WIE KOMEN ER THUIS Concours d'élégance in Noordwijk Van secretaris tot plebaan VERKEERSTELLING BIJ HAARLEMSE SPOORWEGOVERGANGEN CASTRICUM VIERDE PLECHTIG HET PRIESTERFEEST VAN PASTOOR GOES Vreugde en meeleven waren algemeen Waterpolo-overzicht AGEXDA Overweg bij Wester gracht spant de kroon met de Skaugum, Groote Beer, Tabinta en Johan van Oldenbarnevelt „De vrouw en haar auto HERINGA &WUTHRICH MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950 PAGINA 2 Zilveren jubileum van „Excelsior" Zeer druk bezochte receptie i GROOTS OPGEZETTE FANCY-FAIR Ten bate van kerk gebouw Morgen gesloten Sportuïtwisseling Haarlem-Derby Voor de eerste maal deel name van roeiers A. PAULIKf =4= Burgerlijke Stand ZANDVOORT Demonstratie Concert Beiaard-concert Opgewekte jubilaris Druk bezochte receptie v WAAR ZIJN DE TROEPEN SCHEPEN? BENOEMINGEN Te water Orgelbe&pel ing De ingestorte tribune TE ZWAAR BELAST KLOOSTERFEEST BROEDER SIMPLICIUS KAMPEERDEISENS WASSENAAR W aterpolo-jeugd tournooi E.D.O. WINT VAN SCHOTEN Zilveren Molen Tournooi Bas Timmermans-tournooi voor R.C.H. H.P.C.Zwemlust Examen Hoofdakte Examen Handenarbeid WASSERIJ DUYN TAXI? Bet, 13000 DAG en NACHT tegen uiterst voordelige prijs vindt U in 'n rijke sortering bij HMRL. MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF bron van Plebaan Agterof was kapelaan te Lisse, toen ik hem leerde kennen, omdat we beiden streden voor de ontwikkeling der organisatie van de katholieke jonge middenstanders. Toen hij in 1931 naar het deftige en voorname huis aan de Nieuwe Gracht te Haarlem verhuisde om daar als secretaris van het bisdom achter stapels papieren te ver dwijnen en de bisschop te volgen bij vele pontificale plechtigheden, kreeg de relatie voor de krant meer dan gewone waarde. In die tijd was het niet zo heel gemakkelijk om contact met de „Nieu we Gracht" te krijgen, wanneer het niet om grote zaken ging. Alleen zeer inge wijden wisten het geheime nummer dat telefonisch toegang verschafte tot de kamer van de secretarissen en wanneer men het gedraaid had, klank aan de an dere kant een schuchter „hallo", bij wij ze van „je kunt nooit weten of het een handige reiziger in kantoorbehoeften is". Wie als niet-eerwaarde de zware trekbel van het paleis luidde, moest zich, na enige minuten van gepast wachten, ter dege bij Willem of een andere gedien stige legitimeren vooraleer toegelaten te worden tot een sombere wachtkamer vol staande en hangende geschenken, eens aangeboden aan reeds lang overleden bisschoppen. Toen ik dan ook voor het eerst secretaris Agterof ging opzoeken in zijn nieuwe home, kwam ik tot de eerbiedige conclusie: wat heeft deze jonge' priester een carrière gemaakt Misschien dacht de figuur tegenover me in de wachtkamer met vele tierlantijn- tjes er toen, zonder het natuurlijk te zeggen, insgelijks over. Maar naarmate de jaren versleten met de togen op de bureaustoel op de eerste étage bleek die carrière toch ook vele schaduwzijden te hebben. Zo zeer, dat de secretaris een half jaar geleden, tijdens een der vele, lang niet altijd onbaatzuchtige bezoeken die ik hem bracht, verzuchtte: „ik heb er schoon genoeg van. Ik zal de dag ze genen dat ik mij geheel aan de zielzorg kan geven, herder zal mogen zijn van een lieflijke parcchie, alle paperassen aan een ander zal kunnen overdragen". En op dat moment stond bij mij vast, dat de secretaris de pastoors-ziekte had, nog wel zo dicht bij de bisschop, van wie zeker op dat gebied alle goeds voort komt. Intussen schreed plebaan Agterof loopt niet, maar schrijdt met een kaars rechte figuur, die chirurgen in rugge- graatsvervormingen aan hun pat.enten ten voorbeeld stellen intussen schreed de secretaris door Haarlems straten naar het St. Jozef kinderhuis of het Wit Gele Kruis-gebouw, waar ontspanning hem wachtte. Was hij thuis en kwam het be richt binnen, dat plotseling een pastoor of prelaat was overleden, dan was hij olijk verheugd mij een primeur te kun nen geven. Eenmaal heeft de secretaris mij zelfs de primeur van mijn leven bezorgd, toen hij zoals altijd in vage, diplomatieke termen mededeelde, dat Mgr. Hopmans in het Bredase diocees een coadjutor had gekregen. Dat wisten ze, zoals een telefoongesprek uitwees, zelfs in Breda nog niet buiten het paleis van de bisschop. Maar, eerlijk gezegd, waren die primeurtjes niet onverdiend, want in de oorlog toen de krant ver boden was, maar het nieuws zijn weg vond, zette de secretaris zijn oren tij dens mijn bezoek wijd open en wat hij hoorde kwam dan weer „aan tafel" bij Monseigneur terecht. Secretaris Agterof voelde zo goed aan. dat de katholieke journalistiek niet alleen bestaat uit ar tikelen en