Bij het overlijden van A. J. Loerakker Iedereen gaat naar KLOOTS. KLOOTS' kledingmagazijn The symbol of quality HET JUBILEUM VAN BLOEMENDAALS BURGEMEESTER PHILIPS H00GTEZ0N Voetballend Alliance hield wapenschouw AGENDA' Joh. Beijk vijftig jaar Huldiging directeur Gemeentebedrijven VAN KORT 9.95 11.45 12J5 19.95 J. TH. KORT Gebeente van Naundorff weer bijgezet TAMMER de koning der Regenkleding Haarlemmer van formaat, landelijk sociaal strijder Gebouw voor Haarlemse Muziekverenigingen Wie een mooie vrouw getrouwd heeft, moet er voor vechten Mgr. H. J. v. Deursen geïnstalleerd heemstede FLANELLEN NACHTHEMD HERINGA WUTHRICH MAANDAG 2 OCTOBER 1950 PAGINA 2 STAD EN OMGEVING Opening op 6 October 25 jaar „Francisca Romana" Burgerlijke Stand ICA.V.-Noord CASTRICUM Schaakclub „de Pion" Uitslagen Vitesse lagere elftallen Handbal-nieuws Militair als bulldozer Klaver jastournooi „Haarlem-iNoord" Als Broost ven Kathedraal Kapittel Onderscheiden met het zilveren kruis van verdienste Korfbal DSV KRING KENNEMERLAND W.K.A. Ongeval op voetbalveld Solex contra auto Misplaatste verzamelwoede SANTPOORT KATHOLIEKE E.H.B.O. AALSMEER KEURING ROZEN EN ANJERS Onsportief gedrag op bazar ten bate van D.E.S. Motorsport federatie- betrouwbaarheidsrit SASSENHEIM Druk bezochte receptie en schat van bloemen DE ZILK v. Nispen ITHB II 1—1 ln grafkelder te Delft REPA TRIËRINGS- EN TROEPENSCHEPEN WASSERIJ DUYN TfttO v. AMERONGEN Weet u t nog? omdai zij niei bluffen en ook geen imiiaiie verkopen. Zo juist uit hef buitenland aangekregen een prachicolleciie echte dubbele EGYPTISCH X LINNEN HERENREGENJASSEN en DAMESREGENMANTELS met capuchon, waarbij extra J ftjp grote maten ook voor dames, waterproof en krimpvrij vanaf KL. HOUTSTRAAT 2 a, le huis van de Anegang Bet overlijden van de heer A. J. Loer akker zal Haarlem ongetwijfeld met groot leedwezen vernomen hebben. HU mocht dan een landelijke figuur van formaat geweest zijn, in Haarlem kende men hem als een stadgenoot, die zowel In het organisatieleven als op politiek terrein lange jaren de eerste viool speelde. In Heemstede werd hij geboren en daar begon hij als eenvoudig bloemist arbeider. In 1913 werd hij de eerste vrij gestelde van de Katholieke Arbeiders bond „St. Deus Dedit" en spoedig daarna algemeen voorzitter. Deze strijdvaardige figuur, die op een bijzondere, de arbei ders sterk aansprekende, wijze voor de vuist weg redevoeringen kon afsteken, kwam natuurlijk in de politiek. De R.K. Staatspartij vond in hem een prachtige propagandist, die in 1916 in de raad van Schoten gekozen werd. Ruim een jaar later was hij al wethouder van die ge meente en dat bleef hU tot aan de an nexatie met Haarlem. Toen nam hij op een der zetels van het Prinsenhof plaats, waar hij tot 1 September 1932 zijn gezaghebbend ge luid liet horen. Hoewel de belangen van Haarlem hem zeer ter harte gingen, trad hij af. omdat het lidmaatschap van de Tweede Kamer en het voorzitterschap van „St. Deus Dedit" hem te veel in be slag namen. We leefden in een crisistijd en Loerakker was er de man niet naar om dingen half te doen. Toch bleef hij een rol spelen in het katholieke Haarlemse gemeenschaps leven. Hij zwaaide de hamer als voor zitter van de afdeling Haarlem II der R.K. Staatspartij en na de oorlog van de K.V.P., was voorzitter van de Staten-kieskring en lid van de Kamer centrale. Bij de jongste Kamerverkie zingen nam hij deze functie nog waar en hoewel hem niet was aan te zien, dat deze 77-jarige krasse figuur aan verval van krachten ging lijden, meen de hij goed te doen ook voor deze functie te bedanken. Een gloriedag was het voor hem, toen In 1932 het nieuwe kantoor van de Kath. Landarbeidersbond in de Zaanenstraat geopend ging worden. Dat kantoor werd een bolwerk van de katholieke gemeen schap in het zo sterk groeiende Noor delijk deel der gemeente. Tot 1941 presi deerde hij daar de hoofdbestuursvergade ringen, verdween, omdat de bezetter elke activiteit onmogelijk maakte en werd op 2 Mei 1946. toen de eerste verbondsver gadering na de bezetting gehouden werd, tot ere-voorzitter benoemd. Wanneer men het goed beschouwt, is Loerakker een der pioniers geweest van de Stichting van de Landbouw. In 1939 richtte hij het Centraal Secretariaat op De gemeente Haarlem heeft het ge bouw Hagestraat 13 ter beschikking gesteld van de Haarlemse Muziekver enigingen. Het gebouw wordt officieel geopend op 6 October om kwart over 8. 