Ook dames-titel Handbal N. K. S. naar Bronsgroen Eikenhout A. V.S. scoort tienmaal in partij tegen Vitesse Castricum VAN ZILVEREN JUBILEUM ONZE GEZELLEN DUBBELE WATERP0L0ZEGE TE AMERSFOORT H.H.C. lijdt tegen eerste nederlaag Blauw Wit Technische nummers hinder paal voor Ned. dames Fraaie cricketzege van Hermes D.V.S. op Haarlem Stromende regen geen spelbreker Vendelzwaaiers uit Fransen met 10-5 en 4-1 verslagen Vijf athletiek- records verbeterd ploeg wint: 49-47 A.C.C. verslaat H.C.C. II VIDO wint Bisschops- wisselbeker Noord-Brabant k Gelijk spel van Ajax- honkbalteam Franse athletiek- Sportuitslagen MAANDAG 17 JULI 1950 PAGINA 5 sp0If V.I.D.O.—O.D.O.S. 3—2 Hoe je 't doel... mei Mascotte gaat-ie goed I vloeitjes Kerkelijke viering Feestavond in St. Bavo TURNKAMPIOENEN extra sterke SLAAT IN De grootste en de beste! Nederl. reserve korfbalploeg wint in Engeland Poiotournooi Den Haag COURSES DU1NDIGT EN ALKMAAR Concours Hippique VOO' I (Van onze handbalmedewerker) Er scheen geen eind te komen aan het gejuich der A.V.S.-dames, die spron gen en dansten en de indruk wekten, dat een treinreis van Sittard naar Cas tricum en een handbalwedstrijd je toch eigenlijk niets „doen". Luid schalden in 't sappige, Limburgse dialect hun yells en clubliederen door de kleedkamer en golfden over de hoofden der toeschouwers, die voor de ingang samen dromden. Deze werden door die uitbundige spontane vreugde niet aangesto ken, daarvoor waren het geen Limburgers, maar hun glimlach was begrij pend en vol bewondering. Wie kon dit dan ook niet hebben voor die meisjes uit het Zuiden, zoals zij op het glibberige grastapijt knappe staaltjes van handbal weggaven en tienmaal scoorden, als wilden zij de colledige Lim burgse suprematie in de handbalwereld eens extra accentueren? Geen voet aan de grond kreeg het zo hoopvol gestemde Vitesse, zelfs een tegenpuntje, al was het maar om de eer, kon het niet bemachtigen. Door de superioriteit der gasten is deze wedstrijd in het geheel niet spannend ge weest. Het was een voldongen feit, dat Vitesse de 3O-achterstand na de rust niet zou kunnen inlopen. Tegen een effectievere spelopvatting, snellere reacties moest Vi tesse met forsere speelsters het bovendien tegen de wat kleinere A.V.S.-dames afleg gen, doordat deze de grondballen beter konden bemachtigen op het gladde terrein. Daarnaast legden de bezoekers een activiteit aan de dag, die hen steeds even eerder bij de bal deden zijn; het leer werd dan vak kundig weggewerkt, goed gevangen en weer doorgegeven. De Castricumse dames bleken gisteren tot dit alles niet in staat. In het begin was het aan beide zijden een zoeken naar vorm; dit nam vijf minuten in beslag, waarin niemand had kunnen ver moeden, wat Vitesse te wachten stond. Tot dat het eerste doelpunt 'ter w^j-eld kwam. Een „slip of de hand" van de rechtsback, een snel van de gelegenheid gebruik ma kende E. Tummers: 01. In feite beteken de dit nog niets. Vitesse antwoordde met een schitterende aanval, fraai van opzet, afgewerkt met een gierend schot, doch een zeldzame save voorkwam de gelijkmaker. Maar bij deze gevaarlijke aanval is het gebleven, want geen minuut later had de Limburgse rechtsbuiten de achterstand tot 0—2 verhoogd en hierna bleek het moreel der gastvrouwen dusdanig geknakt, dat zij niet meer in staat waren behoorlijke tegen stand te bieden. Toen zij ook nog een der de doelpunt cadeau gaven de verdedi ging dacht de A.V.S.-aanval in de cirkel en liet dus rustig scoren, dat de doelrech- ter als geldig toekende was het zelf-# vertrouwen volkomen zoek. De gewijzigde opstelling in de tweede helft vermocht geen verbetering in het spel brengen en A.V.S. bleef oppermachtig zijn scepter zwaaien. Reeds na twee minuten werd de voorsprong vergroot, weer twee minuten later was het 05 en de gasten hielden niet meer op. Enkele malen redde de Castri cumse doel vrouwe, gesteund door paal en lat, maar zij kon toch weinig uitrichten tegen de hard en zuiver geworpen ballen. Het overwicht nam zulk een omvang aan, dat de 'halflinie regelmatig in de aanval was en de rechtshalf nam zelfs nog een