Vlug en Lenig kampioen NKS door zege op KDO D.C.G. verliest te Sittard met 6-1 van A.V.S. handbal efo GRANDIOZE SLUITING VAN HAARLEMSE SPORTWEEK Sportweek officieel geopend FEEST IN UITHOORN NA SEIZOEN Belevenissen van de struisvogel Rasmus ó3 Dubbel Wilton-Schmier in vierde ronde Oud stokpaardje: sportvelden r Wij luisteren naar D.C.G. mist drie strafworpen vloeibaar fruit! Programma Sportweek W. van de Kroft (HKV) kanokampioen MAANDAG 3 JULI 1950 PAGINA 5 van Wimbledon-tournooi COURSES DUINDIGT Tien landen voor Europees waterpolokampioenschap Bosloop in de Hout Op het Haarlem-terrein HaarlemDen Haag Turndemonstratie IN AMSTERDAM: Dinsdag 4 Juli JONGSTE R.K. CLUB IN K.N.V.B. zegt voorzitter Smelt (V.D.O.) Courses te Hilversum en Sappemeer MARKTEN Scheep vaartberichten L. Kuypers degenkampioen Dagelijks kinder verhaal ev n (Van onze handbalmedewerker) De Limburgse bodem is dit jaar wel bijzonder vruchtbaar voor het op brengen van kampioenselftallen. Naast de vele andere triomphen op allerlei sportgebied kunnen de Limburgers nu ook bogen op de landstitel van de Handbal N.K.S. voor heren. Met hun juiste spelopvatting, uitgevoerd met listige manoeuvres en een verbazende techniek versloegen de heren van Vlug en Lenig uit Geleen het Amsterdamse K.D.O. met 156 en toonden overdui delijk de ook op handbalterrein bestaande supprematie aan. De dames van A.V.S uit Sittard wekken de indruk in de voetsporen van sportbroeders te zullen treden: met een 61 nederlaag stuurden zij D.C.G. naar Amsterdam te rug. Deze uitslag doet bedenkelijk aan voor Vitesse (Castricuin), dat de volgende week de reis naar het Zuiden aanvaardt, doch in de geruststellende wetenschap dat 61 enigszins geflatteerd is. Niet dat A.V.S. de overwinning ten onrechte zou hebben gehaald, integendeel, alle zes doelpunten waren even zuiver van gehalte, doch D.C.G. had zeker nog wel twee doelpunten meer in de wacht kunnen slepen. dig gevolgd door vier andere, alle even gaaf. Toch was het niet zo, dat zij al léén de lakens uitdeelden. Het spelbeeld golfde heen en weer, maar toen de stand 153 was vond KDO het welle tjes. Met gierende kogels demonstreerde het zijn ergernis over de achterstand en het machtige keeperswerk van Franssen moest het nog driemaal afleggen. Met een bus waren de Amsterdammers in Sittard aangekomen, de jolige sfeer van Groot Mokum met zich meebren gend en met de nederlagen zijn zij weer huiswaarts gekeerd. Maar de stemming was er niet minder om, zoals deze aan gewakkerd was door de ontwapende, warme hartelijkheid der Limburgse gastvrouwen, en in het besef, dat deze met de bal even handig zijn als in het bakken van Limburgse vla. Uit erken telijkheid hebben de Amsterdammers echter niets cadeau gegeven in de wed strijden, die door de prettige, sportieve sfeer voor het publiek uitermate aange naam verlopen zijn en door vele staal tjes van goed handbal ware tractaties opleverden. Vooral de beide herenploe- gen gaven aantrekkelijk spel weg. De heren van Vlug en Lenig overrompelden echter hun tegenstanders met hetzelfde gemak als vorige week: vloeiende com binaties en verrassende switches resul-, teerden in akelig harde worpen, zo hard, dat niemand het doelman Kolderman kwalijk nam. dat hij wel eens voor een bal bukte. KDO was dan ook volkomen ingesteld op een achterstand, die na zes minuten uit drie doelpunten bestond. Verwoed viel het hierna aan, en het duurde niet lang of de Rond verschalk te de Geleense doelman (31). Dit gaf de bezoekers moed. Zij stelden zich met grotere zekerheid teweer, vielen ge vaarlijk aan en verkregen zelfs/een lich te veldmeerderheid. Rechtsbinnen Buys benutte deze, nadat De Rond hem een kans op een presenteerblaadje aanbood: 32. Dit doelpunt had nog door meer dere gevolgd kunnen worden, doch het spel werd te kort; de gastheren grepen radicaal in en maakten dankbaar ge bruik van het lek in de verdediging van KDO. Zij lieten alle aanvallen over links lopen en met de regelmaat van een klok werd de stand vóór rust tot 8--2 opgevoerd, ondanks de fraaie sa ves, die Kolderman menigmaal verrich te. Na de hervatting bleek hun doelpun- tenhoöger lang niet verzadigd. Zij had