KEES BROEKMAN SCHAATSKAMPIOEN Record 10.000m. met ruim 13 seconden verbeterd! Vijftien onder league-wedstrijden sneeuw bedolven Negen in drie provinciale dagen tijds HOLLANDS VOETBALKWARTIERTJE: 6-3 Maarsse tweede, Charisius derde Kievit: 400 m. rug in 5 min. 20 sec. Arsenal herstelt zich: 2-0 Circa 5000 deelnemers gestart in Dorpentochten N.-Holland Geen Noorse rijders op Ned. ijsbanen? Slijkhuis naar Amerika Gezond èn lekker! DINSDAG 2 JANUARI 1951 PAGINA 4 (Van een verslaggever) ZUTPHEN, 31 December ,,I never saw skaiing zei een bibberende Zuid-Afrikaanse siudeni, die moeiie had om in leven ie blijven bij de snerpende kou op de baan van de Z.IJ.V. Daar kijk je van op. Een jongeman, die Thialf's triomfen bijwoont en nog nimmer schaats zag rijden! Dat was een van de eerste indrukken van Zaterdag j.l., toen met liefst een dikke tien graden vorst op de welverzorgde banen in Zuiphen de strijd begon om de hoogste schaais- iiiel van Nederland. De kleumende Zuiderling was lid van een groep hockeyende Zuid-Afrikaanse studenten, die als gasien van de Batavieren rondreisden, in de hoop dat ze hier of daar nog een sportveld vinden, dat geschikt is om hockey ie spelen. Dr. Visser 't Hooft, hun leider, was er mismoedig onder. Overigens vormde dit groepje jongelui, mei dassen om de koude oren en geleende truien, een op vallend stel tussen de massa dikgeklede Nederlanders, die gingen kijken hoe Kees Broekman kampioen van Neder land zou worden. Want en dat bepaalde eigenlijk de reeks hardrijderijen in Zutphen, Broekman was heer en meesier op alle afstanden, zowel de sprint, de verlengde sprint als de nummers voor de stayers onder onze schaats kampioenen. Nog altijd Langedijk Geen risico Succes voor de jeugd Uitslagen Elf seconden sneller Schulte-Peters winnen te Zürich Zesdaagse te Munster Verhoeven winnaar te Loosdrecht Weer of geen weer, voetballen Zware Dorpentochten Duinrellrace Afgelast Andersen aan kop op ijsbaan van Oslo Cor Du Buy zegeviert RED BAND Welk een grootse nieuwe nationale kampioen we kregen, bleek op de tweede wedstrijddag, toen Kees, ondanks te stroef ijs en een hinderlijke dwarswind op de baan, met een pracht van 'n nieuw Nederlands record te voorschijn kwam. Jammer genoeg voor de Zuid-Afrikaners waren ze die Zondag niet van de partij, anders zou hun enthousiasme opge zweept zijn door de begeestering, welke iedere prestatie van formaat nu eenmaal steeds ontketent. Intussen: de koele, berekende Broek man beheerste het beeld van de natio nale kampioenschappen. Hij was de door en door getrainde schaatser, die zijn Noorse tweede vaderland uitvloog om op zijn dooie gemak kampioen van Neder land te worden. Te voren liquideerde hij voor de K.N.S.B.-opperhoofden even de kwestie-Broekman (met weet de affaire van de vijfhonderd gulden) en al draagt hij weinig verantwoordelijkheid voor de geldzuchtige handelwijze van de heer Chadron uit Delft, hij erkende ruiterlijk enige schuld, maakte ronduit zijn veront schuldigingen, met welke gang van za ken hij bewees een goede sportsman te zijn. Daarmede is de kwestie-Broekman definitief van het ijs verdwenen en Ne derland werd een ware kampioen rijker. Want een groot kampioen is de 23-jari- ge Kees Broekman uit De Lier, het dorpje, dat al eens te voren een nationale titelhouder opleverde in Broekmans vriend en leermeester Piet Keyzer, die natuurlijk ook in Zutphen een kijkje kwam nemen, evenals zoveel oude ge trouwen in de schaatssport. Een paar an dere oud-kampioenen gaven