Situatie in Zuid-Korea is zeer ongunstig „Landsbelang eist verzoening met de troon" Bele venissen van de struisvogel Rasmus Op hoofdkwartier van MacArthar heerst grote bedrijvigheid Eerste wapenleverantie aan Indo-China ZWITSAL Moskou acht besluit van de Veiligheidsraad onwettig Begroting 0., K. en W. goedgekeurd HONIG'S PUDDING MET SUIKER Queuille opnieuw formateur BEELD VAN LAATSTE OORLOG HERLEEFT Wm Westerse deskundigen zijn van andere mening Belgische regering legt verklaring af in het parlement Standpunt t.a.v. tweede Technische Hogeschool nog niet bepaald Wellicht morgen een regering gevormd DONDERDAG 29 JUNI 1950 PAGINA 5 Acht vliegtuigen naar Saigon MGR. GROMIER DRAAGT ALS EERSTE DE H. MIS OP In crypte van St. Pieter CONFERENTIE TUSSEN KERK EN STAAT De onderhandelingen te Boedapest begonnen 1 cAambeien Amerikaanse dienstplichtwet goedgekeurd Vertrouwensvotum Dinsdag a.s.? UE RAADPLEEGT DE LEDEN DER VERENIGDE NATIES Over de hulpverlening aan Zuid-Korea Australië en N. Zeeland volgen De nieuwe minister van Justite EERSTE KAMER DE FRANSE KABINETSCRISIS Socialisten in het kabinet? Bescherming van vrouwen en jeugdige personen cjcamens MARKTEN Dagelijks kinder verhaal door Clevin (Vervolg van pag. 1) Op het Amerikaanse hoofdkwartier te Tokio werd toegegeven dat het giste- ren een zeer critieke dag is geweest en dat generaal MacArthur vandaag niet tegenstaande slecht vliegweer alle be schikbare vliegutigen in de strijd zal werpen. Men zag in dat van het Zuid- Koreaanse leger het uiterste is gevergd. De Amerikaanse vliegtuigen zullen zich vooral concentreren op vernieti ging van de achterwaartse verbindingen van de Noord-Koreaanse legers en vooral van de aanvoer van benzine. Toch waren waarnemers pessimistisch gestemd. De Noordelijken doen al het mogelijke om de Zuidelijke legers vol ledig te demoraliseren. De Zuidelijken moeten het nu in hoofdzaak hebbeij van tijdwinst. Zij hebben die nodig om uit de her en der verspreide op de vlucht gedreven een heden opnieuw een strijdbare macht samen te stellen. De Noordelijken, die dat zeer goed hebben begrepen, zijn da» ook bezig zonder ophouden hun tegen standers te bestoken en blijven wiggen in de Zuidelijke linies drijven. 'Ook zij hebben haast omdat elk ogenblik het weer ten gunste van de Amerikaanse luchtmacht kan omslaan. Een zegsman van de luchtmacht deel de mede, dat vandaag de luchtmacht als voornaamste doel heeft er zorg voor te dragen dat Suwon behouden blijft. Suwon heeft de gehele nacht blootgestaan aan Noord-Koreaanse aanvallen. Op de Japanse vliegvelden heeft in de afgelopen nacht grote bedrijvigheid ge heerst. Het grondpersoneel en technici maakten bij schijnwerperlicht de vlieg tuigen startklaar. Toen vanmorgen de straaljagers opstegen van de spekgladde startbanen, waren onder de vleugels duidelijk de rijen raketprojectieien te zien. die hun dodelijk wapen zijn. De straaljagers waren uitgerust met onder de romp bevestigde extra benzinetanks. Vele straaljagers bleven op de basis achter om later dienst te doen bij het escorteren van bommenwerpers en trans portvliegtuigen. Met de regelmaat van een klok stegen Dakota's op en vertrok ken in Noordelijke richting met voor raden voor Zuid-Korea. De bedrijvigheid op het bij het hoofd kwartier van gen. MacArthur roept her inneringen uit de oorlog op. Alle inlich tingen moeten eerst een militaire veilig heidsofficier passeren. De luchtafweerbatterijen in Japan zijn volledig bemand en het vliegend- en grondpersoneel van de Amerikaanse luchtmacht moet zich voortdurend paraat houden. Het is weer hetzelfde beeld als in de tweede wereldoorlog: ongeschoren be manningen lopen met hun pistool op de heup van