Reg Harrïs-op-zijn-best wint eerste Grand Van Vliet in Prix van Amsterdam finale met groot meesterschap verslagen ns 1 Witteveen wint Ronde IJselmeer op meesterlijke wijze ZMascotte' Neumeier wint Holland beker voor vijfde maal Nu ACC slachtoffer van cricketploeg Her mes DVS DCG-aanval schotloos in strijd om handhaikampioenschap Toch goed resultaat tegen sterke Limburgse dames: 0-2 Kleefstra winnaar eerste etappe ""ï'e'fdoet Goede prestatie van Nereus '0I0X - i uim m IMi wkêê m p»j. Sportuitslagen KD0 door V. en L. onder de voet gelopen: 5-19 MÉ8 (li mi 1 SCHULTE wint omnium voor Van Est V DIEUSSEN triomfeert in Ronde van Limburg Dekkers wint eerste étappe ,e goed! Beide HCC-elftallen spelen draw f Twee juniorenrecords te Utrecht verbeterd MAANDAG 26 JUNI 1950 PAGINA 5 Amateurs: Schotman P» - mmm FAANHOF niet op dreef in Ronde van Zwitserland WIELERNIEUWS VAN OVERAL Honkbalnegental van Amsterdam VLOEITJES Z. Holland Grensrit 111 ifl||pf - T.: I wmm. MÊÈÊ va*.-. I FOUKJE TE ZWOLLE COURSES DUINDIGT Ned. dames-roeiers zege vieren te Parijs t (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, 25 JUNI Een Reg Harris in de volle glans van zyn al zo vaak gekroonde sprintkunde, een Harris-op-zijn-best, heeft vanmiddag in het Olympisch Stadion de eerste Grand Prix van Amsterdam gewonnen. De 10.000 toeschouwers en dat waren er veel te weinig vcior zo'n prachtig wielerprogramma zullen voor het meerendeel wel hebben gerekend op een overwinning voor hun landgenoten Van Vliet of Derksen, maar de Engelse wereldkampioen, snel en tactisch als niemand in dit indrukwekkende gezel schap van binnen- en buitenlandse titelhouders, heeft ook Van Vliet en Derk sen geen kans gegeven om te reiken naar de kroon, welke hij sinds Kopen hagen met zoveel overtuiging en waardigheid draagt. Eerst rekende hy in de halve finale door een demarrage op 200 meter met Derksen af, die een half wiel te kort kwam en tenslotte dook hy in de eindstrijd op het beslissende moment met zoveel overtuiging en zelfbewustheid onder Van Vliet door, dat de Woerdenaar met zijn maximum aan snelheid zeker twee handbreedten achter de Engelsman bleef. 11 jgNS- Mjk c: En daarmede was tevens het von nis geveld over de „veteranen" Sche- rens en Gerardin, die in deze Grand Prix de zesde en achtste plaats be zetten. Gerardin werd in zijn eerste rit door Van Vliet opgepeuzeld en in zijn herkansing door Plattner, die hij tevergeefs met een minutenlange „sur place" had trachten te vermur wen. Scherens verloor zijn eerste rit van Derksen en kwam in de herkan sing nog tot de kwart-finale, omdat Schandorff hem wat al te bruut de kans had afgesneden en daarvoor prompt gedistancieerd werd. Maar in die kwart-finale werd hij een gemak kelijke prooi voor Harris, die van kop af zonder merkbare inspanning won. En in de herkansing moesten hij en zijn landgenoot Pauwels, de huidige Belgische kampioen, de meerderheid erkennen van een zeer gedecideerde, stellig niet ongevaarlijke Plattner. Dat waren dus de vier halve finalis ten: Harris, Van Vliet, Derksen en Plattner en Van Vliet trok tegen de Zwitser zonder twijfel de gemakkelijk ste rit, die hij dan ook met grote over tuiging wo.n Vóórdat Harris tenslotte in de finale zijn machtige greep naar de eerste prijs en de daaraan verbon den prachtige sjerp in de kleuren van de stad Amsterdam had gedaan, reed Derksen nog met Plattner om de derde en vierde prijs, die hij met glans won. En zo hebben dus de Nederlandse sprinters toch laten zien dat zij onder alle omstandigheden tot het beste van het beste horen, al wekte de zelfver- indruk, dat hij in deze vorm ook voor het wereldkampioenschap weer candi- daat nummer één is. Er was uiteraard ook veel belang stelling voor het sprintnummer der amateurs, waaruit de Van Vliets en Derksens van straks zullen moeten voortkomen. Hijzelendoorn was er niet en onder zijn rivalen hebben we de man van de toekomst nog niet gevonden. Na de drie matches a quatre bleek Schotman zich met 5 punten op de eerste plaats te hebben gekwalificeerd vóór Geukens, die 6 punten had, Koch met 7 punten en Wierstra met 12. Zeer interessant was de internationale omnium met deelname van Van Est, Schulte, Evers, Lakeman, De Hoog, Pe ters, de Fransma Diot en de sterke