NEDERLANDSE SPORT IN EEN Foekje Dillema breekt record 200 m. N0TED0P I pa Plï OVERTUIGENDE ZEGE VAN NEDERL. WATERP0L0PL0EG DE MEER ALLEEN AAN KOP I Bondselftal verslaat Kopenhagen met gemak: 8-1 Turn demonstratie van 1200 meisjes Olympisch T Nederlandse honkballers op alle linies sterker Belgische ploeg met 14-4 verslagen RKAFC eindigt gelijk met Beverwijk NAS zegeviert Haarlem leidt bij de cricketers Voorlopig zwemteam niet imponerend Sportuitslagen MAANDAG 19 JUNI 1950 PAGINA 4 (Van een onzer speciale verslaggevers) AMSTERDAM, 18 Juni Ja, inderdaad, hei Nederlands Bondselfial heeft vanmiddag tijdens de Olympische Dag in hei Stadion ie Amsterdam een glorieuze en exorbiianie zege behaald op de siadsploeg van Kopen hagen. Hei heefi mei niei minder dan 81 gewonnen en als de heren Lenstra en Rij vers c.s. gewild hadden, was hei misschien wel 101 geworden. Maar, alstublieft, als wij u bidden mogen: geen voorbarige con clusies! Kopenhagen ligi niei in Zweden en zelfs iien van deze klinkende overwinnin gen wegen niei op legen één nederlaag in Finland. Doch daarover siraks. Eersi Foukje Dillema en eerst de 200 meier dames. Wani tijdens die race heefi hei Friese meisje, dai vorig jaar nog als een volledig onbekende in de groie aihleiiekwereld moesi debu- leren, haar eersfe belangrijke presiaiie ge leverd. In een naar onze smaak nog vrij krampachtige sfijl heeff zij hei irofse record van Fanny Blankers-Koen, die zelf nief meeliep, van 24,2 sec. gebracht op 24,1 sec. Dai zal het plan-Schuman niet benadelen. Neen. En Stikker zal er ook niet veel wijzer bij worden. Inderdaad. Maar wij sportlief hebbers vinden daar nu eenmaal ons ple zier in. Hei was een prachtige race, geen buitensporig gunstige omstandigheden en de eentonigheid in de recordlijst bij onze damesalhleten is er nu dan eindelijk door gebroken. Laai us Foukje zo maar door gaan. Flink en stevig trainen en als dan iemand Fanny Blankers-Koen bewerkt om meer tegen haar in het krijt ie treden, dan kunnen wij deze zomer nog wel wat nieuwe records en op de volgende Olympische Spe len een tweede kampioene verwachten. Wint verslagen Concours hip pique Courses Duindigt en Alkmaar g! mm mêê Ned. roeisuccessen te Wyneghem VIERDAAGSE VOL- INTERNATIONAAL RECTIFICATIE R.K. SPORTDAG 9 JULI <29)- Een overzicht van het grasveld in het Olympisch Stadion tijdens de knots oefeningen voor dames. En nu dan de voetbal. Eerlijk wij hebben ervan genoten. Die Kopenha- gers, dat was nu precies wat wij voor een Olympische Dag nodig hadden. Lek ker niet sterk en toch weer niet zo zwak, dat iedereen het in de gaten had. Het was in één woord verrukkelijk. Kraak kon zich permitteren om zo bij tijd en wijle de bal eens uit zijn han den te laten vallen en het variété Len stra en Rijvers mocht in dit milieu nu precies die kunstjes uitvoeren (en goed uitvoeren), waarvoor Zweden en Fin nen uit pure jalouzie nooit gelegenheid bieden. Zo nu en dan bleven zij gewoon met de bal stilstaan en als de tribune dan zo luid stond te lachen, dat de De nen beslist niet langer werkeloos kon den blijven, dan nog behielden zij de bal en deden er beste dingen mee. In de tweede hellt scheen het, of er een afspraak bestond om alleen maar doel punten van buiten het strafschopgebied te maken en toen Rijvers te langen les te van zeker 25 meter met een enorm schot het achtste doelpunt had ge scoord, maakte hij een gebaar tegen Lenstra alsof hij zeggen wou: „Neem me niet kwalijk. Het was eigenlijk jouw beurt. Maar