DIELISSEN in de sprint vóór DEKKERS STRIJD HALVERWEGE BESLIST Zweden, Brazilië, Spanje en Uruguay in eindronde Wielernieuws van overal Goede prestaties strand van in zwembad op Zandvoort Rapiditas handhaaft zich in tweede klas na 3-2-zege op HRC No -run zege van O.V.V.O. over honkbalploeg Schoten Eerste Technische Dag van Cricketbond een succes Derksen wint Grote Prijs van Parijs J. de Groot:2.57.7 op200m schoolslag Schijvenaar kan EDO niet helpen SPEEDWAY Eerste wegkampioenschap op Circuit van Zand voort niet voor een der favorieten KLEEFSTRA door val uitgeschakeld MATHIAS VERBETERT wereldrecord tienkamp Engeland en Z. Slavië uitgeschakeld Zeilen Kagerplassen Nederl. amateurs naar Ronde van Denemarken MAANDAG 3 JULI 1950 PAGINA 4 (Van onze sporlredacieur) ZANDVOORT 2 JULI Drie renners hebben hei in stralend zomerweer onder elkaar uiigevochien. Drie renners, die hei wegkampioenschap voor amateurs hebben gemaaki en gebroken door een moment van helderheid ongeveer halverwege de wedstrijd. Want er was een legioen van mogelijkheden, toen op hei betrekkelijk zware circuit van Zandvoori twee vluchtende groepen zich dreigden met elkaar ie zullen verenigen. Twee groepen, die zich hadden ontworsteld aan een monstrueus peleion van 175 renners, dat toen al sterk was gedund door lekke banden of ander malheur. Dielissen, Dekkers en Verhoeven, ziet daar de namen van de renners, die de wedstrijd maakten, toen zij bij die aansluiting wegliepen. Maar die hem daarmee tevens braken, omdat die vlucht beslissend bleek; omdat de wanhopige jacht van Roks, Petri, Voorting, Wiiieveen en later van Van Roon, Van Breenen, Maenen en Peeiers hun ongenaakbaarheid niet meer kon breken. Slechts één hoogtepunt was er nog en dat was een scherpe eindspurt van Dielissen, die de favoriet Dekkers mei één fietslengte en Verhoeven mei vele meiers in de laatste van de veertig ronden wist te verslaan. Onbereikbaar Foekje Dillema zegeviert op 100 en 200 meter Concurrentie voor mevr. BlankersKoen VOETBAL OM WERELDTITEL EngelandSpanje 01 BraziliëZ.-Slavië 20 Koblet Sportuitslagen Luxemburgse ploeg Schulte superieur Frans Vos Van der Zande Ronde van Bussum Semo en HEDW verliezen N.A.S.S.D.C. 3—0 MET ZIJN ALLEN HET KANAAL OVER W a terpolotournooi Winterswijk Sportsnippers AMSTERDAM OLYMPISCH STADION ROTTERDAM Whitworth overleden De strijd in het wegkampioenschap voor amateurs te Zandvoort ging in hoofd zaak tussen de renners (H. Dekkers (op de achtergrond), W. Dielissen (winnaar) en IV. Verhoeven. Links de winnaar in kampioenstrui en lauwerkrans. Dat was dus een verrassing, want bij de namen van de vele sterke amateurs, die we op het ogenblik rijk zijn, werd die van Dielissen stellig niet op de eer ste plaats genoemd. Toen de 175 man als een dansende kudde van kleurige rug gen onder de pits wegreden voor een zware opgave van 168 kilometer, had men het oog gericht op Dekkers en Witteveen, op Roks en Kleefstra, op Snijders. Nolten, Van Breenen, Voor ting, Hennink Verwjjmeren en nóg zo'n paar. Maar het parcours van Zand voort, minder beulenwerk dan op de Cauberg bleek zwaar genoeg om te oordelen en veroordelen; de zwak- sten, maar ook de sterksten. Allemaal zijn deze favorieten in het stuk voorgekomen, al was het slechts even. Hennink was met Simonis, Nul- kes, Van der Voort en Voorting bij de eerste serieuze uitlopers; Nolten bij de eerste achtervolgers. Voorting, Verwij- meren, Roks en Van Breenen behoorden tot de weinigen die op het laatst in theo rie althans nog kans hadden om de vluchtelingen te achterhalen. Anderen kwamen in het stuk nauwelijks voor als Snijders en Patsy Willekes; en de kansen van Cas Kleefstra, die met twee Caubergkampioenschappen afscheid had genomen, voordat hij in militaire dienst trad, zag zijn hoop op 'n triomfantelijke terugkeer naar de top, vermorzeld in sen valpartij. En zo besliste dat moment, waarop misschien maar heel weinigen aan stonds letten, toen