Tilanus uit bezorgdheid in Tweede Kamer Begrotingstekort zal nog wel groter worden r Belevenissen van de struisvogel Rasmus Reshevsky „kraakt" Van de Berg Verrassende zege Jong Leven in tafeltenniscompetitie /375+/3»=/5.°° JULIANA GARAGE De HOOVER ^HOOVER SUS Wij luisteren naar Derde remise van Max Euwe Nederlaag van Ned. Lloyd QUADRAGESIM0 ANNO 1* Irma Schumacher wint van Greta Andersen Bondselftal in geheel nieuwe gedaante Donner wreekt zich van de regering HOFSTRA WIL OPHEFFING VERGUNNING OM 10 PCT. VAN DOLLAR-EXPORT TE BESTEDEN Ds. Zandt: Regering moet krachtig optreden tegen vloeken door militairen en ambtenaren derde ronde Sim, Sam J Uitslag Prijsvraag Bloemencorso FLINKE ZELFSTANDIGE JUFFROUW, AUTO-FINANCIERING Adresboek van Katholiek Nederland WOENSDAG 15 NOVEMBER 1950 PAGINA 4 Geen langere werktijden, maar versoberen Romme steunt beleid Prof. Romme De communisten Ds. Zandt Uitslagen Stand na 3 ronden en Rasmus als uit vinders Wijziging voetbalprogram Zesdaagsen te Brussel en Hannover HET SC HAAKT OU RN OOI TE AMSTERDAM Reshevskyv. d Berg Onrustig, gejaagd? Julianalaan 295 - Telefoon 11781 doet zoveel méér dan 'n gewone stofzuiger! T /fy' KLOPT..en Lu/Keeft.en Lu/2uu?£~ franco per po6t 0.85 bij vooruitbetaling Prijs 25 ct. Edele wassoorten! r\ a' Vergadering van Dinsdag, geopend te 13 uur. Voortgezet worden de algemene be schouwingen over de begroting 1951. De heer TILANUS (C.H.) zegt, dat le zing van de troonrede en de begroting bij hem een gevoel van ernstige zorg doet opkomen, voornamelijk voor de toekomst. Het begrotingstekort is aanzienlijk en waarschijnlijk zal het nog groter wor den. omdat verscheidene uitgavenposten o.m. die voor het kleuteronderwijs, te laag zijn geraamd. Spr. weet, dat dit ka binet niet redeneert: „na ons de zond vloed". Hoe moet het na 1952? Wie moe ten in het defensiegeheel drie divisies leveren? Maar spr. is er van overtuigd dat dit niet kan van het geld, dat thans is uitgetrokken. Spr. eist, dat de nodige zuinigheid wordt betracht en dat alle franje —'hoe mooi ook wordt afgesneden. Wil de regering grotere arbeidspres taties, Iaa» zij dan extra beloning toe staan. Langere werktijden brengen geen heil, veroorzaken in andere sectoren werkloosheid en zijn psychologisch niet juist. Welke concrete plannen heeft de re gering overigens ter bestrijding van een dreigende werkloosheid. Industrialisa tie? Voor mr. Oud is de samenstelling van het kabinet er op achteruit gegaan sinds het altreden van mr. Schokking. Spr. beti eurt dit aftreden om meer dan één reden Zijn houding tot het kabinet zal er echter niet door gewijzigd worden. De nieuwe minister treedt spr. met ver trouwen tegemoet. Dc moic-Oud (van Mei) kon spr. niet ™r «cn; 2'J Ka* geen enkele begaanbare weg aan. Bovendien kon mr. Oud toch be grijpen. dat het gehele kabinet zich de motie aantrok. De heer Oud zong het liedje van de ver- van het kabinet. Spr. acht dit onjuist, maar consequent ware het geweest, mdien de V. V. D.