den geen zeven seconden nodig om het het negende doelpuntje te scoren, spoe- Met deze 156 zege legden dus de Limburgers beslag op hun titel. Hun prestatie was, zoals de heer Jamm, voorzitter der RKNHB het uitdrukte, een dubbele felicitatie waard, omdat het pas twee jaren de handbalsport beoe fent en reeds nu, dank zij het werk van dc onvermoeibare aanvoerder en trainer van het elftal. Verhardt, het landskam pioenschap behaald heeft. Intussen waren in Sittard de dames van DCG na een officiële ontvangst ten stadhuize, naar het AVS-terrein geto gen om met een sympathiek gebaar, het overhandigen van een herinneringsvaan- tje, de strijd aan te binden. Reeds na twee minuten, deed mej. Hekman het eerste doelpunt ontstaan, dat met luid gejuich door de inmiddels uit Geleen gearriveerde KDO-supporters werd ont vangen. Doch deze voorsprong was slechts een korte levensduur beschoren. Eén minuut later was de gelijkmaker er. Hierbij lieten de gastvrouwen het niet; de rechtsbinnen passeerde zonder eni ge moeite de linksback en kondigde met een onhoudbare voltreffer het uur der nederlaag aan (21). Dit herhaalde zich nog eens (31) en toen werd DCG vijf minuten lang volkomen in de ver dediging gedrukt. Het backstel liep van het kastje naar de muur, maar kon te gen de snelle, beweeglijke aanvalsters niets uitrichten. Deze vuurden verschil lende malen kogels op het doel, doch paal en lat stonden hun gedurig in de weg. DCG wist slechts met moeite de bal voor het doel weg te werken; zelfs scheen na een snelle doorbraak een doelpunt zeker, toen mej. Van Wechem de bal zuiver in de hoek plaatste. Een schitterende zweefduik ontnam echter elke illusie en aan de andere kant (41). In de tweede helft regende het kwam nog voor rust eenmaal het succes vrije worpen, zelfs noopte het forse spel de scheidsrechter tot het uitdelen van niet minder dan vier strafworpen, doch de uiterst sportieve verstandhou ding tussen beide elftallen vormde ruimschoots een compensatie. Van de drie strafworpen benutte DCG er geen enkele; die van AVS werd op keurige wijze gestopt. Zeer opvallend was het verschil in het opstellen van beide elftallen. Het dicht op elkaar staan van de bezoeksters, en het onberekenbaar verplaatsen van hun tegenstanders, die bovendien de bal goed voorspeelde en hun ongelofelijk snelle runs met twee doelpunten beloond zagen. Zo hebben de Amsterdamse elftallen weer "het nodige geleerd uit deze neder lagen, die zij door de superioriteit van de Limburgers zeker als verdiend be schouwd hebben. Vitesse kan hieruit de conclusie trekken, dat het als gelijk waardig elftal met DCG heel wat zal moeten doen, om de landstitel voor zich op te eisen. Advertentie De uitslagen van de te Duindigt gehou den draverijen en rennen luiden; Reine de Navarra-prijs: 2040 m. 1. North- erman K 1.35.4; 2. Oscar Major; 3. Old Dutch. W.: ƒ1.90, pl.: ƒ2.10, ƒ4.90; ge koppeld: 15.50, covercol: 9.10. Regina-prijs 2500 m.: 1. Morning Star 1.28.8; 2. Lex 5; 3. Loblied A. W.: ƒ2.10; pl.: 1.20, f 1.20, f 1.50; koppel f 4.co- vercal: f 3.50. Riviéra-prijs: 2120 m. 1. King Spencer 1.27.2; 2. Joe Axkit; 3. Maarten Spencer. W.: f 2.10, pl.: f 1.40, f 7.60, koppel: f 23.80, covercal: f 9.20. Rabenhaupt-prijs 2100 m.: 1. Kentuc ky's Queen B 1.28.8; 2. New Vlamingman; 3. Memnon. W.: f2.30, pl.: f 1.30, f2.50. fl.90, koppel: 15.70, covercal: f8.80. Roi Soleil-prijs: 2200 m.: 1. Arienne, tijd 2.29; 2. Noordwester. W.: f 1.80, pl.: f 1.20, f 1.30, koppel: f 2.50, covercal f 2.10. Korthals van Schooten-memoriaal. 1800 m.: 1. Madame de Maintenon, 2.03; 2. Taragas. W.: f 3.pl.: f 1.70, koppe- f 6.60, covercal f 3.10. Totale omzet f 27.274. Van Swol in zijn partij tegen Patty. In de derde ronde van het gemengd dubbelspel op de tenniskampioenschap pen te Wimbledon wonnen Wilton en mevr. L. Schmier (Ned.) met 63 64 van het Italiaanse paar CacciaAnne- lisa Bossi. Onze landgenoten vormden een hechte combinatie en lieten vaak keurig spel zien. Caccia en Annelisa Bossi konden niet op dreef komen en bléven ver beneden hun vorm van Vrij dag, toen ze in twee sets van mevr. Isaac en R. Del Bello wonnen. Verder wonnen Mc Gregor (Au stral.) en