zelfs nog actief acte de présence. zoals Jan Lange dijk, die met zijn 41 jaren het in 1947 behaalde nationaal kampioenschap kwam verdedigen. Natuurlijk liep de jeugd hem onderste boven, maar dat hij toch nog tot de beste tien rijders be hoorde, strekt hem tot grote eer. Verder was Herman Buyen, in 1942 titelhouder, van de partij en verder prominenten van vroeger, zoals Jan Roos, dr. Dijkstra, Piet Zwanenburg, Siem Hoorn en Scheer. Maar zij speelden allemaal een beschei den rol. De jeugd wint het nu eenmaal op vele terreinen in de sport en vooral in de schaatssport, waarop het naast streekvastheid. hardheid en routine der ouderen, toch vooral ook aankomt op soepelheid, lafige streek en vasthoudend heid, verkregen na serieuze training. Die geoefendheid speelde dan ook een zeer grote rol bij deze wedstrijden. Gerard Maarsse, Cor Heus, de Fries Charisius, Oltshoorn, om maar een paar van Neder lands opkomende schaatssterren te noe men, hadden pleizier van hun voortrai ning. Kees Broekman had zich maar een doel voor ogen gesteld op de door vorst te stroeve en winderige baan in Zutphen. H(j wenste geen risico te nemen en be paalde zijn aandacht vooral op de eerste plaats. Die kon hij met de minste om wegen bereiken door vooral op de 500 meter pp de schaats te blijven. Hij reed die sprint scherp en bedachtzaam en perste er, dank zij het bewonderenswaar dig goede bochtenwerk, een tijd van 47,9 sec. uit, welke voldoende was voor de eerste plaats. Toen was er, ondanks Thialfs ijskoude humeur, geen kou meer voor hem aan de lucht, want de 5000 me ter en 1500 meter gingen zo soepel en zeker, dat er een steeds gloeiend aantal punten in het voordeel van Kees Broek man kwam. Na drie nummers was de titel binnen entoen kwam op de 10.000 meter de werkelijk grote kam pioen te voorschijn Niemand gelooide aan de mogelijkheid van een recordverbetering op de slot- afstand: 10.000 meter. Kees Broekman zelf ook niet met zulk slecht doorglij dend ijs en zon straffe wind, welke dwars over de baan stond en vooral in de Noordelijke bocht erg hinderlijk was. Maar Broekman was ternauwernood oe- gonnen of hij bemerkte, dat er een kans inzat. Hij draaide regelmatig rondjes van goed 44 sec., gleed steeds beter door met zijn verbluffend gemakkelijk lange streek en toen de 5000 meter-grens overschre den was, bleek een dikke recordverbete ring zeer goed mogelijk. Hij verhoogde het tempo sterk, kwam door met tijden ver beneden de 44 sec. en onder laaiend enthousiasme van de duizenden toeschou wers tracteerde hij Zutphen op een zo daverende eindsprint, dat men er ten slotte stil van werd. Niet minder dan ruim dertien seconden had Broekman van het record van Heiden afgehaald. Een uitstekende prestatie, gezien de moeilijke omstandigheden. Kees Broek man werd onmiddellijk tot kampioen ge bombardeerd, kreeg zijn lauwerkrans en huldigende toespraken. Op twee blad zijden kwam Kees Broekman thans in de annalen van de K.N.S.B. te staan. In de eerste plaats als nieuw nationaal kam pioen, i.p.v. Jan Langedijk, die in 1947 ook door vier afstanden te winnen aan de top van de Nederlandse schaatssport kwam te staan. Maar ook als eerste hou der van een record op vaderlandse bo dem gevestigd. Broekman blijft nog een poosje in Ne derland, tenminste als de vorst doorzet. Gezien zijn huidige vorm zullen bij beter ijs en minder wind de records van Van der Scheer (1000 en 5000 meter), Keyzer (3000 m.), Langedijk (1500 m.) en mis schien Hooftman (500 meter) in handen van deze