij wist, dat de eigenaar en zijn gezin afwezig waren. De jongeman wist door het raam van de bijkeuken het woonhuis binnen te komen en sloeg eerst zijn slag boven in de slaapkamer. Uit de linnenkast haalde hij dames ondergoed weg, waarna hij beneden het kasregister aan een onderzoek onder wierp en uit de lade. een behoorlijk bedrag aan geld wegnam. Teruggekeerd naar de slaapkamer nam hij weer linnengoed uit de kast en deponeerde dat op bed. Met een luci fer stak hij de brand in het laken, waardoor het betrokken huis ernstige brandschade, opliep. De man had nog kans gezien om vóór zijn vertrek uit het huis in de woonkamer eveneens het vuur te ontsteken. In Januari van dit jaar herhaalde hij een dergelijke onderneming bij een be zoek aan een woonhuis in de Essen- laan. Door een klein ruitje uit te. snij den kon de man een raam openen en werd hem de toegang al even gemak kelijk gemaakt als in de Olmenlaan. Ook hier bestond de buit voornamelijk uit damesondergoed en stak hij en pas sant een gouden horloge in zijn zak. Linnengoed deponeerde hij weer op bed, maar tot brand zou het nie.t komen, want terwijl de man op zoek was naar petroleum, bespeurden omwonenden onraad en werd de politie gewaar schuwd. De zaak was toen gauw beke ken en vanmorgen had v. d. B. zich te verantwoorden voor de Haarlemse Rechtbank. In zijn requisitoir verwees de Offi cier van Justitie o.m. naar het rapport, dat over verdachte was uitgebracht en waaruit bleek, dat hier niet zozeer van misdadigheid als wel van geestesziekte sprake was. Hij achtte dan ook een gecombineerde, straf wel gerechtvaardigd en eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk en zes on voorwaardelijk. De verdediger sloot zich in zoverre hierbij aan, dat hij de rechtbank verzocht de onvoorwaarde lijke straf gelijk te stellen aan de tijd, die verdachte in voorarrest had door gebracht. Uitspraak 15 Juni. De Zandvoortse winkelweek wordt gehouden van 3 tot en met 10 Juni. De winkeliers hebben hun beste beentje voorgezet om de etalages zo aantrekke lijk mogelijk te maken. Een bijzondere attractie is, dat men voor iedere gulden, welke men bij de deelnemers koopt, een lot ontvangt in een loterij, waarvan op de avond van elke dag op het Tramplein de trekking zal plaats vinden. De netto winst van de loterij komt ten bate van charitatieve en andere verenigingen van algemeen nut. Op Zaterdag 10 Juni a.s. wordt de winkelweek besloten met de traditionele avondmarkt op net Tram plein, waarvoor steeds grote belangstel ling, ook van buiten Zandvoort, bestaat. A.s. Zondag zal in het patronaatsge bouw te Zandvoort van 11 tot 4 uur een boekententoonstelling worden gehouden. Toegang vrij. Ook zullen tentoongesteld worden foto's van de viering van het H. Jaar te Rome en van de motorraces te Zandvoort. In het Zandvoortse raadsverslag staat vermeld, dat de heer Seegers (K.V.P.) zou gezegd hebben, dat de heterogene samenstelling van de raad een waarborg is voor politieke benoemingen. Dit moet zijn; tegen politieke benoemingen. Hedenavond wordt om zeven uur in het sportpark Vondellaan een handbal wedstrijd gespeeld tussen de dames van O.S.S. (Zandvoort) en van Bato (Haarlem). Daarna volgt een rugby wedstrijd tussen A.A.C. en R.C. (het Gooi). Voor Zaterdag is het program ma zeer gevarieerd. 