Shirley Fry (VS) in de derde ronde van Carmona (Philippijncn) en Gem Hoahing (GB) met 6 2 6—0, ter wijl Bromwich (Austr.) en_mevr. C. Har rison (GB) het echtpaar Matous uitscha kelden met 62 61. In de achtste finales ontmoeten Wil ton en mevr. Schmier het Australisch- Engelse paar Bromwichmevr. Harri son. Wat het heren enkelspel betre-t. hebben zeven van de eerste acht ge plaatste spelers de kwartfinales be reikt. De enige uitzondering was Brom wich, die in de als twaalfde geplaatste Amerikaan Seixas zijn meerdere erkennen. Seixas gaf een schitterende demonstratie van zuiver en hard serve ren, smashen en volleren en won in sets: 6—1 7—5 4—6 6—3. Tien landen hebben ingeschreven voor het Europees kampioenschap waterpolo, dat in het kader der Europese zwem- kampioenschappen te Wenen, in de maand Augustus, wordt gehouden. En geland heeft zijn aanvankelijke in schrijving teruggetrokken. Behalve Ne derland nemen deel Oostenrijk, België, Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje, Zweden, Zwitserland en Zuidslavië. Naar verluidt zouden 370 inschrijvin gen voor de zwemkampioenschappen zijn binnengekomen, verdeeld over 15 landen, waarmede het record aantal van Monte Carlo juist is overschreden. Op waarlijk grandioze wijze is de zevende Haarlemse Sportweek Zater dag besloten. Het prachtige Haarlem terrein was geheel uitverkocht, zodat duizenden van het schitterende schouw spel, dat deze avond bood, getuige zijn geweest. Het hoqfdnummer van de avond, de stedenvoetbalwedstrijd Haar lemDen Haag, vormde natuurlijk de grote attractie en de uitstekende stem ming onder het publiek, dat met genoe gen handbal, turnen en athletiek had aanschouwd, werd nog verhoogd toen in de tweede helft het Haarlems Elftal een 21-achterstand wist om te zetten in een 42-voorsprong, om uiteindelijk met 4—3 te winnen. Vooraf de tweede speelhelft was een waardig slot van de Sportweek. Voor de Bosloop in Den Hout. welke in de middag werd gehouden, bestond zeer grote belangstelling zowel van de zijde rfer deelnemers als van het pu bliek. Gelegenheid tot deelname voor deze Bosloop stond open voor K.N.A.U.- en. niet-K.N-A.U.-leden. De niet-K.N.- A.U.-leden junioren liepen evenals de K.N.A.U.-junioren 1500 meter en het was bij de niet-K.N.A.U.-leden Jan Vis ser die met de zege schoot ging. Hij legde dc afstand af in 4 min. 43.4 sec. vóór Kcrkman, die er 4.44.3 over deed. De derde plaats was voor Kunen, die een tijd van 4.44.4 noteerde. Bij de Junioren van dc K.N.A.U. was't Jan de Zwager, een bekende naam Op athletiekgcbied, die met de zege ging strijken. De jonge De Zwager liet een tijd van 4 min. cn 33 sec. voor zich af drukken, twee seconden later gevolgd door Navier, waarna als derde G. Stol- voort binnenkwam in 4.38.4. Niet minder dan 131 deelnemers ver schenen aan de start voor dc 3000 m., welke bij de niet-KNAU-leden werd gewonnen door Jan Joustra in 10.14.5, tweede was v d. Vlerk in 10.14.6, derde H. de Boer 10.15. Een zeer spannende race dus, welke c.erst op de eindstreep werd beslist Bij de KNAU-ledcn zegevierde L. Schol van Suomi in 9.43.6, voor Van Ueursen, Haarlem, 9.45 en Koning, Suomi, 9.46.1 Een geslaagd feest in Den Hout. dat een vaste plaats gaat innemen in Haar lem's Sportweek. Daar was he.t reeds zeer vroeg een drukte van belang. Het feest begon daar met een handbal wedstrijd tussen Con cordia en H. O. C., welke tot aan de rust een gelijke krachtsverhouding gaf en dan ook met een 11-score werd af gebroken om plaats te maken voof de turners van de Kennemer Turnkring, die de aanwezigen vergastten op een de monstratie Tafelspringen, dat zeer in de smaak viel. Vooral de heren van Bato vroegen speciale aandacht. Een fraai nummer! De tweede helft van de handbalwed strijd was een vrij getrouwe copy van de eerste, maar thans wist HOC een doelpunt meer te scoren dan Concordia en met 43 te winnen. Enkele athletieknummers, speciaal estafettes, werden met grote aandacht gevolgd. De damesestafettes werden door Gita en ADA gewonnen. Haarlem toonde zich in de beide he.rennummers de sterkste over Holland Ondertussen was het Haarlem-ter rein uitverkocht geraakt. Een prachtig gezicht het