's avonds. Tevens zal dan de heer J. kievit gehuldigd worden wegens zijn 45-jarig jubileum als lid van Harmonie Crescendo. „Huilt Assepoester nou echt?" heeft een kleine meid ergens op de derde rij gevraagd. Zó leefde het jeugdig publiek maar dat niet alleen mee met de opvoering van de kinder-operette „As sepoester", die de vereniging „St. Fran cisca Romana" gisteravond gaf in de zaal van Hotel „De Leeuwerik", ter ge legenheid van haar 25-jarig bestaan. Pater Versteeg sprak het welkomst woord; hij herinnerde er aan, dat dit de eerste opvoering na de oorlog was. Daarna werden door de kleineren en kele volksdansjes uitgevoerd. De operette werd vlot en elegant ge speeld; plankenkoorts kwam vrijwel niet voor en de vertolkster van Asse poes gaf blijk te weten, wat men onder stil spel dient te verstaan. Voordat de operette een aanvang nam, boden vertegenwoordigsters van de Moederclub aan mej. Smitz, die reeds zolang haar krachten aan de ver eniging geeft, enige cadeaux aan. Te vens werd de uitslag bekend gemaakt van een kleine verloting, die deze avond was georganiseerd. Pastoor Leesberg uit Rotterdam, lange tijd leider van „Romana", gaf in de pauze nog een klein overzicht van het werk der vereniging. GEBOREN: W. A. M. Heijselaar Schelvis z; C. WesselingGlas z; H. D. van SchaikSmit z; J. C. SchultzFa- ber z; J. Boelhouwervan Dijk z; C. M. GroesbeekOttow z; H. G. Keesom Vink z; J. H. M. A. BraamHulshof z; W. Gausvan der Pal d; M. Wessels Lijnzaat d; D. DaamenBrands d; C. ier SmittenVisser d; J. G. kosterKoore man d; A. A. Habersvan der Voort d. ONDERTROUWD: T. L. F. Geurts en W. M. Boogaars. OVERLEDEN: P. M. Zuurendonk, 83 j„ Nieuwe Gracht; F. J. Bussing, 76 van Olststraat; I. Stappers, 4 j„ Schoter straat; C. S. H. Zomerdijk—Dijker, 65 J„ Vredenhofstraat. voor de Land- en Tuinbouw, waarin drie organisaties van verschillende richting werden samengevoegd en waardoor de eerste steen van de Stichting gelegd werd. Bij al zijn drukke werkzaamheden Is de thans overledene nog lid van de Hoge Raad van de Arbeid geweest, vertegen woordiger van Nederland op de Inter nationale Arbeidersconferentie van 1921, lid van de Raad voor de Wieringermeer, enz. Zijn verdiensten werden zowel door de kerkelijke als wereldlijke autoriteiten gehonoreerd door zjjn onderscheidingen met het erekruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice", zijn opneming in de Orde van Sint Silvester en zijn benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. In de annalen van Haarlem zal A. J. Loerakker geboekstaafd blijven als een man van willen en werken, van door zetten en organiseren, alles voortgeko men uit een diepe geloofsovertuiging en een groot sociaal gevoel. Zaterdag en Zondag j.1. gebruikte het pas-herrezen Alliance om in enkele on derlinge ontmoetingen een overzicht te krijgen van de beschikbare krachten. De gehele Zaterdagmiddag speelden de tientallen jongeren oefenwedstrijden on der het ctptisch oog van bestuur en oefenmeester. Verschillende spelertjes met een onmiskenbare aanleg waren te signaleren. De Zondag bracht de oudere krachten in het veld. Spelopvatting en tempo wa ren deze dag ook direct een stuk beter. Ook in de senioren-afdeling zal Alliance ongetwijfeld een representatief elfta. kunnen opstellen. Tot slot van de middag