ik kan het ook niet helpen." In ernst, deze hard zwoegende, spor tieve Denen waren voor deze officieuze Oranjeploeg geen partij. Zij deden wel vaak uitstekende dingen en de opbouw van hun aanvallen mag misschien zelfs aan Oranje ten voorbeeld worden ge steld, maar van schieten en aanvallen afwerken, van crosspassing, switch en open spel hadden zij absoluut geen kaas gegeten. Zelfs het benutten van een pe nalty lag boven hun macht. Wat nu de Nederlanders betreft: gegeven deze te genpartij hebben zij een allerplezie rigst productief partijtje voetbal wegge geven. In de voorhoede heerste een voortreffelijke verstandhouding en me nig fraai doelpunt (Rijvers 3, Langelaar, 2, Vermunt 2 en Lenstra 1) was er het gevolg van. Lenstra was kennelijk in zijn element en het was te zien, dat de ontzagwek kende kogel, waarmee hij doelpunt nummer 7 op zijn naam bracht, hem veel plezier deed. Per saldo hadden Rij vers, Vermunt en Langelaan voordien zoveel vuurwerk laten zien, dat zelfs een heel wat beter doelman dan deze wankelmoedige Nielsen er geen raad op zou hebben geweten. Conclusies wat be treft de debutanten zijn moeilijk te trekken, doch laat men in ieder geval De Jong (linksback)Vermunt (rechts buiten) en Langelang (midvoor) nog een kans geven. De rest van deze zonnige sportmid dag bijgewoond door de ganse Ko ninklijke Familie was al even ple zierig als de voetbalmatch. Hij werd geopend met een hartveroverende gym- nastiekdemonstratie van twaalfhonderd als feeën in het wit geklede meisjes. Zij zwaaiden en zwierden met haar knotsen, dat de zon ervan begon te schijnen en alle zestigduizend aanwezi gen in een zo opgetogen stemming kwa men te verkeren, dat zij als kinderen hebben genoten van die verrukkelijke demonstratie van zweefvliegtuigen met kleine dieselmotoren. Voor het overige, op de 400 meter heeft MacFarlan (Ca nada) een Nederlands record aan flar den gelopen en en passant de Olym pische kampioen Wint op de streep ge klopt. Fanny BlankersKoen bleek op de 100 yards en op de 80 meter horden nog altijd ongenaakbaar en wij voor ons hadden haar dan ook liever op de 200 meter gezien, waar zij Foukje of Fouk je haar mogelijk tot nog groter presta ties had kunnen opdrijven. Aan de athletiekwedstryden namen enkele buitenlandse cracks deel, o.a. de olympische kampioen Arthur Wint; een reden te meer om te betreuren, dat op de hoegijjdag va* de Nederlandse aeort In het athletieknummer 100 yards hard lopen voor dames behaalde Fanny BlankersKoen een royale overwin ning op haar tegenstandsters. Zij maak te een tijd van 10.9 sec. Fanny Blan kersKoen passeert als eerste de eind streep. V. r. n. D. Manley, Gr de Jongh, Fanny BlankersKoen, X'enia Stadde Jongh, J. Desforges en P. G. L. Vos Een moment uit de 3000 meter hinder nisloop voor heren. Winnaar op dit nummer werd H. Huizinga. een athleet als Wim Slijkhuis niet van de party was. By de heren was de 400 meter een aantrekkelijk nummer. Een fel duel ont spon zich tussen Wint en de Canadees MacFarlan, die zijn krachten tactisch had verdeeld en Wint op het laatste rechte eind met een onweerstaanbare eindspurt passeerde. Zijn tijd bedroeg 47.5 sec., die van Wint 47.8 sec. Door het gevecht tussen de beide bui tenlanders was de aandacht weggeval len van de Nederlandse athleten, van wie Hofmeester een zeer goede koers liep en als derde eindigde in de tijd van 49.1 sec. Op de 1500 meter gaf Harting het tempo aan, maar de Engelsman Nanke- ville bleef hem op de hielen. De laatste