Luxemburger Gillen. Vooral de laatsie heeft zich in dit overwegend Neder landse gezelschap uitstekend geweerd. Hij begon met een tweede plaats achter Schulte in de klassementswedstrijd over 10 kilometer. De tweede rit, ach ter handelsmotoren over een afstand van 20 kilometer, was bijzonder aardig en ook hier begon Gillen, die onmiddel lijk van de zesde naar de eerste plaats oprukte, het offensief. Tenslotte echter ging het gevecht tussen Schulte en Van Est, van wie de laatste met groot mees terschap 150 meter voorsprong over de streep ging. Gillen werd derde. De derde en laatste rit, eveneens ach ter motoren, ging nu tussen Van Est en Gillen met 5 en Schulte met 3 punten. De winnaar van BordeauxParijs ver trok nu van kop en begon direct met zekere suprematie van Harris wel de een voorsprong te rijden van 70 a 80 meter. Gilen was er nu minder goed in en maakte daardoor de weg vrij voor Schulte, die, een halve baan achter Van Est, onbedreigd de tweede plaats be zette vóór Evers. Doordat het niet goed harmonieerde tussen hem en zijn gang maker, kon hij pas aan een tegenoffen sief beginnen, toen Van Est practisch al niet meer te bereiken was. Maar ook de tweede plaats was voldoende om hem de overwinning te bezorgen in het eindklassement. 2 Van Est, 3 Gillen, 4 Evers, 5 Lakeman, 6 De Hoog, 7 Peters en 8 Diot. Het programma was begonnen met een wedstrijd voor amateurs over on bekende afstand en werd gewonnen door Piet Pieters, die in de eindspurt een heftige aanval van de vinnige ve teraan Tinus van Gelderen uitstekend afsloeg. Rechts de drie eerst-aankomenden van de Ronde om het IJsselmeer in het Olympisch Stadion te Amsterdam. In het midden Witteveen (met de krans). Links van hem Kempff, winnaar van de tweede etappe SteenwijkAmster dam en derde in de Ronde, rechts Pe ters, die tweede werd in de Ronde. Links: Harris en Van Vliet zijn op de zeljde wielerbaan in duel gewikkeld even voor de eindstreep. Harris zege viert (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 25 Juni Wieler-Ne- derland behoeft zich niet bang te ma ken als straks een ploeg amateurs naar het wereldkampioenschap in Belgie zal gaan, want er zijn goede wegrenners, waaruit op de wegen van Vlaanderen rond Moorslede ook dit jaar een wereld kampioen kan komen! De jonge Bra bander Hans Dekkers en de Limburger Jan Nolten zullen puike representanten zyn, maar bovendien de Amsterdammer Cor Witteveen, om van een Henk van Breenen nog maar niet te spreken, al liet hij in de derde Rondrit om het IJselmeer Zaterdag en Zondag ook nu - door de Amsterdamse club „De Germaan" georganiseerd, ditmaal niet zo'n heel grote indruk achter. Maar als er één Noord-Hollandse amateurweg renner naar de strijd om de wereldtitel afgevaardigd dient te worden, dan is dat ongetwijfeld Cor Witteveen. Cas Kleefstra, de Amsterdammer, schijnt er weer goed in te kunnen ko men. al moet hij nog wat harder wor den.' Dat bewees hij Zaterdagmiddag wel duidelijk toen de 75 deelnemers uit het Amsterdamse IJ-bos op weg naar het Overijselse stadje Steenwijk waren gegaan en de kleine man tenslotte uit een kopgroep van twaalf de eindsprint op de Kallenkoterallee won en hoe hij in de tweede rit naar het Olympisch Stadion reea. Maar de schijnwerpers richten we toch scherp op Cor Witteveen, die in de eerste etappe danig met pech te kam pen had toen de bonte karavaan op weg naar Hoorn door de Midden-Beemster trok, waar hij zijn derailleur kapot trapte en moest afstappen en wachten op de reparatiewagen, waarin de oud kampioen Piet Ikelaar ais verzorger op trad. Eerst op een andere fiets, daar na overstappend op zijn eigen karretja. kostte hem die pech meer dan vier mi nuten. Maar hij liet zich niet ontmoe digen. Integendeekenergiek joeg hij over de vlakke Noord-Hollandse wegen voort, op zoek naar het peleton, waar uit in de buurt van Wognum, na 45 km., vier Amsterdammers waren ontsnapt: Sieveking, Wiekemeijer. Holleeder en Douwes; een groepje, dat begreep, dat het mogelijk was met die „Le Départ a la Frangaise" succes te kunnen beha len. Toen we echter op Friese bodem waren gekomen, was de voorsprong te loor gegaan. Sieveking had zich intus sen kunnen troosten door het winnen van een premie bij het Monument De groepen verenigden zich