Borgstellingsfonds een uitkomst voor moeilijkheden van middenstand ER IC "DE NOORMAN DE STEEN VAN SCONE Juisen. neus en, Fiscale vorderingen geven meestal de nekslag Opsporing steen van Scone verzocht Tegen stakingsdreiging in Indonesië Nachtmis op Oudejaars avond verdrijft onaangename geuren uit Uw woning De Nieuw-Guinea-conferentie Nederland eist een betalingscontingent voor groenten van 17 millioen dollar Geen financiële steun voor montagebouw DamesV oor al nu Geschiedenis voert terug naar Oude Testament Schotten fel op W'^WfëÊFWi terugzending 1 Iff? Hliï* „Indonesië met het hoofd in de wolken" Delegatie morgen terug naar Djakarta PAGINA 3 DONDERDAG 28 DECEMBER 1950 Hamea-Gelei voor Uw handen In uitzending van de BBC Regering zal „geëigende maatregelen" nemen °°'c ^'e we'* ke vanv°"e i\ ast>ilkies Maar Duitsland wil slechts 10 millioen dollar toestaan „Maloja" in ons land Optimistische ver-zekering Gelukkig weerzien Reclame met het Weer mannetje De getuigende draad Imp.: N.V.v/h Fa B. Maindersma Den Haag door LESLIE FORD School voor inbrekers T diteuren en fiscus nog is blijven bestaan, is wellicht nog groter. Naar het oordeel van de heer Tes- ser zijn het in de meeste gevallen fiscale vorderingen die de failliete middenstanders de nekslag geven. En het is vooral de omzetbelasting die tot heden toe hier het grootste aandeel in heeft gehad. Bij deze vorm van belasting immers moet elke middenstander zelf zo ongeveer voor belastingkantoor spelen. Per drie maanden moet hij aan de fiscus af dragen wat hij van zijn klanten aan belasting op verkochte goederen heeft geïnd. En dit schept soms grote moeilijkhe den. Want het aantal middenstanders dat zo verstandig is dagelijks of wekelijks de fiscale procenten uit zijn cassa te re serveren is beslist niet zo heel groot. En komt op de dag van afdrage dan toeval lig de leverancier aan dc deur met een i-ekening van enige honderden guldens, dan moeten de gelden van Vader Staat eraan geloven en volgen de navorderin gen van de fiscus. Het zgn. TJit-de-kas-lcven, dat in vele middenstandsgezinnen voorkomt, is fu nest. Een behoorlijke boekhouding is dan onmogelijk en narigheid niet uitge sloten. Voor middenstanders in belas tingmoeilijkheden is het Borgstellings fonds de aangewezen weg. Bovendien kunnen zij sedert het laatste half jaar nog beschikken over het zgn. „bijzondere crediet" dat speciaal is ontworpen ter .tegemoetkoming van liquiditeitsmoeilijk heden als gevolg van de huidige om standigheden. Ook hiervoor verleent het Borgstellingsfonds bemiddeling. De stichting, waarover wij hier heb ben gesproken, is voor de middenstan ders „een baken in zee". Zij stelt zich voor hen borg, geeft hun raad, bemiddelt en pleit bij belastingdiensten en Raden van Arbeid, bij bankinstellingen en tuchtrechters, bij nijverheidsdiensten en huisvestingsbureaux, kortom zij zorgt dat de middenstander in nood geholpen wordt, op welke manier dan ook. gestaan had. Die avond, toen zij elkander bij die rivier ontmoet hadden. Er was water in die rivier geweest, veel koel water „Raven!" hijgde Eric„Raven! Water!" Hij viel, richtte zich moeizaam weer op en begon langzaam verder te kruipen. Zijn krachten namen af. „Water Raven mijn paard water De stralen van de ondergaande zon glinsterden scherp en droog over het zand, dot de eenzame figuur aan alle zijden omringde. Was de Noorman nog in staat geweest om lieldcr te denken, dan had hij zich zeker Onga's waarschuwing her innerd, dat er hier en daar drijfzand was. Maar Eric kon zich niets meer herinneren. Op handen en knieën sleepte hij zich een tijdlang voort. „Water vormden zijn droge lippen. „Raven Water Toen verslapten ook die laatste bewegingen.. Hij zakte roerloos voorover, en er was geen enkel geluid meer dan het dode geritsel van het drijfzand, waarin hij steeds dieper wegzonk. 