Kilbler verstevigt positie door zege in Nice Nederlandse Tennisploeg verslaat de Belgei* Franse athleten verslaan Belgische en Nederlandse ploegen a imim Aanval Robic-Bobet door de Zwitser en Ockers uitstekend beantwoord DIEDERICH le IN MENTON EUWE weer kampioen Overwinning op België Fraaie prestatie van Buys 9 A.C.C. EN HERMES D.V.S. JBLIJVEN WINNEN VRA slaat VOC met 7 wickets Villoresi ernstig gewond Tweede nederlaag voor HHC in honkbalcompetitie De Rayter trekt de aandacht Wint van Est achter grote motoren Dames over alle linies sterker Slijkhuis door Mabrouk verslagen Maar ook 0 WO verliest MAANDAG 31 JULI 1950 PAGINA 5 FRANS OFFENSIEF NIET GESLAAGD MA» mmm Onze sportredacteur telefoneerde ons gisteravond uit Nice: De karavaan heefi zich tijdens de gisieren verreden eiappe ToulonMenion mei voorbeeldige siipiheid gehouden aan de code voor de Coie d'Azur: ioerisme, sighiseeing en nasi. Zo voorbeeldig zelfs, dai haar eerste man, de Luxem burger Diederich, mei bijna een uur achiersiand op hei schema ie Menion arriveerde, bij een finish, die haastig maar goed in elkaar was gezei, nu de weg naar San Remo door de Frans-Iialiaanse sporioorlog geblokkeerd was. Vandaag evenwel, in een minuscuul hoekje van dai groié Frankrijk, waar de slag om de Maillol Jaune wordi uitge vochten, is hei kori doch onizeiiend hevig geweest. Hei Was de dag, waarin de Franse ploegleiders hun iroeven iesiien voor hei groie en beslissende offensief in de Alpen: Robic, Bobei, Geminiani. Kori en goed komi hei hierop Heer, dai Bobei en Robic van de eersie kilomeiers af een verbeien aanval hebben gedaan op de onbetwist leidende buitenlanders Kübler en Ockers, maaï dai zij er geen suc ces mee hebben gehad. De bonificaties, die zij verdienden op de top van de Turini, werden weer ie niei gedaan in de lange, scherpe afdaling naar Nice, waar de buiten landse cracks hun achiersiand volledig goedmaakten en J-'Olle Ferdinand zijn gele irui hei eersi over de sireep joeg vóór de tricolore van Bobei, hei blauwe shiri van Ockers ®n hei wiiie van Robic. Op de Ttirini De Ruyter steeds beter Scheidsrechter overlydt tijdens wedstrijd En tien amateurs met Derny-gangmaking Waterpolo -v* Courses van Duindigt Ernstige ongelukken bij Grote Prijs der naties" t En de Franse kleuren waren toch zo "er in top gehesen, toen de karavaan onmiddellijk na de start in Menton aan jje beklimming van de Col de Castillon p.egon. Bobet en Robic waren gezamen- "jk het offensief begonnen, hadden di- fect de.hele bent als elastiek uit elkaar bescheurd en in hun kielzog Geminiani 'neegenomen. Halverwege de sterk stif tende helling hadden zij een halve mi- huut voorsprong op een klein groepje, Jat werd aangevoerd door de gele trui- ®raser Kübler, nummer twee in het klassement Ockers en verder o.m. Brambilla en Brule. Zó onstuimig was de vlucht van de twee grote kanspaarden der Franse wie- Jernatie, dat er achter hen steedsgro tere gapingen ontstonden. Kübler en °ckers, die niet van plan waren deze 'tappe van 96 kilometer louter als een •ommetje" te beschouwen, zetten hun •anden op elkaar, als was het eerste ttote alpenoffensief al in volle hevig heid losgebarsten. Alle mannen reden van hun wiel: Brule, Molineris, Piot, °°nnaventure en zelfs Brambilla. Wat Bobet en Robic ook deden, hun voor drong kwam niet verder dan een klei de minuut en de krachtsinspanning, p'elke zij zich daarvoor moesten ge noosten, kostte hun het gezelschap van oun landgenoot Geminiani, die onmid dellijk terug viel naar het duo Ockers ^"Kübler, dat in een drieste afdaling na ^ospd zijn achterstand op de Franse datadoren op 35 seconden had terugge bracht. Brambilla, toen nog de best ge klasseerde Fransman, lag meer dan een dinuut achter, Goldschmidt en Lazari- ?es bijna drie, De Ruyter vijf en de patste al meer dan zeven, terwijl er '°ch pas 22 kilometer waren afgelegd! En toen moest het ergste nog be ginnen. Het triomfantelijk lachje, ■waarmee Bobet en Robic de eerste Te Amsterdam zijn de afgebroken Partijen uitgespeeld van de elfde ronde ,°°r het persoonlijk schaakkampioen- p«ap van Nederland voor heren. De re- '."Uaten