-spreker het kabinet had verzocht af te treden. Hij deed het te gendeel, zo was zjjn betoog wel tweeslach tig. Spr. blijft uitzien naar een zo breed mo gelijk samengesteld nationaal kabinet, maar zal dat kabinet in deze moeilijke tijden blijven steunen, zolang dit mogelijk is. PROF. Mr. ROMME (Kath.) zegt, dat er verscheidene belangrijke redenen zijn, thans Van gedachten te wisselen. Daar zijn de soevereiniteitsoverdracht met de ontwikke ling in Indonesië, daar is Korea met de ge volgen en tenslotte de wisseling Schokking— «'Jacob Intussen zal de K.V.P. dit extra-parlemen taire kabinet gaarne blijven steunen en zij heeft dan ook vertrouwen in het tot dusver gevoerde beleid. Deze algemene verklaring heeft dus ook betrekking, op het zoéven genoemde eerste punt. Het is wel eens anders geweest. Met betrekking tot Nw. Guinea sluit spr zich aan bij de reactie van de regering op de ongelukkige uitlating van de Indonesische delegatie bij monde van haar woordvoerder op Schiphol. Het gebeurde op Ambon vervult ook spr. met leedwezen en afschuw. Maar dat deze niet-nakoming van de overeen komst door Indonesië beschamend zou zijn voor de regering en het volk, kan spr. niet inzien. Wat had de regering dan verder moeten doen? Zou dr. Schou ten ook tot militair optreden willen overgaan? Overigens is de taak van de regering niet ten einde, ook niet als het bloed vergieten beëindigd zal zjjn. Eventueel zouden wij zo nodig een aanbeve ling tot een plebisciet moeten bevorde ren. Het is onze roeping de rechtsbasis te bevorderen. Deelt de minister dit standpunt? Wat de defensie aangaat, hoe is het thans met de positie van de marine? Spr. stemt in met de voorzich tige inschakeling van Duitsland. Korea heeft ook gevolgen op economisch ter rein. We moeten de weg hervinden. Maar wil de regering nog eens vertellen, wat er gedr-vn moet worden? Spr. vraagt de minister van buitenland se zaken of hij nadere mededelingen kon doen over de ontvangst van de aan. bevcling-KIompé in het ministers- comité te Rome. Hoe denkt de regering over de laatste Engelse houding t.a.v. de federalisatie. Als het alternatief is geen Europese fe deralisatie en wel federalisatie, maar voorshands zonder Engeland, kiest spr. het laatste. Te weinig wordt gedaan voor het gro tere gezin. Spr. vraagt de regering de stukken van de gezinsraad in overwe ging te willen nemen. Spr. voert een pleit voor de belangen van de middenstand. Aandacht voor hem dient niet achtergesteld te woren bij die voor de arbeiders. Spr. stelt voor een interdepartementale middenstands commissie in het leven te roepen. Spr. vindt het onjuist, de P.v.d.A. n.a.v. haar houding inzake de Belgi sche kwestie als „niet te vertrouwen" voor te stellen. De zaken moeten niet overdreven worden. Overigens moet mr. Van der Goes niet komen aandra gen met wat Lincoln en Franse bisschop pen hebben gedaan. Dit is geheel iets anders; die zijn gezagsdragers. Spr. be strijdt de mening van de P.v.d.A. Spr. begrijpt niet, hoe kunnen sa mengaan de uitgestoken hand van prof. Anema en de uitlatingen van dr. Schou ten, dat het kabinet geen nationale po litiek voert of voeren kan. Overigens, waarom kan dit kabinet deze politiek niet voeren volgens de A.R. spreker? Tegenover minister s'Jacob staan wij afwachtend. Politiek zouden wij bezorgd zfin als het kabinet een blijvende ver schuiving zou beogen. Spr. zou gaarne van de minister-president horen, dat het kabinet zijn samenstelling weer zal ma ken, zoals zij bij de formatie was. „De derde macht" zal toch iets meer moeten zijn, dan een simpele samenwer king. Er zal toch eon homogeniteit moe ten zijn, „diemaar Iaat