overvolle terrein, ideale weersomstandigheden en fraaie sport, maar de grote teleurstelling kwam van Haagse kant, toen door dc luidsprekers de opstelling der beide, elflallen bekend werd gemaakt. Niet minder dan vier Haagse spelers, n.l. Clavan. v. d. Vegt, De Jongden Dankelman, ble.ken niet van dc partij te zijn, zodat het Haarlemse elftal, dat eveneens niet op volle kracht was, omdat de RCH-spele.rs niet be schikbaar waren (maar dat was be kend). niet voor zo'n erg moeilijke taak zou komen te staan. Dacht men! Maar in de eerste helft hebben onze Haar lemse vertegenwoordigers hun handen vol gekregen aan dit Haagse elftal, in welks voorhoede drie spelers van Sche- veningen opereerden. Bij Haarlem wilde het aanvankelijk niet vlotten en speciaal de voorhoede liep haar de juiste vorm te zoeken. Tot ons genoe gen zagen we Roodselaar tussen Kick Smit en Roozen een goede indruk ma ken. Actief als altijd, levensffevaa-lnk voor elke achterhoede, maar voor rust had de EDO-goalgetter niet veel ge luk, omdat paal en lat en.... doelman Kok hem dikwijls in de weg stonden. Hetzelfde geldt voor Roozen, die even eens de sterkte van het houtwerk pro beerde. Reeds na zes minuten had rechtsbui ten De Lange van Den Haag succes, toen hij een fractie van een seconde eerder de. bal bereikte dan doelman Kraak, maar evenveel minuten later scoorde Roozen de gelijkmaker. Toch nam Den Haag door Van Geen opnieuw de leiding, hetgeen op rekening van Haarlems verdediging moet worden geschreven, waarin speciaal Voogd niet op toeren kon komen. Zo brak de rust aan met 21 voor Den Haag. Tijdens de rust was dan het grote ogenblik aangebroken, dat de dames- turnsters van -de Kennemer Turnkring, de Katholieke Turnkring en het Chris telijk Gymnastiek Verband met hun bondsserie.s kwamen demonstreren. De booglampen waren inmiddels ontstoken en voorafgegaan door de Padvinders band onder leiding van hopman Bak ker, namen zij het speelveld in bezit. Na de vaandelgroet volgde dan onder doodse stilte de demonstratie die een schitterend effect maakte op deze schone avond. En hierna was het woord aan wethouder D. J. A. Geluk, thans in zijn kwaliteit als voorzitter van het Sportweekcomité. Spr. dankte allen die tot het welslagen van deze zo schit terende Sportweek hadden meegewerkt. Hij was er zeer verheugd over dat ruim vijftig duizend toeschouwers de demon straties en wedstrijden hadden bezocht en was er van overtuigd, dat deze ze vende Sportweek alle voorgangers had overtroffen. En dan, om kwart over tien, de laat ste acte van de Sportweek De tweede helft van de voetbalwedstrijd, waarbij het talrijke publiek zich heftig begon te roeren en de. Haarlemse ploeg tot grootse daden aanspoorde. Het hielp, want direct scoorde Roodselaar de ge lijkmaker en ineens was de gang er in. Onbeschrijfelijk werd het enthousias me, toen na een schitterende combina tie Roodselaar het leder precies op tijd aan Kick Smit overgaf en deze Haar lem de leiding bezorgde, waarna Den Haag volkomen overspeeld werd. Had doelman Kok niet in zo'n buitengewone vorm gestoken, ongetwijfeld had het niet bij het vierde doelpunt van Roo zen gebleven. De Hagenaars waren ner gens meer, want hun aanvallen stier ven een vroegtijdige dood, omdat de Haarlemse defensie, met Henk v d. Linden aan 't hoofd, geen pardon ken de. Eerst tegen h£t einde, toen Haar lem de teugels wat liet vieren, slaagde Langelaan er in doelman Kraak volko men te verrassen, zodat met 43 voor Haarlem het einde aanbrak De kerkto ren van de Jan Gi.izenvaart liet juist zijn elf slagen horen! Haarlems zevende Soortweek behoor de weer tot het verleden. Handbal. 19.3021.30 uur: Balboa- straat, sportterrein. Handbalwedstrijd en basketballwedstrijd. Turnen 19.00—21.30 uur: Stads- timmertuin. Demonstratie door Bato. 19.00—21.30 ,uur: Joris van Andringa- straat, Rochdale complex. Demon stratie door Simson. 19.1521.00 uur: Speelweide Oosterpark. Demon stratie door „Oranje-Nassau". 19.30 —21.00 uur: Reamurstraat, tussen Van Geurikestraat qn Torricellistraat. Demonstratie door „Het Funen", afd. De Wetbuurt. Dammen. 