wist het tempo gemakkelijk te volgen, zodat Harting hem niet kwijt kon raken. De andere deelnemers waren al spoedig vele tientallen meters achter geraakt. In de laatste ronde liep de Engelsman onze landgenoot gemakkelijk voorbij, maar intussen bleek uit de tijd van beide deelnemers, hoe goed het is, dat Har ting een sterke tegenstander had gekre gen, want zijn tijd van 3 min. ,53.4 sec. betekende een flinke verbetering van zijn persoonlijk record. De tijd van Nan- keville was 3 min. 52.6 sec. Op de 200 meter won de Engelsman Lewis met ruime voorsprong van Lam- mers en Schol'ten, waarbij alleen Lewis binnen de 22 sec.-grens kwam. Ook op de 800 meter viel weer een tweekamp te noteeren tussen een buitenlandse deelnemer, MacFarlan, en een landge noot, Kist. De eerste ronde werd in een „gedrukt" tempo gelopen hetgeen de tij den zeer nadelig heeft beïnvloed. Mac Farlan gooide er een nijdige eindspurt uit en won met gering verschil van Kist, voor wie 1 min. 58 sec. werd afgedrukt. Als waardig besluit was een spring concours vastgesteld. Hieraan namen elf ruiters en paarden deel, die voor een eventuele verdere training voor de Olympische Spelen van 1952 te Helsinki in aanmerking komen. Onder meer nam de zeer goede combinatie de heer Van Loon met Springsteel deel, het paard, dat Nederlands kampioen terreinsprin- gen werd. Ook de heer Gelderman met Countess, die enkele maanden geleden met dit paard, bij het internationaal con cours hippique te Nice zo'n schitterend resultaat behaalde door de Grand Prix de la Ville de Nice te winnen, sprong Lmee. Helaas bezette de heer Gelderman thans slechts de elfde plaats. Het par cours, dat door de heer Jurgens was ge bouwd, was iets zwaarder gemaakt dan het vorig jaar. De lengte van het hinder nispark bedroeg 550 meter. Het par cours zag er gopd verzorgd uit en be stond uit 10 hindernissen en 16 sprongen waaronder een dubbelsprong en een driesprong. De maximum-hoogte der hindernissen, waaronder een muur, een hek, een wal, en spoorbomen, was 1.35 meter, terwijl de maximum tijd voor het afleggen van het park 95 sec. bedroeg, een tijd, die ruim genomen was. Geen enkele deel nemer overschreed deze tijdgrens. Als eerste kwam de heer E. H. M. van Loon met Springsteel in de ring. Zeer beheerst en soepel leidde hij het paard over de hindernissen en wist daardoor een foutloos parcours te rijden. Zijn tijd bedroeg 721/5 sec. De tweede en naar later bleek, de laatste, die zonder fouten rondkwam was ritmeester J. J. Gruppe- Met een prachtig schot brengt de debu tant Vermunt (links) de stand op 31 in de wedstrijd BondselftalKopen- haags Elftal Vijfde van links Abe Len stra (in wit shirt). laar met Random Harvest. Hij reed in snel tempo rond. Voor hem werd 68 1/5 afgedrukt, waarmee hij de overwinning zou behalen. Ritmeester W. F. K. Bischoff van Heemskerk maakte met Marquita een zeer snelle tijd, welke helaas door een vergissing van de ruiter niet geheel tot zijn recht kwam, daar hij verzuimde door de finish te rijden, waardoor zijn tijd op 69 3/5 kwam. Hij maakte drie fouten en werd derde. Het snelste par cours werd afgelegd door de heer J. Rijks met Master (63 1/5 sec.). Er wer den evenwel vier fouten voor hem geno teerd, zodat hij vierde werd geklas seerd. Vier van de elf deelnemers maak ten fouten bij de derde hindernis, een hek, dat door groene boompjes was ge flankeerd, waarschijnlijk doordat zij de bocht te scherp namen, waardoor het paard geen gelegenheid had de juiste hoogte en breedte van de hindernis te bepalen. Ook bij de wal vielen voor vier deelnemers strafpunten. Vijfde werd W J. Hendrickx met Bijou. Deze maakte vier fouten en zijn tijd was 69 4/5 sec De verdere uitslagen luiden: 6. H. J. J. M. Arts met Rocket, 4 f., 70 sec.; 7. D. Siem met Romanichel, 4 75 sec.; 8. P. G. Vos met Franklin D., 11 f., 83 2/5 sec.; 9. majoor J. J. L. Baron van Lijnden met Tentaion.