ik me er thans niet verder over uitlaten". Spr. pleit voor barmhartigheid voor de politieke delinquenten. De heer HOFSTRA ontkent, dat in het financiële beleid naar nivellering is 'ge streefd. Er is slechts getracht de armoede gelijkelijk te verdelen. Inderdaad moet er versoberd worden, maar spr. ziet min der concrete mogelijkheden dan dr. Schouten. Naast het begrotingstekort is ook het kastekort van het rijk zorgwekkend. Daarom is het eenvoudig volksmisleiding te betogen, dat belastingverlaging mo menteel mogelijk is. Eerder is verhoging noodzakelijk. Spr. dringt aan op een plan op wat langer termijn voor de financiële poli tiek. Indien er offers gebracht moeten worden, is het billijk, dat de hoge in komens belastingverhoging krijgen. Spr. verzoekt dc regering de vergun ning aan het bedrijfsleven om 10 pCt. van de exportdollars vr(j te besteden In te trekken. De heer VAN DE WETERING (C.H.) is bezorgd over de financiële positie van ens land. Het belastingdebat heeft be wezen, dat er vrijwel geen mogelijk heden meer zijn ter vermeerdering van de inkomsten van het rijk. De regering stote meer overheidstaken af. Dr. LUCAS (Kath.) acht belasting verhoging niet verantwoord. Wel is het de vraag of niet door een betere han tering van de belastingen een hogere opbrengst verkregen kan worden. Het zal noodzakelijk zjjn bezuinigin gen aan te brengen, o.m. door het af stoten van taken en door het achterwege laten van op zichzelf nuttige, maar niet noodzakelijke uitgaven. Spr. prefereert hogere productie boven verlaging van de consumptie. Het eerste zal te bereiken zijn door extra-belo ningen zonder verhoging van de loon belasting. De heer JANSSEN (Kath.) merkt op. dat de monetaire evenwichtstoestand nog wel zeer labiel is. Van de handhaving van dit evenwicht hangt zeer veel af. De heer DE GROOT (Comm.) merkt op, dat de grondslag van het kabinet is afgebrokkeld. Met vreugde constateert spr. dat in plaats van een anti-communistische een anti-Ameri kaanse stemming groeit. Is er geen reden om nu de verhou ding tussen Nederland en Indonesië is geregeld de jongens, die geweigerd hebben'te gaan vechten, gratie te ver lenen? Wanneer komen overigens do andere jongens terug? Ds. ZANDT (St. Ger.) zegt, dat het voor ons land zeer pijnlijk en bescha mend is, dat duizenden thans door Su karno en de zijnen vermoord worden, nadat de regering vier jaar lang onder handeld heeft. Is het juist, dat Nederland wapenen lévert aan Indonesië en Nederlanders Indonesiërs moeten opleiden, dikwijls tegen hun wil. Spr. vindt dit een ontoe laatbare dwang. Spr. verzet zich tegen overdracht van de souvereiniteit over Nw.-Guinea aan de R.I.S. Spr. merkt op, dat de regering zich jegens de dag des Heren misdraagt. Daardoor haalt zjj de toorn over zich, want zij dient haar volk slecht. Spr. be pleit verandering. Voorts dient de rege ring krachtig op te treden tegen het vloeken door militairen en ambtenaren. Allerwege zien wij Rome opdringen. Ook daartegen moet stelling genomen worden. Moet het hier worden, zoals het in Spanje toegaat? Daar heerst complete geloofsvervolging. De MINISTER-PRESIDENT, dr. DREES, zegt, dat, ondanks wat de laatste sprekers gezegd hebben, hem gebleken is, dat een vruchtbaar debat met de Kamer mogelijk is. Spr. verzoekt Woensdag de sprekers te mogen