doelpunt voor haar rekening. In de laatste minuut voltrok de rechtsbinnen met de tiende voltreffer het drama. Neen, enerve rend kon deze wedstrijd niet genoemd wor den, dan vormde de erop volgende ont moeting; VIDOODÓS, om dc Bisschops- wisselbeker een scherpe tegenstelling. Van begin tot eind heerste er een span ning voor beide partijen en een zee van kansen, die de supporters testten op hun zenuwgestel. Met klamme handen hebben deze gestaan, als de telkens afwisselende aanvallen op het doel kwamen aangolven, vol gevaar, want het doorkomende zonne tje had de grasmat het vocht onttrokken en dit liét alle mogelijke manoeuvres toe. Beide partijen toonden hun beste spel en gaven elkaar niets toe. De uitslag 32 had even goed andersom kunnen zijn, want O.D.O.S. beschikte zeker niet over minder kansen, doch speelde minder goed samen dan zijn tegenstander. Advertentie Op waarlijk indrukwekkende wijze heeft de R.K.S.V. „Onze Gezellen" Zaterdag en Zondag het zilveren jubi leum gevierd. Zaterdag was het de dag Van de receptie, Zondag de grootse plechtige viering in de parochiekerk, met een sportmiddag op het terrein aan de Vergierdeweg en in de avonduren was het gebouw ,,St. Bavo" bijna te klein om alle feestvierende gezellen en gezel linnen te herbergen. Dat Onze Gezellen in de sportwereld een klinkende naam heeft, mocht reeds Zaterdag tijdens de receptie blijken, tvelke gehouden werd in de St. Catha- rlnaschool, waar velen hun felicitaties kwamen aanbieden. Namens het K.N.- V.B.-bestuur sprak de heer A. Geurtz Woorden van gelukwensen tot het jubi lerende bestuur. De N.K.S. had de heer Van Turnhout afgevaardigd, die mede bamens zijn eigen vereniging, T.Y.B.B., het woord voerde. Een deputatie van het bestu,ur van de afdeling Haarlem Van de K.N.V.B. was aanwezig en het Was de voorzitter, de heer v. d. Aart, die zijn gelukwensen overbracht. Di verse afgevaardigden van zusterver enigingen, o.a. Velsen, welke door Voorzitter Westerhoven en secretaris Smit was vertejffenwoordigd, de heer Riko sprak namens D.S.S., de R.K. mu ziekvereniging St. Caecilia liet door de heer C. v. d. Stoop haar gelukwensen overbrengen en zo zouden we verder kunnen gaan. De heer Jan Loerakker sprak namens Leonidas en mede namens de ere-leden en het deed de vroegere secretaris van de jubilerende vereniging kennelijk goed weer eens tussen z'n oude vrienden te verkeren. De ZeerEerw. heer Pastoor Van Eeden gaf eveneens Van zijn belangstelling blijk en sprak het O.G.-bestuur toe, evenals de heer Peeters, hoofd der parochiale school, die Ook al z'n beste wensen aan het bestuur toezwaaide. De receptiezaal was in een bloemtuin herschapen, omdat diverse felicitaties hiet fraaie bloemstukken vergezel^ gin- Sen. Talloze schriftelijke felicitaties ^aren binnengekomen. Ovei-duidelijk hieek dat men O G een goed hart toe draagt en dat het werk van deze goed gefundeerde R.K. sportvereniging bij de kerkelijke autoriteiten in hoog aanzien ®taat, bleek uit de toezegging van Pas tor Van Eeden,'dat de plechtige Hoog- jhis op Zondag geheel in het teken van doze uitzonderlijke feestviering zou «aan. Het O. G.-bestuur, waarin we tot oris Redoegen de heer Schoorl in zijn fune- }!e van penningmeester nog steeds zit- JjOg zien hebben en voorzitter Van jChie zijn koperen jubileum als be- 'Uurslid vierde, alsmede de volijverige ®®cretaris Gelissen. welke laatste nu ?e°s heel weinig met de zaken te doen ?ad, omdat een vol ijverige feestcom- Ij'ssie onder de eminente leiding van heer Overtoom dit feest zo prachtig jDlaniseerde, wel, het bestuur kwam ar>den en woorden te kort om alle aan- „eHgen te bedanken voor de belang rijns. dPÏIIadat in de loop van de Zaterdagavond sPortvereniging A.S.V. uit Aarle Rix- Scj^Was gearriveerd, met welk gezel- aaD nog een tochtje naar Zandvoort ;rd gemaakt, bestond er voor de ker- dë k e vierinS opv Zondag overweldigen- hela/igstelling, Het vendelzwaaiers- gilde „De Blauwe Schut" was zo juist gearriveerd en met ontplooide banieren namen de vendelzwaaiers uit Noord- Brabant hun plaats in op het altaar, waar Pastoor van Eeden, met assistentie