Dekkers, Dielissen en Verhoeven, nog juist ontsnapten aan de greep van Roks, Mouthaan, Pafort. Nolten, Brinkman, Paymans, Plantaz, Proost en Wijntje op het mo ment dat die zich over hun stuur kromden voor het laatste sprintje naar het achterwiel van Joris. Petri, Hennink, Nulkes, Polman, Voorting en Stern. Misschien dat die vlucht even verras sing wekte, want de rest was stellig nog niet verslagen, toen de drie na achttien van de veertig ronden door kwamen met slechts vijf seconden voor sprong op de veertien bijeengekomen renners, met veertig seconden op een groep met Willekes en Van Breenen en één minuut dertig seconden op het pe- leton. Maar die halve minuut misschien, dat het peleton zich versliep, was beslis send. De drie ontpopten zich in hun jacht tot Grote Drie, toen eindelijk, vier anderen, blakend van gezonde eer zucht en mateloos begerig naar die één- MMititititiitiiiMitimtmtiitimiiiiiiittiiHiiiiiiiii ifintiiiiiiiii De renner Van Dijk, uit Hilversum, heeft een wedstrijd over 42 kilometer gewonnen, weike aan het kampioenschap der amateurs vooraf ging. Het was een wedstrijd zonder spanning, die in de eindspurt beslist werd. ttliiiiiiimmimiiiiiiiiimiuiiiiiiimiiiHiliiniiiilliiiiHiitiui maal per jaar vergeven titel, als furiën uit de groep wegschoten, was het te laat. Zij konden de geschiedenis van dit kampioenschap niet rekken. Zij konden op hun wanhopige, verbeten, driftig en koppig volgehouden vlucht achter het leidend trio aan, niet verder komen dan een vergezicht van een der verradelijke hoogten in het parcours, of een bedriegelijk en niet te overbrug- De 19-jarige Robert Mathias, die dezer dagen in zijn geboorteplaats Tulare in Ca- lifornië het wereldrecord tienkamp verbe terde. heeft sinds zijn uitzonderlijke presta tie tijdens de Olympische Spelen te Lon den, waar hij de gouden medaille voor de tienkamD behaalde, op dit nummer goede vorderingen gemaakt. Zijn totaal tijdens de Olympische Spelen bedroeg 7139 punten en in 1949 wist hij dit aantal op te voeren tot 7556. waarmede hij zich zesde op de we reldranglijst plaatste. En dat het in zijn bereik lag om het wereldrecord van Glen Morris, met 7900 punten. te verbeteren, heeft hij bewezen, door bij de wedstrijden om de Amerikaanse titel 1950 dit record met niet minder dan 142 punten te verbeteren. In het stadspark te Groningen werden Zondagmiddag de Noordelijke athletiek- kampioenschappen voor dames en heren gehouden. Verrassingen deden zich bij deze wedstrijden niet voor. Foekje Dillema won bij de dames zon der inspanning de 100 en 200 meter met tijcfen van resp. 11.9 sec. en 24.3 sec. Jan Lammers nam het nummer 100 meter voor zijn rekening in de tijd van 10.8 sec., zijn beste persoonlijke presta tie van dit seizoen. Zijn naaste concur rent. Holst, werd tweede, doch wist op de 200 meter revanche te nemen; 21.9 sec., een tijd, welke in ons land dit sei zoen nog niet is genoteerd. Bij athletiekwedstrijden te Bristol heeft June Fould, een 16-jarig scholier tje, de 100 yards afgelegd in 10,9 sec., waarmede zij slechts 0,1 sec. boven het wereldrecord van Fanny Blankers Koen bleef, dat zij met 10.8 sec. op 18 Mei 1944 te Amsterdam vestigde. gen contact in de Bocht van Tarzan, waar een stevige zeebries, de mogelijk heden van de achtervolging in werke lijkheid kleiner deed zijn dan ze cp het eerste gezicht leken. Zo was de wedstrijd in één, twee ronden beslist, te snel eigenlijk om de herinnering aan dit kampioenschap on vergetelijk te maken. Het was een unie ke middag, omdat het circuit deson danks zijn waarde bewees en omdat de voortreffelijke organisatie van de Haar lemse Rennersvereniging „De Kampi oen" het feest van de zon mee had, waardoor het prachtige parcours in volle glorie tot zijn recht kwam. Maar het boeiend verloop van dit met zoveel spanning verwachte kampioen schap ging teloor in de tomeloze vlucht van die Oppermachtige Drie, die waar achtig wel genoeg bewijzen van