Carrosseriebouw bij de „Holland-Nautic" Afdeling met grote mogelijkheden De Haarlemse scheepsbouwwerf „Hol land-Nautic" ontwikkelt zich langzamer hand tot een veelzijdig bedrijf. Houdt men zich reeds geruime tijd bezig met de fabri cage van koelkasten, thans is ook de kort geleden opgerichte afdeling voor carros seriebouw op toeren gekomen. Deze afdeling werd mogelijk door een innige samenwerking met de N.V. Wagen- bouw te Amsterdam, een onderneming die zich bezig houdt met het optwerpen en het verkopen van carrosserieën, waarbij men zich in het bijzonder toelegt op „tech nische" voertuigen, zoals wagens met hy draulische hef-inrichting, rioolzuigers, kipauto's, sproeiwagens en ambulances. De N.V. Wagenbouw bestond, in andere vorm, reeds voor de oorlog. Tijdens de be zetting was zij niet actief en daardoor had zij moeite om na de bevrijding een fabriek te vinden waar nog gelegenheid was haar opdrachten uit te voeren. Thans is zij evenwel bij de „Holland- Nautic" uitermate goed geslaagd. Er is in dat bedrijf voldoende ruimte om de uit breidingen die men verwacht op te vangen en ook de noodzakelijke outillage bleek voorhanden. De N.V. Wagenbouw heeft haar eigen personeelskern meegebracht en deze kon in Haarlem worden aangevuld. Op het ogenblik zijn reeds 35 personen bij haar werkzaam. Het bedrijf is sterk loon- intensief: vrijwel alles komt bij de car rosseriebouw op handwerk aan. De eerste wagens hebben de fabriek reeds verlaten, doch dat was bij wijze van spreke*) nog maar oefening. Over enkele weken echter hoopt men een nieuwe arpbulance-auto te demonstreren, waarin den gröót aantal nieutve vindingen zijn toegepast die een radicale vernieuwing van het tot nu toe geijkte schema voor dat soort vervoermiddelen vormen. Ziekenauto's zijn reeds lang een speci aliteit van de „Wagenbouw"; na de oorlog werden er tientallen afgeleverd voor di verse grote en kleine plaatsen in ons land. Rotterdam alleen bestelde er elf. In het algemeen gelooft de directie van deze onderneming, dat er in Nederland nog goede mogelijkheden voor de carrosse riebouw schuilen. In kwalitatief opzicht doet men niet voor het buitenland onder, alleen kan men in prijs nog niet concur reren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 7