19.00 uur: Koopmans beurs. Dam-simultaan-séance. Simul- taanspelers zijn: R. C. Keller, J. H. Vos, Herm. de Jongh, J. Metz, W. Rustenburg, W. Beeke, M. R. C. Stahlberg, C. de Gooijer. Windhondenrennen. 19.0021.30 u.: V.V.G.A.-terrein, naast Ajax. Wind hondenrennen, korfbalwedstrijd en demonstratie model-vliegtnigen. Roeien. 7.3(1—8.45 uur: Uitdagings race over 500' m. om de Sportbeker voor seniores in overnaadse vieren. (Amstel tussen Berlagebrug en brug over Ceintuurbaan). 19.00 u.: Ooster dok, langs Prins Hendrikkade, Vlet- tenwedstrijden. Boksen. 19.3021.30 uur: Rem- brandtsplein. 19.3020.00 uur: Jiu Jitsu- en Judo-wedstrijden; 20.00 20.30 uur: worstelen; 20.3021.30 uur: boksen. Korfbal. 19.3021.30 uur: Makas- sarstraat. Speeltuin. Korfbalwedstrijd tussen ICC.O. en „Luto". 19.3021.30 uur: Argonautenstraat, speeltuin. Korfbalwedstrijden tussen Archipel en Swift. Volleyball. 19.00 uur: Woestduin- straat, verbrede gedeelte. 19.30—21.30 uur. Tuindorp Watergraafsmeer, speeltuin Onderlangs* Turnen. 19.30 uur: Pijnackerstraat, Kerkplein. Turndemonstratie door de R.K.T.V. „Wilskracht". Honkbal. 19.1521.15 uur: Terrein O.V.V.O., Kruislaan. Selectiewed strijd Amsterdam AAmsterdam B. Wielrijden. 19.00 uur: Vierdaagse :ocht voor touristen-wielrijders(sters). Start van het restaurant Olympisch Stadion (40 km.). VDO bestaat nog niet zo lang, al thans niet zo veel jaren als de mees te katholieke clubs in de contreien van Amsterdam en Haarlem. Om precies te zijn: in 1932 kreeg de toenmalige DHVB bericht van VDO's oprichting en zoals gebrui kelijk bij de nieuwkomers werd de vereniging een plaats in de derde klas toegewezen. Wie schetst de vreugde van het merendeel der bevolking in het vriendelijke dorp Uithoorn aan de oevers van de Amstel, toen dat nie tige clubje, zo tussen het gras van de polders opgegroeid, zich volwas sen meldde. Kampioen van de AVB werd VDO dit seizoen en om alle twijfelachtigen het gras voor de voeten weg te maaien, voegde het er een ondubbelzinnige overwinnin- genrceks in de promotie-competitie aan toe. VDO is KNVB-er, zong men in de straten van Uithoorn en de voorzit ter van de jongste R. IC club in de grote Bond, de heer J. Smelt, noem de met rechtgeaarde trots de elf namen van degenen, die VDO een nieuw gezicht hadden gegeven. Daarom hier eeh eervolle vermel ding voor Van Rooijen, F. van Oef- fen. J. Samsom, N. Blom, J. van Geffen, J. van Lith, L. Verkerk, B. van Diemen, L. van Diemen, P. van Diemen en A. van Schaick. „Wilt u nog even noteren", vervolg de voorzitter Smelt, die niet uitge praat raakte over zijn club. „Onze middenvoor L. van Diemen scoorde twaalf van de zeventien doelpunten in de promotie- strijd. een aan tal, dat nog gro ter wordt, wan neer men de goals er bij telt. die de VDO-er in het AVB-elf- tal als aanvals leider voor zijn rekening nam." Er heerst gro te vreugde in de gelederen van de j katholieke club, niet alleen om het kampioenschap en om de promotie, maar ook om een an dere reden. Degene, die van Am sterdam uit langs het Kalfje en Ou derkerk achttien kilometer stroom opwaarts gaat, zal een goede vijftig meter voorbij de bebouwde kom van Uithoorn links het water van de Amstel en rechts een in aanbouw zijnd kleedhuis zien. Het is het toe komstige domein van de nieuwe KNVB-er, een clubhuis, dat aan alle eisen, die een vierde klasser aan zijn home zou stellen, voldoet. „Te mooi eigenlijk om werkelijk waar te zijn", vindt voorzitter Smelt, „maar het staat er in volle glorie als bewijs van de geest in de vereniging". Een groot deel van de werkzaamheden is verricht door de leden zelf, het ruwe werk, om precies te zijn, want de rest van het karwei is voor vak lui. die de planken timmeren en stijl geven aan het gebouwtje, dat vóór het begin van het nieuwe sei zoen de trots van VDO zal zijn. Nu gaat alles goed. haar vette jaren beleeft de katholieke voetbalclub van Uithoorn thans. Maar er was ook een moeilijke tijd, een periode, waarin VDO alle hens aan dek vroeg om zich staande te kunnen houden. De heer Smelt legt hierbij de nadruk op de naam M. van Geffen, de naam van de vroegere voorzitter, die acht jaar lang het zware werk heeft ver richt. die de crisis meemaakte, die bouwde en herstelde, die