be kwaamheid hebben afgelegd, tegen de verbeten jacht, waarmee de laatst over geblevenen van dit rennersveld de negen renners, die de strijd tenslotte uitreden! hun zegetocht nog trachtten te stuitten. En zo ging de krans van het kampi oenschap naar Beek en Donk, waar Dielissen juist omdat hij in het ge zelschap der allergrootsten niet als fa voriet stond vermeld met zoveel méér glorie deze grote dag in zijn car rière heeft gevierd. Dekkers werd dus tweede, Verhoeven derde. Op iets min der dan anderhalve minuut volgden Voorting, Roks, Petri en Witteveen en op ongeveer vijf minuten Van Breenen en Van Roon. De dappere Maenen, in de voorlaatste ronde door het kopgroep- je gedubbeld, moest met een eervolle vermelding de strijd staken. In het tournooi om het wereldkam pioenschap voetballen hebben Zweden, Brazilië, Spanje en Uruguay een plaats in de eindronde veroverd. Verrassingen genoeg dus, want de favorieten Enge land, Zuid-Slavië en Italië zijn er deze keer niet aan te pas gekomen. Het weer was koel en de lucht be trokken toen de Engelse en de Spaanse ploeg aantraden voor de match waarin beslist zou worden of Engeland nog een kans zou behouden om de finale poule te bereiken. Engeland won de toss en viel onmid dellijk aan. Het duurde lang voordat de Spaanse voorhoede aan het woord kwam en het doel van Williams in ge vaar bracht. Zij bracht het tot een cor ner, die gemakkelijk werd weggewerkt, maar ook daarna bleef Spanje druk uitoefenen. Drie minuten na de hervatting had de Spaanse voorhoede, die de Engelse verdedigers ook al in de eerste helft voor de lastigste problemen had ge plaatst, eindelijk succes. De linksbuiten Glanza brak door op de vleugel, gaf de bal met een boogschot naar voren, waar de midvoor Zarta klaar stond. Zijn flitsende kogel, van vlakbij afge vuurd, gaf Williams geen schijn van kans. De Engelsen vochten daarna ver woed voor de gelijkmaker, maar de Spaanse verdediging gaf geen pardon en langzamerhand bekoelde de Engelse aanvalsdrift, ofschoon Mortensen nog twee schoten loste die juist langs de paal gingen. Toen voor de laatste maal gefloten werd was de stand nog steeds 10 voor de Spanjaarden, die na afloop omhelsd werden door hun dolgelukkige sup porters. Niet minder dan 200.000 toeschouwers een wereldrecord woonden de ontmoeting tussen Brazilië en Zuid- Slavië bij, welke de beslissing moest brengen in groep a. Zuid-Slavië, dat de toss had gewon nen. begon met tien man. Rechtsbinnen Mititch kwam pas na tien minuten het veld op en in zijn afwezigheid had Bra zilië de leiding genomen. Want na vier minuten was Ademir er bij. toen Bor- keta slordig op zijn doelverdediger te rugspeelde en de Braziliaan slechts voor het intrappen had. Twintig minuten voor het einde werd de strijd beslist, toen Zizinho in een soloren de gehele Zuid-Slavische ver dediging passeerde en ook doelman Makouchitch geen kans gaf. Het publiek verliet tien minuten voor het einde reeds de tribunes. En de vele tiendui zenden die achterbleven, waren in hun geestdrift volkomen van de kook, toen het eindsignaal werd geblazen en Bra zilië zich, geklasseerd had voor de eind ronde. De verdere uitslagen luiden: ItaliëParaguay (groep c) ruststand 10, uitslag 20; ZwitserlandMexico (groep a) ruststand 20, uitslag 21; UruguayBolivia (groep d) ruststand 40. uitslag 80; Ver. StatenChili (groep b) ruststand 00, uitslag 23. De eindstanden luiden: Groep A De strüd om de Grote Prijs van Parijs op de baan van "Vincennes is een Neder landse aangelegenheid geworden. Jan Derksen zegevierde over alle linies in het sprintnummer en Van Vliet behaalde de tweede plaats. De wereldkampioen Harris werd in de halve finale uitge schakeld door de Fransman Verdeun. Na lang geballanceer „sur place" in de eindstrijd nam Van Vliet de kop voor Derksen en Verdeun. Tot aan de 200 m- lijn bleef de situatie zo. Toen waagde Verdeun een poging welke geen succes had. Maar bij het ingaan der laatste