hun vliegtuigen naar de can- tine voor koffie en sandwiches, brengen verslag uit over hun vlucht en ontvan gen nieuwe instructies. De Amerikaanse vlooteenheden, die in de Straat van Formosa patrouilleren, de Amerikanen uit Korea evacueren en alle landingsoperaties dienen te voorkomen, zijn nog niet in contact met de vijand geweest. Er schijnen geen Russische vlooteenheden, vliegtuigen of landleger- Troepen van het Zuid-Koreaanse leger op mars in het heuvelland nabij de 38ste breedtegraad. troepen in Korea actief te zijn en niets wijst er op, dat de Noord-Koreanen uit het buitenland hulp ontvangen. Luitenant-admiraal Arthur Radford. opperbevelhebber van de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan, heeft meege deeld, dat geen vlootstrijdkrachten van de Atlantische Oceaan naar de Stille Oceaan zullen worden overgeheveld. De Amerikaanse marine vormt op het ogenblik aan de Westkust van de U.S.A. een smaldeel, dat „uit voorzorg" naar de Hawaii-Archipel zal worden gezonden, zo deelde 'n marinewoordvoerder mede. Admiraal Radford heeft medegedeeld, dat het smaldeel waarschijnlijk zal be staan uit een groot vliegdekschip, een zware kruiser, een aantal hulpschepen en waarschijnlijk een groep torpedo jagers. Voorts heeft het opperbevel van de marine besloten, dat in Honoloeloe ge- stationneerde oorlogsschepen, die ter ge legenheid van de nationale feestdag (4 Juli) naar de Westkust van de U.S.A. zouden gaan, moeten blijven. De operatie-basis van de zevende Amerikaanse vloot, van waaruit alle Amerikaanse vlootbewegingen in de wa teren nabij Korea zullen worden geleid, is geheim. De basis was oorspronkelijk aan dePhilippijnse Subic-baai. Er bevinden zich thans vrijwel geen schepen in dé haven van Pearl Harbour, doch zij zullen in de eerstvolgende dagen wel komen," aldus Radford. Radio-Seoul, thans in handen van de vijand, meldde vanmorgen vroeg dat de bevolking van de veroverde Zuid- Koreaanse hoofdstad kalm was en had toegezegd de rust en de orde te zullen handhaven. Alle gemeenteambtenaren H CommunrériKl» getwd Y////A Grot* cotnm invloed IIi I Bedreigd qtoied en arbeiders van openbare diensten zouden opdracht hebben gekregen op hun post te blijven. Radio-Seoul meldde verder dat op overtreding van de uit gevaardigde voorschriften straffen zijn gesteld. Lee Sung Yip, gewezen minister van justitie van de Noord-Koreaanse rege ring, is inmiddels benoemd tot voorzit ter van de noodgemeenteraad van Seoul. In een radiotoespraak zei hij verheugd te zijn de „nieuwe burgers van Noord-Korea" te kunnen begroeten. Hij beloofde dat de „volksregering" hen zal beschermen en hen „eeuwige veilig heid en vrede" zal verzekeren. De communisten hebben alle belang rijke instellingen en regeringslichamen overgenomen en alle politieke gevange nen vrij gelaten. In een uitzending, die in Tokio werd opgevangen, gaf Lee bevel, dat de scholen in Seoel weer moesten worden, geopend. Het opperbevel van de Noord-Ko reaanse troepen heeft in een communi qué medegedeeld, dat bij de bezetting van het schiereiland Ongjin meer dan 2.000 Zuid-Korcanen zijn gedood of ge vangen genomen, aldus radio Phyon- gyang. „Bij de gevechten bij Donduchun, gaf een regiment van de zevende divisie van de vijand zich met zijn comman dant over", aldus het communiqué. Noord-Koreaanse vlooteenheden zijn in de plaatsen Kannen en Samtchok in het Zuid-Oosten van de provincie Kogen geland en hebben zich daar verenigd met de guerillastrjjdkrachten, die in dit gebied opereren", aldus het communi qué. De commissie der V.N. voor Korea heeft op een spoedbijeenkomst te Foe- koeoka in Japan besloten naar Pusan, de Zuidelijkste haven van Korea terug te keren. De eerste