beschouwingen, maar dat het nieuws het bisdommeiijke nieuws, heet van de naald, onontbeerlijk is. Daarvoor dient hem vandaag dank gebracht te worden; temeer, omdat hij zijn opvat ting bij zijn nu ex-collega, secretaris SoUeveld, heeft doen leven. Plebaan van de Kathedrale Basiliek! Voortzetting van de carrière, die in 1931 begcn. Gran dioze vervulling van het zo vurig ver langen naar „een lieflijke parochie". Groot is echter de verantwoordelijkheid voor deze nog zo jonge priester ple baan Westerwoudt werd onder dezelfde omstandigheden benoemd waarvan men zegt, dat zijn klas nog lang niet aan de beurt was, maar waarvoor men ongetwijfeld een gebedje zal storten, opdat zijn herderschap onder bescher ming van St. Bavo, patroon van de stad, rijke vruchten mag dragen en hij een waardig opvolger mag zijn van Mgr. Filbry, wiens naam voor altijd aan de, hoofdkerk van het bisdom verbonden zal blijven. Plebaan Agterof, op 1 September zul len de zware klokken van de Basilisk luiden om U een welkom toe te roepen. Vandaag nemen wij de redactie en ondergetekende van U afscheid als secretaris met, naar wij hopen, blijvende vriendschap. W. van Willige Het Heemsteeds Fanfarecorps „Ex celsior" hield Zaterdagmiddag ter gele genheid van het feit dat het op die dag een kwarteeuw geleden was dat het corps werd opgericht, een zeer druk be zochte receptie, waar nog eens duide lijk is gebleken, hoe populair dit corps tt, niet slechts in maar ook buiten Heemstede. Een schat van bloemstuk ken had de Heemsteedse Cafetaria, waar deze receptie gehouden werd, omgeto verd in een kleine bloemententoonstel ling en vele geschenken getuigden van de sympathie waarin dit corps zich ver heugen mag. Onder de eersten die hun gelukwen sen vergezeld lieten gaan van een uiterst fraai en vooral doelmatig ge schenk, was de beschermheer van het corps, jhr. J. P. W. v. Doom, oud-bur gemeester van Heemstede, die in een korte rede wees op de grote verdien sten welke het corps heeft en hoe het altijd klaar heeft gestaan om feesten op te luisteren. Als blijk van waardering bood hij een mooie trommel aan voor het tamboercorps, uitgerust met stokken en riem. Dit geschenk werd natuurlijk met een daverend applaus begroet. Het gemeentebestuur gaf door de aanwezigheid van de burgemeester mr. A. G. A. Bidder van Rappard en de wethouders de heren E. J. v. Lent en H. W. DisseJkoen eveneens blijken van belangstelling. De burgemeester hield een toespraak, waarin hij zei dat er voor het gemeentebestuur drie re denen waren om op dit feest acte de présence te geven; in de eerste plaats om het feest zelf, in de tweede plaats om de grote waardering die het ge meentebestuur voor het corps heeft omdat he.t zo'n grote plaats inneemt in de harten van de bevolking en in de derde plaats om naar aanleiding van de twee vorige redenen het ge schenk van de gemeente te komen aanbieden, n.L een bedrag van f 100, bestemd voor het instrumentenfonds. Dat deze sympathieke geste natuurlijk e.veneens werd beloond met een luid applaus, spreekt vanzelf. De heer Gregoor, voorzitter van de Alg. Ned. Unie van Muziekverenigin gen, wenste daarna het bestuur van de jubilerende vereniging geluk met dit feest en sprak zijn bewondering uit over het medeleven van het gemeente bestuur met het muziekcorps. Als blijk van waardering bood hij een nieuwe mars aan, welk voorbeeld ge volgd werd door de heer Scheffer, voorzitter van het gewest Noord-Hol land van dezelfde organisatie. De beide plaatselijke zustervereni gingen harmonie „Eensgezindheid" en de R.K. Harmonie „St. Michaël" boden naast hun gelukwensen eveneens ge schenken aan, waaruit weer eens op nieuw de uitstekende verstandhouding naar voren kwam. Onder de velen die met bloemen en geschenken van hun belangstelling ge tuigden waren ook de oud-dirigenten de heren R. van 't Hoff en S. P. Visser. Tot de eerste, die dertien jaar lang de vereniging heeft geleid, richtte de voor zitter van de jubilerende vereniging, de heer E. M. v. Pel, een hartelijke toe spraak, waarin hij hem nogmaals dankte, voor alles wat hij voor de vereniging heeft gedaan en er aan herinnerde dat de medailles en lauwerkransen die het vaandel sieren voor het allergrootste deel aan zijn muzikaliteit en leiding te danken waren. Eerst om 6 uur was deze druk bezochte receptie, welke gevolgd werd door een muzikale hulde aan de feestvierende vereniging, afgelopen en „Excelsior" mag over de belangstelling zeer tevreden zijn. Woensdagavond a.s. geeft het corps ten behoeve van de verpleegden in Huize „St. Bavo" een concert in de tuin van deze inrichting. Een zeer sympa thieke geste, die door de oudjes zeker op prijs gesteld zal worden. BIOSCOPEN: Rembrandt: Een avontuur in Napels (14 j.) 