en met plm. 40 renners voorop ging het verder, voor de laatste 50 km. Péters liep spe lenderwijze weg, maar werd even ge makkelijk ingelopen en in die jacht kwamen twaalf man voorop, waaruit tenslotte in Steenwijk de beslissing in de sprint moest vallen, een 6pannende sprint op de Kallenkoterallee, even bui ten Steenwijk, handig gewonnen door Cas Kleefstra, vóór de Zaankanter Ed. Koeman, Wim Snijders, Adrie Voorting enCor Witteveen. de grote man in die etappe, want hij had zijn vier minuten pracntig weg kunnen werken. Twaalf man leidden in het algemeen klassement te Steenwijk en druk wer den de kansen besproken. Zondagmor gen tegen twaalf uur stonden ze weer aan de start, nu met 64 man, omdat er een aantal te laat was binnen gekomen of door pech en door een valpartij in Bolsward was uitgeschakeld. Op de spiegelgladde bitumenwegen naar Mep- pel gebeurde er betrekkelijk weinig. Na Amersfoort viel de slag. Witteveen sprong weg, in Baarn kreeg hij gezel schap van Peters, Visser, Van Leeuwen en Kempff. die succes hadden, tenmin ste vier er van, want Van Leeuwen moest van de fiets in de buurt van La ren. Dit viertal kwam tenslotte met een paar minuten voorsprong in het Olym pisch Stadion, waar Kempff, de rapste van het stel, de sprint won voor zijn ploeggenoot uit de Lucky-ploeg, Wit teveen, die eerste in het algemeen klas sement werd. Voorting kwam vervol gens alleen binnen en bezette daardoor de derde plaats in de algemene rang schikking. Totaal-uitslag: 1. Witteveen, 9.46.37; 2. Peters, z.t.; 3. Kempff 9.48; 4. Voor ting 9.49.15; 5. Koeman 9.49.29; 6. Duijf, z.t.; 7. Kleefstra 9.49.35; 8. Cornelisse. z.t.; 9. Van Breenen 9.50.58; 10. Stroo- mer 9.50.58. Olympia won de clubprijsmet Kleef stra, Remkes en Willekes. Burgemeester d'Ailly van Amsterdam hangt Harris de sjerp als overwinnings insigne voor de Grote Prijs van Am sterdam om de schouders. De Nederlander Faanhof heeft tot nog toe niet veel bereikt in de Ronde van Zwitserland. De eerste etappe eindigde in een zege voor Goldschmidt, 2. Sterckse (Belg), 3. Dussault46 Faan hof. De tweede rit had tot resultaat: 1. Goldschmidt, 2. Weilenmann, 3. Kübler. In het algemeen klassement heeft Gold schmidt de leiding. Faanhof is twee en vijftigste. Wim van Est heeft in Tilburg een wielerwedstrijd achter Derny-motoren gewonnen vóór Masson, Somers en Diot. T5p de wielerbaan van St. Willebrord werd een internationale wedstrijd ge houden, waaraan de drie eerst geplaat sten van de wedstrijd Bordeaux'Parijs t.w. Van Est, Diot (Frankrijk) en Somers (België) deelnamen. Er werd een omni um gereden over vier manches. Het eindklasseement luidt: 1 Van Est 26 pnt; 2 Diot 20 pnt; 3 Somers 14 pnt. In een wegwedstrijd over 150 km te Sint Niklaas werd Middelkamp derde achter Debaere en Hardiquest. De amateur Jansen uit Den Haag werd eerste in een wedstrijd te Heeren veen en mèt hem de nieuweling Huis man uit Muntendam. De Ronde van Heerenveen was Voor de Almeloër Van der Velde (am.), die van Zuilen voor zijn Haarlemse collega Boersma. De derde ronde van Halsteren over 135 km eindigde in een zege voor Wagt- mans (Breda) in 3 u. 40 min. 22 sec. Tweede werd Voorting (Haarlem) en derde Vinken (Geleen). De amateurwielrenner Dielissen uit Beek en Donk heeft de Ronde van Lim burg gewonnen, een prestatie, die voor zich zelf spreekt, als men weet, dat Dekkers en Nolten met de tweede en derde plaats genoegen moesten nemen. Zaterdag werd de eerste etappe gereden Deze rit, die van Maastricht door het Zuid-Limburgse heuvelland via Sittard en Roermond naar Venlo leidde, werd gewonnen door de Eindhovenaar Hans Dekkers. Hij legde de 160 km af in de tijd van 4 uur 11 min. en 20 sec. Tot op de Cauberg waren de renners bijeen ge bleven. De sterkere waren echter het eerst aan de kop en bij het afdalen van de Raarberg, tussen Berg en Terblijt en Amby trokken vijf renners er tussenuit. Het waren de Brabanders Dekkers en Dielissen, de Limburgers Gelissen en Nolten en de Luxemburger Simon. In Sittard had de groep 3 minuten voor sprong op de rest van het veld en deze voorsprong werd geleidelijk opgevoerd. Achter Roermond bij Haelen kreeg Nol ten een inzinking. Het kostte hem drie minuten, maar hij handhaafde zich op de vijfde plaats. Om kwart over