van de Kapelaans v. d. Togt en Koning, de plechtige Hoogmis celebreerde voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de Gezellen en in zijn predikatie als onderwerp had gekozen: „Weest man nen en toont U sterk", waarbij hij er de nadruk op legde dat in deze tijd. nu zo erg veel wordt gedaan om het lichaam sterk te maken, wij katholieken er tevens voor dienen te zorgen dat ook onze ziel sterk is en in onze katholieke sportvereniging kunnen we beide doe len nastreven. De ZeerEerw. predikant sprak dan de wens uit, dat Onze Gezel len op de ingeslagen weg zou blijven voortgaan en de parochianen hun club in alles hun medewerking zouden ver lenen. Na de Hoogmis, waaronder alle Gezel len ter H. Tafel naderden, trok het feestvierende gezelschap naar de gym nastiekzaal in de Eemstraat, maar niet alvorens „De Blauwe Schut" op het Kerkplein een demonstratie vendel- zwaaien had gegeven, waarvoor uiter aard veel belangstelling bestond. Het feestelijk ontbijt, waaraan de ere-leden Loerakker en Lindström mede aanza ten, viel vanzelfsprekend buitengewoon in de smaak en hiermede was dan de kerkelijke viering beêiridigd. En toen, met vliegende vaandels en slaande trom, in letterlijke zin naar het sportveld. Op het terrein werd een ge denksteen onthuld voor de in de oorlog gesneuvelde en omgekomen O. G.-leden, n.l. P. v. d. Velde, B. Wagemakers, H. Janssen en K. Roest. De twee laatstge noemden sneuvelden in Aarle Rixtel, in dienst van de bevrijdingslegers en daar uit was de vriendschap ontstaan tussen Onze Gezellen en de A.S.V., hetgeen de voorzitter van laatstgenoemde club bij de aanvang van de voetbalwedstrijd nog even memoreerde en daarbij aan Onze Gezellen een prachtig vaantje aanbood als herinnering aan deze destijds geslo ten vriendschap. Een gecostumeerde wedstrijd verliep ondanks de stromende regen uitermate vrolijk, maar de vooruitzichten bleven somber, omdat Pluvius de pret dreigde te verstoren. Gelukkig klaarde het weer op en tijdens de onderlinge wed strijd werd de stemming, naarmate de zon meer en meer de Overhand kreeg, eerst recht feestelijk en zo kon Onze Gezellen van een prachtig geslaagde sportmiddag spreken. De voetbalwed strijd was in een 22-gelijk spel geëin digd. En dan tot slot van Heze buitenge woon geslaagde dag de feestavond In gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. Daar heerste onmiddellijk de juiste stemming, toen db voorzitter van de feest commissie, de heer Overtoom, die zich in deze dagen zo enorm verdienstelijk heeft gemaakt voor Onze Gezellen, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette. Het toneelstuk „De Huistyran", opgevoerd door het toneelgezelschap van de Kajotters van de parochie van St. Bavo, en O. L. Vrouw van Zeven Smar ten, werd uitstekend vertolkt en bracht de ware stemming. Deze werJ nog verhoogd tijdens het zeer geanimeer de bal, dat tot middernacht de Gezellen aangenaam bezig hield en we mogen er van oyertuigd zijn, dat al wat 'Gezel of Gezellin was, met dank in zijn of haar hart huiswaarts is gekeerd. Het was een feestviering Onze Gezellen volkomen waardig! Dit betere samenspel bezorgde V.I.D.O. aanvankelijk een 10 voorsprong, echter van korte duur: de rechtsbinnen van O.D.O.S. vuurde na een verrassende switch een onhoudbare kogel af en bracht hier mede de ruststand op 11. De tweede helft gaf hetzelfde evenwichtige spelbeeld als de eerste: aanvallen én tegen offensieven wisselen elkaar af, eindigden in een worp tegen het latwerk of vonden een onderkomen bij de doelverdedigsters, waarvan die van V.I.D.O. nog eenmaal moest zwichten en haar collega tweemaal. Het was dus op het nippertje dat V.I.D.O. dit jaar de beker in het bezit nam, maar de vreugde was er niet minder om dan die der Limburgers. Te Dublin werden de Ierse tenniskam pioenschappen gehóuden, waaraan ook landgenoot Linck deelnam. In de finale- van het herendubbelspel werd hij met zijn partner de Zuid-Afrikaan Lurie met 6—2, 5—7, 7—9, 6—4, 20—22 ver slagen. De korfbalwedstrijd tussen Zuid-Hol land en Noord-Brabant welke te Dor drecht werd gespeeld, eindigde in een 43 overwinning