waren: groep 1: CortleverOr- 5aan 1-0. Groep B: Van den Tol—Mon- r}a l-o. pTn de hoofdgroep hebben dr. Euwe, Scheltinga en Van der Berg min ts s zestig percent van het totaal aantal t: behalen punten gescoord, zodat zij di- j, ct. in de volgende kampioenschapstour- ooien in lg52 worden geplaatst. De Jarige spelers uit de hoofdgroep moeten Jj1 1951 een selectiewedstrijd spelen met spelers uit groep B, die ook minstens di, g percent hebben gescoord en die de» reglementair het recht verkrijgen in üi?6 selectiewedstrijd deel te nemen, pj., Zlin Bunt, Seewald, die beiden 7 y W; behaalden en Van Donk, Ooster- Öiih, ruyn en Van den Tol, die elk 7 j. ten behaalden. 1 eindstand in de hoofdgroep luidt: 9k kampioen van Nederland Euwe Va'Pbnt, 2. Van Scheltinga 7 U punt, 3. Dat ber Berg 7 pnt„ 4. Cortlever 6 y 7. g't ö- Kramer 6 pnt, 6. Donner 5% pnt. en 4UtïlPers 5 pnt. 8 en 9. Barendrecht ber]Paniaai'd 4y, pnt. 10 en 11 Henne- &Ujlten?n MuhrinS 3 V-> pnt. 12 Orbaan 3 smalle grindpaadjes van de Turini opklommen, voorspelde voor hun drieste achtervolgers niet veel goeds. Maar dat lachje was een beetje voor barig, want al kon Geminiani ook in dat tweede groepje het tempo niet aan, Ockers en Kübler bleven zo ver beten doorvechten, dat vóór de top van de Turini al beslist was, waar het op zou uitdraaien: een eindsprint van vier man. En inderdaad gebeurde dat. De dui zenden toeschouwers, die de steile berg opgeklauterd waren om hun landgeno ten aan te moedigen, en die hun meer flessen en flesjes water reikten dan de zen in de Tour zouden kunnen opdrin ken of over hun pruiken leegschudden, kregen er tenslotte toch niet het tempo uit, dat de buitenlandse fortificaties op hun grondvesten zouden wankelen. Ro bic en Bobet hadden nog de eer van de snelste bestijging, maar op de weg om laag, met venijnige haakse bochten, gaf Ferdinand Kübler zo'n driest stukje daalkunde weg en volgde de kleine Oc kers hem zo trouw, dat Bobet en Robic tenslotte werden ingelopen. Het wérd een eindsprint van vier op de Prome nade des Anglais en Dolle Ferdie won die met dezelfde onstuimige en wils krachtige energie, welke hem de afdaling van de Turini, de eerste slag om de verdediging van zijn gele trui, had laten winnen. Hoe snel het was ge gaan in die verwoede strijd om de ere plaatsen, blijkt wel uit het feit dat niet minder dan acht man, onder wie de etappewinnaar Dos Reis en Molines, na de tijdsgrens van 12 procent binnen kwamen. Frankowski arriveerde na de limiet van 15 procent; het is niet onmo gelijk dat alleen Frankowski de strijd zal moeten staken. Uit de prestaties van De Ruyter zou men moeten afleiden, dat de Rotter dammer onze ploeg als een blok aan zijn been heeft gevoeld. De laatste dagen be hoort hij in de karavaan tot de mee^t op vallende harde werkers en ook zijn uit slagen zijn aan de goede kant. Gisteren, toen bij de drastische klim via Monte Carlo naar Menton het peloton op het laatste stuk bijna loodrecht omhoog kuierde, onderscheidde De Ruyter zich met veel allure en werd zestiende. Van daag, bij de woeste bestorming van de Col de Castillon, verloor hij vijf minu ten, maar toen we hem op de eerste hellingen van de steile Turini in gezel schap van twaalf man terugvonden, reed hij daar zeer sterk. De helft van het groepje kon de slag niet volhou den en raakte achter. Met Weilenmann, Hendrickx, Schotte, Remy en Desbats bleef onze landgenoot doorzwoegen, maar in het begin van de afdaling maak te hij een val, die hem tijdverlies ople verde. Dat hij desondanks in het groep je Weilenmann c.s. arriveerde, is wel het bewijs dat De Ruyter zijn Tour-ca dans op dit ogenblik te pakken heeft. Uitslag 15e etappe: 1. Diederich (Luxemburg), 6 uur, 45 min., 23 sec.; 2. Castelin (Zuid-Oost) 6.46.47; 3. Molineris (Frankrijk A) 6.46.49; 4. Impanis (België A) 6.47.32; 5. Lauredi (Frankrijk A) z. t.; 6. Bauvin (Frankrijk Noord-Oost) 6.49.12; 7. Goasmat (Oost-Frankrijk) 6.49.43; 8. Baldassari (Parijs) 6.50.26; 9. Meunier (Centraal Zuid-Weet) 6.50.27; 10. Ockers (België) z. t.; 11. Exaequo Remy (Zuid- Oost-Frankrijk); 12. Verschueren (Bel gië B); 13. Kallert (Zuid-Oost-Frank rijk); 14. Lambrecht (België); 15. Dus- sault (Centraal Zuid-West Frankrijk); 16. De Ruyter (Nederland); 17. Kuebler (Zwitserland); 18. Brule (Noord-Oost-2e de France); 19. De Mulder (België), allen zelfde tijd als Meunier met 6.50.27. Ferdinand Kübler, drager van de gele trui, krijgt een fris bad tijdens een der jongste etappes van de Tour de France. Uitslag 16e etappe: 1. Kübler (Zwitserland) 3 uur 2 mm. 43 sec.; 2. Bobet (Frankrijk A) z. t.; 3. Ockers (Belgie A) z. t.; 4 Robic (Frank rijk West) z. t.; 5. Molineris (Frankrijk A) 3.06.54; 6. Piot (Frankrijk N. O.) z. t.; 7. Brulé (Frankrijk N. O.) z. t.; 8. Cogan (Frankrijk Z. W.) 3.08.02; 9. Kir- chen (Luxemburg) z. t.; 10. Gold schmidt (Luxemburg) z. t.; 11. Lam brecht (België A) z. t.; 12. De Mulder (België B) z. t.; 13. Geminiani (Frank rijk A) z. t.; 14. Baldassari (Parijs) 3.09.42; 15. Meunier (Frankrijk Z. W.) z t.; 16. Diederich (Luxemburg) z. t.; 17. Lauredi (Frankrijk A) 3.12.17; 18. Verschueren (België B) z. t.; 19. Baeyens (België B) z. t.; 20. Brambilla (Frank rijk Z. O.) 3.12.21; 39. De Ruyter 3.17.08. Algemeen klassement: 1. Kübler (Zwitserland) 103.41.23; 2 Ockers (België A) 103.42.58; 3 Bobet (Frankrijk A) 103.53.00; 4 Robic (Frank rijk West) 103.53.40; 5 Geminiani (Frank rijk A) 103.59.14; 6 Cogan (Frankrijk Z.-W.) 104.00.09; 7 Piot (Frankrijk N.-O.) 104.00.29; 8 Kirchen (Luxemb.) 104.01.03; 9 Brambilla (Frankrijk Z.-O.) 104.01.31; 10 Diederick (Luxemburg) 104.02.33; 11 Meunier (Frankrijk Z.-W.) 104.04.02; 12 Lambrecht (België A) 104.04.09; 13 De Mulder (België B) 104.05.04; 14 Gold schmidt (Luxemburg) 104.05.31; 15 Du- pont (België A) 104.10.51; 16 Lauredi (Frankrijk A) 104.11.21; 17 Brule (Frank rijk N.-O.) 104.13.34; 18 Gauthier (Frank rijk Z.-O.) 104.14.46; 19 Castelin (Frank rijk Z.-O.) 104.15.49; 20 Verschueren (België B) 104.16.29; 36 De Ruiter 104.50.04. Ploegenklassement: 1. België A, 311.58.58; Frankrijk A, 312.03.35; 3. Luxemburg, 312.09.07; 4. Frank rijk Z.O., 312.32.06; 5. Frankrijk N.O., 312.32.38; 6. Frankrijk Z.W., 312.53.08; 7. Frankrijk West, 313.02.59; 8. België B, 313.11.29; 9. Zwitserland. 314.10.04; 10. Pa rijs, 314.50.21; 11. N.-Afrika, 314.58.24. Algemeen klassement na Zondag: 1. Kübler 103 u. 41 min. 52 sec.; 2. Ockers 103.43.58; 3. Bobet 103.53; 4. Ro bic 103.53.40; 5. Geminiani 103.59.14; 6. Cogan 104.0.9. 7. Piot 104.0.29; 8. Kirchen 104.1.3; 9. Brambilla 104.1.31; 10. Die derich 104.2.33 Tijdens de Zondagavond op het TOG- terrein te Amsterdam gespeelde beslis singswedstrijd in de promotie-degrada tiecompetitie van afdeling naar vierde klasse KNVB tussen de Amsterdamse vierde klasse club HEDW en Wilhel- mina Vooruit uit de afdeling Amster dam van de KNVB, is de 40-jarige scheidsrechter J. van Waalwijk van Doorn uit Den Helder aan hartverlam ming overleden. Vlak nadat in de tweede helft van deze wedstrjjd HEDW door het benut ten van een penalty met 21 de lei ding had genomen, zakte de scheids rechter in elkaar en een ijlings ontbo den arts kon slechts de dood constate ren. De wedstrijd werd daarna gestaakt Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis gebracht. In de finale Europese zone van de wedstrijden om de Davis-Cup heeft Zweden tegen Denemarken de stand on 4—0 gebracht. De regen onderbrak de strijd en de scheidsrechters beslisten, dat deze wedstrijd niet zou worden uit gespeeld. (Van onze verslaggever) Onmiddellijk na zijn aankomst op Schiphol per vliegtuig uit Kopenhagen kwam Wim van Est Zaterdag naar de Stadionbaan te Amsterdam om zich daar voor te bereiden op zijn stayers debuut van aanstaande Woensdagavond. Op de fiets van zijn collega Bijster bleek Lij achter gangmaker v. d. Bom reeds spoedig „de slag te pakken te hebben". Hij zat rustig achter de rol en volgde mooi, zonder al te veel tè dicht te nade ren. De tijden die hij maakte waren goed n.l. 22 seconden, hetgeen ongeveer 82 km. per uur is. Natuurlijk moet hier bij in aanmerking worden genomen, dat v. Est zonder concurrentie reed, waarbij gemakkelijker hogere snelheden gere den kunnen worden, maar desondanks mag men toch wel verwachten, dat