snelle rijder uit De Lier komen. Behalve Broekman zullen ook de rij ders van Schenks trainingsploeg voor lopig nog niet naar het hoge Noorden gaan. Ze zullen in ons land centraal blij ven oefenen. Zolang er gelegenheid is om wedstrijdroutine op te doen, zal die kans worden uitgebuit. Wel gaat de ploeg van de Ned. Ver. tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats naar Noor wegen. De Zutphense kampioenschappen brachten evenwel enkele verrassende successen van de jeugd, zodat de keuze voor Noorwegen ruimer is geworden. Natuurlijk speelden routiniers als Maars se, Heus, Huiskes, Charisius enz. een grote rol. Maar er meldden zich enkele nieuwelingen, zoals de 19-jarige Rotter dammer De Graaff (hij bracht het zelfs tot de zesde plaats), de Lissenaar Van 't Oever (een complete nieuweling op het terrein van de lange afstand) en de Delf tenaar Chardon, die met Kees Broekman in Noorwegen trainde en als een onzer beste rijders terug kwam. De tweede man achter Broekman werd de militair Gerard Maarsse uit Aalsmeer. Op drie afstanden werd hij tweede ach ter de kampioen en al werd hij op de 10.000 meter naar de vierde plaats ge drukt, in het totaalklassement behaalde hij een tweede plaats, ruim zeven pun ten achter Broekman, maar 1% punt voor de Fries Charisius, die zich vol overgave had voorbereid op deze wed strijd en er zelfs de kans op de Friese titel voor had laten voorbij gaan. Hij hield die dag ruSf en liet het kampioen schap aan de jeugdige Van der Berg uit Wartena over. Deze Van der Berg was in Zutphen ongelukkig. Hij veroverde met een goede 5000 m.-race een plaats in het totaalklassement, maar zijn marinecom mandant in Den Helder riep hem terug. Hij was onmisbaar op Oudejaarsdag in de marinebasis! 500 meter: 1. Kees Broekman 47,9 sec.; 2. Gerard Maarsse 48,5 sec.; 3. Charisius 49 sec.; 4. Jan Langedijk 50.2 sec.; 5. An ton Huiskes 50,6 sec.; 6. Cor Heus 50.7 sec.; 7. Luc de Goede 50,7 sec.; 8. v. d. Hoorn 50,9 sec.; 9. Breed 51 sec.; 10. Bram Chardon en E. van 't Oever 51,1 sec. 5000 meter: 1. Kees Broekman 9 min 9 sec.; 2. Maarsse 9 min. 31,9 sec.; 3. Huis kes 9 min. 39.3 sec.; 4. De Graaf 9 min. 40.1 sec.; 5. Charisius 9 min. 44.6 sec.; 6. J. v. d. Berg 9 min. 45.1 sec.; 7. Oltshoorn 9 min. 45,3 sec.; 8. Chardon 9 min. 45,9 In het Sportfondsenbad te Eindhoven deed Kees Kievit van Aegir een geslaagde poging tot verbetering van het Nederlands record 400 meter rugslag, dat sedert 26 October 1939 op naam staat van de Amsterdammer Jan Metman ('t IJ), die er toen 5 min. 30.9 sec. voor nodig had. Kees Kievit startte vrij rustig, maar bleef toch beneden het vastgestelde tijdschema. De eerste 100 meter werden gezwommen^in 1 min. 14.9 sec., meer dan 7 seconden langer dan zijn 100 meter record. De tweede 100 meter werden afgelegd in 1 min. 21.3, de der de in 1 min. 21.5 sec. Toen stond het al vast, dat deze recordpoging zou slagen. Ondanks de vermoeienissen van de eerste 300 meter wist Kievit toch nog een uitstekende tijd te maken op de laatste 100 meter, n.l. 1 min. 22.3, waardoor hij aan een totaaltijd kwam van 5 min. 20 sec. en bijna 11 seconden be neden het oude record ligt. Een koppelwedstrijd over 100 k.m., meetel lend voor het Europees wielercriterium, werd gewonnx door onze landgenoten Schul- tePeters in de tijd van 2 uur 4 min. 43 sec. De uitslag luidt: 1. SchultePeters (Nederland) 100 k.m. 2 uur 4 min. 43 sec., 58 pnt. 2. AcouDepauw (België) 50 pnt. Op 1 ronde: 3. GodeauGiorgetti (Frankr.) 