groep der oommis sie, bestaande uit 7 man, onder wie de voorzitter Lioe Yoe Won, zal binnen kort naar Pusan vertrekken. CART0-5089 MONGOLIË JAPAN CHINA TIBET FORMOSA WkSlAM 6,3 H IUPPUNEN BR.B0RNE0 CEYLON 6,1 MALA ainnmdancirkel won»94,J"fc"van tuurrubtoc q BORNEO N D 0 N E S I 29,1% J AUSTR. Piloten van de Amerikaanse lucht macht zouden vandaag acht transport vliegtuigen van het type C-47 naar Sai gon vliegen als eerste leverantie in het kader van de militaire hulp, die de Franse troepen geboden wordt in hun strijd tegen het communistische Viet- Minh. De tweemotorige machines zullen van het vliegveld Clark op de Philippijnen naar Saigon overgebracht wor-3- i. Dit is de laatste etappe van hun vlucht van de V. S. naar Indo-China. Na de C-47 zullen Hellcat-jagers van de marine naar Indo-China gebracht worden. Op de vigilie van de feestdag van St. Petrus, is gisteren in de crypte onder de St. Pieter de eerste H. Mis door Mgr. Leone Gromier. een Vaticaans kanun nik, opgedragen. De Mis werd bijge woond door ongeveer 100 personen. H. Jaar-pelgrims in de basiliek waren verwonderd orgelmuziek te horen, ko mende uit de roosters in de vloer van de St. Pieter. Deze waren afkomstig van het electrische orgel, dat onlangs in de crypte is opgesteld. In een artikel in de „Osservatore Ro mano" over de betekenis van de grotten onder de St. Pieter is gisteren verklaard dat het graf, dat in de „beneden-basi liek" is gevonden, werkelijk het graf van St. Petrus is, aldus meldt U. P. uit Vaticaanstad. De onderhandelingen tussen de Hon gaarse regering en vertegenwoordigers van de Katholieke Kerk zijn Woensdag in Boedapest begonnen, aldus deelde het officiële Hongaarse persbureau M.T.I. mede. Uit naam van de regering worden de onderhandelingen geleid door de minis ter van Onderwijs, Joszef Darvas. De delegatie van de Katholieke Kerk bestaat uit twee aartsbisschoppen, één bisschop en de provinciaals van de or den der Benedictijnen, Piëtisten en Fran ciscanen. De onderhandelingen zullen de hele volgende week voortduren. De Hongaarse Katholieke Kerk heeft de regering op 21 Juni om deze onder handelingen verzocht. ZAL» ZETPILLEN Advertentie De Amerikaanse Senaat heeft gisteren zqn definitieve goedkeuring gehecht aan de verlenging met een jaar van de wet, waarbij aan president Truman de be voegdheid wordt gegeven om Amerika nen onder de wapenen te roepen. De uitslag van de stemming was 76 tegen 1. Het Sowjetrussische persagentschap Tass heeft thans het antwoord van de Sovjetrussische regering op de resolutie van de Veiligheidsraad inzake Korea gepubliceerd. Hierin wordt o.m. ver klaard, dat de oproep van de Veilig heidsraad tot steunverlening aan de Zuidkoreaanse republiek „onwettig" is. De Russische verklaring was gericht aan Trygve Lie, de secretaris-generaal der V.N., in antwoord op een boodschap van Lie, die de tekst bevatte van de resolutie van de Veiligheidsraad, waar bij het de leden der V.N. wordt toege staan de Zuidkoreaanse staat hulp te bieden. De Sovjetrussische regering zegt in haar antwoord, dat de bewuste resolu tie werd aangenomen met zes stemmen waarbij nog de stem van de Chinese nationalistische gedelegeerde Tsjiang Ting Foe, „die geen wettig recht heeft om China te vertegenwoordigen". Ver volgens wordt in de verklaring gezegd, dat, in overeenstemming met het hand vest van de V.N., de Veiligheidsraad besluiten moet nemen met een meer derheid van zeven stemmen, waaronder die van de vijf permanente leden, t.w. de V.S., Engeland, Frankrijk, de Sov jet-Unie en China. De Russische verklaring zegt verder, dat toen het genoemde besluit genomen werd, twee permanente leden van de Veiligheidsraad, de Sovjet-Unie en Chi