's-Middags om twee uur wordt op de Van Lennepweg de eerste Zandvoortse zeepkistenrace ge houden. Om kwart over vijf vindt de nationale strandloop plaats, georgani seerd door de K.N.A.U. en O.S.S. Start en finish bij de strandpachter Terol vóór de Dr. Smitstraat. Op het sport park worden de volgende wedstrijden gehouden: 3 uur handbal heren O.S.S. IJmond; 4 uur hockey heren Zandv. HockeyclubAlliance; 7 uur hockey dames Z.H.C.Everswift en om 7.45 uur boksen door leden van de Zandv. Boksclub Sportschool van de Graaf f Amsterdam) en „De Ring (Haarlem). A.s. Zondag wordt om 12 uur een honk' balwedstrijd gespeeld tussen Zandvoort- meeuwen en Neptunus. Hierna houdt de Kennemer turnkring een massale turndemonstratie; om 2.30 uur speelt Zandvoortmeeuwen een voetbalwed strijd tegen Stormvogels (IJmuiden), waarna de Sportweek met een slot woord van de burgemeester wordt ge sloten. Zaterdagavond omstreeks tien uur zal op het strand te Zandvoort een groot vuurwerk worden afgestoken. De orga nisatie hiervan berust bij de vereni ging tot viering van nationale feest dagen Donderdagavond organiseerde de Zand voortse motorclub op het circuit behen- digheidswedstrijden. De leden van deze jonge vereniging gaven sterke staaltjes van rijvaardigheid en acrobatiek op de motor te zien. De coureurs Gatsonides en Hogeveen startten daarna met resp. een „Gatso" en een „Minor". De Gatso bereikte een gemiddelde snelheid van bijna 110 km. per uur en slaagde er na I enkele ronden in de „Minor" te lappen. rein waarschijnlijk de beslissing vallen, want reeds aan een gelijk spel heeft de sympathieke club uit Haarlem-Noord genoeg om de kroon op het werk te zetten. Wordt er verloren dan is de kans nog uitstekend, maar daar rekenen we toch maar niet op. De wedstrijd begint om kwart over twee. Na afloop zullen extra bussen van de N.Z.H. het talrijke publiek in de kortst mogelijke tijd afvoeren. Velsen zaWn Wormerveer tegen WFC goed partij geven, daarvan zijn we over tuigd; maar of de Velsenaren de zege zullen behalen is een tweede vraag. Good old H.F.C. speelt de laatste thuis wedstrijd in de promotie-competitie, wel ke voor de Spanjaardslaanbewoners ver leden week zo'n gunstige wending heeft genomen. De tegenpartij is de aftreden de tweede klasser D.C.V.. waarvan uit met 20 werd gewonnen, maar welke club zich kranig heeft hersteld en thans na H.F.C. de beste kansen heeft. Deze wedstrijd wordt Zaterdagavond 7 uur op het H.F.C.-terrein gespeeld en ook hier verwachten we een record aantal be langstellenden. Een overwinning van H.F.C. schakelt D.C.V. volledig uit en dan moet in de laatste wedstrijd tegen Blauw Zwart de beslissing vallen. Van het verdere programma vermel den we de wedstrijd Bloemendaal W.M.S. die door de witten gewonnen kan worden; daarmee zou Bloemendaal de kans op het bezit van zijn plaats in de derde klas volledig behouden. Haarlem trekt naar Sneek om de club van die naam partij te geven in de kwartfinale van de Cup. Een gelijk spel brengt Kick Smit en zijn mannen reeds in de demi-finale. Op 1 Juni beginnen ieder jaar de zo mercompetities waterpolo. Op de eerste avond moesten reeds 5 van de 10 DWT- zeventallen aantreden en zij deden dit met succes. DWT 1 dames kraakte in Amsterdam ADZ 2 met maar liefst 7—0, Paula van Bruggen nam 4 van de doel punten voor haar rekening. Thuis spe lende versloeg het 2e dameszevental HVGB 2 met 41, het 3e en 4e dames team speelden tegen elkaar; het derde won met 42 Zaterdag en Zondag neemt DWT met 4 zeventallen deel aan de Utrechtse Po- lodagen, de traditionele opening van het poloseizoen, n.l. met de beide eerste en tweede zeventallen. DSS organiseert elk jaar een herin- neringstournooi het z.g. Tandamata-tour- nooi voor de junioren-elftallen van de R.K. clubs uit het Haarlemse District. Ditmaal werd dit tournooi gehouden op Tweede Pinksterdag. Gespeeld werd in twee poules. In afdeling A werd Geel Wit winnaar voor ADO, Velsen en HBC. In afdeling B was DSS winnaar voor OG, TYBB en IEV. De finale tussen DSS en Geel Wit werd door DSS met 30 gewonnen. IEV won na stafschoppen de derde prijs tegen ADO. Bij DSS is een honkbalclub opgericht. Het is de bedoeling dat nog dit seizoen een senioren- en een