beantwoorden. Dit verzoek wordt ingewilligd. De vergadering wordt te 22 uur geslo ten. Onze landgenote Irma Schumacher, die bij de Europese kampioenschappen te Wenen tweede werd achter Greta Andersen op de 400 meter borstcrawl, heeft Dinsdagavond revanche genomen op het Deense meisje door dit nummer te winnen in 5.20.2. Greta Andersen werd tweede in 5.28.6. Irma Schumacher verbeterde hiermee haar beste persoon lijke prestatie die 5.27.0 was en van 6 Aug. 1950 dateerde toen ze .deze tijd te Utrecht maakte op een 50 meter-baan. DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.15 Morgengebed. 7.30 sluiting, 9.00 nieuws. 9.10 huisvrouw. 9.30 water standen, 9.35 gram., 9.40 schoolradio. NCRV: 10.00 gram., 10.15 prot. kerk dienst, 10.45 gram. KRO: 11.00 zieken. 11.45 schoolradio. 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.30 land- en tuinbouw. 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws. 13.20 lichte muz., 13.35 pianorecital. NCRV: 14.00 Promenade-orkest en soliste. 14.45 vrouw, 15.30 vocaal ensemble. 15.45 prot. progr., 16.30 sluiting, 18.00 jeugd, 18.30 Christel, vakbeweging. 18.45 Leger des Heils, 19.00 nieuws. 19.15 levensvragen van allerlei aard, 19.30 „In dienst van het vaderland". 19.40 radiokrant. 20.00 nieuws. 20.05 gevar. progr., 22.00 gram.. 22.15 buitenl. overz., 22.35 prot. kerk dienst.. 23.00 nieuws, 23.15 commentaar wereldschaaktournooi, 23.20 gram. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 nieuws, 9.10 prot. kerkdienst, 9.25 gram., nieuws. 8.10 prot. kerkdienst, 9.25 gram.. 9.30 populair concert. 10.30 van vrouw tot vrouw. 10.35 gram.. 10.50 kleuters. 11.00 viool en piano, 11.30 gram., 11.45 „Voor de tweede maal naar IJsland", causerie, 12.00 Metropolc-orkest. 12.30 land- en tuinbouw, 12.33 „In 't spion netje", 12.38 pianospel, 13.00 nieuws, 13.20 orgelspel. 13.45 „U kunt het gelo ven of niet", 13.50 gram., 14.00 vrouw, 14.30 pianoconcert, 15.00 „Speelgoed", causerie. 15.10 zieken, 16.00 dansorkest, 16.30 sluiting, 18.00 nieuws, 18.15 sport- praatje, 18.35 orkestconcert. 19.05 ge sprek met de brandweerman, 19.15 gram., 19.45 „De .iachtvliegtschool van de Nederlandse lucht", causerie, 20.00 nieuws, 20.05 actualiteiten, 20.15 om roeporkest, groot koor en solisten, 21,25 orgelspel, 21.45 „Annajanska", hoorspel, 22.20 „Let op de bel", 23.00 nieuws, 23.15 sport, 23.30 gram. TarlakowerO'Kelly 01 FilnikKramer afgebroken (ongunstig voor Kramer) PircRossolimo 14V4 StahlbergFoltys afgebroken (betere stelling voor wit- TrifunovicEuwe 14'4 v. ScheltingaKottnauer 141 j Rcshevskyv. d Berg 10 GudmundssonDonner 01 SzabadosNajdorf 14 GligoricGolombek afgebroken (Gligoric staat beter) AFGEBROKEN PARTIJEN 2e RONDE O'KellyGligoric 01 KramerTartakower 01 1 en 2. Rossolimo, Rcshevsky 214 Pnt. 3. Gligoric 2 pnt. en afgebr. partij. 4. Najdorf 2 pnt. 5. Stahlberg 114 pnt. en afgebroken partij. 6. 7, 8, 9. 10, 11 en 12. v. d. Berg. Euwe. v. Scheltinga, Donner, Pirc, Trifunovic en O'Kelly 1J4 pnt. 13 en 14. Pilnik, Golombek 1 pnt. en afgebroken partij. 15 en 16. Tartakower, Szabados 1 pnt. 17 en 18. Kramer, Foltys Vi pnt. en afgebroken partij. 