54 pnt. 4. BrunBucher (Zwitserland) 52 punten. Maandagavond was de stand van de Zesdaagse te Munster als volgt: 1. RigonoTerruzzi (Italië) 269 pt. Op één ronde: 7. VoorenHolthoefer 289 pnt. Op vijf ronden: 10. Lakeman Zims (NecLDuitsl.) 165 pt.; 11. Bak kerVan Beek (Ned.). 99 pnt. LONDEN, 30 DECEMBER. Sneeuw en ijs in het Noorden en midden van Engeland waren er de oorzaak van, dal niet minder dan vijftien leaguewedstrij den afgelast moesten worden, terwijl in twee andere het spel werd gestaakt een record aantal voor dit seizoen. Hierbij waren zoveel leidende clubs be trokken, dat de ranglijst er een deel van haar betekenis door verloor. En zelfs op de terreinen, waar de wedstrijden uitgespeeld konden wordei* moesten de omstandigheden zo abnormaal heten, dat de clubscouts, die een kijkje kwamen nemen met het oog op de bekerwedstrij den van de derde ronde, weinig wijzer werden, wat de vorm van hun aanstaan de tegenstanders betreft. Overigens wa ren de uitgestelde matches een meevaller voor de betrokken ploegen, die nu uit konden blazen na het zware kerstpro gram, dat zoveel van hun krachten heeft gevergd. Dank zij een krappe overwinning op Charlton gaat Tottenham Hotspur thans aan het hoofd van de eerste divisie. De Spurs hebben evenveel punten als Middlesbrough, doch een beter doelge- middelde. De ontmoeting Tottenham Charlton trok het grootste aantal toe- Zo ver als men kijken kan, niets anders dan een verlaten ijsvlakte. Maar on danks de lage temperatuur van 15 gra den onder nul startten toch 160 deel nemers voor een afstand van 120 km, over de bevroren Loosdrechtse plassen. Het vertreksignaal wordt gegeven bij de driesprong te Oud-Loosdrecht. Spelmoment voor het doel van de oud internationals. Leo Halle (de leeuw van Deventer) weert zich nog geducht. V.l.n.r.: de oud-internationals Stijger, Pellikaan, Weber, Halle en Bas Paauwe. Geheel rechts met handen in de zij Kick S^lt. Foto boven: Op fraaie wijze gaat Kees Broekman door de bocht in de wed strijd op de 10.000 meter. Foto onder: De Nederlandse kampioen en record houder op de 10.000 meter wordt om zijn fraaie prestaties gehuldigd. sec.; 9. Cor Heus 9 min. 46 sec.; 10. Van 't Oever 10 min. 0,2 sec. 1500 meter: 1. Kees Broekman 2 min. 33,9 sec.; 2. Charisius 2 min. 37,9 sec.; 3. Maarsse 2 min. 38.5 sec.; 4. Huiskes min. 39,4 sec.; 5. Heus 2 min. 41,3 sec.; 6. Chardon 2 min. 41.7 sec.; 7. De Graaff 2 min. 41,8 sec.; 8. Oltshoorn 2 min. 43.3 sec.; 9. v. d. Hoorn 2 min. 43,3 sec.; 10. Langedijk 2 min. 43,4 sec. 10.000 meter: 1. Kees Broekman 18 min. 17.7 sec. (nieuw Ned. record); 2. Huiskes 19 min. 13,3 sec.; 3. Charisius 19 min. 13,5 sec.; 4. Maarsse 19 min. 16,2 sec.; 5. Heus 19 min. 18,1 sec.; 6. Van 't Oever 19 min. 26,7 sec.; 7. Oltshoorn 19 min. 28,7 sec.; 8. de Graaff 19 min. 28,7 sec.; 9. Chardon 19 min. 52 sec.; 10. Jan Langedijk 20 min. 26,7 sec. Algemeen klassement: 1. en kampioen van Nederland Kees Broekman 208.99 ptn.; 2. Maarsse 216,33 p.; 3. Charisius 217,77 p.; 4. Huiskes 219.33 p.; 5. Heus 220,98 p.; 6. de Graaff 222,35 p.; 7. Olts hoorn 222.80 p.; 8. Chardon 223,19 p.; 9. Van 't Oever 225,56 p.; 10. Jan Langedijk 226,05 p. De internationale schaatswedstrijden in eigen land, welke voor het komende week einde te Rotterdam en Den Haag waren ge projecteerd, zullen zeer waarschijnlijk niet doorgaan. Op de eerste plaats is de inge vallen dooi een belemmering en verder is, na gepleegd overleg, gebleken, dat de be langrijkste Noorse rijders op 6 en 7 Jan. aan wedstrijden