junioren-negental aan de competitie zal deelnemen. Het voorlopig secretariaat is gevestigd bij de heer B. Brink, Jelgersmastraat 28, Haar lem. Advertentie Tel 20020 - Rozenstraat 13 - Tel. 20020 Na een verblijf van elf jaar op de Phi- lippijnen, zal pater P. Reichwein M.S.C. op Zondag 4 Juni weer in Spaarndam terugkeren. De missionaris zal om vijf uur op het Havenplein ontvangen wor den, waarbij kapelaan Heeskens een kort welkomstwoord zal spreken. Daar na trekt de stoet met vrolijke marsmu ziek van harmonie „Crescendo" naar de bijkerk Sint Adalbertus, waar pater Reichwein een kort lof zal celebreren. Voor de laatste vergadering, welke de afd. Heemstede van de Kath. Vrouwen beweging Donderdagavond in het R.K. Verenigingsgebouw hield, bestond een buitengewoon grote belangstelling. Rector Brans hield een causerie onder de titel „Een lach en een traan", waarin hij de vele problemen die onze tijd ken merken behandelde. Aan het slot van zijn geestige toe spraak wees hij erop dat het grote ge brek van deze tijd het gemis aan spon taneïteit is. Vrijwel niets gebeurt meer spontaan en men doet alleen iets omdat men het moet doen of omdat het feite lijk zo hoort. Met aandrang wekte spre ker zijn uitgebreid gehoor op, niet al leen in de verhoudingen in het gezin maar ook in het verkeer onderling en niet minder in het geloofsleven toch vooral weer te trachten, spontaan te zijn. Voorts zal op 22 Juni een grote bede vaart naar Heiloo worden georganiseerd. De muzikale omlijsting werd verzorgd door „The Roxy Bells" terwijl ook de gebruikelijke tractatie niet ontbrak. Op de vergadering van de Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omgeving" welke Woensdagavond onder voorzitterschap van de heer W. A. v. Za del werd gehouden in het Volkskoffie huis en waarvoor vrij veel belangstelling bestond, werd o.a. besloten, op 18 Juli een grote excursie te ondernemen naar Overloon. Het belooft een zeer interes sante alhoewel drukke dag te worden doch gezién de uitstekende organisatie die elk jaar het kenmerk van deze ex cursie is, belooft ook dit uitstapje we derom een groot succes te worden Reeds gaven zich een groot aantal aan wezigen voor deelname op, zodat de tocht in elk geval doorgaat. De heer J. J. Warmerdam hield een buitengewoon prettige bespreking over de thans in werking zijnde tuinwedstrijd. waarin hij o.m. constateerde, dat de deelname groter is dan het vorig jaar. maar tevens ook de rivaliteit. Dit laat ste meende hij te moeten betreuren, om dat het niet zozeer de bedoeling is, te streven naar de mooiste tuin, dan wel van elkaar iets te leren. Uit het verloop van deze bespreking bleek, dat de deel nemers zich over het algemeen met gro te ijver er op toeleggen zo goed mogelij!: voor de dag te komen. Na een korte pauze sloot de heer J. v. Gurp de avond met een vlotte causerie over de Gentse Floraliën, welke dit jaar zijn gehouden en waarvoor de belang stelling uit de diverse landen zeer groot is geweest, waarna de voorzitter dank bracht aan beide sprekers en te half elf voor de laatste maal de hamer liet val len. Te Enschede is de 35-jarige fabrieks arbeider H. de L. gearresteerd, die tot viermaal toe getracht heeft zijn vrouw van het leven te heroven. Ongeveer een half jaar geleden zette hij, toen hij 's morgens zijn woning ver liet en zijn vrouw nog sliep, de gaskraan open. Enige uren later kreeg hij echter spijt en keerde terug, doch het bleek, dat zijn vrouw geen gevolgen van zijn daad had ondervonden, doordat de kraan slechts ten dele geopend was. Enige tijd daarna probeerde hij zijn vrouw te vergiftigen door lood in haar thee te doen. Nadat zijn vrouw van de •ƒ5 gedronken had bemerkte zij de ver giftiging. L. heeft toen zijn vrouw direct een fles melk laten