deze taaie renner Woensdag geen slecht fi guur zal slaan. Wie er nog meer getraind hebben tij dens het afgelopen weekend, dat waren de amateurs en ganmakers, die op de zelfde dag het Amsterdamse Stadionpu- bliek zullen vergasten op een wedstrijd achter (Hollandse) Demy-motoren. De ze motoren worden hier door een Ne derlandse rijwielfabriek, Joco, vervaar digd en dragen de naam van de fabri kant. Zij zijn uitgerust met een 98 cc Sachs motortje en een extra trapstel, met behulp waarvan de gangmakers, meest oud-renners, hun machinetjes een Dank zij betere techniek, grotere snelheid en beweeglijkheid hebben de Nederlandse waterpolo-spelers een 74 overwinning op de Belgen kunnen be halen. In de eerste helft konden de Bel gen zich nog tamelijk wel handhaven, de rust ging met een 24 achterstand voor hen in, maar daarna waren onze landgenoten veruit de meerderen. De doelpunten voor Nederland wer den gemaakt door: Van Feggelen (3 x), Bijlsma (2 x) en Braasem (2 x). snelheid van ongeveer 70 km. per uur kunnen geven. Ondertussen moet wor den afgewacht, hoe het Nederlandse pu bliek op deze nieuwe verrijking van het wielersport-menu, waarmee men de be langstelling opnieuw hoopt aan te wak keren, zal reageren. Het slagen zal voor een niet onbelangrijk deel afhangen van de techniek en tactiek van gangmaker en renner, waaraan tijdens de eerste training nog al eens wat mankeerde. Het programma van Woensdagavond is aangekondigd als dat van de candida- ten voor de wereldkampioenschappen en zal de laatste krachtmeting zijn voor de grote strijd in Luik. Er komen aan start De dertigste officiële landenwedstryd tossen de tennisploegen van Nederland en België, die Zaterdag en Zondag te Amsterdam is gespeeld, is in een al even verrassende als grote zege voor onze landgenoten geëindigd. Van de 34 gespeelde wedstrijden won de Nederlandse ploeg er 23 en de Belgische II. Deze sprekende overwinning was voor een zeer groot deel te danken aan de Nederlandse dames, die alle partijen op één na wisten te winnen. Bovendien leverden zij een waardevol aandeel in de vier gemengde dubbel spelen, die even zo vele zeges opleverden. Wanneer we de balans opmaken, dan zien we, dat uit de 8 enkelspelen en 2 dubbelspelen de Nederlandse dames 9 punten verzamelden. Alleen mevr. Schmier verloor haar single van de jeugdige Belgische debutante mej. Mercelis. De heren wonnen van de 16 enkelspelen 7 matches en van de 4 dubbelspelen eindigden er 3 in een Nederlandse zege, zodat zjj uit 20 partijen 10 punten behaalden. Het meest in het oog lopend bij deze landenontmoeting was wel, dat de Ne derlandse dames in alle linies over de Belgische zegevierden. Zowel bij de he ren als de dames speelden de sterksten tegen de sterksten en de zwakkeren te gen de zwakkeren. Bij de dameswed strijden won de drievoudige Belgische Harris, v. Vliet en Derksen, terwijl kampioene, mevr. Van Cutsem—de Bor- voorts Hijzelendoorn tegen de wereld- I man, geen enkele maal. Ook de tweede kampioen Patterson uitkomt. In het stayersnummer zal men behalve Pronk, Bakker en v. Est ook Frosio en Ver schueren kunnen zien rijden. Belgische speelster, mevr. Van Leer, verloor alle vier matches. B(j de heren was het anders. Aan beide zijden waren er 8 opgesteld. Bij TREEBEEK, 30 Juli Twee nieuwe Nederlandse records, namelijk op de 400 meter horden en bij het nummer 4 x 400 m. estafette; twee nieuwe Bel gische records, namelijk bij het hoogspringen en eveneens bij de 4 x 400 meter estafette! Dat was de rijke oogst, die deze prachtig geslaagde ont moeting tussen Nederland, België en Frankrijk opleverde. Is het dan een wonder,dat die tienduizend Limburgers, die het sportpark van Sportclub Emma in Treebeek omzoomden, meer dan enthousiast waren, dat zij als één man getuigden: neen, dat athletiek zo sch>«n, zo boeiend kon zijn, dat hadden wij nooit verwacht. Want inderdaad, het was schoon en het was boeiend, van begin tot einde. Nog maar nauwelijks waren de klan ken van de volksliederen verstorven, nog maar nauwelijks waren de indruk ken van het fleurig entrée der athleten vervaagd, of we hadden reeds de eer ste