voor Zuid-Holland. ln het zwembad Birkhoven te Amers foort behaalde het Nederlandse water- polo-zevental een klinkende 105 ouer- winning op Frankrijk. Het moment, waarop de Nederlanders het derde doelpunt maken. De grote verrassing in de honkbal wereld is gevallen en wel de eerste ne derlaag van HHG dat kansloos ten onder ging tegen Blauw Wit met liefst 143. OVVO, dat zelf niet speelde door de regen, is nu een directe bedrei ging geworden voor de Haarlemmers. Ook S.c. Haarlem deed goed werk om VVGA met 86 te verslaan en werkte zich hiermede uit de gevaarlijke zone terwijl Schoten en Ajax met een 1—1 gelijk spel de punten deelden. Ajax heeft zich in de strijd tegen Schoten van een goede zijde laten zien en door perfect veldspel Schoten een gelijk spel afgedwongen. Schoten dat in de 1ste innings kon scoren toen Keule- mans 4 wijd kreeg en door opofferings slagen de thuisplaat kon passeren, scheen een gemakkelijke overwinning te gaan behalen. Doch het zou anders worden want werper Keulemans die weer uit stekend wierp, moest in de 4de innings toezien dat Ter Heide een honkslag plaatste waardoor Prins de gelijkmaker scoorde. Werper Lobberegts ondervond van zijn velders alle steun, in het bij zonder van korte stop Los die voortref felijk veldwerk liet zien en de Haar lemmers zagen geen kans meer een voorsprong te nemen. Doch ook Keule mans gaf de Aj ax-slagploeg geen kans meer zodat de lage score gehandhaafd bleef. Haarlem was tegen VVGA met on fortuinlijk want de 4 honkslagen welke het in deze strijd plaatste kwamen op het juiste moment waardoor Haarlem in de 4e innings reeds 7 runs gescoord had. Hiertegenover had VVGA 3 runs ge scoord én op het werpen van De Mon Op de nationale jeugdkampioen schappen athletiek, welke te Hengelo werden gehouden, werden niet minder dan vijf records gebroken. De ploeg van AAC Amsterdam ver beterde met 7 min. 54.4 sec. haar re cord op de 4 x 800 meter, dat sedert 27 Juni 1943 op 8 min. 7.6 sec. stond. AAC liep in deze estafette tegen een gemengde ploeg en kwam uit met de lopers Smit, De Kroon, Kist en Har- ting. Herberts (A.V. '23 Amsterdam) over trof met 6.855 meter de goede presta ties, welke enkele juniores op 25 Juni 1.1. bij wedstrijden te Utrecht leverden. De AAC-er Visser sprong toen 6.785 meter, welke prestatie op dezelfde dag doo Herberts met 67 werd. ze s Te 6.855 behielden de GA'ers het beste van de strijd zonder echter tot scoren te komen. Werper Hoitzing, die kennelijk zijn dag niet had, gaf in de 5'e innings het wer pen over aan De Hondt die de Haarlem- slagploeg goed in bedyang hield en al leen in de 7e innings zag hij een run tegen zich gescoord en met de schijn baar veilige 83-voorsprong ging Haar lem de laatste innings in. En toch kwam de overwinning nog geducht in gevaar want de GA-slagploeg trok nu heftig van leer en een drietal honkslagen had evenveel runs opgebracht doch zeer goed veldspel maakte ook aan deze in nings een einde. De gedecideerde nederlaag welke HHC incasseerde van Blauw Wit vond haar beslag in de 5e innings want nadat BI. Wit in de eerste en 2e innings had ge scoord op het werpen van Duinker, ver kleinde HHC door honkslagen van Hoo- genbos, Jole en Maai de achterstand tot 2—1. Deze 3 honkslagen kregen met die ene run maar een karige beloning doch voor de Haarlemmers een geruststellen de gedachte dat werper Linke geen' on overkomelijke hindernis zou worden. Hoe anders ging het echter. Niet Linke was het die de HHC'ers in de weg stond maar het prima veldwerk, der Amster dammers en alleen in de 5e en 6e in nings werd er nog éénmaal gescoord. Doch daarvoor had het noodlot zich al voltrokken daar Duinker als het ware van de plaat werd geranseld of Jole en Smidt het werpen overnamen, de Am sterdammers hielden niet eerder op na dat zij 10 rums bij elkaar hadden gesla gen. Èn al scoorden zij in de 2 laatste innings nogmaals, het kon de nederlaag der HHC'ers alleen nog maar vergroten. Op de wereldkampioenschappen tur nen die te Bazel worden gehouden, be haalden onze landgenoten Boot en Lin de de volgende resultaten. Boot: 100 m 7,6 pnt.; hoogspringen 