drinken, waardoor de gevolgen beperkt bleven tot inwen dige verbrandingen. Een derde maal deed De L. kopersulfaat op het brood van zijn echtgenote, doch zij bemerkte dit tijdig. Tenslotte poogde de man zijn vrouw en zich zelf van het leven te be roven door voor het naar bed gaan de gaskraan open te zetten. Ook deze laat ste poging mislukte echter. De zaak kwam uit doordat buren van de verschillende pogingen hoorden en daardoor ook de politie er lucht van kreeg. De L. heeft een volledige beken tenis afgelegd. Met de „Johan van Oldenbarnevelt" van de Maatschappij „Nederland", die door de regering voor dit doel is ge charterd. vertrekken op 7 Juni ruim 400 emigranten naar Zuid-Afrika. Onder hen bevinden zich ongeveer 200 Duit sers, die zich in het voormalige Duits Zuid-West Afrika zullen vestigen. Zij gaan te Walvisbaai van boord. (Niet-officiële 3% Nederi. 1948 3(4 pCt Ned. 195# 3-3% Nederland 1847 3 Ned. «2-64 bel. fac lnschr. Grtbk '46 3 pCt Ned- Handel Mt). een A.K.u. X8" Bert-S1" Patent CaJvé-Delft eert Van Gelder Kon. Hoogoven* eert Unilever cert Ned. Kabel Philips Kon Petroleum .Amsterdam" Rubber Holt Amerika Ltfn Kon N. Stoomb Mt) Nea. Scbeepv. Unie Deh"%u eert ex. div. koersen) Vorig Opening slot 2/6 100J, loo'4 98]3 98Tg 99!? 143 170 (4 lli'Agb 129 '4 gb 157 157 204 257* 228(4 283(4 130% 154% 127gb 132% 130% 122(4 170(4 204 229 283 127 128 133 128 120 Anaconda Copper Bethlehem Steel Jhrysler Corp. Jeneral Electric jeneral Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ware vorth American Cc Radio Corp. Republic Steel shell Onion Oil southern Pacific Southern Railway Tidewater UJS. Steel 1/6 32% 37(4 69% 49% 90V2 15% 57% 61% 20% 20% 35% 44 55% 37(4 28 33% 31/5 32% 37 (4 70 49 V4 90% 15% 57% 61% 21 20% 34% 44% 45% 37% 28% 33% Oazé dochter mocht gisteravond naar het circus en reeds een half uur voordat we zouden vertrekken, stond ze aangekleed klaar. Over haar zomerjurk droeg ze een rood wollen jasje. U weet wel, zoals je er honderden ziet. (Wie kon dat weten toen het ge kocht werd?). Eindelijk was het zo laat, dat we geen half uur meer met wach ten hoefden te verknoeien. Maar we hadden nog geen tien passen afgelegd of ze bleef ontsteld staan. „Zitten we vooraan?" vroeg ze, wat bleekjes. „Natuurlijk" antwoordde ik, „de pers chef van het circus weet wat zijn klan ten toekomt". „Dan ga ik even een andere jas aan trekken" deelde ze mede, „want er staan acht stieren op het programma...." Advertentie HAARLEMS BEDDENSPECIALIST ,1 ANS WEG t/o Station Telef. 14329 Advertentie Khaki Linnen Shirts (Sanfor) 14.75 Khaki Linn. Broeken (Sanfor) 17.25 Khaki Linnen Shorts9.75 Khaki Popeline Shirts 15.50 Alléén de betere kwaliteiten. Zijlstraat 71. (t.o. Twentse Bank) Tel. 16963 Advertentie en MET ZUIVERE GLAZEN Advertentie avorïef SF©fff* in 10 nieuwe dessins 90 cM breed f 2» 65 Grote keuze, ook voor oudere dames Advertentie AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAi van de fijnste sortering CHOCOLADE, SUIKERWERKEN en BISCUITS uit lste klas fabrieken. Diverse soorten BISCUITS, on half pond if Ct. O.a. grote FR UITROLLEN van 15 ct. nu 5 cent per rol. PLAKKEN NOUGAT in diverse sma ken van 10 cent nu 5 cent per stuk. Alle andere soorten SNOEP van hoogfijne kwaliteit, 2 ons 29 ct. Zolang de voorraad strekt Alléénverkoop in GEN. CRONJéSTRAAT 121 .4 RIJKSSTRAATWEG 238 4 t/o Haarlem-terrein Advertentie Advertentie s morgens gehaaia, s avonds gebraebt GROTE HOUSSTRAA* 103 HAARLEM VELEF 11485 Advertentie VAN ONZE Vanaf heden worden al onze zomermantels tegen sterk verlaagde prijzen verkocht. Uitsluitend modellen van dit seizoen en export-kwaliteit. GEN. CRONJéSTRAAT la-lb - TEL. 16045 Uw adres voor kwaliteitskleding.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2