na, niet aanwezig waren. Zij wijst er op, dat volgens het Handvest de Veiligheids raad een beslissing t.a.v. belangrijke kwesties slechts met eenstemmigheid van alle vijf permanente leden kan ne men. De verklaring concludeert, dat het derhalve volmaakt duidelijk is, dat het onderhavige besluit van de Veiligheids raad omtrent de Koreaanse kwestie „geen rechtsgeldigheid bezit". Sommige te Lake Success verblijven de Westerse deskundigen in het inter nationale recht zien in de Amerikaan se actie en de sanctionnering ervan door de Veiligheidsraad een bevestiging van het recht van individuele landen om in actie te komen tegen agressie. Artikel 51 van het Handvest erkent „het inhaerente recht van individuele of collectieve verdediging indien een gewapende aanval tegen een lid van de Verenigde Naties zich voordoet, totdat de Veiligheidsraad de nodige maatre gelen heeft genomen om de internatio nale vrede en veiligheid te handhaven". Daar de Verenigde Staten overeenkom stig dit artikel de Veiligheidsraad on middellijk van hun actie in kennis heb ben gesteld, zijn deze deskundigen van mening, dat de Amerikaanse actie bin nen het door het Handvest gestelde ka der valt. (Telefonisch van onze Belgische correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen De homogeen-katholieke Belgische re gering heeft gisteren voor de beide Ka mers van het Parlement lezing gegeven van een uitvoerige regeringsverklaring op grondslag van de christeiyk-sociale doctrine. Een vrjj heftige oppositie poogde de eerste minister aanvankelijk het spreken te beletten, doch naarmate deze vorderde en na een ingrijpen van de voorzitter werd het kalmer en scheen het voorgenomen programma zelfs op de tegenstanders indruk te maken. De voorzitter van de socialistische Kamer fractie noemde nochtans slechts twee zaken duidelijk: het Leopoldistisch kla roengeschal en de oorlogsverklaring in zake de schoolkwestie. De regeringsverklaring kondigt de bij- eenroeping van de verenigde Kamers van het Parlement aan teneinde de on mogelijkheid om te regeren op te heffen, en verklaart voorts in verband met het geschil rond Koning Leopold dat het landsbelang verzoening rond de troon vergt alsook de erkenning van verdien sten gedurende de oorlog binnen en buiten het land bewezen. De regering, aldus de verklaring, zal bij het streven Trygve Lie, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, raadpleegt thans al le leden van de Verenigde Naties over de mate, waarin zij Zuid-Korea hulp wil len verlenen. Lie was oorspronkelijk van plan ge weest alle 59 leden, waaronder de Sov jet-Unie, in een telegram te vragen, wel ke soort hula hun regeringen zouden kunnen verstrekken. Te elfder ure zou Lie echter besloten hebben de regeringen in alle stilte te raadplegen. Volgens een woordvoerder heeft Lie reeds zes a zeven leden der Verenigde Naties „niet-officieel geraad pleegd". De Australische regering heeft van daag te Canberra bekend gemaakt, dat schepen van de Australische marine in de Japanse wateren ter beschikking van de V.N. zijn gesteld via de V.S. De regering van Nieuw-Zeeland is eveneens bereid, eenheden van haar vloot beschikbaar te stellen ter onder steuning van de actie der V.N. in het Koreaanse geschil, indien deze vorm van hulp gewenst mocht zijn, aldus heeft de Nieuw-Zeelandse minister-president Sid ney Holland in het Huis van Afgevaar digden verklaard. hiernaar alle ressentiment weren. Ver der zal zij aan de verenigde Kamers van het parlement voorstellen een adres van dankbaarheid te richten aan de prins-regent. Op het gebied van het onderwijs beoogt de regering verlenging van de leerplicht en toepassing van het plu ralistisch principe. Ook