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Vijf op de huwelijksreis (a. 1.), 2, 4.15, *7 en 9.15 u. 1,uxor: De mooiste tijd van je leven (a. 1.). 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Frans Hals: De laatste haven (18 j2.30, 7 en 9.15 u. City: Op de planken (a. 1.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Spaarne: Gemaskerde vrijbuiters (14 j.), 2.30, 7, en 9.15 u. Bijzondere filmvoorstellingen: City: Het meisje met het blauwe hoedje" met Lou Bandy (a. 1.), iedere ochtend 11 uur. Dinsdag 15 Aug.: Grote Kerk: Orgelbespeling door Piet Halsema. Sinds Zaterdag wordt er in het vereni gingsgebouw aan de Kerkweg te Spaarn- woude een fancy-fair gehouden. De baten komen ten goede van de herstelwerkzaam heden aan de door de Duitsers verwoeste kerk. Daar de Deken verhinderd was de opening te verrichten, heeft hij als blijk van sympthie in de beide Zondagsmissen over de fancy-fair gepredikt. Vele zaken en fabrieken hebben waarde volle prijzen beschikbaar gesteld. Verscnil- lende vermakelijkheden als een schiet-, ballen-, hengeltent, rad van avontuur en een mooie dansvloer zijn op de fancy-fair aanwezig. Op het rad van avontuur kan men een varken, een kip, eend, konijn of kalf winnen. De hoofdprijs, een mooie jonge koe, is in de zaal te bezichtigen. Het stand- en decorwerk is verzorgd door Joop Gelderop en Peter Warmerdam. Dinsdag gaat de zaal om drie uur open. De voorzitter van de R. K. Bond van Sigarenhandelaren verzoekt de R. K. si garenwinkeliers in Haarlem om mor gen, Maria ten Hemelopneming, hun zaak te sluiten. Bij de jaarlijkse sportuitwisselingdie bijna traditioneel geworden is, zijn deze keer de Haarlemmers aan de beurt, om naar Engeland te vertrekken. De Haarlem se ploeg, die bestaat uit 44 personen, zal Dinsdag 15 Augustus om 4 uur 's middags naar Derby vertrekken. Wethouder G. Ge luk zal het gemeentebestuur bij dit sport evenement in Engeland vertegenwoordigen. Voor de eerste maal gaan er deze keer roeiers mee, Twaalf jeugdige roeiers zullen in de Engelse wateren aan de riemen trek ken. De Haarlemse équipe bestaat uit de vol gende personen: Zwemmen: W. Cassé, C. Wouters, Else Mol, Louise Mol, F. Pieters, A. van Zadel- hoff, Paul Gottmer, Jan van Zadel en N. van ZadelDe Carpentier. Roeien: Ernst Bartels, Laurens Cornelis- se, Jean Delfos, Jan Delfos, Bram van Die- rendonk, Emille Hellendoorn, André La- comblé. Ad Rühl, Rob Spoelstra, Jan Sturm, Wim Suringar en Pieter Pauw. Cricket: B. Kleefstra, W. Peschar (T. Pescharv. d. Brank), J. Voogd, G. Zeeuwe* (J. Zeeuwe Bekooy), Th. Kuenen, P. Freni, A. Ruiter- man, B. v. d. Heyden, J. Fortgens, C. Plantz, H. Donné en A. van Baasbank. Athletiek: Jan Booy, J. Hermans, J. Koop man en M. Daane. Zaterdagmiddag is in het ziekenhuis Sint Johannes de Deo overleden de heer A. Paulik, die ruim zeven en twintig jaar lang als krantenbezorger aan de de Nieuwe Haarlemsche Courant ver bonden was. De overledene was een be kende figuur in het Kleverpark; weer noch wind kon hem verhinderen zijn abonné's de krant stipt op tijd te be zorgen. De Nieuwe Haarlemsche Cou rant verloor in hem dan ook een der meest plichtsgetrouwe medewerkers. Voor de tweede maal in dit jaar wordt bjj de spoorbomen van de Pijlslaan, Westergracht en Zandvoortselaan een verkeerstelling gehouden om precies na te gaan hoeveel mensen dagelijks bij deze overgangen door het lange wachten worden gedupeerd. Ongeduldig stampende mensen met boze gezichten is dan het enige beeld dat wij na een bezoek aan het verkeer tellend personeel van Openbare Werken, dat bij de spoorbomen momenteel werk zaam is, meenamen. Van vanmorgen zes uur tot half elf zijn er dan ook niet minder dan 350 voetgan. gers de overweg aan de Pijlslaan gepas seerd, van wie ruim 150 symbolisch het „bokkie" waren door gedwongen wach ten voor de gesloten spoorbomen. Daan- bij kwamen nog eens 400 fietsers en on geveer 50 automobilisten om van de „bromfietsen" nog maar niet te spreken. De Westergracht echter spant nog de kroon: Daar moesten de gegadigden voor het passeren van de overweg namelijk maar liefst twintig minuten wachten. Gedurende drie dagen deze week, na melijk vandaag, Woensdag en Vrijdag, wordt deze verkeerstelling gehouden en hoe groter het verkeer, hoe groter ook de kans dat er een oplossing zal komen in de vorm van tunnels, of een wegver- breding. Voor een wegverbreding liggen de plannen.de tekeningen, ja zelfs de stenen al gereed, maar daadwerkelijk begin is er nog niet gemaakt. Het ligt in de bedoeling van de spoor wegen om de wissels te electrificeren, doch bet schijnt niet mogelijk