19 en 20. Kottnauer, Gudmundsson M pnt. Copyright P. I. 8 Box 6 Copenhagen 1. Sim, Sam en Rasmus waren erg blij met bun sen bet buis. En lieve help, wat stond bij verbaasd te was er de laatste tijd afgewassen ln de ijskast stond nieuwe buis. Sim en Sam gingen vroeg naar bed, en kijken, toen hij in do keuken kwam. Er stonden sen sneeuwpop, zo hard als steen Rasmus maakte Sim ze sliepen al dadelijk heel vast. Rasmus bekeek intus- overal vuile borden, vuile koppen en schotels niets en Sam wakker en zij begonnen de vaat te doen. Het Nederlands Bondselftal, dat Zater dag 18 November a.s. op het Sparta- terrein te Rotterdam in een wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker te gen het Rotterdams elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Raalte (Blauw Wit). Achter: Boonkamp (Blauw Wit) en Alberts (Vitesse). Midden: Klaassens (WV), Krijgh (BVV> en Spanjer (Limburgia). Voor: Vermunt (RBC). Mangelmans (ADO). Stempher (BVV), Küneman iHBS) en Röhrig (HBS). Reserves: Hagenaars (Volewijckers) Huybregts (BW). Weenink (Brabantia) en Langelaan (HBS). Naar wij vernemen zijn voor a.s. Zon dag reeds de volgende wedstrijden uit gesteld in verband met de wedstrijd RotterdamBondselftal op Zaterdag a.s. EDO—HBS, VSV—Hermes DVS. Blauw Wit ADO, SVVHaarlem en Feijcn- oordEmm. De wedstrijd RCHVole wijckers wordt veranderd in RCHEDO. Waarschijnlijk zullen nog meer wedstrij den worden uitgesteld. Na de sprints van middernacht Was de stand in de Brusselse Zesdaagse als volgt: 1. BruneelDe Beukelaere (B 1 510 pnt.; 2. RamonThyssen (B.) 426 pnt.; 3. SchultePeters (Ned.) 379 pnt.; 4 OckersNaeye (B.) 359 pnt.; 5. Van SteenbergenHendrickx (B.) 279 pnt.; 6. KüblerBruyland (Zw.-B.) 241 pnt.; 7. AcouDepauw (B.) 235 pnt.; 8. Carrara Goussot (Fr.) 154 pnt.; op één ronde: 9. Van VlietGillen (Ned.-Lux.) 165 pnt.; 10. SerinAdriaenssens (B.) 120 pnt. De andere koppels hadden twee of meer ronden achterstand. In de Zesdaagse van Hannover leidden vannacht nog steeds de Zwitsers Koblet en Von Buren. Onze landgenoot Vooren lag met de Duitser Nothdruft op één ronde. (Van onze speciale verslaggever) Het is .jamnier: meester partij en verlopen maar zelden geheel overeenkomstig de analyses der toeschouwers. Ware dit wel zo, de kop boven dit verslag zou er gans anders hebben uitgezien. V. d. Berg slaat Reshevsky, zo zou. het dan geheten hebben, want dat was de ietwat naieve hoop, die er gisteravond in de zaai leefde, toen onze landgenoot in een vry lastige stelling tegen Reshevsky plotseling een gedurfd paardoffer bracht. De Amerikaan dacht er echter anders over. Hij beloonde die ingenieuze (twintigste) zet, die de overigens weinige omstanders schier buiten zichzelf bracht van opwinding, slechts met een nonchalant schouderophalen. Dan liet hij vervolgens de goe gemeente rustig een half unr op zijn antwoord wachten en presenteerde ten slotte een pikante tegencombinatie, die binnen tien zetten v. d. Berg naar een onontkoombare nederlaag voerde. „Je kunt net zo goed niet tegen hem spelen. Het is de duivel zelf," zei Donner. En inderdaad, wij waren er na aan toe om het geloven. Alles was immers zo onschuldig begonnen, v. d. Berg verde digde zich tegen Reshevsky's d4-opening met de Rubinsteinvariant van de Nknzo- Indische verdediging en het zag er toch aanvankelijk waarachtig niet naar uit, dat Reshevsky zo bijzonder goed stond. Toegegeven, hij had enig positioneel overwicht, maar tegenover v. d. Berg's slechte d-pion had