74. Hitte, stof en wondkoorts brachten mee, dat de Noorman ieder besef van tijd verloor. Alleen de twee scherpe rotspunten van het Dal der Opperhoofden be stonden nog voor hepi. Moeizaam voortstrompelend over de rotsbodem hield hij de blik op hen gevestigd. „Gonor," mompelde zijn ijlende stem- „Ik kom, Conor! Denk om Toeghir! Hij is gevaarlijk! Maar ik kom u helpen, Gonor Voor zijn koortsige blik vervaag den de rotsen in de verte een ogenblik- Wanhopig trachtte hij sneller vooruit te komen. Het was een list van Toeghir. Die probeerde hem van het spoor af te brengen. Doch het zou niet lukken. Hij had Gonor's vader beloofd, dat hij de jongen terzijde zou staan Hij strompelde verder met lange zwaaien. Zijn mond voelde als leer. Heet bonkte het bloed in zijn slapen. Als hij maar een slok water had. Water! Water! En terwijl hij zich verder sleepte, toverde 9jn koortsig brein hem allerlei beelden voor de ogen. Soms meende hij het oude stamhoofd te zien, dat hem vroeg op zijn zoon te passen. Soms was het Toeghir, die tartend lachte. En soms leek het hem of hij de hengst Raven weer voor zich zag staan, zoals hij daar op die maanavond Advertentie Via de BBC is gisteren een beroep gedaan om alle mogeljjke hulp te verle nen bü het terugvinden van de histori sche kroningssteen, die uit de West minster Abdij is weggenomen. In een uitgezonden boodschap van de deken van Westminster wordt gezegd, dat ko ning George „diep bedroefd,, is over de verdwijning van de steen. Woensdagavond heeft de Indonesi sche regering een communiqué uitgege ven, waarin zjj zegt, dat zij niet kan toestaan, dat dreiging met stakingen of aanmoediging tot stakingen alsmede in timidaties de atmosfeer in de samenle ving beïnvloeden en dat zij daarom hiertegen „geëigende maatregelen" zal nemen. Herhaaldelijk heeft de regering be kendheid gegeven aan haar vastbeslo tenheid om die bepalingen van de grondwet uit te voeren, welke gericht zijn op de verwezenlijking van een de mocratische staat, die gevestigd is op de grondslagen van het recht. In de laatste tijd hebben zich acties voorge daan van personen en groepen die, in dien deze acties zich tot een gewoonte zouden ontwikkelen, een direct gevaar voor onze idealen zouden kunnen be tekenen. De voorzitter van het N. Guinea- comité te Makassar heeft aan Aneta medegedeeld, dat vandaag te Makassar een ééndaagse algemene staking zou worden gehouden, teneinde de teleur stelling van het Indonesische volk over de gang van zaken bij de behandeling van de kwestie-N. Guinea tot uitdruk king te brengen. Bij deze staking zouden eveneens alle overheidsdiensten, behalve politie en leger, betrokken zijn. In de straten hangen spandoeken waarop staat, dat de Indonesische revolutie nog niet is geëindigd, zolang N. Guinea niet is overgedragen. De liberale Britse „Manchester Guar dian" schrijft in een hoofdartikel over het mislukken van de Nieuw-Guinsa- conferentie, dat het Nederlandse voorstel tot het inroepen van bemiddeling „mis schien beter is dan dat de kwestie nog eens een half of een heel jaar wordt op gezouten". Ten aanzien van de positie van Indonesië zegt het blad. dat er „eco nomisch hoofdzakelijk behoefte is aan buitenlands kapitaal". Ongelukkigerwijze leeft Indonesië in de waan, dat de we reld vol beleggingzoekend kapitaal is en dat het zeer kieskeurig kan zijn wat be treft de te stellen voorwaarden. Aldus loopt het met het hoofd in de wolken. De conservatieve Britse „Daily Tele graph" schrijft in een hoofdartikel, dat „de Indonesische aanspraak op souve- reiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea redelijkerwijze niet gebaseerd kan wor den op gronden van cultuur, ras of reli gie". Ook kan niet aangevoerd worden, aldus het blad, dat de regering van Dja karta de nodige bestuurservaring, geld of personeel heeft om de belangen van de gewenste nieuwe onderdanen te