zeven reden de vier koplopers het Venlose wielerpark binnen en het was Dekkers, die in de sprint zegevierde. De uitslag luidt: 1 Dekkers (Eind hoven), 4 uur 11 min. 20 sec; 2 Dielissen (Beek en Donk) z.t.; 3 Gelissen (Beek) z.t.; 4 Simon Luxemburg) z.t.; 5 J. Nol ten (Geleen) 4.14.18; 6 Van Brabant (België) 4.16.57; 7 Van Elderen (Eind hoven) z.t.; 8 Plantaz (Eindhoven) z.t.; 9 Paymans (Tilburg) z.t. De tweede etappe van Venlo naar Geleen, over een afstand van 156 km, werd gewonnen door de Belg Deborre in een tijd van 4 uur 3 min. 30 sec., on middellijk gevolgd door onze landgenoot Dielissen (Beek en Donk), voor wie de zelfde tijd werd afgedrukt. Als derde arriveerde Haan (Mechelen, Limburg) in-'4 uur 4 min. 25 sec. met J. Nolten (Geleen), Paaymans (Tilburg), Berden (België), Gaul en Moes (beiden Luxem burg), allen in dezelfde tijd als Nolten. Als 9e en 10e arriveerden de Eindhove naar Dekkers in 4 uur 4 min. en 30 sec. en de Belg Kremers in dezelfde tijd. Het eindklassement van de Ronde van Limburg is als volgt: 1 Dielissen (Beek en Donk), 8 uur 14 min. 50 sec; 2 Dek kers (Eindhoven), 8.15.50; 3 J. Nolten (Geleen), 8.18.43; 4 Paymans (Tilburg), 8.21.22; 5 Kremers (België), 8.21.27; 6 Van Elderen (Eindhoven), 8.22.12; 7 Massuger (Oisterwijk), z.t. Hedenavond om zeven uur speelt een Amsterdams honkbalhegental op het ter rein van de Volewijckers te Amsterdam tegen een negental van de Amerikaanse opleidingsschepen Eagle en Campbell. Het Amsterdams negental is als volgt samengesteld: Werper Urbanus (OVVO); vanger Meyer (OVVO); eerste honk P. Hole wijn (VVGA); tweede honk Pronk (V VGA); korte stop Willemsen (Blau- Wit); derde honk Altink (OVVO); links- velder C. Holewijn (VVGA); midvelder Prins (Ajax); rechtsvelder Boers (VV GA) Advertentie VOETBAL West I. Promotie Derde Klasse: Zaan dijk—HRC 12, RapiditasQSC 31. West II. Promotie Derde Klasse: Gou da—SVW 4—2, ODSHOV 0—1. Zuid I. Promotie Derde Klasse: SCB Dongen 24, MuloConcordia SVD 02. West I. Promotie Vierde Klasse: Aals meerSDZ 11, Ripperdade' Meer 3—2, VVY—Patria 0—3, SEC—Donar 2—1, RKAFCBeverwijk 11 (na 2 x verlengen). HONKBAL le klasse :Blauw-Wit—VVGA 4—4, SchotenEDO 98, HHCS.c. Haarlem 7—7. Overg. kl. A: WatergraafsmeerDWS 97, Spart.DOS 17, CatchersTIW 3—2, ABC—Ajax 2 13—5. B: HFC Haar lem—HHC 2 11—10, RCH—HCK 8—7, Ce- leritasS.c. Haarlem 2 167, Sparta TIBB 9—2. AMSTERDAM, 25 Juni. Voor het vijfde achtereenvolgende jaar heeft Neumeier van Willem 3 op de Bosbaan bij Amsterdam in zijn skif de Holland- beker gewonnen en daarmede een nieuw record gevestigd. Pieterse van „De Hoop" won deze beker in de jaren 1922 tot en met 1925 en was met Neumeier de enige, die in de 58 jaren, waarin de beker sedert 1886 op het spel heeft ge staan, deze vier maal in successie wist te winnen. Opnieuw was het de weinig stijlvol roeiende skiffeur Draaier van Nautilus, die in het hoofdnummer van deze wed strijden, de oude skif, waarvoor de Holland-beker wordt uitgeloofd, als tweede eindigde. Ditmaal moest Neu meier meer van zijn krachten vergen dan verleden jaar. Tot het einde toe bleef het verschil tussen de beide skifs uiterst miniem. De kampioen won ten slotte met ruim een lengte in 7 min. 31 seconden. Derde werd de DDS-er van der Berg. Van de met spanning verwachte strijd tussen Neumeier en Collet kwam niets, omdat de Belg ver stek liet gaan. Hij was lang de enige Belg niet, die niet op de Bosbaan verscheen. Van de vijf verenigingen konden door verschillende omstandigheden alleen de Antwerp SSculling club en de Socétë Royale Nautique Anversoise naar ons land komen. Een van de beste prestaties van dit (Van onze cricketmedewerker) Hermes-DVS haalde gisteren het kunststukje uit om voor de vierde maal in successie een overwinning te behalen. Ditmaal werd te Amsterdam ACC, de kampioen van 1949, met 80 runs aan de zegekar gebonden. ACC faalde hopeloos aan bat en was voor het schamele totaal van68 runs all out. Hiervan waren 18 extra's; scoor den H. Scheepstra een goede 18 (3x4) en W. van Weelde een niet kansloze 19, de negen overige batsmen maakten der halve samen13 runs! Commentaar derhalve overbodig, of het moet de op merking zijn, dat ACC zeer beneden haar vorm speelde. Van de bowlers van Hermes-DVS waren J. Scheffer