7,4 pnt.; polsstokhoogspringen 7 pnt.; brug 17.25 pnt.; rek 17,90 pnt.; ringen 15,60 pnt.; paard 17,20 pnt.; vrije oefeningen 17,30 pnt.; paardspringen 18,85 pnt. Linde: 100 m. 6,6 pnt., hoogspringen 8,60 pnt.; polsstokhoogspringen 17,25 pnt.; brug 17,25 pnt.; rek 17,85 pnt.; ringen 15,05 pnt.; paard 12,35 pnt.; vrije oefe ningen 16,85 pnt.; paardspringen 16,90 pnt. Het eindklassement van het wereld kampioenschap voor heren equipes ziet er als volgt uit: 1. Zwitserland 852.25 pnt.; 2. Finland 838.50 pnt.; 3. Frankrijk 807,85 pnt.; 4. Italië 728.90 pnt.; 5. Zuid-Slavië 664,90 pnt.; 6. Egypte 623,80 pnt. Het individueel klassement luidt: 1. Walter Lehmann (Zwitserland) 143.30 pnt.; 2. Aaatte (Zwitserland) 141 pnt.; 3. Rove (Finland) 140,80 pnt. Het ploegenklas'sement voor dames luidt: 1. Zweden 607,5 pnt.; 2. Frankrijk 598.766 pnt.; 3. Italië 594,250 pnt. Het algemeen klassement voor dames individueel luidt; 1. en wereldkampioene Helena Ra- koczy, Polen, 94.016 pnt.; 2. Aan-Sofi Pe- tersson, Zweden 91,700 pnt.; 3. Trude Kolar Oostenrijk 91,00 pnt. (Van onze zwemmedewerker) Een paar duizend toeschouwers heb ben Zaterdagmiddag in het bad „Birk hoven" te Amersfoort waar voor hun geld gekregen. Zij zagen de Oranje- ploeg in een verbeten, grillig duel het Franse waterpolozevental met 105 overwinnen. En om de Nederlandse triomf volkomen te maken, brachten ook de Nederlandse jeugdspelers hun Franse collega's met 41 op de knieën. Voorwaar het was een schone middag voor het Nederlandse waterpolo, een middag, die nog eens duidelijk de hoge klasse van het Nederlands zevental on derstreepte. Een grillig duel. Nadat de Hollanders met een 4—1 voorsprong de rust wa ren ingegaan, wisten de Fransen na de hervatting in een soort paniekoffensi&f hun achterstand snel in te lopen. De Nederlanders, die even hun hoofd kwijt waren, konden dit niet verhinderen en het was 44 voor ze er erg in hadden. Doch bewonderenswaardig was hun herstel. De mooie en snelle aanvallen van voor de rust lukten weer. De Fran sen werden door de voortdurend op- zwemmende achterhoede der Nederlan ders in de verdediging teruggedrongen en doelpunten konden ook niet uitblij ven. Weer was het Rudi van Feggelen, die de Nederlanders een voorsprong gaf (54) en hiermee het begin in luidde van de glorievolle slotperiode. Na prachtige combinaties, waaraan soms vier, vijf spelers deelnamen, kwam de bal steeds bij onze uitsteken de midvoor, die hier wel raad mee wist. Nog driemaal passeerde hij de Franse doelman. Bertke scoorde nog eenmaal voor de Fransen, maar dit leverde geen gevaar op, want ook Nijs Korevaar en Cor Braasem lieten zien, hoe een mooi opgezette aanval afge werkt moet worden. Hierdoor kwam de 10 op het scoringbord. Ook de jeugd heeft het uitstekend ge daan. Hoewei onze jongens in de eerste helft veehbeter waren dan in de twee de wisten ze toch ook na de hervatting het heft in handen te houden. Kees de Wit nam voor de rust twee doelpunten voor zijn rekening, terwijl de Fransen er één scoorden. HHC 10 8 1 1 17 OVVO 8 5 2 1 12 BI Wit 10 5 2 3 12 VVGA 10 5 1 4 11 Schoten 10 2 4 4 3 S.c. Haarlem 10 2 3 5 7 EDO 9 3 0 6 6 Ajax 9 1 1 7 3 Carcasonne, Zondagavond. De landen- wedstrijd voor dames tussen de athle- tiekploegen van Frankrijk en Nederland is na spannende strijd met klein verschil door de Franse dames gewonnen. De eindcijfers waren 49 punten voor Frank rijk, 47 voor Nederland. De belangstelling voor de ontmoeting Advertentie per rol ter verbeterd dan een jeugi waa de wed| levl. tijd bete| terdi moi (Qu| noti (Van onze cricketmedewerker) de leide.