sensatie. De Nederlander Buys, die de vorige week het record op de 4Ö0 m horden (Brasser 55,5 sec. 1939) had ver beterd en had gebracht op 55,3 sec., no teerde nu 55 sec., na een verwoede strijd met de Fransman Cros en de Belg Dits. Zowel in Cros als in Dits, die resp. 54,6 en 54,9 noteerden, moest hij zijn meerdere erkennen, maar dat er desondanks vreugde heerste in het Nederlandse kamp, laat zich gemakke lijk begrijpen. En wanneer Buys, pas in opkomst, ook nog feller weet door te gaan op het laatste stuk, zijn verdere recordverbeteringen zeker niet uitge sloten. Een andere sensatie beleefden wij op de 1500 meter, maar deze was voor ons van een minder aangename soort: Slijkhuis verslagen door E. L. Mabrouk. Geruime ttijd had Har- ting, die als vijfde eindigde in 3.56. de kop genomen, maar halverwege gingen Slijkhuis en Mabrouk hem voorbij. In de laatste ronde verraste de Fransman Slijkhuis, die nooit een vechter zijnde niet de kracht vond de donkere figuur voor hem voorbij te streven. En zelfs moest de Nederlander nog een aanval pareren van nummer drie, de Belg Her mann. Mabrouk werd dus eerste in 3.51.2, Slijkhuis tweede in 3.52.8. De verdere loopnummers, met uitzon dering van de estafette, leverden over het geheel genomen slechts weinig ver rassingen op. Prachtig waren hier de honderd meter, een nek aan nek-race tussen vrijwel gelijkwaardige krachten lljPH >x-a Slijkhuis stelde in de drielanden-ont- moeting BelgiëFrankrijkNederland teleur. Hij moest genoegen nemen met de tweede plaats. (Van onze cricketmedewerker) De spanning in de eerste klas cricket competitie blijft toenemen! Want de bei de pretendenten voor de eerste plaats: ACC en HDVS wisten beide hun wed strijden te winnen. ACC sloeg VVV, terwijl HennesDVS van Rood en Wit wist te winnen. VRA zorgde voor een grote verrassing door met zeven wickets van VOC te winnen, Quick (N), werd door HBS „verpletterd", Excelsior boekte zijn eerste zege in dit seizoen door met 16 runs van Kampong te winnen, terwijl PW tegen Sparta een draw speelde. VW werd voor 80 runs door ACC aan de kant gezet, waarvoor het 2% uur bat te. P. Sanders met 722 bowlde zeer fraai, doch het batten van VVV was zwak. ACC sloot op 168 voor 8, waar van W. v. Weelde 100 not out (1x6, 7x4) C. J. Slagter 460. Met 2 wickets bleef ACC derhalve in de meerderheid. HermesDVS opende met een totaal van 225 voor 5 wickets, waarvan H. Stolk een niet kansloze 100 not out en voorts A. Scheepmaker een goede 30. Rood en Wit bracht het tot 141, waar van zes batsmen in de dubbele cijfers kwamen met Molijn 25 (5x4) topscore. Tettelaar 4—25 en Scheffer 216. Met 84 runs bleven de Schiedammers de baas. VRA gooide VOC voor 87 runs uit, waarvan A. Nieuwenburg met een ge duldige 37 topscorer. H. Klink had de zeer mooie cijfers van 6 voor 23. VRA maakte deze runs voor het verlies van 3 wickets. (Wittebol 20, W. Kummer 25 not out). Een kranige zege van de Am sterdamse club. Quick (N) werd voor 24 runs door HBS uitgegooid. Een droevig to taal. R. Dellow bowlde in 6 overs, 7 voor 5: alle batsmen clean bowled! HBS antwoordde met 171 voor 9, waarop gesloten werd. J. Boelhouwer was de hoogste bijdrager met 52 (9x4); voorts H. Herklots 36 (3 x 4) en M. v. Vliet 30 not out. H. Burki liet 25 overs los voor 362. PW begon tegen Sparta met een totaal van 130, waarvan N. Lieftink 76 (2x6, 5x4), F. Schiethuis bowlde 441 en J. Aarsen 5 voor 10. Sparta kreeg meer dan 3 uur voor de runs, doch verkoos een draw. Op 81 voor 5 was de tijd om. (H. Wenneker 30). Voor PW bowlde B. Höpink de „hat trick" en had de cijfers van 3 voor 9 in 19 overs, w.o. 12 maidens! Excelsior (130) won met 16 runs van Kampong (114). Voor Excelsior was J. Dries met 'n langzame 40 topscorer, voor Kampong was het J. Wfferman met 'n harde 44 (1x18, 5x4). H. C. v. d. Bijl 6 voor 33 voor Kampong en J. Dries 441 en J. Oosterholt 453. Deze laat ste nam zijn 350ste wicket in de le klas. Begonia-prijs, afstand 1260 m.: Prinses Julia B (J. M. v. d. Berg), tijd. 1.57, km- tijd 1.32.9; 2. Postduifje G (W. G. Geertseni, tijd 2.01.6, km.-tijd 1.36.5; 3. Peter Spencer (E. G. in 't Veen), tijd 2.02.2, km.