te zijn om de wissels zodanig te veranderen, dat het rangeren niet juist voor de spoor bomen behoeft te gebeuren, hetgeen na. tuurlijk dè uitkomst zou zijn. Om dit te bereiken moet het hele spoorwegem placement naar de Waarderpolder ver huizen. Ook hiervoor bestaan reeds ser dert enkele jaren de plannen. TERUGKERENDE MILITAIREN Met de troepenschepen „Skaugum". „Groote Beer", „Tabinta" en „Johan van Oldenbarnevelt" keren de volgende mi litairen uit Indonesië naar hun vader land terug: „SKAUGUM" Vermoedelijke aankomst Amsterdam 15 Augustus. Haarlem: G. H. v. d. Beek, Jan Gij- zenkade 167; J. D. van Dokkum, Rus tenburgerlaan 32; J. Dijkshoorn, Jac. Catslaan 1; P. F. M. Gründemann, Grote Markt 7; S. H. van Gijn, Wilhelmina- park 23; E. Stegwee, Zijlweg 301; G. A. van Gennip, De Genestetstraat 45; C. L. Halff, Borskistraat 7; J. M. Hulleman, Garenkokerskade 54; H. P. Moonen, Kla- renbeekstraat 42; E. D. Prast, Van Bere- steynstraat 25; P. Verkrocst. Lorentz- kade 136; J. C. Willemse, Zuider Tuin dorplaan 19; P. Zwaansdijk, Lange He renstraat 18rd.; A. Blauw, Korte Begij nestraat 16; J. Mulder, Verspronckweg 41; D. I. W. Sloos, Rijksstraatweg 127; C. H. Uyt den Bogaard, Regentesselaan 38; J. J. Buitmg, Hazepaterslaan 12; C. v. d. Heyde, Van Edenstraat 7; J. Bure- ma, Bantamstraat 46; R. Hessels, Graaf schapstraat 30; L. J. Hoes, Ruysdael- straat 142; H. M. Bauermann, Ver spronckweg 111. Aalsmeer: H. J. van Leeuwen, Kastan jelaan 2A. Beverwijk: J. E. Slotboom, Duinvliet- straat 123. Bennebroek: J. H. Bos, Rijksstraatweg 34B. Bloemendaal: H. J. Beyk, Overveen, Prins Hendriklaan 83; J. L. Cassee, Bloemendaalseweg 19; F. L. Janssen, Overveen, Oranje Nassaulaan 76; P. F. J. Matla, Aerdenhout, Catslaan 2; C. Steneker, Overveen, Julianalaan 52; J. G. J. Wulffraat, Bloemendaalseweg 4; P. Carp, Aerdenhout, Bentveldseweg 146. Haarlemmermeer: W. Cornelisse, Bad hoevedorp, Sperwerstraat 6; C. H. Veer man, Badhoevedorp, Rietvinkstraat 3. Heemstede: H. D. M. Arkel, Pieter de Hoogstraat 15; F. H. M. Grapperhaus, Dreef 271; F. Iersel, Eikenlaan 35; J. C. F. Raats, Herfstlaan 10; C. H. G. Slop, Laan van Rozenburg 9; P. A. Versluys, Dreef 81; H. J. Pot, Postlaan 15; Th. Drooger, Sumatrastraat 30. Hillegom: C. J. Bourgondien, Were- steyn 21. Noordwiik: J. Kapteyn, Q. van Uffort- straat 37; W. A. M. Faasse, Oude Zeeweg 118. Velsen: P. Janzen, Velsen-N., J. Cos- telijklaan 16; W. Koelemay, Velsen-N., Ladderbeekstraat 15; J. P. N. du Ques- ne v. Brughem, Driehuis, De Genestet- laan 38; H. M. G. Schaafsma, Velsen-N., Pelsstraat 8; A. van Strien, IJmuiden, IJmuiderstraatweg 142. Het concours d'elégance, dat Zaterdag middag op de Noordwijkse Boulevard gehouden werd, had duizenden mensen naar de badplaats gelokt. In weerwil van het buitengewoon mooie weer, was het daardoor op het strand niet drukker dan op andere dagen. Deze gehele scha re van toeschouwers heeft zich enkele uren vermaakt met naar de zacht voor bijglijdende dromen van wagens te staren en met de toiletjes van de hyper- elegante bestuursters te bewonderen. De jury, waarin o.a. de burgemeester van Noordwijk Mr. G. F. W. van Berckel en de bekende toneelspeelster Carla de Raet plaats hadden, moest een punt toe kennen voor de aesthetische waarde van GEBOREN: K. O. L. Dollé-Kimmati, d.; A. de Lugt-Tijdgaat, d.; C. Visser- Goosen, d.; A. Vonk-Budding, z.; G. W. Uittenbogaard-van Bemmelen, z.; J. H, A. Valkenburg-Fennis, z.; D. G. Sloot weg-Zeep vat, z. OVERLEDEN: A. C. van Deenen- Kuijpers. 62 j., Riouwstraat; J., 3 j., z. van C. Vennik, Kamperlaan. GETROUWD: C. F. Foppenburg en M. M. Stam. Onder grote belangstelling van het publiek gaf de Kon. Noord- en Zuid- Hollandse reddingsmaatschappij Zater dagavond in samenwerking met de Zandv. reddingsbrigade vjjfr de kust van Zandvoort een demonstratie. De „Dorus Rijkers" was uit Den Helder gekomen en stelde een gestrand schip voor. De schipbreukelingen werden met de Zandvoortse reddingsboot van dit schip gehaald. Leden van de Zandv. reddingsbrigade namen de geredden van de reddingsboot over en gaven een de monstratie van kunstmatige adem haling en E. H. B. O. De Zandvoorters gaven vervolgens door middel van gefingeerde ongevallen een interessant beeld van het strand- reddingswerk. Zaterdagavond gaf de Zandvoortse muziekkapel een concert op het Tram- plein te Zandvoort. Velen beluisterden de pittige muziek van dit gezelschap. In het dorp was het een druk verkeer van badgasten en inwoners. De tentoonstel ling van werken van Engelse schilders in het raadhuis trok veel bezoek. Op initiatief van „Touring Zandvoort" wordt Woensdag 16 Aug. a.s. 