^ll f., 84 sec (langste tijd die op dit parcours werd gemaakt); 10. J. van Wingerden met Cocktail, 12 f. 64 4/5 sec.; 11. D. Gelder man met Countess, 12 f., 714/5 sec. De uitslagen van de gehouden drave- rijen te Duindigt luiden: Othello-prijs 2000 m: 1. Onderduiker C. 1.32; 2. O Dorithy; 3. Ooststar; w. f 2.10, pl. f 1.40, f 4.70, f 3.60; koppel f 3, covercal f 10.70. Olympia-prijs 2140 m: 1. Mary Rey nolds 1.32.7; 2. Meintje; 3. Nelson; w. f 18, pl. f 2.80, f 1.50, f 1.50 koppel f 4.10, covercal f 7.30. Oscar-prijs 2100 m: 1. Non Plus Ultra K., 1.31.4; Lina Bonnie; 3. Kap. Axkit w. f 74, pl. f 6.70, f 5.80, f 5.80, koppel f 54.30, covercal f 10.20. Ostara-pr.: 2100 m: 1. King Spencer 1 26 4 2. Lord Heny; 3. Kentucky's Queen B, w. f 11.70, pl. f 1.80. f 2.20, f 1.80, koppel f 13.50, covercal f '6.40. Zilveren Schild-prijs 2600 m: 1. Noord wester 2.57.4; 2. Missive; 3. Taragas, w. f 2.20, covercal f 3.80, koppel f 6.20. Sceptre-prijs 1800 m: 1. Madame de Maintenon 1.58.6; 2. Qualissa; 3. Marjo- letta, w. f 2.10, pl. f 1.10, f 1.10, koppel f 1.60, covercal f 2.90. Totale omzet f 29.107.50. De uitslagen van de te Alkmaar ge houden draverijen luiden: Aardbeien-prijs 2040 m: 1, Nerva 1.39.1, 2. Moquet; 3. Nancy Major, w. f 1.70,' pl. f 1.10, f 1.40. f 1.40, koppel f 8.20. Amazone-prijs 2040 m: 1. Lepelaar S. 1.29.4; 2. Lord Toddington; 3. Lee Axkit, w. f 3.90, pl. f 1.80, f 2.10, f 1.80, koppel f 11.90, covercal f 5.70. Mizzi Schindler-prijs 20.40 m: 1. Notre Dame 1.30.3; 2. Olga Pluto; 3. Norma Shearer, w. f 2.60, pl. f 1.50, f 7.20, f 2.20, koppel f 19.20, covercal f 16.60. Moulin Rouge-prys 2340 m: 1. Main Axworthy 1.27.1; 2. Miss A; 3. Juggler, w. f 3.60, pl. f 1.70, f 1.60, koppel f 5.30, covercal f 3.20. Dutch Evem-prijs 2340 m: 1. Lady Hesperus 1.29.3; 2. Matador; 3. Linotte, w. f 28.80, pl. f 4.90, f 1.80, f 1.80, koppel f 99.60, covercal f 3.10. Aardbeien-prijs 2040 m: 1. Nico Bo 1.39.7; 2. Oviedo A; 3. Johnny Gregor, w. f 12.60. pl. f 2.20, f 1.60, f 2.80, koppel f 6.70, covercal f 4.20. Elephantprijs 690800 m: kortebaan- prijzendraverij A: 1. Miss A 1.00; 2. Lucky Fanfare; 3. Limbus, w. f 1.90, koppel f 8.70, covercal f 3.80. Totale omzet f 61.108. Xv* (Van onze zwemmedewerker) ROERMOND, 18 Juni. Met een over tuigende 116 overwinning op de Bel gische Dolfijnen heeft het officieuze Nederlands Waterpolozevental vanmid dag het nieuwe gemeentebad van Roer mond ingezegend. Het was een uitste kend gespeelde wedstrijd, waarbij de Nederlanders uitblonken door hun kort geraffineerd samenspel en hun zeer hoog tempt. Ook op zwemgebied was er veel te genieten, want de gehele voorlopige ploeg voor Wenen verscheen aan de start. Maar bepaald imponerend hebben onze topzwemmers- en zwemsters niet gezwommen. Daarvoor waren de tijden op deze ongetwijfeld zware baan veel te matig. I. Schuhmacher en M. Vaessen vochten een enerverend duel uit dat eerstgenoemde pas in de laatste meters door een pracht sprint in haar voordeel besliste. Tijden 1.8 en 1.8.6. Het verschil was echter minder. Hanny Termeulen bracht het niet verder dan 