in eigen land deelnemen en geen gelegenheid kunnen vinden om naar Nederland te komen. Ook voor het daarop volgende weekeinde zou de wed- strijdkalender reeds zwaar bezet zijn. Daarna naderen de Europese kampioenschappen, welke eind Januari te Oslo worden gehou den. Negen provinciale kampioenen op de schaats zijn Zaterdag, Zondag en Maan dag, naast Broekman, van de gladde ijzers gestapt. Met een wat vreemd gevoel nog in de voeten, maar met lachende gezichten namen zij bekers, vriendelijke woorden van organiserende bestuursleden en bewonderende blikken van omstanders in ontvangst. De kampioenen van de afgelopen drie dagen waren: Lange baan: Overijsei: Huiskes (Wierden); korte baan heren: Zuid-Holland: Van de Nagel (Zwammerdam)Groningen: Scheper (Veen- dam); Gelderland: B. Bakker (Giethoorn); Drente: Groothuis (Amsterdam); Korte baan dames: Friesland: A v. d. Meer (Tjalhuizen)Overijsei en Gel derland: Geesje Bakker (Giethoorn). Sehoonryden: Overijsei: dames: mevr. RommelaarTimmerman; heren: De Ruiter (Zaandam). Hoewel het kwik Zaterdag tot 15 gra den onder nul was gedaald, trokken 163 deelnemers, onder wie drie dames: Sjoerdje Faber, Woukje Kooistra uit Friesland en mej. M. van der Molen uit Utrecht de stoute schaatsschoenen aan om de 120 km. van de Ronde van Loos- Bulldozers van de gemeen te Haarlem, tientallen jeug dige HFC-ers, gewapend met bezems en schoppen, moesten er aan te pas ko men om het Haarlemse voetbalfestijn op Nieuw jaarsdag te kunnen laten doorgaan. De Haarlemmers missen niet graag het traditionele En ook nu, evenals zovele malen vroeger, hebben de talrijke toeschouwers, wier voeten na afloop steenkoud moeten zijn geweest, deze handicap met plezier „geno men", want weer kon men genieten van fijn technisch voetbal, weer zag men nog eens duidelijk onderstreept, dat techniek tot resultaten voetbalfeest tussen het elf tal van Neerlands oudste voetbalclub, de eertijds zo beroemde Fijnste Hollandse Combinatie en Hollands voetbalglorie uit lang en kort vervlogen jaren. Daar voor kwamen alle hens aan dek, niet alleen het jeugdige volkje van de good old en de werklieden van de gemeente Haarlem, om het historische HFC-terrein „sneeuwvrij" te maken, ook de controleurs kwamen handen te kort om alle voetballiefhebbers van een toegangskaart te voor zien. Weer of geen weer, ijs of vorst, sneeuw of modder, het mocht allemaal niet de ren. De oud-internationals spelen en daarvoor wijkt al les. Het naderende einde van de ijspret had vele soortliefhebbers niet weer houden de schaatsen onder te binden, maar.... het HF C-terrein was desondanks uitverkocht! leidt, want de jonge HFC- ploeg, vol enthousiasme om de oude knarren eens een lesje te geven, kwam er niet aan te pas. Zeker, in het eerste kwartier, toen een Weber en een Vente de laatste op de hem onbeken de linksback-plaats nog wat aan de temperatuur moesten wennen en niet minder aan de zeer moeilij ke terreinomstandigheden, toen Van Gelder op de rechtsbuitenplaats warm ge stoomd werd met passes van Schaap en van....Kick Smit, welke laatste vooral liet zien, dat hij nóg te vroeg is weg gegaan, ja, in dat eerste kwartier hadden de HFC- ers wat in de sneeuw te brokkelen. Twee doelpunten van Moolenaar bezorgden de oud-internationals een 20 achterstand, maar het was alsof juist deze achterstand de Oranjeklanten tot groot se daden ging inspireren. Leo Halle, met wollen dikke trui en pet, maar ditmaal ook in lange broek, werd voor de HFC-ers een zelfde strui kelblok als