bevor deren. De vraag is eerder, of zij de macht heeft om het eigen reusachtige rijk op orde te brengen. Advertentie De gezellige sfeer in uw woning wordt verstoord wanneerU 's avonds nog ruikt wat U ofuwbuur- 17 man'smid- I r dags heeft '^411iC/fl/ 8eSeten' De hard- nekkige X- is geur van koken, braden en bakken kunt U verbluffend snel doen verdwijnen door een flacon AIR-W1CK in de kamer te plaatsen. AIR-WICK neemt elke hinderlijke I reuk weg, van huisdie ren afkom stig is. Het verblijf in uwwoning wordt dubbel aangenaam door A1R- I WICK. ROOKLUCHT i Er wordt bij ons veel gerookt. Ik heb de fles Air-Wiek 'i avonds op de boekenkast gezet. De volgende morgen was het alsof de ka mer pas was gelucht. Wij bewonen n.I.een ouderwets huis, waar altijd een typische lucht hangt. Ik ben werkelijk enthousi ast over dit nieuwe middel. AANGEBRAND: Vlak voor wij aan tafel gingen, had ik het ongeluk het vlees te laten aanbranden. Dank zij Air-Wieg was de brandlucht in minder dan geen tijd volkomen ver dwenen. BONN, 27 Dec. (I.E.P.). Hoewel de De West-Duitse Boerenbond heeft de handelsbesprekingen tussen Nederland Bondsregering laten weten, dat de eis en West-Duitsland zjjn onderbroken en van 1# miIliocn dolIar slechts kan vvor. begin Januari zullen worden vooitge- zet, vernemen wij uit betrouwbare bron, den ingewilligd, indien genoemde vijf dat men het reeds op alle punten eens Is voorwaarden zonder enigerlei beperking, geworden, behalve voor wat groenten jn j,cj. njeuwe handelsverdrag worden en fruit betreft. Van Nederlandse zijde omen iimpfll nnn Finite hptalmircmritinffpnt van erkennen over een gebied dat naar onze overtuiging en standpunt een deel is van ons vaderland. 2. Het tweede voorstel, dat eveneens op bovenbedoeld tijdstip van Nederland se zijde naar voren werd gebracht, be helst' het voortzetten van de onderhande lingen met gebruikmaking van de goede diensten van de U.N.C.I. Ten opzichte van dit voorstel menen wij het antwoord schuldig te moeten blijven. Afgezien van de vraag of voor dat voorstel grond genoeg aanwezig zou zijn in de overeen komst van de Ronde Tafel-Conferentie quod non zijn wij van mening, dat deze conferentie thans beëindigd moet worden, aangezien naar onze mening reeds voldoende van gedachten is gewis seld en alle mogelijkheden bereids zijn overwogen en zulks niet slechts te dezer conferentie, doch ook gezien alle pogin gen ten deze van het Indonesische volk sedert 27 December van het vorig jaar. Bovendien waren wij van meet af aan de opvatting toegedaan, dat volgens de overeenkomst van de Ronde Tafel-Con ferentie de dag van 27 December de laatste dag moet zijn van de conferentie, welke de uiteindelijke politieke status van West-N.-Guinea zou moeten bepalen. Naar wij vernemen, zal de Indoncsi- schë delegatie Vrijdag a.s. naar Djakarta terugkeren. (Vervolg van pag. 1) In de door de voorzitter van de Indo nesische delegatie afgelegde verklaring wordt o.m. gezegd, dat er tot op de dag van verwezenlijking van de overdracht der souvereiniteit nog voldoende tijd zou zijn om de moeilijkheden, waar mede beide partijen te kampen hebben, zowel naar binnen als naar buiten, op te lossen. In het bijzonder zouden de Nederlandse belangen in West N. Gui nea terdege en zorgvuldig overwogen en vervolgens gewaarborgd kunnen worden. Op deze wüze zou. zowel de toestand in Indonesië zelf, ais de plaats welke Indonesia thans in dit spannende tijds gewricht inneemt, gestabiliseerd blijven, terwijl het ontwikkelingsproces van de samenwerking tussen Nederland en In donesia daardoor niet zou worden ge stoord. De Indonesische delegatie moet tot haar leedwezen echter constateren, dat de Nederlandse delegatie in haar antwoord het opnieuw geformuleerde Indonesische standpunt overdracht der souvereiniteit in medio 1951 toch nog heelt afgewezen. Daarentegen zijn aan de vooravond van de fatale datum van Nederlandse kant twee voorstellen naar voren gebracht, namelijk: 1. De souvereiniteit over West N.