1.10.1. Bij de vrije slag heren toonde de Heemstedenaar J. Tjebbes zich zowel op de 200 m als de 400 m overtuigend de sterkste. Op de 200 m bleef hij met 2.20.2 ver voor zijn medecandidaten Bollen (2.24.4) en Rademaker (2.26.4). De tijd van Tjebbes op de 400 m (5.09.3) was zeer fraai. Bollen maakte hier 5.16. De tussentijd van Tjebbes op de 200 m was 2.33. Een felle strijd werd geleverd op de 200 m schoolslag dames tussen N. Gar- ritsen en J. de Groot (ADZ). De laatste werd door het RDZ-meisje in de sprint verslagen in 3.2.5, terwijl haar eigen tijd 3.2.7 was. Kees Kievit (1.11.2) en Bob Bonte (2.47.5) waren natuurlijk weer de snel- sten op de 100 m rugslag en 200 m schoolslag, maar zij hadden toch wel opvallend veel moeite met T. Bijkerk (1.13.9) en P. Bekkering (2.49.8). Ria-v. d. Horst had een off-day op de 100 m rugslag dames, want de tijd 1.18 is toch wel ver beneden haar kunnen. De polowedstrijd gaf zoals reeds ge zegd fraai spel van de Nederlandse die hun Belgische tegenstanders vol komen van de kaart speelden. De swit ches van de oranjebroeken waren zo snel en geraffineerd, dat onze Zuider buren werkelijk niet meer wisten waar ze aan toe waren. De goals werden gemaakt door Braa- sem (3), Smol (5), Nijs Korevaar (2), Van Feggelen (1). Bij de Belgen scoorde Reinders (1), Simons (1), en v. d. Steen (4). oen enige tijd geleden bekend werd, dat Duitse motorrijders mogelijk zouden komen deelne men aan de TT-races te Assen, hebben wij gemeend daartegen bezwaar te moeten maken Wij waren van oordeel dat het contact met de verslagen tegen stander van 1945 wel zoveel mogelijk moest worden hersteld, maar dat de wonden, die op vele plaatsen waren geslagen, een onverbloemde hartelijke en hoffelijke gastvrijheid en camaradie nog in de weg stonden. Wanneer be paalde individuelen of clubs er geen bezwaar in zagen wedstrijden tegen de sportieve representanten van over de Oostgrens te spelen, dan zouden ze er o.i. voorlopig beter aan doen, die wed strijden ook over de grens te houden. Maar nu heeft zich een ander geval voorgedaan. De Finnen hebben voorge steld op de komende Spelen van Hel sinki ook vertegenwoordigers van de Duitse jeugd te inviteren en nu hebben een aantal landen, o.w. ook Nederland, zich hiertegen in die mate verzet, dat zij hun eigen deelneming van het re sultaat dezer voorstellen willen laten afhangen. Wij vragen ons af of man daarmee de juiste weg bewandelt. Wan neer de Finnen van mening zijn dat zti de Duitsers in eigen land met verschul digde hoffelijkheid en vriendschap kunnen ontvangen zoals dat in de sport behoort moeten de andere' gas ten zich daar wel beschouwd bij neer leggen. Van sportmensen, die op de Olympische Spelen, de spelen van vrede, vriendschap en verdraagzaam heid, hun land vertegenwoordigen, mag volgens het principe van Pierre de Coubertin allereerst worden gevergd, dat zij sportief gesproken een schitte rende indruk maken Van een menigte, die uit tienduizenden bestaat en die voor discipline nooit erg gevoelig is ge weest, kan men verwachten, dat zij zich mogelijk op een bepaald ogenblik niet weet te beheersen. Van degenen ech ter die als haar beste representanten technisch en sportief naar het feest der broederschap trekken, mag men te allen tijde verwachten, dat zij eenvou dig en correct hun verbitterde tegen standers van zeven jaar geleden de hand kunnen drukken. Het voorstel van Finland om de Duitsers, die in die tijd toch óók hun vrienden niet waren, op de Spelen van 1952 