destijds voor de Italianen in Milaan. Pelli kaan hield als zeer moderne „stopper" de zaak achter vol komen dicht, zodat Stijger en Bas Paauwe met een ijver als voorheen hun voor hoede gingen steunen. Het werd onder veel enthousias me nog voor rust 22 gelijk door Koos van Gelder en Kick Smit en zowaar be leefde men kort na de her vatting het beroemde Hol landse kwartiertje, want in een kleine twintig minuten hadden Schaap (harde schui ver), Roozen (meesterlijk boogballetje) en Kick Smit Oranje een 52 voorsprong bezorgd. Nadat uit een doel- worsteling HFC nog eenmaal had tegengescoord, verricht te good old Kick de hattrick en met 63 voor de oud-in ternationals eindigde het voetbalfeest, waaraan be halve de hierboven genoem de spelers ook Guus Drager zijn medewerking verleen de. Frank Wels en Bertus Caldenhove moesten wegens ziekte verstek laten gaan, maar Vente en Weber ble ken waardige plaatsvervan gers. drecht uit te rijden. Dat betekende acht maal de vijf Loosdrechtsche Plassen rond. Winnaar werd Verhoeven uit Dus- sen (N.-B.) in de tijd van 4 uur 56 min. "1 sec. Tweede werd W. van de Hoorn uit ter Aar op een dertigtal meters. 3. Vermeu len uit Ter Aar; 4. Van de Pol uit Hilversum; 5. Vollenbroek uit Hilver sum; 6. Bakker uit Amsterdam; 7. Woudenberg uit Apeldoorn; 8. Mosterd uit Maasland. Zes en zestig deelnemers reden de rit binnen de vastgestelde tijd uit. Zondag werden de aan.gekondjpHe dorpentochten door Noord-Holland, ge organiseerd door het gewest Noord- Holland van de K.N.S.B., gehouden. Er bestond zeer grote belangstelling voor deze rit. Uit de startplaatsen Zaandam en Purmerend moest 30 of 70 km wor den afgelegd, uit Hoorn en Alkmaar 75 of 85 km. Ofschoon de juiste cijfers nog niet bekend zijn, neemt men aan dat circa vijfduizend deelnemers(sters) gestart zijn. Alleen uit Zaandam ver trokken circa drieduizend rijders (sters). De organisatie was uitstekend verzorgd. De tochten waren zeer vermoeiend. Ook al omdat het ijs niet overal vrij van scheuren was, hetgeen veroorzaakt werd door de verlaagde waterstand. De stem ming had hier echter niet onder te lij den. Ofschoon de controles om 5 uur 's middags sloten, kwamen ook na die tijd nog deelnemers (sters) binnen. Met z'n allen trokken de HFC-ers gisteren al vroeg naar het veld aan de Spanjaardslaan te Heemstede om sneeuw te ruimen. En dat het met animo ging getuigt deze foto. Te Berkenwoude werd de. derde na tionale duinrellrace gehouden over 15 km., voor dames en heren. Bij de he ren waren de deelnemers in drie leef tijdsgroepen ingedeeld. De uitslagen waren: Heren 1619 jaar: 1. A. Mooiman (Nootdorp); 2. Bitter (Molenaarsgraaf). Heren 2026 jaar: 1. T. Mooiman (Nootdorp), die met 32 min. 28 sec. do snelste tijd van de dag noteerde. 2. Olsthoom (Maasdijk). Heren 2735 jaar: 1. Van Dam (Gou derak); 2. Van Lit (Krimpen aan den IJsel). Dames: 1. mevr. Redelijkheid (Zeven hoven); 2. mej. Van der Graaf (Lek- kerkerk) In totaal namen 132 schaatsers aan de race deel. Door de ingevallen dooi zijn de vol gende wedstrijden en tochten afgelast: Elfmerentocht; Sterrit van de Friese Ijsbond naar Akkrum en het provincia le kampioenschap schoonrijden van Noord-Brabant te Breda. De uitslagen van de verschillende pro vinciale kampioenschappen luiden: Lange-baankampioenschap van Over ijsei: 500 meter: 1. Huiskes (Wierden) 53,2 sec; 2. Van Wijk (Vries) 56.1 sec; 3. Pa ping (Dedemsvaart) 56,2 sec. 1500 meter: 1. Huiskes 3 min. 2.8 sec.; 2. Paping 3.15.0; 3. Gerrits (Zwolle) 3,15.1. 