- Guin-ea zal aan de Nederlands-Indone sische Unie worden overgedragen, ter wijl het feitelijk beheer in Nederlandse handen blijft. Dit voorstel kunnen we reeds op dit moment definitief afwij zen, aangezien zodanig voorstel in de loop van het afgelopen jaar door ons bereids in beschouwing is genomen, en wij daaromtrent reeds ons standpunt hebben bepaald. Onze overweging is n.l. dat de verhouding tussen Neder land en West N.-Guinea in wezen van geheel andere aard is dan die tussen Indonesia en West N.-Guinea en dat wij ons niet kunnen gelijkstellen of ver eenzelvigen met Nederland in een ko loniale verhouding ten opzichte van West N.-Guinea. Verder kunnen wjj de voortzetting van het Nederlandse bestuur in West N.-Guinea niet aanvaarden, aangezien wij het voortduren van een vreemd bestuur niet kunnen ZIEKENKAMER: In dc ziekenkamer was het gewoonweg niet te harden. Air- Wiek is een wonder middel, dat de nare lucht om zo te zeg gen „verslindt". Ter verduidelijking diene, dat een „gevarenclausule" er toe dient de gren zen te sluiten voor de invoer van Ne derlandse tuinbouwproducten, wanneer naar de mening van het importland de producten van eigen bodem niet vol doende afzet vinden. Een spertijd is er op gericht al bij voorbaat de invoer in een bepaalde periode, waarin het Duitse product worden geoogst, te verbieden. 'tls zo eenvoudig Open de flacon, trek de kous om hoogAIR- WICK doet de rest. Air-wiek bevat o.a. Chlorophyl, het blad groen, waaraan de buitenlucht z'n fris heid ontleent. Het troepentransportschip, m.s. „Ma- jola" is hedenmorgen aan de kade van de Stoomvaart Mij Nederland te Am sterdam ontscheept. Aan boord bevon den zich in hoofdzaak militairen van het voormalige K.N.I.L. met hun gezinnen, in totaal ruim duizend passagiers. bare en nog veel méér van dergelijk fraais. Toch moest de rechter eerst nog eens over de uitspraak nadenken, want de buurvrouw beweerde, dat de be ledigde zelf al die lieflijkheden aan de draad had toevertrouwd. De wereldbekende verzekeringsmaat- maatschappij in Londen stelt de kans, dat er vóór September 1951 een we reldoorlog uit zal breken, één tegen vijftig. Zij heeft n.l. de Canadese inter nationale postzegeltentoonstelling, welke op 21 September 1951 zal beginnen, verzekerd tegen het risico, dat er vóór die datum vijandelijkheden zullen uit breken. De premie bedraagt 2 pet. van de verzekerde waarde van de post zegels, dat is dus een kansberekening van één op vijftig. De twee-en-zeventigjarige Charles Mitchell te Auckland in Ni-auw-Zeeland dacht, dat zijn moeder in Londen onder de oorlog bij een luchtaanval om het leven was gekomen. Kort geleden las hij echter in een Engelse krant, dat de vrouwelijke burgemeester van Plymouth zijn moeder ter gelegenheid van haar honderd-en-tweede verjaardag had toe gesproken. Moeder Auckland verkeerde in de mening dat haar zoon reeds in de eerste wereldoorlog was gesneuveld. Zij was dan odk diep ontroerd, toen zij per luchtpost een brief van Sydney kreeg en zij schreef hem onmiddellijk terug. Thans is de 72-jarige zoon op weg naar zijn stokoude moeder. Een employé van het Meteorologisch Instituut te Charleston in Zuid-Carolina kocht onlangs in een garage anti-vries voor zijn auto, ofschoon de temperatuur nog zeventig graden Fahrenheit was. Terstond hing de garagehouder een stuk karton buiten, waarop hij had geschre ven: „Het Weermannetje heeft zo juist anti-vries gekocht. Hoe denkt u er over?" Binnen enkele minuten was hij uit verkocht enbinnen vier en twintig uur daalde de temperatuur in Charleston tot zestien graden, de laag ste temperatuur, die in dat jaargetijde ooit ter plaatse is genoteerd. Een huismoeder te Troy in de staat New York, die er genoeg van