-md 1.37. Totalisator: w. f 6.20. pi. f 1.80, f 1.60, f 3.90, gek. f 3.40, cov. f 4.20. Babiroessa-prijs, afstand 2100 m.: 1. Nac de Major (R. v. Wieringen), tijd 3.13.2, km - tijd 1.32.9; 2. Oscar Major (J. Wagenaar), tijd 3.15, km.-tijd 1.32; 3. Master Heny (Quhof), tijd 3.20.1, km.-tijd 1.34.4. Totalisator: w. f6, pi. f 1.90, f 1.90, f 11.90, gek. f 15, cov. f 6.70. Baccarat-prijs, afstand 2100 m.: 1. Leonl- das G (W. H. Geersen), tijd 3.09.4, km.-tijd 1.29.3; 2. Overste van Fresena (G. W. v. d. Veen), tijd 3.10, km.,-tijd 1.31.3; 3. New Vlamingman (J. P. F. v. d. Broek), tijd 3.12.2, km.-tijd 1.29.8. Totalisator: w. f 3.40, pl. f 2.20, f 2.40, f 2.40, gek. f 5.70, cov. f 13.40. BajM.ere-prijs, afstand 2100 m.: 1. My Darlin (J. de Vlieger), tijd 3.02, km.-tijd 1.27.5; 2. Morning Star (W. H. Geersem, tijd 3.02.6, km.-tijd 1.27; 3. Kalida (W. Leeu wenkamp), tijd 3.06.4, km.-tijd 1.28.8. To talisator; w. f 6, pl. f 2.10, f 2.20, f 4.90, gek. f 14.60, cov. f 5.80. Baccarat-prijs, afstand 2100 m.: 1. Mem non (M. Vergay), tijd 3.12.4, km.-tijd 1.29 9; 2. Nevada L (R. W. Laarman), tijd 3.14.2. km.-tijd 1.32.5; 3. Lord v. Fresena (H. C. ten Hagen), tijd 3.17.4, km.-tijd 1.32.2. To talisator: w. f 2.40, pl f 1.40, f 1.70, f 3.50, gek. f 4.70, cov. f 3.20. De uitslagen van de rennen luiden: 1. Etoile du Nord (H. J. v. d. Kraats), tijd 2.13.2; 2. Bonheur Perdu (J. C. Pex): 3 Kamila (A. W. van Dijk). Totalisator: w f 4, pl. f 1.70, f 1.50, cov. f 3.60, gek. i 4.80. Bracarolle-prijs, afst. 2800 m. hordenren: 1. Tsatli (G. J. Riem), tijd 3.26.8; 2. Noord wester (L. Rance); 3. Black Ribbon (J. C. Pex). Totalisator: w. f 5.10, pl. f 2.20, f 2.40, cov. f 4.70, gek. f 13.40. De totalisator-omzet bedroeg f 41295.50. De 31-jarige bekende Britse coureur Fry is tijdens training te Baldnford Camp voor een Sleheids heuvelklim in zijn zelf-gebouwde kleine racewagen verongelukt. en tenslotte gewonnen door de Fransen Perlot in 10.8, met onze landgenoot Saat op de tweede plaats in 10.9, en de 5000 meter met dat enerverende slot tussen de Belg Tbeys en de Fransman Mimoun. Als een schaduw volgde de Franse favoriet de Belg, doch toen Mimoun zijn aanval inzette, wist Theys deze keurig te pareren en met geringe voorsprong ging hij als eerste over de finish. „Wat een stijl, wat een stijl!'' Dit was de verrukte uitroep van ir. Paulen, toen hij Thiam Papa Gallo, de slanke Noord-Afrikaan, bezig had gezien met hoogspringen. En deze kreet werd dra overgenomen door duizenden en dui zenden. Al mislukte dan zijn record- poging om over 2.04 te springen, 1.98 is toch ook nog altijd een prestatie van wereldformaat. Het was bij dit nummer, dat de Belgen juichend op veerden. hun nationale titelhouder Herssens verbeterde zijn record van 1.90 en bracht dit op 1.92.1. Het verspringen was voor de Nederlander Wessels: 7.29. Eveneens een uitstekende prestatie. Bijzonder jammer was het dat de recordpoging van de Nederlandse da- mes-estafettteploeg (Xenia StadtDe Jong, Puck Brouwer, Gré de Jong en Fanny Blankers-Koen) op de 4 x 110 yards de eerste maal mislukte. De eer ste wissels, die uiteraard zeer scherp ge nomen dienden te worden, waren echter slecht verzorgd; de laatste wissel, die tussen Gré de Jong en Fanny, mislukte totaal. Een nieuwe poging, die natuur lijk al minder kans van slagen had, leverde een tijd op van 48,4; het wereld-record staat echter op naam van Australië ons kortelings afgesnoept met 47,2. De bloemen, op charmante wijze aan geboden door een dochtertje van ir. Paulen, kwamen deze dames dan ook zeer zeker toe. Het bleef charmant en fleurig en er bleef vaart zitten in de afwerking van al deze programma's, waarbij wij een daverend stukje vuur werk tot besluit kregen. Dit was de 4 x 400 meter estafette. Marieux, Buys, Bakels en De Kroon, aldus de Nederlandse ploeg; Diets, De Moor, Lowagie en Peeters waren de Belgische favorieten. Zo scherp en vinnig was deze strijd, dat zowel België als Neder land een nieuw record noteerden: 3,19 voor Belgie, 3.19.1 voor Nederland. Het was te verwachten, dat de Fran sen de overwinnig zouden behalen, het