-s van de etcompetitie, afd. A, Haarlem, is in een verdiende 9 thuisclub geëin- II aan de Van wickets het on- oest delven, gaat ,t de strijd om het naar gaat tussen r.S. ontmoeten elkaar Ichiedam! t tegen H.D.V.S. en arvan M. Maas 32 l, 6x4). J. Scheffer verdiende cijfers, verloor Hermes het it voor 24 voor een Na de hervatting t 71 not out (8x4) |t 55 not out (1x6, 6 einde aan door de der verder wicket- 151 voor 1 werd -aanval was van- Het fielden bei- cord was. (AA met 10.8 ten v de: 1 eds gezegd, met 5 De match stond peil, vooral het renner batten van H.C.C. II was zwak. H.C.C. II: 56 (de Villesveuve 27) H. J. van Weel de 319; A.A.C. scoorde hierop 94 voor 5, waarvan H. J. v. Weelde 29 n.o. (J. v. d. Luur 3—19). P. Sanders deed drie zeer fraaie vangen Rood Wit begon met tegen H.C.C. I 173 runs te maken, waarvan A. v. d. Togt 54 (1x6, 7x4); Hagenaar 35 en Hans Winter 33 (7x4!); E. Vriens de mooie cijfers van 527. H.C.C. I scoorde hierna 174 voor 5 en 32, v. d. Bosch 22, P. Miks 45 n.o., L. W. 32, v. d. Bosch 22, P. Miks 45 n.o., L. W. Sillevis 31 n.o.). De winning hit kwam 4 minuten vóór tijd. Excelsior (60) batte zwak tegen V.R. A., waarvoor J. Smit 527 bowlde en H. Klink 3—24. V.R.A. had weinig moeite om die paar runs te maken. Op 63 voor 3 werd ge stopt (W. Wittebol en J. Smit elk 22). Kampong tegen V.V.V. werd een draw (regen). Kampong: 135; V.V.V. 61 voor 7 Ook te En-schede regen en derhalve een draw. P.W. 147 (N. Vondeling 69). A. v. d. Vegt 445; H.B.S. 84 voor 4 (regen). H. Herklots 41, echter niei kansloos. a Sparta verloor met 3 wickets van Quick (N.). Ook hier lage totalen en veel regen. Sparta: 68, waarvan H. Son- neveld 22. H. Burki de fraaie cijfers van 8 voor 20; Quick (N.) 71 voor 7, hier was A. Phijffer met 52 verreweg de beste batsman. L, de Bruijn 3 voor 22 in 19 over 6. In deze afdeling (B) gaat V.O.C. nu als eerste aan het hoofd, gevolgd door V.V.V., A.B.S. en Quick (N.). De in de Londense voorstad Wands worth gespeelde korfbalwedstrijd tussen de Engelse selectieploeg en het Neder lands B-twaalftal eindigde in een 4—2 zege voor Nederland. Deze derde ontmoeting toonde aan, dat het Engelse spel zich in opgaande lijn beweegt. In verdediging en in mid denvak gaven de Engelsen uitstekend partij, doch de aanval was nog het zwakke punt. Het spel der Engelse da mes was in vele opzichten gelijkwaar dig aan dat der Nederlandse, terwijl ook de Engelse heren blijk gaven van goede spelopvattingen. In de „IJzeren Man" te Vught werden Zondag de jaarlijkse 2 km. zwemwedstrij den gehouden. De uitslagen luiden: vrije slag heren: 1. Staals (Aegir, Eindhoven) 32 min. 34 sec. 2. Voorkamp (Aegir). Vrije slag dames: 1. Annie van Walroy (Aegir) 34.58. 2. Annie de Wijs (TRB, Til burg). Schoolslag heren: 1. Lommerijk (TZV, Tilburg) 36.13. 2. Lepelaars (TRB). Schoolslag dames: 1. Nei van Opstal (TRB) 34.36, 2. Dini Beune (TRB) was niet groot. Ongeveer 1500 toeschou wers waren rond de baan geschaard, toen men met het eerste nummer, de 80 meter horden, begon. Het weer was uit stekend. Fanny Blankers-Koen won op prachtige wijze in de stijl, zoals men dat van haar gewend is, met grote voor sprong op de beide Frarigaises, in 11.3 sec., een zeer snelle tijd in de gegeven omstandigheden. Het resultaat luidde: 1 Fanny Blankers-Koen (N.) 11.3 sec.; 2. Monginou (F.) 11.9 sec.; 3. Micheline Ostermeyer (F.); 4. Willy Lust (N.). Ne derland 6 punten, Frankrijk 5 punten. Bij het speerwerpen bleven de Neder landse prestaties beneden de verwachtin gen. Hier schuilt de oorzaak van de ne derlaag van het Nederlandse team. De Franse athlete Pinard won met gering verschil van Jo Theunissen-Waalboer en Ans Koning, zodat enkele kostbare pun- sen-Waalboer (N.) 36.62 m.; 3. Ans Ko ning (N.) 36.02 m.: 4. Roques (F.) 26.66 m. Nederland 5, Frankrijk 6 punten. Door het uitvallen van Foekje Dillema moesten er enkele wijzigingen in onze ploeg komen. Zo liet Fanny Blankers- Koen het verspringen vallen om aan de 200 meter deel te nemen, terwijl Xenia Stadt-de Jong op de 100 meter liep, te zamen met Gré de Jongh. De 200 meter leverde een dubbele zege voor de Nederlandse dames op. Fann'y werd onbetwist eerste met Gré de Jongh als uitstekende tweede in 25.7 sec. Het resultaat luidde: 1. Fanny Blankers- Koen (N24.6 sec.; 2. Gré de Jongh (N 25.7'sec.; 3. Fauguoin (F.) 25.9 sec.; 4. Gabarus(F.) 26.5 sec. Nederland 8, Frankrijk 3 punten. Onze Olympische kampioene behaalde een derde zege op het nummer hoog springen met een hoogte van 1.56 meter, waarmede Fanny Blankers-Koen tevens een prachtige training kreeg voor de da mes vijfkamp, waaraan