volgde een genoeglijke wedstrijd met een sterk pro pagandistische inslag n.l. de ontmoeting tussen Oud-Alliance en de leraren van het Triniteitslyceum. Helaas moes ten de leraren door verschillende oor zaken met meerdere invallers uitkomen. Leerlingen vat de school vulden op verdienstelijke wijze de open gevallen plaatsen. Onder grote belangstelling van paters. leraren, ouders en leerlingen, verrichtte de prior van het Augustijnen klooster. pater Kok, de aftrap. Gesteund door de sterke wind en niet minder door hun grote ervaring beheersten de Oud- Alliance spelers aanvankelijk het spel en namen een 3-0 voorsprong. Nadat echter de leraren beter waren ingespeeld ging de strijd meer gelijk op. De rust kwam met 4-3 in het voordeel van Oud-Alliance. Na de rust spraken de ademnood en het uithoudingsvermogen een- duchtig woordje mee. Ondanks de verwoede po gingen van de leraren hield de groen zwarte defensie stand. De hijgende oude garde daarentegen vond nog drie maal het net. Met 7-3 kreeg Oud-Alliance wel iets meer dan haar toekwam. Al met al mogen we spreken van een zeer geslaagd sport-week-end. Wél is ge bleken dat het jonge (oude) Alliance alle reden heeft de toekomst optimistisch te gemoet te zien. De fighting spirit en het enthousiasme van de leden staan daar borg voor. De Katholieke Vrouwenbeweging K.A.V., afdeling Noord, opent morgen het winterseizoen. Na het Lof met ro zenkransgebed om half acht volgt een begroetingsavond in het Kajottersge- bouw in de Lingestraat. Oud-Alliance-spelers hebben Zondagmiddag een wedstrijd gespeeld tegen leraren van het Triniteits-Lyceum. De spelers voor de wedstrijd. De uitslagen van de onderlinge com petitie luiden als volgt; Th. de Smalen Werner Uhl S. v. WeerenD. Keetbaas 6—1, Walt. UhlS. Bouwens J- ZwartJ. Bos 01, C. Heeck C. Bennes 10. W. KlardieB. Beentjes 01, dr. A. de Jongh—W. Klardie 10. Th de Smalen en Werner Uhl hebben thans uit 5 wedstrijden 4 punten, Walt. Uhl 4. Heeck 3%, Bennes en Mencke 3. Vitesse II—CSV II 2—0, CSV III—Vi tesse III 2—2, SVA III—Vitesse IV afgel., GVO jun. AVitesse jun. A afgel., RK AFC adsp. HVitesse adsp. C 04. VitesseCITO, een wedstrijd, die een 30-nederlaag bracht voor Vitesse. Reeds voor de rust wisten de Cito-dames ondanks het minder goed te bespelen ter rein de stand op 02 te brengen. En ook na de rust kreeg Vitesse geen kans, maar weer was het Cito, dat nog eenmaal scoorde en zodoende met 03 de over winning mee naar Amsterdam nam. BIOSCOPEN Rembrandt: De goede aarde (18 j.), 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. Palace: Niet gewenst (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Luxor: Grock de clown (a.I.2, 4.15, 7 en 9.15 u. Frans Hals: Beau Geste (18 j2.30, 7 en 9.15 u. City: Haviksnest (18 j.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Spaarne: Jongens-ranch en Alaska (14 j.) 2.30, 7 en 9.15 u. Dinsdag 3 October Concertgebouw: H.O.V.-concert m. m. v. Geza Anda, piano. 8 uur. Schouwburg: Het Parijse pantomime-ge zelschap „La Compagnie Marcel Marceau (H.K.G.), 8 uur. Een militair, die in de nacht van Za terdag op Zondag met een auto over de Kleine Houtweg reed, zwenkte na bij de Hertenkamplaan met een snel heid van 50 km. naar links; hij wierp daarbij twintig meter plantsoenraste ring voor de vlakte en ramde daarna met dezelfde snelheid een boom. De militair is naar de Maria-stichting overgebracht. Hij had een gebroken enkel, een paar gekneusde ribben en wonden aan neus en lippen opgelopen. Men heeft hem, daar hij alcoholhou dend bleek te zijn, een bloedproef afge nomen, terwijl zijn zwaar beschadigde auto in beslag genomen is. Een zestienjarige loopjongen is Za terdag aangehouden, daar hij uit de vestibule van een klant van zijn pa troon een gouden ring had meege- homen. Zaterdagavond waren de klaverjas- clubs die het nieuwe psel beoefenen opgeroepen voor de erewedstrijd van het tournooi. De uitslag was als volgt: 't Hoekje le pr. 45.042 p.; Laurens Kos ter A 2e pr. 44.552 p.; Onder Ons 3e pr. 44.048 p., Bataven 4e pr. 43.784 p.; Door Samenspel Hoger A marsenprijs (11); id. B troostprijs 36.662 p. Ere-wedstrijd koppelprijzen: 't Hoek je le pr. 4865 p., Bellevue 2e pr. 4823 p.; De Sportieve Verliezers 3e pr. 4656 p., Laurens Koster B 4e pr. 4655 p. De prijzen (bekers, medailles en ge bruiksvoorwerpen) werden door de voorzitter van de t.b.c.