had door haar buurvrouw altijd uitgescholden en verwenst te worden, verborg daarom in de kinderwagen onder haar baby zo'n apparaat, dat alle geluid in de nabij heid op een draad opneemt en desge wenst natuurgetrouw weergeeft. Toen haar buurvrouw weer eens duchtig te keer was gegaan, toog zij met het apparaat naar de rechter. „Val dood" zei de draad tegen zijn edelacht- Een flacon AIR-WICK van f 2.40 ia voldoende voor 500-700 uren normaal gebruilc. „Ik kwam om mijnheer Seymour te spreken". Ik bekeek Freddie belangstellend. Voor iemand, die zich tot zijn bed en zijn flesje reukzout had bepaald, zag hij er verbazingwekkend fris uit cn even gewichtig en goed-doorvoed als anders. „De zucht naar zelfbehoud is de dwln- gendste natuurwet." zei hij. Hij wachtte even, teneinde dit diepzinnig gezegde goed tot zijn recht te laten komen. „Als je hier bent gekomen om ons wat voor te orakelen, Freddie," zei Dorothy, „dan kun je beter dadelijk rechtsom keert maken. We hebben tijd noch lust om naar je te luisteren." Freddie's gezicht werd hoogrood. „Ik zet mijn toestand uiteen," zei hij stijfjes. „Je begrijpt misschien niet, dat, indien mijrheer Seymour's plan doorgaat, ik tot de bedelstaf wordt gebracht." Zijn stem sloeg over. „Dat is waarschijnlijk niet ten volle tot je door gedrongen, Do rothy!" „Misschien niet." Haar donkere ogen begonnen te gloeien. „Misschien kan het me ook niet schelen, Freddie. Vergeet niet. dat ik. zoveel ik kon. jarenlang een goede vriend voor je ben geweest. Ik wil dat blijven, maar er zijn grenzen. Mis schien is het je nog niet bekend, dat Bill Kent gevangen zit." Er lichtte een boosaardige glans op Freddie Mollinson's gezicht, de weerspie geling van een innerlijke voldoening, die hij niet kon onderdrukken. „Wegens de moord op Enoch B. Stub- blefield," zei Dorothy. De glans verdween. „En probeer me niet te vertellen," ging ze effen voort, „dat je niet wist. dat mijnheer Stubblefield dood was, Fred die." (Wordt vervolgd) een kort ogenblik op haar hand steun de. We konden natuurlijk geen van beiden raden, wat er in haar omging, maar mijn gedachten stormden. Indien Ellery Seymour Betty Livingstone en Joe Kramer had vermoord! Maar hij kon mijnheer Stubblefield niet ver moord hebben. Zelfs al was hij per taxi gekomen, in plaats van gewandeld te hebben, zoals hij had gezegd, dan nog was mijnheer Stubblefield springlevend geweest toen Ellery Seymour het huis van de Hallets al in zicht kreeg. Het telefoongesprek was daar het bewijs van. En het leed geen twijfel, dat hij aan volkomen verslagenheid ten prooi was. Al was hij de grootste toneelspe ler aller eeuwen geweest, dan had hij nog niet zulk een volslagen ontredde ring kunnen veinzen. „Mijnheer Mollinson, mevrouw". Adam's beleefde aankondiging viel zo uit de toon, dat het uit de tragiek van het ogenblik een terugvallen betekende tot zulk een misplaatste klucht. dat geen van ons drieën het wilde geloven, vóór Freddie Mollinson in levenden lijve voor ons stond. Blijkbaar hadden wij Adams niet horen binnenkomen. Doro thy keerde zich ontzet om, voor het eerst die dag steeg er weer kleur naar haar wangen. „O", zei ze, „ben jij het, Freddie". „Dit is geen vriendschappelijk be zoek", zei Freddie, „Ik meende je dat dadelijk te moeten vertellen, Dorothy, en dan wil ik je erbij zeggen, dat ik niet van plan ben ooit nog je huis te betreden. Ditmaal zijn zakelijke aange legenheden de reden van mijn komst". Op ieder ander ogenblik zou Dorothy minstens een dozijn antwoorden tot haar beschikking hebben gehad, maar thans schoot haar vindingrijkheid te kort. „Dat spijt me, Freddie." volgende lift. Bill bevond zich in mijn heer Stubblefield's kamer en mijnheer Stubblefield was dood hij had een schot door het hart. Bill zei. dat hij al dood was. toen hij binnenkwam. Toch arresteerden ze hem. Maar hij had geen revolver. Er