met 3 voor 8 en C. Tettelaar met 3 voor 3 de uitblinkers. Alhoewel H. Stolk faalde (Lb.w. voor 4 op W. v. Weelde) hadden v. d. Sloot met 18 en v. d. Ende met 16 en later Ruiterman met een harde 29, w.o. een enorme zes, weinig moeite het totaal van ACC te passeren. Er werd besloten de AMSTERDAM, 25 Juni Met Limburgia's voetbalkampioenschap als goed kwamen de Limburgse handbalkampioenen in het veld voor de stryd om de landstitel Handbal N.K.S. en met dezelfde aspiraties van hun streekgenoten hebben zy het kunnen verlaten. Twee halve uren lang stelden de handbalmatadoren van Vlug en Lenig uit Geleen het heiligdom van het Amsterdamse K.D.O. onder een vuur van suisende kogels en daarvan waren er liefst negentien voltreffers. Slechts vijf tegenpunten konden de Amster dammers er tegenover zetten. Deze 195-nederIaag doet associaties verwek ken aan een ontredderd .gedemoraliseerd elftal, maar in werkelijkheid kan men slechts verwondering hebben voor het doorzettingsvermogen der blauw- witten, die tot de laatste seconden, waarin zij hun vyfde doelpunt nog scoor den, hebben doorgevochten om te redden wat er te redden viel. Ook de dames van A.V.S. uit Sittard behaalden een overwinning op DCG (Amsterdam), doch veel minder overtuigend en er zijn voldoende motieven aan te voeren om de 2—O-nederlaag als een goed resultaat te zien. In kansen uitgedrukt hadden gecombineerden toch heus wel een tegenpuntje verdiend, maar de voorhoede was onmachtig een raak schot af te vuren. En het zag er in het begin zo hoopvol uit voor de beide verliezers, vooral voor de dames. Kansen heeft DCG genoeg gehad, maar geen enkele maal benut. Zeer zeker was de Limburgse verdedi ging te passeren, maar deze had geen moeite om de meeste aanvallen in de kiem te smoren door de minder goede opstelling van hun tegenstanders. De anders zo gevaarlijke rechtsbuiten d^r gecombineerden werd door de linkshalf practisch uitgeschakeld. Ook de anders zo aggressieve midvoor, die door de zeer verdienstelijk spelende linksbinnen goed werd ondersteund, kon geen enkele maal een doorbraak forceren, zoals het elke aanval trouwens aan stootkracht ont brak. Veel strijdlust kon men dan ook niet verwachten van het DCG-team, dat door een zwaarbeladen kampioens- en bekerprogramma de laatste twee maan den elke Zondag en ook nog weekavon- den in touw is gebleven en nu met Vitesse uit Castricum als de twee eerste verenigingen van het Diocees Haarlem bovendien het Westen van Nederland vertegenwoordigt om de nationale titel. Nadat de zenuwen weggespeeld waren, was het een wisseling van aanvalltn en kansen, die het meest aan de rechter vleugel van AVS voorkwamen, van waar uit ook het eerste doelpunt ontstond. Een afgeslagen aanval van DCG deed de bal in handen van de midvoor be landen, die naar links speelde. De links buiten rende in volle vaart op het doel af, vond de rechtshalf op haar weg, die met haar resoluut optreden slechts uit stel van executie wist te verkrijgen. Een schermutseling volgde, waarbij de bal in bezit bleef van de linksbuiten. De Amsterdamse verdediging concentreerde zich op haar rechter helft en verloor daarbij de rechtsbuiten uit het oog, die de bal recht voor het doel voorgezet kreeg. Een dekkingsfout van de links back die te laat reageerde liet geen hoop en de achterstand was een feit (0-—1). De vijf minuten van de tweede helft waren geheel voor de bezoekers, waar- n echter de gastvrouwen zich ook weer do. en gelden, ja zelfs meer in de aan val waren. Doch het slechte plaatsen, verkeerde opstelling leidden niet tot een resultaat. De Limburgse aanvallen daar entegen waren somstijds fraaie combi natie;. veroorzaakten hachelijke momen ten voor de cirkel doch leverden ook geen doelpunt op. Drie minuten voor het einde zouden zij toch succes heb ben. Een zeventienmeterworp benutte de rechtsbuiten met een uitgerekende voorzet aan de midvoor, die haar elftal ii. veilige haven bracht met een bril- lante worp. Dus niet zulk een indruk wekkende uitslag als 195 waarvan echter direct moet worden toegevoegd, dat doelman Kolderman van KDO er zes cadeau gaf. Vreemd genoeg. Het ene moment verrichtte hij een schitte rende save, het volgende ogenblik stak hij geen hand uit naar een bal, die toch wel een poging waard