's avonds om 8 uur op het Tramplein te Zandvoort een beiaard-concert gegeven. De reizen de beiaard «van de klokkengieterij Eys- bouts-Lips te Asten (de enige transpor tabele beiaard ter wereld) komt dan naar Zandvoort. De beiaardier R. Heering uit Oegstgeest zal dan een gevarieerd programma ten gehore brengen. Van de Zandvoortse componist Jac. Bonset: „Toccate Jubilante" en Rondo over „Het Patertje langs de kant", verder de Turk se mars van Mozart, intermezzo uit „Cavaleria Rusticana" van Mascagni, „Waar de blanke top der duinen", enz. De reizende beiaard bevat 35 klokken, de kleinste heeft een diameter van 18 cm en weegt 9 kg, de grootste 77 cm 290 kg. Van een landelijk dorp, waar men elkaar kent met naam en toenaam, is Castricum gegroeid tot een bad- en forensenplaats, die telkens meer in de belangstelling komt. Verrassend is het daarbij te bemerken, dat van de oude, gemoedelijke en goed-roomse geest niets is verloren gegaan, men heeft het dorpse in de goede zin van het woord bewaard. Zaterdag en Zondag is dit gebleken tijdens die hartelijke en algemene, dankbare huldiging van Pastoor G. H. J. Goes, toen hij zijn veertigjarig priesterfeest vierde. Een groots en opgewekt familiefeest, zowel tijdens de rondgang door het dorp Zaterdagavond, onder de plechtige Hoogmis Zondag in de werkelijk artistiek fraai versierde kerk van Sint Pancratius, als gedurende de door honderden bezochte receptie in de zusterschool, waarbij gebleken is, dat ook de niet- katholieken meeleefden met dit bij uitstek katholieke feest. Druk werd gevlagd in het dorp; voor de pastorie was een imposante ere poort opgesteld en geschenken werden van alle zijden aangedragen: een eeuwenoude parochie van midden-Kennemeriand bewees niets van haar vurige en hartelijke, eendrachtige geest verloren te hebben. honderden, die de Pastoor- en diens familie de hand wilden drukken. Daar bij werden hem nog verschillende ge schenken aangeboden o.m.. mooi hand werk van de Missienaailcrans, alb, super plie en stola, met rijk borduurwerk. Onder degenen, die kwamen gelukwen sen merkten wij op, de wethouders De Vries en Meijer, dr. Feenstra en dr. Aukes van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bos, en de weleerw. heren ds. Cannegieter en ds. Krüger. Toen tijdens het plechtige sluitingslof een machtig „Te Deum" werd aangehe ven, was daarmee jubelend en dankend een viering besloten, die te Castricum nog lang in de herinnering zal blijven en bovenal, die de band tussen priester en leek verstevigde. Het is een indruk wekkende manifestatie geworden de auto afzonderlijk, voor de elegance van de inzittende en voor het geheel van auto plus dame. Men zou het dus een verkapte schoonheidswedstrijd kunnen noemen, waren we niet in het nuchtere Holland waar men niet aan zulke din gen dcet. Van heel veel belang was het dus dat de kleur van kleding en auto harmo niërend was. De draagsters van al deze zeer modieuze toiletten hadden hier dan ook speciale aandacht aan besteed. Een der fijnste kleurencombinaties was wel de lichtblauwe open wagen te noemen, waarin de blande in rood-zwart geklede schone. De lichtgele Afghaanse wind hond maakte onbewust het plaatje af. En passant werd er verklapt, dat de dames twee maanden op hun toiletten gestudeerd hadden. Om het effect te vervolmaken, voerden sommigen een hond met zich mee in de wagen. Ken nelijk waren deze dieren meest niet van de bestuursters, want ze deden dikwijls alle mogelijke moeite om weg te lopen naar iemand tussen de toeschouwers. Toch was deze hondenshow door de na tuurlijkheid van de dieren misschien wel het aantrekkelijkst. De dames met hun gemaakt charmante glimlachjes de den te veel aan Hollywood denken. Het tragische was dikwijls, dat de filmster allures het merendeel zo bijzonder slecht lagen. Natuurlijk waren er in de dromen van auto's ook wel werkelijk charmante tafereeltjes. De blonde jonge vrouw met het kleine meisje, allebei gekleed in een rode japon met een wit jasje waarop rode capuchon, ontvingen een bewon derend applaus. De bevalligheid van deze twee was dan ook volkomen natuurlijk. De prjjzen werden na afloop in Huis ter Duin uitgereikt door de burgemees ter. De prix dTionneur, door de K.N.A.C. beschikbaar gesteld voor de auto met het hoogst aantal punten, werd gewon nen door de Kaiser 1951 van Mevr. v. d. Hagen-Cramers. Eenvoudig, geestig en opgewekt, steeds klaar met een kwinkslag, heeft pastoor Goes zich dit alles laten welge vallen. Vanaf de Stetweg te Bakkum, grens van de parochie, is de jubilaris Zater dagavond ingehaald door de jeugdver enigingen, gymnastiekvereniging en het fanfarecorps „St. Aloysius" met ver sterkt drumcorps. Bruidjes vergezelden