bocht kwam Derksen buitenom naast Van Vliet en op het rechte eind kwam hij voor. Van Vliet poogde nog gelijk te komen, maar Derksen sloeg de laatste aanval af en won zodoende de Grote Prijs van Parijs. VOETBAL West I. Promotie Derde Klasse HRC Rapiditas 2—3 (o.p.v. HRC), QSC—Zaan dijk 60. Promotie Vierde Klasse: SDZRipper- da 3—1, Patria—SEC 2—1, Donar—VVY 10, De MeerUithoorn 22, Beverw. RKAFC 41 (Beverwijk prom.). West II. Promotie Vierde Klasse: GSV SJC 0—2, Tonegido—VVP 0—5 (VVP promoveert. Zuid L Promotie Derde Klasse: Con cordiaSCB 30, Schijndeï—MULO 3-2. Promotie Vierde Klasse: Steenbergen Zierikzee 11, ReuselsportGeldrop 12, Sparta '25Rood Wit V 36. KORFBAL. Kampioenschap van Ned.: PSVRigtersbleek 65, Het Zuiden Westerkwartier 43. HONKBAL. Ie klasse: Ajax—VVGA 1—12, OVVO—Schoten 13—0, Sportclub HaarlemBlauw Wit 23, HHCEDO 8—9. Brazilië Zuid-Slavië Zwitserland Mexico Spanje Engeland Ver. Staten Chili Zweden Italië Paraguay Uruguay Bolivia Groep B Groep C Groep D 8—2 7—3 4—0 2—10 6—1 2—2 4—6 3—6 5—4 4—3 2—4 8—0 0—8. De uitslag van de laatste etappe van de Ronde van Zwitserland, St. Moritz- Zürich (240 km) luidt: 1 Binden (Zwitserland) 6 uur 54 min. 50 sec.; 2 Stettler (Zw.) 6 uur 54 min. 54 sec.; 3 L. Weilenmann (Zw.) 6 uur 55 min. 26 sec.; 4 Brun (Zw.) 6 uur 57 min. 27 sec.; 5 Kütler (Zw.) z.t. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Koblet (Zw.) 53.28.51; 2 Goldschmidt (Luxemburg) 53.35.40; 3 Ronconi (Italië) 53.45.07; 4 Kirchen (Luxemb.) 53.46.44; 5 Kübler (Zw.) 53.53.10. De Luxemburgse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is definitief als volgt sa mengesteld: Jean Goldschmidt, Jean Kirchen, Wil ly Kemp, Bing Diederich, Marcel Erner- en Henri Keilen. Het criterium van Antwerpen, een wie lerwedstrijd over 125 km, werd door onze landgenoot Gerrit Schulte gewon nen in 3 uur en 7 sec. Tweede werd de Nederlander Middelkamp, die op één lengte volgde. De Belg De Rycke werd derde op twee lengten, terwijl Ockers 18 sec. later binnenkwam en vierde werd. Onze landgenoten Van Est, Faanhof en Voorting bezetten tesp. de 11e, 10e en 18e plaats. Hun tijd was 3 u. 2 m. en 12 s. De Nederlander Frans Vos stond Zon- (Van onze zwemmedewerker) Jannie de Groot heeft gisteren het nieuwe Zandvoortse Riche-bad, dat door de gunstige ligging op het strand een van onze mooite zwembaden onderaan de duinenrij is geworden, op waardige wijze ingewijd door een zege op de 20® m schoolslag in de schitterende tijd van 2.57.7. Ook Joris Tjebbes heeft deze middag bewezen dat hij in staat is op de 100 m vrije slag onder de minuut te komen, want was de stoere HPC'er in de eindspurt niet in de touwen gezwom men, stellig was de overigens prachtige tijd van 1.00.7 beter geweest. In forse stijl rekende Jannie de Groot op de 200 m schoolslag af met haar zus ter en het HZC-meisje Jenny Welling door haar na 50 m. al definitief achter zich te laten en na een krachtige snelle eindspurt in 2.57.7 als eerste aan te tikken. Annie de Groot (3.03.4) bezette de tweede plaats voor het HZC-meisje (3.05.). Op hetzelfde nummer voor de heren versloeg de Robbenzwemmer Hans Kelder (2.44.6) zijn clubgenoot Joop van Daatselaar (2.57.1). Aan de Vries (HPC) zorgde met 2.54.4 voor een mooie tweede plaats. De 100 m vrije slag leverde, behalve de prestatie van Joris Tjebbes, nog een goede tijd op voor Gerrit Bijlsma (ZC Haarlem) die als zware concurrent van de HPC-er de tweede plaats bezette (1.01.1) met Fred Pieters (DWR) in 1.03.9 als derde. De Nederlandse kam pioen Aad van Boxem (1.05.) bracht het op de lichte baan niet verder dan de vijfde plaats. Hanny Termeulen zorg de bij de dames voor een overwinning, want met 1.09.4 wist zij haar rivalen Annie Veldhuizen (1.12.9) van de Rob ben en de DWR-zwemster Jenny van Waard (1.13.4) op een afstand te hou den Kees Kievit (Aegir), kampioen- en recordhouder op de 100 m rugslag, wil de natuurlijk voor de overigen niet on