Reshevsky zelf een hangpion op de b-lijn. Doch hoe het ook zij de lezer vindt hieronder de partij en hij kan haar dus naar hartelust ana lyseren plotseling stapelden de moei lijkheden voor v. d. Berg zich op. De jonge crack verdedigde zich nog met grote vindingrijkheid, doch tegen het gecombineerde geweld van Reshevsky's vernuft en een nijpende tijdnood was hij niet opgewassen. Op de 28ste zet moest hij eervol capituleren. Najdorf, de tweede man, die eergis teravond het publiek verbaasde door het geweld van zijn overwinning, had het gisteren veel moeilijker. De Ita liaan Szabados was zijn tegenstander en deze bedachtzame heer bleek in de Griinfeld-Indische partij drommels goed de weg te weten. Hij gaf de Ar gentijn geen strobreed toe en zeer tegen zijn zin moest Najdorf die tel kens en telkens weer nieuwsgierig kwam kijken of v. d. Berg Reshevsky nu werkelijk niet in een val kon lok ken na 32 zetten met remise ge noegen nemen. Ook Rossolimo, de derde man uit de eerste regionen (en de enige man, die nu al drie avonden achtereen met een zonnebril op zit te schaken), had het verre van eenvoudig. Hij moest met zwart de Joegoslaaf Pirc tegemoet tre den. Het werd een uiterst zorgvuldige en van beide zijden met grote accurates se gespeelde partij, die na de tijdscon- tröle zonder verder spelen remise werd gegeven. De vierde Gligoric trof Golombek als tegenstander. Ook dit werd weer een Nimzo-Indische partij, die aan vankelijk een sterk remise-karakter leek te krijgen. Gligoric wist echter met een serie fijne tussenzetten weer leven ip de brouwerij te brengen en bij het afbreken was do situatie dermate grondig gewij zigd, dat winst voor de Joegoslaaf verre van onwaarschijnlijk is. Bereikt hij die winst inderdaad, dan gaat hij na drie ronden alleen aan de leiding. Zwaaien wij nu over naar onze Neder landse deelnemers. Op de eerste plaats Euwe. Een beste salonremise tegen Tri funovic, dat is alles wat er van te zeg gen valt. Op de tweede plaats Donner. Hij zag zich gisteravond door een gril van het lot geplaatst tegenover de IJslander Gudmundsson, die evenals hijzelf dc avond tevoren een forse nederlaag had geleden. Het werd een wilde partij. Een Hollandse verdediging, die zeker niet voortdurend correct behandeld werd en die vrij onverwacht in een overwinning van Donner eindigde, toen Gudmundsson ten onrechte op de 23e zet een stuk meende te mogen nemen. Ondekbaar mat was het gevolg. Van Scheltinga-Kottnauer vervolgens was een Konings-Indische partij. Op de 24ste zet veroverde onze landgenoot een pion, die hij echter enige zetten later door een foutje weer terug moest geven. Daarna bleven er slechts remisekansen over. Het eerste halve puntje voor Kottnauer! Tenslotte Kramer. Hij is de eerste man in dit tournooi, die een van de zgn. open spelen aandurfde. Hij koos de Spaanse opening en verloor in een klassieke ko- ningsaanval door een schijnoffer een pion op h7. Hij verdedigde zich verder met groot enthousiasme, maar het is zeer de vraag of hij in de afgebroken stelling remise zal kunnen houden. Voor de rest: zie de uitslagen. De afgebroken partijen worden hedenmorgen voortgezet. Nimzo-Indisch Wit: Reshevsky Zwart: v. d. Berg 1. d4, Pi6; 2. c4, e6;3. Fc3, Lb4; 4. e3, 0—0; Pge2, d5; 6. a3, Lc3:; 7. Pc3:, b6, 8. b4, c5; 9. dc5:, bc5:; 10. cd5:, cb4:; 11. ab4:, ed5:; 12. Le2, Pc6: 13. b5. Pa5; 14. La3. Te8: 15. 