uit te nodigen voor het eigen publiek staan de Finnen dus in is gedaan in een geest, die deze Olympische Spelen een atmosfeer van grote oprechtheid geeft. Wanneer de Olympische Comité's van Nederland, België en Luxemburg zich dit goed rea liseren, zyllen zij mogelijk een minder stug en meer Olympisch standpunt in nemen dan zij deden, toen de plannen van de Finnen hen bereikten, of wat veel zou verklaren verrasten Cr. Roeiers uit België, Nederland, Frank rijk, Zwitserland, Zuid-Slavië en Enge land hebben gisteren deelgenomen aan de traditionele Regatta van Wyneghem. Er vielen heel wat successen te noteren voor de Nederlanders. Zo won Triton de oude vier, Laga de jonge vier en de jonge acht, en Delftse Sport de jonge acht A, of zoals de Belgen deze klasse noemen, de: debutante acht. Aan de internationale vierdaagse af standsmarsen, welke van 25 tot en met 28 Juli a.s. te Nijmegen worden gehou den, zullen wandelaars deelnemen uit België, Frankrijk, Engeland, Zweden, Denemarken, Noorwegen, Finland, Oos tenrijk, Zwitserland en Nederland. De inschrijving sluit Zaterdagmid dag 1 Juli om 12 uur. De Argentijn Fangio heeft gistermiddag de grote automobielprijs van België gewon nen. (Van onze honkbalmedewerker) ANTWERPEN, 18 Juni. De zestien de honkbalwedstrijd tussen Nederland en België is in een verdiende en gedeci deerde 11 1 overwinning voor de Hol landse honkbalploeg geëindigd. De Ne derlanders bewezen ook nu weer over alle linies hun meerderheid en pas in de laatste innings, toen de stand 140 in ons voordeel was, konden de Belgen hun vier runs scoren. Inmiddels heeft werper Urbanus zich tegen de Belgische slagploeg danig moeten inspannen om zich deze van het lijf te houden. De tactiek der Zuider buren om gedurende de strijd steeds nieuwe pinchhitters in te zetten vergde veel van onze werper. Dat hij zich tot de laatste innings heeft kunnen handha ven bewijst wel, dat hij in uitstekende conditie was. De Belgische werper De Paus had het echter tegen de Nederland se slagploeg zwaar te verduren en moest ook meerdere malen de steun van zijn veld ontberen. Al in de eerste innings leidde dit tot drie runs voor de Hol landse ploeg. Tot de vijfde innings wis ten de Belgen zich nog met succes te verdedigen. Toen was het echter ge daan. Honkslagen van Pronk, Urbanus en Keulemans, gevolgd door veldfouten, leverden 6 runs op, hetgeen voor de Belgen de nederlaag betekende. Wel werd De Paus door Kennedy vervangen op de plaat in de zesde innings, maar ook dit kon de Nederlanders niet ver hinderen om drie runs te scoren, dank zij de nodige veldfouten der Belgen. De honkslag van Keulemans werd hierdoor echter zeer royaal beloond. Het waren weer honkslagen van Urbanus, Jole en Keulemans, die in de achtste innings twee runs opleverden, waardoor het 140 werd. Het ging er nu maar om of Urbanus de krachtproeve zou volbrengen een no-run zege te behalen tegen de steeds weer opnieuw ingezette Belgische hitters. Het waren echter Hardies, Wen- delink en Kennedy, die de vermoeid ra kende Urbanus konden raken en met het enige foutje in het Nederlandse veld, dat door Altink werd gemaakt, konden vier Belgen de thuisplaat passeren. Aan slag blonk bij Holland vooral Keulemans uit met zijn vier honkslagen uit vijf beur ten. De resultaten waren voor België 6x3 slag, 2x4 wijd en 12 honkslagen te gen, voor Holland 18x3 slag, 1x4 wijd en 7 honkslagen tegen. De inningscijfers waren: België 000000004 4, Holland 300063020 14. De mededeling, die