geen dan ook inderdaad het geval was: Frankrijk 151 punten, Nederland 123, België 115'/» De dualmeets hadden de volgende resultaten: Frankrijk 103 —Nederland 91; Nederland 106tè—Bel gië 1001/2; Franrijk 115—Beligë 77. Totale uitslag: Nederland 106 K— Belgie 100y, Nederland 91—Frank- ryk 103, Frankrijk 115—België 77. Het eindklassement van de drielandenwed- strijd luidt: 1. Frankrijk 151 p., 2. Ne derland 123 y p., 3. België lib y p. Nederland ontbraken Van Swol (we gens zijn drukke werkkring, hij speel de slechts een dubbelspel op Zondag middag) en Krijt (wegens familie-om standigheden). Onze eerste man was daardoor Linck, tweede Van Meegeren, derde Rinkel en vierde Wilton. Voor België waren het resp. Washer, Peten, Brichant en Geelhand. Bij deze enkelspelen bleek overdui delijk, dat de Belgische topspelers ster ker zijn dan de Nederlandse. Washer won met 75, 64 van Linck en veegde Zondagmiddag onze tweede man, Van Meegeren, met 6—0, 6—0 van cTe baan. België's tweede speler, Peten, won even eens van Van Meegeren, maar werd in drie sets door Linck verslagen. Rinkel verloor zowel van Brichant als van Geelhand. Wilton bracht het er tegen deze twee iets beter af, al scheelde het een haar. Hij verloor eveneens van Bri. chant, maar versloeg Geelhand. nadat deze op 97 en 54 een matchpunt had verloren. Van de acht voornaam ste enkelspelen won België er dus 6 en Nederland 2, waarbij nog vermeld moet worden, dat vijf van de zes Belgi sche zeges in twee sets werden behaald, terwijl de beide Nederlandse overwin ningen werden geboekt in harde ge. vechten van drie sets. Dezelfde Washer, die zich een klasse apart had getoond in de enkelspelen, werd merkwaardig genoeg in zijn dubbelspel met Brichant door Neder lands beste herendubbel van Swol— Rinkel van de baan geveegd. In nau welijks 20 minuten hadden onze land genoten, die bijzonder goed op dreef waren, de strijd met 61, 61 gewon nen. Tijdens de autorace om de Grote Prijs der Naties te Genève is de Ferrari van de Italiaanse coureur Villoresi veron gelukt. Villoresi werd ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Hij liep een dijbeen-fractuur op, brak zijn rechter sleutelbeen, terwijl hem bovendien en kele vingers van de rechterhand wer den afgerukt. Men vreest, dat Villoresi nooit meer achter het stuur van een race-wagen zal kunnen plaats nemen. Het ongeluk gebeurde acht ronden voor het einde van de wedstrijd. De Ferrari slipte op een olieplek. Farina, die in zijn Alfa achter hem reed, kon hem niet meer ontwijken, botste tegen de wagen van Villoresi op, die hierdoor over de kop sloeg en door de afraste ring van de baan tussen de toeschou wers terecht kwam. Behalve de cou reur werden nog 30 personen gewond, van wie drie zo ernstig, dat zij even la ter overleden. T99 Met uitzondering van de Fransman Rosier en de Italiaan Fagioli, van wife de laatste in de Alfa-Romeo-ploeg door de Zwitser De Graffenried werd ver vangen, namen alle „groten" aan deze wedstrijd over 272 km. deel. De uitslag luidt: 1. Fangio (Argent.) met Alfa Romeo 2 uur 07 min. 55 sec, gemiddelde 127.583 km/h. Op 2 ronden: 2. De Graffenried (Zwits) met Alfa Romeo 2.08.18.7,3. Taruffi (Italië) met Alfa Romeo 2.08.20 5 Op 6 ronden: 4. Giraud Caban to us (Fr.) met Talbot 2.08.44.2. Op 7 ronden: 5. Manzon (Fr.) met Simca 2.08.01, 6. Chiron (Monaco) met Maserati 2.09.50.8. Op 8 ronden: 7. Claes (België) met Talbot 2.09.59.9. Op 10 ronden: 8. Bonetto (Italië) met Maserati 2.08.27.2. 9. Roll (Italië) met Maserati 2.08.57.6. Op 12 ronden: 10. Branca (Zwits.) met Maserati 2.08.19.3. De Daviscup-wedstrijd, Noord-Ameri kaanse zone, tussen Australië en Mexico is door Australië met 41 gewonnen. Een weekend vol verrassingen In de honkbalcompetitie. Verrassingen welke echter de situatie niet hebben beïnvloed. Naast de onverwachte nederlaag van HHC tegen Schoten met 71, verloor ook OVVO van WGA met 5—2. Het gelijke spel tussen Ajax en Blauw Wit, 33, betekende voor Ajax een kostbaar punt, vooral omdat EDO van Sp.c, Haar lem met 32 verloor. Wedstrijden tussen Ajax en Blauw Wit blijven onder alle omstandigheden hun aantrekkelijk