0—0, Lf5; 16 Lc5, Pe4; 17. Lb4, Pc3:; 18. Lc3:, Pc4; 19. Dd4, Dg5; 20. Dd5:, Pe3:; 21. fe3:, De3:i; 22. Khl. Lg6: 28. Lh5, Td8; 24. Lg6:, Td5:; 25. Lf7:t, Kh8; 26. Le8:. De8:; 27. Ta7, Dc8; 28. Tc7. Zwart geeft op. Jong Leven verraste vriend en vijand and door in de Overgangsklasse C van dc tafeltenniscompetitie met niet min der dan 82 van A.V.G.A. 2 te winnen Zowel V.I.F. als YVinfried verloren met 64, respectievelijk van Hilversum en Rapid 2. Well Shot boekte in de hoofdklasse een verdienstelijke 82 overwinning op Ned. Lloyd, dat door het ontbreken van de nationale kampioen C. Pelser erg verzwakt was. Bierman en invaller Peereboom wonnen ieder van de jeug dige Louis. Quick behaalde een regelmatige 73 overwinning op de pretendent voor de laatste plaats Never Down. De enige sensatie in .deze wedstrijd was wel de nederlaag van de internationaal B. van Ham tegen de Never Down-speler A. Bouwman. Verrassend was wel het gelijke spel van Barna tegen Rapid, dat hiermede zijn eerste winstpunt behaalde. in hoofdzaak is dit te danken aan het bij zonder op dreef zijn van N. Hoogen- doorn, die voor drie winstpunten zorg droeg. Voor Rapid zorgde H. Clausen voor twee overwinningen. Holswilder en Lorsheyd wonnen ieder een partij. Het dubbelspel bracht het vijfde punt voor Rapid op. Advertentie Mijnhardt's Zcnq wtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. en werd met een 64 nederlaag naar huis gestuurd. Het was voor V.I.F. jammer dat J. Oosterlaag het niet tot een overwinning kon brengen, alhoewel de kans toch wel aanwezig is geweest. Zijn broer, A. Oosterlaag deed het be ter en won twee partijen. H. Vlug bracht het ook dit keer niet verder dan één overwinning. Het dubbel H. VlugA. Oosterlaag zorgde voor het vierde winstpunt. De derby in deze afdeling was wel de wedstrijd Barna 2K.K.K.. die in een 82 overwinning voor K.K.K. ein digde. Evenals vorig jaar ziet het er naar uit, dat K.K.K. regelrecht op het kampioenschap afstevent. K.K.K. Hilversum Barna 2 U.T.T.C. Quick 2 V.I.F. A.V.G.A. 't Balletje 5 4 3 2 2 2 1 0 10 8 7 5 4 4 2 0 39-U 26-24 27-23 25-25 24-26 22-28 19-31 18-32 Sparta 3 3 0 0 6 28-2 Well Shot 4 3 0 1 6 22-18 Quick 3 2 1 0 5 20-10 Ned. Lloyd 4 2 1 1 5 20-20 M.T.T.C. 4 2 0 2 4 19-21 Rapid 4 1 2 1 4 21-19 Wifra 3 0 1 2 1 9-21 Barna 3 0 1 2 1 9-21 Never Down 4 0 0 4 0 12-28 V.I.F. heeft het in Overgangsklasse B tegen Hilversum niet kunnen redden In afdeling C is Jong Leven op het goede pad teruggekeerd door met 82 van A.V.G.A. 2 te winnen. Door deze overwinning klimt Jong Leven enige plaatsen hoger en neemt thans de derde plaats achter Sparta 2 en Disnie in. Th. Kramer, die de laatste wedstrijden wat meer beheersing in zijn spel aan de dag weet te leggen, heeft een groot aandeel in de over winning gehad door zijn drie par tijen alsmede het dubbelspel met Putman te winnen. Van Gaaien en Putman leden ieder tegen G. Florin een nederlaag. Winfried heeft in Amsterdam een 6 4 nederlaag geleden tegen Rapid 2. Deze uitslag geeft een juist beeld van de krachtsverhouding der beide par tijen weer. Slechts J. Smit ontplooide zijn ge wone spel en zorgde voor twee winst punten. Duinevelt bracht het met moei te tot een overwinning. Hoonhout was totaal vart slag af