-vereniging, de heer Van Aken, met een toepasselijk woord uitgereikt. Zaterdag 7 October erewedstrijden „oud-spel". ff Het was maar goed, dat de temperatuur Zaterdagmiddag bijzonder mild was, want anders zou de receptie van de jubilerende burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex moeilijkheden veroor zaakt hebben. Het aantal receptiegangers was namelijk zó enorm, dat, terwijl de kamers in de woning van de burgemeester aan de Potgieterweg geheel bezet waren, in de tuin een lange file het ogenblik ver beidde om jhr. den Tex en zijn echtgenote de band te drukken. Uit alle rangen en standen was men ge komen: burgemeesters en wethouders uit de omtrek, leden van de rechterlijke macht, grote figuren uit de zakenwereld, vertegen woordigers van Bloemendaalse verenigin gen. Verder geestelijken, directeuren, rec toren en hoofden van onderwijsinstellin gen, zowel als ouden van dagen, die zich altijd in de warme belangstelling van het burgemeestersgezin mogen verheugen. De schietclub kwam haar medelid hul digen onder aanbieding van schildersgerei, omdat jhr. den Tex zijn vrije uren met het beoefenen van deze kunst gaarne vult. Om kwart over vijf verscheen het comité uit de burgerij, onder voorzitterschap van Burdet, die in een aardig toespraakje enige karakteristieke eigenschappen van de jubi laris schetste. Gij zijt, aldus de heer Burdet, een moedig, vastberaden en fier man, zo nodig onverzettelijk wat de bezettingsjaren In de Kathedrale Basiliek St. Bavo te Haarlem is hedenmorgen in tegenwoor digheid van het volledig Kapittel van het bisdom, de praeses van het Groot Seminarie Warmond, Mgr. H. J. van Deursen, geïnstalleerd als Proost van het Haarlems Kapittel Deken J. H. Ni,kei uit Rotterdam, die bet langste zitting heeft in het Kapittel, verrichte de installatie, daartoe gemach- igd door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. Deken Niekel sprak de nieuwe Proost daarna in het Latijn toe. De schrijver van een boek over de Kathedrale Basiliek St. Bavo te Haar lem en causeur, die met eigen bijzondere lichtbeelden de schoonheid van de St. Bavo zo dikwijls getoond heeft, de heer Joh. Beijk, is Zondag vijftig jaar gewor den. Plebaan H. W. Agterof zag in deze verjjaring een gelegenheid om deze ijveraar voor het bekendmaken van de schoonheid van de Basiliek eens spe ciaal te bedanken. Des morgens werd in de Kathedraal een H. Mis voor de jarige opgedragen en des middags begaf Ple baan Agterof zich naar het huis van Joh. Beijk om hem een zeer aparte on derscheiding te overhandigen, namelijk hetzilveren kruis van verdienste der Kathedrale Basiliek. Deze onderschei ding is indertijd door Plebaan Wester- woudt ingesteld. (Ongecorrigeerd) De twaalftallen van DSV speelden hun eerste wedstrijden voor de Haar lemse Korfbalbond. Duidelijk bleek dat de dames en heren zich niet voldoende hebben kunnen voorbereiden, terwijl het vooral de jongeren aan techniek en spelkennis ontbrak. De uitslagen zijn (seil'oren); Aurora 3—DSV 1 3—2; Nieuw Flora 3—DSV 2 1; Oosthoek 4DSV 3 51. Adspiranten: Sp. Vereent aDSV a 90; O.kwicDSV c 2—0; DSV e DSV d 0—0. bewezen hebben. Wij roemen Uw ijver en plichtsgetrouwheid en uw stijlvolle hoffe lijkheid, die echter nooit tengevolge heeft, dat men u de leiding zou kunnen ont nemen. Naar populariteit hebt u nooit ge streefd, het algemeen belang