zij op de Euro pese kampioenschappen te Brussel deel neemt. Truus van Dijk werd vierde met 1.50 meter. p mel eteri Was biizonder spannend. veel verschil tussen de eerste dne loopsters, al werd Gré de Jongh on- vwia in de tijd van 13 sec. btadt-de Jong zorgde voor een aerae plaats, waarmede enkele kostbare punten werden veroverd. Het resultaat: yr® 1de Jongh (N.) 13 sec.; 2. Monginou 13.1 sec.; 3. Xenia Stadt de Jong (N.) 13.2 sec.; 4. Dubreil-Drilhon (F.) 13.4 sec. Nederland 7, Frankrijk 4 punten. Bij het discuswerpen behaalde Frank rijk het maximum-aantal punten door een dubbele zege van de dames Oster meyer en Veste. Het resultaat luidde' 1. Micheline Ostermeyer (F.) 4196 m 2 Veste (F.) 37.55 m.; 3. Ans Panshorst- Niessink (N.) 36.99 m.; 4. Wellv Pasma (N.) 30.90 m. Nederland 3 p., Frankrijk 8 p. De achterstand liep Frankrijk in het volgende nummer bijna geheel in door een zeSe in het vèrspringen, waar Fan ny Blankers-Koen ontbrak. Toch zijn de prestaties van Willy Lust en Nel Vos zeer verdienstelijk te noemen. Alle vier dames bleven boven de 5.50 m. en het onderlinge verschil was zeer gering. Het resultaat luidt: 1. Jacquet (F.) 5.64 m„ 2. Willy Lust (N.) 5.57 m„ 3. Cur- tet-Chabot (F.) 5.52 m„ 4. Nel Vos (N.i 5.51 m. Nederland 4 p., Frankrijk 7 p. Het kogelstoten, het op een na laat ste nummer, gaf tenslotte de doorslag. Dit technische nummer leverde weder om een dubbele overwinning der Franse athleten op. De verschillen met onze Hollandse dames waren bij dit on derdeel wel zeer duidelijk. Het resul taat luidt: 1. Ostermeyer (F.) 13.42 m„ 2. Veste (F.) 13.23 m.), 3. Jo van Schou- wen-Cramer (N.) 11.83 m., 4. Ans Pan- horst-Niessink (N.) 10.54 m. Nederland 3 p., Frankrijk 8 p. Aangezien de puntenwaardering voor de 4 x 100 m. estafette 4 voor de win nende ploeg en 3 voor de verliezende ploeg was, hadden de Franse dames de landenwedstrijd reeds gewonnen. De Nederlandse ploeg liep in de volgorde Xenia Stadt-de Jong, Puck Brouwer, Gré de Jongh en Fanny Blankers-Koen, die dus deze middag aan vier nummers heeft deelgenomen. De wissels waren vrij bevredigend, de overwinning werd in 47.8 sec. behaald, terwijl de tijd van Frankrijk 49.4 sec. bedroeg. Een Haagse gewichthef-ploeg kwam Za terdagavond te Deurne bij Antwerpen uit tegen een .Antwerps team. Alle vijf partijen werden gewonnen door de Hagenaars. Nico Luchs en Hans de Boer straften na rust twee overtredingen van de gas ten af, waardoor zij een numerieke minderheid kregen. De eindstand werd dus 41; een keurige prestatie van onze jeugd. Het zwemprograrr#ia van deze mid dag leverde geen buitengewone pres taties op. De 100 m. vrije slag werd bij de dames gewonnen door Joke de Kor te (ODZ) in 1.12.5. terwijl Nico van Vliet (Robben) als eerste bij de heren aantikte (1.03). Cor Wiering (J won de 100 m. schoolslag (1.16.2) vóór D. Buyze (HZPC) in 116.4 en Aad de Vries (HPC) 1.18.6. Bij de dames ver sloeg L. Huibers (Nept. Arn.) na een hevig duel Jenny Welling (HZC) (1.27.7) en Joke Kreuning (Robben) (1.28.1) in 1.27.4. Greetje Gaillard (ADZ) was de snelste op de 100 m. rugslag, terwijl Ben Arends (Robben) 1.14.2 bij de he ren de eerste plaats innam. Tenslotte won S. Tholen (Nept. Arn.) de 400 m. vrije slag voor dames in 5.563. A. Scheerder (Nept. Arn.) werd tweede in 6.03.8. Niet JUG, de met zoveel tam-tam aangekondigde waterpolo-kampioen van Zuid-Slavië, heeft het internatio nale polo-tournooi in Den Haag gewon nen, doch onze eigen kampioen ZIAN, dat in de finale na een 33 gelijk spel tegen stadgenote HZ PC de straf - v/orpen beter nam. De Zuidslaven waren, ondanks het verrassend goede tegenspel van HZ PC, de betere ploeg en had scheidsrech ter Scheevelenbos minder zwak geflo ten, ongetwijfeld zouden wij hebben kunnen genieten van een finale ZIAN- JUG. De vierde ploeg in dit tournooi. Ra cing Club de France uit Parijs, viel erg uit de toon en verloor met 71 van ZIAN en met 101 van JUG. De finale was een meer spannende dan fraaie wedstrijd tussen twee zeven tallen, die elkaar te goed kennen en geen enkel risico durven nemen. ZIAN nam den 31 voorsprong, doch