was. Wie dacht, dat K.D.O. na dc 40-ach- terstand binnen de eerste vijf minuten het bijltje er bij neer zou leggen, is wel zeer bedrogen uitgekomen. Zelfs, toen de rechtsbuiten van Vlug en Lenig, Schoenmakers, het tweede van zijn acht doelpunten scoorde en daarmee dc stand weer vijf minuten later op 06 had ge bracht, gaf K.D.O. niet op. Na de mid- denuit vloog spil Buys voor zijn aanval uit naar voren tot aan de cirkel, gaf de naar hem gespeelde bal weer af aan de snel toeschietende De Rond, die zich te genover de nict-wijkende backs zag ge plaatst. Een snelle wending, een rugge lingse worp en het eerste tegenpuntje was er. Dit betekende zichtbaar een op luchting, want de Amsterdammers moe ten geen grond gevoeld hebben, toen even daarvoor een strafworp gemist was. De Limburgers hadden een passend ant woord onmiddellijk klaar (17) en juist voor de rust vergrootten zü hun voorsprong tot I8. Na de hervatting speelden de bezoe kers weer hetzelfde spelletje van de eer ste helft. Ze vlogen over net terrein renden door elkaar, combineerden op al le mogelijke manieren en plaatsten, schijnbaar zonder vooraf te kijken waar hun mensen stonden. Tegenover dit be weeglijke spel, waarvan toch een aange name rust uitging, zullen de gastheren zich wel hopeloos gevoeld hebben en met de regelmaat van de klok zagen zij de bal steeds weer in hun net verdwij nen. Zo had doelman Kolderman een verrassende save verricht, even later suisde een bal langs hem heen, zo snel, dat hem soms geen tijd bleef waar te nemen in welke hoek het leer verdween. K.D.O. was met een veranderde opstel ling aan het werk gegaan en dit bleek een verbetering. Nu kwam het niet al leen meer aan op De Rond en Heidenis, de enigen die opgevallen zijn door hun juiste baltechniek en handigheid, de aanwezigheid van Böke in de voorhoede deden hun aanvallen gevaarlijker wor den. Het tweede doelpunt kwam dan ook (nadat de achterstand reeds 111 was) uit een enorme harde bal van De Rond, die de doelverdediger eerst in het net terugzag. Weer drie doelpunten van Vlug en Lenig en nu was het Böke die van rechts met een hoge worp de stand op 313 bracht. Het antwoord van Lim burg was als vanouds: 314, nog eens Schoenmakers, 3—15 en toen wéér Böke, maar mg, met een lage bal (4—15). Dit scheen veel energie gekost te hebben, want de gasten bleven nu regelmatig de boventoon voeren, zij doelpuntten nog viermaal (419). Met een laatsie krachtsinspanning werkten de Amster dammers zich tot het begeerde doel op en deze keer was het Bouhuis, die net voor het eindsignaal het vijfde doelpunt voor zijn elftal deed ontstaan. De voorwedstrijd, junioren Amster- dan tegen Kring Kennetfierland—Zaan streek mocht voor de hoofdstad ook al geen succes opleveren. Met een volko men verdiende 4—1-zege demonstreer den de Zaanse meisjes hun betere tech niek en onderling samenspel en een spelpeil, dat hoewel niet hoog. toch be vredigend genoemd kan worden. De beide binnenspelers van de D. C. G.- aanvai trachten een doorbraak te force ren, doch hun pogingen worden door de niet-wijkende A.V.S.-verdediging op het laatste moment verijdeld. V l. n. r. de dames: Oosterhof (D.C.G.), Vossen (A.V.S.), Tillmans (A.V.S.) en Van Wechem (D.C.G.). s-: innings van HDVS uit te spelen, waar van toen het einde kwam op 148. C. Tet telaar een fraaie 38. ACC miste tal van vangen (o.m. twee op Ruiterman) en voorts was het grondfielden verre van eerste klas. Al bij al, een slechte wed strijd van de kampioenen! HCC 1 kon nog maar juist een draw tegen Haarlem forceren. Met de twee laatste batsmen op de mat (De Beus en Van der Hoeven) was de tijd verstreken! Haarlem scoorde 202 voor het verlies van 9 wickets, waarvan A. Harmsen 49 (5x4) en Herb. Boeree 44 (5x4), waarna HCC I het tot 112 voor 9 bracht. W. H. Gallois een fraaie 58 (5x4). Ook HCC II kon het niet tot een over winning brengen, doch hier waren de rollen omgekeerd, daar HCC II begon met 198 runs, waarvan A. Schuur een uitstekende 43 en J. v. d. Luur 47, echter op nul tweemaal door de keeper gemist: Toen Rood en Wit 6 wickets kJtijt was voor 82 runs, werd op een draw aange stuurd, die op een totaal van 124 voor 9 aanbrak. De veteraan P. Hagenaar hield 2 uur stand voor 49 runs. Molijn en Peereboom waren de