ging bij u steeds voor. Als gemeentcnaren zijn we dan ook zeer dankbaar, ging Spr. voort en daar om hebben wij het plan opgevat een ge schenk aan te bieden, waaraan ook vrien den van buiten Bloemendaal hebben bijge dragen. Spr. overhandigde de jubilaris symbolisch één deel van de Encyclopedia Brittannica, met de verzekering, dat de 24 delen van de in Januari 1951 te verschijnen jongste uitgave prompt bezorgd zullen worden. Jhr. den Tex verklaarde zich steeds met volle ambitie voor zijn gemeente te hebben ingespannen. Bloemendaal is een mooie vrouw, ging hij voort, en wie met een mooie vrouw getrouwd is moet er voor vechten haar te behouden. Spr. herinnerde aan de woorden van jhr. Ruys de Beeren- broeck, die hem bij zijn benoeming in Bloemendaal toevertrouwde „U krijgt de mooiste buitengemeente, die Holland kent, bewaar ze zorgvuldig". Dat heb ik trachten te doen, besloot de burgemeester, die in de vier jaren, die hem nog voor zijn pension nering resten, op de bres zal blijven staan om de gemeente haar vroegere welvaart terug te geven. Voor het geschenk dankte hij mede namens zijn dochters, die er met spanning naar uit zien. Des morgens was de burgemeester tij dens de officiële huldiging een zeegezicht van de Aerdenhoutsc schilder Oscar Mendlic aangeboden. De onthulling ge schiedde door de drie vrouwelijke raads leden, de dames Nolte, Fahrenfort en Dal- nieyer. Mr. Rohling deelde mede, dat de raadsleden op deze wijze hun erkentelijk heid wilden uiten. Daarna bracht de burgemeester van Vel- sen, mr. M. M- Kwint de gelukwensen over van de collega's, daarbij opmerkende, dat de jubilaris onder de burgemeesters van Kennemerland een regent is met een zeer eigen stijl en met voortreffelijke kwalitei ten door geboorte en eruditie. In zijn dankwoord merkte jhr. den Tex op, dat de schooljongens in het jaar 2000 zullen leren, dat de gemeente onder lei ding van de heer Bas Backer bloeiend was en dat onder den Tex de achteruitgang een feit werd. Eerst werd de gemeentelijke autonomie begraven, waardoor de voor naamste inkomsten verdwenen, toen kwam de finantiële debacle op de wereldmarkt, daarna de oorlog met grote verwoesting, zodat Bloemendaal, eens de rijkste gemeen- te van het land, armlastig werd. Veel heb- Ter gelegenheid van de viering van het zilveren jubileum van Bloemendaals bur- de cchter kunnen herstellen, besloot gemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex werd hem op het raadhuis te Bloemendaal Spreker en ik ben er diep van overtuigd, namens de raad een schilderij aangeboden. Burgemeester Den Tex en zijn echt genote bij het geschenk van de gemeenteraad. dat Bloemendaal de depressie zal overwin nen en zal b 1 ij v e n bloeien. Onder flinke belangstelling werd Zon dag te Heemstede de Kring Kennemer land van het Werkverband Katholiek Amateurtoneel te Heemstede opgericht en tevens de eerste Kringdag gehouden. De dag begon met een H. Mis in de kapel van het seminarie „Hageveld" te Heem stede, welke werd opgedragen door prof, G. v. d. Poel, die later een inleiding hieid over „Nieuwe tijden, nieuwe wegen'' Daarin schetste hij de ontwikkelingsgang van het rederijkerswezen in vroegere tij den, waarna hij er op wees, dat na een stilstand van enige eeuwen ais gevolg van de godsdienststrijd en een moeizame opgang sinds de laatste halve eeuw het katholiek amateurtoneel weer haar plaats onder de zon heeft gekregen in de vorm van het W.K.A. Na deze inleiding ver klaarde de heer C. J. v. Weel, diocesaan voorzitter, de Kring opgericht. Er werd een bestuur gekozen van zes leden en in verband met diverse besprekingen, wel ke door het diocesaan bestuur met een groep katholieke Haarlemse verenigin gen werden gevoerd, zal één bestuurs functie voor deze groep gereserveerd blijven, indien zij mochten besluiten zich bij de Kring te voegen. Met algemene stemmen werd