een fel le eindspurt van de „Haagse" leverde nog twee doelpunten op, zodat tenslotte met 33 he einde kwam. Van de zwemnummers verdient al lereerst vermelding de schitterende overwinning van Bollen op de 400 m. in de uitstekende tijd van 5.5. De Ha genaar liet hiermede één der beste Franse zwemmers, Comu, 0.6 sec. ach ter zich. Verder was opmerkelijk de nederlaag van Bob Bonte op de 200 m. schoolslag tegen de 15-jarige Leidse jongen. Peter Bekkering. Tijden 2.51.5 en 2.51.8. Eer ste was de JUG-zwemmer Barbieri in 2,46.8. Overigens waren er niet veel verras singen. Irma Schuhmacher won de 100 en 400 m. vrije slag in resp. 1.7.4 en 5.40.8, Ria v. d. Horst (1.17.4) de 100 m. rugslag voor Greetje Gaillard (1.186) en op de 200 m. schoolslag tikten na een enerverend duel Jannie de Groot en Nel Garritsen precies gelijk aan in 3.4. Tonnie Bijkerk tenslotte verloor zeer eervol van de Fransman Zins (1.11.6) en kampioen Ad Boxem moest met 1.1.7 het hoofd buigen voor de Pa- rijzenaar Graveline (1.1.6). De uitslagen van Duindigt luiden: de draverijen te Wilhelmina-prijs 2040 m.: 1. Ooststar 1.32.5; 2. Oscar Major; 3. Over Again; w. f 1.60, pL f 1.10, 1.10, 1.10, koppel f 6.40, covercal f 4.40. Windsorprijs 2040 m.: I. Levant Ex press 1.33.9; 2. Nevala L.; 3. Johnny Gregor; w. f 107.90. pL f 17.40, 2.40, kop pel f 8, covercal f 7 Walpurgisprijs 2500 m.: 1. Loblied A 1.29.4; 2. Narciso V Zora; 3. Olga Pluto; w. f 4.60, pL f 1.90. 2.60, 4.60, koppel f 6.60, covercal f 5.90. Winsoniaprijs 2120 m.: 1. Morning Star 1.28.4; 2. Montdragon; 3. King Spencer; w. f -11.10, stal f 4.30, 1.90, 2.50, koppel f 65.10, covercal f 4.10. Traviataprijs 1800 m.: L Great Girl 2.01.4; 2. Taxiol; 3. Taragas; w. f 15.80. pL f 5.10, 6.80, koppel f 49.10; covercal f 3.70. De Mjjl van Duindigtprijs 1600 m.: L All Ablaze 1.46.2; 2. Sir Lucifer, 3. Etoile du Nord; w. f 5.30, pL f 2, 1.50, koppel f 10.90, covercal f 4.30. Totale omzet f 29.975. De uitslag van de te Alkmaar gehou den draverijen luiden: Openingsprijs 2040 m.: 1. Nelly Scott 1.40.4; 2. Nettie L.; 3. Ostara; w'. f 3.70, pL f 1.90, 3.30, 5.20, koppel f 16, covercal f 12. Openingsprijs 2040 m.: 2e afd. 1. Oc- tavia 1.37; 2. Or de Casindra; 3. Nac de Major; w. f 3.90, pL f 1.50, 1.70, 1.40, koppel f 19.10, covercal f9.10. Amateursprijs 2040 m.: 1. Lietse Mitzi 1.32.4; 2. Lepelaar S; 3. Larus S; w. f 13.40, pL f 2.50. 1.50, 2.50, koppel f 9.50, covercal f 6.10. Juliprijs 2040 m.: 1. Nora Belwin 1.31.3; 2. Luccie Rohda; 3. Meerkol S; w. f 3.50, pl. f 1.90, 5.50, 2.—; koppel f 8.90, cover cal f 15.70. Zomerprijs 2700 m.: 1. Narciso van Zora 1.31.7; 2. Mc Heny; w. f 3.90, pL f 1.40 1.20, koppel f 6.70; covercal f 3.10. Vooruitprijs 2360 m.: 1. Jacob Diamant 1.29.1; 2. Heny's Gold; 3. Guy Hanover; w. f 20.80; pl. f 2.50, 1.50, 2.70, koppel f 61.20, covercal f 4. Juliprijs 2040 m.: 2e afd. 1. Odylia O. 1.33.1; 2. Myrtilus; 3. Olga Pluto; w. f 5.40, pl. f 2.10, 18.20, 2.30. koppel f 29.60, co>ercal f 45.50. Kortebaanprijs 690 m.800 m. 1. Nan- da; 2. Guy Hanover; 3. Lepelaar; w. f 2.40, covercal f 3.50, koppel f 8.80. Te Sneek werd een concours hippique gehouden, waarbij onder meer op het programma stond een springconcours voor amateurs en daarmee gehjkgestel- den. De eerste prijs in dit onderdeel werd gewonnen door „Cichina" van Manege Van der Velde (Scheveningen), bereden door S. M. Pruykemaker. De tweede prijs was voor „Sir Ireland" van R. J. Koster uit Bussum. In het zware springconcours M. A. werd de Ierse ruin „Beiaard" van Ph. Harkman (Scheveningen) eerste, bere den door T. Timmer. Totale omzet f 62.336.50. VOETBAL Zuid I: Promotie derde klasse. Concor- dia/SVD—Dongen 4-1, MULO—SCB 2-0. Promotie vierde klasse; VirfusZierik- zee 3-1 (Virtus promoveert). HONKBAL le klasse: AjaxSchoten 1-1, S. C. Haarlem—VVGA 8-6, HHC—BI. Wit 3-14. Overgangsklasse A: DWS—Spartaan 5-15, TIW—ABC 9-16, DOS—Catchers 5-3, Ajax 2Watergraafsmeer 10-6. Overgangsklasse B: S. C. Haarlem 2— HHC 2 3-2, RCH—Sparta 8-4. HFC Haar. lem—TYBB 4-2, CeleritasHCK U-2L

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 5