het bestuur van de Amsterdamse Sportweek onlangs gaf als zou een R. K. Amsterdams voetbalelftal spelen tegen de eerste klasser Limburgia, is onjuist. Er komt wel Zondag 9 Juli op het Olympiaplein een belangrijke voetbal wedstrijd; R.K.V.V.A. versterkt met enkele prominente spelers uit andere katholieke clubs zal in het veld tre den tegen een Zuidelijke eerste klasser; onderhandelingen hierover zqn nog gaande. Verder staat reeds vast, dat er een dames-handbalwedstrijd is tussen de vertegenwoordigende elftallen van Am sterdam en Kennemerland, ook een hockeywedstrijd tussen R.K.H.I.C. (Am sterdam) en Be-fair (Hilversum), bei de bekende kath. hockeyclubs. De turnkring verzorgt een massale vrije turndemonstr&tie en verder rhyth- misch-turnen, toestelturnen (ring- zwaaien). De wedstrijden zijn van 1 uur tot 5 uur. RKAFC staat er nog steeds uitste kend voor in de promotiecompetitie van de vierde, klas. Gisteren behaalde het een 41-overwinning op Schagen. Ook Beverwijk won n.l. met 21 van Grasshoppers, zodat een beslissingswed strijd RKAFCBeverwijk noodzakelijk zal zijn. Beverwijk 6 4 0 2 8 149 RKAFC 6 4 0 2 8 9—3 Grasshoppers 6 3 0 3 6 109 Schagen 6 1 0 5 2 310 Rivalen speelde in de andere afde ling me.t 11 gelijk tegen Bloemen- daal, een resultaat dat voor Rivalen voldoende is om zeker te zijn van het derde klasserschap. Rivalen 6 4 119 137 Bioemendaal 6 2 3 1 7 1411 Germaan 5 113 3 1013 WMS 5 0 3 2 3 8—13 De Meer kan juichen, want de dag van gisteren bracht de roodhemden dub bel succes Zelf won De Meer met 4—1 van Ripperda, terwijl de grote rivaal Uithoorn met 1—0 van Aalsmeer ver loor, Een verrassing dus, maar de rood hemden varen er wel bij. Van nu af dus: De Meer aan de kop. De Meer 5 4 0 1 8 12—4 Uithoorn 6 3 1 2 7 67 SDZ 5 2 1 2 5 10—9 Ripperda 5 1 1 3 3 510 Aalsmeer 5 1 1 3 3 58 Donar heeft er geen doekjes om ge wonden. Met 50 zegevierde het over DWSV, maar ook SEC haalde de volle buit binnen door een 30-overwinning op WIJ. De stand luidt: Donar SEC Patria DWSV WIJ SJC moest tegen Tonegido met een 42-nederlaag genoegen nemen. Voor de promotie van de Afdeling naar de K.N.V.B. vielen weer enkele beslissingen. SCA en ASVK verloren beide en zullen dus in het komende seizoen hun geluk in de afdeling Am sterdam moeten proberen. Wilhelmina Vooruit en HEDV/ speel den na een weinig fraaie partij voetbal gelijk 22, zodat HEDW volgende week wel de vlag zal kunnen hijsen. Met rust was de stand nog 00. Wilh. Vooruit moet nog wat oppassen, daar Zaanlandia met 10 van ASVK won en Fokke kans zag ASVK een 51 nederlaag te bezor gen. HEDW ontvangt thuis nog Zaan landia en ASVK. 6 5 1 0 11 19—7 6 4 1 1 9 16—6 5 1 1 3 3 5—10 6 1 1 4 3 6—15 5 0 2 3 2 8—14 HEDW W. Vooruit Zaanlandia 13 11 11 Fokke ASVK SCA Voor de andere groep werd slechts één wedstrijd gespeeld n.l. tussen SDC en NAS. De K.N.V.B. heeft bepaald geen haast om de promotie-wedstrijden vlug af te wikkelen. SDC kon ook thans geen zege boeken en moet nu danig op passen. Met 10 werd verloren nadat de stand met rust 00 luidde. 