de heer J. J. Schelvis als voorzitter benoemd. Nadat de heer Wim Lonis nog een in leiding had gehouden over de geestelijke en culturele taak van het amateurtoneel, voerde de Rederijkerskamer „De Egelan tier" uit Leiden het toneelspel „Van 'n duvel die toch nog in de hemel kwam" op. Het spel was over het algemeen nogal stroef, terwijl de rolkennis van enkele spelers wel iets beter had mogen zijn. Gelukkig wist de herbergier Lowieke, vlot gespeeld door A. P- Hasselbach vee) goed te maken, terwijl Rinus Visser, als koster Geert, een stijlvolle uitbeelding van zijn rol gaf. Om 6 uur werd deze bijeenkomst,, na dat de heer J. J. Schelvis de spelenae dames met bloemen had gehuldigd, met een dankwoord aan allen die tot het wel slagen van deze dag hadden medege werkt, gesloten. Als bijzonderheid mag worden vermeld, dat huldigende woor den werden gericht tot de vertegenwoor digers van de R.K. Toneelvereniging „St. Genesius" te de Lijnden, welke gis teren haar twintigjarig bestaan vierde. Muzikale medewerking werd verleend door de Hilana Hawaiians. Tijdens een voetbalwedstrijd op het terrein aan de Gripperweg tussen VEW uit Bennebroek en AGT uit Amsterdam, kwam F. J. D. van het hoofdstedelijk team zo onfortuinlijk te vallen, dat hij een been brak. Hij is naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Op het kruispunt Lanckhorstlaan Kraayenestersingel is een Solex-rijwiel tegen het linkerspatbord van een auto opgereden. De Solex-berijder S. M. v. B„ liep een lichte hersenschudding op en werd door een arts naar zijn woning vervoerd. Zaterdagavond is ingebroken in een pand aan de Herenweg. De bewoners waren afwezig; de inbrekers, die via een vernielde glas-in-lood-tuindeur bin nendrongen, hebben dan ook terdege hun slag geslagen. Zij namen uit de slaap kamers een groot aantal gouden en zil veren voorwerpen mee, alsmede enige vulpennen, een bankbiljet van 25, en verder een hoeveelheid zilvergeld. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Reeds lang wordt het in de gemeente Velsen als een groot gemis gevoeld, dat er geen katholieke Eerste Hulp Bij On gelukken bestaat. Dit is geen onvriende lijkheid aan het adres van de ijverige E.H.B.O.-ers en -sters van het Ned. Rode Kruis, afdeling IJmuiden-Velsen, maar deze mensen worden uiteraard alleen maar getraind op het lenigen van licha melijke nood en alleen de katholieken in deze colonne weten, dat er bij een onge val ook en soms veel meer geeste lijke nood kan zijn. Santpoort profiteerde eigenlijk het minst van deze Rode Kruis-colonne, om dat deze in hoofdzaak in IJmiuden werkt en daarom behoeft het geen verwonde ring te wekken, dat juist vanuit Sant poort thans een poging zal worden on dernomen tot de vorming van een katho lieke Eerste Hulp Bij Ongelukken. Enkele mensen, die zich hier voorge spannen hebben, hebben een vergadering uitgeschreven, welke gehouden zal wor den op Zondag 8 October, des avonds 8 uur in een klaslokaal van de St. Engel- mundusschool te Driehuis, Tijdens de vergadering zal worden uiteengezet, waarom een afdeling van de E.H.B.O. gewenst is, hoe men de cursus kan volgen, terwijl er ook gedemon streerd zal worden, hoe men hulp ver leent aan gewonden op primitieve wijze en met behulp van moderne middelen. Zo spoedig mogelijk na de oprichting zal begonnen worden met een cursus, welke onder leiding zal staan van dr. Roling. Op 3 en 4 Oct. a.s wordt de jaarlijkse keuring van Rozen en Anjers gehouden in de voorhal van het Veilingsgebouw „Bloemenlust" te Aalsmeer. Deze keuring gaat uit van de Ver eniging de Afd. Aalsmeer en de Vaste Keurings Commissie der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze show is voor Iedereen GRATIS te bezichtigen op Dinsdag 3^October vanaf 1 uur tot 9 uur des avonds èn op Woensdag vanaf 9 uur v.m. tot 9 uur 's avonds. Onsportieve elementen hebben de Bazar ten bate van de R.K. s.v. D.E.S. gesaboteerd. De installatie van de Ba zar was geheel automatisch en werkte electrisch. Zaterdagavond tegen slui tingstijd gingen plotseling de lichten uit. Nadat het euvel was hersteld en de lichten weer brandden, bleek dat enkele ongure elementen een aantal ap paraten hadden gelicht. Het Bazar- comité van D.E.S. hoopt echter toch nog een batig saldo over te houden van pl.m. 500 Zaterdag hield de M.C. „DE RONDE VENEN" een betrouwbaarheidsrit over 100 km. De startplaats was bij Café Centraal te Uithoorn. Men reed met dichtgeplakte K.M.