en zag geen kans om het in zijn enkelspelen tot winst te brengen. Het dubbelspel werd tot slot nog een Haarlemse overwinning./ Voor Zaterdag 18 November a.s. is voor alle Overgangsklassen alleen de inhaalwedstrijd WinfriedT.O.G. 2 vastgesteld. Om enigszins uit de ge vaarlijke zone te komen is het voor Winfried zaak oin deze wedstrijd te wmnen en daar T.TT.G. Z in zijn dertig' gespeelde wedstrijden er slechts 4 kon winnen wordt hieraan ook niet getwij feld. Disnie Sparta 2 Jong Leven Rapid 2 A.V.G.A. 2 A.M.V.J. Winfried T.O.G. 2 Het progra vember a.s. luidt: Hoofdklasse: Sparta Rapid; Well Shott-Quick; Ned. Lloyd Barna: Never DownWifra. Overgangsklasse C: WinfriedT.O.G. 2. 5 4 1 0 9 38-12 5 4 1 0 9 37-13 3 2 1 2 5 26-24 O 2 I 2 5 26-24 5 1 2 2 4 23-27 b 1 2 2 4 20-30 4 1 0 3 2 16-24 4 0 0 4 0 4-36 ma voor Zaterdag 18 No- Bij gelijktijdig laten stomen van één kledingstuk uit groep 2 van onze prijs lijst ad f3,75 (colbert- of mantelcostuum, jas of mantel) en één kledingstuk uit groep 3 ad f 3,25 (bijv. japon) betaalt U voor deze twee totaal slechts f 5,- (plus f 0,25 expeditiekosten) en heeft U dus f 2,- bespaard. Deze aanbieding is geldig tot 9 December. STOMEN VERVEN «T AMSTERDAM - HAARLEM - BUSSUM Mevr. J. G.-B. ie Overveen behaalde de vijfde prijs van f 5 mei de volgende limmerick: Bandenpech g| Onderdeel weg Autoravage Naar Juliana Garage „Alles kom reg Duizenden huisvrouwen verspillen elke week kostbare tijd en energie, doordat ze trachten hun woning schoon te houden met een verouderde stofzuiger. Behoort U ook tot hen; kocht U Uw stofzuiger óók zoveel jaren geleden? Vervang hem dan door de schitterende nieuwe Hoover - de beste reiniger, die ooit werd vervaardigd. Bedenk, dat de Hoover zoveel méér doet dan een gewone stofzuiger. Hij KLOPT en hij veegt... en hij zuigt, en verlengt daardoor de levens duur van Uw tapijten, door zelfs het „grondvuil" onder de pool weg te halen - het scherpe, hoekige vuil, dat Uw tapijt op den duur ver nielt. Bezoek Uw Hoo ver- handelaar, vraag een de monstratie en bestel NU. kkl>' "Z „iJAd st.a.wo.1 '''"'''"j'.wVJZ!/. REG. TRADE HARK REINIGER Zie de etalages: er m een Hoovet voor elke woning. Prijzen, met inbegrip van alle hulpstukken, van f. 175.— toe I. 330.—. N-V. De Hoover Handelmaatschappij - Falcistraat 15-29 - Amsterdam-C De encycliek van Z. H. Paus Pius XI over HET HERSTEL DER SOCIALE ORDE PBIJS ƒ0.75 En hij is niet de enige die „wegloopt" met Erdal. Millioenen paren schoenen worden dagelijks met Erdal gepoetst. Want Erdal is niet voor niets zo beroemd door zijn glansBoven dien „voeden" de edele wassoorten het leer, dat hierdoor soepel blijft, barstvrij Verkrijgbaar in de kleuren zwart, bruin, wit en oxhlood. Voor ons atelier in Den Helder vragen wij een die in staat is leiding te geven. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de Per soneelsafdeling van de KOUSENFABRIEKEN HIN N.V., Zijl weg 136, Haarlem. Voor AKA Fa. F. H. JANSSEN Telefoon 19635 •JANSWEG 42 Ook ten voordele van U. PIUS ALMANAK O EEN SCHAT van ge gevens omtrent het katholieke volksdeel. O DUIZENDEN juiste adressen Omvang 1000 pagina's Prijs f 10.50 Verkrijgbaar in de ooek- tiandel en bij N.V. Drukkerij De Tijd, N.Z. Voorburgwal 6573. A'dam. Postgiro 22884

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 4