der doen en liet een zeer verdienstelij ke 1.11.5 voor zich afdrukken, hetgeen hem, vóór de HVGB-er Tonny Bijkerk (1.14.) en de all-round wedstrijdzwem- bezorgde. De Robben-zwemsters Dickie van Ehris en Annie Veldhuizen gaven elkaar op de 100 m rugslag niet veel toe. Door- dat Annie Veldhuizen reeds op de 100 m vrije slag gezwommen had, kon zij het tegen haar clubgenote (1.19.6) niet bolwerken en moest zich in 1.22.2 met de tweede plaats tevreden stellen. Lies Seur (ADZ) bezette hier de derde plaats1 in 1.25.4. ZC Haarlem zorgde voor een verras sing door de 3 x 100 m wisselslag esta fette heren na een felle strijd in de pri ma tijd van 3.41.2 te winnen. HVGB (3.43.3), die tweede lag, zag zich op het laatste nippertje haast door HPC ge passeerd, omdat de Heemstedenaar Tjebbes de achterstand van zijn ver eniging snel inliep en slechts met hand slag verschil als derde aantikte (3.43.4). Bij de dames ging het op deze estafette tussen de ploegen van ADZ en de Rob ben. ADZ (4.01.1) wist dit duel in haar voordeel te beslechten. De Robben (4.07.7) werd tweede, gevolgd door DWR (4.17.6), Tot slot speelde ZC Haarlem een wa- terpolowedslrijd tegen de Meeuwen uit Amsterdam Na een spannende strijd eindigde de ontmoeting in een 55 gelijk spel. De uitslagen van de op de Kager Plassen gehouden nationale zeilwedstrijden van de Forel luiden: 12 m2. klasse A: 1. Mustang,, strmn. S. Kraan; 2. Ral, strmn. J. C. van Staveren 12 m2. klasse B: 1. Fleetness, strmn. L. Bukkens; 2. Hurricane, strmn. B. Kraan. Valken A: 1. Anneke, strmn. Jongeneel; 2. Coppelstock, strmn. F. de Jong; 3. Orca, strmn. J. Doorschodt. Valken B 1. Bounty II, strmn. E. Rolf v. der Baumen; 2. Three Wicks, strmn. C. Hoe venaar. Vrijheidsklasse: 1. Jolly Roger, strmn. A. Weterings; 2. Stormvogel, strmn. P. C. Schakenbos. N. N. 16 m2. eenheidsklasse B: 1. Rival II, strmn. A. Hemert; 2. Snip Snap, strmn. J. A. de Haas; 3. Incalzando, strmn. C. H. van der Meer. Pampus: 1. Braasemmermeer, strmn. W. M. van Staveren; 2. Vrijheid, strmn G. van der Berg; 3. De Krammer, strmn. S. Bakker. Draken: 1. Windekind, strmn. S. Bakker. Regenboog: 1. Pimpernel, strmri. J. Bak ker. Olympiajollen A: 1. Magneet, strmn. B. WillemsNicolai; 2. Paddeltje, strmn. H. Bos. 12 voetsjollen A: 1. Vas-y, strmn. J. W. Verhulst; 2. Ozzi, strmn. Herfst. 12 voetsjollen B: 1. Kwiek, strmn. W. K. van der Linden; 2. Wervelwind, stimn. Neder burg. dag op de zes en vijftigste plaats ir> het criterium van de Dauphine Libere met ruim drie uur achterstand op nummer één. In de halve etappe van Arix naar Annecy (42 km) tegen het uurwerk werd Vos vier en vijftigste. De andere halve etappe bezorgde de Nederlander de twee en vijftigste plaats. In de laatste etappe heeft Vos opgegeven. Van de Zande (Halsteren) werd win naar van de wegwedstrijd te Kruiningen over 125 km. <3 uur 15 min)2 Wagtmans (Breda); 3 G. Voorting (Haarlem); 4 Steenbakkers (Den Bosch); 5 De Reyer (Scheveningen). Zaterdagavond werd de derde Ronde van BusSum voor amateurs verreden: De uitslag luidt: amateurs: 75 km: 1 Koch (Utrecht) 1 uur 46 min. 40 sec.; 2 Hennink (Alkmaar);-3 Fleury (A'dam); 4 Reuman (A'dam); 5 Ottenbros (Alkm.) In de strijd om een plaats in de twee de klas K.N.V.B. heeft Rapiditas kans gezien zich tc handhaven door een 32- zege op H.R.C., dat weliswaar een pro test indiende, doch waarvan de uitslag naar alle waarschijnlijkheid in het voor deel van de Weespenaren zal uitvallen. De Meer speelde de uiterst belangrij ke wedstrijd tegen Uithoorn met 22 gelijk, terwijl S.D.Z. met 31 van Rip- perda won. De laatste wedstrijden zul len hier dus de beslissing moeten bren gen. De Meer Uithoorn S.D.Z. Ripperda Aalsmeer 9 16— 9 8 8—9 8 14—11 5 9—15 4 6—9 Donar promoveerde naar de derde klas K.N.V.B. door een 10-zege op V.V.Y. Patria won zijn wedstrijd tegen S.E.C. met 21. De stand luidt: Donar S.E.C. Patria D.W.S.V. V.V.Y. 8 1 13 21— 9 2 11 19— 9 3 7 10—11 4 3 6—15 