de funda menten legde waarop het bouwwerk van VDO nu nog zijn steunpunten vindt. De huidige voorzitter is zich be wust van zijn taak, vooral nu z\in club in de grote Bond uitkomt en de verantwoordelijkheid evenredig is toegenomen. De heer Smelt prijst zijn mede-bestuursleden en de voet ballers van groot tot klein; hij geeft ons bij het vertrek de overtuiging mee, dat hier in Uithoorn een nieuw bolwerk groeit en bloeit als onder deel van het machtige leger der ka tholieke voetbalclubs in Nederland. y. te De Amsterdamse Sportweek 1950 is Za terdagmiddag op het terrein aan de Olym- piaweg achter het Van Heutzmonument of ficieel geopend. Duizenden postduiven, die van het grasveld werden losgelaten, ver telden het' de Amsterdammers buiten de hekken. En tussen de hoge bomen, die het complex omringen, wapperden spoedig de vlaggen van zes en dertig sportbonden, die deze week in straten en op pleinen van de hoofdstad demonstreren! Een luid trompetgeschal kondigde een défilé aan van honderden fleurig geklede sportbeoefenaars, die ieder voor zijn tak van sport propageerde. Om half drie reden amazones en ruiters van de stichting Paardensport Amsterdam het terrein op. Een stofwolk onttrok hen aan het gezicht, doch nieuwe groepen deel nemers stonden klaar en demonstreerden, ieder op zijn manier. De burgemeester van Amsterdam, mr. A. d'Ailly, sprak een openingswoord en de in specteur van de Lichamelijke Opvoeding, de heer Kupers vertelde de toeschouwers, dat in de hoofdstad nog vijf en twintig duizend jongens en meisjes bij geen enkele sport- of jeugdbeweging zijn aangesloten. De ter- reinennood, die in heel Nederland, maar vooral* ook in Amsterdam, zo nijpend is. moet hierbij als een remmende factor wor den beschouwd, want hoe graag de vereni gingen soms nieuwe leden opnemen, het is onmogelijk, omdat tenslotte meer be oefenaars ook meer speelruimte vergen. De vlaggenparade op het Olympiaplein tijdens de opening van de vierde Am sterdamse Sportweek op Zaterdag middag j.l. De uitslagen van de draverijen Hilversum luiden: Vacantie-prijs. 2020 m. 1. Nita K, 1.33.2. 2. Oscar, 3. Nanny A. W.: f 2.60, pl f 1,20. 1.30, 2.koppel f 5.80, covercal f 6.30. Bossen-prijs. 2300 m. 1. Main Ax worthy, 1.29.2 2. Larus S 3. Lee Axkit. W.: f 1.70, pl. 1.20, 1.70, 1.40, koppel f 8.80, covercal f 4.80. Heide-prijs 1980 m: 1 Judge Scott Jr., 2 Max V Bongershof. 3 Mondragon. W.: f 7.90, pl. f 1.80, 1.30, 1.40, koppel: f 20.70, covercal f 5.50. Hollandse Rading-prijs 2320 m: 1. Notekraker S 1.29.1 2. Lady Zora 3. Kalida W.: f 1.30, pl. 1.10, 1.30, koppel: 2.50, coverval 2.20. Loosdrechtprijs 2000 m: 1. Lord Tod- dington 1.29.8. 2. Narciso G 3. Martine V Axkit. W.: 6.10, pl 1.60, 1.40, 1.90, kop pel: 10.20, covercal 3.40. Studioprijs 2000 m: 1. Leonidas G 1.30.5. 2. Nico Majre 3. Norma Shearer W 2.90, pl. 1.80, 1.50, 1.60, koppel: 3.10, co vercal 5.50. Hilversums Flyers-prijs 2000 m: 1. Luxor 1.24.4. 2. Edel Scott. 3 Juggler. W.: 1.70, pl. 1.40, 1.50, koppel:' 3.80, co vercal 3.40. Totale omzet f 52.481. De uitslagen van de draverijen te Sappemeer luiden: Jubileum-prijs 690800 m, om het kampioenschap van Nederland, korte baan-prijzendraverij a: 1. Karei Pluto 1.03.8. 2. Mr. Fried 3. Allodez. W.: f 2.60, koppel 12.40, covercal 6 50. 40 jaar WV-prijs 1800 m: 1. Noord- looper 1.36.6. 2. Meta Dynamic. 3. Netha O. W.: 2.30, pl 1.90, 2.90, 2.30, koppel: 6.20. covercal 7.40. Tuinbouw-prijs 1640 m; 1, Kondor .1.29.9. 2. Nanda D.-3. Marry Simoné. W.: 1.70, pl 1.30, 1.30, koppel: 3.20, covercal 2.50. Industrie-prijs 2220 m: 1. Mr. Fried 1.30.2. 2. Importeur. 