do stoet, die door de rijk bevlagde pa rochie trok en overal zeer grote belang- indruk maakte, werd gehouden door pastoor P. Verhoofstad, die zijn jubile rende vriend, hartelijk toespraak en diepgaand inging op het eeuwige merk teken, dat het H. Priesterschap geeft. De H Mis werd o.m. bijgewoond door deken B. G. Hosman van- Beverwijk en Burgemeester C. F. Smeets van Cas tricum. Na de H. Mis werd de Priestercan- tate van Jos Franken gezongen. Onomstotelijk is tijdens de Zondag stelling ondervond van honderden, die middag in de Zusterschool gehouden zich langs de route hadden opgesteld en de pastoor luide toejuichten. Het werd een triomfale intocht, die eindigde bij de pastorie waar de jongsten van de jeugd beweging de erewacht hadden betrok ken. Wuivend en vriendelijk groetend overzag de pastoor de menigte bij de pastorie. Daarna droeg hij met assisten tie van de paters J. de Nijs M.S.C. en W. Beentjes van Mill Hill, parochiezo nen, het plechtig Lof op. Toen hij de kerk betrad, werd een welkomstlied door allen gezongen. Zondagmorgen droeg de jubilaris, in de tot de laatste plaats bezette parochie kerk, een plechtige Hoogmis op. De kerk was zeer rijk versierd met bloe men en sierstukken, terwijl geelwitte vlaggen en banieren vanaf de gewelven neerhingen tussen de machtige zuilen die het middenschip dragen. Bij het H. Misoffer werd pastoor Goes geassisteerd door pastoor P. Verhoof stad van Heerhugowaard als presbyter- assistens en de paters J. de Nijs en W Beentjes als diaken en subdiaken. Terwijl de celebrant voor zich de e» brandschilderde ramen van Balendonk zeg: Kruisiging en Verrijzenis, medita tieve kunstwerken, wachtte hem lijdens de H. Mis een nieuwe verrassing, toen de machtige zes-stemmige Mis van Perosi door mannen- en knapenkoor werd gezongen. Onder leiding van de heer Van Westen is deze zang voortref felijk en bewonderenswaardig uitge voerd, de devote stemming verhogend Het was voor het eerst dat het knapen koor zong. De feestrede, welke een diepe receptie tot uiting gekomen, dat deze sympathieke Pastoor ieders waardering en vriendschap geniet De bijeenkomst begon plechtig met zang van „St Cae- cilia" onder leiding van Stephen Jan sen. Nadat het „Ave Verum" in de versierde zaal had geklonken, waar tal rijke bloemstukken van verenigingenen particulieren prijkten, heeft de voor zitter van het feestcomité, de heer N. de Nijs. de jubilaris toegesproken na mens de gehele parochie, die met dank baarheid en aanhankelijk dit feest mee viert De heer De Nijs bood de parochie geschenken aan: de gebrandschilderde ramen in de kerk, het theater in de pastorietuin en bovendien een enveloppe met inhoud. Burgemeester C. F. Smeets getuigde in een waarderende toespraak van de prettige samenwerking, die te Castricum tussen de geestelijke en wereldlijke overheid bestaat Beiden hebben daar voordeel van en de inwoners plukken de vruchten. Dan kwam de jubilaris zelf aan het woord. Geestig, ondeugend, geheel zoals men hem in Castricum kent en waardeert Pastoor Goes was zeer getroffen door de grote liefde en de hartelijkheid, waarmee men hem om ringde. Nadrukkelijk bedankte hij voor alles. Buiten klonk het daverende „Lang za hij leven" van het fanfarecorps „St Aloysius" en het komen en gaan van de Pastoor G. H. J. Goes van de Sint Pancratiusparochie in Castricum, die zijn veertigjarig priesterjubileum viert, droeg Zondagmorgen een plechtige Hoogmis op. „GROOTE BEER" Vermoedelijke aankomst Amsterdam 17 Augustus. Haarlem: H. Siebeling, Vaartstraat 7, A. F. Snceks, Bisschop Ottostraat 27; J. P. Bogaard, Parklaan 14B; B. Commel- ter, Harmenjansstraat 76; J. M. Tönjaun, Schoterweg 46rd.; L. J. M. Hetem, Raamsingel 52rd.; J. Jochemus, Meeu wenstraat 68; J. C. Smit, Kerkhofstraat 16rd.; W. Tibboel, Lotterstraat 34; Th. W. J. v. d. Heide, Kleine Houtstraat 21rd.; G. M. Hetem, Papetorenvest llrd.; H. J. Koedijk, Vondelweg 28 zw.; P. S. Kok, Koppestokstraat 13; F. A. Koster, Slachthuisstraat 56 zw.; C. W. JcJhan Landwer, Kolkstraat 17 rd.; C. C. Sand- fort, Marnixstraat 86; G. A. Snoeks, Dr. Schaepmanstraat 62; J. J. v. d. Berg, Hoofmanstraat 48; R. G. Dirks, Timor- straat 100; A. v. d. Hurk, Meidoornplein 24. Aalsmeer: J. P. v. d. Colwijk, Kudel- staartseweg 86; J. Pik, Zijdstraat 36. Beverwijk: A. F. Inpijn, Nassaustraat 43. Haarlemmerliede: Th. M. van Bom mel, Zwanenburg, Eikenlaan 50; M. Bo- tqrman, Halfweg, Zwanenburgerdijk 444. Haarlemmermeer: A. J. Bernaard, Hoofddorp, Eiweg 883; H. Klootwijk, Badhoevedorp, Rietvinkstraat 31; J. E. Tiggelaar, Badhoevedorp, Snipstraat 4; J. C. Stange, Kruisweg 6; P. v. d. Tort- nekreek, Nw. Vennep, Venneperweg 508. Heemstede: J. Bce. Madoerastraat 3; G. J. Steenman, Leidsevaartweg 107. Hillegom: P. Bouman, 2e Loosterweg 167; W. B. van Beek, Beekkade 17A; F. Janssen, Patrimoniumplein 14. Lisse: Th. J. van Lierop, Juliana- straat 73. Noordwijk: J. H. Key, Astridboule- vard 35; P. J. v. d. Zalm, Molenstraat 27; H. G. Verdonck, Breeloftpark 16. Noordwijkerhout: J. C. van Schagen, De Zilk, Zilkerduinweg 7. Velsen: W. Engelhart, IJmuiden, D. Hartogstraat 42; D. Castricum, P. C. Hooftlaan 6; J. W. Bakhoven, Midden dorpstraat 6; P. S. Boutkan, Geelvinck- straat 63. Voorhout: Th. Duivenvoorde, Boek horstlaan 36. „TABINTA" Vermoedelijke aankomst Amsterdam 18 Augustus. Haarlem: E. J. Nieuwenhuys, Drosse- straat 19 rd.; H. A. Prins, Heussenstraat 54; G. C. Verhaert, Gen. de Wetstraat 2. Bennebroek: W. Glas, Schoollaan 66. Haarlemmerliede: F. Bolt. Halfweg, Wiegerlaan 117. Haarlemmermeer: N. W. A. M. Mee- kel, Badhoevedorp, Badhoevelaan 17. Sassenlieim; Haastrecht, Berkenlaan 28. „JOHAN VAN OLDENBARNEVELT" Vermoedelijke aankomst Amsterdam 17 Augustus. Haarlem: P. Bessem, Florapark 6. Velsen: A. J. Langen, Velsen-N., Wenckebachstraat 41. GROOTE BEER, pass. 12 Aug. Al giers; 17 Aug. 3 u. v. m. te IJmuiden en 6 u. v. m. te Amst. verw.; passa- giersontseheping 9 u. v. m. JOHAN v. OLDENBARNEVELT, pass. 12 Aug Algiers; 17 Aug. 4 u. v. m. te IJmuiden en 7 u. v. m. te Amst. verw.; passagiersontscheping ca. 1 u. n. m. SKAUGUM (Nederi.), pass. 12 Aug. Gibraltar; 15 Aug. 9 u v. m. te IJmui den en 12 u. v. ca. te Amst. verw.; passagiersontscheping direct na aan komst. SOMERSETSHIRE (R. Lloyd). pass. 12 Aug. Malta, n. R'dam. Z. H, Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot plebaan bü de Ka thedrale Basiliek St. Bavo te Haarlem de zeereerw. heer H. W. Agterof, die se cretaris van het bisdom Haarlem was. Vervolgens tot pastoor te Hoogmade: de weleerw. heer C. H. Olsthoom; pastoor te Oud-Vossemeer: de weleerw. heer Th. van Baar, die rector was te Rotterdam (Allerheiligst Sacrament). Een 10-jarig meisje, dat op de fiets over de Amsterdamsevaart reed, raakte, toen zij over de tramrails fietste, de macht over het stuur kwijt en reed in het water. Een man, die zich in de nabijheid be vond, schoot onmiddellijk te hulp. Hij trok zijn overall uit en hield deze in het water met de bedoeling, dat het meisje zich aan dit kledingstuk kon kasthouden. Deze reddings-manoeuvre mocht achter niet baten en daarom sprong de man gekleed te water. De omstanders, die het toneel gadesloegen, reikten de reddende hand, zodat beide drenkelingen weer op het droge wer den gebracht. In de Grote Kerk zal de organist Piet Halsema op Dinsdag 15 Augustus a.s. 's avonds van acht tot negen uur onder staand Bach-programma spelen: Fantasie en Fuga in g.kl.t.; Nun komm der Heiden Heiland; Nun freut euch lieben Christen g'mein; Toccata, Adagio en Fuga in C.gr.t.; Wir glauben all an einen Gott; Toccata en Fuga in d.kl.L Over de oorzaak van het ongeval dat gisteravond plaats vond toen de stellage, die gemaakt was voor de zeepkisten race te Zandvoort instortte, vernemen we nog het volgende; De aannemer had de opdracht gekregen een stelling te maken, waarop drie coureurs en enkele officials tegelijk zouden worden toege laten en waaraan een tweetal vlagge- stokken moest worden bevestigd. De betrokken aannemer die met dit soort v/erk jarenlange ervaring heeft had dit met bekwame vaklieden uitgevoerd en voldoende door schoren beveiligd. De wedstrijdleiding heeft later een schoor, die tevens als leuning dienst deed, ver wijderd. Bovendien werd aan een vlag'- gemast een zeer groot spandoek beves tigd, dat een zeer zware zijwaartse druk uitoefende. Toen bovendien het getim merte niet alleen voor de start maar ook voor de prijsuitreiking werd gebruikt en niet enkele doch tientallen erop gin gen staan, ontstond een druk waarop dit bouwsel niet was berekend, met het gevolg, dat de stellage instortte. De po litie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van broeder Simplicius droeg pa ter J. Groen Zondagmorgen half negen in de Paterskerk aan de Nieuwe Groen markt een plechtige H. Mis op. Hij werd daarbij geassisteerd door pater van Lieshout als diaken en de weleerw. heer Straathof als sub-diaken. Zeer ve len kwamen de jubilaris in het ouder lijk huis aan de Nieuwe Gracht geluk wensen. Onder hen bevonden zich de vicaris-generaal, mgr. N. L. A. Ammer- laan, de pastoor van de parochie, Th. Roorda, en vele confraters. Advertentie •IA NS WEG t/o station Tel. 14329 In de promotiecompetitie dames, voor een plaats in de tweede klasse heeft DWT 2 zijn eerste succes geboekt door met 51 te win nen van Robben 3; Haarlem 1 speelde te