-teller. Zaterdagmorgen om elf uur had op het raadhuis te Sassenheim de huldi ging plaats van de heer C. J. Hubers, die zün zilveren jubileum bij de Gemeen tebedrijven vierde. De jubilaris is thans als directeur bij deze instelling werk zaam. Allereerst sprak burgemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens namens het gemeentebestuur. In warme be woordingen schetste hij de jubilaris als een zeer bekwaam en plichtsgetrouw ambtenaar, die al het mogelijke heeft gedaan om het peil van de bedrijven op te voeren. De klok speelde in het leven van de heer Hubers geen over heersende rol en daardoor was het mo gelijk dat hij hem op alle mogelijke en onmogelijke uren op kantoor kon tref fen. Dat zulks niet altijd prettig was voor het gezin van de jubilaris, kon de burgemeester zich indenken en daarom ook betrok hij mevrouw Hubers met enige welgemeende woorden in zijn huldebetuiging. Als blijk van waarde ring bood de burgemeester namens de gemeentebedrijven een enveloppe met inhoud aan en een radiotoestel. Met de wens dat de heer Hubers nog vele ja ren in gezondheid en voorspoed mocht doorbrengen, besloot de burgemeester zijn rede. Namens het gemeentepersoneel bood de gemeente-secretaris, de heer G. Stolwijk, een grote kroonlamp aan. Hoe wel het contact tussen hem en jubilaris eerst enkele jaren terug tot stand is gekomen, kon de heer Stolwijk toch zeggen dat hij de heer Hubers als een zeer goed en prettig collega had leren kennen. De heer Keuning, boekhouder van de bedrijven, roemde de stuwende kracht welke van de jubilaris uitging; deze kracht miste dan ook bij het kantoor personeel haar uitwerking niet. Als laatste sprak de heer van der Berk, opzichter Technische Dienst. Op gees tige wijze haalde hij naast de vele goe de eigenschappen van jubilaris ook en kele minder goede naar voren. Dit werd echter meer in het belang van mevrouw Hubers gezegd, die zeer vaak met de maaltijd moet wachten omdat haar echtgenoot nog zaken op kantoor heeft af te handelen. Voor haar hoopte spreker dat de jubilaris wat meer reke ning met de klok zou gaan houden. Bij zijn dankwoord, constateerde de heer Hubers dat hij dankbaar mocht terugzien op zijn vijf en twintigjarige loopbaan bij de gemeente. Vele moei lijkheden hadden zich voorgedaan, maar dank zij de steun en medewerking van zijn superieuren en collega's konden deze alle worden opgelost. Receptie. In de feestelijk met bloemen versier de raadzaal had 's middags een recep tie plaats. Vele belangstellenden kwa men de heer Hubers en zijn gezin hun hulde betuigen. Onder de bezoekers wa ren o.a. burgemeester jhr. mr. R. Sand berg van Boelens, wethouder Malm- berg, wethouder Vogelaar, de gemeen tesecretaris de heer G. Stolwijk, de heer Wilson, directeur van de Gasmeterfa- briek, de heer Ypkema, directeur van de Stedelijke Lichtfabriek uit Leiden, het gemeentepersoneel en alle raadsleden. Een harde wind stond schuin over het veld toen de scheidsrechter kwart over twee het signaal gaf en v. Nispen, wind tegen, de bal aan het rollen bracht. Aan beide zijden matig begonnen, ont wikkelde v. Nispen, na een kwartier spelen, de eerste goede aanval welke de T.H.B.