5000 meter: 1. Huiskes 11.12,5; 2. Pa ping 11.48,8; 3. Hofink 12.08,1. Algemeen klassement: 1. en kampioen Huiskes 181,383 pnt; 2. Paping 193,08 pnt; 3. Vissia (Almelo) 197,637 pnt. Kamp. van Overijsei en Gelderland kortebaan (vrouwen) 1. Geesje Bakker (Giethoorn) 50.8 sec.; 2. mevr. Diepenveen-Gerritsen (Kam pen) 53.4 sec.; 3. Hannie v. d. Worp (Welsum) 53.8 sec.; 4. Henny Vos (Kampen) 54.7 sec. Kamp. van Friesland kortebaan 1. Annie van der Meer (Tjalhuizen). Haar totaaltijd voor de laatste drie rit ten over 140 meter was 48.515 sec.; 2. Geeske Koopmans (Oldetrijne) 48.550 sec.; 3. Aaltje Terpstra (Siegerswoude) 48.650 sec.; 4. Tine de Vries (Korter- waag) 49.325 sec. Kamp. van Z.-Holland kortebaan 1. Van de Nagel (Zwammerdam); 2. De Keijzer (Zoetermeer); 3. v. d. Poel (Oud Ade); 4. Wolvers (Zoeterwoude) 5. Kennis (Roelofarendsveen). Kamp. van Groningen kortebaan 1. Scheper (Veendam); 2. H. Bakker (Finsterwolde)3. Toxopeus (Zout kamp); 4. Wip (Groningen). Prov. kamp. kortebaan (mannen) Gelderland en Overijsei 1. Van Marle (Kampen) 160 m. 14.8 sec.. 2. B. Bakker (Giethoorn) 14.9 sec., 3. G. Vos (Kampen) 15 sec., 4. Bree- mer (Kampen) 15.2 sec. Prov. kampioenschap Drente korte baan (mannen) 1. Groothuis, Amsterdam, 2. Hoven, Eelde, 3. B. de Vries, Kloosterveen (As sen). Prov. kampioenschap Overijsei schoonrijden Dames: 1. mevr. RommelaarTim merman (Enschede); 2. mej. Schipper (Zaandam); 3. mej. Waayboer (Anna Paulowna). Heren: 1. De Ruiter (Zaandam); 2. Blauwboer Sr. (Middenmeer)3. Valk (Rotterdam). Op de baan van het Bislet-stadion te Oslo werd gisteren een begin gemaakt met twee daagse Noorse schaatswedstrijden. De uit slagen van de eerste dag luiden: 500 meter: 1. Trystad, 44.3 sec.: 2. Arne Johansen, 44.4; 3. Farstad, 44.5; 4. Hjalmar Andersen, 44.6; 5. Stene, 45.2; 6. Helgesen, 45.2. 3000 meter: 1. Haugli, 4 min. 59.4 sec.: 2. Hansen, 5.01.4; 3. Andersen, 5.01.5; 4. Mar- tinsen, 5.03.4. Het klassement na de eerste dag luidt: 1. Hjalmar Andersen. 94.850; 2. Farstad, 95.783; 3. Martinsen, 96.167. schouwers van de dag, namelijk iets meer dan 54.000. Walters scoorde het be slissende doelpunt voor de Spurs juist voor rust, maar de ploeg speelde toch niet in haar gewone vorm. Middles brough leidde na de eerste helft met 31 tegen Burnley, en scheen zeker van de zege. De gasten kwamen echter ge leidelijk beter op dreef en wisten kort voor tijd de stand op 33 te brengen. Dit was de eerste maal in het seizoen, dat Burnley in een uitwedstrijd drie doelpunten kon scoren. Een van de belangrijkste feiten van de dag was het herstel van Arsenal, dat uit de voorgaande zes wedstrijden slechts één schamel puntje kon vergaren. De Gunners kwamen te Sheffield tegen de Wednesday wederom met vier inval lers uit. Maar in weerwil van de ver schrikkelijke weers- en terreinsgesteld heid speelden ze een klasse beter dan hun tegenstanders. In de tweede divisie behield Coven try zijn eerste plaats door een 52-over- winning op Bury. Tommy Briggs, de nieuwe aanvalsleider voor wie Coven try dezer dagen 20.000 pdst. aan Grims by betaald heeft, maakte al na acht minuten het eerste doelpunt voor zijn nieuwe club. Daarna kon hij het net niet meer vinden. Coventry leidt in de ze divisie, dank zij een beter doelgemid- delde, nog steeds voor Preston, dat goed werk deed door Cardiff te verslaan. Dit was Cardiff's eerste nederlaag op eigen terrein. Preston heeft thans van zijn laatste acht wedstrijden er zes gewon nen en twee gelijk gespeeld. Manches