5 2 8—18 De belangrijke tussen Beverwijk de tweede keer) beslissings wedstrij d en R.K.A.F.C. (voor is geëindigd in een ,41-zege voor de Beverwijkers, waar mee zij zeker zijn van hun derde klas- serschap, R.K.A.F.C. moet het volgend jaar de vierde klas nog eens proberen. In de strijd om een plaats in de KNVB willen de beslissingen nog niet vallen. Doordat HEDW door Zaanlandia werd geklopt en Semo door BPC ziet het er naar uit dat enkele clubs gelijk zullen eindigen cn extra wedstrijden nodig zijn om een beslissing te verkrijgen. HEDW verloor op het veld van TOG zijn eerste wedstrijd tegen Zaanlandia dat met rust een 10 voorsprong had en uiteindelijk met 20 won. Wilh. Vooruit won niet zonder moeite met 30 van Fokke, waardoor het lot van Fokke is bezegeld en deze club naar de AVB degradeert. Zaanlandia moet nu nog tegen SCA spelen en HEDW tegen ASVK welke wedstrijden beide gewon nen kunnen worden en de drie candi- daten dus ieder 15 pnt. behalen. W.Vooruit 10—15 HEDW 9—13 Zaanlandia 913 Fokke ASVK SCA 9— 9 8— 2 7— 0 In de groep van Semo etc. werd be kend dat hier drie clubs zullen promo veren. Bovendien is het mogelijk dat de ontmoeting HeemskerckBPC zal moe ten worden overgespeeld. BPC klopte in een harde wedstrijd Semo met 10 en NAS won vrij gemakkelijk met 30 van SDC dat nu ook wel zal degraderen. IEV behield een klein kansje op behoud door met 71 van het reeds gedegra deerde Heemskerck te winnen. NAS moet hier nog tegen BPC en Semo spelen. BPC NAS Semo 9—12 8—11 9—10 IEV SDC H'kerck 9— 9 8— 6 9— 4 PROMOTIE AFDELINGEN NAS—SDC 3—0; BPC—Semo 1—0; Heemskerck—IEV 1—7; HEDW—Zaan landia 02; Wilh. VooruitFokke 30; Res. elftallen; Stormvogels 2VVZ 2 3—4. NAS heeft weinig moeite gehad om SDC een 30 nederlaag toe te brengen. Vrijwel de gehele wedstrijd is NAS in de aanval geweest. Het enige gevaarlijke moment, was een strafschop, die SDC kreeg toegewezen; zonder resultaat ech ter, want doelman Bootsma keerde het gevaar. Voor rust scoorde Van Rooyen twee maal en in de tweede helft maakte J. Limburg de derde goal uit een vrije trap van J. Buys. Uit dertien verschillende landen zullen ne gen en twintig zwemmers en zwemsters deelnemen aan de massale wedstrijd over het Kanaal, welke het Engelse dagblad de „Daily Mail" in Augustus organiseert. Onder de deelnemers bevinden zich o.a. Vmersgaard (Denemarken), Edmund Olsen bersgaard (Denemarken), Edmund Olsen (Denemarkeh), mevr. Croes—Van Rijsel (Nederland), Lars-Bertil Warle (Zweden) en Geiger (Duitsland). De Winterswijkse watersportvereni ging hield gisteren een waterpolotour- nooi. waarvan de uitslagen luiden: WWV (Winterswijk)DKR (Utrecht) 27; Neptunus (Arnhem)De Vest (Naarden) 4—1; AZC (Arnhem)—WWV Winterswijk) 2—0); DKR (Utrecht) Neptunus (Arnhem) 12; De Vest AZC 1—6; WWV—Neptunus 2—3; De VestDKR 50; AZCNeptunus 41; De Vest—WWV 1—4; DKR—AZC 2—3. In het eindklassement eindigde als eerste, gevolgd door Neptunus. AZC (Van onze honkbalmedewerker) In de honkbalcompetitie deden zich geen verrassingen voor. HHC en OVVO wonnen beide. OVVO door een 130 overwinning op Schoten, terwijl het weder medespelen van Henk Schijvenaar bij EDO de HHC-ploeg niet van streek bracht. Blauw Wit won benauwd van S C Haarlem maar VVGA zeer royaal van Ajax. De positie van HHC bleet dus uitstekend aan de kop, maar onderaan blijft het spannenl. Het prachtige veldwerk der GA-ers is wel doorslaggevend geweest voor de royale zege op Ajax. Ondanks de grote overwinning heeft de strijd een span nend karakter gehad. Al had VVGA in de 3de innings 3 runs gescoord door honkslagen van Pronk en Hogendijk, gevolgd door enige veldfouten in het Ajax-veld, de Ajacieden weerden zich aan slag dusdanig dat er steeds gevaar bleef bestaan dat deze voorsprong weer werd ingelopen. Doch de GA-velders gaven hun werper Hoitzing de steun welke hij nodig had met het gevolg dat er voor de Ajacieden geen doorkomen aan was. Alleen in de laatste innings ontnamen