gen Zwemlust en verloor met 41. Dins dagavond wordt in Stoops bad gespeeld de wedstrijd Haarlem 1DWT 2. VZV 2, dames, heeft in de derde klasse C een overwinning van 4—0 geboekt op HVGB 2. De stand is hier: DWT 2 VZV 2 Meéfuwen 2 Nereus 2 HVGB 2 8 7 4 1 4 1 2 1 1 14 45— 6 3 9 18—20 7 7* 22—17 4 5 10—31 7 1 10—31 2 verliespunten wegens niet opkomen. HPC, heren, heeft in de halve competi tie voor promotie naar de eerste klasse 2 overwinningen geboekt; in Arnhem werd gespeeld tegen AZC en gewonnen met 62. In Groenen daal werd gespeeld de wedstrijd HPCDZV. De rust ging in met 31, einde 61 voor de Heemstedenaren. Heden (Maandagavond) wordt in Groenendaal ge speeld de wedstrijd HPCZwemlust. Voor de eerste klasse B, heren, heeft Haarlem de laatste competitiewedstrijd ge speeld tegen Nereus. Ook deze wedstrijd hebben de Haarlemmers gewonnen met 9—2. Hedenavond zal Haarlem in Leiden zijn best moeten doen om te promoveren tot hoofd klasser; gespeeld wordt tegen GZC. Haarlem 1 is naar Bilthoven geweest om aldaar een nederlaagwedstrijd te spelen te gen Brandenburg De Haarlemmers wonnen met 201. De grootste nederlaag die Bran denburg tot nog toe geïncasseerd had was 90 van het IJ. In het Sportfondsenbad wordt heden avond de wedstrijd DWTVZV gespeeld. Mocht DWT er in slagen deze wedstrijd te winnen, dan zullen de Haarlemmers een be slissingswedstrijd moeten spelen om de on derste plaats. Door een jeugdzevental kring Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Zwembond is Zaterdag deelgenomen aan het jeugdkrin- gen-tournooi te Alphen aan de Rijn. De deelnemende ploegen waren: Amster dam (bekerhouder), Arnhem/Nijmegen, Gouda A, Gouda B, Den Haag en Haarlem. De wedstrijd HaarlemGouda B werd door de Haarlemmers gewonnen met 71, ruststand 50. Amsterdam verloor met 51 van Gouda A; de wedstrijd Arnhem/Nijme genDen Haag eindigde met 05. Hierna ging Haarlem tegen Gouda A te water en verloor met 50. De wedstrijd Amsterdam Arnhem/Nijmegen, voor de verliezersron de eindigde 61. In de finale bleven de Gouwenaars met 30 de baas over de Hagenaars zodat de Haarlemmers op de derde plaats eindigden. Zij ontvingen een prachtige medaille voor het maken van de grootste score van het tournooi. Een sterk gehavende EDO-ploeg met Henk Schijvenaar echter weer van de par tij, slaagde er in 'n vriendschappelijke wed strijd tegen de nieuwe tweede klasser Scho ten met 4—1 te winnen. Nadat de rust met dubbelblank was ingegaan, nam Schoten kort na de hervatting door Keulemans de leiding. Tot een kwartier voor het einde kon de tweede klasser deze voorsprong handhaven. Toen werkte Alkema een bal in eigen doel waarna Roodselaar de stand op 21 bracht. Door Geurts die eveneens een bal «in eigen doel werkte, werd het 31 en Schijvenaar bracht uit een vrije schop de eindstand op 41. R.C.H. organiseert a.s. Zondag het Tour nooi om de Zilveren Molen. Het programma luidt: RCHSchoten en DWVRFC. Hierna verliezers en winnaars-finale. Het traditionele Bas Timmermans-tour nooi dat door EDO voor de jeugd wordt georganiseerd is door RCH gewonnen. VSV werd tweede, EDO derde. De uitslagen waren: Afd. A: RCH—Schoten 2—1, TOG—Ken- nemers 00, SchotenTOG 11, Kennemers —Schoten 10, RCHTOG 11, Kennemers —RCH 1—3. Afd. B: EDO—VSV 1—0, Haarlem—Lynden 0—1, VSV—Lynden 2—0, EDO—Lynden 1—1, VSV—Haarlem 2—0, Haarlem—EDO 1—1. Om 3e prijs: EDO—Kennemers 30. Fi nale RCH—VSV 1—0. De waterpolowedstrijd H.P.C.Zwem lust, die vastgesteld was voor Woesdag- avond, wordt hedenavond in de Zwem vijvers gespeeld. H.P.C., dat reeds twee overwinningen in de promotie-competi tie mocht boeken, zou een fraaie kans op promotie naar de eerste klas maken, indien ook van Zwemlust zou worden gewonnen. Geëxamineerd voor gedeelte A 7 candi- daten. Afgewezen 4 candidaten. Geslaagd: mej. M. R. Scholten te Bergen (N.-H.) en de heren: J. H. Krudde te Winkel, C. A. M. W. van Warmendam te Santpoort. Geëxamineerd voor gedeelte B 8 candida ten. Afgewezen 5 candidaten. Geslaagd: mej. J. M. P. Verrijt te Amsterdam en de heren: P. Boor te Huizen en G. van der Laan te Winschoten. HAARLEM. 1112 Aug. Geslaagd de he ren: K. T. Balkema, A. H. Verhoeven, P. Broekhuysen, H. W. Brouwer, Th. W. van Dam, J. P. van Gestel, A. W. Hardenbol, J. Jansen, B. Klunne, F. J. J. M. PaanakKer, B. J. J. G. Timmers, S. Gosselaar, A. Ver kerk. Geen enkele candidaat werd afgewe zen. Advertentie AMSTEKOA MSEVAART 20 TEt. 11053 Advertentie Advertentie Een prima 3-delig matrassfel GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TEL. 114» Advertentie HAARLEM Electrische Installaties Luidsprekende Telefoon- installaties Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2