was er nergens een te vin den. Zien jullie dan niet hoe belachelijk het is? Je kunt iemand toch niet dood schieten zonder revolver. Dus houdt op, jullie allebei!" Maar Susan stond op. „Ik moet er heen, Dorothy. Ik moet er heen. Ik moet proberen, hem te spreken te krijgen". „Ze zuilen je niet toelaten". „Jawel. Ze mceten! Ik moet hem spreken!" Ze maakte haar hand los uit die van Dorothy en haastte zich de kamer uit. Ellery Seymour rees half werktuiglijk op ik veronderstel om mee te gaan. Ze hoorde hem en keerde zich om. „Ik wil alleen gaan. Ik wil niemand bij me hebben". Ze holde verder, de salon door Dorothy legde een hand op Ellery's arm. „Je haatte hem toch niet zo erg als je dacht, wel?" vrceg ze zacht. „Je ver beeldde het je maar!" Ze ging naar de balustrade en bleef met haar rug naar ons toe staan, een hand op de wit geschilderde pilaar, ter wijl ze uitkeek over het park, een paar maal haar hoofd schuddend, vóór ze het Van het ogenblik zelf weet ik me wei nig te herinneren, behalve dan dat Su san Kent als versteend zat, en dat Ellery Seymour verbijsterd Dorothy stond aan te staren, om dan met een asgrauw ge zicht op een stoel te gaan zitten. Zijn lippen bewogen zich, maar ik hoorde geen geluid zijn mond verlaten. Zijn lichaam sidderde, alsof het een reeks electrische schokken onderging. Hii was volkomen uit het lood geslagen. „Houd op Ellery, en Susan jullie allebei", zei Dorothy. „Houdt op en luistert naar me. Dat met Bill is je reinste waanzin. Het lijkt nergens naarluistert!.... Susan verman je! Hij kan mijnheer Stubblefield niet ver moord hebben. Luister dan. L^iat me je vertellen, wat Milton Minor zei". „Milton Minor!" zei ik. „Ja, Milton Minor. Hij was in het hotel. Hij stond in de vestibule toen Bill binnenkwam. Bill is een onbesuisde heethoofd! O, zo'n idioot!" Ze maakte een wanhopig gebaar. „Hij vroeg naar het kamernummer van mijnheer Stubb lefield en ze wilden het hem niet zeg gen. Toen zag hij Milton. Milton vond, dat hij er wel nijdig uitzag, maar niet als een gevaarlijke gek. Hij zei hem het nummer. De hoteldetective wilde hem tegenhouden, maar Bill sprong in de lift en ging naar boven. Meer weten ze niet van hem. De detective nam de In New York heeft de politie een school voor inbrekers gesloten en het schoolhoofd Louis Mainiari gearresteerd. Op het schoolprogram kwamen voor: de voorbereiding van het karwei, de vei ligste weg om binnen te komen en weer te verdwijnen, verschillende ma nieren om deuren, bureaux en kluizen te forceren. Het schoolhoofd zelf bleek echter al lerminst volleerd, want hij en vier medeplichtigen werden gepakt in ver band met een grote diefstal. Onder de leerlingen bevonden zich zowel jong maatjes als oude rotten in het vak. Deze laatstcn wilden hun techniek slechts een beetje opfrissen. (Eigen bericht) De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft bepaald, dat met ingang van 1951 geen financiële steun zal worden verleend bij de ontwikkeling van bouwsystemen ((montagebouw). De cntwikkcling van deze systemen is thans zover gevorderd, dat verlenen van extra- financiële steun onnodig of ongewenst is. In het vervolg zal bij de toewijzing van bouwvolume aan gemeenten geen bepaald contingent voor „montagebouw" meer worden toegekend. De montage bouw blijft niettemin een voorname fac tor bij de verwezenlijking van het wo ningbouwprogramma. want anders zou dc verwezenlijking van dit program ern stig worden bedreigd door een tekort aan geschoolde arbeiders. De montage bouw biedt bovendien het voordeel dat zii de moeilijke materialen-positie (voor al van hout en baksteen) verlicht. In verband hiermede heeft de minister be paald, dat in de gemeenten boven de 30 000 inwoners in 1951 tezamen 10 a 12.000 montage-woningen moeten wor den gebouwd. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1950 | | pagina 3