laatste batsmen op de mat. Voor HCC II scoorde Van Ac- kel, een 14-jarige cricketer31 not out als elfde man! In de B-klasse bleven de totalen aan de lage kant. Zo verloor Excelsior (49 en 78 voor 9) met 75 runs van VOC, waar bij A. Terwiel voor VOC in totaal 12 wickets- voor 30 runs nam, won Quick (N.), dat 120 tegen P.W. maakte, met 67 runs van P.W., dat uit was voor 53. Sparta tegen Kampong was verre van fraai; Sparta uit voor 40, Kampong voor 70. De Rotterdammers verloren met 30 runs in een wedstrijd, die op vrij laag peil stond. VRA bracht het tegen HBS tot 97, waarvan W Kummer een zeer mooie 30. Alhoewel H. Herklots op z'n eerste bal uit was, had HBS weinig moeite de runs te scoren. Op 103 voor 3 werd gestopt. Antoon v. d. Vegt was hier de beste all- rounder; bowlde eerst 3—26 en bleef later met een mooie innings van 42 not out. (C. Bousquet voorts 30 not out). R. Dellow nam \ioor HBS 6 wickets voor 36 runs. Een ruim verdiende 7 wicketszege voor HBS. Over een parcours van totaal 371 Vz km werd de negende Zuid-Holland Grensrit onder auspiciën van de KNMV verreden. De wedstrijd gold als 2e on derdeel, van een drietal wedstrijden door middel waarvan de kampioen van Ne derland zal worden aangewezen. A klasse jr: tot 125 c.c. 1. G. de Bruyn, Hoofddorp, DKW 40 strafpnt.; B klasse jr. tot 250 c.c.: 1. C. Baas jr., Abbenes, Velocette 83 strafpnt.; E kl. sr. tot 125 c.c.: half ex aequo: Van der Made, Uterecht, Germaan en Van Katwijk, Delft, Germaan, 13 strafpnt. K. klasse, politiezijspan: half ex aequo: Agent Oomen, Amsterdam en Wmr. le kl. Bergakker, Nijmegen, HD, ieder 5 str.p. C klasse jr. boven 250 c.c.: 1. Van Dol- der, Rhenen, AJS 6 strafpnt. F klasse, sr. 250 c.c.: half ex aequo: Veer, Borcu- lo en Van Donkelaar, B,ussum, Jawa, 5 strafpnt. H klasse sr. zijspannen: half ex aequo: Kemper, Delft, HD en Wuis, Voorburg, Zündapp, 7 strafpnt. le kl. militairen: 1. Kpt. Gerhard, Stroe, Matchless, 4 strafpnt. J klasse: Solo politie: 1. O. W. Emmelkamp, Bilt- hoven, Triumph, 15 strafpnt. G. klasse, sr. boven 250 c.c.: 1r Rozenberg, Venlo, BSA 1 strafpnt. De merkenteamprijs was voor het Jawateam, bestaande uit de rijders Jan- sema, Hengelo, Van Rijssel, Den Haag en Veer, Borculo, totaal 40 strafpnt. De clubteamprijs werd gewonnen door de motorclub Aalsmeer, bestaande uit de rijders Roest, Nieuwveen, Mast, Nieuw- veen en Rozenberg, Venlo, totaal 50 strafpnt. Autoprijs: 1. Van Dijk. Wassenaar Ford, 6 strafpnt. 2. Seegers, Den Haag, Ford, 12 strafpnt. 3. Smeenk, Santpoort, Citroen, 14 strafpnt. rogifestijn, waarop overigens geen uit zonderlijke tijden zijn gemaakt, leverde de jeugdige eerstejaars studentenploeg van Nereus, die zowel in het nummer jonge acht A als B uitkwam. Zaterdag middag eindigde deze acht in de jonge acht B als derde met een tijd van 6 min. 15.3 sec., nadat ze de voorwedstrijd in de jonge acht A met 6 min. 25 sec. had gewonnen. Zondagmiddag roeiden ze een schitterende race tegen de Njord acht, die veertien dagen geleden bij de Koninklijke in grootse stijl gewonnen had, toen Nereus zich wegens het over lijden van dr. Meurer uit alle nummers terugtrok. Met driekwart lengte voor sprong gingen de Amsterdamse studen ten als eerste door de finish in de tijd van 6 min. 23.1 sec. met Njord, dat uit derde positie naar voren was gekomen, als goede tweede. Zoals te verwachten was prolongeer den de vier Tritonsiudenten Kuntze, Gppel, Brinkhorst en Wit hun succes van de Koninklijke. Opnieuw wonnen zij twee seniornummers: de gestuurde en de ongestuurde vier. Het laatste num mer werd Zondagmiddag geroeid en kort na de start liep de ploeg van de Société Royale Nautique uit de baan, hetgeen te wijten was aan een technisch mankement. De beide boten kwamen met elkaar in aanvaring en de Belgen lieten lopen, waardoor ze een achter stand kregen en tenslotte achter Njord derde werden. In een ander seniornummer, de dou ble sculls, zag men ditmaal dr. Van der Meer aan slag, omdat Neumeier zich tot de skif bepaalde. De derde skiffeur van Willem 3, Reiding, completeerde nu de ploeg en deze combinatie deed het even goed als de oude. Met 7 min. stelde ploeg van de Antwerp Sculling club enige lengten achter zich. De twee Belgen hadden echter kort te voren veel van hun