zij de VVGA-ers de no-run zege toen Prins een honkslag plaatste en thuis kwam door het enige foutje dat er in het GA-veld gemaakt werd. Daar voor echter had VVGA in de 8ste en 9de innings nog 9 runs kunnen scoren toen werper Schimscheiner een inzin- zinking kreeg en het veld ook ging ram melen zodat het nog een grote 121 zege werd. De lage score in de strijd van BI. Wit en S. C. Haarlem doet een goede wed strijd vermoeden. Een legio van veld fouten vooral bij de Haarlemmers maak te van deze strijd niet een van de beste en het is verwonderlijk dat de Amster dammers niet in het begin van de wed strijd, tot een hogere score konden komen. Nu scoorden zij in de eerste 2 innings 2 runs door honkslagen van De Bruyn en Tolmeyer en enige veldfouten. Verder brachten zij het voorlopig niet ondanks de vele veldfouten in het Haar- lem-veld en de spanning bleef er in doordat Haarlem in de 2de innings ook een run scoorde toen Ottelander, Huis stede en Koster op het werpen van Linke een honkslag konden plaatsen. Het duurde tot de 8ste innings voordat BI. Wit zijn 3e run scoorde toen De Bruyn 4 wijd van De Mon kreeg en op enige korte slagen binnen kon komen. Maar ook Haarlem wist in dezelfde in nings een run te scoren toen het BI. Wit-veld een paar steekjes liet vallen, waardoor het 32 werd voor <je Am sterdammers, terwijl er in de laatste in nings geen verandering meer in de stand kwam. OWO heeft korte metten ge maakt met Schoten dat met een 130- nederlaag weer huiswaarts kon keren. Deze strijd werd in de 5de en 6de in nings beslist. Want al had OVVO daar voor al 4 runs gescoord, alles was toen nog mogelijk daar werper Urbanus niet alleen in staat was de Schoten-slagploeg in bedwang te houden. Maar toen in de 5de innings het Schoten-veld werper Keulemans in de steek liet was het ge beurd en waren de Amsterdammers niet meer te houden en een regen van sla- Naar wij vernemen zullen drie Ne derlandse amateurs deelnemen aan de Ronde van Denemarken, welke Vrijdag 7 Juli a.s. begint met de etappe Kopen hagenHorsens over 260 km. Uitgeno digd door de Deense wielerbond zijn Dekkers (Eindhoven), Willekes (Am sterdam) en Le Grouw (Amsterdam) Het is nog niet zeker, dat de laatste zal starten, daar de mogelijkheid bestaat, dat hij deze week een knieoperatie onder gaat. gen werd afgevuurd op het Schoten- veld met als gevolg 4 runs. De 5de innings was een getrouwe copy van de 4de met dit verschil dat er nu 5 runs gescoord werden. De strijd was hier mede beslist en OVVO had genoeg aan deze 13 runs en het ging er nu maar om of Urbanus een no run zege zou behalen, hetgeen hem dan ook gelukte. Ook HHC deed geen half werk door tegen EDO meteen van start te gaan en reeds in de 1ste innings scoorde het 2 runs om een innings later hetzelfde te doen. Er ging dan ook geen innings voorbij of werper Vrenegoor moest toe zien dat de HCC-ers honkslagen plaats ten die ook de nodige runs opleverden en de a.s. kampioenen hielden niet eer der op nadat zij 18 runs op hun naam hadden staan. Wel hadden de EDO-ers. die Schijvenaar weer in hun midden hadden, in de 4de innings een run ge scoord toen Feenstra een honkslag plaatste en het HHC-veld een paar foutjes maakte, maar dat kon HHC niet vérontrusten want het had er toen al 10 bij elkaar geslagen. Evenmin als in de 6ae innings toen werper Duinker een inzinking kreeg en EDO de kans kreeg nogmaals 4 runs te scoren. Ook de laatste innings bracht EDO nog 4 runs op, waardoor de stand 189 werd. Ranglijst 1ste klas HHC OVVO VVGA BI. Wit Schoten EDO S C Haarlem Ajax 8 7 8 8 8 8 8 7 0 1 2 2 4 6 5 6 15 10 11 10 6 4 4 2 De te Haarlem gespeelde waterpolo- wedstrijd hoofdklasse heren van de K.N.Z.B., tussen H.V.G.B. en Het IJ werd door H.V.G.B met 54 gewonnen. Op het landgoed „Te Werve" te Rijs wijk werd el:n schermwedstrijd gehou den om de wisselbeker van de Konink lijke Onderofficiers Scfiefmbond. Sie- brands van de K.M.A. in Breda werd eerste