karakter behouden en ook nu weer is het een strijd geworden zo als we dat van deze ploegen gewend zijn. Het begin van de strijd deed niet ver wachten dat deze zo spannend zou zijn want in de 2de innings reeds scoorde Blauw Wit 2 runs dank zij honkslagen van Nusse en Nahuys en de Blauw Wit ters behielden deze voorsprong lange tijd want werper Linke genoot de volle steun van zijn velders waarbij vooral Nusse in het verre veld opviel door een prachtige vang en een even mooie aan gooi naar het thuishonk bij een poging van Los om dat te stelen. Maar ook de velders van Ajax gaven werper Lob- beregt die steun welke hij nodig had en de Ajacieden maakten dan ook niet een fout en hier waren het Prins en Los die uitblonken. Gebruikmakend van een inzinking van Linke plaatsten Kok, Lob- beregt en Kraan in de 7e innings een honkslag met het gevolg dat zij een run scoorden en de spanning in volle hevig heid oplaaide. Maar ook de Blauw Wit- slagploeg beet nog eenmaal van zich af en het was Linke die de voorsprong weer vergrootte. Toch kwam Ajax weer terug en een. 4-tal honkslagen pracht de ver diende gelijkmaker. (33) Het onberekenbare VVGA deed weer eens van zich horen en k'opte OVVO verdiend daar het veldwerk der GA'ers boven dat der landskampioenen stond Wel was er in de eerste helft van de strijd voor OVVO geen vuiltje aan de lucht ondanks de run die de GA'ers ir de 2e innings scoorden door een foutje van het OVVO-veld, want werper Ur- banus, alhoewel niet in de vorm zijnde als het vorige jaar, kon de GA-slagploeg wel aan. Vooral toen in de 6e innings De Lugt die in deze strijd 3 honkslagen plaatste, er weer een weggaf, gevolgd door één van Urbanus en beiden thuis kwamen door een foutje en opofferings- slagen, waardoor de achterstand werd omgezet in een 21-voorsprong. Doch hei OVVO-veld verwerkte weer niet alle ballen zoals het behoorde en in de ge lijkmakende beurt scoorde ook WGA vier maal en het was werper Hoitzing wel toevertrouwd om de 5—2-voorsprong niet meer uit handen te geven. De strijd tussen EDO en Sp.e. Haarlem is een gelijkwaardige geweest waarbij uiteindelijk de gelukkige heeft gewon nen. Tot de 5e innings bleef de stand dubbel blank waarna echter de veran dering kwam. Het EDO-veld maakte een paar foutjes waarna een honkslag volgde van Zwenneker en 2 runs waren het resultaat. Doch ook EDO antwoordde met 2 runs toen De Mon een inzinking kreeg en twee spelers 4 wijd gaf die thuis kwamen op de honkslag van Kops. EDO bleef nu sterker en De Mon kwam nu voor moeilijkheden die hij echter steeds op tijd wist op te lossen en toen m de £e innings Bloemink en De Mon een honk slag gaven namen zij wederom een voor sprong welke zij niet meer uit nanden gaven. Het bleek al bij de eerste innings dat de Schoten-ploeg zich niet zonder meer aan het sterke HHC zou overgeven want de geel zwarte slagploeg toonde al direct geen ontzag te hebben voor het werpen van Duinker en toonde een goede kijk te hebben op de vele wijdballen die Duin ker gooide en door de vrije lopen welke hij weggaf kwamen de honken vol en de honkslag van Hoogendijk werd met 3 runs beloond. Toen Smidt, die inmid dels het werpen van Duinker had over genomen, de innings beëindigd had stonden de Schotenaren met 4—0 voor. De verwachting dat de HHC-slagploeg het verloren terrein wel zou herwinnen werd niet bewaarheid, want werper Keu- lemans. goed gesteund door zijn velders waarbij vooral v. d. Berg opviel, stond zijn mannetje en wees elke aanval at Het duurde dan ook tot de 5g innings voordat de HHC'ers hun run scoorden maar toen had Schoten door veldfouten nog 2 runs gescoord en de HHC'ers kre gen geen kans meer, waarna Schoten in de laatste innings nog eenmaal scoorde. Ranglijst: HHC 11 8 1 2 17 OVVO 9 5 2 2 12 Blauw Wit 11 5 3 3 13 WGA 11 6 1 4 13 Schoten 11 3 4 4 10 S.c. Haarlem 11 3 3 5 9 EDO 10 3 0 7 6 Ajax 10 1 2 7 4 Fransman Ray Famechon heeft zijn titel van Europees kampioen veder gewicht weten te behouden door de Spanjaard Luis de Santiago in de der de ronde van een gevecht over tien ron den knock out te slaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 5