6 Semo BPC NAS 10 9 8 IEV SDC H'kerck 7 6 4 7 3 VOETBAL West I. Promotie derde klasse: Zaandijk— Rapiditas 0—3, HRC—QRC 1—0. West II. Promotie derde klasse: SVW ODS 1—1, HOV—Gouda 7—2. West I. Promotie vierde klasse: De Meer Ripperda 41, RKAFC—Schagen 4—1, Be verwijkGrasshoppers 21, De Rivalen Bioemendaal 11 (Rivalen promoveert), UithoornAalsmeer 01, DonarDWSV 5—0, SEC—VVY 3-0. West II. Promotie vierde klasse: SJC Tonegido 24. TENNIS Promotie eerste klasse: Enschedese LTC Leimonias II 4—8, Quick (Nijmegen)— Haarlemse LTC 48. Promotie Overgangsklasse: Groen Wit— NMC II 9—1 (NMC II degradeert), Rhijnau- wen I—Sobri I 5—5 (Rhijnauwen promov.), Doetinchemse LTC IBastion Bazelaar I 55 (Doetinchem promoveert). HONKBAL Overgangsklasse A: Watergraafsmeer— Spartaan 4—11, DOS—TIW 8—8, Catchers— ABC 2—6, Ajax 2—DWS 13—14. Overgangs klasse B: TYBBHCK 11—7, CeleritasHFC Haarlem 6—23, RCH—SC Haarlem 2 11—9. Promotie-Afdelingen: Nieuwe Niedorp Schoorl 02, AndijkBlokker 1—L Wilh. Vooruit—HEDW 2—2, SCA— Zaanlandia 01, FokkeASVK 51. SDC—NAS 0—1. Res. 3e klas: Volendam 2Rapiditas 2 54, HFC 2Kennemers 2 30 (HFC 2 promoveert). Afdeling: Nautilus 2—Stormvogels 3 3—2, RAP 2—WA 4 1—1, NFC 2— Madjoe 2 32 (NFC promoveert). (Van onze cricketmedewerker) Door een nederlaag van HCC H te Schiedam tegen Hermes-DVS en het verlies van Rood en Wit op eigen terrein met één wicket tegen Haarlem, gaat de club van Kliefstra thans aan het hoofd in de klasse A, op de voet gevolgd doof ACC, dat in Den Haag met vier wickets over HCC I wist te zegevieren. In de B-klasse verloor VVV voor het eerst in dit seizoen en Wel met 44 runs van HBS; VRA zegevierde over Quick (N), terwijl de plaatselijke derby tussen VOC en Sparta een 2 wickets zege voor de thuisclub opleverde. Kampong won met 4 wickets van PW. HCC I begon tegen ACC met de fraaie score van 169, waarvan W. H. Gallois 86, een innings die 2 zessen en 12 vieren be vatte. P. Sanders had de fraaie cijfers van 7 voor 55. Van 29 voor 5 werd het 134 voor 6, dank zij Gaillois en Rietdijk ACC beantwoordde dit totaal met 171 voor het verlies van zes wickets en wist derhalve met 4 wickets te winnen. W. van Weelde een geheel kansloze en har de 72 (1 x 6, 7 x 4) en later in de innings nog een kranig 28 not out van aanvoer der Scheepstra. Rood en Wit begon met 125 runs te scoren tegen Haarlem, nadat hetzes wickets kwijt was voor.15 runs (vyf van de zes door W. Peschar clean bow led). Dank zij een cordate 51 van HanS Winter werd het totaal nog 125. Haarlem startte niet 90 voor 3, waarna een kleine collapse intrad (107 voor 7). Met Voogd en Kleefstra als laatste bats- men op de mat, kwam de winning hit. Op 126 voor 9 werd gestopt. Nog maar juist een kleine zege voor Haarlem met één wicket. D. Bijleveld bolwlde 7 voor 46 voor Rood en Wit. Wel zeer fraaie cijfers. VRA, dat tegen Quick te Nijmegen 84 runs maakte, gooide Quick hierna voor 58(1) uit en won derhalve met 26 runs. Wel zeer zwak batten van Quick- (H. Klink 6 voor 24). HBS sloeg VVV met 44 runs, waardoor VVV de eerste plaats in klasse B aan VOC moest afstaan. HBS sloot op een totaal van 219. voor 7, waarvan H. Herklots 120 (14 x 4). Op 3 werd hij op cover gemist. Met P. van Katwijk (56, 7x4) zette hij een stand van 136 runs voor het derde wicket op- VVV antwoordde met het kranige to taal van 175, waarvan W. Roodenburg een sublieme 50 (7x4); C. J. Slagter 3» en J. Alders een harde 40 (3x6). Bete batten van HBS en iets beter veldwerk gaf hier de doorslag. Kampong had niet veel moeite rnei PW, dat met 80 runs begon. Fastbowjer A. de Waard van Kampong 6—23. totaal passeerde Kampong voor het ver lies van 6 wickets (85 voor 6), waarvan H. C. v. d. Bijl 39 not out. Het programma voor a.s. Zondag <2® Juni) luidt: r ACC—Hermes-DVS, Excelsior—VU^. HCC I—Haarlem, PW—Quick (N), R°°r en Wit—HCC II, Sparta—Kampong el VRA—HBS. v, n l-30d bügj. 9611 <ÏV

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 4