en legde hiermee beslag Op de beker. De tweede plaats was voor Chr. van Uden uit Den Haag. De uitslag van de Grote Prijs van Frankrijk voor automobilisme over 500.204 km. luidt: 1. Gangio (Arg.) met Alfa Romeo 2 uur 57 min. 52.8 sec., ge middelde snelheid 168.722 km/h; 2. Ga- gioli (It.) met Alfa Romeo 2.58.10.5; 3. op 3 ronden Whitehead (GB.) met Fer rari 2.59.30.3. Tijdens de athletiekkampioenschappen van L'Isle de France heeft de tweevou dige Olympische kampioene Micheline Ostermeyer bij het discuswerpen een af stand bereikt van 44.40 meter, waarmede zij haar Frans record, dat op 43.88 me ter stond, aanzienlijk verbeterde. Op 15 Juli zal te Antwerpen een ge wichthefwedstrijd worden gehouden tus sen Antwerpen en Den Haag. In het kader van de Haagse Sportweek is gistermiddag op Houtrust een honk balwedstrijd gespeeld tussen de verte genwoordigende ploegen van Den Haag en Rotterdam. De Hagenaars verloren de wedstrijd met 68. Advertentie VLIEGENDE HOLLANDERS FEI JEN OORD TIJGERS ZONDAG 9 JULI AANVANG 2.30 UUR OLYMPISCH STADION (Van onze cricketmedewerker) Niet het minst door het fraaie zomer weer, is de Technische Dag voor het eerst door de Keuze-Commissie van de Nederlandse Cricket Bond in het leven geroepen, als geslaagd te beschouwen. Ai toonden sommige elftallen hier en daar wat invallers, aan de spelkwaliteit deed dit intussen weinig af. De belangstelling in Den Haag en Deventer was bijzonder groot, eén ver blijdend teken. Zuid-Holland heeft betrekkelijk weinig moeite gehad om met 5 wickets van Noord-Holland te winnen. Uitge zonderd een stand voor het laatste wicket van 69 runs voor Noord-Hol land, is het Zuid-Hollandse elftal steeds in de meerderheid gebleven en mag de overwinning van 5 wickets dan ook zeer verdiend genoemd worden. Noord-Holland startte op 'n vurig wicket slechts matig, daar de batsman het goede bowlen van A. Terwiel (3-45) en J. v. d. Luur (4-76) maar niet konden overmeesteren, waarbij dit bowlen nog door goed fielden en fraai vangen mees terlijk gesteund werd. Op 82 waren er al 8 wickets neer, doch H. Burki met een zeer stijlvolle 20, later gevolgd door een mooie 42 (n.o.) van N. Leeftink (1x6, 5x4) en een dito van A. van Baasbank met 34 (1x6,3x4) brachten het totaal nog tot 179! Een meevaller voor Noord-Hol land! W. H. Gafiois deed twee schitterende vangen voor Zuid-Holland en A. Terwiel één. Op zekere wijze, zonder overhaasting, doch ook in een vlot tempo, beantwoord de Zuid-Holland het totaal van Noord- Holland met een score van 181 voor 5, waarna gestopt werd. De aanval van Noord-Holland en het fielden bleef iets bij dat van Zuid-Hol land achter. H. Burki (3-30) was hier nog de beste bowler (W. van Weelde 2-43). Voor Zuid-Holland scoorden: H. Stolk 37 (7x4!); H. Herklots 35 (3x4); W. H. Gallois 38 en L. C. de Villeneuve 33. A. Schuurman bleef met 21 not out. Als onderdeel van de feestviering van het 75-jarig jubileum van U. D., vond te Deventer een wedstrijd plaats tussen 'n Oostelijk elftal en een NCB-elftal, die in een draw eindigde. Het Jeugdelftal, in alle onderdelen be ter, won te Leiden met 54 runs van een elftal 2e en 3e klasse spelers (121-67). Voor de 2e en 3e klasse scoorde P. Kantebeen (LCC) 44 uit 67. P. Maas 7-27 en M. van Vliet 3-12. Te Breda won een Bondselftal (202 voor 6) met 107 runs van een Zuidelijk- elftal (95). L Borrani bleef met 103 not out voor het Bondselftal, dat veel te sterk bleek voor dit Zuidelijk elftal. Het programma voor 9 Juli a.s. luidt: (8 Juli): HCC II—HBS (2 uur); Excel siorPW 9 Juli: HaarlemACC; HBSVRA; HCC II—HCC I; HDVS— Rood en Wit; Quick (N)-Kampong; VOCP.W. en VVV—Sparta. De Engelsman M. D. Whitworth, die Zondag tijdens re motorwedstrijden om de Grote Prijs van België op het circuit van Francorchamps ongelukkig kwam te vallen, is vanmorgen vroeg in het Hekenhuis van Malmedy aan zijn zware verwondingen overleden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 4