gaat zij uit van het beginsel, dat het lager onder wijs onder de gemeenten ressorteert en het technisch onderwijs decentrali satie veronderstelt. Verder zal de taalwet in het onderwijs loyaal wor den toegepast. Spaak riep uit, dat dit het verklaren van de schooloorlog was en Huysmans noemde het een schande. Andere punten van de regeringsver klaring waren nog de hervorming van de inkomstenbelasting, geen algemene amnestie doch herziening van individu ele gevallep, een politiek van oriëntatie en aanmoediging van het privé-initiatief, beperking van de staatsuitgaven, verdere ontwikkeling van de sociale wetgeving, bedrijfsschappen, een nationale raad van de arbeid, gezinspolitiek, afwijzing van inflationisme of deflationisme, een nieuw radiostatuut, kortom geen enkele sector van het openbare leven bleef onvermeld. Betreffende de Benelux verklaart de regering dat zij meer dan ooit aan dit denkbeeld gehecht blijft en dal zü een speciale inspanning zal doen tot rege ling van enkele dringende kwesties die hangende zijn gebleven. Wat haar land bouwpolitiek betreft, meent zij echter de beschermingsmaatregelen te moeten handhaven, met name in het kader van de realisatie van de economische unie met Nederland. Het debat over de regeringsverklaring hoopt men in de Kamer Vrijdag te kun nen beëindigen, terwijl de Senaat Dins dag tot een vertrouwensvotum denkt te kunnen komen. In dat geval kan nog volgende week met de kwestie van de beëindiging van het regentschap en de terugkeer van de koning een aanvang worden gemaakt. De Heilige Vader ontving deze week in de troonzaal de ge hele familie Goretti in een bijzondere audiëntie naar aanlei ding van de heiligverklaring van Maria Goretti V. 1. n. r.: Een Kamerheer van de Paus; zuster Maria, zuster van de heilige; haar broer Angelo uit Amerika; de tweede broer Mariano; de moeder Assunta Goretti; Paus Pius XII en een tweede zuster van de heilige Ersilia. De knielende bruidjes zijn kleinkinderen van moeder Goretti. De nieuwe minister werd 27 Decem ber 1906 te Breda geboren. Hij studeer de rechten te Nijmegen, deed 29 Januari 1932 zijn doctoraal examen. Vestigde zich als advocaat en procureur te Breda en werd in 1935 lid van de gemeente raad voor de Katholieke Staatspartij. In 1937 werd hij fractie-voorzitter voor de ze partij in de raad. In 1938 werd de nieuwe minister te Breda benoemd tot wethouder der Bedrijven en in hetzelf de jaar werd hij lid van Provinciale Staten in Noord-Brabant. In 1941 be dankte hij als zodanig als protest tegen de door de bezetter genomen maatrege len. In 1941 kreeg hij de leiding van de sociale dienst van N.V. Hollandse Kunst zijde Industrie te Breda, met opdracht voor deze onderneming een sociale ont wikkeling voor te bereiden, gebaseerd op de na-oorlogse structuur. Van 4 Mei 1942 tot December 1942 zat mr. Struy- cken als gijzelaar te St. Michelgestel. Na de bevrijding van Breda werd hij in November 1944 wethouder van Finan ciën en Bedrijven en was daarbij spe ciaal belast met de zorg voor vluchte lingen en evacué's. Mr. Struycken bekleedt voorts de vol gende maatschappelijke functies: voor zitter Wit-Gele Kruis Breda, voorzitter diocesaan-maatschappelijk comtié, voor zitter adviescommissie Gewestelijk Ar beidsbureau bestuurslid van het Lande lijk Centrum voor Staatkundige Vor ming, voorzitter van de stichting „Vrien den van het Brabants orkest" voorzitter van de St. Adelbertsvereniging in het diocees Breda, secretaris van de afde ling Breda van de Algemene Katholieke Werkgeversvereniging, bestuurslid van de stichting „Hoger Nijverheidsonder wijs in het Diocees Breda". De nieuwe minister is de zoon van dr. A, J. L. Struycken, lid van de Konink