krachten gevergd in het nummer Jonge skif B. L. Heizen won dit en zijn partner uit de double scull, M. d, Waele, werd derde. Tussen hen in eindigde de Amstel-skiffeur Hout- schilt als tweede. J Tijdens athletiekwedstrijden te Utrecht, georganiseerd door de vereniging Atheon werden twee junioresrecords op fraaie wijze verbeterd. Het 15-jarige meisje T. de Jong van Sagitta, uitkomend in de B-klasse, verrichtte een prestatie van buitengewdne klasse door bij het ver springen een afstand van 5.71 meter te bereiken, waarmede zij het jeugdrecord. dat op naam van Loes van der Meyden (Shot) stond met 5.31 meter, met niet minder dan 40 centimeter verbeterde. Het jeugdrecord bij de heren, in het zelfde nummer werd driemaal verbeterd. Het stond met 6.72 meter op naam van Bos. Eerst sprong de A.A.C.-er Visser 6.78.5 meter, daarna kwam Herberts van A.V. 1923 op 6.84 meter en vervolgens verbeterde Visser deze prestatie nog eens met 6.85 meter. Ongetwijfeld was Foekje Dillema de trekpleister, die ongeveer 3000 toeschou wers naar het Gem. Sportpark te Zwolle trok waar PEC nationale athletiekwed strijden organiseerde. Maar naast Foek je werd ook Hans Harting populair om de prachtige wijze, waarop hij de 1500 m. liep. 1500 m. (A): 1. H. Harting AAC 3.59.6; 2. A. Jonkers Blerick 4.07.6. 100 m. dames: 1. Foekje Dillema Vites se 11.9; 2. E. Janmaat Sisu 12.5. 100 m. heren: B. Holst AVG 11.—; 2. F. v. Erp AVG 11.2. 800 m. heren: 1. A. Kist AAC 1.58.8; 2. J. Havenaar AV '23 2.00.5. 400 m. heren: 1. T. G. Frankx A. C. Tyon 51.4; 2. W. Vaal Geef Acht 52.2. Speerwerpen heren: 1. B. Lutkeveld APGS 63.47; 2. Ossenwaarde AAC 51. Hoogspringen heren: 1. A. Keizer AV '23 1.85; 2. J. Romp Olympia 1.75. 5000 m. heren: 1. H. Huizinga Vitesse 15.48.2; 2. W. van Zeeland OSS '20 15.54.4. 4x100 m. estafette dames: 1. AVG '26 53.2. Daventria 53.9. Polsstokhoogspringen heren: 1. C. La- moree Haarlem 3.85; 2. M. Zwart Haar lem 3.50. 4x100 estafette heren: 1. AAC 44.5; 2. AVG '26 45.—. Discuswerpen dames: 1. A. Panhorst- Niesink, Sagitta, 36.84; 2. W. Pasma, Vi tesse 35.56. Verspringen heren: 1. M. Naaktgebo ren DFC 6.94; 2. O. Blanken AVG '26 6.55 m. De uitslagen van de draverijen en ren nen te Duindigt luiden: Quitewellprijs, 2140 m.: 1. Martini Spencer, 1.30.5; 2. O Marijke, 3. Ooststar W. 2.30 (stal), pl. f 1.50, f3.70, f 1.60, kop pel 17.70, covercal 19.40. Quinolaprijs, 2100 m.: 1. Miss Zelda, 1.31.3; 2. Loblied A', 3. Norma Shearer. W. f4.10, pL f2.10, f3.40, f2.80. koppel f 6.80, covercal f 14.40. Quiviveprijs, 2100 m.: 1.Lucky Fan fare, 1.26.6; 2. Kent Queen B, 3. King Spencer. W. f 2.70, pl. f 1,50, f 1.60, f 1.70, koppel f 13.60, covercal f 4.90. Quivalaprijs, 2520 m.: 1. Norton Wil liams, 1.28.3; 2. Moquette de la Maire, 3. Martine van Axkit. W. f 2.90, pL f 1.80, f 2.60, f 4.50, koppel f 20.30; covercal f 8.50. Quo Vadis-prijs, 950 m.: 1. Tosto, 1.01.8; 2. Rivalite, 3. Brandal. W. f 22.20, pl. f 3.60, f 1.30, koppel f 26.20, covercal f 5.10. Derbyprijs, 2400 m.: 1. Robespierre, 2.44.4; 2. Plinius, 3. Kamila. W. f 2.80, pl. f 1.90, f 2.30, koppel f 7.80, covercal f 6.20. Quasiprijs, 2Ó00 m.: 1. Taragas, 2.12.3; 2. All Ablaze, 3. Mad de Maintenon. W. f4.20, pl. f 1.80, f 1.60, koppel f15.80, covercal f3.40. Totale omzet f55.697. Twee Nederlandse damesploegen zijn Zaterdag en Zondag voor de eerste maal in de geschiedenis van het roeien offi cieel uitgezonden voor internationale damesroeiwedstrijden, die in Parijs op de Seine gehouden zijn. Beide Nederlandse ploegen boekten een glansrijke overwinning. De oude vier van het Spaarne won uit een veld van zes ploegen met twee lengten voor sprong. De oude acht dames van de Hoop volg de dit voorbeeld en won later in de mid dag met ruime voorsprong uit een veld van vijf ploegen. De Amerikaan Attlesly heeft Wolcott's wereldrecord 110 meter horden van 13.7 op 13.6 gebracht Het vorige record was 9 jaar oud. De uitslag van de tweede ronde tussen de schaakteams van Joegoslavië en Ne derland is 7 y,2y2 (alleen Cortlever won). De uitslag is dus 145% voor de bezoekers. De interland voetbalwedstrijd Denemar kenNoorwegen, welke Zondag te Aarhus werd gespeeld, werd door Noorwegen ge wonnen met 41.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 5