-doelman maar nauwelijks kon keren. Direct daarop een tweede door braak, welke evenmin resultaat ople verde. De Haarlemse doelman had schijnbaar een beetje last van zenuwen, hij liet de bal herhaaldelijk uit de han den glippen. Na wat heen en weer ge- trap en op en neer golvende aanvallen kwam hij er echter steeds beter in. Ook zijn rood-zwarte collega moest zijn kun nen enkele malen demonstreren. Kort voor halftime forceerden de groenwitten een doorbraak en joegen de ba) in de Zilker touwen (0—1). Na de thee was de wind nog wat aangewakkerd maar ondanks dat v. Nispen daar nu het voordeel van had, hadden naar onze smaak de T.H.B.-ers het beste deel van het spel. Het afgeven van de bal was daar over het algemeen beter dan bij de gastheren; in doelpun ten werd het echter niet uitgedrukt, v. Nispen zette alles op alles en het duurde niet lang of het spel werd geheel ge voerd voor het doel van de gasten. Een vijftiental corners werden in een kwar tier tijd op de groen-witte goalie afge vuurd maar deze bleek niet te ver- murven. Eindelijk kwam het zo ver. Een der spaarzaam goed opgebouwde aanvallen van v. Nispen had, na veel geharrewar voor het doel waarbij iedereen dacht dat er al een doelpunt was gefokt, de bal weer ln het doelgebied gebracht. J. Nederstigt talmde niet en de T.H.B.-er had het nakijken, hetgeen een ware dansorgie langs de lijn ontketende. (1—1). Met deze stand kwam het einde van een meer spannende dan fraaie wed strijd. Met de uitslag kan v. Nispen meer dan tevreden zijn. Advertentie Het .wordt nu tijd voor een Zwanendons Damesnachthemden met bloem- of stip- garnering in maten 42 t/m 48 in maat 52: 10.95 Mooie flanellen Damesnachfchemden met hoog gesloten kraagje in e*tra wij de maat 12.45 Haarlem - Heemstede Zandvoort Zeer fraaie Damesnachthemden Geheel gebloemde zwanendons Damesfl&chthemden Vanmorgen vroeg is in alle stilte de kist met het gebeente van Naundorff (Charles LoOis de Bourbon) opnieuw bijgezet in de grafkelder bij de Haag poort te Delft, nadat dr. J. P. L. Hulst uit Leiden Woensdagmiddag jl. de stof felijke resten had onderzocht. Omtrent de resultaten van dit onder zoek is nog niets bekend gemaakt. De kist werd geplaatst in de wachtkamer van het bureau van politie, waarna de deur werd verzegeld. Vanochtend werd het zegel verbroken, waarna de kist in een lijkauto werd geplaatst en naar de Haagpoort Werd gereden. De grafkelder waarvan een der muren is verzakt, is in de afgelopen dagen gerestaureerd. Aan een firma te Delft was opdracht gegeven een nieuwe steen te maken, welke een getrouwe copie moest zijn van de oude steen, welke op drie plaat sen was gescheurd. Nadat de kist, die aan de onderzijde was versterkt, in de grafkelder Was neergelaten, werd de nieuwe steen op het graf gelegd. Het bleek, dat zich op de kist, welke bij de opgraving met een laag asphalt was bedekt, een zilveren plaat met in scriptie bevindt, die daarop bij de be- gravenis in 1904 uit naam van het "estauratie-eomité was aangebracht. CHITRaL (NederD, 2 Oct. 120 mij len Z.O. van Kaap Guardefui, via Aden n. Amst. CHESHIRE (Nederl.), 2 Oct. van Port Said; 12 Oct. te Amst. verw. GENERAL C. C. BALLOU (R. Lloyd) pass. 2 Oct. Malta n. R'dam. GENERAL S. D. STURGIS (Nederl.), 1 Oct. Van Port Said n. Amst. NAPOlI, pass. 2 Oct. Ceylon, n. Mar seille. SIBAJAK pass. 2 Oct. Malta n. Rot terdam. SKAUGUM (R. Lloyd), 2 Oct. van Djakarta; 27 Oct. te R'dam verw. TABINTA, pass. 1 Oct. Kaap Guade- fui, n. Hollandïa. ZUIDERKRUIS, pass. 2 Oct. Malta, n. R'dam. Advertentie jyitfSTÉROAMSEVA vbV20 TV1..Ü055 Advertentie Verkoop en verhuur De Radio-Specialist van Heemstede RAADHUISSTRAAT 35 TEL. 29449 Advertentie HAARLEM fl£Urische Installaties Luidsprekende Telefoon installaties Advertentie HEr BEKENDE en BETROUWBARE hADIq-aDRES UIT DB OORLOG Ret 0uJste adres voor Erres Radio en Stof zuigers. KLEVfBlAAN 176—178 TEL. 14753 (Betaling in overleg).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 2