lijke Academie voor Wetenschappen en ere-docter van de Leidse Universiteit, arts te Breda. De begroting van O. K. en W. wordt dan z.h.st. goedgekeurd. In de Eerste Kamer heeft gistermid dag minister Rutten zijn vorige week afgebroken rede vervolgd. Hij verzekerde dat de groei van het nijverheidsonder wijs zijn volle belangstelling heeft, het geen reeds blijkt uit de uitgetrokken posten. Te forceren is deze groei niet Inzake de invloed der gemeentebesturen bij stichting van een ambachtsschool zal de minister nadere mededelingen doen in de onderwijsnota in verband met de industrialisatie, wélke zeer binnenkort bij de Tweede Kamer verwacht kan worden. Inzake een regeling voor de middelbare meisjesscholen komt dezer dagen een wetsontwerp. De opleiding voor Indisch ambtenaar heeft haar bestaansrecht verloren, maar een onderzoek is gaande naar de moge lijkheid, deze opleiding om te buigen. In verband met 's lands financiën is het slechts in beperkte mate mogelijk te vol doen aan de wens der Universiteiten naar nieuwe leerstoelen. Voor goede spreiding van verschillende vormen van kunst is de minister actief. De in het Westen bestaande waarden mogen niet worden afgebroken. Hierna voert staatssecretaris mr. C a 1 s nog het woord. Hij verzekert, dat geen uitbreiding, van de bemoeiingen van de overheid mét betrekking tot de vorming buiten schoolverband te verwachten is. Gevraagd is om kunstschatten, welke in Advertentie Kies voor de bereiding van een heerlijke pudding voldoende voor 4 personen 14 ct. Honig's Pudding met "suiker. per pak t. Ex-premier Henri Queuille heeft gis teravond het verzoek van President Auriol, om een nieuwe Franse rege ring te vormen aanvaard. Hy heeft ver klaard morgen in de Nationale Verga dering een vertrouwensvotum voor zichzelf en zün program te zullen vra gen. De socialisten hebben hem reeds hun steun toegezegd, en het is daardoor dan ook wel bijna zeker, dat Queuille het vertrouwen van de Nationale Ver gadering zal krygen, waardoor de twaalfde Franse kabinetscrisis na de oorlog ook weer achter de rug zal zijn. Queuille hoopt een „regering van na tionale eenheid" te vormen, en alle nict- communistische partijen te hergroeperen. Toen hij het Elysée verliet, deelde Queuille gisteren aan journalisten mede: „Ik weet hoeveel moeilijkheden ik moet overwinnen, maar met het oog op de plotselinge verslechtering van de internationale toestand en de dringende behoefte aan een regering beschouw ik het als mijn plicht de opdracht te aanvaarden." Queuille heeft er waarschünlijk deze keer niet op aangedrongen, dat de so cialisten deel zullen uitmaken van het kabinet. Dit was de vorige maal de oorzaak, dat Queuille zyn pogingen moest staken. het Rijksmuseum te Amsterdam zijn opgeborgen en niet voor het publiek toegankelijk zijn, elders ten toon te stel len. In die richting is spr. reeds doen de, maar hij wijst op enige moeilijkhe den ten deze, zoals het beschik baar moeten blijven van bepaalde stuk ken voor studie, de gevaren van ver voer, het vinden van tentoonstellings ruimte enz. In zijn dupliek heeft de minister nog gezegd, dat ten aanzien van een tweede Technische Hogeschool het ka binet zijn standpunt nog moet bepalen. Gewacht wordt nog op het betreffende rapport. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Ar beidswet 1919 en een wetsontwerp tot wijziging van de Veiligheidswet 1934. Wordt het ontwerp wet. dan zal een mo gelijkheid tot onmiddellijk optreden ge opend zijn in die gevallen, waarin' ten gevolge van het overtreden van de voor schriften ernstig gevaar voor jeugdige personen of vrouwen aanwezig is. In gevallen van dreigend gevaar voor de gezondheid en de veiligheid van de werknemers kunnen dan onmiddellijk van kracht wordende maatregelen wor* den genomen. Ook wil het ontwerp de mogelijkheid scheppen, in geval van ernstige overtreding van de bepalingen der werk- en rusttyden, te voorkomen, dat een met de wet strijdige toestand blijft voortduren. AMSTERDAM Cand. geneesk.de da mes H. Boerrigter, Amsterdam; L. Jetses, Heemstede: E. Jongejan, Hilversum; E. Nie- meyer, Amsterdam; H. Posthumus, Bussum; L. Sieliny, Haarlem; de heren H Bijkerk, (cum laude), Haarlem; J. Christiaanse, Alk maar; L. Knook, Amsterdam; A. Kroon, Haarlem; A. van Minde, Amsterdam; H* Mudde. Amsterdam; J. Munnik, Haarlem- J Noorda, Haarlem; F. Oosterholt, Amster dam; R. Polak, Amsterdam; Th. v Riet- schote, Amsterdam; G. Schippers, Amster dam: N. de Smit, Amsterdam; P. Tollenaar Amsterdam; A. Vergroesen, Amsterdam AMSTERDAM (Vr. Univ.) Cand econ J. Boersma (Haarlem), D. Bok (Bameveld)' F. Heldring (Amsterdam) en G v Hilten (Amsterdam). NIJMEGEN (R.K. Universiteit). Doc toraal theologie pater C. v. d. Meer C P (Nijmegen); cand. rechten mej. V. Stoop- man (Nym.); C. v. Hoof (Breda) en L. Diepstraten (Breda). LEIDEN Doctoraal Ned. Ind. recht- W Loenen, s-Gravenhage; idem mej. E Lau rens, Leiden; doctoraal indol. (econ.) E Spruijt, Leiden; doctoraal Ned. recht C Oort Leiden en J. Zwartendijk, Waddinxveen. 's-GRAVENHAGE (Notarieel eSfmtnL - J. P. Smits, Edam le ged. 'S-HERTOGENBOSCH, Veemarkt, 28 Juni Op de markt werden aangevoerd 4790 stuks vee, zijnde 1412 runderen. 549 nuchtere kal veren 54 zeugen, 133 lopers, 1818 biggen, 669 schapen en lammeren. De prijzen waren XYolgt: melk- en kalf vaarzen van f 650 - V Et" SU'Ste koeien van f 500750 d St., kalfvaarzen van f 600—900 p st klam- vaarzen van f 550—600 p. st., guiste 'vaareen van f 450-600 p. st., pinken van f M<S50 p. st., graskalveren van f 200—300 p st nuchtere fokkalveren van f95—125 p st"* nuchtere slachtkalveren van f 4075 n st" lopers van f 60-80 p. st., biggen van f 40- f 55 p. st., schapen van f 60—80 p. st wei lammeren van f 32-40 p. st., vette kalve ren van f 2—2.25 per kg. lev. gew., vet vle le kw. tot 2.90, 2e kw. tot 2.80, 3e kw tot f 2 65 per kg. geslacht gew. °4 TIELSE VEILING SEPTER, Tiel 28 Juni Veilmgbericht der Tielse veiling Septer van Woensdag, 28 Juni 1950. Aardbeien 1ste 82 108, 2de 56—64; Meikersen b 22—51 c 410- Vroege Duitse a 70—80, b 40—72, c 20' Blanl ^r?o b*.33—1ï3: Varikse zwarte b 3oi54 c 612; Frambozen le sr.t 100157 2de srt 40-90, Rode bessen le srt. 37-61 2e St 22—30; Zwarte bessen le srt. 75; Kruisbes- f?n Lanabouwerwten le srt ?I: ,A?r,dSpP„elen Erote 19—21, Drieling 1014, kriel 6—8. Alles in cents per kilo KAASMARKT WOERDEN, 28 Juni Aanvoer 329 partijen, le soort 197205 2e soort 188—195, zware 220. Handel matig'. O 6R>UiH°SUg 'c"o' 0 io °o o o O cp£ooj> o®o,Q?öio,o 0» O °c>o 07 1 °oQnPo^j>ï%óJol 0-o°~ 0 0fI°X V3 opyright P. I. B. Box 6 Copenhogênjp 51. Waar zouden ze nu naar toe gaan? Naar de net als de andere toeschouwers. Sommige mensen Sim en Rasmus was weer nn* - arena natuurlijk. De toeschouwers waren net van waren heel erg geestdriftig, maar er waren er toch aan de helicopter oaan hnvne* eJ,f 8 T, plan om maar weg te gaan, toen ze de helicopter ook, die tamelijk bang waren. Sam hielp Sim weer om de handen van Sam hem u> terug zagen komenEn hun geliefde stierenvechter op de auto klimmen en terwijl al de toeschouwers Tyro merkte daar allemaal ,,n« Rasmus zat nog altijd op de staart. Sim en Sam vol spanning zaten te kijken, gebeurde er iets heel mus lukken? waren daar erg blij om en zij riepen heel hard hoera, wonderlijks. Sam klom boven op de schouders uan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 5