ter City, dat tot in puntentotaal gelijk stond met Coventry en Preston, heeft Zaterdag niet gespeeld. Notts County is definitief op de goe de weg. De ploeg van Tommy Lawton had een zeldzaam slechte start in de tweede divisie, want van de eerste tien wedstrijden werd er slechts één gewon nen. Thans speelt het elftal weer in de vorm waaraan het zijn promotie te danken had, en het zou niemand ver wonderen als Notts dit seizoen hoog op de ranglijst eindigde. De 4—1 zege in de uitwedstrijd te Birmingham was in elk geval een uitnemende prestatie. Lu- ton Town blijft hard vechten tegen het degradatiespook en verdiende het gelij ke spel tegen Southampton ten volle. De grote mannen in het team waren doel man Streten, die in de eerste helft een strafschop stopte, en Stobbart. die twee minuten voor tijd de gelijkmaker in kopte. In totaal trokken de wedstrijden van Zaterdag slechts iets meer dan een half millioen toeschouwers, en slechts voor acht wedstrijden steeg het aantal boven de 30.000. Hiertoe behoorde ook de plaatselijke derby tussen tw.ee clubs uit de Zuidelijke afdeling van dc derde divisie: Bristol Rovers en JBristol City. De Rovers wonnen ten aanschouwe van 31.578 kijkers op eigen terrein met 21 en bleven zodoende in de running voor de ereplaats. Eerste divisie: Derby CountyStoke City 11, FulhamSunderland 1 1, MiddlesbroughBurnley 3—3. Sheffield WednesdayArsenal 02, Tottenham HotspurCharlton Athletic 10. West Bromwich AlbionEverton 01. Tottenham Middlesbr. Arsenal Wolves Newcastle Burnley Bolton Stoke Manch. Un. Blackpool Derby C. Tweede Notts County 14, BrentfordWest Ham United 11, Cardiff City—Preston North End 02. Coventry CityBury 52, Grimsby TownHull City 11, Leicester CityChesterfield 1-0, South ampton—Luton Town 11, Bury- 26 36 Fulham 26 24 25 36 Liverpool 24 23 26 33 Portmouth 24 23 24 31 Sunderland 25 22 24 31 Everton 26 21 25 23 W. Bromw. 26 20 24 2,7 Charlt. A. 25 18 26 27 Huddersf. T 25 18 25 26 A. Villa 25 18 25 26 Chelsea 23 17 25 26 Sheff. W. 25 17 divisie: Birmingham City— Blackburn Rovers 13 (gespeeld op Nieuwjaarsdag) Coventry 26 32 Huil 25 25 Preston 26 32 Leic. C. 25 25 Manch. C. 23 30 Nott. C. 25 25 Southampt. 25 30 Leeds Un. 24 24 Blackburn 25 29 Brentford 25 21 Birmingh. 26 29 Chesterf. 26 20 Cardiff 25 28 Queens P. 25 19 Doncaster R 24 27 Bury 24 18 Westham 25 27 Swansea 24 18 Barnsley 25 26 Luton T. 25 18 Sheff. Un. 24 25 Grimsby T. 25 17 Blijkens een mededeling van de heer van Ferris, secretaris van de Amerikaanse Ama teur Athletiek Unie, heeft Slijkhuis de uit nodiging aanvaard om in de komende maan den deel te nemen aan de belangrijke wed strijden over 1 mijl op overdekte banen in Amerika. Hij zal daar o.m. de Amerikanen Don Gehrmann en Fred Wilt, de Engelsman Bannister en misschien de Zweed Bengtsson ontmoeten. Ook Arthur Wint (Jamaica), Mac Donald Bailey (Trinidad) en de Zweden Lundberg en Widenfeldt worden in de Ver. Staten verwacht. Zaterdagmiddag werd in' het ge bouw „Ons Huis" te Zaandam een ta- feltenniswedstri.id gehouden tussen vier van de beste Nederlandse en Belgische spelers: De uitslagen luiden als volgt: De Man (B)C. Pelser (N) 1221, 1921. 2119. 621. De Kemper (B)W. Stoop (N) 21—18, 21—17, 20—22. 21—11. G. Ro land (B)—C. du Buy (N) 21—23, 12— 21, 20—22. Guy Delabarre (B)H. Grij- zenhout (N) 215, 2119, 217. 2e ronde: Pelserdu Buy 1921. 10— 21, 12—21. Advertentie CONFECTIONERY WRIK ROOSENDAAL HOLLAND IURNH0UT BEIG*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4