3. Jacoba. W.: 3.10, pl.: 2.20, 10.30, 47.80, koppel: 35.60, cover cal 54. Totale omzet: f25.910.50. VEEMARKT UTRECHT, 1 Juli. Op de veemarkt te Utrecht werden aangevoerd in totaal 4896 stuks vee, w.o. runderen 659, graskalveren 59, nuchtere kalveren 298, schapen en lammeren 148 en 1018, varkens 643. zeugen 275, biggen 1669, bokken en geiten 27. De prijzen varieerden voor stieren van f 400 tot f 750, kalfvaarzen van f520 tot f 800, graskalveren van f 200300, nuchtere kalveren v. f 4555, pinken van f 320300, nucht. kalv. v. f 600860, kalfkoeien van f 650900, vaarskoeien van f 520720, scha pen van f 60100, lammeren van f 4052, magere varkens van f 60100, zeugen van f 200—350, biggen van f 4060, bokken en geiten van f 1550. De handel was in rundvee matig, in schapen, varkens en biggen redelijk, in nuchtere kalveren vlug. UTRECHT, Kaasmarkt, 30 Juni. Aan voer 55 partijen kaas. Aantal 2.071, wegen de 12.703 kilo. Eerste kwaliteit f 22.08, tweede kwaliteit f 1.851.99. Handel rede lijk. MAANDAG HILVERSUM II, 298 m. - NCRV: 18.00 cello-sonate, 18.30 strijdkr., 19.00 nieuws, 19.15 fragmenten uit opera's van Mozart, 19.35 causerie, 19.40 radiokrant. 20 00 nieuws, 20.05 kerkconcert. 21.15 kerkze- gels. 21.35 Mozart. 22.00 Ned. Mil. Bond, 22.15 piano, 22.45 Avondoverdenking, 23.00 nieuws, 23.15 Promenadeconcert. HILVERSUM I, 402 m. - AVRO: 18.00 nieuws, 18.15 sport. 18.30 filmkrant. 13.00 Matrozenkoor, 19.20 Hugo de Groot. 19.45 regeringsuitz., 20.00 nieuws, 20 05 Frans operaconcert, 20.40 luisterspel, 21.40 Vancouver Boys Band, 22.10 Nat. N.-Guinea-comm., 22.30 favorieten. 23.00 nieuws, 23.15 reportage over Menton, 23.50 gram. DINSDAG HILVERSUM II, 298 m. - KRO: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 Victor Silvester en orkest, 7.45 Morgengebed. 8.00 nieuws, 8.15 pluk de dag, 8.55 Inleiding op 9.00 Hoogmis, 10.15 omroeporkest. 11.00 on der ons, 11.30 Bach, 11.35 Lichtbaken. 12.00 Angelus. 12.03 lunchconcert. 12.30 toespraak van H. M. de Koningin t.g.v. het honderdjarig bestaan der Provin ciale wet, 12.50 gram.. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 nieuws. 13.20 Orkest zonder Naam, 14.00 klankbeeld over 1897, 15.00 Engel» middagconcert. 16.00 zieken. 16.30 Zie- kenlof, 17.00 vertelling. 17.15 Wigwam. 17.45 regeringsuitzending. HILVERSUM I. 402 m- - AVRO: 7.00 nieuws. 7.15 gram. VPRO: 7.50. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.55 vrouw, 9.00 pianowerken van Beethoven. 9.30 wa terstanden. 9 35 Aubade. 10.00 Morgen wijding, 10.15 arbeidsvitaminen. 10.50 kleuters. RVU: 11.00. AVRO: 11.30 zie ken, 12.00 negrospirituals, 12.20 platte land, 12.30 toespraak door H. M. de Ko ningin (zie H'sum II). 12.50 gram., 13.00 nieuws, 13.15 financieel overzicht. 13.25 gram., 13.50 vrouw, 14.00 Chopin, 14.45 Radio-matinée. 16.30 jeugd, 17.30 Sky- masters. Amsterdam, 2 Juli Op het Noord- Hollands Kanaal in Amsterdam-Noord is een begin gemaakt met de nationale kampioenschappen van de Nederlandse Kano Bond. Vandaag stond alleen op het programma de korte baan. In de K-klas se: de 500 meter. Er viel een verrassing te noteren en wel in het hoofdnummer der individuele prestaties. In de K 1-klasse voor heren onttroonde de Haarlemmer W. v. d. Kroft de kampioen van verleden jaar, de Vi kingman W. F. Pool, die hij 0.8 sec. ach ter zich liet. Bij dc dames won natuurlijk weer mevr. A. G. van den AnkerDoe- dens, de nationale kanokampioene, die op de Olympische Spelen te Londen op de zilveren medaille beslag legde. Dit maal liet zij haar rivale, mej. A. S. de Waal Maiefijt, precies 5 seconden achter zich. De uitslagen luiden: Nationaal kampioenschap 500 m. K1: dames: 1. mevr. A. G. v. d. AnkerDoe- dens Trekvogels) 2.23.1; 2. mej. A. S. de Waal Maiefijt (Trekvogels) 2.28.1. Heren: W. v. d. Kroft (HKV) 2.5.4; 2. W. F- Pool (Viking) 2.6.2; 3. C. Koch (Geuzen) 2.6.9; 4. H. Koorstra' (Viking) 2.7.1. K 2 heren: 1. C. Koch en A. Klingers (Geuzen) 1.52.4; 2. P. Bakker en H. Koor stra (Viking) 1.56.0; 3. H. Stroo en J. Bo- beldijk (Geuzen en Quo Vadis) 1.56.8. K 2 gemengd: 1. mej. S. Dreyer en W. F. Pool (Viking) 2.2.6; 2. mej. A. S. de Waal Maiefijt en P. Scheringa (Trekvo gels) 2.3.4. K 4 heren: 1. W. Pool, P. Bakker. H. Koorstra en C. Wijdekop (Viking) 1.46.4; 2. C. Koch, A. Klingers, H. Stroo en C. List (Geuzen). ABBEDIJK 1 v. Montevideo n. Santos. AKKRUMDIJK 1 v. Baltimore 2 te Nor folk. ALCYONE 2 bij Finisterre. ALDEBA- RAN p. 1 Alands eil. ALDERAMIN p. 2 Minicoy. ALGORAB 1 bij Fern. Noranha. ALHENA 1 te Las Palmas. ALMDIJK 3 te R'dam. ALPHACCA 2 te Santos. AMSTEL- KERK 2 te Monrovia. ANDUK p. 2 Bermu da. ANNENKERK p. 2 Finisterre. ARENDS- KERK 2 te Adelaide. ARKELDUK 1 van Galveston n. Londen. ASTURIAS 3 te Colombo. ATLANTIS p. 2 Malta. AXEL- DIJK 2 te R'dam. BALI p. 3. K. St. Vincent. BENNEKOM 1 v. Custobal n. Curacao. BO NAIRE 2 v. Paramaribo n. Panta. BOSCH FONTEIN 1 v. Mozambique n. Beira. CAL- TEX PENIS p. 3 Gibraltar. CALTEX THE HAGUE p. 1 k. Bon. CALTEX UTRECHT 2 y. R'dam n. Rastanura. CASTEL BRAN - CO p. 2 Casquets. CASTOR 2 van Gonawes 3 te Jeremce. CISTULA p. 2 Aden. CORYDA 1 v. B. Pappan n Mel bourne. DALERDIJK 2 te CustobaL DELFSHAVEN 2 te R'dam v. Bahra Blanca. DELFT p. I Start-Point. EMPIRE BRENT 3 te R'dam. FAIR SEA 3 te R'dam. FARM- SUM p. 2 Ouessant. FRIESLAND p. 2 Gi braltar. GAROET p. 1 Maladiven. GENE RAL C. H. MUïR 1 te Aden. GOYA p. 1 Ouessant. GROOTE BEER p. 2 Gibraltar. HELICON 2 v. Fuert Plata te New York. HERCULES 2 v. Izmir n. Gibraltar. HYDRA 1 v. Cindad Trujello n. P. au Prince. JA GERSFONTEIN 2 te Antw. v. A'dam. JOBSHAVEN 2 te Mondah. JOH. v. OL- DENB. 2 bij Mauritius. J. v. d VONDEL 3 te H. v. Holland. KEDOE 1 v. Surabaja n. Djakarta. KELBERGEN p. 2 Casquets. KO- TA INTEN p. 2 k. St. Vincent. LAAGKERK 1 te Khoramsharr. LAURENSKERK 2 v. Londen te R'dam. LEERDAM 2 bij k. Race. LEERSUM p. 2 k. Finisterre. LEKHAVEN 2 v. Cicitavecchia te Bona. LEMSTERKERK 2 te Antw. LEUVEKERK 1 te Ras Tanura. LINDEKERK 1 te Ras Tanura. LINGE 1 v. Top Ma n. Zaandam. LISSEKERK p. 2 k. Bougaroni. LOENERKERK 1 v. Karachi n. Aden. LOOSDRECHT 2 v. Hamburg r. Bre men. LOPPERSUM 2 v. Saffi n. R'dam. LUTTERKERK 1 v. Bombay n. Colombo. MAAS 2 v. Aruba 3 te Curasao. MAASHA VEN p. 2 Finisterre. MAASKERK 2 te Hamburg. MALVINA 3 te Yokohama. MA- NOERAN 1 v. Berra n. Bombay. MARIE- KERK 1 v. Singapore n. Manilla. MELIS- KERK p. 1 Ouessant n. Genua. MENTOR p. 2 k. St. Vincent. MIDAS 1 v. R'dam n. Istanboul. MIJDRECHT p. 2 Lizard. N. AM STERDAM 2 bij k. Race. NOORDAM 1 bij k. Sable. OBERON 2 te Puerta Cabelro. ONDINA 1 v. Nomonal n. Beire. ORANJE FONTEIN 2 v. Beira n. Dar es Salaam. ORESTES 1 n. Barranquilla. OSSENDR. 2 v. Bona n. Napels. POELAU LAUT 3 te Marseille. POLYPHEMUS 3 te P. Said. PR. WILL II 1 te La Goulette. PR. WILL. IV 3 te R'dam v. Montreal. PR. WILL. V 2 te Antw. v. Le Havre. PYGMALION 2 v. Antiqua n. New York. RIDDERKERK p. 2 Ouessant. ROEBIAH 2 v. Penang. ROEPAT 2 v. Belawan. RUN 1 te Uleaborg. SAI-A- TIGA 2 te Colombo. SAPAROEA 1 v. Mon rovia n. Grand Bassam. SARANGAN 2 v. New York te Baltimore. SCHIE 2 te New Orleans. SLAMAT 2 te Belawan. SOEST- DIJK 2 v. Gerong n. Surabaja. ST. ARN HEM p. 1 Ouessant. STENTOR 2 v. Malta n. Patras. STREEFKERK 1 v. Madras n. Bom bay. SUNETTA 2 v. Haifa n. Singapore. TAB IAN 2 te Belawan. TIBA p. 1 Oues sant. TIBIA 2 v. Lake Charles n. New Or leans. TITUS 2 te Oran. VEENDAM 2 v. Southampton. VOLENDAM 2 bij Sciliy. VULCANUS 2 te A'dam. WATERMAN 2 v. Suez n. Aden. WESTERMAN 3 te R'dam v. New York. WOENSDRECHT 2 v. R'dam n. Bastanura. ZEELAND 2 v. Makassar n. B. Pappan. ZUIDERKRUIS 2 v. Penang n. Djakarta. Zondag werd te Utrecht de wedstrijd gehouden om het degenkampioenschap van Nederland. Daar L. Kuypers en Ter Weer gelijk eindigden met 9 gew. par tijen werd een barragewedstrijd gespeeld die door Kuypers met 32 werd ge wonnen, zodat hij beslag legde op de kampioenstitel van Nederland. '\W\ Copyright 54. De nacht daarop sliepen Sim, Sam en Rasmus in een oud bed en de volgende morgen werden ze wak ker gemaakt door een politieagent, die hen kwam arresteren. Hij deed hun niet de handboeien aan, maar gooide een groot net over hen heen en had hen toen te pakken. Hij zei, dat hij ze naar het politie bureau moest brengen en stopte ze veilig in een die- venwagen. „Goeie morgen," zei de commissaris, toen ze bij hem binnen gebracht werden. „Ik wil een paar vinger afdrukken van jullie hebben." „Goed," zei Ras mus en voordat iemand wist wat er gebeurde, had nij zijn vingers al op een stempelkussen gedrukt en een serie prachtige vingerafdrukken gemaakt op het mooie witte overhemd van de 'commissaris. (En zoals jullie wel zullen weten kun je juist inktvlekken heel moeilik uit overhemden krijgen). „Je kunt er van op aan, dat ik ddt aan de rechter zal vertellen," zei de commissaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 5